Geweldige botsing van twee goederentreinen. Veilig Verkeer. Het Belangrijkste. 50e Jaargang No. 15126 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 17 October 1932 .EM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENpCr Week 0-!S, per maand 1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0.72J^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: l5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iedcrcn dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim v 250Wijsvinger f 1 50.-. Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk 1 1 00.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000—. Overlijden f 600—. Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim f75-. Verlies Wijsvinger f75-, Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 17 October. We winnen t!)eer. Iii velerlei opzicht wordt dit leven te ge makkelijk. Zondagmiddag bekroop mij plot seling de lust, den voetbalwedstrijd België- Nederland, in het Heysel-stadion te Brussel, te gaan bijwonen. Ik keek op mijn horloge. Hij was al aan den gang. Geen bezwaar. Wat had ik te doen? Eenvoudig op te staan, het huis en mijn tuinhek uit te wandelen, een „aanverwant" tuinhek en huis binnen te gaan, en een paar knoppen om te draaien. Vele mensehen behoeven al deze dingen niet eens te doen. Zij reiken lui uit hun makke lijken stoel naar die twee knoppen, en ze zijn in het Heysel-stadion, of liever gezegd boven op het tribunedak, in de radio-cabine, mee levend met meneer Hollander en met de> wilde menschenmassaas. De wedstrijd was dertien minuten aan den gang. Gelukkiger oogenblik had ik niet kun nen kiezen. Net toen de tweede knop omge draaid was rende Nagels langs de lijn, zette hoog voor en de meerennende Van den Broek kopte onhoudbaar langs van den Berghe. „Nederland leidt dus met 20", zei meneer Hollander voldaan. Ook ik was zeer voldaan. Op zoo'n luien Zondagmiddag moeten ze je 't niet te moei lijk maken. Het ware oogenblik om bij een voetbalwedstrijd Nederland-België te arri- veeren is ongetwijfeld dat, waarop de stand 20 voor ons wordt. Liever nog 30. Met een behagelijken voorsprong begin je te luisteren, en beklaagt de mensehen die naar dat verre veld in Brussel zijn getrokken en er op de ouderwetsche manier zelf bij zitten, in kou, regen en ergernis over den scheidsrechter. Dit laatste euvel is blijkbaar nog altijd even erg. Het moet ruim vijfentwintig jaar gele den zijn dat een der Haarlemsche voetbal vaderen was het Tinus Loosjes of Jan van den Berg of een ander wijs man? mijn jeugdig protest tegen een scheidsrechterlijke beslissing smoorde door afdoende uiteen te zetten dat gij, als gij bij het eene doel zit. niet den geringsten kijk kunt hebben op een buitenspel-geval bij het andere doel. Dit is volkomen waar, maar het is nog steeds niet tot de massa doorgedrongen. Een kwarteeuw voetbalervaring heeft haar geen licht ge bracht. Als er buitenspel tegen België werd gegeven gaf de luidspreker een woede-gebrul af dat mijn theekopje er van rammelde. Dat was de Belgische meerderheid, die pro testeerde. Werd het tegen Nederland gegeven, dan ontwikkelde zich een wat minder volu mineus gebrul. Dit was de Nederlandsche afdeeling, minder sterk in aantal maar even boos. Ik roerde peinsend in mijn thee en dacht aan de internationale verbroedering, die vol gens alle sportredacteuren door dergelijke ontmoetingen gecultiveerd wordt. De Belgen hadden er intusschen een penalty ingetrapt, de rust was alweer voorbij, met -den stand 2-1 voor Nederland was de strijd hervat en België viel verwoed aan. Wij deden uitvallen, maar hielden telkens te lang den bal. De heer Hollander richtte deswege vaderlijke vermaningen tot Bonsema en tot Van Nellen. Een kwarteeuw geleden zeiden we die dingen ook al. Ook liepen wij nu herhaaldelijk in de buitenspel-val, die toentertijd ook al bestond. Er is niets veranderd. Plots een vreeselijk geloei. Er zit een sterke hoonklank in. Meneer Hollander wordt erdoor overstemd. Even later licht hij toe op dien hoofdsehuddenden toon, die iedere luister vink van hem kent. „Ja, daar stonden nu weer drie van onze voorwaarts buitenspel. De scheidsrechter fluit. Adam protesteert. Hij heeft ongelijk. Waarom laat hij dat nu niet? Opletten is de boodschap! De Belgen zijn daar erg handig inlaten wij maar niets zeg gen; wij hebben het ook vaak genoeg ge daan". Ik applaudisseer zachtjes. Nobele meneer Hollander. Hij althans is in die vijfentwintig jaar internationaal verbroederd door de sport En prachtig zooals-ie meeleeft! Wax-en al die millioenen nxeneeren, die Hollander zijix, maar zoo geestdi'iftig en tegelijk onpartijdig als hij! En daix te bedenken dat hij pas twee dagen geleden in de Telegraaf deze ontstel lende mededeeling heeft gedaan, in koeien- letters: „Ook Engelsche scheidsrechters kun nen zich vergissen!" Die gi'iezelige onthulling, nadat de Tel. blijkbaar een kwarteeuw lang geloofd had in de volkomen onfeilbaarheid van Engelsche scheidsrechters, belet meneer Hollander niet-, toch weer zijn volle vertrou- wen te schenken aan meneer Lewington, die dezen strijd leidt. Hulde! Intusschen zit hij ons, boven op zijn dak. in steeds gejaagder toon voor te bereiden op den Belgischen gelijkmaker. De spanning in duizenden huiskamers, ook in deze, stijgt met de seconde. Meneer Hollander bereikt zijn tragische hoogtepunt. Wij voelen het: de grande scène-a-faire in het drama is aange broken. Het eene oogenblik is het Van Run, die op het nippertje redt Van Run was ditmaal ontegenzeggelijk de man van de nip- pertjes het volgende Capelle, die een mak kelijke kans mist, even later Van Campen- hout, die den bal over de zijlijn laat gaan, dan weer Weber, die een forschen trap geeft, of Pellikaan, die er beter inkomt. In de vredige huiskamer heerscht intense spanning. Mijn vierjarige zoon heeft zijn spe len gestaakt, en de kat zijn wasscnen. Beiden staren gebiologeerd naar den luidspreker. Die meneeï Hollander! Hij is niet alleen, de Che valier van de internationale spertverbroede- ring, maar ook de Charlotte Kohier van het gesproken voetbalverslag. Laat een ander zoo'n verhaal van „Jantje trapt naar Pietje, maar Klaasje werpt zich er tusschen", eens houdenBinnen vij f minuten zoudt ge in vas ten slaap verzonken zijn. Maar als meneer Hollander het doet wordt het een drama een „Stervend Europa" of een „Carrière" al naar ge het zien wilt. Capelle maakt gelijk. '„Het kon haast niet anders", zegt meneer Hollander. Indeidaad. Wij hebben het beseft. Met inbegrip van mijn jongs ten zoon en de kat hebben wij ons allen gedurende de laatste tien minuten in het Hol- landsch strafschopgebied daar in het Heysel- stadion aanwezig gevoeld, strijdend met de wanhoop der vertwijfeling tegen den stoi-m- aanval der Roode Duivels. Vier minuten later hernemen we de lei ding Na een wild geloei van de Nederlandsche minderheid bevestigt Hollander het op rus- tigen toon, alsof het vanzelf spreekt. Hij is een praoht-acteur. Hij voelt de nuances pre cies. Na die groote scène van zooeven was een opwindings-climax niet meer denkbaar. Dus past hij den koelen, zakelijken toon toe. „Het is nu dus 32 voor Nederland", zegt hij helder. ,.Nog een kwartier te spelen". Wij voelen het allen: „Ook dit heeft me neer Hollander vooi'zien en nu gaan we win nen." Op dit moment heiwat mijn jongste zoon dan ook 2ijn spel en de kat zijn wasschen. Het blijft inderdaad zoo. We winnen weer. Voor de dei'de achtereenvolgende maal, en zonder Kanon, zonder Lagendaal. Hij is het derde Kanon dat ik in het Nederlandsch Elf tal gekend heb. Het eerste was Feith, van H. V. V.. het tweede Hugo de Groot, van Sparta. Wij hebben vaker zónder Kanon ge wonnen dan mèt. Maar 't is leuk voor het publiek, zoo'n man die tweemaal in een wed strijd een knal-schot produceert. Ik geloof overigens dat de vermoeidste speler van onze ploeg gisteren, na afloop, meneer Hollander nnoet zijn geweest. Hem bx*eng ik hulde. Hij heeft heel wat meer ge presteerd dan die jongens. Wanneer acteert hij zijn vijfentwintigsten internationalen wedstrijd? Dan mag er wel een grootsche huldiging komen op het tribunedak, met een enorme krans van den Bond van Scheids- rechtei-s R. P. FIETS GESTOLEN. Een fiets die voor het R.K. Patronaatsge bouw stond is ontvreemd. (Te Amsterdam wordt een Veilig Verkeer week gehouden.) ;t Kan venkeeren. zeide Breero In een lang verganen tijd, Waaldijk, zegt men in de hoofdstad, En 't kan zelfs in veiligheid. Auto's, fieisen, kindei-wagens. Karren, wandlaars en de rest, Als ze maar elkander helpen Gaat het ook in druikte best. Daarom wordt in deze dagen In de hoofdstad eens geleerd, Hoe men ook in de verdeeldheid Veilig met ellkaar verkeert. Velen i-aken onnadenkend. In 't vei-keer der groote stad, Zooals algemeen bekend is, Licht op 'het verkeerde pad. Nimmer gaat een pad op rozen, Als je 't onvoorzichtig gaat; Als dit geldt voor 't heele leven, 't Geldt speciaal voor d' asfaltstraat, 't Is een kwestie van beheerscüiing, Reedlijkfiieid en overleg, Als bij elk een goede wil is, Is voor eik een veil'ge weg. P. GASUS. Nachtelijk spoorwegongeluk in den Bosch. Rangeerend treindeel niet meer te remmen. Goederentrein van zestig wagens er bovenop gereden. Een rangeerder licht gewond. Zondagmorgen te omstreeks kwart over vijf is op het stationseniplacement Den Bosch een botsing ontstaan tusschen een goederentrein, welke uit de richting Boxtel binnenreed, en een rangeertrein. Een veertig tal wagons van den binnenkomenden trein is in elkaar geschoven. Een gedeelte van de zen trein kwam terecht op een rangeexixuisje, waarin zich op dat oogenblik drie rangeer ders bevonden. Het mag een wonder heeten dat deze personen aan den dood zijn ont snapt. De arbeiders Breeart en van de Moer, bei den woonachtig te Den Bosch bekwamen lichte verwondingen, doordat zij door de ruiten vielexx en vexwolgens in een prikkel- draadversperx-ing terecht kwamexx. Het geluid van de botsixxg was zoo hevig, dat de bewoners vaix Den Bosch uit hxxn slaap opschrikten. Eexx voorloopig onderzoek heeft uitgewe zen dat van den rangeertrein eeix trekstang en eexx koppeling bij het achteruitzetten exx stoppen zijix gebroken, ten gevolge waarvan een treindeel losgeraakte en met de verkre gen snelheid den binneixkomenden trein te gemoet reed. Hoewel het treinpersoneel nood signalen gaf en de machinist van den bin nenkomenden trein uit alle macht remde, kon de botsing niet meer worden voorkomen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Het treinverkeer ondervond langdurige stagnatie. Eerst te ongeveer kwart over negeix kon het over één spoor woi'den heiwat. Ondanks het vroege ochtenduur was de pu blieke belangstelling zeer groot. Het was circa vijf uur, toen de rangeei'ders op het Zuidelijke deel van het enxplacenment den goederentrein uit Roosendaal, bestemd voor Uti-echt, hadden ontvangen. Daar in de samenstelling vaxx dezen trein enkele wijzi gingen moesten worden gebracht, werd on middellijk met het rangeeren begonnen. Juist werd de trein achteruit gezet, toen op het oogenblik, dat de machinist weder begon af te remmen, ongeveer op de helft van den trein de wagons van elkaar raakten en het laatste treingedeelte op eigen gelegenheid bleef terugrijden. Dit geschiedde met een vrij groote snelheid. Het treinpersoneel begreep onmiddellijk de benarde situatie, die ont staan was, want elke seconde kon een groote goederentx-ein uit Zuid-Limburg binnen- loopen. Al het mogelijke werd gedaan om het wegrijdende treingedeelte tot staan te bren gen, maar men was hierin nog lang niet ge slaagd. toen tot groote ontsteltenis wan den rangeerder in de verte de lichten van den Eindhovenschen trein uit de duisternis op doemden en met groote snelheid naderbij kwamen. Noodsignalen weixleix afgegeven doch de duisternis had den Eindhovenschen machinist, een goed uitzicht belemmex-d. Toen hij de signalen herkende, zetten plotseling de x-emnxen met dreunend geweld aan, maai de snelheid van den trein was nog veel te groot. Met een geweldigen slag reed hij op den rangeerenden trein in. De botsing was ontzettend, want de zwaar geladen Eindho- venaar had 60 wagons achter zich en reed met een snelheid van 40 K.M. waarbij moet In de havenstad Sydney hotste een waarop zich een aantal menschen hevond, De steiger, stortte gedeeltelijk in en een passagiersboot tegen een aanlegsteiger op, die op de aankomst van het schip wachtten, paniek was het gevolg. gevoegd worden de snelheid der terugloopen- de wagons, welke veilig op circa 20 K.M. kan wox-den geschat. Met donderend gekraak stapelden de wagons zich op elkaar, onmid dellijk achter de locomotief, waardoor deze van den trein losbrak en wegzakte. De balken en wanden der gesloten wagons werden van de onderstellen afgerukt en een tiental me ters ver weggeslingerd. Alle sporen versperd. De drie en vier hoog opgestapelde wagons sloegen om en vormden een verschrikkelïjken chaos, waardoor alle sporen werden versperd. Van alle kanten snelde het stationspersoneel op het, alarm toe en spoedde zich langs d? ruïnes om er mogelijk hulp te verleenen. Al spoedig bleek de toedx-acht van 't ongeluk en toen de treinbestuux-ders en de beide remmers zich kwamen melden werd nog slechts de ti-eingeleider vex-mist. Dit was de heer Breeaart uit Den Bosch, die volgens voorschrift in den eex-ste nwagen achter den tender moet verblij ven. Het bleek, dat deze wagon bijna geheel was vex-splinterd en onder twee' kolenwagens was terecht gekomen. Treingeleider onder wagens bedolven. Op het geroep van het treinpersoneel weixl echter tot ieders vex-bazing onmiddellijk ge antwoord en gelukkig bleek, dat de heer Breeaart in zijn netelige positie geen groot letsel had bekomen. Met behulp van zijn ka meraden is hij uit zijn nauwe cel. die bijna zijn graf was geworden, bevrijd. Een buiten gewoon staaltje van zelfbeheerscliing toonde deze man toen hij vóór alle andere zaken eerst zijn spoorwegdocumenten bijeen zocht. Toen bleek ook, dat hij de tegenwoordigheid van vreest had gehad om de gasvlam van zijn wa ren, welke intact is gebleven, te dooven, waar door het gevaar voor ontploffing van ont snapte gassen uit. de houders werd voorkomen. Eerst nu meldden zich nog drie andere pei'so- nen, die nauwelijks aan den dood waren ont snapt. Het waren de voorman-rangeei-der De Bruin en de beide rangeerders Vermeer en Nijholt.. Deze drie personen waren op het oogenblik van de botsing in het rangeerlokaal aanwezig, dat vlak naast, de rails is geplaatst. In zijn val heeft de trein dit lokaal vrijwel ge heel vernield, hoewel het. uit steen is opge trokken. De drie rangeerders hebben zich het leven gered doordat zij in groote haast zijn gevlucht zoodra het gedx-eun der remmen van den Eindhovenschen trein hen waarschuwde, dat iets bijzonders gebeurde. AU*» drie snelden door het. schaftlokaal naar buiten toen ter zeifdertijd boven hun hoofd het dak reeds in een stortte en de deuren begonnen weg te zak ken. Rangeerhuis verpletterd. Alles kraakte en versplinterde en buiten dreunden en daverden de wagons, die op el kaar x-eden. Door de duisternis misleid, viel Nijholt door een ruit, terwijl Vermeer in het dradennet van het seinwezen viel en vervol gens voorover in een draadversperring tui melde. Het gezicht van den laatste was vol bloed dat uit talrijke wonden vloeide. De van 'het station op het eerste alarm ge- requireei-de geneeskundige hulp was inmiddels gearriveerd en Dr. De Feijfer verleende den gewonde bijstand. De man was door den val buiten bewustzijn geraakt en was naar het seinhuis getx-ansporteerd. Nadat Dr. De Feyfer hem behandeld had, is hij later naar zijn wo ning overgebracht, Zestig wagons vernield. Inmiddels waren de chef van den Bosch, de heer Grotenhuis en diens adjunct, de heer Go rissen op de plaats van het ongeluk aan gekomen. Toen ook de eerste ploeg werkvolk was samengesteld, kon men de situatie over zien. Het bleek dat de omvang van het onge luk zeer groot was. De uit 60 wagons bestaan de trein uit Eindhoven was bijna geheel ver nield en het gevaar dat de hoog opgestapelde wagons zouden omvallen was zeer groot. De ruïnes vex-sperden het geheele uitgangspunt van dit belangrijke station zoodat alle ver keer moest worden stopgezet, zoowel over Zwa- luwe als in de richting Eindlxoven-Tilburg en in de richting ArnhemUtrecht, waar geen trein kon binnenkomen of vertrekken. Onder leiding van den heer Grotenhuis werden de eerste maatregelen getroffen en nadat deze zich overtuigd had dat geen perso neel meer in de vernielde wagons aanwezig was, kon men alle aandacht aan het oprui- mineswerk besteden. De geneeskundige dienst van het station is toen vertrokken. Een ouderwetsche autoriteit. Op telefonische waarschuwing van den sta tionschef arriveerde per extra trein de heer Jelders van de Inspectie Breda. Toen deze functlonnarts op het terrein des onheils ver scheen. ontmoette de pers in hem een autori teit. die nog het oude systeem huldigde: het publiek behoeft niets te weten. Geen enkele inlichting konden wij bekomen en de toegang tot het terrein werd den verslaggevers zoowel ais den fotografen absoluut ontzegd. Eerst na lang betoog mochten wij zeer weinig bijzon- Naar het einde van het Belgische kabinet- Renkin? (2e blad, le pag.) Nieuwe belangrijke rede van den Duitschen Rijkskanselier Von Papen. (2e blad, le pag.) Geweldige botsing van twee goederentreinen Nachtelijk spoorwegongeluk in Dcji Bosch. Een rangeerder gewond. (Ie blad, le pag.) Loonsverlaging bij de spoorwegen afgewezen. Sterk verzet van den personeelraad. (le blad, 2e uag.) Mag dc film Mata Hari" niet meer vertoond ivorden? (2e blad. 2e pag.) De voetbalwedstrijd BelgiëNederland ein digt in een 32 zege voor onze landge- nooten. (3e blad, 2e pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: We winnen weer. (le blad, le pag.) Henry .4. Th. Lcsturgeon: De Parijsche auto- mobielsalon. (2e blad. le pag.) Van onzen Londenschen Correspondent. Een Van Goch-lentoonstelling in Londen. (2e blad. le pag.) H. L. Warnier: Lichamelijke opvoeding. (4e blad, 2e pag.) dei'heden van hem vernemen en werd toege staan, dat van zeer verren afstand eenlge plaatjes werden gemaakt. Wij vernamen dat het ongeluk te wijten was aan den rangeerenden goederentrein, zooals wij in den aanhef reeds heten uitkomen. Gebleken is, dat bij het terugzetten van de zen trein een koppeling en een trekstang zijn. afgebroken met het omschreven gevolg. Wagons dreigen om te vallen. Reeds om negen uur heeft men een der spo ren vrij gekregen. In den loop van den mor gen arriveerde uit Geldermalsen en uit Boxtel een kraanwagen, welke zoo dicht mogelijk bij de ruïnes werden gerangeerd, waarna onder leidmg van den ingenieur van tractie de wa gons met groote voorzichtigheid uit den chaos werden getild en zooveel mogelijk daar van daan werden geplaatst. Voor zoover er nog onderstellen aanwezig waren sleepten hulplocomotieven de trcin- wrakken weg. Een dichte nicnsehenmassa sloeg op dezen vrijen Zondag de werkzaam heden gade. Waarschijnlijk zal don geheelen nacht moeten worden doorgewerkt om het verkeer volledig te herstellen. Deze oprui mingswerkzaamheden vordex-en echter zeer langzaam, daar met de uiterste vooi-zichtig- heid moet, worden gewerkt wegens het gevaar van omvallen der hoog opgestapelde wagons. Treingeleider uiterst kalm gebleven. De treingeleider. de heer Breeaart vertelde ons nog. dat hij geen oogenblik zijn kalmte verloor en dol gelukkig was toen enkele ka meraden hem toeriepen en hem ecnige oogen- blikken later konden bevrijden. Als u vraagt of ik erg zenuwachtig ben kan ik gerust antwoorden van neen en morgen vertrek ik weer met- een trein naar Roermond. MOORD OP EEN VROUW TE ROTTERDAM? ALLEENWONENDE DAME DOOD GEVONDEN. In een woning aan het Heiman Dullaert- plein te Rotterdam is Zondagavond een 65- jarige alleenwonende vrouw. mej. Reekers, dood gevonden. De vrouw lag in een plas bloed en moet reeds eenige dagen zoo gelegen hebben. In het huis was van alles overhoop gehaald, zoodat de politie, gewaarschuwd door een schoonzuster van de vrouw en een harer huurders, moord vermoedde. De vrouw was niet onvermogend. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarover zij zoo goed als geen inlichtingen verstrekt. Wel heeft zij meegedeeld, dat het nog niet vast staat of een moord gepleegd is. Nader wordt geseind: Door een raam aan de achterzijde drong een inspecteur het huisje binnen en vond be neden aan de trap die naar het sousterrein leidt, het lijk van de bewoonster. Onmiddellijk werd dc justitie gewaarschuwd en even later verscheen Commissaris Snlppe van het bureau Witte de Withstraat, de in specteur van den dactyloscopischen en foto- grafischen dienst en de Officier van Justitie. In een oogwenk verspreidde zich in de buurt het gerucht, dat de oude vrouw op gruwelijke wijze vermoord was. Een groote volksmenigte verzamelde zich voor het huisje. Inmiddels werd daar een zorgvuldig onderzoek ingesteld, doch in dc woning was niets overhoop gehaald en er werden geen sporen van mishandeling op het lijk gevonden, zoodat het geenszins zeker is dat men hier met een misdaad te doen heeft. Waarschijnlijk is de vrouw een natuurlijken dooc gestorven, doch er zijn nog eenige ver dachte omstandigheden, waarom het onder zoek dat vannacht om 2 uur werd afgebroken, nog zal worden voortgezet. Het lijk zal naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden overgebracht, waar de sec tie zal geschieden.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1