BRIDGE LETTEREN EN KUNST EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 18 OCTOBER 1932 I Expositie Willem van den Berg in de Kunstzaal Reeker. Een Haagsche schilder ditmaal; uit een fa milie, waarin de kunstbeoefening bij wijze van spreken, erfrecht verkregen had. Technisch buitengewoon goed onderlegd, in de keuken van het vak thuis als de be'ste pasteibakker aan het Fransche hof, deed Willem van den Berg al in zijn jeugd van zich spreken, toen hij met David Bautz en Theo Goedvriend in Den Haag vaak exposeerde, bij wijlen SchulLer op het Plein, Dat zal een dikke twintig jaar geleden zijn en de kunstenaar, die nu naai de vijftig loopt, heeft in dien tusschentijd zich belangrijk herzien en gewijzigd, doch is steeds de schilder gebleven wiens vakbeoefening on aanvechtbaar is. Van de zwaar-geëmpateerde werkwijs van vroeger is hij thans tot een vrij vlakke verf opdracht gekomen, zoodat men thans meer aan met prachtig-emailachtige kleur ingevulde teekeningen denkt. Alles is lichter geworden en uit de bewondering der donker-romantische kleurzwaarte der Span jaarden is een actueeler zich instellen op de schoonheid der nuchtere klaarte gevolgd. Deze schilder stond en staat in zijn tijd en volgt dien met zijn fijnen zin voor schilderkundige schoonheid en zijn groote kunde. Tusschen dit en het eerste werk staat, meen ik, de invloed van Willem van Konijnenburg, al heeft die nooit zoover doorgewerkt aLs indertijd het ge val scheen te zullen worden. Er is bij al dit werk, thans bij Reeker, geen enkel werkstuk waaraan goede smaak en be schaving ontbreken. Tusschen een mat-blauw en een gelig-bruin vindt Van den Berg fijne harmonieën; zijn figuratie op zichzelf is meer geteekend dan geschilderd en men is steeds geneigd hem eens een mooie opdracht voor een vlakke wandschildering toe te wenschen. Hij zou daar waarschijnlijk iets van maken dat aangenaam zou zijn om naar te kijken en hij zou waarschijnlijk het vaak buitenissige van veel moderniteit zoowel als het te star- dogmatische van veel sierkunstaanbidders ver mijden. Daarmede is meteen de plaats een bee'tje aangeduid waarop in de zeer uiteen- loopende appreciaties van vandaag, een schil der als deze door zijn kunstbroeders gesteld wordt. Een schilderijtje als .Kinderen in sneeuw" kan met soortgelijk werk van Cees Bolding vergeleken worden zonder schade voor Van den Berg, die nog beslister is in de teekening dan zijn Amsterdamsche confrater. Het mooie blauw waarvan ik boven sprak, vindt ge in den Markeloschen boer en den zittenden maaier. Een klein ..Scheveningsch vrouwtje (no. 5), een zittend Urker visscher (no. 14)twee staan de Sche-veningsche vrouwen (no. 24) de Bril- uil en de ..Overijselsche Boeren", noteerden wij bij ons bezoek als den schilder wel typee ren de stalen. De „Kuipers aan de Haven" tenslotte, op de uitnoodiging gereproduceerd, toont nog ee'ns weer tot welk een mooie vulling van een vlak Van den Berg in staat is. Van een impressionistisch-visueele opvatting is hier geen spraak meer, het is een in den donkeren toonaard gegeven transcriptie van het leven, die uitmunt door verwogen bouw der toch onopzettelijk lijkende kleurvlakken. Een beschaafd schilder, een knap technicus een aangenaam werk vertoont ons deze expo sitie. J. H. DE BOIS. HET TOONEEL Bloemendaal's Tooneel. Deze tooneelvereeniging heeft Zaterdag avond het nieuwe speelseizoen ingeluid met een opvoering van „De spaak in 't wiel'", comedie in 3 bedrijven van Jo van Arn- mers-KüIler. De vereeniging had bierbij het voorrecht, de geheel gerestaureerde zaal van Vreeburg te mogen inwijden en een .paar nieuwe leden op de planken te kunnen brengen. Veel nieuws dus. Maar niet nieuw was het succes dat, de vereeniging met deze opvoering be haalde. Bij vorige gelegenheden toch bad B. T., dat nu ruim 1 jaar bestaat, reeds zooveel succesen geoogst, dat 't iets nieuws zou zijn geweest, als succes ditmaal achter wege zou zijn gebleven. In ..De spaak in 't wiel'" wordt ons ge geven, de geschiedenis van een rijk in dustrieel. Lucas Va lek (de heer van Hol land), die behalve zijn vermogen, zijn on dernemingsgeest en zijn winstbejag, een zoon uit zijn eerste huwelijk, Willem (de heer A Bruinis) meebrengt in zijn tweede huwelijk met Louise de Neuville (mej. Rie Jansen). Deze Willem, die z'n nieuwe moeder met grooten tegenzin ontvangt (wat hij trouwens gemeen heeft met z'n 'beide tantes Aleida en Laura), dreigt een spaak in 't wiel te worden voor 't huwelijks geluk van z'n vader Geen wonder, dat z'n nieuwe moeder er op aandringt, dat hij „er uit gaat". Hiervan wil vader echter biets weten. Als Willem z'n zin niet 'kan krijgen ni. om in de muziek te gaan studeeren. dan verlangt hij zelf weg te gaan. Vader wil echter niets weten van muzi kanten en dergelijke hongerlijdende kunste naars. Maar Willem's muzikale aanleg' brengt hem juist -nader bij z'n moeder, die in haar jonge-meisje's tijd den kost moest verdienen met muzieklessen. Langzamenhand worden moeder en zoon 't meer en meer met elkaar eens als twee gelijk gestemde zielen. De beide tantes beginnen er zelfs iets van te denken, waartoe te meer aanleiding bestaat, omdat de leeftijden van moeder en zoon meer overeenkomen dan die van man en vrouw En vader is altijd maar druk met z'n zaken en met geld verdienen. Ais vader moeder en zoon eindelijk betrapt op eenige vertrouwelijkheid is zijn besluiit genomen. Die jongen die een spaak in 't' wiel voor zijn huiselijk geluk wordt, zal de deur uit Nu volgt, evenwel vsi-zet van moeders zijde. Geen wonder, want vader's zaken en zijn jacht naar geld hebben een zoodanige ver koeling tusschen de beide echbgenooten te weeg gebracht-, dat de liefde verdwenen is. Vaders stelregel, zaken gaan voor, is de grootste spaak in 't wiel geworden voor 't huwelijks geluk. De verschillende leden hebben deze ge schiedenis op zeer bevredigende wijze ten tooneele gevoerd. De heer Valck gaf een zeer goede typeering van den bedrijvigen en arbeid- zamen, kouden zakenman. Zijn broer Daniël Valck (de heer W. Bruin-is), miste de be wegelijkheid en logheid van zijn broer-eom- pagnon-En-fin, daarvoor was hij dan ook zoo veel ouder, zooals z'n grijze haardos ons trachtte wijs te maken. De beide tantes agvem kostelijke types. Willem, 'n nieuwe ling in plankenland, deed aanvankelijk niet veel van zich verwachten, maar tiok later bij. Nichtje Louise (mej. R. Stdnne), was een nichtje, zooals menig jongeling zich een zou wenschen. En de nieuwe -moeder, eveneens een novice, speelde haar rol op een wijze die de 'bloemenhulde als volkomen verdiend stempelde. Tenslotte was Jansje, de ge dienstige (juffr. Groenevëld) een dienst meisje met veel goede eigenschappen. Bloemendaal's Tooneel kan over z'n eerste optreden in dit seizoen alleszins tevreden zijn. Een goede bezette zaal, veel applaus en een vlotte vertooninig. MADEMOISELLE. Gisteren is Mademoiselle voor het eerst te Haarlem als abonnementsvoorstelling in den Schouwburg aan den Jansweg gespeeld. Ook hier had de prachtige opvoering van dit voor treffelijk geschreven stuk een zeer* groot suc ces. De zaal was op alle rangen uitverkocht en het. publiek enthousiast. Aan de dames Tilly Lus, Mien van KerckhovenKling en Mary Dresselh.uys zijn bloemen aangeboden. De heer J. B. Schuil heeft iru ons blad van 4 October stuk en opvoering uitvoerig besproken, zoodat wij thans met dit korte bericht meenen te mogen volstaan. Woensdag 19 en Zondag 23 October gaat Mademoiselle weer i'n den Schouwburg van den heer Kaart. MUZIEK. Kamermuziekavond van de Afd. Haarlem der M. f. B. d. T. NATHAN MILSTEIN. We hadden Nathan Milstein nog niet lang geleden hier gehoord;zijn verbijsterende virtuo siteit, die alle mogelijke speelmanieren met volstrekte zekerheid beheerscht, was nog in levendige herinnering gebleven bij allen die toen van zijn spel genoten. De indrukken van die eerste maal hebben we Maandagavond weer ondergaan; het oor deel over Milsteins violistische en algemeen- artistieke eigenschappen is ongewijzigd ge bleven. Milstein is virtuoos bij uitnemend heid. Bij de moeilijkste technische kunst stukjes interesseert zijn spel het allermeest; het boeit, het ver-bluft. Tonen rijen zich aan een in duizelingwekkend-snelle opvolging; halsbrekende sprongen worden met acrobati sche zekerheid volbracht; flageoletten schie ten uit als gekleurde flitsen van een vuur werk. Vergelijk zijn spel daarmee; vergelijk het desverkiezend met polyclrroom-verliclhte fonteinen: de tegenstelling van vuur en wa ter zal U niet beletten in beide gevallen de vergelijking treffend te doen schijnen. Hooi de Paganini-caprice in a kl. t„ het Moto per- petuo van Novacek, Rimsky-Korsakows ,.Le Vol du Bourdon", dat hij een vorig maal als programmanummer, nu als toegift speelde, en vraag u af of grooter snelheid, grooter juist heid mogelijk is. Bewonder zijn klankimi taties in Paganini's Caprice in Es, in Mil steins andere toegift, het eveneens vroeger gespeelde „Minstrels" van Debussy en ver baas U over de coloristische vermogens der viool in handen als die van Milstein. Maar luister daarentegen naar het Largo uit Vi- valdis Sonate en naar Bachs Ciaconna, en ge zult het wellicht met mij eens zijn als ik zeg dat grooter warmte, grooter opbouw dan Milstein vermag te geven denkbaar en ook bij anderen waargenomen is. Eerlijk gezegd viel, zijn spel in den aan vang van het concert mij eenigszins tegen. Er was ruwheid in den toon, er waren kleine misgrepen, die me verwonderden. Wellicht moest hij acclimatiseer en en had hij zijn speelwijze op een grooterê en meer resonee- rende ruimte dan die van onzen Stadsschouw burg met zijn droge acoustick ingesteld. Prachtig klonken echter het Vivace van Vi valdi, het Allegro Vivace uit Beethovens op. 30 no. 3 en ook sommige brokken uit de Cia conna. waarbij ik vooral denk aan den in zet van het D maj. gedeelte. Maar over 't al gemeen gaf Milstein in de tweede program- mahelft, waartoe behalve de bovengenoemde werken ook nog een transscriptie uit L'Oiseau de Feu van Strawinsky en de be kende Polonaise in D. van Wieniawsky be hoorden, het mooiste van den avond. De toon verfijning in de Vuurvogel-berceuse was niet minder bewonderenswaard dan de trotsche bravour in de Polonaise. Het is intusschen weer eens gebleken, dat de vioolmuziek van Wieniawsky evenals die van Vieuxtemps nog volstrekt niet verouderd is. In Beethovens sonate had de pianist Theo v. d. Pas het beste deel. Parelend, voornaam, volkomen afgewerkt als steeds was zijn spel een genot om te hooren. En aLs begeleider van de solonummers handhaafde hij zijn re putatie als een der beste begeleiders of aan- den-vleugel-isten, zooals ze tegenwoordig heeten, dje we kennen. Er was veel publiek en er was veel geest drift. K. DE JONG: HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE VREELAND. Over het vergiftigingsgeval te Vreeland, waarbij een vrouw er van verdacht werd ver gif gemengd te hebben in de boter, die haar man gebruikt heeft, verneemt de Tel., dat de schoonmoeder, die ook gearresteerd was, in vrijheid gesteld is, omdat van haar schuld met gebleken is, hoewel de dochter haar eigen moeder beschuldigd had. De vrouw zelf is naar de kliniek voor zenuwzieken te Leiden overgebracht. OP ZIJN ZILVEREN BRUILOFT DOOD GEREDEN. Doordat een auto een ander rechts inhaal de inplaats van links, is te Oosterbeek iemand aangereden en gedood. De man vi'erde juist- zijn zilveren bruiloft en fietste voor zaken even naar Arnhem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. Centrale Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 26 a. Ook voor MIDDENSTANDERS billijk goede TANDHEELKUNDIGE HULP. KUNSTTANDEN en GEBITTEN Ziekenfonds- tarief SPREEKUREN: iederen werkdag 911 en 12. Zaterdagsmiddags GEEN spreekuur. D. HESSELS, Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12—1 en volgens afspraak. SPORT EN SPEL VOETBAL. Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: *t GooiHermes-D.V.S. (scheidsrechter J. H. G. Weber). H.B.S.Blauw-Wit (scheidsrechter J .H. Vermeer). R.C.H.—A.D.O. (scheidsrechter M. Israels). FeijenoordD.H.C. (scheidsrechter J. J. Grootmeijer) Z.F.C.V.S.V. (scheidsrechter Chr. L. Aerts) Tweede klasse A; D.E.C.Zeeburgia. E.D.O.Z.V.V.(scheidsrechter Theo Bosch), KinheimW.F.C. (scheidsrechter F. W. Kotte) Tweede klasse B: Alphen—D.W.S. HerculesH.F.C. (scheidsrechter G. A. Boo- gert). A.F.C.—Baarn. SpartaanVelox. BloemendaalB.F.C. (scheidsrechter C. Holstein. Derde klasse B" O.V.V.O.—D.J.K. W.M.S.Zeemeeuwen SchotenDe Kennemers. OosterparkS.D.W. HillinenHalfweg. Derde klasse C: Rod!Watergraafsmeer De MeteoorZ.R.C Zandvoort—O.DB. A.P.G.S.-U.V.V. AanstelHol 1 an d. Vierde klasse A Q.S.C.Zilvermeeuwen, SchagenUitgeest. VroneE.V.C. BeverwijkTexel. Reserve eerste klasse' Hilversum 2—A.F.C. 2. Blauw Wit 2—E.D.O 2. Zeeburgia 2Ajax 2 H.F.C. 2—Stormvogels 2. Reserve tweede klasse A: W.F.C. 2—H.R.C. 2. V.S.V. 2—R.C.H. 2 K.FC. 2—Ajax 3. T.O.G. 2—Alcm. Victrix 2. V.V.A. 2—West Frisia 2. Reserve derde klasse A: W.F.C. 3—Hollandïa 2. O.S.V. 2—A.P.G.S. 2. De Kennemers 2Z.F.C. 3. Helder 2Alcm. Victrix 3. Z.V.V. 2Q.S.C. 2. AFDEELING II. Eerste klasse: StormvogelsWest Frisia (soheidsrechter J. J. F. van Gessel). SpartaHaarlem (soheidsrechter H. S. Boekman) AjaxK.F.C. (scheidsrechter A. Lissauer). V.U.C.Xerxes (scheidsrechter L. W. Cas- teleijn). D.F.C.Hilversum (scheidsrechter W. H Breethoff). Tweede klasse A; B.E.C.Steeds Hooger. O.N.A.—O.D.S. R.F.C.—Quick. Unitas—H.V.V. Tweede klasse B: GoudaC.V.V. V.O.C.Overmaas. V.D.L.—Olympia. S.V.V.—Excelsior. V.I.O.S.Fortuna. Vierde klasse A. Leidsehe BoysT.H.B. L.D.W.S.—Hillegom. S.V.C.—D.V.S. R.Ci.Kranenburg. Reserve eerste klasse: Xerxes 2—V.U.C 2. D.H.C. 2—Feijenoord 2. Excelsior 2Sparta 2. C.V.V. 2—H.B.S. 2. A.D.O. 2Gouda 2. AFDEELING III. Eerste klasse: VitesseHeracles. TubantiaEnsch. Boys. A.G.O.V.V.Robur et Veloci-tas. WageningenP.E.C. EnschedéGo ahead. AFDEELING IV. Eerste klasse: N.O.A.D.Longa. M -VV.Eindhoven. B.V.V.N.A.C. P.S.V.—Willem II. BI e ijer hei deMiddelburg. AFDEELING V. Eerste klasse: Be QuickLeeuwarden. VeendamG.VA.V. FrisiaAchilles. FrieslandVelocitas. SneekAlcides. (Sportkr.) VOETBAL. door M. W. ETTY LEAL De vorige maal hebben wij het over „flag- flying" gehad, en zullen thans een behan delen hoe sommige spelers door het in de hand hebben van vier of vijf honneurs zich laten verleiden tot een te hoog bod. Het geval in kwestie maakten wij zelf mee. De kaartverdeeling was: Sch. 9 8 6 Ha. 8 6 4 Ru. 10 5 2 Kl. 5 5 2 3 Sch.- 10-7-4-2 Ha.: 9-7-5-3 Ru.: V-8-7 Sch.: A-H. O Ha.:A-V-B. Ru.: A-H-B- 6. Kl.: A-9-3-2. Sch. Ha. Ru. Kl. V. H. 6 H B. 10 4 V. 3 B. 10 7 4 N.-Z. stonden 20 in de tweede manche, O.-W. schoon. O. had gegeven en daar hij een zeer sterk spel had, in de eerste plaats vier azen in de hand, dat alleen zijn al 4 quick tricks, plus 2 voor de Heeren, plus 1/2 voor de andere honneurs, had hij dus 6 1/2 quick tricks in de manche in de hand en de manche is hem in Sans vrijwel zeker terwijl bij steun van zijn partner er zelfs kans op een slem In zit. Hij opende dus terecht met Drie;' Sans. Het ongeluk voor Z was daarop, dat deze ook vier honneurs in de hand had en meende dat hij daarop een bod van vier Klaveren moest doen, waardoor de robber misschien ge-maakt kon worden. Dat was op die hand een onverantwoordelijk bod, want hij heeft met hangen en wurgen 11/2 quick trick in zijn hand en als men de slagen telt, in Klaveren kans op 5 slagen en in Harten misschien de Heer als die goed zit (wat ook het geval was) dus in een gunstig geval hoogstens zes slagen en daar moet men geen vier op bieden, wat Z dan ook aan den lijve zou merken! Er werd n.l. door W. en N. ge past en O. rekende vlug even na dat een dubbel hem wel een 1500 punten in het laat je kon brengen, wat niet te versmaden was als N.-Z. na dit verloren spel zij waren anders nogal in veine de robber haalde. O. dubbelde dus die Vier Klaveren en het verloop van het spel was dat W met Ruiten Vrouw uitkwam, daarmee den slag maakte, weer met Ruiten uitkwam, waardoor O aan slag kwam en er 2 slagen in maakte. Hij maakte daarna Schoppen Aas en Heer en speelde daarop zijn Ruiten Boer, welke door Z werd genomen met troef 10 (Klave ren. Dat was dus zijn eerste slag en hij ging nu door met van den hoogen boom af troef te spelen en maakte alzoo Heer en Vrouw (die O liet loopen). Toen hij echter den Boer speelde, nam O. die met Aas en speelde daarop nog de 9 die ook voor O. was. Hij speelde vervolgens nog de Harten Aas en maakte die, waarna hij de Vrouw naspeelde, welke Z met de Heer maakte en deze had toen nog de troef 7 over, welke ook werd ge maakt, dus Z had in totaal slechts 5 slagen gemaakt instede van 10 en was dus 5 down hetgeen hem en zijn partner, aangezien zij gedubbeld waren, op 1500 punten kwam te staan, maar zij kregen hun 100 voor vier honneurs op de hand!! Voor hen die geregeld bridge spelen, vesti gen wij nog even de aandacht op een handl- gen almanak, die in zakformaat bij Faber Faber te Londen is uitgekomen: The Faber Bridge Diary prijs 2 1/2 shilling). Men kan daarin aanteekenen, welke bridge-afspraken men heeft voor 1933, voorts dag voor dag winst of verlies opteekenen en dus dagelijks zien of men „up" of „down" is. Er zijn eenige bladzijden opengehouden voor het op schrijven van interessante kaartverdeelingen, die men heeft gemaakt, men kan onder het spel even spieken in de bridge-wenken die Culbertson geeft en zich zoo behoeden voor een débè-cle als hierboven uiteengezet, voorts staat de Engelsche telling in dit boekje en ten slotte kan men nog een register bij houden van de gelukkige momenten, waarbij men klein slem of groot slem heeft geboden en gemaakt en zulke aanteekeningen wen schen wij aan de lezers van harte toe, vele slems en weinig „downs"! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. '•4707Ö WEDSTRIJDEN VAN WERKLOOZEN Het program-ma voor de werkloozencompeti- tie in de week van 18 tot en met 21 October op de Gemeentelijke Sportterreinen aan den Vergierdeweg' luidt als volgt: 18 October: Rood Wit—D. W. S. 2.30 uur N.A.S.Steenzetters 2.30 uur 19 October: StucoTrekvogels 2.30 uur Metaal 1de Schilders 2.30 uur 20 October: SpartaZ. H. B. 2.30 uur GraficusVooruitgang 2.30 uur 21 October: Zwart GoudMetaal II 2.30 uur Meubelmakers- -Zwart Wit 2,30 uur WANDELSPORT. Aan de door de vereeniging „A. C. T." te Amsterdam in samenwerking met de vereeni ging „Veilig Verkeer", aldaar uitgeschreven marsch. nam ook de vereen. „Kennemer Wan delclub" deel. Deze marsch, welke als opening van de „Voet- angersweek" werd gehouden, werd ge'loopen van Amsterdam naar de Hembrug over Zaan dam, Westzaan, Koog a. d. Zaan, Zaandam, Oostzaan, Buiksloot, IJ-buurt en vandaar met muziek door de stad terug. Er waren plan. 400 deelnemers. De route was uitgeschreven op 35 K.M., doch zuiver uitgemeten bleek de af stand pl.m. 45 K.M. te bedragen. Hoewel het weer zich in den beginne niet erg gunstig liet aanzien, was de natuur de deelnemers na ruim een 3/4 uur te hebben ge wandeld gunstiger gezind en bleven regen buien als dien morgen zoo goed als achter wege. De „Kennemer Wandelclub" heeft haar eer ste prestatie volbracht en de vermoeienissen, met het oog op het weer, doorstaan. Alle leden van de „Kennemer Wandelclub" hebben de marsch er uitstekend afgebracht, waarvoor zij bij terugkomst in Amsterdam, een prachtige herinneringsmedaille, waarop het paleis op den Dam, aan een rood-groen lint in ontvangst hadden te nemen. Daar de „Kennemer Wandelclub" nog. veel meer leden kan gebruiken, vertrouwt men dat alle wandelsportliefhebbers zich bij deze ver eeniging zullen aansluiten. Het secretariaat is gevestigd: Keizer Wil helmstraat 6 IJmuiden. HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd op baars in de Ringvaart nabij Vijfhuizen om den Rus-wisselbeker, geschon ken door haar eere-voorzitter den heer Rus. Er werd deelgenomen door twaalf leden. Slechts 12 baarsjes werden verschalkt. Peper de bekerhouder 1932, moest in IJven zijn meerdere erkennen. Laatstgenoemde werd bekerhouder met 4 stuks. Na den wedstrijd werd door den voorzitter in het clubgebouw de beker met een toepasselijk woord aan den winner uitgereikt, daarbij den wensch uit sprekende, dat er den volgenden keer meer deelneming zou zijn. DAMMEN. NED. DAMBOND. Het Bestuur van de Ned. Dambond ver-' gaderde in den Haag. Vijf nieuwe vereen in gingen hebben zich als lid van den Bond aangemeld. Ingevolge artikel 11 van het nieuwe wed strijdreglement, aangenomen op de algemee- ne vergadering van 18 September j.l. të Utrecht, werd door de daarvoorbenoemde commissie van districts- en competitie-indee ling een ontwerp ingediend, waarvan dé hoofdtrekken op die algemeene vergadering werden medegedeeld. Tegen de nieuwe rege ling werden nog al bezwaren naar voren ge bracht, terwijl vertegenwoordigers van ver schillende districten hun instemming be tuigden. Daar de algemeene vergadering haafi sanctie aan het wedstrijdreglement heeft ge hecht, werd dan ook besloten de competitie onveranderd te laten doorgaan. De wedstrijd ter verkrijging van derf meestertitel zal eveneens overeenkomstig het nieuwe wedstrijdreglement plaats vinden. Ook hier werd, als altijd in dergelijke gevallen, het nieuwe niet met onverdeelde instemming ontvangen. Het aantal deelnemers aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland 1933 werd vastgesteld op een maximum van tien. Besloten werd in Maart 1933 te beginnen. JUBILEUM „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond j.l. begonnen de ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der „Haarl. Damclub" georganiseerde groepenwedstrij- den voor niet-leden van damclubs. De uitsla gen der eerste ronde luiden als volgt: J. Booij wint van W. Jonkhof; W. Jonkhof wint van I. RavensbergenL. Kisch wint van I. Ravensbergen; L. Kisch wint van J. Booij. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN .„HAARL. DAMCLUB". Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1931/32 der „Haarlemsche Damclub" voortgezet. Promo tie-degradatie hoofdklasse/2de klasse: J. van Looij remise met D. Kleen. PERSONALIA Voor het machinisten-examen is te 's Gra.- venhage geslaagd de heer J. E. Vonkenberg te Haarlem. EERE-COMITé VOOR EMIL LUDWIG, Er heeft zich te Amsterdam een eere comité gevormd ter ontvangst van dr. Eüiil Ludwig, die aldaar een lezing, houdt. RICHARD TAUBER TE AMSTERDAM. Naar men ons mededeelt zal de bekende zanger Richard Tauber van 16 tot en met 27 November optreden in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam. ENGELAND—IERLAND. (1—0). Uit Blackpool: Maandag werd alhier de interlandwedstrijd EngelandIerland ge speeld. De gastheeren wonnen met 10. KORFBAL. KORFBALVEREENIGING „TEMPO". De wedstrijd Always Ready IITempo II is wegens onbespeelbaar terrein niet door gegaan. Zondagmiddag 23 October wordt gespeeld Animo IIITempo I, terrein Van Oosten de Bruijnstraat; Oosterkwartier IIITempo II, terrein speeltuin Zomervaart 2 uur n.m. STATISTIEK DER GEMEENTEFONDS BELASTING In de September-aflevermg vair het Maand schrift van het Centraal Bux-eau voor de Sta tistiek wordt voor de belastingjaren 1931/ 1932 en 1932/1933 een overzicht gegeven van de aantallen gemeenten, die zich voor de ge meentefondsbelasting in een der drie klassen hebben gerangschikt, en van de aantallen op centen die de gemeenten op deze belasting heffen. Zoo is het aantal gemeenten, dat geen op centen op de gemeentefondsbelasting heft, van 1931/1932 tot 1932/1933 gedaald van 317 tot 181, terwijl het aantal gemeenten met 80 of meer opcenten is gestegen van 238 tot 447. Verder blijken 64 gemeenten, die voor 1931/1932 in de eerste klasse waren ge rangschikt, voor 1932/1933 naar de tweede of de derde klasse te zijn overgegaan. Het aan tal gemeenten der derde klasse vermeerderde van 1931/1932 tot 1932/1933 met. 98. (Handelsblad),

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10