Naar het dorp. DE VEEDIEVEN DE WIELERBAAN in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is bijna gereed voor een zesdaagschen wielerwedstrijd en de rei kunnen b eginnen. zullen spoedig de training FEUILLETON. (TOM MIX SERIE.) door CHARLES ALDEN SELTZER. 39) Stafford sprong op uit zijn stoel en deed een stap naar Ferguson toe. „Wel, wat begon hij. Maar een blik op het gezicht van zijn knecht deed hem zwijgen. „Ik ben vandaag hierheen gekomen, om je den veedief aan te wijzen, waarover ik giste ren met je sprak. Ik ga hem nu opzoeken, Wanneer hdji zijn biezen niet gepakt heeft zul je hem spoedig zien. Leviatt ging de deur van het kantoor uit en liep langzaam naar de slaaploods. On derweg passeerde hij verscheidene mannen, maar hij lette niet op hen, zijn gelaat hali een boosaardige uitdrukking en zijn oogen glinsterden fel. Toen hij de slaaploods bereikte, passeerde hij, zonder een woord te spreken nog meer mannen, liep regelrecht naar een hoek van het vertrek, waar Tucson zat en begon ern stig met- zijn vriend te praten. Even later stonden hij en Tucson op en liepen de slaap loods uit, regelrecht naar de smederij toe. Na een poosje kwamen zij weer te voor schijn zij voegden zich bij de groep, léie bij ce slaaploods stond. Onderwijl Leviatt en Tucson in de smederij waren, was Ferguson thuis gekomen. Toen zij weer naar buiten a.\,ai uC&c lüu.ja ai .ic..au.oor .an Stafford verdwenen. Sedert den dag, waarop Ferguson in het kantoor naar Leviatt was toegekomen, om hem den leeren tabakszak te geven, dien deze laatste verloren had, bij de rots boven de geul waar Ferguson de doode koe van de Two Diamond met haar kalf had gevonden, wist Leviatt. dat de nieu we knecht hem verdacht van in verband te staan met de veedieven. Maar dit had hem niet verontrust. Hij voelde zich veilig door de positie, die hij bekleedde. Zelfs Fergu son zou afdoende bezwarende bewijzen moeten aanvoeren, voor hij mocht hopen, om met succes een opzichter te beschuldigen van het stelen van vee. Leviatt had zich veel ongeruster gemaakt over Ferguson's blijkbaar succes in zijn hof makerij van Mary Radford. Zijn haat op gewekt. bij de schietwedstrijd in Dry Bottom was toegenomen bij de ontmoeting met Ferguson op <ie veranda van Radford's huis in Bear Flat; bij het voorval in de slaap loods, toen Rope Jones Tucson belet had, om den nieuwen knecht in den rug te schieten en bij de ontdekking, dat deze laatste hem verdacht van medeplichtigheid met de veedieven. Maar het hoogtepunt was bereikt, toen Mary Radford zijn liefde ver achtelijk afwees. Van af dat oogenblik wist hij, dat er, zoolang Ferguson leefde, en op de Two Diamond bleef, voor hem daar geen vrede af veiligheid te vinden zou zijn. Toch had er geen oogenblik aan gedacht, om zijn oneenigheid met Ferguson, man te gen man uit te vechten. Tweemaal had hij een verrassend proefje gezien van dier.s handigheid met de revolver en beide keeren had hij zijn eigen minderheid sterk gevoeld. Hij was niet zoo dwaas, om te denken, dat hij overwinnaar kon zijn bij dat spel. Maar er waren andere middelen. Rope Jo nes had dit ondervonden toen het te laat was. om er zijn voordeel mee. te doen. Rope was in een. zorgvuldig opgestelden val geloo- pen en had ondanks zijn reputatie van snel- i.e.o m lie. .ar. iyii wapen, ervaren, dat het oude spelletje, om een man tusschen twee vuren te stellen afdoende was. En nu waren Leviatt en Tucson van plan- om dit weer te herhaler.. Na zijn gesprek met. Stafford was Leviatt overtuigd, dat de tijd om te handelen was aangebroken. Ferguson had den eigenaar verteld, dat hij dezen laat- sten den dief zou aanwijzen en hierdoor wist. Leviatt dat de nieuwe knecht voldoende bewijzen tegen hem verzameld had en hem nu, in zijn ware gedaante, aan een eigenaar zou toonen. Hij had, op zijn beurt, den eige naar een boodschap voor Ferguson gegeven. „Wij zullen hem afwachten", had hij gezegd. Hij wist niet of Ferguson deze boodschap had ontvangen. Het was een goed idee ge weest; de woorden waren hem heelemaal onwillekeurig ontsnapt-. Bij dat „Wij" had de eigenaar gedacht, dat hij bedoelde, dat het heele personeel gereed gehouden zou worden, om den dief gevangen te nemen. Leviatt had enkel zich zelf en Tucson op het oog gehad. En zij waren gereed. Onderwijl Ferguson thuiskwam en naar het kantoor ging, hadden Leviatt en Tucson in de smederij hun plan vastgesteld. Toen zij zich bij de groep voor de slaaploods voegden en zich opgesteld had den met dertig of veertig voe'. ruimte tus- schen hen in. hadden zij de eerste voorbe reidende bewegingen gemaakt. De volgende zou gemaakt worden zoodra Ferguson ver scheen. om zijn plan ten uitvoer te bren gen en Stafford den veedief aan te wijzen. Geen der overige mannen van het perso neel merkte iets van de nerveuze opwinding van Leviatt of Tucson. Zij luisterden naar de ruwe scherts, lachten wanneer de anderen lachten, zelfs om grappen, waarvan zij de bedoeling niet begrepen. Maar verlieten hun plaats niet, evenmin- verzuimden zij om met scherpen, waakzamen blik uit te kijken r.aar ce komst van Fergu son. En toen zij hem uit de deur van het kantoor zagen komen, vergaten zij om te schertsen 01 te tacnen. maai a.cn.11 gend op denzelfden afstand van elkander staan, terwijl hun gelaat een weinig ver bleekte en hun harten iets sneller klopten. Toen Ferguson de kantoordeur uitstapte werd hij door Stafford gevolgd. De nieuwe knecht had genoeg gezegd om ce argwaan van den eigenaar op te wekken en zijn op treden had iets gehad, wat den indruk gaf. dat hij iets meer van plan was, dan enkel den dief aanwijzen. Wanneer ooit een aankon diging van naderend onheil te lezen stond in de oogen van een man, dan was Stafford overtuigd, dat deze nu te iezen stond in de oogen van zijn knecht gedurende den korten tijd, dat deze in zijn kantoor stond en toen hij de deur uitstapte. Stafford had geen uitnoodiging ontvan gen om hem te volgen, maar gedreven door het dreigement in de oogen van zijn knecht en door zijn kalme vastberadenheid, die een ontzettend treurspel voorspelde, ging hij ook naar buiten en volgde op een afstand van twintig meter. Ferguson aarzelde geen enkele maal toen hij op de slaaploods toeliep behalve om een vluchtig onderzoekenden blik op een groepje van twee of drie mannen te werpen, die in de schaduw van het afdak van dit gebouw stonden. Hij.liep langs de smederij heen op de slaaploods af, waarbij hij kalm door stapte. zonder naar rechts of naar links te kijken. Behalve Leviatt en Tucson hadden nog andere mannen van de groep Ferguson zien naderen en toen hij dichterbij kwam. stokte het gesprek en er ontstond een plotselinge stilte. Ferguson liep tot een plek, tien voet verwijderd van de groep, die tegen den muur van de slaaploods stond. Stafford was snel nader gekomen en stond nu, in een houding van gespannen verwachting, bij een hoek van de slaaploods. Van zijn plaats kon hij het gezicht van Ferguson zien en hij verwonderde zich over ce plotselingen verandering, die daarin was i en hoewel de harde lijnen nog altijd 0111 z mond te zien waren, vertrokken de hook- u zich een weinig, alsof hij zich over iets v*oo- lijk maakte. Er lag lets spottends in zijn oogen een koele spot, die veel geleek op de uitdrukking, die de eigenaar maanden ge leden in Dry Bottom In zijn oogen las, toen hij tegen Leviatt zei, dat hij dezen een „han- digen kerel" vond. „Maar nu bleef Stafford ademloos staan, toen hij Ferguson's stem hoorde, die tot Le viatt gericht was. „Je vindt zeker, dat Je het druk gehad hebt den laatster, tij- zo; ;-!j op gerekten toon. Hoe onbeteekenend deze wocrcV-n ook scho nen; onbeteekenend voor do 0 mannen en voor den eigenaar van de Two Diamond; voor Leviatt hadden zij een ontzettende bc- teekenis. Zij zeiden hem. dat Ferguson op de hoogte was van zijn valsehhoi::zij kon den beteckenen, dat de nieuwe knecht op de hoogte was van zijn betrekkingen tot de veedieven, die hij gisteren opgezocht had tusschen de heuvels bij de rivier. Wat le viatt dacht, de woorden hadden voor hem. genoeg beteekenis om een hoonenden glim lach op zijn gelaat te voorschijn te brongen. „Wat bedoel je?" vroeg hij, terwijl zijn oogen boosaardig glinsterden. Ferguson glimlachte, met vasten blik ont moetten zijn oogen die van zijn ondervra ger. Vastberaden. alsof dit. een vredig derhoud gold, haalde hij wat tabak en ver schillende stTooken rijstpapier te voorschijn Hij zocht een der strookon uit, stak de andere weer in zijn zak en begon een sigaret te rol len. Zijn bewegingen waren zeer beslist. Staf ford wendde zijn oogen niet van hem af. ge boeid door zijn bedaardheid. In de <ü«ïdo stilte werd geen enkel geluid vernomen, be halve het gedempte gerammel van pannen in de slaap loods dat getuigde, dat de k»fc zijn helper aan het werk waren. (Wondt vervoegd), EEN OVERZICHT OP DEN BRUGGENBOUW TE ZALTBOMMEL. - Geheel links: de nieuwe verkccrsbrug: in het midden de oude spoorbrug en rechts de nieuwe spoorbrug die op de -elfde pijlers rust als de thans bestaande. DE GROOTE TENTOONSTELLINGSHALLEN aan den Kaiscrdamm te Berlijn worden gedurende het winterseizoen voor sportdoeleindon gebruikt. De Rhönrad-sport wordt er druk beoefend. DE BEKENDE JAPANSCHE ATHLEET NAMBU, die ook aan de Olympische spelen te Los Angeles deelnam, is te Tokio in zijn Olympisch-costuum in het huwelijk getreden. IN HET MUSEUM TE EDAM heeft een brutale inbraak plaats gehad, waarbij vrijwel alle oude gouden en zilveren munten werden ontvreemd. De concierge van het museum bij de geplunderde vitrine waarin zich de munten bevonden. Slechts enkele waardelooze stukken werden achtergelaten.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9