De Europeesche Kampioenschappen. OLYMPISCHE SPELEN HANDBAL. LAWNTENNIS. VOETBAL. ROEIEN. Nederland wint de twee-met-stuurman. Weer een Tritonploeg! De finales van de Europcesehc kampioen schappen zijn Zondag te Belgrado op de rivier de Save (die op dat punt zeer weinig stroom heeft) verroeid. In 1931 won een Triton-ploeg voor Nederland te Parijs het Europeesche kampioenschap in stuurman- looze twee. Die ploeg (Roell—Roelofsen) kwam dit jaar te Los Angeles uit, en bereikte daar de finale maar werd daarin vierde, hetgeen teleurstelde. Te Belgrado won Nederland het kampioen schap twee-met-stuurman, en wéér met een Triton-ploeg (Schmoutzigner, boeg, Storm van 's Gravezande, slag en v. Woelderen, stuurman). De tijd in de finale was 7 min. 42 2:5 sec. Tweede was Italic, derde Polen. Wij kunnen ons over dit succes verheugen en er speciaal Triton van harte mee geluk- wcnschen, maar na het zeer goede peil van de Hollandsche wedstrijden in dit jaar had den wij eerlijk gezegd meer te Belgrado ver wacht dan het winnen van één kampioen schap. In vier nummers nam Nederland deel. Het waren de twee met stuurman en de vier met stuurman (beide van Triton), de vier zonder stuurman en de acht (beide van Laga) die werden uitgezonden Al eerder hebben wij erop gewezen dat die uitzending ons ietwat verbaasde Niet omdat wij de quallteiten van de bewuste vier Nederlandsche kampioens- ploegen miskenden, maar omdat de Triton twee tevens in de Triton-vier zat en eenlge roeiers van de Laga-vler eveneens deel uit maakten van de Laga-acht. Het gevolg moest onvermijdelijk zijn, dat de taak voor de betrokken roeiers te iwaar werd en Nederland in twee van de vier num mers geen behoorlijke kans meer kon maken. Het gehalte der deelnemende ploegen op een Ituropeeschen kampioenswedstrijd is natuur lijk veel hooger dan op de Nederlandsche races, het zijn alle landskamoioenen waar tegen men uitkomt en het is derhalve nood zakelijk dat in elk nummer volkomen-fris- sche. onvermoeide krachten aan de start komen. Beter was het o 1. geweest in de vier- met-stuurman en in de acht de nrs 2 van do Nederlandsche kampioenschappen, die met zeer gering verschil verloren, af te vaardigen of wanneer die niet konden gaan, er niet In uit te komen. De resultaten bewijzen dat de thans ge volgde methode te overmoedig Is geweest. Op den eersten dag wonnen de Triton-twee en Laga's stuurmanlooze vier hun heats, terwijl de Triton-vier en de Laga-acht beide als derde van de vier aankwamen. Had men de twee verliezers toen voor de repêchages teruggetrokken, dan hadden de Triton-twee en Laga's stuurmanlooze vier beide een rustdag op Zaterdag kunnen heb ben. Maar dat gebeurde niet In de r?pê- chage-heats werden de Triton-vier en de Laga-acht weer beide derde, hetgeen verre van glorieus genoemd kan worden Vooral de acht, die niet minder dan dertien secon den verschil met Joego-Slavië had. kwam er zeer bekaaid af. Maar het verwondert or.s niet, na de zeer zware races die verscheidene roeiers op den vorigen dag (elk in twee nummers) al hadden moeten trekken. In deze omstandigheden is het nog oen zeer verheugende prestatie van de Triton-twee ge weest dat die op den derden dag zijn finale won, en dat in een beter tijd dan in de eerste heat Laga's stuurmanlooze vier, die in do voor- wedstrijden den besten tijd van alle deelne mende ploegen in dit nummer had gemaakt, was evenwel blijkbaar te zwaar beproefd en werd nummer laatst, tien seconden achter het winnende Hongarije, hetgeen wil zeggen, dat er tusschen nr. 1 en nr. 4 drie vier lengten verschil was. OI. heeft dit jaar bewezen dat wij. als wij op Internationale wedstrijden succes willen behalen, meer systemat'sch te werk moeten gaan. Onze beste vler-mct-stuurman was die van Nereus. in den tijd toen de ploeg op de Varsity en Hollandia won. De vorm van deze wcrkeiijk-superleure ploeg, een der beste vieren die wij in ettelijke Jaren hebben ge zien, ging ten onder doordat de ploeg ook in de acht 'een paar roeiers zelfs ook nog in twee) roeiden. Op onze kampioenschappen kwam de vier niet eens meer uit en werd de acht met groot verschil geslagen. Gevolg van het deelnemen aan veel te veel wedstrijden, anders niet. Wij hopen dat het bestuur van den Ned. Roeibond met do feiten van dit jaar als af doende bewijzen in 1933 de vereenigingen ertoe zal kunnen bewegen haar beste ploegen te sparen voor de voornaamste krachtmetin gen. Het zit niet in het aantal overwinningen, maar in het gehalte ervan. Intusschen zij nogmaals erkend, dat wij het Europeesche kampioenschap van de Triton- twee als een buitengewoon kranige prestatie beschouwen. R. P. BELGRADO. 4 September. De volledige uitslagen der finales van de Europeesche kampioenschappen (die werden bijgewoond door koning Alexander van Joego-Slavië, den minister-president en verscheidene minis ters) worden ons als volgt door VD. geseind: Skiff: 1. It all (Mariant) in 7 min. 18.5 sec., 2. Frankrijk, 3. Tsjecho-Slowakije. Twee zonder stuurman1. Zwitserland in 7 min. 14.2 sec 2. Italië, 3. België. Twee met stuurman: 1. Nederland in 7 min. 42.4 sec., 2. Italië, 3. Polen. Double Scull: 1. Hongarije in 6 min. 48 sec. Vier zonder stuurman: 1. Hongarije in 6 min. 39.3 sec., 2. Italië, 3. Jocgo-Slaviö, 4. Nederland. vier met stuurman: 1. Italië in 6 min. 25.4 sec., 2. Denemarken, 3. Tsjecho-Slowakije Acht: l. Joego-Slavië in 6 min. 11.4 sec., 2. Hongarije, 3. Frankrijk. De tijd van de vier met stuurman, beter dan die van de vier-zonder. komt ons te mooi voor. Wpllicht is hier een seinfout gemaakt. Italië en Hongarije hebben dus elk twee kampioenschappen gewonnen. Nederland. Zwitserland en Joego-Slavië elk een, de ove rige deelnemende landen niets. Spaarne-Ieden naar de Kennemer Roeiclub. Zondag maakten eenige dames- en hee renleden van de Roeivereeniging „Het Spaar- ne" (twee vieren, twee wherries en een dou ble scull) een tocht naar het Zijkanaal A te Velsen voor een bezoek aan de nieuw op gerichte Kennemer Roeiclub. Het gezelschap vertrok te elf uur en bereikte na een voor- spoedigen tocht te één uur de plaats van be stemming: het oude zwembad, waar men een loods bijgebouwd heeft en dat. heel gun stig op don hoek vjin het Noordzee kanaal gelegen, een uitstekend haventje voor de nieuwe vcrecniglng is." De Haarlemmers werden met hoerageroep en met een vriendelijke toespraak door den heer Limborg Meijer ontvangen, waarna hun een lunch werd aangeboden. De heer Cie- mans beantwoordde de toespraak van den heer Limborg Meijer en bood hem een vlag ter verslering van het clubgebouw aan. Toen werd een gezamenlijke tocht naar de Noordersluis gemaakt, die ook goed slaagde. Na de terugkomst werd aan het Haarlem- sche gezelschap een tea aangeboden, waarna de terugtocht weer aanvaard werd. Te half zeven arriveerde het aan het club gebouw. Het was een buitengewoon prettige tocht. De aankomst van de Nederlandsche deelnemers te Rotterdam. Met den Pullmanntrein zijn Zondag te 17.36 te Rotterdam D P. aangekomen eenige deelnemers aan de Olympische Spelen, nl. •mcj. de Boer de schelmster, de gebroeders Maas, de roeiers Roelofscn en Roell en Pe ters, de hinkstapspringer, terwijl verder mee was gekomen de roeicoach dr. Wchlburg. Op het station waren ter verwelkoming aanwezig Baron Schimmelpcnnlck van der Oye, voorzitter en P, H. Waller, penning meester van het Nederlandsch Olympisch Co mité. terwijl voorts ook het lid van het N O.C., de heer K. J. J. Lotsy, op het station was. Mej. de Boer kreeg bloemen terwijl de voorzitter van het N.O.C. eenige welkomst woorden uitsprak. Het was een kort maar hartelijk weerzien. Nauwelijks waren zij uitgekapt of er wor den foto's gemaakt, tijdens welke manipu latie men eindelijk even rustig kon overzien wie nu wel waren aangekomen. Het bleken tc zijn mej. Dalmolen, mcj. Du Mee. een tweetal van onze athletcn. B. Leene. een der wielrenners, onze zwemsters Willy den Ouden Puck Over.sloot en Conry Laddé. Als eerste sprak de heer A. Tordoir de deelneemsters en mevr. Wuyckhuise. de ver- zrrgster van de zwemsters een hartelijk welkom toe. Heel Holland heeft met de ver- tcgonwoord:gers in Los Angeles meegeleefd en is er van overtuigd- dat zij het- beste ge presteerd hebben, wat- zij kenden. Weliswaar was hier en daar ook teleurstelling onder vonden. maar de keurige prestaties van onze zwemsters van wie spr. Willy den Ouden eon extra p'.ulm gaf. hebben- veel goed ge maakt. Een groo'.c schaduw was over deze sport-fcesten voor ons Nederlanders gevallen n.l. de ziekte van mevr. Phlllpsen Braun. Te verheugender is -het thans te vernemen dat Zus Braun het ziekenhuis -verlatten heeft en op weg is naar beterschap. Namens het Olympisch Comi'é werd ver- dor hét woord gevoerd door den heer K. Lotsy Hfj zcide er van overtuigd te zijn dat de Nederlandsche vertegenwoordigers den Hollandsche naam hebben hoog ge houden en zich te verheugen over het feit, dat zij geen filmengagementen of iets der gelijks hadden aanvaard, maar teruggeko men waren als ware amateurs. Spr. hoopte dat -onder onze vertegenwoordigers in 1936 te Berlijn dezelfde amateuristische geest zou heerschen. Handbal op de film. In liet Polygoon nieuws van deze weck, dat in het Rembrandt Theater draait, komen zeer geslaagde opnamen voor van het Hand- balspel op de kampioenschappen te Gronin gen. Speciaal het Dames-Handbal is hier verfilmd. Haarlemsch ElftalLijnden 1 (23) Tijdens de groote pauze van het R. C. H. tournool vond deze wedstrijd plaats. Reeds direct is Lijnden in den aanval en weet te doelen door Krul (01). Weldra doelt Krul nogmaals voor Lijnden (0—2) Dan komt er In de Haarl. voorhoede meer samenhang. Wanneer Pal de bal toegespeeld krijgt, pas seert hij eenige backs en geeft Broertjes geen schijn van kans (1—2). Bij een Haar- lemschen aanval wordt een Haarl.-speler unfair aangevallen, de vrije worp wordt door Pal onhoudbaar in eens in den linkerhoek in geworpen (22). Na de rust was het spel zeer spannend tc noemen, zoodat het talrijke publiek zeer ze ker een goeden indruk van Dultsch-Handbal heeft gekregen. Bij een Lijnden-aanval heeft er een Haarlem-overtreding plaats, die een strafworp tengevolge heeft. K. Hartendorp stopt deze bijna zekere goal echter keurig: echter weet Lijnden door v. Milligen de stand op 32 te brengen. Kort voor 't einde wordt door Pal nog gescoord, maar daar een voet in 't doelgebied stond werd deze goal niet toegekend. Het einde kwam met een 2—3 nederlaag van 't Haarlemsch elftal, waarmee 't Haarlemsch elftal zeer zeker te vreden kan zijn. daar behalve de kampioen van Nederland nog nooit een verceniging een dergelijken uitslag tegen Lijnden I behaalde. Tournament Duynwyck. Mcj. M. de Jong wint 3 nummers. fan dc Stadt, die het Blom won met mej leeren-cnkel en met De Jong den eersten 3lom het heeren-dub- prijs ui de mixed, belspel won. Tengevolge van het regenweer op Zater dag zijn dien dag geen wedstrijden gespeeld. Men is er Zondag in geslaagd alle nog te spe len partijen te beëindigen, met uitzondering van eenige wedstrijden van het Troosttour- nool, welke Maandag zullen worden gespeeld, De uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Kwartfinale: van der Ploeg sl. Giesberts 64 64; Van der Stadt slaat Oudes 61 6—1. Dcmifinale: Vander Stadt slaat van der Ploeg 4—6, 6—3, 6—3; de Ruiter slaat Bor- gerding 61, 63. Finale: Van der Stadt slaat de Ruiter 6—1, 4—6, 6—2. Damesenkelspel. Demifinale: mevr. Meijer slaat mej. Ver- ster 63, 63; mej. de Jong slaat mej.'van der Stadt 6—3 6—2. Finale- mej. de Jong slaata mevr. Meijer 3—6, 6—3, 6—4. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: mej. Hulshoff en Giesberts slaan mevr. Kühn en van der Stadt 108, 46, 63. Kwartfinale: mej. Hulshoff en Giesberts slaan mevr. van Kamerbeek en van Stederen 9—7 6—2. Demii'inale: mej. de Jong en Blom slaan mej. Terheyde en Melse w. o. Mej. Hulshoff en Giesberts slaan mej. van der Stadt en Haaxman 64 63. Finale: mej. de Jong en Blom slaan mej. Hulshoff en Giesberts 64, 64. Heerendubbelspel Kwartfinale: Van Hezel en Giesberts slaan van Tetering en Huystee 108, 63. Demifinale: Van der Stadt en Blom slaan de Ruyter en Melse 63, 36 64. Van der Ploeg en Land slaan van Hezel en Giesberts 8—6 64. Finale. Van der Stadt en Blom slaan van der Ploeg en Land 36; 62 6—2. Damesdubbelspel: Demifinale: mej. de Jong en mej. Verster slaan mevr. Giesberts en mej. Hulshoff 36 6—4 6—3 Mevr. Kühn en mej. Spruyt slaan mevr. Freekenhorst en mevr. Sechter w. o. Finale: mej. de Jong en mej. Verster slaan mevr. Kühn en mej. Spruyt 63 61. Troosttournooi. Heerenenkelspel. Ie ronde: Ten Have slaat de Kamper w.o 2e ronde: Pütz slaat ten Have 1012 61 6—4. Verwaal slaat Huyser w.o. Kwartfinale: Erdman slaat van Hezel 63, 8—6. Baas slaat Putz 64 6—3. Demifinale: Erdman slaat Verwey 64, 5—7. 6—3. Na afloop der wedstrijden werden de zeer mooie prijzen door 'de wedstrijdcommissie met een vriendelijke toespraak uitgereikt. Namens speelsters en spelers bedankte de heer Land in een aardig speechje. Daarna klonk een „tot weerzien;; volgend jaar" en behoorde het tournool Duynwyck-1932 weer tot het verleden. Het tournooi van „Festina". Timmer en Leembruggen win nen de hccrcndubbel. Vele partijen uitgesteld. Uit Amsterdam: Anderhalve dag regen is zelfs voor een Festina-tournooi, dat niet zoo erg bezet is, toch te veel. Hierdoor konden dan ook Zondag alleen twee van de 5 eind strijden gespeeld worden, nl. het heeren dubbelspel en het damesdubbelspel. In het hoeren enkeLspel moeten zelfs nog kwart en halve eindstrijden worden gespeeld zoodat het goed gezien was van de wedstrijd leiding om deze partijen alle uit te stel len. Het dames-enkelspel tusschen Mej. R. Couquerquc en mevr. Dros Canters Is tot on- bepaalden datum uitgesteld. Het damesdubbelsipel werd gewonnen door de dames Rollln Couquerque en DrosCan tors, die weinig moeite hadden met de be kende DDV-combinatie Mevr. Straub cn Mej. Jurrema. In liet' heerenen'kelspel werd slechts een partij gespeeld. Hughan sloeg Leijenaar in len kwart eindstrijd, zoodat hij nu tegen Tim mer in den hal ven eindstrijd kocmt. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Kwarteindstrijd: Hughan slaat Leijenaar 6—8, 6—3, 6—3. Damesenkelspel: Halve eindstrijd: Mej Rollin Couquerquc slaat Frl. Sanders 61 61. Mevr. Dros-Canters slaat Frl. van Endc Prlugner 6—8, 60, 75 Heerendubbelspel. Kwarteindstrijd: Timmer en Leembruggen slaan Gewis en Jhr. Quarles van Ufford 6—4. 8—6; Jhr. van Riemsdijk en Teschmacher slaan mr. Diemer Kool en Pinnink 63, 34 Halve eindstrijd: Timmer en Leembruggen slaan Jhr. van Riemsdijk en Teschmaoher 75, 60, Koop man en Hughan slaan mr. Feith en Wetse- laar 64. 46, 6—4 Eindstrijd: Timmer en Leembruggen slaan Koopman en Hughan. Damesdubbelspel. Halve eindstrijd: Mevrouw Straub en mej. Jurrema slaan mej. Terwlnt en v. d. Berg 9—7. 6—4, Eindstrijd: Mej. Rollln Couquerque en mevr. Dros-Can- ters slaan mevr. Straub en mej. Jurrema 6—1. 6—4. Gemengd dubbelspel. Kwarteindstrijd: Frl. van Ende Pflugner cn Timmer slaan Mej. Groenewegen en Wetselaar 6—2, 7—5. Mevrouw Straub en Hughan slaan mej. Terwindt en Leembruggen 62, 6I. Mej. Kerckhof cn Gewis slaan mej. Rollln Couquerque en Teschmacher 63, 6—1. Mevr. Dros -Can ters en Koopman slaan mej. Belzer en A. Knottenbelt 63, 79.. 6—4. Halve eindstrijden: Mevr. Straub cn "Hughan slaan" Ffl. vori""Ende Pflugner cn Timmer 64, 36 63. Mevr. Dros en Koopman slaan mej. Kerck- hoff en Gewis 10—8. 3—6, 6—4. De wedstrijden van Festina konden r.iet beëindigd worden. De resteerende wedstrij den worden op de volgende data gespeeld: Gemengddubbelspel eindstrijd Woensdag half zes Mevr. Straub en Hughan tegen mevr. Dros Canters en Koopman. Heerenenkelspei Maar.dag half 1 kwart eind strijd Jhr. van Riemsdijk tegen Leembrug gen. Donderdag halve eindstrijd Hughan- Koopman. Damesenkelspel uitgesteld. E. D. 0. wint het R. C. H.- tournooi. E. D. O. wint met 122 van R. C. H.! In den laatiten wedstrijd van 't tournooi dat R. C. H. gisteren georganiseerd had ver toonde E. D. O. een spel van zoodanig ge halte, dat we niet twijfelen of de E. D. O. ploeg zal in het komende seizoen wel weer van zich doen spreken. Was de uitslag 122 tegen R. C. H. natuurlijk wel eenigermate geflatteerd, verdiend was de overwinning volkomen, het spel was over alle linies beter. De E. D. O.'ers verdienen voor dit spel alle hulde, die hun dan ook bij de prijsuitreiking door den voorzitter van R. C. H. werd ge bracht. Het spel begon reeds vroeg, om twaalf uur, toen de elftallen van E. D. O. en Z. F. C. el kaar bestreden. Reeds toen bleek dat EDO. over een uitstekend homogeen elftal beschikt, dat aan de Zaandammers aanvankelijk de handen vol werk gaf. Toen bovendien Peru- kel Sr. het eerste doelpunt langs den Zaan- damschen doelman had geschoten kwam er hoop in de harten van de E. D. O. aanhan gers, die echter weer verloren ging toen kort daarop den Z F. C. mldvoor de partijen op gelijken voet bracht. Door v. d. Laan werd de stand daarna op 2—1 gebracht; een fout in de E. D. O. defensie bracht de partijen weer op gelijken voet, zoodat een verlenging noodig was, waarin wederom S. v. d. Laan wist te scoren en zoodoende E. D. O. in de finale bracht. Direct daarna volgde strijd tusschen R. C. H. en Germania, die door R. C. H. met 3—2 werd gewonnen. Al spoedig heeft Smit succes met een hard schot; waarschijnlijk door dit snelle succes lijkt het of de Racing de zaken wat kalm opneemt. De Duitschers daarentegen spe len flink door, combineeren prachtig, spe len vrijwel eiken bal langs den grond, kortom R. e. h. moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Rust gaat in met 1—0 voor R C. H. Direct na d€ hervatting is 't weer Smit, die scoort, doch de 20 voorsprong wordt met een te niet gedaan door een doelpunt van den Duitschen rechtsbinnen (2—1). Verkerk neemt dan voor R. C. H. een penalty, die door den doelman gestopt wordt, doch even later benut hij een voorzet van Hanze en het is 3—1. Wel verkleint Germania nog den achter stand als Kos een eenvoudigen bal laat glip pen, doch als de speeltijd verstreken is heeft R. C. H. met 32 gewonnen. In de rustpoos, die thans volgt worden we vergast op een handbal demonstratie tus schen e enelftal van Lynden en een Haar- lemsche combinatie die door Lijnden met 3—2 werd gewonnen en dan komen de ver liezers, Z. F. c. en Germania in het veld Merkwaardigerwijs werd ook nu weer de uitslag 3—2, thans in het voordeel van Ger mania, nadat het met de rust met 2—0 had achtergestaan. De Duitschers speelden vooral in de tweede helft een keurig partijtje voetbal. Tweemaal echter werd een doelpunt ge annuleerd wegens buitenspel. Toen beide speelhelften verstreken waren, er werd evenals in beide voorgaande wed strijden tweemaal een half uur gespeeld, was het 2—2 en dus moest verlengd worden. Eerst in de tweede verlenging, men dacht reeds aan de strafschoppen sensatie, scoorde Germania het derde doelpunt en won daar mede den derden prijs. De eindstrijd. Te vijf uur volgde de eindstrijd tusschen de winnaars R. C. H. tegen E D. O. Dat is op een volkomen débacle uitgeloo- pen voor R. C. H. Nauwelijks was afgetrapt of Paape gaf een hoogen voorzet die door een E. D. O.-back onjuist behandeld werd' de bal verdween in het doel (1—0). Een ge lukkig begin voor R. C. H. derhalve. De strijd gaat nog €enige oogenblikken gelijk op. doch een schot van Vreenegoor laat Kos geheel on- noodlg glippen en vlak daarop scoort Peru- kel Sr nummer 2. Dit schijnt de R. e. H.'ers dermate te ontmoedigen, dat er van strijd feitelijk geen sprake meer geweest is. E. D. o. ging daarentegen steeds beter voetballen en met de rust was de stand reeds 4—1 voor E. D. O. Zij die gehoopt hadden dat R. C. H. in de tweede helft beter zou spelen, kwamen ook al bedrogen uit. Binnen enkele minuten was de stand reeds 7—1 en voor de R. C. H.'ers dus een moedelooze taak om nog op te ha len. Er werd door enkelen lusteloos gespeeld, enkelen, vooral Muller en Prevost. maakten daarop een gunstige uitzondering; E. D. O. ging intusschen rustig voort haar score te verhoogen. Het was voor Kos al een zeer on aangenaam geval. Krom kon het tempo niet meer bijhouden. Ruigrok liep op de voor hem vreemde plaats naar zijn vorm te zoe ken. kortom, R. C. H. werd geheel overspeeld: vooral de R. C. H.'ers zullen wel verheugd geweest zijn toen scheidsrecnter Vrugt het einde aankondigde. E. D. O. had toen haar score tot 12 opgevoerd, terwijl R. C. H. nog eenmaal had gescoord. 122. We herinneren ons niet dat R. C .H. ooit zoo een groote nederlaag geleden heeft De uitreiking der prijzen vond direct na het eindsignaal voor de tribune plaats. E. D. O. kreeg een fraalen zilveren beker, R. C. H. eveneens. Germania en Z. F. c. een medaille, en hiermede was deze uitstekend geslaagde voetbaidag weer voorbij. Kinheim 2Kennemers 2 (62) Zondagmorgen werd bovengenoemde wed strijd gespeeld, die in een flinke overwin ning der Kinheim reserves eindigde. Roze- meyer en v. Heyst passeerden herhaaldelijk de zwak spelende Kennemers achterhoede en scoorden beide twee doelpunten. Stormvogels 2IJ. F. C. Deze wedstrijd, die Zaterdag op het Storm vogelsterrein zou worden gespeeld, is wegens verhindering van verschillende IJ. F. C.- spelers niet doorgegaan. V. S. V.Wagenïngen (42) Als V.S.V. zich in de a s competitie niet beter weert dan gisteren tegen de zwakke Wagenlngers. dan zal ze voorlooplg haar illusie om een plaats in den kop van het competitie-lijstje te veroveren, nog wel niet werkelijkheid zien worden. Het vertoonde spel was zeer matig en beslist onvoldoende voor een eerste klas club. Ver over tijd komen de elftallen uit hun kleedkamers. V.S.V. verschijnt als volgt: v. d. Wint. Van Zutfen, v. d Grlendt, C Wey, de Koning, H. Heyerman. de Wolf Sr., v. d. Lugt, P. Wey, Up de Wolf. Hillekamp. Beide elftallen nemen hun taak serieus op. V.S.V. begaat de fout. steeds op den rechter vleugel te spelen, terwijl aan de andere zijde Wagenïngen voornamelijk haar linkervleugel aan het werk zet, waardoor v. d_ Heide en Weinand nog al eens ten aanval kunnen trekken. Vóór de rust doelpunt V.S.V. één maal door P. Wey. welk doelpunt even vóór de rust door den gelijkmaker, gescoord door v. d. Heide, gevolgd wordt. Spoedig na de hervatting haalt de Wolf Sr. den bal van dicht bij de doellijn van Wage nïngen handig om. Hij plaatst dien naar z'n broer Up. en deze brengt- den stand op 21. Vijf minuten later loopt Up de Wolf met den bal kalm op van Poeteren af. Deze loopt uit maar het baat hem niet. De bal verdwijnt in het net 31. Wagenïngen heeft pech als tot driemaal toe schoten van nabij langs of over het doe! van V.S.V. gaan. Op fraaie wijze scoort Rey echter toch nog 3—2. Wagenïngen komt dan in de meerderheid en de gelijkmaker schijnt op komst. Deze bliift echter in de lucht, in tegenstelling met den regen, die niet 1n de lucht blijft, doch zoo energiek neerdaalt, dat tal van bezoekers van de open tribunes be schutting zoeken onder de zeilen van de consumptietent. Even vóór het einde komt het vierde doelpunt van V.S.V. van P. Wey uit een mooicn voorzet van Hillekamo 4—2. Met dezen stand komt ook het einde. W. F. C.Stormvogels (11) Stormvogels speelde gisteren in Wormer- mecr een nederlaagwedstrijd tegen W. F. C., maar heeft het niet tot een W. F. C-neder- laag kunnen brengen. De iJmuidenaren speelden een buitengewoon slechten wed strijd. Het begin van den wedstrijd deed wel iets goeds verwachten. Aan beide zijden noteer den we een paar goede aanvallen, waaruit dito schietkansen ontstonden, doch de kee pers lieten zich niet passeeren. Het meest verkeerde aanvankelijk het Wormerveersche doel in gevaar, dat na eenige wonderlijke ontsnappingen tenslotte doorboord werd door Rijkeboer. Wegens buitenspel werd het doelpunt echter geannuleerd. Veel gelukkiger was W. F. C. eenigen tijd later, toen een als voorzet bedoeld schot van haar linksbuiten via den paal in het doel verdween <10). Stormvogels' spel werd er niet beter op en met de rust- was de stand dan ook nog steeds 1—0 in W. F. C.'s voor deel. Nog geen minuut na de hervatting kwam de W. F. C.-middenvoor alleen voor De Waard te staan, die echter zijn doel fraai voor een doorboring behoedde. Gedurende tien minuten kwam Stormvogels er toen iets beter in, maar Dietz c.s. wisten stand te houden. Slechts door een fout van den doel man wist Schoorl tenslotte gelijk te maken. Er was toon nog een kwartier te spelen. In deze periode wordt weinig meer gepresteerd, zoodat we blij zijn als het eindsignaal klinkt, BloemendaalV. V. A. (71) Na den goeden wedstrijd op Koninginnedag tegen Kinheim viel deze ontmoeting tegen een zeer zwak V.V A. wel eenigszins tegen. Voor de rust scheen het zwakke spel der gasten aanstekelijk op de Bloemendalers to werken: er werd althans van deze zijde ook weinig fraais te zien gegeven. Na de rust ging het beter; de verdediging der V.V.A.'ers bleek niet bestand tegen het vlotte spel van Bloemendaal's aanval. Tien minuten na het begin scoorde De Bock een goed doelpunt voor Bloemendaal, waar bij het tot halftime bleef. V.V.A was voor het witte doel absoluut ongevaarlijk en bracht het zelfs niet tot een dragelijk schot. Rust 1—0. Na de hervatting viel Bloemendaal. ge steund door den vrij sterken wind, veel fana tieker aan. Eenige goals van Bakker (2) en de Bock «3) maakten spoedig aan mogelijke twijfel een einde. Toen de stand 50 was scoorde de V.V.A.- rechtsbinnen fraai tegen, waarna Kuiper den eindstand op 71 bracht. KinheimDe Spartaan (51) De laatste der serie nederlaagwedstrijdcn is ook in een Kinheim-overwinning geëin digd, zoodat de fraaie beker, geschonken door de Supporters Verceniging Geel-Zwart, nu Kinheims eigendom is geworden. Spaartaan begint flink, doch schutters blij ken de binnenspelers niet te zijn. Kinheim voert het tempo wat op en komt dan wat in de meerderheid, een hard schot van Michel Sr. tegen de lat is reeds een voorbode, want even later bij een schermutseling benut de invalle Nieman een eenvoudige kans (10) De Spartaan geeft zich nog lang niet ge wonnen cn komt flink opzetten. Als Kinheim enkele kansen gemist heeft, is het tenslotte Michel Sr.. die met een on houdbaar schot den stand op 21 brengt. Na de rust is Kinheim doorloopend in den aanval. Nieman brengt uit een moeilijke po sitie den stand op 31 en Michel Sr. na goed samenspel op 4—1, terwijl een hard schot van Nieman wel gestopt doch niet voldoen de weggewerkt werd, waarna W. Groenevcld zijn kans benut en den stand op 51 brengt. Vooral Nieman begint zich op zijn nieuwe plaats thuis te gevoelen en lost en kele harde schoten. Succes blijft echter ver der uit. zoodat Kinheim met 51 wint. ZeemeeuwenO. V. V. O. (18) Zeemeeuwen speelde ter gelegenheid van haar 12 1 2 jarig bestaan een reeks jubileum wedstrijden, waarvan deze de laatste was. Vóór de rust gelukte het den midvoor van O. V. V. Oom vijf maal met den bal vlak voor het doel tc komen. Vijf doelpunten wa ren hiervan het gevolg. De Meeuwen kregen geen kans om een tegenpuntje te maken, zoo dat de rust met 0—5 inging. Na de rust schenen de kansen te keereri. Uit een goeden voorzet, kreeg A. Paap den bal te pakken en onhoudbaar voor den keeper plaatste hij hem in het net (15). De rechtsbuiten van O. V. V. O. probeerde het daarna alleen en bracht den stand op 1—6 Langzamerhand gaven de Zeemeeuwen toen den moed op en zonder veel inspanning werd de stand door O. V. V. O. gebracht op 18.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10