Gezellig zag het er uit in de kamer van de jarige. Bloemen rondom, 'n schaaltje aller hande en theegerei op het buffet. Met een tevreden blik keek Els om zich heen; toen gleed haar blik naar den spiegel en haar beeld ontlokte haar een glimlach van vol doening. Die japon stond haar keurig! Meteen ging de deur open. Daar kwam haar nicht met haar dochter al feliciteeren en spoedig daarop ging het gesprek over wat iedere vrouw na aan het hart ligt: de Mode. „Weer snoezig hoor, die japon van jou'% prees ook nicht Cato; „is dat niet die nieuwe Angora-stof? En wat kleedt die japon prach tig af! Ik ben niet afgunstig, maar zou toch wel eens Willen weten, waarom ik er nu ook niet zóó uit kan zien. Wij hebben 'fzelfde postuur, maar ik toon veel breeder van heu pen. Jij bent slank als 'n den bij mij verge leken! Hoe kom je nu toch aan zoo'n japon!" Klaar gekocht, hoor", was 't opgeruimde antwoord. „Dat zit 'm in den pasvorm. Vroeger heb ik ook heel wat teleurstellingen met japonnen gehad; eigenlijk van alles ge probeerd, maar nooit heefemaal naar zin kunnen slagen". ,,'t Is me toch al meer opgevallen, dat je japonnen als aangegoten zitten „Nu weet ik ook 't goede adres! Laat ik je nieuwsgierigheid maar bevredigen. Ik koop al sedert eenigen tijd uitsluitend bij C A. Daar slaag ik altijd gemakkelijk, vlug èn toch voordeeliger! Niet alleen hebben ze daar altijd 'n reuze keus, maar ook 'n groot aantal lusschen-maten, wat voor vrouwen' als wij, die nu geen jongemeisjes-figuur meer hebben, zoo prettig is. Sinds ik bij C At koop, hoor ik algemeen, dat ik zooveel y slanker geworden ben! Juist ook voor groote maten zou ik iedereen C A aanbe velen. Daar komt nog bij, dat je er daar niets méér voor gevraagd wordt!"

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8