Eischt Blue Band - dan weet U voor 100 °/o wat U eet: Ontsnapt uit het Vreemdelingenlegioen. postgirodienst INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Versch gekarnd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Twee Engelsche jongens aan den hel ontkomen. In volle zee overboord gesprongen maar opgepikt. In Rotterdam aan wal gezet. In het begin van deze week werd te Rot terdam een boot verwacht die twee Engel sche deserteurs uiit het Fransche Vreem delingenlegioen aan boord zou hebben. Een aantal Engelsche bladen en nieuwsagent schappen. had reeds aan het einde der vorige week een aa-nital ..special correspondents" Uil Engeland naar Rotterdam gezonden. De Engelsche journalisten hebben ruim schoots gelegenheid gehad om de Maas stad en omgeving te bekijken. Want pas Woensdagmiddag tegen 4 uur arriveerde het verwachte schip aan den Hoek van Hei land. vanwaar terstond naar Rotterdam werd doorgestoomd. Het was het Engelsche stoomschip .Glenshane", komende van Nccvd-Afrika, aan boord waarvan zich de beide jeugdige deserteurs, de 17-jarige Williaan Cocnrane Crooks uit Newcastle on Tyne. en de 18- jarige Stanley Flanaghan uit Manchester be vonden. Belde jongelui hebben in de laatste maan den meer avonturen beüeefd dan zij waar schijnlijk ooit ln hun meest fantastische jongenisverhalen hebben gelezen. En waar schijnlijk is het lezen van dergelijke ver halen niet geheel vreemd aan zucht naar avontuur, die bijna twee jonge mensohen- levens voor goed zou hebben vernietigd. Stanley Flanaghan kwam verleden jaar op ruim 17-jarigen leeftijd van school en deed vergeefsche moeite om te Manchester een betrekking te vinden. Hij zwierf. c.p zoek naar werk, eenige weken door Engelland en kwam terecht in Londen, waar hij een (baantje kreeg op de groen ten-markt van Covent Garden. Dit werk bevredigde zijn avontuur lijken geest echter niet. Reeds toen kwam de romantische gedachte bij hem op. avon turen te gaan zoeken in het Fransche Vreem delingenlegioen. Hij spaarde van zijn kleine weekloon wat geld bijeen en reisde van Lon den' naar Duinkerken, waar 'hij in Januari van dit jaar tee kende als legfionoris voor het Vreemdelingenlegioen ln Marokko. Over Parijs en Marseille werd hij op transport ge steld naar Oran, vanwaar hij na eenigen tijd werd overgeplaatst naar Sidi-ibeü-AIbbes. De 17-jarige William Crooks liep ln den zomer van dit jaar, bijna zonder geld op zak, uit het ouderlijk huis te Newcastle on Tyne weg, omdat hij vreesde bestraft te worden om het slechte rapport, dat hij van school meebracht. Ook hij zwierf door het land. doch zorgde er voor, dn Folkestone terecht te komen, waar hij kans zag, onge merkt aan booird van een schip te komen, dat het Kanaal overstak. Te Boulogne wist do stow-away Frankrijk binnen te kamen. Zonder middelen van bestaan kwam hij in Parijs aan en hier teeikende hij op 25 Augustus j.l. eveneens voor het Vreemde lingenlegioen. Langs den gebruikelljken weg werd hij over Marseille via Oran naar Sidr- bcl-Abbes getransporteerd, waar hij zijn mede-legionaris Flanaghan ontmoette. De beide Jeugdige Engelschen werden spoedig goede vrienden en weldra rees 'bij hen het plan. ie trachten uit het Vreemdelingen legioen 'te deserteeren De werkelijkheid bleek namelijk reeds na eenige dagen veel minder romantisch dan men had gedacht, en in plaats van avon tuurlijk was de dienst doodsch en ver vellend. In plaats van gevechten leveren tegen fantastisch uitgedoscht opstandige Bedoeinen moesten zij stoencn sjouwen en werken voor den aanleg van wegen. Bovendien was het voedsel slecht en beviel het gezelschap hun ner mcde-legionarissen hun in het geheel niet Af en toe kregen zij den indruk, ver zeild 'te zijn geraakt itusschen een troep gek ken. Vooral 's nachts ging het op de chambrée helsch toe. zoodat het besluit van do Jeugdige Engelschen weldra vast stond. Zondag 11 Sep:ember j.l. zagen zij kans uit Sidi-bei-Abbes te ontsnappen. Ontdaan van hun uniform en gehuld in Arabische kleeren wisten zij in een auto naar Oran te kamen, waar zij des nachts aankwamen. In do haven vonden zij het Engelsche stoomschip ,.Aln- moor". en geholpen door de duisternis slopen zU aan boord, waar zij zich verborgen in een van de reddingboeien. Hier hielden zu zich schuil tot den volgenden Dinsdag en pas na het vertrek uit de haven van Oran kwa men zij te voorschijn, in de hoop. bij hun ontsnapping uit de Fransche hel door hun landgenoot geholpen te zullen worden. Hoe croo was echter hun teleurstelling teen zij hoorden, dat de eerstvolgende haven, die de Unmoor" zou aanloopen, Casablanca was. waar de beide deserteurs door de Fran<=cne autoriteiten weer ingerekend zouden kunnen worden. Zij vroegen den kapitein om raad. maar deze verklaarde, om hunnentwil geen moeilijkheden met de Fransche autoriteiten tc willen krijgen. Hij adviseerde hun, maar het Legioen terug te keeren en zich vrij willig te melden. Bij vrijwillige aanmelding krijgen deserteurs meestal een slechts lichte straf. De jongens beraadslaagden met elkaar en maakten opnieuw een plan. dat zij echter voor den kapitein verzwegen. Een week ze- ledcn. Woensdag 14 September volvoerden zij hun wanhoopsdaad. Des avonds tegen 7 uur het was toen reeds geheel donker sprongen zij, ieder voorzien van een red dingsboei, die met een touw aan elkaar waren gebonden, en met eenige planken om cp te kunnen steunen, op 10 mijl afstands ten Westen van Gibraltar overboord, en dat, ter wijl de jonge Crooks in -het geheel niet zwemmen kon en de jonge Flanaghan deze kunst slechts vrij gebrekkig meester is. Dr stond een zeer ruwe zee en beide jongens kregen veel water binnen. Het waiter was bovendien tamelijk koud. zoodat Flanaghan spoedig last van kramp in de beenen kreeg. In hulpeloozen toestand dreven zij rond. toen zij plotseling een schip v.lak bij hen zagen opdoemen. Zco luid als hun krachten hat toelieten schreeuwden zij om hulp en hadden het geluk, dat hum kreten door den wachtdoenden officier op de brug werden gehoord. Het passeerende schip was de .Glenshane" op weg naar Robterdam. De officier liet het schip terstond bijdraaien. Op het water 'neerschte echter een volslagen duisternis, want de maansverduistering, die verleden week viel waar te nemen, was op dit oogen- blik het was half negen en de jongens hadden al anderhalf uur rondgedreven bijna volkomen. Met behulp van eenige lam pen had men hen echter spoedig gevonden. Door de ruwe zee was het onmogelijk een sloep uit te zetten en de Jongens waren niet meer in staat, een lijn te grijpen. Een dei- matrozen van de ..Glenshane" sprong daarop voorzien van een lijn met een boei. over boord en wist de twee drenkelingen behouden aan boord van het Engelsche sohip te bren gen. Ze waren beiden uitgeput, 'konden niet meer op hun beenen staan en Flanaghan was zoo goed als bewusteloos. Zij waren spoedig echter weer opgeknapt en toen zij hoorden, dat het schip naar Rotterdam ging, vroegen zij den kapitein om hulp. Deze wendde zich draadloos tot de reed'erij in Londen en instructies en na eenlg overleg mei'., dan Britschen Oconsul-generaal te Rot terdam kreeg de kapitein opdracht om de jongens mee te nemen naar Rotterdam. Wanneer hij heden hun papieren zou hebben gezien, zou 'hij hen morgenochtend reeds een paspoort verstrekken en op deze voorwaar de wist hij van de Rivierpolitie te Rotterdam gedaan te krijgen, dat de beiide jongens heden zonder paspoort in ons land toegelaten zou den worden. iDe ouders en een broer van den jongen Crooks en een 'broertje van Flanaghan arri veerden reeds Vrijdag j.l. te Rotterdam o'm de Glenshane" af te wachten, vergezeld van een vertegenwoordiger van een EJngelsch nieuwsbureau, dat zich telegrafisch het aft- 1 een recht op het verhaal van de beide jongens had verzekerd. Als een Cerberus heeft deze Engelsche persvertegenwoordiger de beide jongens trachten te bewaken, "teneinde te voorkomen, dat zij met eenig concurrent in gesprek zouden geraken. Met een boot. aan boord waarvan zich de vader van Crooks en de beide broers bevonden, ging hij heden middag, toen bekend was dat de Glenshane" den Hoek was gepasseerd, heit schip tege moet, De Rotterdamsohe Rivierpolitie was hem echter al voor geweest. Bij Vlaarddn- gen was zij aan boord gekomen, en toen zij mededeelde, dat'zij over deze zaak reeds met het Briitsche consulaat in verbindiing stond, maakten de*'beide Engelsche passa giers geen bezwaar om over te stappen aan boord van het politiebootje aan de Schie- haven, gevolgd door het motorbootje met den Engelschen Cerberus en den vader, en door een tweede bootje met eenige Neder- landsche journalisten, die zich de kans op een interessant verhaal van de beide jongens niet door het geld van het Engelsche pers concern en deszelfs vertegenwoordiger afge snoept wilden zien. Ongeveer tegelijkertijd arriveerden de belde bootjes aan de Schie- haven, waar de eenige, die kans op een langdurig onderhoud met de ex-deserteurs had- de dienstdoende inspecteur was. die hun een uitvoerig verhoor afnam om daarvan proces-verbaal te maken. En daarna be- gro/tten zij hun vader en beide broers, den Britschen consul-generaal en den vice- consul, die beiden aanwezig waren. Per auto ging net stadswaarts naar het hotel waar Crooks' moeder hem wachtte. Inmiddels was de „Glenshane" in de Maas haven op stroom voor anker gegaan. Ook hier had het almachtige Engelsche nieuws agentschap getracht de stilzwijgendheid van liefst de geheele bemanning tc koopen door de imponeerende draadlooze instructie, dat alle bijzonderheden omtrent de redding van Crooks en Flanaghan uitsluitend voor dit agentschap gereserveerd waren. Deze in structie maakte op een groot deel van de bemanning echter niet den minsten indruk. Hedenochtend te 10 uur zal de Britsche consul-generaal op het bureau van de Rivierpolitie de papieren van de beide jon?en<; die hij nog Donderdag in orde maakte, laten teekenen. Zij kunnen zich dan weer vrij be wegen en zullen waarschijnlijk nog morgen avond uit Rotterdam vertrekken; nog niet rechtstreeks naar Engeland maar in g-""zel- sciiap van de familie Crooks eenige dagen naar Antwerpen en Brussel, als kleine ont spanning na de doorgestane avonturen en vermoeienissen MES ACHTERGELATEN BIJ DE RELLETJES. Een bewoonsier van de Koedisfstraat te 's-Gravenhage heeft bij de politie een sla gersmes gedeponeerd dat door haar Dinsdag middag j.l. te 4.30 is gevonden op de trap van haar woning en was achtergelaten door eenige mannen die in haar woning waren gevlucht voor een charge der politie. Waf een genot Wat een gemak! Die kolen van Hoenderdos, In een papieren zak STADSNIEUWS ARROND.-RECHTBANK. Verduistering van auto's. Voor de rechtbank had zich te verantwoor den een 27-jarig chauffeur uit IJmuiden. die op 12 Aug. in Haarlem en op 13 Aug. in Be verwijk auto's gehuurd en deze vlak daarop verkocht had. Den eersten wagen had hij gehuurd voor een rit van 600 K.M. tot den volgenden middag, doch denzelfden dag reeds verkocht voor 260. De auto ging van hand tot hand en de autohandelaars, die den wagen ge- en verkocht hadden, zonder te controleeren van wlen de auto was. kre gen te hooren van den president dat ze voortaan voorzichtiger moesten zijn. Met den tweeden wagen was het precies zoo gegaan, deze verkocht hij voor f 175. Het geld had hij verteerd Verdachte zeide al voor de zesde of zevende maal in het verdachtenbankje te staan. Hij had wel werk gehad, maar hij werd nage wezen wegens zijn vonnissen en dan ontsla gen. Uit armoe was hij tot de daad gekomen. Dit laatste accepteerde men niet. daar hij terwijl hij voor de eerste auto 260 gekregen had. den volgenden dag wéér een auto nam. De Officier, mr. Paardekooper Overman, vroeg een gevangenisstraf van 1 jaar met af trek van preventief en verzocht de auto's terug te geven aan de bestolenen. Verdachte merkt op, dat hij nooit leiding gehad heeft. Als het zoo doorgaat met ver oordelingen. zal hij een volgend maal niet voor verduistering, maar misschien voor heel wat ergers terechtstaan. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal met braak. Een 18-jarig landarbeider uit Haarlemmer meer heeft in den nacht van 31 Juli op 1 Aug. door openen van een raam zich toegang ver schaft tot een woning, waarvan de bewoon ster naar hij wist, afwezig was. Drie bank biljetten van f 10 en een postspaarbankboekje met ruim 800 nam hij weg. Verdachte bekende pas. toen bijna al het geld en het spaarboekje (dit laatste achter een schilderij) gevonden was bij hem thuis. Hoe hij er toe gekomen is. weet verdachte, die ee;i zeer onverschilligen indruk maakt en dikwijls lacht, niet. Hij had werk. De Officier zegt. dat verdachte op 3 Juni een voorwaardelijke veroordeeling van 1 maand plus een boete gekregen heeft. Deze kans heeft verdachte echter niet aangegre- pen. Ondanks het feit, dat hij telkens werk had. als landarbeider en als vleeschbezorger, stal hij toch. Zijn eerste werkgever heeft hij met een bijl gedreigd en daarna is hij door de politie met geweld moeten worden over meesterd. Een gestolen portefeuille vond men op zijn bloote lijf. Hij maakt een zeer onver schilligen indruk en de officier acht- een reclasseeringsrapport dan ook niet noodig. Wel een strenge straf, nl. 10 maanden met aftrek. Op de vraag, wat verd. hiervan te zeggen heeft, antwoordt hij glimlachend: „een aar dig poosje is dat!" De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. HEROPENING NUTSBÏBLIOTIIEEK. Men schrijft ons: De overgang van den zomer- in den win tertijd valt ditmaal samen met de heropening van het leesseizoen van de Nutsbibliotheek En al kunnen vele Haarlemmers den weg naar het gebouw van de biblotheek droomen. lijkt- het toch gewenscht elk jaar weder de aandacht te vestigen op deze nuttige instel ling. want er blijven nog te velen over, die do door het Nut geboden gelegenheid om de lange winteravonden te genieten van goede lectuur, ongebruikt laten voorbijgaan. Deze opwekking geldt dus degenen, die zich nog afzijdig houden. Het Bestuur van de bibliotheek heeft wederom beslag gelegd op een vierhonderd tal nieuwe werken. Betaling Abonnementsgeld per ij verzoeken onzen abonnés die gewoon zijn per postgiro hun abonnementsgeld te vol doen vriendelijk, dit niet uit te stellen tot het nieuwe kwartaal is aangevangen. Zij besparen zichzelf daardoor den last van het aanbieden der kwitanties en ons de moeite van het incasseeren. DE ADMINISTRATIE „HET VERLEDEN EENER VROUW" Zaterdag aa. zal de N.V. Amstendamsohe Tooneel vereeniging directie A. v. Dalsuim en A. Defresne in den Schouwburg aan den Jansweg de première geven van „Het ver leden eener vrouw" (Vestire ig Nudi), van L. Pirandello. Dit stuk geld* algemeen als zijn sterkste steuk, sterk in iederen zin. De intr gue is boeiend en fel van leven. De dialoog is scherp en spannend en de compositie sf-ijgt tot het einde om op te gaan in een groote scène voor de vrouwelijke hoofdrol, een scène, die tot de indrukwekkendste gerekend kan worden van deze heeie moderne 'tooneel- literatuur. De N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeni ging koos voor de bezetting van dit stuk haar sterkste krachten. De hoofdrol zal ver vuld worden door Charlotte Kö'nler. De mannelijke hoofdrollen zijn bezet door Jules Verst-raete en Ph. la Ghaipelle, A. Defresne die door het ten tooneeie brengen van Beter dan Vroeger" van denzelfden schrijver reeds bijzondere ervaring heeft van het werk van Pirandello, voerde ook van di't nieuwe stuk de regie. De decors zijn uit een nauwe samenwerking tusschen regisseur en decorateur omtol®an. Van Dalsum ontwierp zie. zocdat dit stuk speLen zal in een dergelijk decor als ken merkend was voor het Ooost-Nederlandsch Tooneel en voor de voorstelling van ,X>e Greene Papegaai" en „Blanco Posnet's ware gedaante". EERVOL ONTSLAG. Bij Kon. Besluit ïs met ingang van 1 November wegens verandering in de in richting van het dienstvak waarbij hij werkzaam is eervol ontslag verleend aan Ir. J. J. Konpen. hoofdinspecteur van den Arbeid in Haarlem, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door hem aan den lande bewezen. ONTHEFFING WINKELSLUITING. B en W. van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels, welke ter ge legenheid van de opening van den kinder speeltuin der Haarlemsche R.K. Vereeniging voor Groote Gezinnen, op Zondag 25 Septem ber 1932 in dien tuin aanwezig zijn. ingevolge de Winkelsluitingswet 1930 Stbl. No. 460 ont heffing hebben verleend van de verbodsbe palingen van die wet in dier voege, dat die winkels op genoemde datum van des namid dags 4 tot 11 uur voor het publiek mogen ge opend zijn, daarin mag worden gekocht en het verkochte medegenomen. BEZIGHEID VOOR DE JEUGD. De speeltuimvereerLigimg Kindervreugd" in het Leidsche Kwartier, stel't, evenals voor baande jaren, de kinderen in de gelegenheid tot het volgen van cursussen in Raff ia- rieüvlechten, figuurzagen, weefwerk en stof- vensierend fröbelen, handwerken, nazien en breien, -teetoemien, 'timmeren en verstellen. De bijeenkomsten werden gehouden in het ge bouw Voorzorgstraat 4. Het secretariaat is gevestigd Waldeck Pyrmomtstrant 55. Deze cursussen beginnen op Maandag 3 October a.s. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De afdeeling Haarlem van de Nederland- sche vereeeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden houdt Maandag 26 Sep tember een ledenvergadering in het Gebouw van den Haarl. Chr. Besturenbond aan de Bakenessergracht. alwaar als spreker hoont op te treden het hoofdbestuurslid F. P. Fuvk- schot uit Amsterdam, met als onderwerp: „De dag nadat de crisis voorbij is". VROUW BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. Bij een brand onder Munnikeburen (Fr is de 25-jarige juffrouw A. Koopman uit Lemmer, die bij het uitbreken in bed lag in de vlammen omgekomen. Zij schijnt op haar vlucht door den rook te zijn bevangen. KIND IN BRAND GERAAKT. ALPHEN a d RIJN. 22 Sept. Tijdens afwezigheid van de moeder, die bij een buur vrouw een praatje maakte, zag het driejarig zoontje van de familie Van der Neut, wonen de in.de Hoornstraat onder Alphen a d. Rijn kans een doosje lucifers te bemachtigen, waardoor het kind in brand geraakte. Omwonenden die net kind hoorden gillen, snelden toe en slaagden er in, door het kind onmiddellijk in doeken te wikkelen, het vuur te dooven. Met brandwonden overdekt is het in zorg- wekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Een begin van brand in de woning kon spoedig worden gebluscht. DEMONSTRATIE TEGEN DE REGEERINGS- PLANNEN. Het A. C. O. P waarbij zijn aangesloten de Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, de Centr. Ned. Ambtenaars Bond. de Bond van Nederl. Onderwijzers en de Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederl.-Indië, houdt Zondagmiddag a.s. op het IJsclub-terrein te Amsterdam een groote d°monstratiebetoo ging tegen de plannen Weiter. Zes extra treinen zullen de deelnemers uit verschillende deelen van het land naar Amsterdam voeren. Op de meeting zullen als sprekers optre den de Kamer-leden v. Braambeek en Kupers en voor het A.C.O.P. de heeren F. van Meurs en S. N. Posthumus. Na afioop van de meeting wordt een op tocht geformeerd. UIT DE PERS. Het Algemeen Handelsblad herroept zijn meening over de millioenennota voor een ge deelte. nu bij herlezing van het inmiddels ver schenen wetsontwerp blijkt dat de regeering de andere partijen van het verdrag van Ouchy van deze tariefsverhooging wil vrijstellen, zoo dra dit verdrag, dat nog niet geratificeerd is, in werking zai zijn getreden. Diezelfde vrij stelling zal gelden voor andere landen die eventueel tot het verdrag van Ouchy zullen willen toetreden, met dien verstande dat ook voor die landen de vrijstelling eerst ingaat wanneer het verdrag voor hen in werking treedt. Voor het overige handhaaft het blad zijn bezwaren tegen tariefsverhooging in het alge meen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. DRAI5lt1AvANVALKEnBURG'S-' e A LEVERTRAM- INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET „DURE" NEDERLANDSCHE BOEK. EEN VERKLARING VAN „DE WERELD BIBLIOTHEEK". Geachte Redactie, In uw nummer van 20 September jJ. vult een inzender de door uw medewerkster Willy van der Tak in het licht gestelde groote moeilijkheden om te komen tot „het goedkoope Nederlandsche boek" nog na der aan. En deze inzender heeft gelijk wan neer hij zegt, dat vroeger door genereuze Nederlanders vaak belangrijke financieele steun werd verleend aan de Wereldbiblio theek, die dit doel reeds dertig jaren na jaagt. Tevens echter voegt hij eraan toe, dat bij "de W. B. verschenen succesboeken als die der Scharten's (Francesco Campana, enz.) dan toch maar f 4,25 en dergelijke prijzen moesten opbrengen-, hetgeen alles behalve goedkoop mag worden genoemd. „Dat men in abonnementssysteem goedkooper uit komt vindt zijn oorzaak, dat men dan ook de minder gangbare boeken- dezer uitgeverij in zijn bezit krijgt." Deze laatste opmerking nu. geeft aan de waarheid niet gansch die eere welke haar rechtens toekomtDe inzender heeft blijkbaar ons oudste en meest bekende abon nement op het oog: het Jaargang-abonne ment W.B./N.B. Of daar boeken bij zijn wel ke „minder gangbaar" mogen heeten, kan niemand vooruit zeggen! Het is ons wel overkomen dat een boek (het was „de Witte" van Ernest Claes) alleen in Vlaanderen eenig succes oogstte, om pas jaren later.... toen let wel! het boek in prijs verhoogd was door dat wij het opnamen in een- duurdere serie tot een schlager te worden van den eer sten rang (thans 22e druk, 36e duizend). Doch bij andere soort abonnementen kloppen, de beweringen van uw inzender nog veel minder: bij onze abonnementen N.V.K. (Naar Vrij Keuze) kiest de boekenliefheb ber namelijk voor een bedrag van f 25 aan boeken zelf uit, hij kan dus alle boeken die hij „minder gangbaar" acht vermijden, en hij betaalt slechts f 20. De nieuwe cn nieuwste boeken kan hij zich op deze wijze goedkoop verschaffen. Onze catalogus telt 8 a 900 verschillende titels: embarras de choix! En nog veel en veel grooter zou zijn keuze kunnen zijn. indien de Vereeni ging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels ons niet in December 1930 v e r- boden had ook romans van andere uitgevers in abonnementsstelsel te ver- koopen. Wij zijn van die vereeniging lid. en hebben wel zooveel organisatiegeest dat wij ons (met een zucht) bij haar jurisdictie hebben neergelegd. Ton slotte bestaat er sedert korten tijd nog een derde abonnement- hetwelk het mo gelijk maakt een keuze te doen uit het loo- pende jaargang-abonnement Al deze abon nementen zijn ook via den boekhandel ver krijgbaar! Om niet te uitvoerig te worden, wil ik niet nader Ingaan op de boekenpremies die leden der W. B.-Vereeniging en bezoekers onzer tentoonstellingen deelachtig kunnen worden. Ik geloof dat het hierboven aangevoerde reeds ruim voldoende is ter logenstraffing van 's inzenders pessimistische jammer klacht: „De pogingen van den overleden eminenten leider van de Wereldbibliotheek, wijlen Dr L Simons hebben duidelijk be wezen dat liet in Nederland onmogelijk is goedkoope boeken te leveren." Een dergelijke zwarte conclusie kan slechts afkomstig zijn van iemand die zich te zeer verdiept heeft in dat dezer dagen versche nen sombere staatsstuk: de Troonrede. Het lust ons daarentegen jong te blijven en vol goeden moed. DR. P. ENDT. Dir. Wereldbibliotheek. Amsterdam-Sloterdijk, Sept. 1932.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10