DE BILT FINANCIEELE KRONIEK. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Lngez. Mod.) SPORT EN SPEL VOETBAL. HET VOORLOOPIC NED. ELFTAL SAMENGESTELD. Voor den wedstrijd tegen Bristol Rovers. De Keuze-Commissie van den Kon. Ned Voetbalbond heeft het voorloopig Nederland- sche elftal samengesteld, dat op Woensdag middag 5 October a.s. te Rotterdam zal spe len tegen Bristol Rovers. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Van der Meulen <H. F. C.) Achter: Wcber (A.D.O.' van Run (P.S.V.) Midden: J Paauwe 'Feijenoord). B. Paauwe (Feijenoord), van Heel (Feijen oord Vóór: Nagels (Enschede), Bonsema (Ve- locitas-Gron Lagendaal XerxesMol (K. F. c.), Van Nellen (D. H. C.) KINHEIMT. O. G. D€ opstelling van het elftal van Kinhelm voor a.s. Zondag luidt als volgt: Druyvcn, Rozemeijcr, Stals. Sehoo, P. Druyvcn. Dekker. Ramaker, Michel Jr., Groeneveld, Michel Sr.. Ellen. XERXES—STORMVOGELS. Stormvogels komt ais volgt utt: De Waard. Haak Sr., Koster. Haak Jr., Prins, v. d. Velde. t. d. Steen, Groeneveld, Sohoonl, Ketting. De Waard STORMVOGELS II—BLAUWWIT IL Stormvogels II beschikt over het volgend elftal: Wagenaar, Van Gelder, Kuyper. Ou te naar, Sprayt Sr.. Heilig. Zwaan, Sprayt Jr., v. Pel. Schipper, de Jonge. ADSPIR ANTEN WEDSTRIJD. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur spelen op het V.S.V.-terrein 2 adspirant elftallen V.S.V. A Kinheim A (proefelftal). HOCKEY DE HOCKEYDAG TE AMSTERDAM. ZONDER HAARLEMMERS Na do be>de voorafgaande hockeydagen komt thans eigenlijk ..do" hockey-dag Het Is jammer genoeg cn zeker een zeldzaam feit, dat de deelnemende Haarlemmers reeds in de eerste ronden worden geëlimineerd. Dat de leiders van het Haarlemsche hockey zich niet laten ontmoedigen door dit slechte begin moge blijken uit het feit, dat. Bloe- mendaal en M. H. C. oen oefenwedstrijd wil len organlseeren. Een loffelijke daad! Deze hockeydag belooft uitermate interes sant te worden, want er zijn eenige aardige wedstrijden geloot. Dc loting gaf dit resultaat: Hilversum 2—Togo 2. Nijmegen—Togo HilversumVictoria P. w—H. D M. A raste rd amAlk maar Haagsch LycGooi Amsterdam 2Kieviten DeventerH. O. C In de bovenste helft bevinden zich dus 3 candidate» voor den eindstrijd, namelijk Hilversum. P W. en H D M. De beide laat- sten ontmoeten elkaar reeds In de eerste ronde. P. W. was runner up voor het natio naal kampioenschap en H. D M. bekleedde een dergelijke functie in de Westelijke af- dceln*g, Een felle strijd tusschen Oost en West. waar de meerdere westelijke routine moet beslissen. De winnaar komt tegen Hil versum (nadat deze van Victoria zal heb ben gewonnen). Ook a! een dubieuse wed strijd. waar alles mogelijk zal zijn. Ook de onderste helft heeft 3 liefhebbers voor de finale: ook twee Westelijke teams en een Oostelijk namelijk Amsterdam, Haagsch Lyceum en Deventer. Eerstge noemde heeft eerst Alkmaar te slaan; de tweede moet met de nieuwe eerste klasser Gooi afrekenen en Deventer krijgt zijn Oos telijke suprematie te handhaven togen H O C. Na te verwachten overwinningen van Am sterdam en Lyceum komen deze oude riva len tegen elkaar. Tenslotte nog de winnaar daarvan tegen den winnaar Deventer-H.O.C. Wat al mogelijkheden liggen in deze keur van fraaie hockey-partijen opgesloten En last, not least de finale! Tusschen wie? Het is dit Jaar wel een heele puzzle. Een spannender verloop op een hockeydag is wel nimmer zoo verwacht geweest. Hoe jammer, dat M H. C. en Bloemendaal van dit festijn al uitgesloten zijn. Zij zijn juist de clubs die voor zulke onverwachte verrassingen zorgen. Enfin, dat een volgend keer beter. Maar toch denken wij. dat menige Haar lemmer even bij het Stadion een kijkje gaat nemen bij dozen hockey-dag van bijzondere waarde cioor de te verwachten bijzondere wedstrijden GOLF DAMESCOMPETITIE. KENNEMER—DEN HAAG (5-4). Donderdag is op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zand voort de damesccnipc'tT: ie-wed strijd Kenneimer Den Haag gespeeld, welke in een 5—4 zege voor de tihuiseluib is geëindigd De uitslagen van de foursomes, welke des imorgens gespeeld zijn lulden: Mevr. Smalt en mevr. Schieff verliezen van mevr. Bumu en mevr. Qua-rfes van Uf- ford 45. M?j. M. Lemberger cn mej. N. Ve.tman verliezen van mevr. Mispelblom Beyer en oievr. De Vries 2—1. Mevr. Smidt van Gelder en mevr. v. Nielsen verliezen van mevr. Steenhuis en jkvr. Sncuck Hurgronje 21. De uitslagen van de des middags gespeelde singles luiden: Mevr. Buma wint van mevr. Smalt 76. Mevr. Quarles van Uffond wint van mevr. Schiff 5—4. Mej. N. Veltman wint van mevr. Steen- hu.s 2—1. Mevr. De Vries verliest van mej. Lemibergjer 5—4. Mevr. Smidt van Gelder verliest van mevr. M^spelblom Beyer 21. Mevr. Van Nie'.sen verliest van jkvr. Snouck Hurgronje 3—2. ROEIEN OM DEN HOLLAND-BEKER. Donderdagavond zes uur zijn op de baan te Sloten de roeiwedstrijden om den H ^land- beker begonnen. Aan de Tel. ontleenen we het volgende: Begonnen werd met twee heats van de Jonge Skiff A en de le heat der Oude Acht. De le heat der Jonge Skiff B werd een row over voor Schroder (Willem III), aangezien de Spaarne-skiffeur Steenhuysen wegens ziekte nfet was opgekomen. Jonge Skiff A. De 2e heat der Jonge Skiff A. bracht Van Norden (Poseidon) en W Kaidel (Schwein- furtcr R. C. Franken) aan den start. Het werd een spel van kat en mufs tusschen den geroutineerden 80 K.G, zwaren Dultscher en den Amsterdamschen debutant, die slechts 64 12 K.G. woog. Uitslag: 1. Schweinfurter R. C. Franken, in 9 min. 6 sec: 2. Poseidon. De eerste heat was heel wat belangrijker. Hier nam Dusseldorp (Willem III), eon krachtiger roeier dan zijn tegenstander Wit kamp (Trekvogels), de leiding om geleidelijk uit te loopen. Witkamp bleef evenwel taai hangen en op 1000 M waagde hij zelfs een sprint, die hem succes bracht, want Dussel dorp had niet meer de kracht, om een goed antwoord te geven. Zoo won Witkamp nog met ruim een lengte in 8 min. 57 sec. Een race, die den overwinnaar meer had aangepakt dan den overwonnene. Uitslag: le heat: 1. Trekvogels In 8 min. 57 sec.; Willem III op een lengte. Oude Acht. Om 7 uur was het licht al zeer slecht. Nautilus en De Hoop gingen in hoog tempo van start, waarbij laatstgenoemde ploeg een 1 2 lengte voorsprong kon nemen. De race was in den aanvang zeer spannend doch het roeien liet te wenschen over. Langzamerhand kwam Nautilus gelijk en op 1000 M. had zij de leiding genomen. Op 1500 M., toen de voorsprong tot een lengte was vergroot, was de Hoop een geslagen ploeg Uitslag le heat: 1. Nautilus in 7 mfn. 15 sec 2. de Hoop op 2 lengten. Heden worden dc wedstrijden voortgezet. WIELRIJDEN. DE WEDSTRIJD IN HET STADION. DE REGEN SPELBREKER. Het Herkuleyns-Comité kan tevreden zijn. Ruim 15.000 belangstellenden hadden, on danks het koele herfstweer, gehoor gegeven aan den oproep om Donderdagavond te hel pen aan het, slagen van het doel. n.l een zoo groot mogelijke opbrengst van deze wedstrij den, die mogelijk waren door de belangelooze medewerking van de Stadion-Directie en renners ten bate van den populairen mo torracer Hans Herkuleyns, die na 'n jaar weer eenigszins hersteld is van de wonden, die hij op 13 Augustus 1931 tijdens de wedstrijden in het Stadion opliep. Te acht uur precies reed hij in een met bloemen versierde auto onder fanfares van het orkest de Marathonpoort binnen en maakte onder gejuich van het publiek een eere-ronde tot voor de eere-tribune, waar hij ontvangen werd door de Stadion-directie en het Herkuleynscomité, welks voorzitter hem met eenige hartelijke woorden geluk wensch- te met zijn herstel. Nadat hij nogmaals een ronde over het veld had gemaakt en plaats had genomen op de eere-tribune, werd begonnen met de af werking van het programma. Het eerste nummer was een wedstrijd voor amateurs over 6 K.M. met vier klassemen ten. die gewoonen werd door Pelser. In de eerste rit van de sprintwedstrijden over l K.M. werd zeer ruw gereden en ge duwd, zoodat v. d Heuvel, die als eerste over de streep ging, door de jury op de laatste plaats werd gezet. De uitslag luidde: 1. v. d. Linden (Laatste 200 Meter 13 15 sec.) 2. van Dijk, 3. v. d. Heuvel. Vervolgens \\erd de eerste rit van den Om niumwedstrijd voor beroepsrijders verreden. Deze bestond uit een sprintnummer over 1 KM., waarvan de uitslag luidde: 1. P. van Kampen (laatste 200 Meter 13 2'5 sec.) 2. Klaas van New Sr. 3. J. Pijnenburg. Bij den wedstrijd met motorgangmaklng voor beroepsrijders over 25 K.M. werd gestart in de volgorde: 1. Blekemolen. 2. De Graaf. 3. Leddy 4. Schlebaum. 5. Snoek. 6. v. d. Wulp. Door een fout van Passuier komt Blekemo len reeds dadelijk op dc laatste plaats, waar Schlebaum, die al direct den kop heeft ge nomen. In hard tempo achter hem aan jaagt gevolgd door Snoek. Veel interessants levert deze wedstrijd overigens niet op. Na 20 ron den krijgt De Graaf de eerste en eenige lap van deze manche, De gangmakers maken nog al blunders, ten nadeele van een der renners Behouders een korten strijd om de tweede plaats, die echter ge enverandering brengt, komt het einde zonder verdere sensatie. Uitslag: 1. Schlebaum 20 min. 41 sec. 2. Snoek op 100 Meter. 3. Leddy 150 Meter. 4. Blekemolen 300 Meter. 5. v. de Wulp 350 M. 6 De Graaf 700 Meter De volgende eerste rit van den sprintwed strijd voor beroepsrijders en amateurs wekte begrijpelijkerwijs groote belangstelling aangezien onze veteraan Moeskops en de Olympische kampioen Van Egmond aan den start verschenen. Van Egmond neemt den kop en wordt reeds bij het begin van den sport door Moes kops gepasseerd, die met een halve lengte wint. Uitslag: 1. Moeskops. 2. Van Egmond. De regen, die dan begint te vallen, veroor zaakte een vervroegde pauze, waarvan Her kuleyns gebruik maakt, om uit zijn loge op de eeretribune de renners, die aan dezen avond zoo welwillend medewerkten, een woord van dank te zeggen. Daar de regen bleef aanhouden werden de verdere wedstrijden uitgesteld tot heden Vrijdagavond 8 uur. meldt Hoogste barometerstand 763.7 m.M. te Boe da pest. Laagste barometerstand 739.3 m.M. te Nor- dyan. en voorspelt matigen aanvankelijk tijdelijk afnemenden Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk regenbuien. Aanvankelijk iets koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 750 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer 23 September: Hoogste gisteren 60 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 60 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- a 60 Cts- per regel. CHRONISCHE ISCHIAS. Pijn nu weg stok overbodig. Niemand kan er aan twijfelen of deze' man heeft voorgoed afgedaan met het loopen met een stok, want het is nu al vier jaar geleden, sinds hij hem afdankte. Hij schrijft: „18 maanden leed ik aan chronische ischias en rheumatiek en het was mij onmogelijk te loopen zonder stok. Maar nadat ik korten tijd Kruschen Salts had gebruikt kon ik den stok wegdoen. Het is nu vier jaar geleden dat dit gebeurde; de pijn is nooit teruggekeerd en ik heb geen dag meer behoeven te verzuimen op mijn werk. Ik zou dan ook nooit, meer buiten Kruschen willen want het is zijn gewicht in goud waard. U kunt van dit schrijven naar goeddunken gebruik maken want ik kan Kru schen Salts werkelijk aan ieder lijder aan bevelen". C. F. Als de afvoer-organen traag gaan werken wordt het schadelijk urinezuur vrijheid gela ten zich op te hoopen en zich te nestelen in de weefsels, spieren en gewrichten in den vorm van naaldscherpe kristallen. Deze kristallen zijn het. die. doordat zij de zenuwwanden door boren, de ondragelijke rheumatische pijnen veroorzaken. Kruschen Salts lost de kwaad aardige urïnezuur-kristallen op. om ze daarna zacht maar volkomen uit het lichaam te ver wijderen. Wanneer U dan trouw blijft aan de kleine, dagelijksche dosis, zullen de zes ver schillende zouten in Kruschen Salts de af voer-organen blijven aansporen tot gezonde, geregelde werking. Het kwaadaardige urine zuur krijgt dan geen kans meer zich ooit weer op te hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. ""'«rdzrr, '®'-47070 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 September. Ondertrouwd 22 September: L. J. Kuijk en J. H. Jansen: J. Hagenaar en H. A. Matheus; M. A. W. Berentzen cn B. M. Vehmeijer; J. C. Braakman en W. Betlem; H. Ree en A. A. Kok; M. P. M. van Beek cn A. H. L. H. Peeters; H. Renout en G. M. E. Stevens. Getrouwd 22 September J. A. Olthoff en A. Kruijenaar; E. C H. Hartog en T. A. van Hoften; H. J. v. d. Eijkhof en T. Kerkman; A. Vermeer en A. P. Koonings; J. de Haas en A. Cornelissen. Bevallen 20 September: G. N.v. d. Stolpen Wielaard, z.; E. J. Meijer—Verniers, d J. F. SterkFest. d.; 21 September: A. Taverne— Hulscher, z.; C. M. Langeveldvan Pellecom, z.: J. de HaanBom. z.: M. TorringaVries, d.: 22 September: W. DorrepaalKuitert. z. Overleden 20 September: S. van Zanten, 71 j.. Groot Heiligland; P. C. Hijma. 26 j., Siriusstraat: 21 September: D. J. Smeenkv. d. Bosch. 85 j.. Nieuwe Kruisstraat; J. A. Bouvy, 68 jLeidschevaart. NOORDZEEKANAALVERBETERING DIT JAAR GOEDKOOP. ZUIDERZEEWERKEN WORDEN NIET VOORTGEZET. GEEN GELDEN UITGETROKKEN OP WATERSTAATSBEG ROOTING Verschenen is thans het hoofdstuk Water staat van de Rijksbegrooting 1933. Over de verbetering van het Noordzee kanaal wordt gezegd, dat aangezien deze in vorige jaren niet dien voortgang heeft gehad, waarop oorspronkelijk was gerekend, op vorige dienstjaren zoodanige bedragen overgebleven zijn, die met toepassing van artikel 24 der Comptabiliteitswet naar het dienstjaar 1933 zullen kunnen worden over gebracht. dat voor dit jaar met een bedrag van f 100.000 zal kunnen worden volstaan. Voor volgende jaren zal dan echter weer moeten worden gerekend op de volle be dragen, die noodig zijn om de werken voort te zetten. De uitkeering aan het Wegenfonds Is be paald op f 750.000, gezien de goedkoopere aan bestedingen. f 58.000 wordt aangevraagd voor een derde stoompont aan den Moerdijk. Wegens het geraamde verlies over 1933 is voor subsidie aan de K.L.M. een bedrag van f 694.300 ultgterokken. Bij nadere bestudeering van het bedrag, dat noodig is voor onderhoud der gereedge komen Zuiderzeewerken, is gebleken, dat voor onderhoud met f 380.000 kan worden volstaan, zoodat op dit artikel een bedrag van f 420.000 minder is uitgetrokken dan op de begrooting 1932. Voor verdere voortzetting der Zuiderzee werken zien wij in deze b§grooting geen gelden uitgetrokken. Voor voortzetting van de verbouwing van Hervatting van de hausse-tendenz. Hervatting van de hausse-tendenz. De politiek van weinig invloed. Regeeringsmaatregelen versterken het vertrouwen. Discontoverla- ging in Duftschland. Aanhouden de vraag voor beleggingswaarden. De effectenbeurzen volgen de goederenprijzen. Hoe men ook over den toestand van het oogenblik en de naaste vooruitzichten moge denken, een feit is. dat de effectenbeurzen om zoo te zeggen over het doode punt heen zijn. De onaandoenlijkheid, welke zoolang het hoofdkenmerk van de beurzen was, is ver dwenen, bewijs dat de speculatie haar werk zaamheden heeft hervat Men ziet op de beurzen weer licht en elke nieuwe lichtstreep aan den horizon is een opwekking voor haar sluimerende potenties. De beweging der goe derenprijzen is haar daarbij ten richtsnoer, maar terwijl eenigen tijd geleden de uitwer king daarvan gering was. is zij daarvoor thans uitermate gevoelig. Elke nieuwe prijs stijging op de productenmarkt brengt on middellijk de hervatting van de hausse beweging, waarbij het opmerkelijk is, dat Amsterdam deze week weer op New-York vooruit liep. Dit is in zooverre verklaarbaar, dat de algemeene toestand hier te lande heel wat gunstiger is dan in de V S., waar men onder veel grootere moeilijkheden ge bukt gaat. Om sléchts één ding te noemen, het aantal werkloozen is ginds aanmerkelijk groot-er dan hier. Volgens de jongste opgave bedraagt het aantal ingeschrevenen in Ne derland ruim 300.000. hetgeen dus verhou dingsgewijs voor de V.S. met een vijftien maal grootere bevolking een aantal van 4 5 millioen zou beteekenen, terwijl het in wer kelijkheid 14 millioen bedraagt. Ook al neemt men in aanmerking dat- er in ons land meer werkloozen zijn dan officieel ingeschre ven. dan nog valt de vergelijking zeer ten gunste van ons land uit. Ook wordt onze beurs in veel mindere mate dan de buitenlandsche beïnvloed door factoren van politieken aard. De binnenland- sche politiek gaat bijna geheel onmerkbaar aan de beurs voorbij en de pogingen, om met den gang der buitenlandsche politiek in den pas te blijven, heeft men reeds lang opgege ven. Trouwens, ook de beurzen in het buiten land zijn daarvoor veel minder gevoelig dan eenigen tijd geleden. Blijkbaar maakt het algemeen een goeden indruk dat de regeeringen niet alleen orde op haar fir.ancieele zaken stellen door con- solideering van vlottende schulden (Bel gië), conversie van hoog rentende staats leningen (Frankrijk) beperking van uit gaven, etc.; maar ook maatregelen treffen om het economische leven uit zijn inzinking op te heffen. Zoo heeft thans de Duitsche Rijksbank het disconto, dat sinds 28 April op 5 pet, stond, tot 4 pet. verlaagd en de belee- ningsrente van 6 tot 5 pet. enkel en alleen om in het algemeen den rentestand in Duitschland te drukken en ook de rentever laging van particuliere schulden te bevor deren. Met zekere voldoening heeft men hier geconstateerd dat het niet in de be doeling ligt met behulp van een noodveror dening tot die renteverlaging over te gaan, maar elk geval op zichzelf te bezien en voor te bereiden Het zou inderdaad een groote onbillijkheid zijn wanneer ook ondernemin gen die nog ruimschoots een rente van 6 a 7 pet op haar obligatieschuld verdienen, deze rente zonder toestemming van obli gatiehouders zouden verlagen. Zoo wordt bijv. bericht dat de Rheinisch- Westtfaii- sche Elektrizitats Werke. waarvan de 7 pet. dollar-obligaties c.a. 56 pet. en de 6 pet, c a. 52 pet. noteeren, over 1931-1932 r.og een di vidend van 5 pet. zal uitkeeren. In zulk een geval is er voor een verlaging der rente lasten natuurlijk geen geldig motief. In het algemeen kan worden gezegd, dat de stem ming voorDuitsehe obl. tamelijk gunstig blijft hetgeen ook een gevolg is van de ruimere geiqmarkt Langzamerhand komen de in kou sen, kasten en kluizen weggestopte geldmid delen weer voor den dag om rentegevend te worden uitgezet en waar niet ieder met een rendement van ruim 4 pet. tevreden is. komt deze herbelegging van braakliggende kapita len ook aan de buitenlandsche obligaties ten goede. Hoezeer het vertrouwen in de schuldbrie ven van Nederland en Nederlandsch-Indië is toegenomen, moge blijken uit het feit, dat 6 pet. dollar-obligaties Nederl. Indië, welke dit jaar een laagsten koers van 80 1/4 pet. en in 1931 van 73 3/4 bereikten thans weer pari noteeren. zoodat de minister van koloniën en zijn ambtgenoot van Financiën ongetwij feld het denkbeeld eener conversie samen reeds hebben besproken. Een ander bewijs van de groote beleggingsvraag hier te lande is te vinden in het groot succes van geld- leeningen, door kleinere gemeenten als Kampen, Almelo en Assen uitgeschreven. Intusschen blijft het gxooter vertrouwen, dat ook hierin tot uiting komt, 'n verblijdend verschijnsel en is dit ongetwijfeld ook pp de aandeelemnarkt van invloed. We zeiden reeds dat de aandeelenmarkt hier en te New-York een trouw navolgster is van de prijzen der stapelproducten, wel ke deze week weer in stijgende richting bewogen. Met de betere stemming ging on middellijk een uitbreiding van den omzet ge paard en dat de tendenz a la hausse is, blijkt ook hieruit, dat de gunstige berichten, welke uit de V. S. naar hier overwaaien, niet op een goudschaaltje worden nagewo gen. Zoo stegen bijv. aandeelen A. K. U. op de mededeeling dat de Amerikaanse he kunstzijde-industrie thans weer op volle ca paciteit werkt-, waarbij over het hoofd gezien wordt, dat de grootere bedrijvigheid in. de Unie wegens de hooge invoerrechten, ten koste gaat van de kunstzijdefabrieken in Duitschland en Nederland. Over de geheele linie zijn de koersen to het midden der week weer opgeloopen. Maken de goederen weer rechtsomkeert dan zwenkt natuurlijk ook weer de aaxuieelenr- markt. Geld op prolongatie 1 peti EKit'lNUfl. de oude Maasbrug te Maastricht wordt f 250.000 aangevraagd, terwijl ten slotte voor aankoop van gronden nog f 950.000 wordt noodig geacht. Bedragen zijn aangevraagd voor een begin van aanleg van den scheepvaartweg Amster dam—Boven Rijn. Ook zijn gelden uitgetrokken voor tal van kanalen in Twente. UIT DE OMSTREKEN ZAND VOORT LICH. OPVOEDING. De Vereen, van Leeraren en Onderwijzers belegt heden een vergadering in Zomer- in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland lust. Pogingen zullen in het werk worden ge steld om de plannen welke in Zandvoort om het volledig gymnastiek onderwijs op te hef fen. niet te doen doorgaan. Aan alle hoofden van scholen, oudercom missies, bestuurderen van bijzondere scholen, besturen van onderwijsorganisaties en de vertegenwoordigers van vereenigingen op het ebied van Lich. Opvoeding zijn reeds uit- noodigingeh verzonden. IJSSALON. Aan C. Kerkman. alhier, is toestemming verleend om zijn ijssalon gedurende het win terhalfjaar op het Tramplein te laten staan. Tevens is hem vergunning verleend om van uit die ijssalon aan het publiek warme alcohol vrije dranken te verkoopen. SCHILDERWERK. Aan de fa. L. Keur en Zn. is gegund het buiten schilderwerk aan 16 woningen aan de Koningstraat. Aan K. van der Mij e is ge'gund het buiten schilderwerk aan 30 woningen aan de Hobbe- mastraat en 4 woningen aan de Jan Steen straat. BEWOONBAARVERKLAR ING. Een bewijs van bewoonbaarverklaring is verleend, voor de perceelen Van Oldenbarne- veldstraat nos 46 en 8. BOUWEN. Aan J. C. Suerink, alhier is vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis met garage aan de Brederodestraat, alhier. CAFé-RESTAlJRANT. Nu Ged Staten het besluit van den Raad om over te gaan tot aankoop van een perceel grond aan het einde van den Boul. Paul us Loot, toebehoorende aan den heer W. Loos, niet hebben goedgekeurd, gaat deze zelf bou wen. Dezer dagen werd hem vergunning verieend tot het bouwen van een café-restaurant. CONGRES. Vrijdag 30 September wordt er in Den Haag een congres gehouden vanwege de Vereen, van Ambtenaren der Gem. financiën, Gem bedrijven en Gem. diensten. Het congres zal geopend worden door Mr. S. de Vries, wethouder gem. 's-Gravenhage, oud minister en eerelid der vereeniging. Een van de sprekers op dit congres zal zijn de heer J. de Bruin, hoofd-commies ter se cretarie alhier. Het onderwerp, dat hij behandelen zal, is: „Het gemeentelijk budgetrecht, zijn normale beperking en zijn abnormale beperking door de vorming van modern begnootmgsnood- recht". HTLLECOM ERNSTIGE AANRIJDING. Donderdagmiddag te ongeveer 4 uur had in de Hoofdstraat over de havenbrug een ernstig ongeluk plaats. De 6-jarige J. v. d. Mey die met eenige vxiedjes van school kwam stak de straat over, zonder op het verkeer te letten, met gevolg dat hij tegen een juist passeerende auto op liep. Het knaapje werd met een zware hoofdwonde tegen den grond geworpen en na door dr. ten Hoopen en de E.H.B.O. verbonden te zijn werd hij naar d<j ouderlijke woning vervoerd, omdat verder vervoer niet wenschelijk was, daar een zware hersenschudding werd geconstateerd. Don derdagavond was de toesand zeer zorgelijk. Den bestuurder der auto treft geen schuld terwijl bij onderzoek de remmen volkomen in orde bleken. Waar het ongeluk plaats vond In de nabijheid der werkzaamheden aan de tramrails liep het verkeer dat aldaar reeds met zooveel bezwaren gepaard gaat, hopeloos vast en gaf dit aan de politie veel zorgen. DE HILLEGOMSCHE BEURS. Het gaat met de Hillegomsche Beurs steeds crescendo; Donderdag waren er 118 bezoe kers. Er werden zeer drukke zaken gedaan hetgeen een verblijdend teeken is. Opmer kelijk is dat het aantal exporteurs veel groo- ter is dan dat der kweekers. Voor leden van Bloembollencultuur en H.B.G. is de toegang vrij. VERKOOPING. Donderdagavond had in Hotel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder de ver- kooping bij opbod plaats van een woonhuis en bloembollenschuur aan de Haarlemmer straat 13. benevens eenige perceelen teelland in den Oosteinder polder Het woonhuis met bloembollenschuur. erven en grond, groot 6.30 A. werd in bod gebracht op f 5600 door den heer W. C. van den Akker, alhier. Perceel I van het teelland in den Oost- einderpolder, groot 1.84 80 H A. werd ingezet door den hcer W. Spiering te Hillegom op 1200. Perceel n, groot 0.97.0 H.A. door denzelfde op 500. Perceel UT, groot 2.40.60 H.A. door den heer A. Teeuwen. alhier 2500. Perceel IV, groot 1.59.10 H.A. door den heer H. F. Rusman, alhier op 1250. Donderdag 29 September heeft dc afslag plaats. NED. ISR. GEMEENTE. Synagogediensten. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 7.35 uur Werkdagen: Ochtenddiensten te 6.30 uur. Zondag te 6.45 uur. Zondag: Middagdienst te 1.30 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur ln het Gemeentegebouw L. Wijngaardstraat 14. Werkdagen: 's avonds te 7 uur. ter Synagoge L. Begijnestraat 11. Alle Synagogediensten vinden plaats, .ter Synagoge.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2