DE VEEDIEVEN FEUILLETON. (TOM MIX SERIE.) door CHARLES ALDEN SELTZER. m Leviati was ook met den wagen meege gaan. In de week. die verloopen was tus- schen de botsing bij de slaaploods en het vertrek van den wagen, had de opzichter door geen er.kel toeken laten blijken, dat hij bekend was met het bestaan van Ferguson. Evenmin had hij door woord of gebaar ver raden, dat hij op wraak zon jegens Rope, omdat deze laatste op dien dag partij had getrokken voor den knecht. Wanneer hij een dergelijke bedoeling koesterde, dan verborg hij die met buitengewone handigheid Hij be handelde Rope met een beleefdneid. die een glimlach te voorschijn riep op het gelaat- der andere mannen Maar Ferguson zag in deze beleefdheid een bedoeling, die een bijzonder licht wierp op het karakter van den opzich ter Een man. die met zijn wraakzuchtige ge dachten te koop liep. zou de moeite genomen hebben, om Rope te toonen. dat hij geen ge nade te wachten had Wanneer Leviatt open lijk zijn vijandschap voor Rope had getoond, dan had deze laatste geweten, wat hem te wachten stond, wanneer de beide mannen tenslotte de open vlakte bereikten en de cowboy onder de directe bevelen stond van den man. dien hij beleeaigri had. Er waren tal van wegen, waarop een lichte wraakzucht bevrediging kon vinden. De opzichter had het in zijn macht, om den herder het leven nagenoeg ondragelijk te maken. Wanneer hij zulks deed. zou het natuurlijk een onwaar dige wraakoefening zijn en Ferguson twijfel de er geen oogenblik aan. of een wraakne ming van Leviatt zou niet gering zijn. Ferguson ging zijn eigen weg. in gedach ten verdiept Hij wachtte zijn tijd af. Zekere vragen verwarden hem. Welke plaats nam Leviatt in bij de veediefstallen? Dat was een deel van het geheim. Stafford had hem ver teld. dat hij op Leviatt's verklaring afging, dat Radford de dief was. die het vee van de Two Diamond had gestolen. Stafford had ook gezegd, dat Leviatt voor gesteld had om een goed schutter in diens', te nemen en zelfs met hem naar Dry Bot tom was gegaan, met het doel er 'een te zoe ken. En nu er een in het werk was gesteld, was Leviatt plotseling zijn tegenstander ge- worden. En Leviatt was gewoon, om bezoeken ar te leggen bij de Radfords. Natuurlijk was het mogelijk, dat hij dit deed. om Ben Radford te bespionneeren maar wanneer dit het ge- va! was. waarom was hij dan zoo giftig ge worden. toen hij Ferguson op de veranda zag zitten op den avond van den dag, waarop deze laatste door de ratelslang werd gebeten0 Mary Radford had hem verteld, dat Leviatt de vriend van haar broeder was. Wanneer hij een vriend van dien broeder was. waarom had hij dan voorgesteld, dat Stafford een scherpschutter zou huren, om hem dood te schieten? Hier waren nog meer raadselen. Op een dag. kort na het vertrek van het personeel, reed hij uit in den namiddag-zon- neschijn. Niet lang vertoefden zijn gedach ten bij het raadsel van den opzichter en Ben Radford. Hij zag voortdurend een jonge vrouw, die voor hem neerknielde en zijn voet waschte en verbond Gedeelten van een ge sprek, dat hij niet vergeten had kwamen hem weer voor den geest en brachten een. glim lach op zijn lippen. „Zij hoefde niet zoo'n ernstig gezicht te trekken, toen zij mij zei. dat ik niet wist, of k het recht had. om daar te zitten en mooie praatjes tegen haar te houdenZij had mij niet hoeven te vragen, om den heelen nacht in het huisje te blijven. Ik had best door kunnen gaan naar de Two Diamond. Ik geloof niet. dat die slan genbeet zoo beslist doodelijk was. dat ik ge storven zou zijn, als ik nog een eindje verder had gereden". Toen hij een kleine rivierbedding verliet, eenige mijlen hoogerop en langs den top van een heuvelrij reed. c:e zich verhief boven eindeiooze mijlen vlakte, gingen zijn ge dachten terug naar den eersten avond in ae slaaploods. nadat het personeel van het veld was teruggekeerd. Voldoening straal de uit zijn oogen. Ik geloof dat die jongens het niet goed aanpakken bij haar. En mij dunkt, dat Le viatt op zekeren dag ook zal merken, dat hij zijn tijd verknoeid heeft". Hij trok een zuur gezicht bü de gedachte aan Leviatt en drukte onbewust zijn sporen krachtig teger. de flanken van zijn pony. Fer guson lachte en klapte berouwvol met zijn hand op zijn zijde. „Kom, kom, Mustard" zei hü, „ik was niet van plan om mijn wrevel op jou te koelen. Je denkt toch niet, dat- ik jou voor Leviatt aanzag." En weer streelde hij zij-r. flanken. Hij reed de lange helling van de heuvelrij af en bereikte de vlakte, waar hij in lang- zamen draf door een ondiepe geul reed. De bodem was hier hobbelig en steenig en de langvormige cactus streek langs zijn stijg- bcugelriemen. Een ratelslang liet haar waar schuwing weerklinken van uit de schaduw van eenige saliestruiken en, daar hij zich zijn vorig avontuur herinnerde, hield hij .ang genoeg stil, om haar kop af te schieten. „Ziedaar", zei hij, toen hij naar de ver minkte slang keek, ..ik geloof wel niet, dat jij het kunt helpen, éat ik door je oom of je neefje gebeier, werd, maar ik beo nooit erg kieskeurig, wanneer ik een lid van je famlle zoo veeibeteekenend haar hoofd zie zwaaien. Hij reed weer verder en laadde zijn revolver Een tijdje reed hij in gestrekte galop en stond toen stil, om Mustard op adem te laten komen. Hij wierp zijn eene been over den zadelknop en keerde zich halverwege in het zadel om. terwijl hij onwillekeurig zijn blik over de vlakten liet dwalen. Plotseling zat hij recht overeind, zijn blik geconcentreerd op een plek. die opdoemde in een stofwolk, op een-.ge mijlen afstand. Een tijdlang hield hij die plek in het oog. terwijl zijn oogen een weinig dichtgeknepen werden. Tenslotte zag hij, dat de vlek een man was op een pony. ,Die heeft ook haast", merkte hij op, ter wijl hij zijn hand boven de oogen hield: hij rijdt zoo snel als de bliksem". Hij dacht lang na, een critisch glimlachje steeg naar zijn lippen. „Het is flink warm vandaag. Niet bepaald een atmosfeer, waarin een man zijn paard maar roekeloos voortjaagt." Weer dacht hij na. .Koe ver zou Je denken, dat hij weg is. Mustard? Tien mijlen, dunkt mij, dat ie zoudt zeggen, wanneer je een met rede be gaafd paard waart." De ruiter had een kleinen heuvel bereikt en verscheen een oogenblik op den top hier van, toen hij zijn pony voortjoeg naar de rivier. Toen verdween hij plotseling uit het gezicht. Ferguson glimlachte koeltjes. Weer gleed zijn blik over de vlakten en de heuvels, die voor hem lagen. „Ik zie niets, waarvoor een man zoo moet rijden in deze hitte", zei hij „Waar zou hU vandaan komen?" Hij keek op zij uit naar een diepe geul. die haast verbor gen lag onder een, daarnaast gelegen heu- veL „Het is bijna een uur geleder., sedert ik die slang schoot. Omstreeks dien tijd zag ik nie mand. Wanneer hg bSer in de buurt was, moet hij mijn schot gehoord hebben". Hij lachte en liet zijn pony verder gaan. „Ik ge loof, dat wij eens bij die geul moeten gaan kijken, Mustard", zei hij. Een half uur later daalde hij af In de geuL Nadat hij een klein eindje verder gegaan was, kwam hij bij een doode koe, die dicht tegen een overhangenden rotsrand lag. Eon kogelwond in het voorhoofd der koe was het welsprekend bewijs, hoe zij aan haar eind gekomen was. Ferguson steeg af en legde oen hand op haar zijde. Hot lichaam was nog warm. Een kalf van vier maanden besnuffelde ae moe dor met een onderzoekend snuitje. Ferguson keek oplettend naar zijn ooren en joeg het toen opzij, om naar het brandmerk te kij ken. Er was geen merk. „Slaapkoppen", zei hij kalm. ,Het oor-merk van dc Two Diamond. De meeste opzichters begaan de vergissing, om hun kalveren niet 'c branden. Het schijnt, dat zij er op ver trouwen. dat de veedieven hen met rust zul len laten. Ik moet dezen op de vlucht gejaagd hebben". Hij sprong in het zadel, een vreemde gloed in zijn oogen ..Mustard, oude Jongen, wij gaan naar Bear Flat. Misschien is Radford r.u daar in de buurt. En misschien ook niet. Maar dat zullen wij eens gaan onderzoeken". Hij bleef een oogenblik staan, om een me- dolijdenden blik op het kalf te werpen. „Arm diertje", zei hij; „arm weesje. Je moeder to moeten verliezen npt als een menech. Dat noem ik pech hebben". Toen was hU weg, Mustard liep m gesta- digen draf door de geul en naar den heuvel top, die naaT het pad bij de rivier leidde. fWordt vervoJgd), EEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK heeft Maandagmiddag plaats gehad op het kruispunt Hilversnmscheweg en het kruispunt Rijksweg te IN DE OMGEVING VAN ARNHEM zijn Maandag dc wielerwedstrijden gehouden om het clubkam- Laren, doordat een Duitsche autobus inet passagiers in botsing is gekomen met een tramwagen van de Gooische tram. pioenschap van Nederland. Eenige deelnemers passecrcn een volgauto die over den kop was De plek des onheils. geslagen, waarbij twee p ersonen werden gewond. TE WHIT CHURCH GAR DENS. Edgwarc, in Middlesex stort te een vliegtuig neer, kwam op het dak van een huis terecht, gleed zij waarts af en viel te pletter. Dc piloot bleef onge deerd DE VLIEGENDE FAMILIE, zooals Hutchinson en zijn gezin thans genoemd wordt, is veilig en wel in Engeland tc- gered tc zijn. Bij haar terugkeer in dc Engclschc hoofdstad genoten dc lucht reizigers veler belangstelling. DE 6Sste ZITTING van den Raad van den Volkenbond, w erd tc Geneve gepresideerd door dc Valera, KROONPRINS MICHAEL VAN ROEMENIË bezichtigde bij zijn bezoek aan Engeland het bekende Museum van Wetenschappen in South Ken sington. EEN INTERIEUR VAN DE AFDEELING MIDDELEEUWEN der Academie voor Beeldende Kunsten tc Den Haag, welke Donderdag 29 September 250 jaar bestaat.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9