DE BILT HAARLEM'S DAGBLAD meldt: Hoogste barometerstand 760.4 m.M. te Biarritz en Toulouse. Laagste barometerstand 741,3 m.M. te Me mel. en voorspelt: matigen tot zwakken Zuid-Westelijken tot Noord-Westelijken wind, meest gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, la ter iets kouder. GOEDERENRUIL NEDERLAND—DUITSCHLAND. INITIATIEF VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt het vol gende mede. De ongunstige positie, waarin de Neder- landsche exporteurs zich in het bijzonder bevinden ten gevolge van de Duitsche devie- zenverordeningen, welke voor betaling van uit Nederland betrokken goederen de devie zen in slechts zeer beperkte mate toestaan, heeft onze Kamer het initiatief doen nemen om door middel van goederenruil te trach ten een einde te maken aan de daardoor ont stane benadeeling. De Kamer meent met medewerking van lien, die uit Duitschland goederen importee ren. welke als regel dadelijk en voor het ge heel moeten worden betaald, het gewenschte resultaat te kunnen bereiken Onzerzijds zijn namelijk in Duitschland met de daarvoor in aanmerking komende lichamen onderhandelingen gevoerd, welke het mogelijk zullen maken om tegenover een order tot het betrekken van goederen uit Duitschland de voorwaarde te stellen, dat een order uit Duitschland in Nederland wordt geniaalst ter grootte van een nader vast, Ie stellen bedrag, terwijl het restant betaald zal wovden met vrije dezlezen. De in Duitschland te plaatsen orders zullen dan aan onze Kamer moeten worden opge geven om met de h!erboven bedoelde voor waarde te worden doorgegeven.. Het is noodzakelijk, dat. de Nederlandsche importeurs t'idig opgave doen van die orders, daar voor de voorgenomen reee'lng een „Gepehm'vung" verelscht is. welke moet werden afgegeven door het, Reichswirt- sehafisministerium" te Berlijn. Een door de Kam°r aan te stellen correspondent zal zich daartoe in verbinding stellen met de terzake, bevoegde autoriteiten. De Duitsche exnorteur, aan wien de order onder de bovengenoemde gestelde voorwaar de ls gerreven, zal uit. den aard der zaak de aanvraag om „Genehmigung" krachtig on- desteünen. Na het verkriigen van de ..Genehmigung" steH. onze Kamer zich in verbinding met de Nedgvlapd^he exporteurs, die voor de vril- fc<">vpn bedragen kunnen leveren naar' Duitschland. wet. 70} do'deliik zjin. dat op de voren cm- schreven v'ize de belanden va11 ben. d'.e poederen exnorteeren naar Duitschland, "te hnoce mat» worden gediend, terwiil zii. die -uït r*'<:«-"biaod importeeren. daardoor geen nade°' -/ tervinden. integendeel ook hunne bpinromn iod'rect worden gebaat Op grond van het vorenstaande doet de Ka.mflr een beroep op den gemeenschapszin der importeurs en verzoekt hun met. aan drang voor bei geval zij bestellingen hebben te do°n in Duitschland. haar daarvan on de hooo-tp tp stellen, teneinde daarmede te kun nen handelen als hiervoor aangegeven. Het is dn bedoeling, dat van het Secreta- Tiaat d°r Kamer een afzonderlijke afdeelmg zal worden bn,as* met de behandeling van do'e aangelegenheid. Het spreekt van zelf. dat alle terzake ge dane medecleelinern strikt confidentieel zul len worden behandeld. Ook orders, welke wellicht in de toekomst in Duitschland kunnen worden geniaalst, kunnen reeds nu van belang zijn, omdat dan reeds nu een „Genehmigung" kan worden op- gevraagd. Laat dus een ieder, die Duitsche goederen W'l koonen, dit ten spoedigste opgeven aan de Kamer. TOONEELVrwr-FN. ..VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL". „DE GEBROEDERS KALKOEN". Als wij ons niet vergissen hebben wij ver leden jaar de Haarlemsche Tooneelvereeni- ging „Vriendschap zij ons Doel", die toen naar Schni'fczler gegrepen had, aangeraden zich op wat lager niveau te gaan bewegen en het eens met een niet te hooge eischen stellend blijspel te probeeren. Het deed ons genoegen, Woensdagavond in St. Bavo te bemerken, dat deze raad was opgevolgd. Thans voerde „V.Z.O.D." op: „De Gebroeders Kalkoen", het bekende vroolijke spel in drie bedrijven door Gerard Nielcn. Dit was ccn goede keus voor dit dilettan tengezelschap. Het stuk oen der geluk kige stukken van Nielsen, dat reeds herhaal delijk in dit blad is besproken doet het 'm altijd wel. Het mag dan al niet diep gaan. het bevat toc.h tal van aardige goed ge schreven scnesè, die het publiek pakken Ook Woensdagavond weer. De lach was niet van de Iuc.ht. ja. vaak waren de spelers niet te verstaan door de lachsalvo's die door de zaal klonken. De heeren Van den Eijkhof en Van Leeuwen gaven dan ook uitmuntende uit beeldingen van door don schrijver goed gc- teekende figuren Jacob en Hendrik Kalkoen, en mej. Smal was een bijdehande Fientje van Eisen, wat stijfjes soms. maar toch zeer aannemelijk. En Truus, de huishoudster vond een zeer goede vertolkster in mevr. Dammlaans—Wen.sing. Men kan zich alleen moeilijk voorstellen dat deze vrij jonge vrouw al veertig jaar als een moeder had gezorgd voor de beide gebroeders, die toch al 52 en 55 jaar oud zijn, ofschoon ze toonen nog zéér jonge harten te hebben. Mevr. Van den Eykhof—Van der Schrier gaf Pietje, de zuster der Kalkoens, heel goed en vermakelijk en de heer De Vries maakte ven T oo een prettige figuur. „V.Z.O.D." verdient een goede aanteeke- nine voer deze opvoering, die binnen haar bereik bleek tc liggen en zeed veel succes had. Deze tooncclvereenlging zal in Maart 1933 DONDERDAC 27 OCTOBER 1932 tien jaar hebben bestaan, zoo meldde het programma. Op den jubileumavond zal gegeven worden „Onder één dak" van Jan Fabricius. Datum en plaats der opvoering worden nog nader bekend gemaakt. En dan bestaan er plannen voor verschil lende gezellige avonden, o.a. een „jubileum- fuif". ALGEM. NEDERLANDSCH VERBOND. NEDERLAND IN DE HUIDIGE WERELD HUISHOUDING Voor d? leden der afd. Haarlem van het Alg. Ned. Verbond hield Woensdagavond in café Brinkmann. de heer W. Lubberink, be stuurslid van het verbond., een lezing over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter. Mr. Julius Hoog, heette de aanwezigen welkom, en dankte den heer Lubberink voor zijn bereidwilligheid, om zoo kort reeds na zijn benoeming tot bestuurslid, een avond te willen organiseeren. De heer Lubberink begon zijn voordracht met er op te wijzen dat men moed noodig heeft om over economie te praten, omdat iedereen er over spreekt. Spr. meende geen nieuw feitenmateriaal te kunnen brengen, doch wel een nieuwe combinatie er van. Nietzsche reeds voorsnelde dat in de 20e eeuw een beschavingsachteruitgang te con- stateeren zou vallen, een wereld zonder gees- tel'i'kc waarde, wat hij het nihilisme noemde. In 1914 begon de waangedachte dat geweld de oplossing kon brengen van die problemen die door overleg en elkander begrijpen on- opeelost moesten blijven. De hoofdzaak was toen, wie overwinnaar zou bliiven in den slag: thans nas begrijnen wij wat de consequenties zijn. wat ver nietigd werd. Por. herinnerde aan het woord van Heine: „Wij begrijpen de ruïnes pas. als wij zelf ruïne geworden zijn. In het beein van de 19e eeuw dacht men dat de ge'heele samenleving op Westerschen grondslag gebaseerd zou wovden. Langzamerhand bemerken wij echter, dat in het Oosten krachten werken, die de ont wikkeling bedreigen. Dat bleek vooral na den oorlog die 3 duidelijk zichtbare gevolgen bracht: ten eerste, wat spr. noemde een be- wustziinfiverschuh'ing. nl. het ontstaan van wantrouwen in de eigen beschaving in het Westen, en opkomend zelfvertrouwen in het Oosten, Ten tweede: een totale ontwrichting van het. historisch geworden economisch we- reldverkeer: eerst door den oorlog, later door de benaüngen van het verdrag van Versail les. ten slotte door de maatregelen die ge troffen werden en worden en die het inter- ó->+ionaJe vckeer belemmeren. Ten derde het probleem dat in het Oosten ^en bewoners werd opgelegd: emigreeren of mdustrialiseeren, Zii hebben het laatste ge kozen. wat wij al duidelijk kunnen bemerken o a. aan de concurrentie van Japan. Vervolgens vestigde spr. de aandacht op het gevaar, dat bestaat wanneer de ouderen te lang in hun pekten blijven en daardoor de kans op.'.een .positie voor. jongeren moeilijker maken. Meer .sneehaal de positie besprekende welke' Nederland in de volkhuislioudiog inneemt, toonde spr. aan. dat kwantitatief de Neder landers met hun 8 millioen zielen van de 600 millioen in de Westersche samenleving, in de minderheid zijn. Het Nederlandsche volk moét dus door nrestat-ies laten zien wat het waard is. Nederland, dat jaarlijks millioenen moet onbrengen voor de ondersteuning der werk zoekenden, moet dus door meer arbeid dit kanitaal vergaren. Daarom zal men de handen ineen moeten slaan om met vereende krachten,- de wapen spreuk ..Je ma'ntiendrai" tot een spreuk van het geheele volk te maken. IETS LAGERE NOTEERINGEN DAN GISTEREN. De beursstemimng was er hedenmorgen niet op verbeterd ondanks het herstel dat gisteren in Wallstreet plaats had. De zwakke tendenz voor het pond oefende een ongun stige invloed uit, evenals de scherpe daling van den tarweprijs en de reactie van de suiker- en kopernoteevingen. Voorts werd de stemming op de Agnster- damsche markt beïnvloed door de mogelijk heid dat de Tweede Kamer het regeerings- voorstel om den invoer met 30 pet. te ver- hoogen zal verwerpen. De noteeringen lagen over de geheele linie iets beneden de vorige slotkoersen. UIT DE OMSTREKEN HILLECOM VERNIETIGING VAN IIYACINTHENBOLLEN Op het gemeente-terrein wordt een groobe kuil gegraven waar alleen van Hillegom 9000 ILL. hyacinthenboUen worden vernietigd door ze met carbolineum te drenken, gemengd met o^^bluschte kalk. LISSE WERKLOOZEN Ingeschreven staan bij de Gein. Arbeidsbe middeling: 111 landarbeiders, 34 bouwvakar beiders. 10 schilders, 3 loodgieters en 34 tot andere vakken behoorend. Woensdagavond zal in „Rehoboth" een be spreking worden gehouden voor ontspanning der werkloozen, waartoe verschillende sport verenigingen zijn uitgenoodigd. RADIOCENTRALE De concessie van de Radio-Centrale is ver lengd tot 1 Mei 1937. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Piet en H. v. Buuringen. Getrouwd: G Meerding en J. H. v. Ham burg. Mr. A. L. M. v. Berckel en M. D. J. Erens Bevallen: M LangeveldUitendaal (z.), A. M- KuipersHagenmaier (z.), C. Veldhuijzen v. Zanten—v. Eesteren (z.), R. WestraLam (z.), E. J LagcwegWallckers (z.), J. H. Sminkv. Dort (d.) Overleden: D. Quartel 16 j. D. v. d. Laan 44 j ongch. M. Picterson 80 j. ZANDVOORT GEMEENTEBEGROOT1NG. De meerderheid van B. en W. voor een nieuw offer van het personeel 65 OF 100 OPCENTEN OP DE FONDS BELASTING? B. EN W. ZIJN VERDEELD. B. en W. hebben de begrooting voor 1933 aan den raad aangeboden. Hét eindcijfer is 1.026.663.33. In hun toelichting zeggen B. en W. dat het niet beiioeft te verwonderen, dat de Zand- voortsche begrooting „in het teeken van den tijd staat", dat wil zeggen: besparing op de kosten van het overheidshuishouden. Er kon niet gedacht worden aan uitbreiding der ge meentelijke taak. Integendeel, het was noo dig om de bestaande arbeidssfeer der ge meente ee-nigermate te beperken. Het zou mogelijk geweest zijn met de thans bestaande 100 op centen op de fondsbelas ting en de noodige bezuinigingen de begroo ting zon der beperking dier arbeidssfeer slui tend te maken, maar B. en W. meenden, dat ernstig gestreefd moest worden naar verla- gingvan dit zeer hooge belastingcijfer te streven. Het zou funest zijn de 100 opcenten te handhaven. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor het opcentenaantal op de fondsbelasting voor het vo!.<re.nde belasting jaar (1 Mei 19331 Mei 1934) te verlagen van 100 op 65. De rekening over 1931 is door allerlei wis selvallige invloeden ongunstig verloopen. zoo dat. de reken ine met. een belangrijk nadeelig saldo sluit 68.026. dat dus de begrooting voor 1933 ongunstig beïnvloedt). In de toe komst moet gestreefd worden om nadeelige saldi te vermijden. Met de ramingen voor 1933 is daarmede rekening gehouden. De gemeente moet ook eindelijk afkomen van den loodzwaren druk van net nadeelig saldo over 1929 (ontstaan door de kwade posten op de belastingen). Over een 4-tal jaren kan, als die achterstand ingehaald is, een tijdvak van herleving en ontwikkeling op gezonde basis tegemoet gezien worden. B. en W hopen, dat de raad daarbij zal willen medewerken. Van het. nadeelige saldo over 1929 moet in 1933 nog 57.500 verrekend worden, zoodat de dienst 1933 in totaal aanvangt met een nadeelig saldo van 125.526. Voor de jaren 1934 en 1935 moet dan van het tekort van 1929 nog 115 000 betaald worden. De 100 opcenten op de fondsbelasting in het- belastingjaar 1932'1933 komen nog voor 4 maanden ten goede aan den dienst 1933. Er worde nu reeds langen tijd onderhan delingen met het rijk gevoerd over het toe kennen van rijkssubsidie in de kosten.van steunverleening en werkverschaffing. Er is nog geen beslissing bereikt. B. en W. hebben evenwel vrijheid gevonden om op de be- groot-ing voor 1933 een bedrag van f 24.000 te ramen als subsidie van het rijk. Voor 1932 waren geraamd voor steunver leening f 8000 en voor werkverschaffing f 23.000. Die bedragen bleken te-laag. Zij zijn; nu uitgetrokken op'f 15.000 en'f 40.000, dus f 24.000 hooger. De minderheid ii hü'teeollege van B. en W. (de burgemeester) meende dat dit bedrag f 10.000 lager is te stellen. De burgemeester vormt de minderheid in het college van B. en W. voor zoover het be treft de verlaging van het aantal opcenten burgemeester wenschte bezuiniging niet te verkrijgen ten koste van een ingrijpende salarisvermindering van het gemeenteperso- neel en de opheffing van den schooltandart sendienst en het vakonderwijs in dc lichame lijke oefening. De meerderheid van B. en W. wie met in gang van 1 Januari het.verhaal van de pen sioenbijdragen' van het gemeentepersoneel van 3 pet. te verhoogen tot maximum 8 1/2 pet. 30 a 40 pet. meende men te kunnen be sparen op de verwarmingskosten van raad huis, gebouw P. W., scholen, enz. Voorgesteld wordt het officieel raadsver- slag te beperken tot een zakelijk verslag, waardoor f 700 bespaard kan worden. De meerderheid van B. en W. meent, dat de schooltandartsendienst een luxe instel ling is, die thans niet in stand gehouden kan worden. De schooltandars zou op wachtgeld gesteld moeten worden. De kosten zijn thans 2000, aan wachtgeld moet 1100 betaald worden, zoodat de bezui niging 900 bedraagt. De afschaffing van het vakonderwijs in de lichamelijke opvoeding geeft een bezuiniging van 1450. Verder lichten B. en W. de voorstellen tot concentratie van diensten toe, waarover wij reeds eerder bijzonderheden mededeelden. Ook instandhouding van den openbaren cursus voor vervolgonderwijs achten B. en W. niet juist. De bijdragen van de ouders in de kosten van nijverheidsonderwijs kan niet uitblijven. Hulp van de gemeente moet geen regel maar uitzondering zijn. De meerderheid van B. en W. wil ook de subsidie van 500 ten behoeve van de kraam- verzorging laten vervallen. De geregelde uitbreiding van de schoolbi bliotheken moet voor een jaar onderbroken worden. In de begrooting is rekening gehouden met het besluie van den raad tot inkrimping van net aantal boventallige onderwijzers. B. en W. willen de 4 zomerconcerten ver minderen tot 1. De subsidie aan Vreemdelingenverkeer wil len B. en W. ook verminderen. Reclame in het buitenland treft momenteel weinig doel, terwiil de plaatselijke vereeniging dit jaar haar actie heelt beperkt. B. en W. willen de subsidie aan de Alg. Ned. vereeniging voor vreemdelingenverkeer niet toekennen en de subsidie aan de plaatselijke vereeniging van j ïüuu tot J 800 verlagen. Bij het óverleg hebben B. en W. een voor stel aanhangig gemaakt om de loonen dei- losse werklieden in belangrijke mate te ver lagen. Een opcent op de gemeentefondsbelasting werd voor het jaar 1932ijl933 geraamd op 770, voor het jaar 1933-1934 is de opbrengst niet hooger te schatten dan 513.33 per op- cent. De opbrengst der belastingen is voor 1933 als volgt geraamd: Hoofdsom gebouwde en ongebouwde eigen dommen f 29.640. 80 opcenten op de grondbelasling f 31.500. Hoofdsom personeele belasting f 73.000 (evenals voor 1932). Opcenten personeele belasting f 81.SC0. 4S opcenten dividend- en tantième-belas ting pro memorie. 50 opcenten vermogensbelasting f 3415. 4 maanden 100 opcenten op de grondbe lasting f 26.500, 8 maanden 65 opcenten f 33.366. Hondenbelasting f 3000. Vermakelijkheidsbelasting f 10.000. Het batig saldo der gasfabriek Ls geraamd op f 3685, der waterleiding op f 17289. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zand voort op Woensdag 26 Ootoiber des avonds half acht. Voorzitter: 'de heer H. van Alphen, burge meester. De Voorzitter deelt mede. dat de heer Padt gemeld heeft, niet aanwezig te kunnen zijn. Spreker zegt verder overtuigd te zijn namens den geheel en na-ad te spreken, als hij er zijn blijdschap over uit. d'at de heer Groen na een inagidiuiiége ziekte, weer voor heit eerst- aanwezig is. Hij wenscht hem mei zijn herstel van harte geluk. (Instemming). De heer Groen dankt voor dieze vriende lijke woerden. J. GROEN. Ingekomen stukken. De Arbeiders Sportbond 'heeft verzocht, hét gymnastieklokaal vtan School D te mogen gebruiken, daar de oude Bewaarschool zich minder goed leent als oefendokaal voor een gymnastiek vereeniging De V o o r z. i 11 e r stelt voor, diiit- adres om prae-advies in pun handen te stelden. De heer Van der M o o 1 e n is te gen aan houding. Hij stelt voor, iai deze vergadering over dit- verzoek te beslissen, omdat de leden nu toch wel weten waar het cm gaat. Uit stel acht hij voor deze organisatie hoogst ongewenscht. De Voorzitter ontraadt aanneming. Alle degelijke stukken gaan in den regel naar B. en W. om prae-advies. Ook is het wenschelijk, om de meening van het school hoofd te hooren. Bovendien behoeft men niet voor lang uitstel te vreezen, want die raad zal weer heel spoedig ter vergadering worden geroepen. De heer D r u y f merkt op. dat de raad de meening van 'het sicihooihooM wiet ikewt. Hij is dus voor aanlhoudinig. De heer E1 f f e r s zegt. dat uit voor.gaan.de stukken toch wel gebleken is, hoe de meening van dit schoolhoofd is. Die is afwijzend. De zaak kan dus gevoeglijk in deze vergadering behandeld worden. De heer Gee-rs acht het inihet belang van de betrokken organisatie om op het prae- advies van B. en W. te wachtten. De -heer Druif zegt, dat de raad toch -wel gaarne zal willen vernemen, waarom het schoolhoofd er afwijzend tegenover staat. De heer Van der Mooien handhaaft zijn voorstel. Het wor'dit met groote meerderheid van stemmen verworpen. Het adres wordt dus aangehouden. menig dorpje in Noord-Holland moeten de muziek veie enigmgen zich met veel slechter lokalen behelpen en toch behalen ze mooie successen. Spreker weigert ten eenenmale te gelooven, dat een vereeniging geen sueces zou kunnen hebben alleen omdat een repe titielokaal een beetje te klein is. Hij heeft een repetitie in de bewaarschool bijgewoond, dus hij heeft zichzelf kunnen overtuigen. Na uitvoerige replieken words het afwij zend voorstel van B. en W. verworpen met 10 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de beide wethouders. Bezuiniging: door concentratie van diensten. Aan de orde komt het bekende voorstel van B. en W. tot bezuiniging door concentratie van diensten, dat reeds uitvoerig in ons blad gepubliceerd is. De heer E1 f f e r s verklaart zich tegen opheffing van de betrekking van gemeente vroedvrouw. Hij keurt het ook af, om mej. Boerstra, die reeds 55 jaar is, op wachtgeld te stellen. Hij bepleit aanhouding. Het voorstel wordt aangehouden, Gemeentebegrooting. Aangeboden worden de gemeentebegrooting en de begrooting der bedrijven voor 1933. Wijziging Politieverordening. B. en W. stellen voor, wijzigingen in de Al- gemeene Politieverordening aan te brengen. Voorgesteld wordt art. 89 aan te vullen met het volgende: Het is verboden in automaten, die zich bevinden op het voor het publiek toe gankelijke plaatsen of plaatsen die direct van den openbaren weg af zijn te bereiken, tabaksartikelen in welken vorm ook af te le veren of in voorraad te hebben. En in verband met- de ongeregeldheden die dezen zomer hebben plaats gehad, stellen B. en \V. voor de Alg. Pol. verordening aan te vullen met een nieuw artikel. Bij dit artikel wordt he' verboden vuurwerk af te steken, teert o"'-en te branden of vuurwapens af te schieten binnen de gemeente. Verder is het verboden zonder toestemming van den Bur gemeester vuurwerk, buskruit, schietkatoen, of andere ontplofbare stoffen t-e verkoopen ten geschenke te geven, op andere wijze te verstrekken of bij zich te hebben. De heer Druif stelt voor, het artikel over de automaten uit de verordening te lichten. Besloten wordt deze kwestie aan te houden. Verder wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Hamerstukken. Dc volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 6 Juli j.l. betreffende de belooning van de geleidster der zwakzinnige leerlingen. Prae-advies op de aanvrage voor den bouw van een dubbele villa aan den Boulevard Paulus Loot Voorstel tot verlenging van de geldingskracht der beheersverordeningen van de takken van dienst. Vaststelling van belastingkohieren. Vaststelling van twee sup- pletoire begrootingen voor den dienst 1932. Rondvraag. De heer Koning vestigt er de aandacht op. dat niet voldoende gelet wordt op de be palingen van het Ambtenaren- en .Werk! ie- denreglement. Volgens deze bepalingen gaaïï" menschen, die twee jaar in tijdelïjkin dienst van de gemeente zijn geweest, automatisch in vasten dienst over. Spreker hoort nu telkens van ontslag en van op wachtgeld stellen. Hij vraagt om deze aangelegenheid nog eens te bestudeeren. Dit wordt toegezegd. Hierna sluiting. FORENSÉNVEREENIGING „ZANDVOORT" Interpellatie Druif. De heer Dru i f heeft schriftelijk aan den Raad verzocht te mogen interpelleren over: a. de steunbedragen; b. de loonen bij de gemeentelijke werk verschaffing; c. het uitzenden van werkloozen naar de Rijkswerkverschaffing; d. de bevoegdheid of bevoegdheden van den voorzitter van Maatschappelijk Hulpbe toon. De Voorzitter deelt onede. dat de heer Druif deze interpellatie in de volgende ver gadering houden kan. Benoemingen. Tot leerkrachten bij het ver volg onderwijs aan school B worden benoemd mej. M. C. Teekman en de heer II. Poots. Mej. P. KoperVan Keulen wordt be noemd tot schoonmaakster aan de Voorbe reidende School en aan het Consultatie bureau Verbrecding Boulevard Paulus Loot. Het voorstel tot overneming van het- erfpachtsrecht van perceelen grond aan den Boulevard Paulus Loot, noodig ter verbree ding van den boulevard, wordt goedgekeurd. Zandvoortsche Muziekkapel. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken op een verzoek van de Zandvoortsche Muziekkapel, om het gymnastieklokaal van school D voor repetities te mogen gebrui ken. De heer B o 1 w i d t bepleit met warmte inwilliging van het verzoek. Hij acht het een cultureele taak van de gemeente, er voor te zorgen, dat deze Muziekkapel over een be hoorlijk repetitielokaal kan beschikken. De heer Koning spreekt in denzelfden geest. Hij komt steeds meer tot de overtuiging oat die oude bewaarschool niet geschikt is voor het doel. waarvoor ze verbouwd is. De heer Geers vreest-, dat deze Muziek kapel zal uitsterven, als het verzoek niet wordt ingewilligd. Spreker kan het best be grijpen, dat de leden vaak van de repetities wegblijven, omdat zij weten, dat de oude be waarschool niet geschikt is voor de repetities. Evenals de heer Koning hoopt spreker, dat de raad het verzoek van de Muziekkapel zal inwilligen. De heer Van R ij nb e r k zegt, dat deze vereeniging een zeer groote cultureele betee- kenis heeft. Zij luistert ook alle dorpsfeesten op,... Wethouder Molenaar: „Ook het 1-Mei feest!" De heer Van Rijnberk: „Neen, zoover zijn we nog niet! Maar een feit is, dat deze Muziekkapel voor Zandvoort onmisbaar Ls". Spreker bepleit ook inwilliging van het ver zoek. De Voorzitter merkt- op, dat de oude Bewaarschool met een beetje goeden wil toch wel geschikt is te achten voor repetitielo kaal van een harmonievereeniging. Een fan farecorps is veel harder. De muziekkapel uit spreker's vorige gemeente (Westzaan) zou jaloersch zijn op de Zandvoortsche musici, als zij dit repetitielokaal zagen. Het is heusch niet de bedoeling van B. en W., om deze Mu ziekkapel te laten uitsterven. De heer Goers kan te dien opzichte gerust zijn. In Aangemoedigd door het succes der vorfgë feestavonden heeft het- bestuur der forensen- vereeniging „Zandvoort" besloten weer een cabaret-avond te orgapiseeren. Het is gelukt wederom de medewerking te verkrijgen van den heer Jack Gay, conferencier, chanson nier en zijn ensemble, met een geheel nieuw repertoire Verder zal de beroemde band „the Bache lors" de schlagers uit de beste films van dé laatste 6 maanden spelen. De groote attractie zal zijn een yo-yo- demonstratie en wedstrijd, waaraan prijzen verbonden zijn. Daarop volgt een yo-yo-dans met verrassingen. De uitvoering heeft plaats op Zaterdag avond 5 November. VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond houdt de plaatselijke a>f- deeling van Volksonderwijs een propaga n da - vergadering im Zomerlust. Als eerste punt komt. in behandeling: Het onderwijs in de lichamelijke opvoeding te Zandvoort. Geen opnieuw behandelen van de kwestie, die reédis meermalen bsprefcen is. meer een nabetrachting. Verder vermeldt de agenda de gewone punten. NED. VEREENIGING. De afdeelimg Zandvoort van de Ned, Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dran ken houdt' Dinsdag 1 November een vergade ring in de zaal van de Oude Bewaarschool. Een der voornaamste punten van de agenda is: het be spieken van de propaganda -avond op 14 Nov. J. C. G. O. B. De Zandvoortsche afdeeling van de J. C. G. O. B. houdt- Zaterdagavond in Ons Hu-is een bijzondere propagaiidaavond. Ds. Tromp zal daarbij spreken over het leven en 'net werk van Guido Gezel'e. Verder is er eei. afwisselend programma- PEER GYNT. Over diet tweede deel van Ibsens Peer Gymt, zal ds. Pad; Zaterdagavond in *,et Ge bouw Brugstraat een lezing houden voor den Zand voor tschen Jongeren Kring. Mevr. Sterrenburg, zang. Pierre Vera on ck en Joh. O-tten piano, zullen de muzikale illustratie bij deze lezing verzorgen. JEUGDKERK. Op de feestavond van de Jeugdkerk. die in het Gebouw Brugstraat werd gegeven was 'n groote en goede belangstelling. Meer dan tachtig leden hadden zich daar vereenigd. Ds. Padt hield een inleiding. Daarna had den de bestuursverkiezingen plaats. Het be- stmirs bestaat thans uit den heer C. v. d. Werff, voorzitter, B. Bohvidi. secretaris: mej. K. Mieras penmimgmeeateresse en F. Padt en J. Poolman leden. Het programma, dat veel afwisseling bood gaf tevens een goede ge'.eenheid om het ieuwe orgel in gebruik te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2