Nieuwe economische maat- *Sïï?5S8s KABINETSCRISIS IN ENGELAND VERWACHT. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD. v Contingenteering van ta! van landbouwproducten Verlaging van de hypotheekrenten voor de land bouwers. Het bureau der ontwapeningscon ferentie tot 10 October verdaagd. De Valera*s openingsrede in de Assemblee HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. De rijksminister van Voedselvoorziening Von Braun, heeft Maandagmorgen een rede gehouden, waarin hij een economisch pro gram der regeering uiteenzette. Hij verklaarde volgens Wolff, o.m. het volgende: Ten einde de productie van het binnen land te beschermen tegen den overmatigen buitenlandschen invoer, welke niet door douane-rechten kan worden bedwongen, heeft de regeering besloten, tot contingenteering van de volgende landbouwprodiucten Verschillende soorten kool, tomaten, de be langrijkste soorten fruit, eenige houtsoorten, slachtvee, reuzel, vet, boter (onder voorbe houd van het resultaat der onderhandelin gen. welke thans met verschillende landen worden gevoerd) erwten en rijstafvaL De regeering heeft voor deze producten reeds bepaalde contingenten vastgeseld. Al vorens deze te publiceeren heeft zij zich in verbinding gesteld met de betrokken landen. De aangelegenheid zal zoo spoedig mogelijk worden afgewikkeld. Daarna zal de rijks- regeering onverwijld de maatregelen treffen welke wegens den buitengewbnen nood toestand in den Duitschen landbouw geen uitstel gedoogen. De rijksregeering begrijpt, aldus de mi nister, dat vele buiteniandsche producenten de beperking van den invoer hunner artike len in Duitschland met leede oogen zullen aanschouwen. Het gaat eohter niet aan, dat Duitsche groente, zooals dat in vele gevallen is voorgekomen, door de boeren moet worden weggeworpen, daar de markt dermate met buiteniandsche producten was overstroomd, dat hun eigen waren niet verkocht konden worden. Wat den wijnbouw betreft is de oe- stand door de gedaalde koopkracht der be volking wanhopig. De regeering wil de situatie verbeteren door het bevorderen van een grooten oogst en een regeling der oude door het rijk gegeven credleten. Het zijn echter in de eerste plaats de ren ten, die den landbouwer een ondragelijken last opleggen. Wel is de schuldenlast in 1932 ongeveer 6 milliard lager dan in 1913, doch daar staat tegenover, dat de rentelast dn het laatse jaar alleen al rond 200 millioen hooger is gewees dan voor den oorlog. Door het gebrek aan rentabiliteit komen ook de cre diteuren der landbouwers in moeilijke om standigheden. Met betrekking tot de hypotheekschulden heeft de regeering besloten, dat de door de landbouwers voor hypotheken op langen ter mijn in de beide komende jaren te betalen rentelast met 2 pet. wordt verminderd, doch niet beneden de 4 pet. Verder wonden maat regelen genomen om de coöperaties te hel- peij. Behalve de regeling van de rentebetaling en de contingenteering heeft de rijkspresi dent een voorstel der rij.ksregeeriing goedge keurd. die een bijzondere bescherming der grondbezitters beoogt. Een gedwongen ver koop, die veel schede meebrengt voor de crediteuren en voor het binnenlandsche productievermogen, zal in vele geivallen ver meden kunnen worden, als de crediteuren hun eischen eenigszins verlagen. Hienvoor wil de nieuwe verordening den weg banen. Het bureau der Ontwapeningsconferentie heeft Maandagmiddag onder voorzitterschap van Henderson een geheime zitting gehou den,. De resultaten dezer zitting, waaraan werd deelgenomen door Paul Boncour en Si mon werden in de in aansluiting aan deze vergadering gehouden openbare bijeenkomst door Henderson bekend gemaakt. Het bureau heeft besloten in de week aan vangende tien October a.s. te beslissen over de bijeenroeping van de hoofdcommissie, waarin alle 64 ter conferentie aanwezige mogendheden zijn vertegenwoordigd. Hen derson verklaarde te hopen dat voor 10 Octo ber de rapporten der afzonderlijke com missies en het rapport betreffeide de her vatting van de werkzaamheden der Hoofd commissie zullen zijn ontvangen. Voorts werd besloten Simon te belasten met het samen stellen van het rapport inzake de onderhan delingen der groote maritieme mogendhe den inzake de inlassching van de vlootver- dragen van Londen en Washington in het toekomstige ontwapeningsverdrag. De op de agenda van het bureau voorkomende punten betreffende het verbod van luchtaanvallen op burgerbevolking en luchtbombardemen ten zullen op de volgende bijeenkomst van het bureau worden gesproken. Henderson deelde vervolgens in het kort mede. dat hij een onderhoud heeft gehad met den Duitschen minister van Buiteniand sche Zaken. Hij hoopt in de eerstvolgende dagen opnieuw besprekingen met von Neu- rath te kunnen voeren. De kwesties betref fende de luchtwapens moesten voorloopig opnieuw worden uitgesteld tot latere be handeling. Paul Boncour eischte dat de Fransche voorstellen inzake internationali satie der civiele luchtvaart tezamen met de overige vraagstukken betreffende de lucht vaart in behandeling worden genomen. Het bureau verdaagde zijn zitting vervol gens voorloopig tot 10 October met de moti veering dat Henderson dezer dagen eenige belangrijke besprekingen zal hebben en Woensdag naar Londen moet terugkeeren om deel te nemen aan de bijeenkomst van d#> Executieve der Labour Party. £3s voorzitter van den Volkenbondsraad heeft de Valera Maandagmorgen de Sep tember-Assem blé van den Volkenbond ge opend met een rede, die klaarblijkelijk niet, zooals de traditie is, in overleg met het Vol kenbondssecretariaat is opgesteld. Hij zeide o.a. dat de resultaten van de Ontwapeningsconferentie verre zijn geble ven onder dat, wat de volken ervan verwacht hadden. De Volkenbond moet thans zijn bestaansrecht bewijzen. Of hij zal zich sterk toonen met. een kracht, die nieuw geloof in den Volkenbond wekt, of hij aal zijn zwakheid toonen, die leidt naar de in eenstorting. Van alle kanten hoopen critiek en klachten zich op. De menschen beginnen ongeduldig te worden en vragen zich af of de tot nog toe bereikte magere resultaten van den Volkenbond zijn bestaanrecht rechtvaar digen. De kleine staten zijn gedoemd, een onbelangrijke rol te Genève te spelen. Zij twijfelen of het zenden van delegaties naar Genève nog de moeite waard en de kosten loont. Overal klinkt, twijfel, of de Volken bond op economisch gebied niet slechts de belangen der groote mogendheden behartigt en of hij nog in staat is. de eerbiediging der Volkenbondsverdragen af te dwingen. De eenige redding voor den Volkenbond is als hij bewijst dat elke mogendheid de op zich ge nomen verplichtingen uitvoert. In de plaats van den bewapeningswed strijd moet de veiligheid der nationale rech ten beschermd worden. Het succes der ont wapeningsconferentie zal beslissend zijn voor den geheelen Volkenbond. Even belang rijk is de uitvoering van de economische taak van den Volkenbond. Vijfentwintig millioen werkloozen verlangen dat de mo gendheden eindelijk daden doen. De drei gende ineenstorting van het geheele econo mische leven eischt daden De Valera sprak de hoop uit, dat de aanstaande economische Wereldconferentie zou mogen slagen. Genève. Een ontwapeningsplan van Sir John Simon. Betreffende het voorstel dat Sir John Simcn zou hebben uitgewerkt inzake de op lossing der 'kwestie van gelijkgerechtigdheid van Duitschland, zijn geruchten in omloop we like wel is waar niet te controleeren zijn. dodh niettemin verluidt, volgens Fransche mededeelingen, dat Simon het voornemen zou hebben Herriot het volgende plan voor te leggen: De Ontwapeningsconferentie be sluite dat het toekomstige ontwaipeningsiver- drag de eenige en definitieve regeling vormt voor den stand der bewapening van alle landen. Hierdoor treedt automatisch, ook voor Duitschland, het toekomstige onitwape- ningsverdrag in de plaats van het Vijfde deel van het verdrag van Versailles. Binnen het kader van het Ontwapeningsverdrag worden de wapeningen van alle landen af zonderlijk geregeld. De wapening van Duitsch land zal zoodanig zijn dat rekening wordt gehouden met de Fransche eischen betref fende de veiligheid en een door Frankrijk gewenschte verbinding vormt tusschen ont wapening en de kwestie der veiligheid. Van Fransche zijde wordt nader verklaard da/t op de basis van een dergelijk plan on derhandelingen inzake de kwestie der ge lijkgerechtigdheid denkbaar zijn. Politis gekozen tot President der Assemblee. De plenaire zitting der Vol ken bonds-Assem- blée heeft bij geheime stemming den Griek- schen gezant te Parijs Politis gekozen tot pre sident der huidige Assemblée. Tot voorzitters der 5 groote commissies van het. Bureau dor Volkenbondsvergadering wer den naar de N.R.Ct meldt, benoemd: eerste commissie, juridische kwesties, minister Bee- laerts van Blokland, Nederland, tweede com missie technische organisatie van den Volken bond, Te Water, gedelegeerde van Zuid-Afrika 4de commissie, budgetaire kwesties, de Vas- concellos. Portugal: 5de commissie sociale en humanitaire kwesties. Carton de Wiart-, Bel gië: 6e commissie, politieke kwesties. Lange. Noorwegen. Benoemingen bij de Ontwapeningsconferentie. In de zitting van het bureau der Ontwape ningsconferentie werden bij geheime stem ming tot vice-presidenten gekozen baron Aloisï (Italië) op wien 44 stemmen werden uit gebracht. Simon die 42 stemmen behaalde. Herriot. die eveneens 42 stemmen ver krees, von Neurath met 42 stemmen. Medina, de vertegenwoordiger van Nicaragua met 38 stem men en de Japansche ambassadeur te Parijs Nageoka op wien 34 stemmen werden uitge bracht. Tot voorzitter van de commissie voor de agenda werd gekozen de Turksche minister van Buiteniandsche Zaken. Tewfik Roeschdy Bey. De plenaire vergadering besloot de dit jaar te houden algemeene beschouwingen zoo snel mogelijk te besluiten en onverwijld over te gaan tot de behandeling der werkzaamhe den in de commissie. Polen. Oekra'insche boerenpartij verboden. Reuter meldt uit Warschau dat de links- radicale Oekrainsche boerenpartij Selrob. wel ke haar leden voornamelijk in Oost-Galiclë telde, door de Poolsche autoriteiten is verbo den. In alle vereenlgingslokalen en bureaux van kranten van deze partij zijn huiszoekingen geschied en talrijke aanhangers van de Selrob zijn gearresteerd. Hoeveel wordt niet precies gemeld. Wel is bekend dat het geheele bestuur van de partij achter slot en grendel is gezet. De Poolsche kranten beweren dat de Selrob- beweging den staat vijandig gezind was en een communlstischen inslag vertoonde. In de toekomst zal in Polen het lidmaatschap van de Selrob streng bestraft worden. Zweden. Hansson's regeerings- verklaring. In zijn regeeringsverklaring zegt minister president Hansson o.m. te hopen den steun van andere partijen te krijgen. Het werkprogram der regeering komt over een met het program der sociaal-democrati sche partij. Ten aanzien van de douane- politiek verklaarde Hansson. dat de moeilijk heden op economisch gebied overwonnen kunnen worden door de tolmuren tusschen de volken te sloopen. De regeering is zich echter er van bewust, dat in dit verband rekening moet worden gehouden met de ver houding tusschen in- en uitvoer van Zweden. Op het gebied der binnenlandsche politiek zal de werkloosheid bestreden worden door groote openbare werken. Maatregelen tegen de crisis in den landbouw zullen worden genomen. In afwachting eener reorganisatie van het leger zal de regeering de legeruitgaven zoover mo gelijk verminderen. Over de buiteniandsche politiek zegt het slot der regeeringsverklaring: .De Zweedsche minister van Buiteniandsche Zaken moet zich vooreerst instellen op actieve medewer king aan de begrenzing der militaire en eco nomische bewapening. De regeering ziet In de verzekering der internationale overeen komsten een directe verdediging van de nationale belangen van Zweden". De meeste leden der nieuwe regeering be- hooren tot den gematigden rechtervleugel der sociaal-democratische partij. In het algemeen wordt de nieuwe regee ring en worden in het bijzonder minister president Hansson en de minister van Bui teniandsche Zaken, Sandler, niet onwelwil lend beoordeeld door de burgerlijke pers. Oostenrijk. Wijziging in het kabinet- Dollfuss. De Bondsminister voor Openbare Veilig heid. dr. Ach. heeft, naar Reuter uit Weenen meldt, den bondskanselier verzocht om den bondspresident met het oog op zijn gezond heidstoestand zijn ontslagaanvrage ter hand te willen stellen. Bondskanselier dr. Dollfuss zal morgen den bondspresident een voorstel voor het benoemen van een plaatsvervanger van dr. Ach doen. Reeds vonden besprekingen plaats me: Ma joor Fey van de Weensche Heimiwehr. die de vermoedelijke opvolger van dr. Ach in he' Ministerie voor de Openbare Veiligheid zal zijn. Het Heimatblok zou hierdoor oen groote ren invloed op den gang van zaken in he: kabinet krijgen. De onderhandelingen zijn nog niet beëindigd. Mocht geen directe overeenstemming wor den verkregen, dan zal de vice-kanseller Winkler met de leiding van het Mav.sierie voor de Openbare Veiligheid belast worden Engeland Schotsche werkloozen trekken naar Londen op. Driehonderdvijftig Schotsche werkloozen zijn Maandag uit Glasgow vertrokken voor een hongermarsch naar Londen, waar zij den 27en October denken aan te komen. Zij hebben het voornemen het parlement een request aan te bieden, waarin o.m. de in trekking van de kortingen op de werkloos heids- en sociale verzekeringen wordt ge- eischt. Duizenden werkloozen begeleiden de demonstranten, die met zware rugzakken zijn uitgerust, tot de grens van de stad. GANDHI'S TOESTAND BAART NOC ZORG. Een dieet van citroensaphaoergort en geitenmelk. Wordt Candhi vrijgelaten? POONA. 26 September (Reuter). Gandihi maakt zich op om zijn vasten te eindigen. Op advies van zijn geneesheer mag hij voorloopig alleen een weinig sinaasappel sap en vervolgens wat geitenmelk, aange mengd met warm water gebruiken. V.D verneemt nader nog: Toen hem het telegram werd overhandigd, waarin de Britsche regeering mededeelde het verdrag tusschen de Hindoes en de Pa ria's goed te keuren, bevonden zich behalve mrs. Gandhi en zijn zoon eenige aanhangers o.m. de dichter Sir Rabindranatli Tagore aan zijn veldbed. Ganidhi luisterde zwijgend toe. toen de verklaring werd voorgelezen. Hierna sprak hij gedurende drie kwartier geen woord. Toen glimlachte hij en fluisterde nauwelijks hoorbaar: ..Mijn gelofte is vervuld. Satyragraha (het lijdelijk verzet) heeft over wonnen". Gandhi verzocht alle aanwezigen te bidden en heilige liederen te zingen, o.m. eenige op muziek gezette gedichten van Tagore. Tot heden Dinsdagmogen zal Gandhi slechts citroensap, havergort en geitenmelk ge bruiken. Zijn vrouw heeft hem een glas ci troensap gegeven, dat Gandhi slechts lang zaam gebruikte. Het schijnt meer dan tijd Zullen de Liberale Ministers aftreden LONDEN, 22 September 1932. (Van onzen correspondent) Verscheidene dagbladen hebben al voor barig verklaard zelfs met ..streamers", dat zijn opschriften in sprekende letters over de geheele breedte van bladzijden dat de liberale ministers, de afgedwaalde schapen Simon en Runciman niet meegerekend, zul len aftreden. De verklaring is echter slechts gebaseerd op meer of minder aannemelijke veronderstelling welke weer steunt pp uit latingen van den minister voor het Mijn wezen. Fcot, die te kennen heeft gegeven dat de liberale leden der regeering zich tegen de Ottawa-besluiten moeten verzetten hetgeen dan, naar men uitlegt alleen moge lijk zou zijn indien deze minisers metter daad in oppositie zouden gaan. En natuur lijk ontleent men verdere zekerheid aan de veronderstelling dat de Liberalen het be- stuursbijltje er bij neer zullen leggen aan de houding van het hoofdbestuur der Na tionale Federatie, dat in een motie weliswaar niet aan de ministers van haar gezindheid heeft gezegd dat zij moeten aftreden maar daartoe toch wel een wenk heeft gegeven, die moeilijk kan worden misverstaan. Intusschen zal de toekomst dezer ministers blijkbaar eerst in het midden der volgende week, wanneer de kabinetsvergadering over de Ottawa-voorstellen heeft plaatsgehad, be kend worden. In de vergadering van het hoofdbestuur der Liberale Federatie hebben zij alleen doen weten dat zij over de vraag of zij ai of niet zouden aftreden reeds hadden beslist: den aard der beslissing onthulden zij echter niet. Een correspondent van den Man chester Guardian meldt echter dat de meeste '.eden van de vergadering uit Sir Herbert Samuel's uiteenzettingen opmaakten dat deze en zijn collega's inderdaad hun ontslag zou den indienen. Niets definitiever is bekend. De kracht van den aandrang, door de con servatieve pers van haar hoogste tot haar laagste vertegenwoordiger uitgeoefend om de liberale ministers in het landsbestuur te houden, is verbazingwekkend. De Daily Mail merkt naïvelijk op, dat de regeering haar liberalen gerust kan missen en dat het handjevol liberalen in het Parlement, zoo het in oppositie zou gaan. de regeerings- meerderheid weinig minder overweldigend zou maken dan zij ai is. Herbert Samuel. Toch zou het blad het een groote fout vin den van de Liberalen indien zij de re- geeringsbank verlieten, niet om het effect er van in het land zelf maar wel om den indruk er van in het buitenland, waar men Engelsche partijpolitiek niet begrijpt en waar het aftreden der liberale ministens zou wor den uitgelegd als een teeken dat de eenheid der partijen, waaraan de Rationale regeering haar kracht ontleent, uiteenvalt. Zulk een irwiruk, hoe verkeerd ook, durft het blad te schrijven moet Engeland's invloed in Europa op een zeer kritiek oogenblik ver zwakken. In het algemeen betoogt de conservatieve pers dat de kabinetsafspraak em van mee ning te verschillen voor deze Ottawa-beslui ten even goed behoort te gelden als voor dc vroegere protectionistische maatregelen. Het beginsel, dat toen de Samuel-minister noopte in de regeering te blijven, moet nu even goed gelden. Het nationaal belang moet betoogt de con- senvataeve pers met een schijnheiligheid die een blos behoor te brengen op het papier waarop het gedrukt staat, voor het partij belang gaan. Het aanzien, dat Engeland thans in de wereld heeft dank zij de samenwerking van de politieke partijen, mag niet licht zinnig worden opgeofferd ln een tijd. waarin dat aanzien zich moet doen gelden in de neteligste internationale kwesties, waarvoor de wereld zich ooit gesteld heeft gezien. Zoo ongeveer klinkt het vleiend gekweel dor conservatieve organen. Een sschrll koor van schimpscheuten be looft deze aanhai.gheden te vervangen wan neer de ministers in kwestie hun portefeuilles neerleggen. De liberale organen en organi saties :n 't land spannen zich tot het uiterste in hen tot het laatste te bewegen. Zij worden niet moede er op te wijzen dat de conser vatieve overmacht het nationale etiket heef: misbru:k* om zoowel in binnenlandsche ais in buiteniandsche zaken een politiek door te zetten, welke zelfs den meest verstokten con- servatief doet sidderen van voldoening. Zij meenen dat geen liberaal zich langer kan .eenen tot dit spel van bedrog, waarin de liberale beginselen met voeten worden ge treden onder de nationale vlag en dat. naar het. hoofdbestuur der Conservatieve Partij gnuivend heeft verklaard, het beginsel van Protectie tot landswet heef. verheven De liberale pers maakt zich geen Illusies over die nationale solidariteit welke Groot Brittannië voor het oog der wereld zou toonen als een wezenlijk ding. Zij wensöht de na tionale politiek naar de maan en zou het graag met wat anders probeeron. Over eenige dagen zal blijken of de schijn zal worden volgehouden Op het oogenblik lijkt dit on waarschijnlijk. A. K. T. R. INGEZONDEN" MEDEDEELINGEN 60 ets. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- te zijn geweest dat Gandhi zijn hongersta king beëindigde. Hij was reeds tien pond af gevallen. De vijf doktoren die hem Maan dag hebben onderzocht verklaarden dat le vensgevaar bestond. Al zijn vetreserves zijn opgeteerd en hij loeft nog slechts van de substantie zijner spieren. Hij zal slechts zeer langzaam aan weer gevoed mogen worden. Nauwlettendheid is in dit opzicht geboden. De mededeeling dat de overeenkomst door de Britsche regeering is goedgekeurd werd in de Indische Wetgevende Commissie en den staatsraad met grooten bijval en enthou- siame begroet. Volgens oen Reutorbericht uit Simla loopt in politieke kringen hardnekkig het gerucht dat Gandhi waarschijnlijk spoedig zal wor den vrijgelaten wegens zijn zwakken licha melijker toestand. Een officieele bevesti ging hiervan is echter niet ontvangen. Britsche regeering tevreden. LONDEN 26 Sep'ember. (VD.) In een officieele mededeeling betreffende de goed keuring van de overeenkomst, inzake het stemrecht dor onderdrukte klassen ver klaart de Britsche regeering met groote be vrediging te hebben kennis genomen van het bereikte accoord Wat de hongerstaking van Gandhi betreft, dit heeft de Britsche regeering aanleiding gegeven het verdrag met groote urgentie te onderzoeken. De minister voor Indie. Sir Samuel Hoare en Baldwin hebben van Zondag tot Maandag de aangelegenheid bestudeerd en in voort durend telefonisch contact gestaan met den premier. Eerst Maandagmorgen vroeg is de beslissLng genomen. PROCES TEGEN NF.DERI AYDSCHE OVERTREDERS VAN DE DUITSCHE DEVIEZEN VERORDENING BERLIJN. 26 Se pom be r (V.D Het OM. bij Landgericht I heeft thans tegen den on langs gear resteerden directeur-ceneraal Her mann Weber, tegen t>wee Nederlanders, tegen den bankier Freiser en Poons. zoomede tegen den Pool Engelberg een aanklacht ingediend wegens handelingen ln strijd met de deviezen- verordening. DE GORDON BENNET-WED STRIJD. DE MEESTE BALLONS REEDS GEDAALD. BAZEL. 26 September (VI)) De meeste ballons zijn thans reeds gedaald. De wedstrijd commissie te Bazel maakt den volgenden stand bekend van het verloop van de toch ten der ballons: De kleine Poolsche ballon ..Gdynia" heeft momenteel de leiding met 1076 afgelegde K.M. Op de tweede plaats volgt dan de Duitsche Ballon ..Stadt Essen" met 1054 K.M. daarop volgen do ..Victor de Beauclair" met 878 K.M - de ..Barmen" met 850 K.M.. dc ..Lafayette" met 787 K.M.. de ..Deutsohlamd" met. 748 K.M. en de „Ernst Brandenburg" met 686 K.M. Ook de Zwiitsersche ballon „Zurich" is ge land. AARDSCÏTOKKEN VEROORZAKEN EEN PANIEK TE SOFIA. SOFIA, 26 September (V.D.) Hedenavond 21.20 uur werden te Sofia twee hevige ver ticale aardschokken gevoeld, welke een paniek onder de bevolking veroorzaakten. Nadere bijzonderheden omtrent de aange richte schade zijn nog niet bekend. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. ACENDA Heden: DINSDAG 27 SEPTEMBER Groote Kerk. Orgelconcert 8 15 uur. La Gaité, Raaks 13. Cabaret, dancing 812 uur. Palace: Zwei glückliche Tage. Op het too- neel: 3 Chatams. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De Philantroop. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Ein Lied. eln Kuss, ein Madel. Op het toon eel: de H. O. V. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. Vel sen: Hotel ..Dc Prins". Tentoonstel ling Kcnnemcr Kunstenaarskring. 1022 u. WOENSDAG 28 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Charlotte Kohier met Carrière. 8.15 uur. Kunstzaal Alg. Verkooplokaal: Tentoon stelling schilderijen Romsly 105 uur. Bioscoopvoorstellingen, s middags en des avonds. La Gaité, Raaks 13. Cabaret, dancing 812 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Vel sen: Hotel „De Prins", Tentoonstel ling Kennemer Kunstenaarskring. 10—20 u. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. 11000. L. Schoorl. Frans Halsplein l. Tel. 11180 Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch cn Vaart straat 26. TeL 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5