Het Hongaarsche kabinet Karolyi afgetreden. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1932 VIERDE BLAD. Moeilijkheden in de regeeringspartij over agra rische kwesties de vermoedelijke oorzaak. Adres van Litwinow aan het bureau der ontwa peningsconferentie. Neemt Herriot geen deel aan de besprekingen over Duitschland's gelijkberechtigdheid Thans een regeering van nationale con centratie onder Karolyi HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. HONGARIJE. Het Hongaarsche kabinet is gisteren afge treden. De Rijksbestuurder heeft het ont slag aanvaard en minister-president Karolyi verzocht zich nog met de loopende werk zaamheden te belasten. Qraaf Karolyi Het besluit van het kabinet om af te tre den werd den Rijksbestuurder Woensdagmid dag door Karolyi medegedeeld. Het onder houd tusschen beide staatslieden duurde twee uren. De minister-president gaf den Rijksbestuurder een overzicht van den bin- nenlandschen politieken en economischen toestand van het land. Karolyi wees er op, dat het kabinet zijn ontslag had genomen om de voorwaarde te scheppen het land uit zijn ernstigen toestand) te halen. De Rijks bestuurder heeft tijdens dit onderhoud ver zocht om de ontslag-aanvraag in te trekken, doch Graal' Karolyi bleef evenwel bij zijn besluit. De Rijksbestuurder aanvaardde daarop de ontslagaanvraag en verzocht Ka rolyi tenslotte zich met de loopende werk zaamheden te willen belasten. Reuter meldt nog: Ofschoon de tituatie in de regeeringspartij den laatsten tijd' niet van dien aard was, dat de regeering-Karolyi op den steun der ge- heele partij kon rekenen, heeft het ontslag van het kabinet in politieke kringen toch eenige verrassing gewekt. De pogingen der regeering om de financieele crisis in Hon garije te boven te komen, hebben van vrijwel alle kanten lof geoogst, doch den laatsten tijd werd ontevredenheid merkbaar in agra rische kringen, die tot moeilijkheden leidde binnen het kader der regeeringspartij. Wel licht heeft graaf Karolyi om tactische rede nen zijn ontslag genomen, ten einde de partij voor een voldongen feit te plaatsen en een herhaling van de aanvallen, zooals die op de jongste partij-conferentie tegen hem gericht werden, te vermijden. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat Karolyi wil pogen een eenigszins gewijzigd kabinet te vormen of dat hij een lang gekoesterd plan wil ver wezenlijken om een concentratie der natio nale krachten tot stand te brengen. GENèVE. Het Bureau van de Ontwapeningsconfe rentie heeft na een korte geheime zitting een openbare zitting gehouden, op dezelfde wijze als zulks bij den Raad van den Volkenbond geschiedt. Bij de opening van de openbare zitting gaf de president Henderson een overzicht van de werkzaamheden der conferentie sinds naar onderbreking. Hij wees o.a. op het onvermin derd voortduren van de economische crisis cp de wereld, welke slechts door internationale samenwerking kan worden overwonnen. De redenen voor de noodzakelijkheid van een werkelijke vermindering der bewapening zijn thans sterker dan ooit. Het Bureau moet thans onmiddellijk practische voorstellen uitwerken en de reeds bereikte resultaten moeten in daden worden omgezet. Henderson besloot zijn openingsrede met het uitspreken van de verwachting, dat de Ontwapeningsconferentie het gestelde doel zal bereiken. Vervolgens deed Henderson mededeeling van een schrijven van Litwinof. waarin de Sovjet-regeering weigert in de toekomst ver tegenwoordigers naar de technische commis sies der conferentie te zonden, zoolang geen besluiten over een werkelijke vermindering der bewapening zijn genomen. Het Bureau heeft zonder discussie goedge keurd het voorstel van den president om de discussie over de wisseling van notas met de Duitsche regeering uit te stellen. Naar van Fransche zijde verluidt, zou Mi nister-president Herriot gisteravond naar Parijs terugkeeren. Maandagmorgen komt- hij weer naar Genève om de openingszitting van de Volkenbondsassemblée bij te wonen. Deze mededeeling heeft hier algemeene verbazing gewekt, immers daardoor is het niet mogelijk geworden dat de te verwachten besprekingen tusschen de staatslieden van Engeland. Frankrijk en Duitschland inzake den Duitschen gelijkberechtigdheidseisch aan Fransche zijde door Herriot gevoerd zullen worden, doch hoogstwaarschijnlijk door Paul Bcncour. Deze besprekingen zouden worden gevoerd in verbahd met de op Vrijdag a.s. aanvangende zitting van den Raad van den [Volkenbond. Men neemt thans aan, dat Her riot slechts naar Genève gekomen is om de be- teekenis van de Bureauzitting na§r voren te laten komen en om op reis naar Genève be sprekingen te kunnen voeren met Sir John Simon over het verder in te nemen stand punt ten aanzien van Duitschland. DUITSCHLAND Bij het bijeenkomen van den Pruisischen Landdag waren Woensdagmiddag alle plaat sen op de tribunes bezet. Ook in de zaal wa ren de meeste zetels ingenomen. Alleen de regeeringsplaatsen bleven leeg. Nadat president Kerrl de zitting geopend had, gaf hij onmiddellijk het woord aan den nationaal-socialisten afgevaardigde Hinkler, die namens zijn fractie de volgen de verklaring aflegde: „In verband met de verklaringen aan de pers van den Rijkskanselier Von Papen met betrekking tot de opvatting van de natio naal-socialistische Pruisische Landdagfrac tie omtrent de rechten en de plichten van de beambten tegenover den Rijkscommissaris in Pruisen, verklaart de fractie het volgende: De fractie heeft op 30 Augustus gestemd voor een communistisch voorstel, daar op den zelfden dag op last van de commissoriale Pruische regeering aan alle beambten der ministeries in tegenstelling tot de gewoon ten der vroegere regeering en in tegenstel ling met de rechten van de volksvertegen woordiging verboden was de lokalen van den Landdag te betreden en hun verplichtingen tegenover de volksvertegenwoordiging na^ te komen. Gedurende de laatste drie weken heeft de Pruisische regeering naar aanleiding van dit besluit getracht, verdere schendin gen van de grondwet tegenover de volksver tegenwoordiging te vermijden. De nationaal socialistische fractie van den Pruisischen Landdag verklaart naar aanleiding hiervan dat zij er niet aan denkt, de beambten en ambtenaren te bewegen tot schending van hun plichten tegenover de volgens de grond wet optredende regeering (gelach links). Voor zoover de Rijkscommissarissen Von Pa pen en Dr. Bracht onder den druk van den Rijkspresident Von Hindenburg niet twijfelen aan den trouw tegenover de grond wet (opnieuw gelach links), beschouwt de fractie der nationaal-socialisten het een na tuurlijke plicht van alle beambten en amb tenaren ook hunnerzijds hun plicht tegen over de grondwet in Pruisen na te komen." De communisten hadden bij het begin der zitting een voorstel ingediend tot ontbinding van den landdag. Dit voorstel is met de stem men der Duitsch-nationalen. de nationaal- socialisten en de Duitsche Staatspartij te gen, verworpen. Bij de discussie over de regeling der werk zaamheden werd volgens Wolff 'de commu nistische afgevaardigde Kasper van het ver dere bijwonen der zitting uitgesloten, omdat hij den voorzitter van den landdag ironisch een Pracht-Kerrl noemde. Kerrl zelf nam deze betiteling niet al te tragisch op en toen hij de verzekering had gekregen, dat het niet zoo kwaad bedoeld was, trok hij het besluit tot uitsluiting weer in. Genève, Debatten over de veertigurige arbeidsweek. In de buitengewone zitting-van den be stuursraad van het Internationaal Arbeids bureau vonden uitvoerige debatten plaats over het Italiaansche voorstel om als crisis maatregel de 40-urige werkweek in te voeren De Italiaansche gedeleeeerde de Michelis mo tiveerde het voorstel zijner regeering breed voerig. Hij werd daarbij door den Franschen regeeringsvertegenwoordiger Piquenard en den Duitschen regeeringsvert eeen woord iger Grieser gesteund. De werkeeverseroen was echter tegen dit voorstel. Alleen de Italiaan sche vertegenwoordiger der werkgevers Oli vetti verklaarde met dit voorstel accoord te gaan De debatten zullen Donderdag worden voortgezet. Duitschland. Nazi's tot zware straffen veroordeeld. Te Neuhaus hadden in den nacht der Rijksdagverkiezingen schietpartijen plaat? ge had tusschen Natlonaal-Socialisten en Com munisten. waarbij een communistische ~~- beider gedood werd. De voornaamste verdachte, een Nationaal- Sociaiistische dokter werd heden veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf. Een andere be klaagde zag zich veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar. 12 andere ver dachten werden veroordeeld tot gevangenis straffen van 3 maanden tot een jaar. Alle veroordeelden zijn leden van de Nationaal Socialistische partij. Eischen van Dr. Bracht aan de stad Berlijn. De opperburgemeester van Berlijn dr. Sahm heeft Dinsdagavond van den Pruisi schen Minister van Binnen'andsche Zaken dr. Bracht twee decreten ontvangen, welke hij heden ter kennis van den magistraat 1 heeft gebracht. In het eerste decreet eischt dr. Bracht ver- IX GEZONDEN MEDEDEEL ING EN a 60 ets. per regel. HAARDEN op zeer voordeelige cond. Bezoekt onze «howroor J. J CORNELISSEN KAMPERVEST 1 hoek KI. Houtstraat r* /-si T OUDT DE NIEUWSTE DANSEN Bij! De Cursussen beginnen 15 OCTOBER SPREEKUREN Dagelijks van 2—5en7—9 aan onze inrichting: SCHAGCHELSTRAAT 29 TELEFOON 10806 HAARLEM NV DANSACADEMIE J. G MARTIN ZONEN eenvoudiging van en bezuiniging op het stadsbestuur. In de eerste plaats vraagt hij vermindering van het aantal bestuursdistrie ten. Wanneer binnen afzienbaren tijd geen practisch resultaat is verkregen, zal dr. Bracht, den Rijkspresident voorstellen een verordening uit te vaardigen om tot de r.oo- dige maatregelen te komen. De te nemen be sluiten moeten aan het Staatsininisterie ter goedkeuring worden voorgelegd. Dr Bracht verzoekt het Gemeentebestuur in hét tweede decreet om hem vóór 15 Octo ber te willen mededeelen of de gemeente een besluit heeft genomen Inzake oen nieuwe in deeling van de bestuursdistrlcten. Het werkloozencijfer. Op 15 September bedroeg het totaal aan tal ingeschreven werkloozen. volgens Wolff, ongeveer 5.261.000. hetgeen niet noemenswaara meer is dan het aantal op 31 Augustus. Eind Augustus bedroeg het aantal werkloozen, werkzaam in vrijwiliigen arbe;dsdienst onge veer 144.000. Engeland Onderhandelingen in textiel- geschil vastgeloopen. De onderhandelingen inzake het- conflict in de katoenindustrie zijn. volgens een Reu ter- telegram uit Manchester feitelijk vastge loopen daar de vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers niet schijnen te willen afwijken van het standpunt door hen in Augustus ten aanzien der loonen ingeno men. Zweden. Hansson heeft het format"ur- schap nog niet aanvaard. In de Stockholmsehe bladen worden de volgende namen genoemd voor een eventueel nieuw te vormen kabinet: Minis ter-president: Per Albin Hansson; Minister van Buitenlandsche Zaken: Sandler leider van het Statistische Centraal Bureau vroeger premier; Minister van Justitie: Schlyter; Minister van Oorlog: Nilsson: Mi nister voor Sociale Aangelegenheden: Mö'.ier partij-secretaris der Sociaal-Democraten. Minister van Landbouw: Sköld. Momenteel is er evenwel nog geen beslis sing genomen, of Hansson de opdracht van den Koning aanvaardt en een Sociaal-Demo cratisch kabinet tot stand komt. Gisteren zou nog een besluit vallen Bij de Sociaal- Democraten schijnen overigens at roomingen te bestaan die tegen het nemen der regee- ringsverantwoordelijkheid zijn. Indien er geen sociaal-democratische regeering tot stand mocht komen, houdt men er rekening mee. dat de Koning den leider der Boerenpartij opdracht zal geven tot vorming van een kabinet.. Amerika. Ambassadeur Edge naar Washington ontboden. Staatssecretaris Stimson heeft medege deeld dat de Amerikaansche ambassadeur te Parijs. Edge, naar Washington Ss ontboden ten einde een uitvoerig ramxrt uit te bren gen over het verloop der onderhandeii: a betreffende het nieuwe Fransch-Ameri- kaansche handelsverdrag. Men vermoedt dat Edge in staat zal zijn een beeld te geven van de diepere oorzaken welke Frankrijk van tegenstander van het ontwapeningsplan-Hoover tot voorstander er van deden worden. Voorts wordt verklaard dat Edge is voor gesteld verkiezingsredevoeringen te houden ten behoeve van Hoover. McKee blijft voorloopig burgemeester van New-York. Joseph McKee. de nieuwe mayor van New York die sedert hij Walker opvolgde, ver strekkende hervormingen aanbracht in het beheer der gemeente, zal. naar Reu*~r uit New York meldt, krachtens rechterlijk besluit tot November van het volgend jaar in functie blijven Tammany Hall. bestaande uit aan hangers van Walker, had pogingen aange wend om dit jaar een nieuwe verkiezing te verkrijgen. Zuid'Amerika. Staking der vijandelijk heden Volgens een bericht van Associated Press uit Asuncion zou een Boüvaansch bataljon dat. uit jonge studenten uit La Paz was samen gesteld, in het Chaco-gebieci door Para- guayaansche strijdkrachten volkomen in de pan zijn gehakt. Het bataljon bevond zich op weg van Arlo naar het fort Boqueron. waar sedert ongeveer twee weken hevige gevechten aan den gang zijn. (Reuter). Vordering der federale troepen in Sao Paulo. DIO DE JANEIRO. 21 September (V.D.l De federale troepen hebben Gunha in den staat San Paulo bezet. Di: word: als een be langrijke militaire positie beschouwd. China. Geen erkenning van de Mandsjoerijsche regeering door Amerika? Volgens een Russisch bericht ui'. Washington heef: de Amerikaansche re geering besloten de Mandsjoerijsche regeer.r.z niet te erkennen. Washington zou voorts de groote mogendheden hiervan in kennis hebben gesteld. Een bevestiging ran dit bericht uit Moskou Ls tot dusver nog niet. uit Washington ont vangen. Admiraal door onbekenden vermoord Naar het persagentschap Indo- PaciLque uit Sjanghai meldt. Is de Chineesche admi raal Woe Wang-tsung. die leider was van de cartografische afdeelng :n het Chineesche ministerie van Marine, door onbekende daders vermoord. (Reuter). DE TREINRAMP IN ALGIERS. OFFICIEEL 61 DOODEN EN 219 GEWONDEN PARIJS. 21 September (VJ» Het gouvernement van Algiers publiceert, thans een officieele lijst van de slachtoffers van het spoorwegongeluk in de nabijheid van Tiemcen. Het totaal aantal dooden bedraagt 61; hiervan zijn 56 personen soldaten van het vreemdelingenlegioen en voorts vijf spoor wegbeambten. Twee en vijftig personen wer den onmiddellijk gedood, negen anderen zijn in het ziekenhuis aan de bekomen verwon dingen overleden. Het totaal aanilal gewon den bedraagt 219. Hieronder bevinden zich 2 ambtenaren en 217 soldaten. Van deze ge wonden zijn 69 personen ernstig, de anderen licht gewond. Onder de overblijfselen van de wagens be vinden zich geen lijken meer. OPLEVING IN DE DIAMANT-NIJVERHEID. KAAPSTAD. 21 September (V.D.) Uit Windsorton wordt gemeld dat in de dia mm: delverijen meer activiteit heerscht De koope-s vert-conen imeer animo en dientengevolge zijn de prijzen met 15 pet. gestegien. RECORDVLUCHT VAN GRAF ZEPPELIN. PERNAMBUCOFR IE IN 671s UUR. FR IEDER ICHSHA VEN. 21 Sen'ember 'V.D Het luchtschip Graf Zeppelin is heden avond om half tien terugkeerende uit Zuid- Amerika vlot geland. Het luchtschip heeft deze maal een recordvlucht gemaakt, aange zien het traject Pernambuco-Friederichs- hafen in 67 1/2 uur werd afgeegd. GANDHI AANMFPKF.LÏJK VERZWAKT. HEDEN EEN ACCOORD? Twee leden der Hindoe-delegatie, welke gisteren aan Gandhi een bezoek hebben ge bracht om te onderhandelen over een com promis betreffende de positie der ..onaan- raakbaren" in het ontworpen kiesstelsel, heb ben volgens Reuter medegedeeld, dat de mahatma reeds aanmerkelijk is verzwakt en dat zijn stem minder krachtig Is. De gedelegeerden hebben gewezen op de noodzakelijkheid van onderhandeingen be treffende een accoord. dat naar wij zeiden ..morgen of nooit" moet tot stand komen. Na een tiental dagen vasten zou Gandhi waarschijnlijk zóózeer zijn uitgeput, dat hij niet meer aan de besprkingen zou kunnen deelnemen en wellicht zou hij nooit meer herstellen, ofschoon hij nog een paar weken zou kunnen leven. Sedert meer dan dertig uren heeft Gandhi niets gebruikt behalve water, waarvan hij veel drinkt. Hij gaat door met spinnen en bidden. De mahatma is thans overgebracht naar een cel nabij den ingang der gevangenis, omdat dit gemakkelijker is voor de bezoe kers. De kans. dat heden overeenstemming word' bereikt, word: vrij gunstig geacht. GROOTE DORPSBRAXD IN POLEN. WARSCHAU. 21 September (V.D.) In hc: dorp Borzencice in het district Knotoschin L gisteren een reusachtige brand uitgebroken waardoor de helft der huizen in de asch werd geleed. Het vuur was in een schuur uiteebroken. Door den 9: erken wind waren vonken overgesprongen op belendende per- ceeien. die meerendeels een stroodak hadden. De brand breidde zich snel uit. Een en twin tig gebouwen zijp. totaal afgebrand, terwijl alle landbouwwerktuigen en voorraden med" een prooi der vlammen werden. Ook veel vee kwam in de vlammen om. DE HUTCHINSON'S IN SCHOTLAND AANGEKOMEN. LONDEN. 21 September (Reuter). De treiler .Lord Talbot" heeft gisteren het ..vliegende gezin" Hutchinson in Schotland aan wal gezet. RADIOREDE VAN VON PAPEN. De Duitsche Rijkskanselier Von Papen zal. naar wij in het Aig. Handelsblad lezen hedenavond om 7.20 (D.T.l door de radio spre ken over de winterondersteuning. De rede zal over alle Duitsche zenders worden door gegeven. NAAR DE STRATOSFEER PER VLIEGTUIG. Cyril Uwins, die met goeden uitslag naar of zeer nabij de stratosfeer is gerezen in een vliegtuig, is als veroveraar der luchten al een veteraan. Hij behoorde tot een uitgelezen groeo. waartoe ook Cockerlll van Vlckers, wijlen Hinchliffe. Armstrong en Courtney behoorden, die onmiddellijk na den oorlog hun vlïegcrvaringen in dienst stelden van de ontwikkeling van het toestel voor de burger lijke luchtvaart. Zij werden procfvlicgers voor de firma's, die zich op vredesvliegtul- gen gingen toeleggen en riskeerden hun hachjes bij het Invliegen en op de proef stellen van nieuwe modellen, wier verrich tingen niet zelden onberekenbaar waren. Uwins is de Bristol-fabriek van het begin af trouw gebleven. In de allereerste ..air derby" van Engeland die nu oen dozijn Jaren ge leden in Hendon begon en er denzelfden dag eindigden (en Hendon *ac er toen heel anders uit dan nu) morst hU het op een Bristol ..snelheidskast" (dat was het misprij zende woord dat Fokker, die er toen ook was. voor die snelle machines gebruikte) net af leggen tegen den snelheidsheld van de periode. Jimmy James, een kleine kerel met stalen zenuwen maar wat achteloos, die later in. Europeesche wedstrijder, zijn kan sen vernietigde, omdat hii zulke kleine details als het degelijk verankeren van zUn route-kaart vergat. Het nieuwe hoogte-record van Uwins Is het resultaat van scherpe concurrentie tus schen hen die zweren bij door water gekoelde en hen die hun lot hebben verbonden aan door lucht gekoelde motoren. De Bristol- fabriek behoort tot de laatsten. De meeste indrukwekkende avlatfsche daden der Engel- schen zijn verricht met door water gekoelde motoren. Een bepaalde voorkeur voor zulke motoren deed zich moer en meer gelden, ook bij de luchtmacht. Om te bewijzen dat de lurhtgekoelde motor althans op een hoogst belangrijk punt zijn rivaal kon overtroeven, werd Uwins met zijn Bristol-motor de lucht in gestuurd om het hoogtereeord te verbete ren Officieel is de hoogte nog niet bekend gemaakt en nog niet erkend. Maar het lijdt geen twijfel dat het bestaande record van den Amerikaan Soneck aanmerkelijk is ver beterd. Uwins schatte aan de hand van zijn instrumenten dat hii 45000 voet had bereikt, hetgeen slechts 2 mijl lager is dan de stra- tosfertsche hoogte van professor Pfccard in zijn ballon en hetgeen 1800 voet hooger ls dan do officieele hoogte van het Amerikaan sche record. Uwins heeft in een nersgesnrek wat van zijn ervaringen verteld. Merkwaardig was. dat hij op een hoogte van 12 K.M. veel last had van bumping. Hij vloeg in een open machine, in een cleetriseh verwarmd pak en met een masker dat deel uitmaakte van het toestel voor zuurstofvoorziening. Niettegen staande de cleotrische verwarming van zijn klceding vond bil het daarboven bitter kmid. Zijn thermometer wees op een oogenblik 104 graden vorst aan A K van R EERSTE KAMER 21 September. Vandaag hield de Eerste Kamer een ver gadering. welke alleen betockenis had van wege de beeediging der ln Juli nleuw-gekozcn Senatoren. Zij legden behalve de voorzitter, die reeds door de Koningin beeedigd was in handen van den heer De Vos van Steen- wijk de vercischte reden en belofcü af. Twee nieuw-gckoz.enen waren nog niet aanwezig, n.l. de heer Briët, die ernstig ziek is en Mr. Slingenberg, die door wel z.cer droevige fa milie-omstandigheden verhinderd was. Ook ditmaal werd besloten de Troonrede met een adres te beantwoorden De s.-d. frac tie wilde geacht wezen te hebben gestemd 'egen des voorzitters voorstel. Zij bleef bij haar oude meening. dat het goed is van de Troonrede konnis te nemen zonder meer. De afdeelingen wezen als voorzitters aan de hoeren van Sasse van Ysselt. Wibaut, Fock, Janssen en Blomjous en als commissie van redactie voor het adres van antwoord de hoeren Droogleever Fortuyn. J. tor Haar. v. d. Bergh. de Savornln Lohman en Michlcls van Kessenich. Morgen wordt het adres van Antwoord .ter tafel gebracht". INTIMUS 500 BELOONING UITGELOOFD. WEGENS DEN AANSLAG IN DEN HAAG. Een belooning van 500 is uitgeloofd voor dengene. die zoodanige aanwijzingen ver schaft. die kunnen leiden tot de opsporing, aanhouding en veroordeeling van den dader van den moordaanslag op den verkeersagent Baars op de Heerengracht tijdens de relle tjes van Dinsdag. SCHEEPVAARTBERICHTEN (Zie ook elders ln dit nummer). HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam. Rott. n. N.-Orleans 19 te Houston. Delftdijk. Rott. n. Vancouver 20 te S Franc. Damsterdijk. Vancr. n. Rott. 19 v. L. Angeles Drechtdijk Rott. n. Vancouver 19 v. Cris tobal. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 20 v. Vlaardlngen te Lulca, voor Rotterdam Vlaardlngen Stad Zwolle 20 v. Heysham te Newport, voor Phllippeville. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk 21 van Amsterdam naar Beira. Rietfontein (uitreis 1 20 van Mozambique. Nljkerk (thuisreis) 20 van Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) p 18 Casablanca. HOLLAND—OOST-AZIc LIJN. Ouderkerk 19 van Yokohama n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi (thuisreis) 19 te Singapore. Kota Radja (uitreis) p. 21 (9 v.m.) Pt de Galle. Baloeran 21 (v.m.) v. Kopenhagen te Rott. Garoet. (uitreis) p. 21 (13 v.m.) Perim. Kota Napon (uitreis) p 21 '2 v.m Gibral tar. Sibajak (uitreis) p. 21 (1 v.m Suez. Kota Baroe (thuisreis) p. 21 <11 v.m.) Sagrcs.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13