De wedstrijd tegen België. DE PRINS VAN WALES OP SCHIPHOL Ondanks Contingenteering CHRISTIANS GOEDERENHANDEL N.V. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 DERDE BLAD. SPORT EN SPEL. VOETBAL. Extra wedstrijd te Brussel. De Brusselsche lucht. Experimenten in onze ploeg. Van der Meulen als aanvoerder. „VeranideTtinig van spijs doet eten", zegt een bekend, spfeeikiwoootö. Dat hebben de voet balleiders in Belgiëë en ons land blijkbaar ook gediadhfc. Om nu in het lan-gzamerihamd eenigszins regelmatig en daardoor wat een tonig worden interland wedstrij d,programma wat verandering en wat afwisseling te bren gen, Iheeft men een extra-wedstrijd tegen de Belgen vastgesteld'! Onwillekeurig zou men denken aan een misgreep van de hooge heer.en in Den Haag en te Brussel. Driemaal per seizoen een wedstrijd tusschen België en Nederland lijkt wel wat veel. Maar de heer en wisten heusch wel, wat ze deden. Een wedstrijd tusschen de oranjemannen en de roode duivels is een spijs, die altijd graag wordt gegeten. Het is voor de Neder landers een dergeCijke, vaderlandsche kost. Zoo iets ais boerekool met worst of zuur kool met spek. Daarvoor zijn altijd grage magen te vinden. Men kan dan ook gerust aannemen, dat de wedstrijd tegen België, die ditmaal in het Heyselstadion te Brussel wordt gespeeld, ook in Nederland weer alle aandacht zal trekken. Het eenige, dat misschien de uit tocht naar Brussel minder groot zal maken, is het feit, dat tegelijkertijd te Breda gespeeld zal worden de wedstrijd van het Zuidelijk elftal tegen de Luxemburgers. Dat is de jaarlijksohe internationale wedstrijd voor het Zuiden. Het komt mij voor. dat heel wat Zuiderlingen, die anders stellig de reis naar Brussel zouden hebben gemaakt dit maal hun eigen vertegenwoordigers tegen de Luxemburgers zullen gaan aanvuren. Het samenvallen van dien wedstrijd met den wedstrijd te Brussel is wed jammer, doch het is verklaarbaar. Het is niet wenschelijk, het competiti©programma in den loop van het seizoen al te dikwijls te onderbreken en daar e enige Zuidelijke cluibs Zondag door den wedstrijd te Brussel toch niet voor de com petitie konden spelen, heeft men den knoop maar doorgehakt en tegelijkertijd den wed strijd van het Zuiden tegen Luxemburg vastgesteld. Is dit vaststellen iets, dat van Nederland- sche zijde mogelijk op het bezoek van land- genooten aan Brussel zal drukken, aan den anderen kant staat weer, dat het late aan- vangsuur het aan vele Nederlanders, die Maandagmorgen weer met hun dagelijksc'n werk moeten beginnen onmogelijk zal maken naar Brussel te komen, Had men den wedstrijd een half uur vroeger vastgesteld, dan zouden zeker meer landgen'ooten de reis naar de Belgische hoofdstad, een uiistaipje, dat anders op zich zelf als week-end reeds een attractie ia hebben gemaakt. 'Aan het Heyselstadion zijn voor ons in ternationaal voetbal niet bepaald aangename herinneringen verbonden. Het was in Sep tember 1930, dat een Nederiandsch elftal naar Brussel trok om mede te helpen aan de officieel© opening van dat prachtige sportterrein. Onze nationale ploeg heeft bij dien wedstrijd wat men noemt „een slechte beurt" gehad. De strijd had, wat ons elftal betreft, veel weg van een vertraagde film. Dat was echter wel eenigssins te verklaren. De wedstrijd werd gespeeld vóór den aan vang van de competities in ons land. De spelers hadden wel reeds wat geoefend, doch van een goed getrainde ploeg was nog geen sprake. Daarvoor was het nog veel te vroeg in het seizoen. Wel slaagde Neder land er. in de leiding te nemen, doch kort voor de pamuze maakte Vanderbauwheade gelijk en daarna was er eigenlijk geen Ne- deriandsch elftal meer. Het werd een 4—1 nederlaag der onzen. De Brusselsóhe lucht heeft blijkbaar op Nederlandsche voetballers geen gunstigen invloed. Onze vertegenwoordigende ploeg heeft tweemaal een officieeien wedstrijd in de Belgische hoofdstad gespeeld en in beide wedstrijden stond het spel op een zeer be scheiden peil. Bij de Olympische Spelen in 1920 kwam Nederland te Brussel tegen Luxemburg in het veld. Onder normale om standigheden is Luxemburg toch eigenlijk geen partij voor het oranje-elftal maar dit maal speelde onze ploeg zóó slecht, dat we allemaal heed blij waren, toen de Natrisc eindelijk in de tweede helft het tweede doel punt maakte, waardoor de strijd vrijwel was gewonnen. Het werd een 30 overwin ning. doch het was tevens een der slechtste wedstrijden, door een Nederlandsch elftal ge speeld. Hoeveel nederlagen hebben de Zwa luwen in hun jaarlijkschen wedstrijd tegen de Roode Duivels te Brussel in den loop der jaren al niet te slikken gekregen. Ik heb toevallig de juiste cijfers over die wedstrij den niet bij de hand. doch het gedenkboek van de Zwaluwen, uitgegeven ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan dier vo—«ni- ging, leert me, dat in die periode de Zwa luwen 11 maal met een sterk elftal te Brussel hebben gespeeld, een elftal, dat vrij wel steeds met onze nationale ploeg gelijk te stellen was en van die 11 maai heeft het elftal der Zwaluwen geen enkele maal ge wonnen! Is dat niet merkwaardig? Vijf maal speelde de ploeg gelijk, doch de an dere wedstrijden werden verleren. Zelfs de maatregel om het elftal der Zwaluwen eerst op den dag van den wed strijd naar Brussel te sturen, omdat men vreesde, dat het de Brusselsche avcr.d- en nachtlucht was. die sterk den vorm der spelers beïnvloedde, heeft niet mogen ba ten. De Keuze-Commissie heeft het elftal voor den wedstrijd van a.s. Zondag met veel zorg samengesteld. Men heeft voor de Toebe reiding kosten noch moeite gespaard. De soelers zijn eenige malen op het veld \an V.U.C. in Den Haag bijeen gekomen voor een regelmatige conditie-training en voorts is er veirleden week een oefenwedstrijd te Rotterdam tegen de Bristol Rovers gespeeld. Als het waar is. dat een slechte generale repetitie een goede eerste voorstelling geeft, dan is de strijd te Brussel door de onzen reeds bij voorbaat gewonnen. Speelt ons elftal zóó als tegen de Engelsche profs, dan kunnen onze Belgische vrienden juichen. Maar de wedstrijd te Rotterdam heeft de zwakke punten in de ploeg naar vr ge bracht. De keuze-commissie heeft daarvan gebruik gemaakt, om juist die zwakke punten te versterken. Twee schitterende spelers als de de gebroeders Paauwe, die op het. oogcr' Uk voor Feijenoord wonderen doen. heeft men laten vallen, omdat men van onze nationale ploeg ander spel verwacht dan van een club elftal. Er moest meer stuwende kracht in den aanval komen. Om aan dien eisch tege moet te komen, heeft men de Paauwe's ver vangen door Jan v. d. Broek van Xerrres en Peïïcaan van LONGA. Dit zijn beiden voortreffelijke spelers, doch beiden debuteeren in dezen wedstrijd in internationaal voetbal. Men zal dus moe ten afwachten of ze het geschikte tempe rament. de noodige geestdrift, voor derge lijke wedstrijden hebben. Het is nog eenlgs- zins een sprong in het duister, doch in ieder geval is het een belangwekkende proefne ming. Een andere versterking van het elftal is het feit, dat Adam weer van de partij zal zijn. Met den handigen en vluggen doch mogelijk niet. al te stevigen Wels vormde deze Zwit- sersche Nederlander een sterken rechter vleugel. Zal hij dit nu ook met Nagels doen? We vertrouwen, dat. dit tweetal het wel me"- el'kaar zal kunnen vinden. In Nagels hebben we in elk geval een speler, die het werk zoekt en die niet op den vleugel zal blijven wachten.' tot hem een bal wordt toe gespeeld. Hij is snel. handig en stevig, ahe- maal dus nuttige eigenschappen voor een buitenspeler. En dan staat Van der Meulen tus schen de palen. Hij zal weer als aanvoerder van onze ploeg optreden. Het tweede feit achten we nog van meer belang dan het eerste. Immers we hebben in Van Male een voorireffelijken plaatsvervanger, die in den oefenwedstrijd wel is waar niet fortuinlijk heeft gespeeld, maar die in internationale wedstrijden het Nederlandsche doel reeds op schitterende wijze heeft verdedigd. Als aan voerder kunnen we echter van der Meulen nog niet missen, waarmede we weer niet te kermen geven, dat we hem iaüs speler wèl zouden kunnen ontberen. Ook als speler is hij zijn plaats in de ploeg nog volkomen waard. Maar als aanvoerder is hij voor ons internationaal voetbal zijn gewicht, in goud waard. We denken bijv. aan het bange laatste kwartier in den wedstrijd tegen de Franschen te Parijs, toen het er om ging om de uitgeputte achterspelers tot een aller laatste krachtsinspanning aan te vuren. Hoe wist hij er toen den gang in te houden, hoe schitterend heeft hij toen het geheele spel van de verdediging geleid. Men kan er van overtuigd zijn, dat onder zijn leiding het elftal zal geven, wat het kan. Of dat voldoende zal zijn om de o.er- winning te behalen, is een andere vraag, waarop we het antwoord schuldig zullen moeten blijven. België was op eigen grond voor onze na- ticnale ploeg in de jaren na den oorlog nu eenmaal steeds een uiterst lastig tegen stander. Hoe dikwijls zijn we niet naar België getrokken met ploegen, waarvan men vast en zeker overtuigd was, dat ze de over winning zouden behalen. En telkens weer op nieuw waren het die geestdriftige roode kerels, die aan onze allerschoonste verwach tingen den bodem in trapten. In het vorig seizoen zijn onze jongens er eindelijk in geslaagd aan de lange, eigenlijk veel te lange reeks van nederlagen een einde te maken. Het geheele Nederlandsche voet balvolk heeft toen gejuicht. In één slag was al het vroegere aan de Schelde geleden leed vergeten. Maar zullen we voor die over winning niet zwaar moeten boeten? Zullen de Beigen thans niet in het veld komen met het vaste, onwrikbare voornemen om met een nieuwe reeks overwinningen op oranje te be ginnen? Wij hopen het beste, doch eerlijk gezegd, we vTeezen het ergste. C. J. GROOTHOFF. HAARLEMSCH ELFTAL— BRUSSELSCH ELFTAL. WIJZIGINGEN IN HET HAARLEMSCHE ELFTAL. Zeer tot ons leedwezen vernemen we, dat de E.D.O.-speler Dinkla a.s. Zondag niet te gen het Brusselsch elftal kan uitkomen, omdat hij een lichte operatie moet onder gaan. We wenschen hem een spoedige beter schap toe. De spilplaats zal nu bezet worden door den Haarlem-speler Oldenburg en de plaats van Verkerk, die tot reserve voor het Neder landsch elftal is gekozen, wordt ingenomen door den H. F. C.'er Koper. STORMVOGELS-1 GOOI. Zondag a.s. speelt Stormvogels op haar terrein een vriendschappelijke ontmoeting tegen 't Gooi, dat met haar volledige ploeg uitkomt. Daar Haak met het Haarlemsch Elftal medespeelt en Prins met één der elf tallen, die elkaar in Leiden bekampten, ziet het elftal er als volgt uit: De Waard, Haak Jr., Koster, Spruyt, Fijen, Van der Velde, Van der Steen, Klau, Schoorl, Ketting. De Waard. Teneinde de spelers van Stormvogels m zoo goed mogelijke lichamelijke conditie te brengen, vroeg het bestuur van Stormvogels INGEZONDEN 3IEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DRA5WAVAN-\ALKEMBURG>- e A ■•iLEVERTR/W aan B. en W. van Veisen de beschikking over een gymnastiek-lokaal. Op zeer korten termijn kreeg genoemd bestuur bericht, dat de vereeniging de beschikking kon krijgen over het gymnastiek-lokaal van School J. V.S.V. 2W.F.C. 2. Voor Zondag a.s. is voor de competitie deze ontmoeting vastgesteld. We geven V.S.V. een goede kans, vooral nu geen reserves aan het eerste elftal behoeven te worden afgestaan. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE Zooals wij wel verwacht hadden, is het. Tramvogels ook Zaterdag niet- gelukt een overwinning te behalen, integendeel, de geel tjes leden tegen het sterke V. V. IJ. een groote nederlaag, n.l. 70. Het ziet er naar uit, dat het ook dit seizoen weer tusschen de twee IJmuidensche elftallen, IJ. F. C. en V. V. IJ. za) gaan. IJ. F. C. won ook haar tweede ontmoeting, thans versloeg zij Z. S. V. uit Halfweg. Kennemerland viel geducht te gen; zij verloor den thuiswedstrijd tegen Ulysses met 3—1. V. E. W. kon het wederom niet tegen Tweede Jeugd bolwerken, met 41 bleven de bezoekers in de meerderheid. Als de terreinen niet al te veel van den geweldigen regenval te lijden hebben gehad, worden morgen de volgende wedstrijden ge speeld: Af deeling A: Z. S. V.—IJ. F. C. Tweede Jeugd—Kennemerland UlyssesTramvogels V. V. LJ.—V. E. W. Afdeeling B: Kennemerland 2Ulysses 2 Tramvogels 2Telefonia IJ. F. C. 2—Ulysses 3 Afdeeling C: V. V. R. A.Kennemerland 4 V. E. W. 2—V. V. IJ. 3 Kennemerland 3Z. S. V. 2 IJ. F. C. zoowel als V. V. IJ. hebben morgen een gemakkelijken dag, zij zijn beide in staat om zonder veel inspanning een flinke over winning te behalen op Z. S. V. resp. V. E. W. Laatstgenoemde elftallen zijn ongetwij feld twee hardwerkende ploegen, doch in techniek zijn de IJmuidenaren verre de meer deren. Tweede Jeugd is momenteel sterker dan Kennemerland; men schijnt bij de oranjehemden, speciaal wat de voorhoede betreft, nog steeds niet de juiste opstelling te hebben gevonden, een factor, die Tweede Jeugd wel zal uitbuiten. Ulysses, dat de laat ste jaren geducht aan het sukkelen was, schijnt dit jaar ernstige plannen te hebben. Zij won lil. twee lastige uïtwedsrijden en het zou ons verwonderen als zij er morgen niet in slaagde de eerste ontmoeting in haar eigen nieuwe home te winnen, gemakkelijk zal dat tegen de Tramvogels evenwel niet gaan. A.s. Zondagmorgen 10 uur wordt in Van Gelder's Sportpark een wedstrijd gespeeld tus schen Kinheim n en Edo IIJ. Voor dezen wed strijd is een beker beschikbaar gesteld. Aankomst in regen en plechtige stilte. Door vele autoriteiten ontvangen. (Van een onzer redacteuren). AUTOMOBILISME EEN HERFSTTOCHT DER K. N. A. C. Zooals reeds is medegedeeld, had de Sport- commissie der Kon. Ned. Automobiel Club zich genoodzaakt gezien den traditionee'len nacht- tocht. die in deze maand zou worden gehou den, te laten vervallen, aangezien daarvoor geen toestemming kon worden verleend, wan neer de route niet tijdig van te voren aan de autoriteiten was bekend gemaakt. Daar het karakter van den rit echter een dergelijke be kendmaking niet toeliet stond er voor de Sportcommissie geen andere weg open dan hem van het programma te schrappen. Er is daarna gezocht naar een opzet voor een tocht, die alle moeilijkheden aan de organi satie van den nachtrit verbonden zou weten te omzeilen en toch de deelnemers in staat zou stellen om een sportieve prestatie te le veren Het gevolg is geweest dat thans het. re- element is verschenen van een Herfsttoclri der K.N.A.C die in den nacht van Zaterdag 5 op Zondag 6 November a.s. zal worden gehou den. Uit dat reglement blijkt, dat. aangezien door de deelnemers aan den nachtrit juist het sportieve daarin werd gewaardeerd, in dezen Herfsttocht- het volle gewicht gelegd is op het. sportieve element. In verband daarmede moest ook al teneinde den rit practisch te kunnen doen doorgaan, gebroken worden met het systeem van toekenning van prijzen naar ge lang van de geleverde prestatie. De deelnemer zal dus ditmaal niet om een prijs moeten mededingen, doch alleen om het sportieve van dezen tocht. Zijn deelneming zal dan beloond worden met een plaquette. De tocht heeft ten doel de deelnemers(sters) in de gelegenheid te stellen zich te oefenen in 't rijden bij duisternis. Het aantal deelnemen de automobielen mag ten hoogste honderd be dragen. Bij niet voldoende deelneming behoud' de Sport-Commissie der K.N.A.C. zich voor den tocht niet te laten doorgaan. Het vertrek zal Dlaats hebben op het vliegveld Schiphol op Zaterdagavond 5 November: voor de(n) eer- ste(n) deelnemer (ster) om 20 uur en vervol gens telkens om de minuut. Bij het vertrek zal het eerste gedeelte der te rijden route afgege ven worden; op deze routelijst- zal vermeld staan, waar het tweede gedeelte der route wordt uitgegeven en zoo vervolgens tot het Voor het stationsgebouw van Schiphol stond een Ford-autotje met de vaan van de Rijksveldwacht en voor de deur een rechercheur. Zonder voldoende legitimatie kwam niemand binnen. Schiphol is in den regel een goede reclame voor het ware Holland. Met onze ..schepen, die boven het land varen" bereiden wij er iederen buitenlander een verrassing, maar Schiphol kan ook wel eens allerminst ver rassend zijn, nat en troosteloos, grijs van regen, die in sluiers ligt over de verre boc- menrijen op den achtergrond, kaal en ver laten. Met zulk een Schiphol ontvingen wij Edward, kroonprins van Engeland. In die omstandigheden kon men geen pu bliek verwachten en de rechercheur voor de deur had het daarmee niet druk. Schiphol echter is in zooverre ook oer- Hoilandsch, dat het practisch is. en nooit onherbergzaam bij alle eenzaamheid. En zoo bood de ..stationswachtkamer", het moderne restaurant met de breede ramen, die op het vliegveld uitzien, ook nu aan het gezelschap „officials", dat natuurlijk wél gekomen was, prettige beschutting. Men ziet op het vlieg veld op dagen als deze ongeveer altijd de zelfde gezichten, de immer opgewekte van stationschef en havenmeester, die van direc teur en bestuursleden van de K.L.M. en andere leidende figuren in luchtvaar!krin gen, den burgemeester. Waarbij zich nu had den gevoegd de Engelsche gezant in Neder land, Sir Odo Russell en Lady Russell, de consul-Generaal van Engeland te Amsterdam de heer Robinson en de Engelsche consul te Amsterdam. Schiphol is een internationaal centrum bij uitnemendheid, maar nimmer zal er zooveel Engelsch gehoord zijn als op den dag van het bezoek der Engelsche prinsen. De dienstrooster vermeldt eerst een Pa- rijsche K.L.M.'er en dan een grijze Junkers van de Luft Hansa en om kwart voor twee: den prins van Wales. Maar meneer Van Vliet de chef van den radiodienst op Schiphol, die nog altijd getooid gaat met een artistieke zwarte flambard met een karakteristieke punt, in tegenstelling met stationschef Thomson en de onder hem dienenden, die het zeer flatteerende K.L.M.-unïform dragen, meneer Van Vliet weet te vertellen, dat het later worden zal. Om 11 is de prins van Wales uit Hamburg vertrokken, maar wat- behoeven wij nog te vertellen van de weers omstandigheden? Het zou wel kwart over tweeën worden. Op het blinkende voorplein van beton, trachtte iemand een demonstratie te geven carousselrijden op een fiets, het riep her inneringen op aan de Rhcnrad-demonstratie van dezen zomer, toen de zon scheen en de menschen bruin gebrand waren. Nu kwam er een heer ijselijk bleek uit het aangekomen toestel van de Luft Hansa en langs een witten hemel joegen verwaaide wolken op een stormachtigen wind. Het was een pijnlijk moment, dien heer zóó uit de wolken te zien komen. Om 2.40 uur kwam de Prins van Wales. Havenmeester Dellaert had het om twee uur al aangekondigd, het kwam precies uit. Tien over half drie was het toestel in zicht en om kwart voor drie reed de enorme Handley Page recht op ons aan. Welk een ontzaglijk groot vliegtuig is deze „Heracles" van de Imperial Airways. Vier motoren in ruitvorm om de vooruitstekende kajuit werve len u tegemoet. Voorop staat de prinselijke standaard, blauw met een smal geel kruis en in don hoek de Union Jack. En op zij draagt, de G.-AAXC het veelzeggende op schrift ..Royal Mail" De prins laat even op zich wachten. Er springen officieren uit het geooende deurtje en bedienden en dan Prins George. Prins George draagt een lichtblauw colbert cos- tuum. lachend staat hU in den regen en drukt handen. Maar wat draagt de Prins van Wales? De prins van Wales geeft de heerenmode aan en onze aandacht is gespannen op dit nieuws; zal hij weer iets opmerkelijk roods dragen, of Tets geheel nieuws, dat dan als een in Holland gelanceerde dernler-cri over de wereld getelegrafeerd kan worden? Wij staan allemaal in een grooten nlas en krii- gen koude voeten, maar wij merken het niet. Een politieman van Haarlemmermeer gaat precies voor ons staan en wij moeten in aller ijl onder zi.in elleboog door kijken. Het fs een nerveuze geschiedenis. Hij draagt een zwarte ias met gouden biezen, maar wat draagt de Prins van Wales? De prins van Wales draagt een grijzen overjas. Heel eenvoudig en ook heel rationeel, want zij bedekt al het. ovérice. Verder draagt de prins van Wales niets, dat dc aandacht trekt, niet zichtbaar tenminste. Sir Odo en de burgemeester verwel komen de gasten, de prinsen worden voor gesteld aan andere autoriteiten. Opmerkelijk is de büna plechtige stilte, een stil'e, die niet past bij de voorstelling, die wij van Prince Charming hebben. Niemand wuift, niemand roept hoera. En Prince Char minghij kiikl niet oogewekt. Het weer is er niet naar. Prins George lacht en wint de harten der dames De man van de douane, met de goudge rande pet is nader getreden, maar hij komt vandaag niet aan de beurt. De auto's komen voor. de eerste voor Prins Edward. Lady Rus- sel zit naast hem. De prins Is vergezeld van zijn particulieren secretaris Sir Godfrey Thomas, en zijn adjudant luitenant-kolonel P. W. Legh. Voorop rijdt een auto van dc Haagsche politie, en rie Rijksveldwacht. in een paar andere auto's komt het gevolg. Óver Sloterweg en Kruisweg: over Heemstede rijdt de prins van Wales naar Den Haag. Prins George, vergezeld van zijn adjudant majoor Humphrey Butler, komt voor het raam zitten m het. restaurant. Hij luncht er met den burgemeester, en den heer Ro binson, in een gereserveerd gedeelte van de wachtkamer, De G. AAXC laadt benzine. Na eon klein uur reist prins George door naar Londen. Op Schiphol blijft de indruk van twee eenvoudige vriendelijke jongemannen. En de wensch, dat wij hen er nog eens weer mogen zien. Maar in een gul zonlicht. eindpunt bereikt is. Het eindpunt, dat te Nij megen is gevestigd mag niet vroeger of later dan 12 uur nadat een deelnemer vertrokken is. bereikt zijn. De inschrijving sluit 31 October a.s. bij het secretariaat der K.N.A.C., Lange Vijverberg 10, 's-Gravenhage. HOCKEY DE COMPETITIE. Het programma voor Zondag is als volgt samengesteld: Eerste klasse: Gooi—Bloemendaal. Promotie klasse: Bloemendaal 2Gooi 2. M.H.C.—Victoria. Tweede klasse; LefdenH.B.S. Laren—M.H.C.'2 Derde klasse: Alkmaar 2—Bloemendaal 3 M.H.C. 3Krommenie. H.B.S. 2Strawberries. In de eerste klasse gaat Bloemendaal een zwaren strijd tegemoet tegen het Gooi Beide teams maakte bij het begin van het seizoen een gunstigen indruk en loopen in sterkte dan ook weinig uiteen. Thuis is het Gooi altijd extra sterk. Als Bloemendaal deze wed strijd zonder kleerscheuren overleeft, is de prestatie goed te noemen. Een gelijk spel of kleine Gooische overwinning is te verwach ten. In de promotieklassen is de stand mo menteel aldus: t i I 11 M.H.C. 2 2 0 0 4 7—2 Hilversum 2 2 2 0 0 4 63 Bloemendaal 2 2 1 1 0 3 4—2 H.D.M. 2 2 1 0 1 2 2—3 Amsterdam 3 2 1 0 1 2 46 Utrecht 2 0 111 3—5 Gooi 2 2 0 0 2 0 1—3 Victoi-ia 2 0 0 2 0 25 Als dus Victoria a.s. Zondag in Heemstede komt. zou dat op een Haarlemsche zege moe ten uitloopen. Gelet op beider capaciteiten is dat ook wel te voorzien, als tenminste M.H.C. de tegenstanders niet. onderschat. Bloemendaal 2 speelt thuis tegen het Gooi 2 en kan overwinnen, evenwel is het ook hier terdege oppassen. Bussdm is vermaard om zijn groot enthousiasme. In de tweede klasse gaat H.B.S. naar Leiden Laatstgenoemde speelde nog maar één wed strijd en verloor dien met 03 tegen Togo 2, een sterke tegenstander. H.B.S. begon niet al te best, dus mag men benieuwd zijn naar den uitslag van deze ont moeting. Ook M.H.C 2 schijnt niet al te sterk te zijn; die moet nu uit naar het al evenmin sterke Laren. Ook hier is moeilijk een uit slag te voorspellen. De Haarlemsche derde-klassers komen ook allen uit. Bloemendaal 3 gaat naar Alkmaar 2. ver moedelijk om te winnen. M.H.C. 3 ontvangt Krommenie; om opnieuw te verliezen? Dan zou M.H.C. toch wei heel zwak zijn! Tenslotte ontvangt H.B.S. 2 de Straw berries; een aardige wedstrijd tusschen ge lijkwaardige tegenstanders. INGEZONDEN MEDEDEKLINGEN a 60 Cts. per reeel. hebben wij een groote collectie Heeren Over- en Regenjassen vanaf f 13.50. Groote voor raad Jongeheeren- en Kinderjassen en Ra tine Jekkers. Alle maten. Prima pasvorm, maatwerk gelijk vanaf f 0.50 per week. P.S. Wollen en gewatteerde dekens alle maten vanaf f 2.75. 4 stuks voor f 1.— p. w. Door onze groote omzet noteeren wij de laagste prijzen. ZOMERKADE 55, HAARLEM; ZAANEN- STRAAT 1, HAARLEM-NOORD. KENNEMERLAAN 70, I3MUIDEN. Altijd beter. Altijd goedkooper. DE HAARLEMMER METZ NAAR BARCELONA. WILLEM METZ. Onze stadgenoot Willem Metz, die den iaatsten tijd goed rijdt, komt a.s. Zaterdag en Zondag te Barcelona uit in een 25-uursrit met den Belg Aukcs. Op 20 en 23 October rijden zij daar in een 100 K.M. koppelwed strijd. Metz ls ook nog voornemens om een contract te teekenen voor een 25-uursrit te Brussel. Hij hoopt zóó goed te kunnen rijden, dat hij een contract hoopt te krijgen voor den zesdaagschen wielerwedstrijd te Amster dam.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9