DE VEEDIEVEN DE LEVENSLOOP VAN EEN AUTO BAND GAAT OVER VELERLEI PADEN. - Waa neer de diensten voor den auto zijn gedaan, is het rub ber nog uitstekend geschikt om als hoepel bcruikt te worden, om tenslotte op een schuit te be landen als stootkus sen. VRIJDAGMIDDAG arriveerde op het vliegveld Schiphol op doorreis van Londen naar Malmö, Prins George van Engeland (x). Na een kort oponthoud werd de reis weer voortgezet. OP DOORREIS VAN LONDEN NAAR MALMö arriveerde Vrijdagmiddag op Schip hol Prins George van Engeland. De Prins verlaat na aankomst het K.L.M. vliegtuig, waarmede de reis werd gemaakt. ALSOF HET ZOMER WAS, zaten Vrijdag vele bezoekers voor de terrassen der cafe's op het Buitenhof te Den Haag, teneinde nog zooveel mogelijk van een „lekker zitje" te genieten. DE NIEUWE KERK TE DELFT GESLOTEN. - Door dc kerkvoogden der Ncd. Hcrv. Gemeente te Delft is besloten de Nieuwe Kerk aidaar wegens grootc bouwvalligheid voor den dienst te sluiten. DE BEKENDE DUITSCHE SCHILDER EMIL ORL1K is in den ouderdom van 62 jaar overleden. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Vanaf 1 December a.s, zullen gedurende een maand in Ned.-Indië worden uitgegeven en ook hier te lande aan de philatelistenloketten verkrijgbaar worden gesteld Weldadigheidspostzegels, waarvan de extra-opbrengst dit jaar ten goede komt aan het Leger des Heils in Ned.-Indië. FEUILLETON. (TOM MIX SERIE.) door CHARLES ALDEN SELTZER 17) Daarom had hij geer) tegenwerping gemaakt toen zij hem aankondigde, dat zij van plan was om naar het Westen te gaan; Integendeel hij had er op aangedrongen, dat zij gaan zou. Hoe hij er tegenover gestaan zou nebben, wanneer Ben Radford niet ree,is in het Westen was geweest., is de vraag. Heel zelden nemen wij een beslissing omtrent iets. vóór wij er toe gedwongen worden. Mary Radford was verrast over de West. Van Ben's woning uit op de vlakte trad zij voor het eerst in gemeenschap met deze nieuwe wereld, die zij op het eerste gezicht aanbad. Het was alsof zij uit een oude we reld overgcstapt»\\vas in een andere. Zij had de zotte, vochtige briesjes inge ademd, die haast schenene te sluipen over de vlakte, waar zij had staan kijken, hoe de schaduwen weken voor de komende zon. De sombere heuvels hadden zich langzamerhand duidelijker afgeteekend; die sneeuwtoppen der verwijderde bergen glinsterden onder de schitterende stralen, die hen troffen en weer kaatsten in do donkere nissen beneden. Na tuur was hier koningin en toonde haar macht op een geheinizinnge. maar overtuigende manier. Maar in den avond kwam er ver andering. Door kloven in de bergen daal de de zon, een overweldigenden vloed van geel licht verspreidende als glanzend goud in de scnaauwen weerkaatsten talrijke kleu ren, alle rustig gedempt, volmaakt harmoni sche contrasten vormde. Daar waren de gol vende rotswanden, die den anderen rivier oever omzoomden ernstige wachters, die de schoonheid en de reinheid van dit land bewaakten. Vlak bij haar zag zij heuvelhel lingen., waarop doornige cactussen en andere stekelige planten groeiden en er verhiel zich een stoute ritsspiraal, die deed denken aan norsche een zaamheid. Ver in het Zuiden en Oosten lagen de vlakten zwijgend, uitge strekt, oneindig. Het scheen, dat zij was ko men wonen in een land. verwoest door de een of andere syclopen-horde. De schitte rende, onvergankelijke schoonheid had haar betooverd. Zij had geen gebrek aan gezelschap. Zij merkte dat. de herders van de Two Diamond maar al te graag haar vriendschap wilden winnen Wonderlijke verontschuldigingen werden uitgedacht voor hun verschijning in het huisje op de vlakte. Zij dacht, dat Ben's vriendschap verkozen werd boven die van al le andere personen in het omliggende land. Maar zij merkte dat de herders gentlemen waren. Ofschoon hun gesprek kinderlijk en hun voorkomen schilderachtig was. staken zij toch gunstig af bij de mannen, die zij in het Oosten gekend had. Al misten zij de scherpzinnigheid, dit werd vergoed door hun nooit falenden eerbied.. En zij waren nooit ruw; hun verlegenheid belette dat. Door hen kwam zij veel te weten van al lerlei dingen. Zij brachten haar op de hoogte van de eigenaardigheden van den prairie hond en wanneer zij met meer dan gewo ne belangstelling luisterde lieten zij hun wonderlijke verbeelding den vrijen teugel, in de hoop het gesprek voort te zetten, Dan gebeurde het, ciat. het onderwerp, dat behan deld werd, volledige, en heelemaal onnoo- diige, toelichtingen ontving. Niet alleen de gewoonten van de prairie-hond werden toe vertrouwd aan de ooren der jonge dame. De aangeboren zwakheden van de saliehoenders werden haar geschildena; het geschreeuw van den uil werd met grappigen ernst na gebootst.; ander gevogelte werd beschreven met nauwkeurige details; en de onver mijdelijke ratelslang werd haar aangewezen als een reptiel, wier voornaamste bezigheid was om in de schaduw van een saliestruik te liggen als doel voor de revolver van den cowboy. De netheid van den cowboy, zijm onverge lijkelijke verlegenheid amuseerden haar, terwijl zij zich aangetrokken voelde door zijm ernst. Zij zorgde voor de kuikens en onmid dellijk interesseerden haar bezoekers zich voor hoenders en begonnen daar over te praten, alsof ze hun heele leven niets an ders gedaan hadden, dan kippenhouden. Maar met- de botanie zette zij hen vast. De bloembedden waren diepe, onpeilbare myste ries voor hen en zij bleven vam verre staan, wanneer zij de moeilijker planten kweek te en de lastigste aanmoediigde om grooter schoonheid te ontplooien. Maar zij stelde zich er niet mee tevreden om dit geheimzinnige land te aanschouwen van de woning van haar broeder uit. De waardigheid der natuur had haar be tooverd. zij was bekoord door het verrukke lijk klimaat, de heerlijke zonneschijn, het Kristalheldere daglicht en de kalme vredt en schoonheid der nachten. De vlakten hadden haar aangelokt tot lange ritten en het katoenboomenbosch, dat een groot deel der vlakte bedekte, was het tooneel geweest van menigen onderzoekingstocht. De pony, die haar broer haar bezorgd had, was naar Radford verklaarde een schit terend voorbeeld van echte paardentrouw. Zij wist niet, dat Ben evenveel paarden- als menschenkennis bezat, anders had zij den sceptischen blik voor hem verborgen, dien zij op het dier met zijn slaperige oogen wierp, dat hij voor haar zadelde. Maar hij was dolblij, toen zij ontdekte dat de pony alles was, dat haar broer er van gezegd had. Het kleine dier was. onvermoeid en dikwijls keerde zij, na een uitstapje over de vlakten, of naar Dry Bottom om een brief te posten, langs een. omweg terug. Maar ondertusschen bleef het verhaal ongeschreven. Misschien had zij nog niet de „locale kleur" „opgedaan"; misschien wilde de inspiratie nog niet komen. In ieder geval zij had nog geen woord geschreven. Maar zij begon over de mogelijkheid te denken; diep in haar ziel was iets aam het werk, dat spoedig uit haar pen zóu vloeien. Het zou niet iets gewoons zijn dat wist zij .Echte menschen zouden zich bewegen in de bladen van haar boek; echte daden zou den gedaan worden. En toen de dagen ver liepen, kwam zij tot een besluit. Zij zou zich zelf beschrijven in het boek; dat zou het eerste echte karakter zijn. Het verhaal zou loopen over haar en een ander karakter een mannelijk zij had nog niet besloten wie het zijn zou tot Ferguson verschenen was. Na zijn komst was zij niet langer on zeker zij zou hem kiezen als de held van haar verhaal. Den schurk had zij ook al gevonden in Leviatt. Deze man had iets terugstoo- tends. Zij had al een beschrijving van hem in haar notitieboekje staan, dat zij altijd bij zich droeg. Wanneer Leviatt gelezen had. wat zij over hem geschreven had, dan zou hij zeker zijn bezoeken in het huisje gestaakt, hebben. Verscheidene van de Two Diamond herders waren ook genoteerd als eventueel tweede karakters. Zij had hen zeer amusant gevonden. Maar de held zou het karakter zijn, waarop zij al haar geestelijke krachten zou inspannen. Hij zou leven in haar bladzijden een echt, krachtig, aan trekkelijk menschelijk wezen, dat de lezer oogenblikkelijk zou bewonderen. Zij zou zijn ziel blootleggen voor den lezer; zij zou zijn geestesprocessen openbaren niet inge wikkeld, maar, eerlijk en waar leidende tot Maar kon zij dat Had zij tot dusverre niet een zekere sluwheid ontdekt in den knecht van de Two Diamond, die duidde op spitsvondige gedachten? Deze overtuiging was gaandeweg sterker geworden na hun tweede ontmoeting en het was een hindernis geworden, die moeilijkhe den beloofde. Natuurlijk kan zij Ferguson la ten spreken en handelen zooals zij verkoos in het boek. Maar wanneer zij een echt karakter wilde hebben, dan moest zij hem beschrijven zooals hij was. Dit vereischte studie. En getrouwe schets was alleen te verkrijgen door ernstige bestudeering van een karakter. Zij dacht nu veel aan hem, daar zij dit doel voor oogen hield. Zij onder vroeg Ben omtrent hem, maar kon geen bevredigende inlichtingen krijgen Hij was gehuurd door Stafford, vertelde haar broe der haar. en had tot taak om verdwaalde dieren op te zoeken. „Ik heb hem eens gezien aan de andere zijde van het bosch" had de jongeman ge zegd. „Hij praat niet veel. Hij schijnt, een kalm iemand te zijn en ondoorgrondelijk. Maar van een heel goed soort." Zij verheugde zich over Ben's waardeerende woorden. Dit versterkte haar oordeel. Bo vendien bewees het. dat haar broer niet af- keerig was, om vriendschap met hem aan te knoopen. Leviatt zag zij dikwijls in gezelschap van haar broeder en nu en dan kwam hij naar hun huis. Zijn houding jegens haar ge tuigde van openhartige bewondering, maar hij ontving niet de minste aanmoediging. Hoe kon hij weten, dat hij de schurk moest zijn in haar boek dat spoedig geschreven zou worden? Zullen wij eens een kijkje gaan nemen in dat geheimzinnige notitieboekje? Ja, want later zullen wij er veel uit zien. „Dave Levatt" had zij op een blad ge schreven. „Leeftijd: vijf en dertig jaar. Lang, slank, loopt een weinig voorovergebogen. Men krijgt eenigszins den indruk, dat deze voorovergebogen houding een weerkaatsing is van 's mans karakter, dat wraakzuchtig lijkt en doet denken aan leelijke geslepen heid. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 18