ONZE TWEEDE-KLASSERS DERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE RANGLIJSTJES. E. D. O.—Z. V. V. (2—2) Ook nu weer hebben de roodzwarten zich aan den Middenweg met een gelijk spel te vreden moeten stellen. Het bïnnentrfo van de voorhoede van E.D.O. speelt absoluut onvoldoende; de vleugelspelers waren ditmaal goed op dreef, wat ook van de rest van het elftal kan ge zegd worden, al dient erkend te worden, dat Vreenegoor nog niet geheel voldoet. De Z.V.V. ploeg bestaat uit een flink getraind elftal, wat vooral aan enthousiasme won tegenover het E.D.O.-eltal. Voor een talrijk opgekomen publiek stelt E.D.O. zich als volgt op: Van Roon (d.), G. Zandstra en H. Swart (a.), Vreenegoor, Jan sen. Oomen (m.i, Perukel Sr., Koppen, S. v. d. Laan, Perukel Jr., J. W. Koene (v.). Scheidsrechter is de heer Theo Bosch. Nauwelijks is afgetrapt of de Z.V.V. links binnen Van Dijk breekt door, doch hij schiet tweemaal tegen Van Roon aan, zoodat hier door het E.D.O.-doel reeds in de eerste mi nuut aan een doelpunt ontsnapt. De wed strijd is zeer snel; om beurten zijn de doe len In gevaar. Het is reeds spoedfg te zien. dat de Z.V.V. ploeg zich niet gemakkelijk laat kloppen. Wel is E.D.O. in het veld in de meerderheid, maar het binnentrio speelt zonder geestdrift, zoo dat de stevig spelende Z.V.V.achterspelers met succes de aanvallen onschadelijk maken. De Zaansche aanvallen zijn ook zeer gevaarlijk; vooral de midvoor Murris brengt nogal eens verwarring in de E.D.O.-verdedlging. Geluk kig zijn Swart en Zandstra goed op dreef. Twee corners op het Z.V.V.-doel hebben geen resultaat. Plotseling krijgt Mums den bal te pakken; hij gaat op Van Roon af, maar deze redt resoluut door uitloopen. De hoekschop, die hieruit ontstaat, wordt goed door Van Dijk ingeschoten, doch weer redt Van Roon. Dan ontstaat een geweldige druk op het Zaansche doel. doch steeds weet een Z.V.V.- been redding te brengen. Rust 00. Na eenlg heen en weer getrap komt er meer teekenihg in he tspel. Van der Laan raakt geblesseerd; hij moet even het veld verlaten. Juist in deze periode weet E.D.O. te scoren. Perukel Jr. draait om een paar spelers heen en brengt den stand op 10. Direct bezorgt Murris Van Roon een lastig moment, maar de E.D.O.-doelman is keurig op dreef; hij bezweert het gevaar. Perukel Sr. zet een snellen aanval op; hij plaatst den bal keurig voor. Koene snelt toe en schiet hard in, doch Metief werkt den bal over de lat. Z.V.V. blijft fanatiek volhouden. Uit een goeden voorzet schiet Murris ineens hard langs Van Roon (11). Direct daarop verknoeit het E.D.O.-binnen- trio weer een goede kans, maar een tegen aanval van Z.V.V. heeft weer succes; Van Marle scoort (12). Toch geeft E.D.O. zich niet gewonnen, maar de voorhoede is niet in staat om een goed schot te lossen. Perukel Sr. gaat er weer eens snel van door. hij wordt gehaakt, Den vrijen trap plaatst hij keurig voor den doelmond waar Jansen present is. Met een kopbal brengt hij de partijen weer op gelijken voet (2—2. Verschillende aanvallen worden nog ondernomen, maar gescoord wordt niet meer. BloemendaaïB. F. C. (62) De strijd tusschen Bloemendalers en Bus- summers was vrij interessant, voornamelijk omdat er diverse fraaie doelpunten in werden gescoord. Aan spanning heeft het, ondanks de hooge cijfers waarmede de thuisclub ten slotte won, ook vaak niet ontbroken. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Bloemendaaï met zulke sprekende cijfers zou winnen. B. F. C. gaf in het veld goed partij eni was niet de mindere. Voor het doel brachten de gasten er echter maar weinig van terecht, voornamelijk omdat zij daar een vrij peuterig spelletje demonstreerden. Bij de thuisclub vlotte het aanvankelijk in de voorhoede ook niet erg. J. Kammeijer, die wederom zijn steun verleende, zorgde wel dat er gang in zat, doch voorloopig wis ten de binnenspelers met de voorzetten nog geen raad. Na een klein kwartier scoorde Beijk uit een vrijen trap met een. zeer fraai schot, nadat het leder eerst tegen een B. F. C.'er was getrapt. (10). De strijidi bleef gelijk opgaan. Toen B. F. C. een strafschop kreeg te nemen wegens hands, kreeg het een fraaie kans om de ba lans weer in evenwicht te brengen. Het har de, doch slecht gerichte schot werd echter door Huisman tot hoekschop verwerkt. Eerst tegen het einde van de eerste helft werd opnieuw gescoord. De Bock glipte toen langs een tegenstander en, schoot, den bal vervolgens op onnavolgbare wijze langs den B.F.C.-doelman (20). Spoedig hierop was het rusten. Na de hervatting bleek dat B. F. C. zich nog niet gewonnen had gegeven. Spoedig kon Huisman deni bal voor de eerste maal uit het net pakken, teen Reigersberg van korten afstand onhoudbaar inschoot. (21). Het succes der bezoekers werd echter on middellijk weer te niet gedaan door een fraaien kopbal van Fr. Bakker als gevolg van een niet. minder mooien voorzet van Kam meijer. (31). De Bloemendalers kregen hierna den smaak te pakken, waarbij de B. F. C.-backs 't hen echter niet al te lastig maak maakten. Uit een hoekschop kwam den bal bij Kohier, die den B. F. C.-keeper voor de vierde maal. liet visschen (41). Van dat moment af was het resultaat ab soluut niet twijfelachtig meer. Bakker liep nog eens door de verdediging der gasten en bracht den stand op 51. Wel bleven de B. F. C.'ers geregeld aan vallen en werden zij zelfs sterker, doch veel gevaar dreigde er toch niet voor Bloemen daaï. Een fraai ver schot van Hoyer trof nog het Bloemendaalsche doel, doch ook dit succes werd weer spoedig weggenomen, ditmaal door De Bock, die na een B. F. C,- back zijn hielen te hebben laten zien, on houdbaar inschoot (62). Veel bijzonders gebeurde er hierna niet meer. H. Beijk moest in de laatste minuten nog vervangen worden, hetgeen echter niet meer van invloed op het spel was. Met een ongewijzigden stand kwam het einde. Bloemendaaï had het volgende elftul: Huis man. Jonkergouw. C. Bakker, Immer, H. Beijk, J. Kohier. J. Kammeijer, de Bock, Fr. Bakker, Parson, M. Strik. Hercules—H. F. C. (2—6) De ontmoeting tusschen deze twee oude clubs is in een groote overwinning voor H. F. C. geëindigd. De zege was volkomen verdiend hoewel iets geflatteerd. Het geluk zat H. F. C. wel gunstig mee. maar het spel van Hercules was dikwijls zoo zwak. cat- een nederlaag voor hen niet te ontkomen was. De nieuwe opstelling bij H. F. C. met Kruyer als midhaif, Dorsman linksbinnen, en Hage naar linksbuiten kon een succes genoemd worden; speciaal de linkerwing vertoonde doorloopend een actief en gevaarlijk spsl, waardoor ook Koper eenige kansen kreeg, die hij goed wist te benutten. De achterhoede van Hercules was vooral in het begin niet safe; ze werd echter dik wijls onvoldoende gesteund door ce halflinie, wier aangeven ook al niet bijster goed te noemen was. In de voorhoede bleek dat W. Buitenweg niet- gevaarlijk meer was, althans dezen- middag niet; de rechtsbuiten Wijke ver oorzaakte eenige malen gevaarlijke momen ten voor den H. F. C.-goal, voor het overige konden Van der Meulen c.s. het wel af. Onder leiding van scheidsrechter Boogert stelt H. F. C. zich als volgt op: Van der Meulen. P. Jongeneel, A. v. Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman. Hagenaar. De eerste paar aanvallen zijn voor Hercu les. na enkele minuten echter doet H. F. C. zijn eersten uitval en al direct met succes; na keurig samenspel komt de bal bij Hage naar, die met een goeden kopbal Balt pas seert (01). H. F. C. blijf in den aanval; reeds enkele minuten later is het Koper, die van een fout in de verdediging profiteert en den voor sprong vergroot (0—2). Hercules werkt, zich dan een weinig los; de linksbuiten Versluys krijgt eenige goecie bal len toegespeeld; zijn voorzetten worden ech ter niet benut. Het spel in het binnentrio wordt te kort gehouden om succes te heb ben. Aan den anderen kant- doet H.F.C. 'net beter; bij een aanval zet Dorsman goed door en scoort met een listig schot (03). Wijke levert enkele malen goed werk; hij schiet echter nogal eens zelf; bij Van der Meulen heeft hij daarmee natuurlijk geen succes. Tot de rust wordt er dan niet meer ge doelpunt. Na de hervatting heeft Hercules het voor deel van deri schuin over het veld staanden wind: zij doet- dan ook de eerste uitvallen. Na ongeveer tien minuten spelen wordt een misverstand tusschen P. Jongeneel en Van der Meulen H. F. C. noodlottig. Versluys pro fiteert er op handige wijze van (13). Luide aangemoedigd valt Hercules aan, doch de H. F. C.-achterhoede houdt stand; een buitenspeldoelpunt vani Buitenweg keurt de scheidsrechter af. H. F. C. laat zich niet ontmoedigen; haar werken wordt weer beloond met een goed doelpunt van Koper. Dit doelpunt is vrijwel beslissend, vooral als enkele minuten later Koper na een uitste kenden aanval van links Balt ten vijfden male passeert (15). H. F. C. doet het dan wat kalmer aan, waarvan Wijhe weer profiteert-; hij loopt- snel naar binnen en schiet hard in. Van der Meulen st-opt dit harde schot nog wel, maar Versluys loopt den bal in het net, (25). H. F. C. beantwoordt dit doelpunt weer, een voorzet van Van Riemsdijk kopt Dorsman heel goed in. (26). Zonder dat er dan verder gedoelpunt wordtt. komt het einde met een groote over winning voor H. F. C. KinheimW. F. C. (10) Kinheim wist zich de vurig-spelende W. F.C.-ploeg van het lijf te houden; zij behaal de een schrale doch alleszins verdiende 10 overwinning. Kinheim is den geheelen wedstrijd door sterker geweest en was dan ook het meest in den aanval. De hachelijkste momenten ontstonden voor het Wormerveersche doel, doch een paar maal bleef het doel als door een wonder ge spaard voor een doorboring. Kinheim is direct aanvallend, waarbij al direct enkele kansen om te doelpunten ont staan. Groeneveld schiet van dichtbij over en Michel Jr. naast. De W.F.C.-aanvallen ko men niet verder 'dan het hechte Kinheim- backstel, dat weer een prima partij staat te spelen. Bleeker krijgt niet veel kans om zijn be kende schoten te lossen; slechts eenmaal moet- Druyven een gevaarlijk schot verwer ken, dat. hij op zijn bekende wijze verricht. Als na 25 minuten Kinheim een corner krijgt te nemen, plaatst Ellen dezen hoog voor doel: de W.F.C.-keeper Rensen kan den bal slechts even raken, Michel Jr. vangt den bal ineens op om onhoudbaar te doelpunten (10). Kinheim behoudt het beste van het spel; ieder oogenblik wordt, nog een doelpunt ver wacht, doch de W.F.C.-defensie weet onheil te voorkomen Rust 1—0. Kinheim krijgt na de rust het voordeel van den wind, doch weet hier niet voldoende van te profiteeren. Bij een snellen Kinheim- aanval ontstaat een schermutseling voor het W.F.C.-doel; eenmaal wordt de bal ingescho ten doch door een W.F.C.'er geretourneerd. W.F.C. komt even meer in den aanval doch ondervindt wat- een hechte verdediging Kin heim bezit Als Kinheim er weer van door gaat, volgt een hooge voorzet van rechts, die Ellen over den keeper heen inkopt, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. De tijd begint al aardig te verstrijken. De Kinheim-binnenspelers ko men een tikje terug. Nog eenmaal ontstaat een gevaarlijk moment voor het- Kinheim- doel, als de rechtsbuiten Aten een kans krijgt, doch hij schiet naast. Even hierna is het einde. RESERVE 2e KLASSE A. v. s. V. 2—R. C. H. 2 (2—2) Deze wedstrijd tusschen twee gegadigden voor de bovenste plaats, heeft een uiterst- spannend verloop gehad, zoodat geruimen tijd van den uitslag r.iets te zeggen viel. Wel speelde R. C. H. ongetwijfeld technisch be ter, maar daartegenover stond het enthousiaste spel van V. S. V. Vlak voor de rust wist V. S. V. de leiding te nemen door haar midvoor Meijer, maar na de rust bleek al spoedig dat de Haar lemmers hierdoor niet in het minst ont moedigd waren. Integendeel, ze gooiden er nog een schepje op en wisten zoowaar een 21-voorsprong te behalen. V. S. V. op haar beurt gaf zich nu nog niet gewon nen en het gelukte Broek om gelijk te ma ken (22). We dachten zoowaar R. C. H. nog het winnende punt te zien maken, toen juist de leider het einde aankondigde. Bij V. S. V. werd de goal-getter Wolf zeer gemist. SchotenDe Kennemers (13) Ten aanschouwe van een zeer talrijk pu bliek is bovengenoemde wedstrijd gespeeld op het Schoten terrein. Na een zeer aantrekkelijken en spannenden strijd heeft Kennemers beslag gelegd op beide punten. Niettemin is de uitslag wel Iets geflatteerd. De Kennemers spelen het eerste kwartier een snel en overrompelend spel. Reeds na vijf minuten opent Groot de score met een ver. maar zuiver schot (01). De Schoten-defensie heeft groote moeite om de aanvallen af te slaan. Horeman kopt no. 2 in het Schotendoel (0—2). Nu is het het met het overwicht van Ken nemers gedaan. Schoten trekt voortdurend ten aanval; menige kans gaat onbegrijpelijk te loor. Het spel van Schoten is Iets te kort; de Kenne- mers-achterhoede ruimt flink: doch steeds zit Schoten voor het doel. Dan scoort Eijkhof Jr. keurig tegen (12). De strijd blijft spannend, maar vóór ust weet geen der partijen te doelpunten, Na de rust valt er een druilerig regentje, doch niet te min wordt er weer flink gewerkt. De snelle uitvallen van de Kennemers blij ven gevaarlijk, doch de Schoten-defensie be let verder scoren. Het spel is niet zooals vóór rust; de Schotenaanval is niet zoo ge vaarlijk meer. Eenige goede aanvallen van de Kennemers weten de Schoten-backs on schadelijk te maken. In de laatste vijf minuten moet Hoff zwich ten voor een hard schot van den links buiten der Kennemers (1—3). Nu is het pleit beslecht; verder wordt er niet meer gedoelpunt. HillinenHalfweg (00) Het is Hillinen niet gelukt om de overwin ning te behalen. De aanvallen van Halfweg waren veel tal rijker en beter opgezet, dan die van de thuis club, maar beide backstellen en in laatste instanties de keeper waren buitengewoon in vorm. Bij Hillinen was het verband in de voorhoede zoek, hetgeen misschien zijn oor zaak vindt in het feit dat de middenvoor Braam in de eerste helft zoo onzacht ge gooid werd, dat hij voor de rest van den wedstrijd op halve kracht speelde en naai de rechtsbuitenplaats verhuisde. Het veld was zeer glad; val- en glijpartijen kwamen herhaaldelijk voor. Na rust komt er meer combinatie bij de thuisclub en bij een goed opgezetten aanval ontstaat er voor het Halfweg-doel een hevige scrimmage, waarbij de keeper met den bal zoodanig op de doellijn komt te vallen, dat hij eenige oogenblikken bleef liggen. Hoewel iedereen verwachtte dat goal zou worden toegekend, gebeurde dit niet. ZandvoortO. D. E. (11) Zelden heeft Zandvoort zoo slecht, gespeeld als Zondag tegen O. D. E. Letterlijk niets wilde lukken. Werd een aanval al eens .goed opgezet, dan werd er bij de afwerking meestal een kleine fout gemaakt-, die echter steeds groot genoeg was, om den aanval te doen mislukken. Zandvoort had de opstelling niet onbe langrijk gewijzigd; o.a. was de geroutineerde veteraan Keesman in de voorhoede geplaatst om meer leiding en doorzettingsvermogen aan deze linie te geven. De opstelling was nu: Lever, A. Weber, Molenaar, Weber, Keur, Onstee, Rinkel, Terol, Keesman, Schuiten, Van den Bos. Zandvoort, dat den aftrap had gedaan, ham al direct het spel in handen. Het begin was werkelijk veelbelovend; keurig opgezette aanvallen werden besloten met harde scho ten van Keesman, maar hij richtte steeds iets te hoog. O. D. E. was door dit begin volkomen over rompeld: in het nauw gedi'even trapten de backs maar lukraak weg. zoodat. van be hoorlijke tegenaanvallen geen sprake was. Hoe anders zou de verdere strijd verloopen zijn, als Zandvoort de verdiende twee of drie goals in deze periode had gscoord! Toen O. D. E. bemerkte, dat de aanvallen wel af te slaan waren, werd haar spel meer beheerscht: aan de linkerzijde werd het te genoffensief ingezet. Daarna trok de Amster- damsche rechtsbuiten er snel tusschen uit, maar Lever had weinig moeite met het recht op hem gerichte schot. Vlak voor rust kreeg Zandvoort nog een goede kans toen Rinkel plotseling voor open doel kwam, maar wederom vloog de bal langs de verkeerde zUde van den paal. Toen de rust aanbrak, had geen der par tijen nog gescoord. Na de rust werd het spel al spoedig ont sierd door ruw optreden van eenige spelers van beide zijden, maar de scheidsrechter, die uitstekend leidde, hield de teugels strak. Toen Rinkel een goeden voorzet gaf, ontstond er groote verwarring voor het O. D. E.-doel. Onverwacht verdween de bal in 't doel (1Oï Wie dit doelpunt maakte kon ons niet dui delijk worden, maar in ieder geval had Zand voort nu de leiding. Verre van ontmoedigd te zijn, kwam O. D. E. in een uiterste inspanning, om een beter resultaat uit het vuur te sleepen, steeds be ter spelend opzetten. Verwoede aanvallen werden ondernomen, maar de Zandvoort-ver- dediging wist det zwaren druk geruimen tijd te weerstaan. Nadat de linksbuiten een kans had gemist, wist de rechtsbinnen in dc laatste minuut met een schot, dat over het hoofd van Lever doel trof, gelijk te maken (1—1). Hiermee kwam het einde. W. M. S.Zeemeeuwen (32) Zeemeeuwen heeft gisteren weer de tradi- tioneele nederlaag met den oneven goal ge leden en wederom in een wedstrijd waar de tegenpartij niet of haast niet sterker was en in geen geval beter voetbal speelde. Het elftal van Zeemeeuwen, dat voornamelijk uit jonge spelers bestaat, voetbalt geenszins slecht, wat ook wel blijkt uit de zeer kleine nederlagen., die meestal net op het nippertje geleden worden. Wij gelooven dan ook stellig, dat de eerste overwinningen wel niet lang meer op zich zululen laten wachten. Is er eenmaal één overwinning, dan zal dit van veel invloed blijken te zijn op de overige wedstrijden. Het- elftal was als volgt samengesteld: De Jong, D. Molenaar, A. Drommel. Th. de Muinck, E. de Muinck, Schilpzand, C. Draijer, Joh. Frantsen, Jac. de Muinck. W. Keur, Jac. Frantsen Spoedig neemt. Zeemeeuwen de leiding als zij zich een vrijen trap even buiten het straf schopgebied ziet toegewezen, die door Keur keurig benut wordt- (01>. Zeemeeuwen speelt enthousiast verder en het is zoowaar weer Keur, die met een goed schot weet te scoren (02) Met dezen mooien voorsprong in handen pakt Zeemeeuwen flink aan, maar weet niet nog eens het net te vinden. De thuisclub zit intusschen ook niet stil en de achterstand is spoedig verkleind, als één der verdedigers van Zeemeeuwen den ba! zeer ongelukkig in eigen doel werkt (I2'. Even vóór de rust heeft de rechtsbinnen van W. M. S. na een algemeenen aanval suc ces (22). Na de hervatting is het veld er door de in middels neergevallen regen niet beter op ge worden, en de Zeemeeuwenspelers, die aan een droog veld gewend zijn, hebben hier zichtbaar last van. Na eenigen tijd valt- Th. de Rooij in voor Drommel, die onwel geworden is. Er worden vele aanvallen op het doel van Zeemeeuwen ondernomen en tenslotte weet de linksbuiten zijn club de overwinning te bezorgen <32'. Met dezen stand breekt het einde aan. Haarlem 2Z. F. C. 2 (13) De Haarlem-reserves hebben ook in het sterke Z.F.C. 2 haar oneerdere moeten er kennen, al werd ce score niet zoo boog als twee weken geleden tegen Ajax 2. Het gemis van eenige spelers, zooals Van een Berg, Dik en Verwaal zal aain deze twee nederlagen, wel het zijne hebben toe bijge dragen. Gisteren was de opstelling als volgt: De Vries, Boot. Buissink, Van der Valk, Klipp, Van den Bosch, Comet, Schornagel, De Winter, Kornmann, Huirkmams. De bezoekers hebben het eerst het nadeel van den wind. maar zijn ondanks dat toch aanzienlijk sterker. Vele aanvallen worden dan ook op het Haarlem-doe! ondernomen De weinige aanvallen, die de Haarlem-voor hoede hier tegenover stelt zijin geheel van gevaar ontbloot De Haarlem-verdeddgung stoat dus voor een zware taak en het is dus geen wonder dat- 2e in deze periode driemaal gepasseerd wordt. De eerste goal is een uitstekend schot van Schermer. Bij den tweeden goal verwacht keeper De Vries een voorzet doch de buiten speler Boon schiet zelf. De derde goal is weer van Schermer, nu met een mooien kopbal. De rust breekt dus aan met een 30 voor sprong der bezoekers. In de tweede helft pakken de Haarlemmers de zaken anders aan en zeer spoedig heef'. De Winter succes, als hij een pass van Schor- nagel benut (1—3). Een vrije schop wordt door Klipfp rakelings over geschoten. Verder daar dit eene doelpunt brengen de Haarlemmers het echter niet en daar ook Z F. C. 2 het net niet meer kan vinden, blijft de stand dus 31 voor ZJ.C. 2. De scheidsrechter leidde uitstekend. H. F. C. 2Stormvogels 2 (21) Na een spannenden strijd is deze match In een kleine overwinning voor de thuisclub geëindigd. Het begin is reeds een snel op en neer gaande strijd met beide goals om beurten in gevaar. Wagenaar aan de eene, Van der Togt aan de andere zijde houden hun doel echter schoon. De Stormvogels-aanvallen worden meestal geleid door linksbuiten de Jonge, die met zijn snelle rennen het H. F. C.-doel in ge vaar brengt. Van Pel schiet eenige malen hard in en tenslotte heeft hij succes (0—1). Door den regen is inmiddels het spel er niet gemakkelijker op geworden, desondanks wordt er door beide partijen enthousiast- ge streden. Eenige goede aanvallen van H. F. C. leveren niets op en met een kleinen voor sprong voor de IJmuidenaren treedt de rust in. Na de rust heeft. H. F. C. den wind eenigs- zins in den rug; zij is dan ook een weinig sterker. De Storm vogels verdediging houdt echter stand en het is eerst uit een vrijen schop, dat Koreman met een zeer hard schot doelpunt (11). Fel wordt nu gestreden om de leiding, de gemoederen in het veld zijn soms in hevige beweging, de scheidrechter moet vele vrije schoppen uitdeelen. Tenslotte is het De Ko- ningh. die met een listig schot aan H. F. C. de leiding bezorgt. De H. F. C.-verdediging moet dan weer stand bieden aan snelle Storm vogels-aan vallen, doch als het einde aangekondigd wordt, is de stand nog steeds 2l in het voordeel van H. F. C. Blauw Wit 2E. D. O. 2 (31) Na een gelijk opgaanden strijd, waarbij de achterhoeden steeds redding brachten, wist C. Bruin uit een voorzet- van'Schumacher aan E. D. O. de leiding te geven <01). Lang pleizier had zij van dezen voofsprong niet, want de Blauw Wit-rechtsbuïten kopte spoedig den gelijkmaker langs De Waard (1—1). De score werd nog verhoogd door een mooi schot van de Blauw Wit-linkshalf (21). De tweede helft werd het weer zeer slecht het regende aanhoudend. Dit neemt evenwel niet weg, dat het E. D. O.-elftal menigen goeden aanval onderneemt. De uitslag is dan ook nog - zeer onzeker. Ieder oogenblik is de gelijkmaker te verwachten. Als H. Koene aanmerking maakt op de leiding, wordt hij van het veld gezonden. Blauw Wit krijgt het hierdoor gemakkelij ker; zij verhoogt de score tot 3—1. Het E. D. O.-elftal had de volgende op stelling: De Waard, J. St-effens, v. Weeren, Calland, C. Zandstra, J. Koene, C. Bruin, v. Geemen, H. Bruin, H. Koene, Schumacher. VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de Zaterdag in de eerste divisie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Aston VillaBirmingham 10 Bolton WanderesMancheister City 21 ChelseaDerby County 13 HuddeTsfield TownBlackburn Rovers 0—3 Leicester CityEverton 22 LiverpoolArsenal 23 MiddlesbroughSunderland 12 Newcastle United-West Bromwich Albion 3—0 PcrtsmouhBlackpool 21 Sheffield United-Leeds United 00 Wolverhampton—Sheffield Wednesday 3—5 HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: R.C.H. 3—Rioperda (gestaakt) 1—0 E.D.O. 3—Schoten 2 2—5 Haarlem 4—V.S.V. 3 3—3 H.F.C. 3—Kinheim 2 3—6 E.H.S.Damlaten 8—0 1 B: Stormvogels 3Bloemendaaï 2 22 R.C.H. 4—1 V.O. 4—0 D.I.O.—R.C.H 5 SpaamevogelsE.D.O. 4 Haarlem 3—D.W.O. 3—2 2 A: D.S.K.—Haarlem 3a 2—3 2 B: Ripperda 2—E.D.O. 5 (uitgesteld) H.F.C. 4D.O-A. 1—2 2 C: Zeemeeuwen 2Zandvoort 2 11 2 D: Bloemendaaï VeteranenSwastika 40 3 B: VI. VogelsBloemendaaï 3 32 3 C: Heemstede 3—D.W.O. 2 54 3 D: V.V.H. 3—R.C.H. 9 1—8 Beverwijk 3—Thalia 2—1 3 E: Kennemers 9Beverwilk 5 Kinheim 5Stormvogels 5 11 3 F: Zeemeeuwen 4V.V.B. 3 72 HeemstedeDe CeO. 02 R.C.H. 10—D.I.O. 4 5—0 3 G: Bloemendaaï 5D.S.K. 3 70 Haarlem 6—E.T.O. 2 5—2 3 H: Schoten 4Haarlem 7 62 3 I: ED O. 6—Schoten 5 *—2 Halfweg 3Bloemendaaï 6 42 Zeemeeuwen 5Hillinen 4 60 3 J: Swastika 4—EDO. 9 10—0 Zandvoort 4Hillinen 3 11 3 K: Ripperda 3Haarlem 3 9—1 E.D.O. 7—Halfweg 2 6—1 Spaarndam 2H111egom 3 3—4 JUNIOREN. Afdeeltng A: H.F.C. ft—R.C.H. a 5—2 V.S.V.—Haarlem a 1—5 Kennemers a—Bloemendaaï a (uitgesteld) Afdeellng B: Haarlem bR.C.H. b (uitgesteld) Afdeellng C: Kennemers—Beverwij k uitgesteld) Afdeellng D: KinheimHalfweg 31 Afdeellng E: D.I.O.-Haarlem d 62 Kennemers cH.F.C. c 2fi ADSPTRANTEN. Afdeellng A: Bloemendaaï ar—De CeO. 4—1 Schoten aHaarlem a 11 Afdeellng B: Hillinen aHaarlem b (uitgesteld) R.C.H. b—E D O. b 11—0 Kinheim bStormvogels b 13 Afdeellng C: Beverwijk b—V.V.B. b 9—0 Kennemers cBeverwijk c 0—2 Kennemers f—Beverwijk d 0—9 Afdeellng D: Zandvoort b—R.CH. f 3—3 Bloemendaaï d—Rozenprieel b 45 Afdeeling E: Haarlem eHillegom 21 Kennemerland bR.C.H. h 31 R.C.H. g—Schoten b 2—0 Afdeeling 1 A: gesp.gew.gel. verl. pnt, v.-t.ge.m Kinheim n 4 4 0 0 8 25—9 2.— Ripperda 3 3 0 0 6 11—5 2 R. C. H. III 4 3 1 0 7 19—7 1.75 E. H. S. 4 3 1 0 7 20—5 1.75 Haarlem IV 4 1 I 2 3 14—21 0.75 Damiaten 4 1 1 2 3 7—20 0.75 H. F. C. III 5 1 1 3 3 15—16 0.60 E. D. O. III 4 1 0 3 2 12—15 0.50 Schoten II 5 1 0 4 2 14—24 0.40 V. s. v. in 5 0 1 4 1 11—27 0.20 Afdeeling B: Stormv. III 5 3 2 0 8 18—11 1.60 R. C. H. V 5 3 1 1 7 17—11 1-10 I. V. O. 5 3 0 2 6 16—15 1.20 E. D. o. rv 4 2 0 2 4 12—9 1.— R. C. H. IV 6 3 0 3 6 21—20 1.— D. I. O. 5 2 1 2 5 9—9 1.— Bloemend, II 6 2 2 2 6 14—18 1.— Spaarnevogels 5 2 0 3 4 8—12 0 80 Haarlem III 5 1 1 3 3 12-19 0.60 D. W. O. 4 0 1 3 1 9—12 0.25 Haarlem 4—V. S. V. 3 (3—3) Door dit gelijke spel hebben de bezoekers hun eerste puntje binnen. V. S. V. neemt het eerst de leiding als de linksbinnen een schot lost, dat via den naai gaande, de doellijn juist passeert <0—1). Een prachtkans wordt even later door den zelfde speler om zeep gebracht. Even voor de rust brengt Houtzager met een kopbal uit een corner de partijen op ge lijken voet (1—1). In de tweede helft neemt Haarlem spoedig op fortuinlijke wijze de leiding, als de keeper van V. S. V. een tam schot van Beets iaat glippen (2—1). Deze voorsprong wordt na eenigen tijd door Paardebek met een goed schot vergroot tot 31. V. S. V. denkt geenszins aan verliezen cn zet alles op alles, met het gevolg dat links buiten en rechtsbinnen den stand weer gelijk maken „(3—3). Hierna wordt niet meer gedoelpunt. E. D. O. 3Schoten 2 (25) In een heel goeden wedstrijd, vooral van de zijde der bezoekers, heeft Schoten een ver diende overwinning behaald. In den beginne gaat de strijd vrijwel gelijk op. De thuisclub weet. met oen goed schot de leiding te ne men (10). Maar spoedig Is de stand gelijk. (1li. Het is te zien dat het ploegverband bij Schoten beter is. Zij neenu San ook meer en meer liet. spel ln handen. Pie terse weet aan Schoten met een goed schot de leiding te ge ven (1—2), maar Jacobs zorgt dat rust in gaat met gelijken stand (22). Na de rust gaat eerst geruimen tijd de strijd gelijk op. maar successievelijk neemt Schoten hc: spel in handen, zoodat doel punten niet kunnen uitblijven. Zij weet dan ook den stand op te voeren tot 2-5. waarte genover E. D. O. geen doelpunt meer kon stellen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11