R.K. VOETBAL HOCKEY. DAMES-HOCKEY KORFBAL WIELRIJDEN. HANDBAL PAARDENSPORT BIUARTEN D. I. O.—R. C. H. 5 (1—1) R. C, H. verliest <len opgooi en D.I.O. speelt hot eerst met den wind m den rug. Al spoedig ontspint zich een vlugge wed strijd, met D.I.O. in c*en aanval Niet lang duurt het of het D.I.O.-enthousiasme weet- de veteranen in het nauw te drijven; een op Schouwstra teruggespeelde bal weet De Nieuwe te bemachtigen: hij geeft aan D.I.O. <ie leiding (10). Aangespoord door dit suc ces komt de D.I.O.-voorhoede onstuimig opzetten; het Racing-doel ontsnapt eenige malen ternauwernood aan een doorboring. Maar dan nemen de Veteranen steeds meer het spel in handen; de achterhoede van D.I.O. moet alle zeilen bijzetten om meester van het terrein te blijven. Na de rust zijn de bordjes eenigszins ver hangen; het is R.C.H., dat goed gestuwd door Nieuwenhuis keer op keer op het D.I.O.-doel afgaat. Het is Nachtegcller, die uit een mooi aangegeven bal van Van Dam onhoudbaar voor Offenberg Inschiet (11). Haarlem 3-D. W. O. (3—2) Eindelijk heeft ook Haarlem 3 het zoet der overwinning mogen smaken, waardoor zij te vens de laatste plaats op de ranglijst aan D. W. O. heeft afgestaan. D. W. O. heeft het eerst succes, als de links binnen na een snellen rush een schot lost, dat doel treft (01). Deze voorsprong wordt echter direct weer door Mos teniet gedaan, als hij een toegesta- nen strafschop benut (1—1). Even later krijgt ook D. W. O. een penalty te nemen: deze wordt echter door den Haar lem-keeper uit het doel gehouden. Rust komt met 11. Direct na rust geeft Schouten met een flink schot aan Haarlem de leiding (2—l). niet lang daarna is het weder Schouten, die scoort (31). Het spel gaat hierna eenigen tijd gelijk op en neer, totdat even voor het einde de mid denvoor een schot lost, dat van richting ver anderd wordt en dat daardoor doel treft (3—2). Na een botsing moet hierna één der D. W. O.'ers het veld verlaten. Dit vermag echter geen verandering meer in den stand te brengen, zoodat Haarlem met 32 wint. De scheidsrechter leidde correct. R. c. H. 4—I. V. O. (4—0) Met drie invallers voor De Geus Van Balen en Walewijn bond R. C. H. 4 den strijd aan. Dat zij er niettemin in slaagde om met spre kende cijfers te winnen is wel hoofdzakelijk te danken aan de R. C. H,-achterhoede. Reeds kort na het begin wist de linksbui ten van R. C. H. meit een goed schot te doel punten. I. V. O. tracht het spel te verplaatsen; haar aanvallen stranden echter op de R. C. H.- defensie. De R. C. H.-aanvallen blijven veel gevaarlij ker, waartegen de I. V. O.-achterhoede alle zeilen moet bijzetten. Zij kan niet verhinderen dat nog voor de rust R. C. H. haar betere voet balcapaciteiten in een 3O-voorsprong toont. Na de rust begin L V. O met een druk uit te oefenen op het R. C. H.-doel. Slecht schieten doen menige kans verloren gaan. N* een kwartier van I. V. O. overwicht gaat de strijd weder gelijk op; het gelukt tenslotte aan R. C. H. 4 om nogmaals den keeper van I. V. O. te passeeren. Wanneer scheidsrechter Van Kampen, die goed leidde, einde aankondigt, heeft R. C. H. 4 verdiend met 4—0 gewonnen. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE De Uitslagen. Afd. A: KennemerlandZ. S. V. 52 Afd. B. TelefoniaKennemerland 2 terrein afgekeurd Afd. C: V. V. IJ 3Kennemerland 3 83 Kennemerland 4IJ. F. C. 3 11 TramvogelsTweede Jeugd (43) Tramvogels heeft het tot een overwinning kunnen brengen en welverdiend. Wanneer afgetrapt is. ondernemen beide partijen ge vaarlijke aanvallen Na tien minuten weet Tramvogels linkshalf den bal in het doel van Tweede Jeugd te laten verdwijnen, (l0). Wanneer de rechtsbuiten van Tweede Jeugd voorzet, weet de midvoor gelijk te ma ken. (11). Kort vóór rust maakt de linkshalf van Tramvogels free-kick in het strafschopge bied. De strafschop wordt echter gestopt. De rust gaat in met gelijken stand. (11). Na rust zijn de Tramvogels direct voor het doel van Tweede Jeugd; de linksbuiten schiet keurig m. (21). Nu is de Tweede Jeugd in den aanval; zij heeft succes, wan neer de achterhoede der thuisclub twijfelt. (2—2). Tramvogels zakt eenigszins af, waarvan Tweede Jeugd profiteert, (23). De aanvoerder van Tramvogels zet zijn mannetjes weer aan het werk en niet tever geefs: spoedig hebben zij succes, wanneer de linksbuiten inschiet. (33). Er zijn nog ongeveer tien minuten te spe len. De doelman van Tweede Jeugd moet zwichten voor een keihard schot van don linksbuiten van Tramvogels. Als het eindsig naal klinkt, hebben de Tramvogels dezen wedstrijd verdiend gewonnen. V. E. W.—Ulysses (3—6) V. E. W. speelde over 't algemeen goed, maar de keeper, die een zwakken indruk maakte, liet zich nog al gemakkelijk passee ren. zoodat Ulysses reeds spoedig een 3—0 voorsprong had. mede door toedoen van den gelukkig fair spelenden spil. V.E.W. wist nu twee goals in te halen, waarmee de rust kwam. Na de rust scoorde de mïdvoor van V.E.W. 'op fraaie wijze den gelijkmaker. V.E.W. pakt nu goed aan, maar weer laat de keeper zich passeeren. wal eenigszins ontmoedigend werkt, zoodat. Ulysses geleidelijk dc score opvoert tot 6—3, waarmee het einde komt. De Uitslagen. l F: V. V. Z.—E. M. M. 4—1 Wilskracht—H. M. S. 0—3 LimvioD. E. M. 04 1 G: T. IJ. B. B.—D. H. L. 2—3 Graaf Willem—Leonidas 44 Spartaan—S. J. C. 32 G. D. A.—Donk 5—0 2 N: VitesseWilskracht 73 Geel WitR.-K. A. V. 3—2 20: TeijlingenExcelsior 22 WilhelmusG. F. C. 33 DOC. HAARL. V. B. 1 C; Concordia—H. B. C. II 3—2 NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Wcstel. Afdeeling. Ie klasse. 't GooiHilversum 23 BloemendaalAmsterdam o2 HD.M.Togo 5—0 H Lyceum—H.O.C. l—l Promotic-Afd. Hilversum 2't Gooi 2 43 Amsterdam 3Bloemendaal 2 31 UtrechtM.H.C. 1—4 VictoriaH.D.M. 2 2—1 2e klasse. H.O.C. 2H Lyceum 2 11 KievietenLeiden 21 Togo 2De Vierde 6—0 H.B.S.D.St.H.C. 0—6 Be FairHilversum 3 10 M.H.C. 2Amersfoort 40 Amsterdam 5Laren 32 3e klasse. Bloemendaal 3Strawberries 2 91 StrawberriesKrommenie 30 M.H.C. 3Alkmaar 2 62 Gooi 4Be Fair 2 0—3 Be Fair 3Pinokkio 0—13 Oostel. Afdeeling. Ie klasse. NijmegenWageningen 32 ZutphenDeventer 25 ArnhemHengelo 42 DAMES. Ie klasse. R.W.—Hilversum 3—1 AmsterdamBD.H.C 21 Togo't Gooi 04 Kievieten—H.D.M. 3—2 Overgangsklasse. Lelden—R.W. 2 5—4 B.D.H.C. 2—Laren 1—4 Zaterdagmiddag-Comp, Bloemendaal 4Famos 14 H.B.S. 3—T.H.C. 3 1—3 (Dc Crt.) Ranglijst]"© Eerste klasse West gesp.gew.gel.verl.pnt V.-t. gem. Hilversum 4 4 0 0 a 11—3 2.— Amsterdam 4 3 0 1 6 9—3 1.50 H. D. M. 4 2 0 2 4 8—3 1.— H. L. C. 4 1 2 1 4 7—9 1.— H. O. C. 4 1 2 1 4 2—5 1.— Bloemendaal 3 0 2 1 2 1—3 0.66 Gooi 3 0 1 2 1 3—6 0.33 Togo 4 0 1 3 1 4—13 0.25 EERSTE KLASSE. BloemendaalAmsterdam (02) Beide teams stellen zich volledig op, onder leiding van de referee's van 't Lam en Rig- bers. Bloemendaal heeft deze opstelling: Jonker, Müller von Czernicki en Donk, v. d. Siad't, Kamertbeöke en Timmermans. Gun ning, v. Eendeniburg, Geyl, de Jong en Anidré de la Por te. Van de beginbully af onderneemt Amster dam bijmit voortdurend aanvallen op Ihet Bloemendaalschie doel. Hun voorhoede speelt zeer goed samen en wordt gesteund door een ■uitstekendje half linie. Zoowel heit teamwerk alsook de balconbrole is daarbij veel beter dan bij Bloemendaal. Teveel wordt bij Bloemendaal maar tegen de bal geslagen, te weing gedacht: hoe en waarom. En toch is dit noodzakelijk, wane nu kwamen Bloem e ndaalseihe ballen steeds in Am sterdam sche handen, ook al door het tactische opstellen van de hoofdsledelingen waardoor de Bloemendalers zich steeds gedekt zagen. Daarnaast toonde Bloemendaal toch ook weer goede eigenschappen, vooral op verde digd end terrein. De keeper hield een aantal scholen uitstekend uit zijn doel, de beide verdedigers onderbraken prachtig de Amster- damsche stormaanvallen; de half linie speel de een alleszins nuttige partij. In de eerste helft slaagde v. d. Beir.g er in na een kwartier spelen kort na een genomen straf corn er te scoren (01). Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft een zelfde spel'beeld. Amsterdam vrijwel voortdurend sterker; maar stuitend op een solide Bloemendaal - sche verdediging. Ook zijn er wel weer Bloemiend-aalsclhe aanvallen, maar ock nu zijn deze onge vaarlijk. door onbeheersoht spel (gebrek aan baücontrole) van de voorhoede, speciaal het binnentrio. Eenige fraaie voorzetten van Gun ning welke geen moeilijke kans tot scoren boden, bleven onbenut. Bij een algemeen opdringen van Amster dam scoort ter Haar het tweede doelpunt (0—2). De wedstrijd werd volkomen fair, hoewel forsch gespeeld welke aanmerking dan speciaal het spel der Amsterdammers geldt. De overwinning is echter volkomen ver diend. PROMOTIE-KLASSE. Amsterdam 3Bloemendaal 2 (31) Bloemendaal is aanvankelijk iets sterker, doch al' spoedig komt Amsterdam meer aan vallen. Bij een der Amsterdamsche aanvallen ontstaat een strafcorner. Deze wordt door den Bloem end aalschen keeper gestopt, doch de terugspringende bal wordt toch nog in zijn doel geslagen. (10). Van de bully af nemen de Amsterdammers dan den bal mede en na goed samenspel ligt enkele oogenblikken later nummer twee in het Bloemendaalsche doel. (20). Amsterdam is nu vrijwel voortdurend ster ker. Even voor de rust breekt de Keyzer door, passeert eenige spelers en scoort een fraaie tegen goal. Rust komt met 21 voor Amster dam 3. Na de rust daalt het spelpeil meer en me ar. door de gladheid van het veld. Bij een der Amsterdamsche aanvallen ontstaat een scrimmage voor het. Bloemendaalsche doel, welke met een goal eindigt. (31). Wel tracht Bloemendaal nog op te halen, krijgt zelfs nog eenige kansen, maar het mag niet- baten. Einde komt met 13 nederlaag voor Bloemendaal 2. Utrecht—M. H. C. (1—4) De Musschen speelden een uitstekenden wedstrijd, welke de Zatcrdagsche training wel deed gevoelen. Het samenspel in dc voor hoede was heel goed en werd ook met dash gespeeld, waardoor twee doelpunten ont stonden. M.H.C. is voortdurend in de meerderheid. Al spoedig slaagt W. v. Olphen er in te sco ren. (01). Het duurt dan geruimen tijd eer dc score verhoogd wordt. Utrecht verdedigt stug, ter wijl do M.H.C.-achterhoede eveneens van geen wijken weet. Eerst- kort voor de rust slaagt Hooft er in den voorsprong der gasten te vergrooten, (0—2). Ook na de rust behoudt M.H.C. het beste van het spel. De voorhoede goed gesteund door de half-linie speelt een soepel en snel open spel, waaruit telkens gevaar voor Utrecht dreigt. Na een kwartier krijgt M. H. C. een strafcorner te nemen. De van den keeper terugspringende bal wordt door Schmeink na goed doorzetten In een doel punt omgezet. (03). Op dezelfde manier ontstaat eveneens door Schmeink het vierde doelpunt. (04). Ongeveer 10 minuten voor tijd moeten kort na eikaar Hooft en v. Olphen uitvallen we gens spierpijn. De verzwakking is belangrijk en Utrecht maakt er gebruik van een tegen- punt te scoren. (14). Met dezen stand wordt het einde aange kondigd. M.H.C. staat er na deze overwin ning zeer gunstig voor, TWEJEDE KLASSE. H. B. S.Delftsche Studenten (06) H.B.S. is compleet en valt bijna voortdu rend aan. De voorhoede der Haarlemmers blijkt echter absoluut ongevaarlijk te zijn. Ettelijke kansen gaan onbenut voorbij. De Studenten doen dat anders en beter. Hoewel zwakker in het veld. is hun voor hoede bij de snelle uitvallen zeer gevaarlijk. Bovendien speelde de H.B.S.-verdediging niet al te sterk. Toen voor Delft het ijs eenmaal gebroken was door een snellen uitval, was het in no time 30. Een serie uitstekende aanvallen. Tot de rust blijft het dan verder betrekkelijk rustig. Na de rust speelt H.B.S. beter, dooh de voorhoede blijft ongevaarlijk. Ook nu komen de kansen te over, maar geen enkele wordt benut. Delft doet het ook nu weer beter. Snelle uitvallen brengen verwarring in de over rompelde Haarlemsche verdediging. Het ein de komt met 60 voor de Delftsche Studen ten. Voor H.B.S. is misschien de 0 nog erger dan de 6. M. H. C. 2Amersfoort (40) Dc thuisclub speelde met een gewijzigde onstelling, welke een alleszins goede bleek te zijn. Deze was aldus: v. Lennep, Van Kem pen en Boonstra; Ruys, Brusse en Van So meren Greve; Lodewijiks, Soholten, ter Gast, Pond man en Pot. M.H.C. is bijna voortdurend in de meerder heid geweest. Het goede spel der achterhoe de had een stimuleerende werking op de voorhoede, welke veel rustiger speelde. Na circa 10 minuten opende ter Gast de score. (10) en eenigen tijd daarna ver grootte dezelfde speler den voorsprong'. (20) Ook voor de rust scoorde Pondman nog eens voor M.H.C. Rust 30 voor M.H.C. Ook in de tweede helft speelde M.H.C. beter. Thans werd door Scholten nog een doelpunt gemaakt. (40), met welken stand het einde wordt aangekondigd. DERDE KLASSE. M. H. C. 3—Alkmaar 2 (6—2) De Musschen hebben vooral in 'de eerste helft uitstekend gespeeld. Bijna voortdurend waren zij in den aanval. De eerste goal werd door een der gasten zelf in het Haarlemsche doel gewerkt. Voor de rest zorgde Vermeer van M.H.C. er voor dat de rust met 5—0 kwam. In de tweede helft kon M.H.C. het wat ge makkelijker nemen. Alkmaar kwam dan ook meermalen aanvallen, uit een waarvan een tegen goal gemaakt wérd. (5—1). M.H.C. beantwoordt dit door den grooten voorsprong nog wat te vergrooten. (61). Voor het einde slagen de gasten er in nog eens te scoren, zoodat M.H.C. een 62 over winning kan boeken. Bloemendaal 3Strawberries 2 (91) In een zeer eénzijdigen wedstrijd behaalde Bloemendaal 3 een groote overwinning. De gasten bleken verre in de minderheid te zijn door een groot gemis aan eenige techniek. Daartegenover stelde Bloemendaal een aar dige hockey-partij en kon zoodoende de score lustig opvoeren. Met rust was de stand reeds 41 voor Bloemendaal door Snijders en v. d. Brande- ler. Deze twee zorgden in de tweede helft er voor dat het einde met niet mindr dan 9—1 kwam. Rood WitHilversum (31) Zondag speelde R. W. I .haar eerste wed strijd op eigen veld tegen Hilversum I. Daar R. W. haar seizoen moest inzetten, zonder haar steunpiuarenmej. Leeuwenberg (mid.voor), mej. S. A. de Josselin de Jong. (rechts back) en mej. Vreede Ckeepster) was het een open vraag, hoe de Haarlemsche club zich zou houden tegen de debutant in de le klasse. R.W. stelt, zïcih als volgt op: Mej. S. G. Josselin de Jong, Mej. Vreede, mej. Deenünik, mej. v. Heel, mej. Lambrechtsen, mej. v. Hall mej. Land, v, Beeck Vollenhoven, Sommerhoff E. de Josselin de Jong, Maks. Voer half-time was het een snel gespeelde wedstrijd, die echter gaandeweg afzakte, wa: te wijten was aan het zware veld en de on geoefendheid van de meeste speelsters. R.W. speelt voortdurend op de Hiiversum- helft. maar voor doel falen alle voorhoede- speelsters en schoten worden niet gelost, zelfs vele corners leveren niet op, worden te lang zaam genomen. Even voor de eerste speel- helft, weet mej. M. v. Beeck Vollenhoven de stand op 1—0 te brengen. Kort. na rust weet mej. L. Males de score op 2—0 te brengen. Hilversum, die een wijzi ging in haar voorhoede heeft gebracht, komt nu wat meer opzetten, goed gesteund door de mid-haif mej. Fabrius, die een heel goede partij speelt en steeds- de bal weet te be machtigen. Zoo weet eindelijk de Hilversum mid-veor den stand op 21 te brengen. Dit geeft aan de Hilve.rsu.m-dames goeden moed. maar mej. Sommerhoff weet uit een corner de voorsprong van R.W. te vergrooten (31). Even voor t einde maakt mej. Maks nog een goal die echter in offside positie genomen wordt en geannuleerd wordt. Het verhand in de voorhoede van R. W. was nog ver te zoeken, 'hoewel mej. Land vele goede aanvallen ondernam. Een goede partij speelden de beide 'backs en ook de half-linie deed verdienstelijk werk. OVERGANSKLASSE. B. D. H. C. 2—Laren 1 (1—4) Bloemendaal II heeft het tegen Laren niet kunnen bolwerken; hoewel de uitslag zou tfoen vermoeden dat Laren sterk in de meerderheid was, is dit toch niet het geval. Het was een bijna steeds gelijk-opgaande. strijd met gevaarlijke aanvallen aan weers zijden. Laren beschikte over meer geluk en de capaciteiten van de keepster overtroffen ditmaal die van haar Bloemendaal-collega. Het elftal van B.D.H.C. II zag er aldus uit: L. Lioni (doel), K. Taylor en A. Nieuwjaar (achter), F. de Roos, D. v. d. Stadt. T. Kete laar (midden), T. Mulder, A. Terwey, R. Stol, H. Blankert, T. Stehouwer (voor). Er wordt in een snel tempo gespeeld, en hoewel Laren meest in den aanval is, slaagt Bloemendaal er toch in, na ongeveer 10 mi nuten gespeeld te hebben om de leiding te nemen. Een prachtige voorzet van rechts wordt door Mej. Stol onhoudbaar ingescho ten. Niet lang daarna ontstaat de gelijk maker, wanneer Laren de geheele B.D.H.C.- achterhoede heeft ingesloten. Nog voor de rust neemt Laren de leiding (2—i). Onmiddellijk na rust vergroot de links binnen met een prachtig hoog schot den voorsprong. B.D.H.C. zet er alles op. Er wor den enkele strafcorners op het Laren-doel genomen, maar de keepster £s niet te passee ren. Eindelijk slaagt Bloemendaal er in een doelpunt te scoren wat echter wegens off side geannuleerd wordt. Bij een aanval van Laren, als de Bloemen- daal-kéepster uitloopt, wordt nog een vierde doelpunt gemaakt, waarmee Laren deze ver diende, maar geflatteerde overwinning be haald heeft. B. D. H. C. 5Strawberries 1 (10) De eerste competitie-wedstrijd van Bloe mendaal V is een succes geworden, wat de overwinning betreft. Maar er moet nog heel wat aan techniek en routine bijgewerkt wor den. voor dit elftal een vaste plaats in de tweede klasse competitie waard is. Voor de rust werd er aardig samengespeeld. Vooral de rechtervleugel dreef aardig op, met enkele goede voorzetten. Kort voor rust neemt B.D.H.C. de leiding door toedoen van mevr. Houtkooper-Lamp. Strawberries schijnt dan eenigszins ont moedigd. Bloemendaal krijgt nog enkele kan sen voor het Beverwijksche doel, welke on benut blijven. Na de rust blijken beide elftallen uitge speeld. Van samenspel is weinig meer te bemerken Het efnde komt met onveranderde stand. NED. KORFBALBOND Overzicht. Het geheele programma kon weer niet af gewerkt worden, Slechts enkele wedstrijden werden begonnen en moesben nog gestaakt worden, zooals Togo-Advendo. Animo verloor met 14 van Hercules 2. Te IJmuiden wonnen de Zilvermeeuwen van District V met 3—2. Ook de meeste H.K.B.-wedstrijden, die 's middags gespeeld moesten, worden, gingen niet door. Haarlem 1Sport Vereent 1. Op een speciaal uitgelegd terrein speelde Haarlem haar 'tweeden thuiswedstrijd. Scheidsrechter was de heer De Groot. Het twaalftal vormde een goed geheel. Het on derneemt spoedig na het begin een serie aanvallen op den Amsterdamschen korf. De bal en het veld zijn zeer glad, waardoor goed aanvalsspel bijna onmogelijk is. Een flinke regenbui jaagt spelers(sters) dan naar binnen. Het veld blijkt dan echter onbespeelbaar, waarna de scheidsrechter na ongeveer een half uur spelen den wedstrijd staakt Stand 0—0. Oosterkwartier 2—Haarlem3 7—0 Hercules 2Animo 1 (41) Daar de scheidsrechter niet was opgeko men, werd er om kwart voor één pas begon nen;. Hercules is volledig, terwijl bij Animo J. Kuné op het appel ontbreekt De eerste aanvallen zijn voor de thuis club; spoedig profiteert een der heeren van het niet snel genoeg herstellen na een be slissing van den scheidsrechter. Animo zit er nu goed op; na ongeveer 20 minuten weet Bosch van onder den paal goed in te schieten (11). Nu komt het gebroken vak in de verdediging en hoewel Voetelink en de dames Steen en Voetelink eeni serie aanvallen onderbreken, kunnen zij niet voorkomen, dat de stand met rust 3—1 is. Na de rust krijgt. Animo een hardwerkend elftal tegenover zich. Nog geeft Animo zich niet gewonnen; hoe wel Blaauw en vakgenooten goed verdedi gen, weet Hercules toch den voorsprong te vergrooten. als een dame door een misver stand vrij komt en keurig inschiet. Na nog eenige vergeefsche aanvallen van Animo fluit de scheidsrechter de heer Van Maren, voor het laatst. Sport Vereent 1Sportief 2 (10) Met den oneven goal heeft S.V. over de reserves van den 2e-klasser gezegevierd. Hoewel Sportief nog maar één wedstrijd had gewonnen, bleek het een flinke tegen stander te zijn, die de volle kracht op eischte. De thuisclub had dus de handen vol om de Amsterdamsche aanvallen van het lijf te houden en hoewel het middenvak uitstekend steunde kwamm er voorloopig wel doelkan sen. doch deze werden niet benut S.V; was vaak sterker, de bal werd meermalen onder schept. doch de verdediging der gasten was op haar hoede. Na ongeveer 20 minuten schiet Th. Engels, welk schot mislukte, A. Vink loopt snel toe en weet met een heel mooien omhaal den bal in de mand te deponeeren. Toen dacht men niet, dat deze eene goal den wedstrijd zou beslissen. Want hoe vaak er ook gescho ten werd, alle ballen gingen naast of op den rand van de mand. Na rust met den stand 1—0 kreeg Sportlef oen strafworp te nemen wegens vasthouden. De Amsterdammers benutten dezen niet. Toen het einde kwam had dus S.V. de over winning behaald en daarmede haar positie op de ranglijst gehandhaafd. S.V. 5 versloeg O.G. 2 met 21. ZilvermeeuwenDistrict V (32) Aanvankelijk waren de Zilvermeeuwen -het gevaarlijkst F. Licht wist deze meerderheid in twee doelpunten om te zetten. District V hield echter dapper vol en wist den stand op 2—2 te brengen. Een vinnige strijd om de leiding ontspon zich, waaruit Zilvermeeuwen tenslotte zegevierend te voorschijn kwam. In de laatste minuten deed District Vijf nog een aantal gevaarlijke aanvallen, maar ver der dan den rand van den korf kwam de bal niet. Zilvermeeuwen won dus met 32. HAARL KORFBALBOND Haarlem 2S. V. 2 (12) Reeds spoedig na het begin neemt de thuis club door Mevr. v. LohuizenVan Leeuwen met een goed schot de leiding (1—0). S.V. gooifc er nog een schepje op. De strijd gaat nu meer gelijk op. Dan weet A. Menet goed van een kans achter den paal te profiteeren (1—1). Na de vakwisseling weet Slinger voor S.V. 21 te maken. Even daarna een schot van den zelfden speler; als de bal reeds in de mand zit, springt hij er weet uit. Na de rust dezelfde strijd, als in de eerste helft. Een goed schot van Van Lohuizen springt uit de mand. Het Haarlem-midden vak speelt zwak. De" S.V.-aanvallers Slinger en Dïngerdis kunnen hier echter niet van profiteeren, door het uitstekend spel van de verdediging der thuisclub. H. S. V. „De Kampioen'. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een 500 M. tijdrace en een 20 K.M. handicap- wedstrijd. De uitslag van de 500 M. luidt: 1. van Dijk 36 2 5, 2. Rijneveld 37 4 5. 3. Kersten 38 4 5 sec. Uitslag 20 K.M. handicap: 1. v. d Heijde, 2. Oudolf, 3. van Dijk. 4. Moerkerk, 5. Kruid, 6. Hessels, 7. Fruitema, 8. Kersten. ZwitserlandHolland. Uit. Bazel: Omniumrace gewonnen door Zwitserland in het totale klassement met 3.5 punt, tegen Nederland 6.5 punt. Persoonlijk 'klassement: 1 RrcMi 9 punten, 2 Dinckelkamp 11 punten, 3 Pijnenburg 11 punten, 4 van Kempen 14 punten. Stayers 3 manches, ieder van 21.6 K.M. 1 Gilgen, 2 Ruegg, 3. Suter, 4 LauppL RapiditasConcordia (70) Na eenige verkenningen op het tamelijk gladde veld, neemt Rapiditas al spoedig de leiding (10). De kortspelende Concordia- voorhoede kan niet door de achterhoede van Rapiditas komen. Successievelijk wordt door Nieuwenburg en Pal de stand op 50 ge bracht. De tweede helft opent met goede aanvallen van Concordia. Rapiditas is thans minder op dreef. Langen tijd is Concordia steeds de aanvallende partij, maar tien minuten voor het einde worden de rollen weer omgekeerd. Rapiditas weet door snel en open spel den voorsprong tot 70 te verhoogen. Met Rapi ditas in den aanval komt het einde. De Haarlemsche Manége. Zaterdagmiddag hield de Vereeniging „De Haarlemsche Manége"' haar openingsrit van het jachtseizoen 1932-1933, die door uitstekend weer begunstigd werd. In de Van Haemstedelaan waren de eerste hindernissen geplaatst, die voor een enkelen ruiter moeilijkheden opleverden. Na een rit door de duinen achter Kraantje Lek bereikte het gezelschap den Bloemendaalschen Zee weg. Deze weg werd gevolgd tot aan het strand. Op het bree.de en harde strand be vonden zich een aantal uitstekend opgestelde hindernissen, die in een regelmatig tempo door de ruiters in de richting IJmuiden ge- sprongen werden. Een der paarden, dat zich i van zijn last bevrijd had, werd door welwil lende handen opgevangen. Na dit intermezzo stapte men eerst en daarna galoppeerde men tot ongeveer halverwege IJmuiden. Hier bereikten de ruiters de duinen van het landgoed „Duin en Kruidberg". Men genoot weer volop van het mooie panorama. De eige naar van „Duin en Kruidberg" had eveneens welwillend toestemming gegeven tot het ge- i bruik maken van de hindernisbaan, waarvoor hier een woord van oprechten dank op zijn plaats is. Via Bloemendaal en Overveen keer- de het gezelschap voldaan huiswaarts. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse C: De nog overgebleven partij uit de ontmoe ting „H.B.C."..Benoorden het IJ" is thans gespeeld. H. J. Metz heeft zijn partij gewon nen en daardoor den voorloopigen stand 21 op den définitieven 3—1 gebracht voor „H. B.C.", door zijn partij van 200 caramboles cadre in 18 beurten uit te maken. Klasse D: De mannen van „No. Een" uit IJmuiden hebben zich in Haarlem in het lokaal van „B.C.H." dapper geweerd. Muller (No. Een) versloeg D. Metz, Lichtendaal won na span- nenden strijd van den Haarlemmer Hout kooper. Van Woerd versloeg den gastheer L. de Zwart op 't kant-je af. Alleen Javaux (B. C.H.) hield de eer van zijn club op. Het einde was dus een 31 overwinning voor de IJmuidenaren. Klasse F: Het team van Velsen Noord „Excelsior" II heeft den overwinningsroes van „Haarlem Noord" danig verstoord door het met een 31 nederlaag naar huis te sturen. Oorthuis („Excelsior") speelde tegen Kamp een fraaie partij. De clubgenooten v d. Welle en v. d. Hoef volgden zijn voorbeeld en sloegen even eens hun tegenstanders. Alleen Lamers ver loor van Kronenburg („Haarlem Noord"), waardoor de eindstand luidde 31 voor „Ex celsior" n. Het eerste team van „Excelsior" speelde dien dag in Haarlem tegen dat van „Vrien denkring". Dit werd een felle strijd om de eer der overwinning. De spelers bleken tegen el kaar opgewassen, zoodat van de gastheeren alleen Kelderman en Terrehorst („Vrienden kring") hun partij tot een goed einde brach ten en de uitkomst een gelijken stand aan wees: 22. Klasse G: De „Haarlem Noord"-spelers hebben het deze week druk gehad. Eerst gingen zij naar Amsterdam om „Rembrandt" te gaan be kampen. Ofschoon zij dapper vochten, kon den zij het- slechts in één partij tot een over winning brengen en keerden dus met een 31 nederlaag terug. Den volgenden dag wreekten zij zich over deze nederlaag. Het- IJ moest met slechts één puntje naar Amsterdam teruggaan Het waren Dekker, Terhorst en Groot Sr., die voor „Haarlem Noord"s zege zorgden. Kampioenschap van Nederland 4e kl. groot biljart cadre. Uilt Dern Haag: Zondag werden in het club lokaal vam de 's Gravenhaagsche Biljart Club de laatste partijen gespeeld van het kam pioenschap van Nederland, vierde klasse groot biljart cadre. Hot beste resultaat werd geleverd door den Zaandammer Lammes in zijn partij tegen Davidson met- een hoogste serie van 37 en een moyenne van 5.43" Het eindresultaat was diat Lammes wam- pioen van Nederland werd an et een moyenne verschil yaai slechts 0.0003 op Niessen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12