STA TEN- GENERAAL. MINISTERCRISIS VERMEDEN. HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 TWEEDE KAMER. Of alleen maar uitgesteld? Beraadslagingen over de in voerrechten geschorst. Na de algemeene beschouwingen weer aan de orde. Komt tijd, komt raad. Alle A.-R. waren er tegen, op één na. Reddende motie van Mr. Aalberse. Toezeggingen van den minister. Hij wil Ouchy het volle recht doen wedervaren. Antwoord op de discussies. 27 October. Er was dus tóoh de dreiging van een mi- nostercrisis. We 'hadden niet zekerheid gemeld en ook 'kunnen meiden, o.p grond van onze inlich- tingen, dat er een meerderheid zou zijn voor •het'ontwerp van minister de Gesr tot heffing van 30 tijdelijke opcenten op 'het tarief van invoerrechten. We hadden met zekerheid ge meid en ook 'kunnen meiden, dat een meer derheid niet den minister zal volgen uit achlten den minister van Financiën naar huis te zenden. Het is echter gebleken, dat de heer Col1 ijn zijn fractie volkomen in de hand heeft. Eén lid slechts was er, die met den A heer Colijai niet mee wens ah te te gaan. Eén. lid slechts! Onze inlichtingen uit de •beste 'bron, spra ken van een aanvaarding van het ontwerp, maar die inhobtingen waren, zooals onze lezers weten, van enkele dagen geleden. En én drie dagen kan er veel gebeuren. Het schijnt onder invloed van wat of van wien? dat de a.r.-fractie tot een andere houding is gekomen, dat zij in groote meer derheid niet den minister zal volgen uit gouvemementeelen zin, zooaLs aanvankelijk het voornemen was. Is men al oponeerend tegen den minister van zijn oorspronkelijk standpunt afgegaan en de overtuiging toege daan geworden, dat men verkeerd deed:, de 'tairiefsverhooging te doen passeeren uit gouvernementeelen zin? Dat men geenerlei •tariefsverhooging mócht toestaan. Heeft Dr. Colüjn. allen weten te overtuigen op den duur, daar waar hij aanvankelijk zeker niet allen meekreeg? Eén lid ging niet mee. Wie dat was? Wellicht blijft het een raad sel maar zijn we heel ver mis, wanneer we vermoeden dat dit de heer Beumer is geweest? Immers, deze onder toekende met de &0f. Mr. P. J. Aalberse ,(R-EUï (heeren Aalberse en Snoeck Henkemans een motie om die verdere discussies uit te stellen •tot na de behandeling van de rijksbegrootimg •toen een verklaring van Dr. Oolijn de span ning in de Kamer wel heel ;groot gemaakt had. Wat hield de verklaring van Dr. Colijn in? Men weet. dat de heeren Colijn en Snoeck Henkemans zich gisteren tegen het ontwerp verklaarden. Van hen hing veel af. Want zij zijn de chefs van ham fracties, twee fracties van wie het lot van het ontwerp afhing. Im mers 'bij de linkerzijde bleek van geenerlei animo, hoe en waar dan ook, om voor het ont werp te stemmen. De beide chefs hadden bezwaar tegen het ontwerp vanwege Ouchy. Het verhoogen in het .tarief noemden zij daarmede in strijd, En zij vreesden ook dat de mogendheden allerlei moeilijkheden in den weg .zouden leggen, tengevolge van het feit, dat het ontwerp de onderteekenaars aan Ouchy' vrijstelde van de opcenten-'betaliinig. Minister de Geer nu heeft gepoogd de beide heeren tegemoet te komen. Hij wilde dan in het ontwerp wel een wijziging aanbrengen, tengevolge waar van hij volledig tot intrekking van de op- Icentenheffing zou overgaan, wanneer het verdrag van Ouchy in werking zou treden. Hiermee wilde de minister bereiken, dat de be teekenis van Ouchy zou worden onder streept. Immers, het in werking treden van Ouchy zou beteekenen, dat de. groote mogend heden bij wie thans een onderzoek wordt ingesteld: of zij hun ,,fiat" willen geven in dien zin, dat zij op grond van het regionale verdrag geen aanspraak zuïten maken op meestbegunstigimg, wijl een tolunie of iets, hetwelk een tolunie nadert, daar buiten staat, immers, herhalen we. het in werking treden van Ouchy zou beteefcenen, dat de gedachte van Ouchy, doorwerking had gevonden, En dat zou den minister alles waard zijn. Zelfs de baten uit het ontwerp. (Den heer Snoeck Henkemans had de mi nister daarmede gewonnen. Maar niet den heer Colijn. die zwaarder dan gisteren, thans zijn bezwaren deed wegen. Verleden jaar aldus de heer Colijn heb ik alreeds gezegd', dat wij niet meer mee gaan met een automatische tariefsverhoo- ging: de regeering had d i t conflict met ons kunnen vermijden. Deze verklaring, afgelegd namens de grootst-mogelijke meerderheid van de a.r. fractie, viel als een steen in de discussie. Zulk een aangesloten geheel had men zeker niet verwacht. Want alle anti-re- volutiomnairen zijn geen vrijhandelaars. Er kwam toen ineens wel heel veel dra matiek in de sfeer. Men verwachtte immers de stemming, een stemming, welke over het lot beslissen kon van een ministersleven. De heer Colijin echter opperde zelf een. uitweg. Hij vroeg of het niet mogelijk was de •discussie te schorsen tot na de afhande ling van de algemeene beschouwingen op de rijksbegrooting. Tijd brengt, raad. De heer Aalberse nam die gedachte over voor een motie. De motie werd aangeno men met 932 stemmen. Alleen de commu nisten waren tegen. Maar wat beteekent nu dit uitstel? Wanneer de discussie over de algemeene beschouwingen niet. duidelijk aangeeft door welke nieuwe belastingen de opcenten op het tarief kunnen worden vervangen, dan b 1 ij ft de heer De Geer op zijn stuk staan. Hij ziet inlet da,t uit de discussie van de laat ste dagen eenig nieuw, houdbaar plan van dekking is opgekomen. En waarneer de heer Colijn ziet dat de minister op zijn stuk blijft staan, dan zal het tot een botsing moeten komen.. Want dr. Colijn kan thans niet meer terug. Zelfs al zou hij willen. Toen minister de Geer betoogde, dat hij de tarieven-verhooging zou intrekken, zoo dra Ouchy in- werking was getreden en dat hij in dat geval wel aan de benoodigde mid- Dr. H. Colijn. delen zou zien te komen, toen heeft de heer Albarda gevraagd, hoe de.minister dat mo gelijk achtte. Waarom was de minister dan thans niét gekomen met het aanwijzen van de wegen, waarlangs hij gelden denkt te ontvangen, wanneer Ouchy in werking is getreden? Waarom, dan al die economische moeilijkheden? Hierop antwoordde de minister. en dit ging ook tegen Mr. Oud, die den be winds man verweet Ouchy van geenerlei waarde te achten dat, wanneer het verdrag' in wer king is getreden, zulks voor Europa en voor ons land zooveel beteekent, dat hij daarvoor zelfs wel leenden wilde. En ook leenen kón, wijl in dat geval immers een geest van her stel in Europa zou gevaren zijn, Intusschen Dr. Colijn had met de ver klaring voor de grootst mogelijke meerder heid van zijn fractie eerst een crisisstem ming doen groeien en daarna met zijn sug gestie van uitstel de crisis latent gemaakt tot na de algemeene beschouwingen. Wat daaruit groeien moet? We wagen aan geen voorspelling'. Misschien helderen de algemeene beschouwingen de. lucht op. Thans nog het een en ander uit de ant woord rede van minister de Geer. Minister De Geer had met genoegen gecon stateerd dat de Kamer overtuigd is van de fiscale bedoeling van het ontwerp. Er moet voor 1933 een sluitende begrooting gevonden worden, behoudens het spoorwegtekort. Eenerzijds aldus de minister werden tegen de tijdelijke heffing van opcenten op het tarief bezwaren gemaakt als fiscale maatregel. En anderzijds worden bezwaren gemaakt met de opmerking dat de regeering denkt fiscaal te handelen, maar in den grond een economischen, een beschermenden maat regel neemt met alle nadeelen daarvan het gevolg voor een economische opleving in de wereld. Tusschen beide is dus verschil. De laatste groep zou haar bezwaren zien weggenomen, wanneer maar duidelijk bleek, dat aleen voor een fiscalen maatregel de instemming der Kamer werd gevraagd. De eerste hadden be zwaren: duurder leven, verhooging der pro ductiekosten, maar dat zijn bezwaren als tegen elk fiscaal voorstel kunnen worden geopperd. De minister wraakte het in den heer Bie- rema, dat hij tegen het ontwerp oppositie voerde, als bedoelde het bescherming. Dé minister behandelde dan allereerst de fiscale bezwaren. Hij stelde daarbij op den voorgrond, dat thans geen sluitende begroo ting te verkrijgen is zonder belastingverhoo- ging. Nalaten van die verhooging zou erger gevaren met zich sleepen. De minister constateerde dat er in het openbaar debat geen andere belastingver- hoogingeh zijn genoemd, dan die in het Voorloop Verslag. Hij moest hierbij opmer ken, dat de crisisuitgaven voor de regeering zoo oploopen, dat wat er uit andere nieuwe heffingen kan komen, met het betalen daar van zal heengaan. De heer Colijn had betoogd, dat er uit ta baksbelasting meer zou kunnen komen, wan neer hier te lande maar de Engelsche metho den zouden worden toegepast. De minister wilde er de aandacht op vestigen, dat dat. zou beteekenen een algeheele wijziging van de controle-methoden, waardoor daarenbo ven controle zou moeten ingesteld worden ook op de oude tabak. Dat zou onze tabaks- markt in gevaar brengen. Wil men een vroeger beginnen van de pro gressie bij de heffing van de-gemeentefonds belasting? De minister wilde dan berekenen, dat een industrieel met 4 millioen geïnves teerd kapitaal waarvan hij thans nog 1 per cent rente, trekt; in totaal aan belastingen inkomsten en vermogensbelasting met alle opcenten, ook met die van de verhooging van de gemeentefondsbelasting, welke er ligt, van zijn f 40.000 inkomen meer dan f 28.000 heeft te betalen aan den fiscus: d.i. 70 pet. De minister wist dat vele leden der Kamer met hem dekking der tekorten willen. Maar hij wist ook, dat elk der tien andere voor stellen, welke zij ter plaatsvervanging heb ben, op zooveel bezwaren zouden stuiten, dat er geen meerderheid voor te vinden zou zijn. Het was daarom goed van de regeering meende de minister om vast te houden aan zijn voorstel. Zal de heffing opbrengen, wat er van ver wacht wordt? Ook deze heffing, antwoordde de minister, is met de vereischte nauwkeu righeid voorbereid. Natuurlijk kon de op brengst tegenvallen, maar dat is een bezwaar tegen elke nieuwe heffing, dat moet dus thans niet tegen het sociale ontwerp worden ingebracht. Kan er sterker bezuinigd worden? De crï tiek van den heer Kersten, die bezwaar maakte tegen het. voortgaande storten door het Rijk in het Invaliditeitsfonds, meende Jhr. Mr. D. J. de Geer. de minister te kunnen opvangen door mede te deelen. dat. de- commissie-Parijn een on derzoek zal instellen naar een partieele in voering van het- aanslagstelsel, waardoor het oploopen der fondsen zal tegengegaan wor den. Wat de cumulatie van pensioenen be treft. daaruit is door rijksingrijpen niet veel te halen. De minister hoopte daarmede de bezwaren van' den heer Kersten te hebben weggenomen. De heer Bierema had gezegd, dat. de op- centenheffing od het tarief schadelijk was voor het bedrijfsleven. Dat is antwoordde de minister het geval bij elke belasting heffing. Het gaat er nu maar om de nood zakelijke dekking te brengen door maatrege len, welke het minst schadelijk zijn voor het bedrijfsleven. Wanneer de heer Bierema klaagde, dat de landbouw niet-, gelijk het be drijfsleven,'profiteerde van de tariefsverhoo- ging, dan constateerde de bewindsman, óaf dus voor een deel de heer Bierema zelf zijn eigen betoog bestreed. Terwijl hij aldus de minister zijn anathema uitsprak tegen de bescherming, verlangde hij zelf naar de vleeschpotten van Egypte terug. De minister beloofde met grooten spoed eeh technische herziening van het tarief te zullen ter hand nemén. Er is groot, bezwaar gemaakt tegen het tij delijke van de opcentenheffing. Maar waar om' heeft men vroeg de bewindsman dan geen bezwaar gemaakt tegen de tijde lijkheid van de verhooging van 8 op 10 pet, destijds, welke door een amendement-Oud in de wet is gebracht-? De minister deed uitkomen, dat er in het volgend najaar moet en kan worden afgeko men van de opcenten. Immers is er meer geld nöodig, dan kan toch de cou-ponbelas- ting worden ingevoerd, welke' in eén ver stadium van voorbereiding is, maar nog niet zoover, dat invoering oo het oogenblik ai mogelijk is. Wanneer dr. Colijn zeide. dat met een verhooging voor één jaar geen industrie zich daarop inrichten kan. dan herinnerde de minister Dr. Colijn aan diens argument vóór het amendement-Oud. toen hij zei. dat door de tijdelijkheid de angel der bescher ming wordt verminderd in werking. De heer Albarda voerde tegen het ontwerp aan, dat het de daling van de kosten van levensonderhoud tegenhoudt, Dit is echter een nadeel van elke nieuwe heffing. Die op merkingen kwamen zei de minister van een kant, welke' niet bezuinigen wil. maar steeds om nieuwe heffingen roept. Ziehier de hoofdzaken uit 's ministers rede. INTIMUS. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1931—1932 „HAARL. DAMCLUB". De finale om het hoofdklasse-clubkamoioen schap 19311932 der „Haarlemsche Damclub" is thans geëindigd. De kampioenstitel werd behaald door J. B. Sluiter Jr. (den tegenwoordigen kampioen van Haarlem en omstreken). De eindstand van dit toumooi luidt als volgt: Spelers gesp. gew. rem, verl. pnt. J. B. Sluiters Jr. 13 7 5 1 19 p. G. van Engelen 13 5 8 0 18 J. W. v. Dartelen 13 4 7 2 15 J. v. d. Giessen 13 5 4 4 14 Deze vier spelers waren in den wedstrijd om het hoofdklasse clubkampioenschap op de vier eerste plaatsen aangekomen en speel den nog een partij tegeh elkander om den titel. HOOFDKLASSE COMPETITIE NEDERL. DAMBOND. Voor de a.s. hoofdklasse-competitie (dis trict Noord-Holland) is hét eerste tiental der „Haarlemsche" Damclub" thans definitief als volgt samengesteld: Bord 1 J, B. Sluiter Jr. (cap.t) 2 P. J. van Dartelen. 3 J. W. van Dartelen, 4 J. v. d. Giessen, 5 J. P. van Eijk, 6 H. G. Teunisse, 7 A. de Jong, 8 Joh, Fabel, 9 D. Kleen, 10 H. Greeuw. ZWEMMEN. H. V. G. B- We ontvingen het October-nummer van het Maandblad derHaarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Het bevat de volgend? rubrieken en artikelen: „Speciaal voor niet- zwemmers", door D. G. A. Kleeman; „Beoefe ning. van de crawl", door J. Bongertman Sr.: „Japanners, gooien theorieën omver": „Uit, de oude doos"; „Winterslaap" door Klaas Rol: ..Een prettige wedstrijd'' door Joh! Rol Sr.; „Van de Polocommissie": Officieele mededee- lingen; De scholierenwedstrijden van 9 Oc tober enz. HANDBAL. DAMES. CONCORDIA IRAPIDITAS 13. Zondagmorgen 11 uur zullen de dames reserves van Rapiditas op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan de dames van Concordia ontmoeten in een vriend- schappelijken wedstrijd. De wedstrijd wordt geleid door den heer M. C. Pal. HANDBALTOURNOOI LIJNDEN. Evenals vorig jaar organiseert' „Lijnden" dit jaar op 25 en 26 December een Handbal- toumooi om den J. Buis-beker, die tweemaal achtereen of drie maai in totaal gewonnen moet worden om tot definitief bezit te wor den: Vorig jaar was Lijnden I de winnaar. Voor den A.TB. is uitgenoodigd „Simson", van Zuiderkwartier „Odin" en van den Ken- nemer Turnkring „Rapiditas", VOETBAL. HAARLEM—AJAX. Men schrijft ons: „Ajax komt!" blijkt nog steeds een gebeur tenis die tot. alle voetballiefhebbers spreekt. Reeds dagen vóór den wedstrijd Haarlem Ajax blijkt de belangstelling voor deze ont moeting groot, te zijn; vooral nu de lands kampioenen him ouden vorm weer terug heb ben gekregen, wil men ook uit. Amsterdam in massa optrekken om den strijd van de rood-witte Amsterdammers tegen de rood- broeken te aanschouwen. Reeds is een extra- trein ingelegd en ook op andere wijze komen talrijke Amsterdammers naar het Haarlem terrein. waar de onlangs uitgebreide terrein- accomodatie ongetwijfeld goede diensten ?.al moeten bewijzen. Ten einde opstopping aan de. loketten te voorkomen en zeker te zij n var. een toegangsbewijs verdient het intus schen aanbeveling, gebruik te maken van den voorverkoop aan de bekende adressen. Van 12 tot 2 uur wordt een voor-wedstrijd tusschen de Haarlem- en Ajax-Veteranen gehouden, die het aanschouwen zeker waard zal zijn. Ir. het Haarlem-elftal kom-n o.a. Jur Haak. Terwee. D. Houtkooper, Schravendijk uit maar het Ajax-elftal roep: herinneringen op uit den tijd dat Ajax zonder eenieen twijfel het sterkste elftal uit ons land in het veld bracht. Men zie slechts de opstelling De Boer, Pelser, Couton. De Kruyff. Pelser, Hordijk, Delsen, Bieshaar, De Natris. Lucas. Van Dorde. De Haarlem-veteranen beschikken over: N. N„ Serne'e. Houtkooper Torringa. Balen Blanken. Terwee. Schravendijk. Brakel, Van Daalen. Jur Hnnk. Onkenhout. Na dezen wedstrijd volgt dan de «roori- strijd waarbij de elftallen als volgt rijn sa mengesteld: Haarl em: Kaan, Van den Berg en Huisman. De la Mar, Oldenburg, en Vreeken. Iseger. Bieshaar, Verwaal. Polanen en N.N Ajax: Hoeboer. Diep?nb°ek en Van Derek. Doon, Anderiessen en Strijbosch. Jurriaans. Volkers. Van Reénen. Blom vliet, en Twelker. De leiding is bij scheidsrechter Mutters zeker in goede handen. Van 12 tot 4 zal dus op het Haarlem-ter rein a.s. Zondag zeker uitstekend voetbal zijn te genieten. Wanneer de roodbroeken. die zeker over voldoende capaciteiten .beschik ken. ook van het begin tot het einde werken en zich geheel geven en het spel vooral open houden, kan het. feit dat het. juist deze weak 25 jaar geleden was. dat Haarlem den eer sten wrdstriid on dit terrein speelde, mogelijk tot groote. daden inspireeren. BLAUW WITR. C H. R. C. H. gaat a.s. Zondag met het volgende elftal naar het Stadion- Kos. Krom. Prevost, Sr., Geutskens. Ruis, Prevost Jr.. Hanse, Verkerk, Bloemink, Smit, Martin T. .O. G—E. D O. De roodzwarten aaan met. het volgend elf tal naar Amsterdam: Van Roon. G. Zandstra. H. Swart. Vreenesoor.Jansen. H. Oomen. Perukel Sr.. Koppen. S. v. d. Laan. Pe'-ukel Jr Koene. STORMVOOEI D.F.C. De Waard, Haak Sr„ Koster. Haak Jr., Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen. Groeneveld. Schoorl. Ketting. De Waard. Prins ontbreekt dus. D.H.C—V.S.V. Van der Wint. Van Zutphen, Van der Griendt. Wey. De Koning. Heyermans. Wolf Jr., v. d. Lugt, Michel, De Wolf Sr.. Hillekamp. ALPHEN—BLOEMEND AAL Bloemendaal speelt a.s. Zondag met het volgende elftal den uitwedstrijd tegen Alphe i Huisman, Jonkergauw, C. Bakker. Immer. Beijk. Kohier, J. Kammeijer, De Bock, F. Bakker. Parson. Strik D. E. C.KINHEIM Het elftal van Kinheim is voor a.s. Zondag als volgt: C. Druijven, Rozemeijer, Stals, W. Groeneveld, P. Druijven. Schoo, Raaymakers, Michel Jr., H. Groeneveld. Michel Sr., Ellen R.C.H. IIK.F.C. n R.C.H. II ontvangt a.s. Zondag aan de Sportparklaan het sterke K.F.C. II met de volgende spelers: Schuurman. Fr. van Thiel, P. Kaestner. Hessels, Joh. Berg. C. van Eek, P. v. d. Werve. Haukes, Ruygrok. G. v. d. Mey de Bie, K. Meyer. F„ D. O. 2—HAARLEM 2. Het ED.O.-elftal heeft de volgende opstel ling:. De Waard. J. Steffens. v. Weeren, Cal land. C. Zandstra, J. Koene, C. Bruin, v. Geemen, H. Bruin, H. Koene, Schumacher. Deze wedstrijd heeft plaats aan den Mid denweg op het E.D.O.-terrein en begint te half elf. AJAX 2STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 komt in de volgende opstel ling uit: Wagenaar, P. Heilig, v. Gelder, Zwaan. Spruvt, Struys, Verzijlbergh, v. Pel, Schipper, Kuyper. de Jonge. H.R.C. 2—V.S.V. 2. V.S.V. 2 vertrekt als volgt: Michel, Zuurbier, Kok, v. <3. Ou ten aar, Kraak, Demmers. ScheJlevis, Broek, Meyer, Wolf, Spoor. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE De belangrijke plaatselijke wedstrijd IJ.F. C—V.V.IJ. waarvoor heel veel belangstelling bestond, werd door dc thuisclub met 20 ge wonnen. Het vertrek van enkele goede spelers schijnt, geen invloed op het spel der kampioe nen hebben. Tramvogels behaalde haar eerste overwin ning op Tweede Jeugd (43), een keurige prestatie, die wij zeker niet verwacht had ken. Ulysses bleef in de running door een 6—3 overwinning op V.E.W.; de Haarlemmers zijn nog ongeslagen- Kampioensplannen? Kennemerland had haar voorhoede ge ducht gewijzigd tegen Z.S.V. Deze wijziging, die ongetwijfeld noociig was bleek een succes tezijn. Hoewel Z.S.V. uitstekend partij gaf. leed ze een 52 nederlaag. In de C afdeeling valt het goede werk van V.V.IJ. 3 op: dit. jeugdige elftal won tot nog toe alle ontmoetingen en staat fraai aan den kon der ranglijst. Morgen worden de volgende wedstrijden gespeeld Afdeeling A: Tweede JeugdUlvsses Afdeeling B: Kennemeriand 2Frigo Ulvsses 3Telefonia V.V.IJ. 2—Ulysses 2 Tramvogels 2IJ.F.C. 2 Afdeeling C: IJ.F.C. 3—V.V.IJ. 3 V.E.W. 2Kennemerland 4 V.V.RA.'Kennemerland 3 In de A afdeeling wordt slechts één ont moeting gespeeld, nl. Tweede JeugdUlysses. Afgaande op de behaalde resultaten zouden wij geneigd zijn den bezoekers de beste kan sen te geven, doch Tweede Jeugd kan dik wijls een moeilijk te overwinnen tegenstan- d.-r zijn. die zoo nu en dan eens voor een verrassing zorgt. Het zal ongetwijfeld span nen. De overige elftallen uit deze afdeeling hebben een vrijen middag, vermoedelijk om liet minder groote programma niet le snel af te werken. FABR1EKS - ZATERDAG MIDDAG - COMPETITIE. A.s. Zaterdagmiddag te 2.30 uur heeft in Van Gellcrs Sportpark te Velsen een wed strijd plaats tusschen V.G.S. H—L.S.V. II i Krommenie) en V.G.S. I trekt naar Zaan dam om daar uit te komen tegen Oranje- Zwart I. WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST. De H.W.S.V. „De Wandeitoerist" houd» a.s. Zondag haar laatsten marsch van 40 K.M. uit de serie van 20. 30 en 40 K.M. Haarlem Noordwijkerhout en terug. De start heeft plaats te half tien bij Café „De Korenbeurs" aan het Spaarne. NAJAARSMARSCH. De op Zondag te houden najaarsmarsch belooft ondanks het slechte weer nog een succes te worden. Er zijn inschrijvingen bin nengekomen uit Breda, Soestdijk, Rotterdam, Den Haag. Leiden, Den Helder, Utrecht, Hil versum, Amsterdam, enz. terwijl de Haarlem sche Wandelclub „Jan Passtoors" ook met een flink aantal deelnemers uitkomt. Onder de deelnemers behoort ook de bekende wan delaar Jhr. Wittert van Hoogland. De start heeft plaats te tien uur van het gebouw „Olympia". De route gaat door Haarlem. Heemsteedsche Dreef, door Groenen daal. Bennebroek. Vogelenzang. Aerdenhout. Over- veen, Bloemendaal. Kinheimpark. Klever- laan. Kennemerstraat, naar Olympia. De deelnemers worden te ongeveer vier uur te rug verwacht OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE SPELEN 1936. Data vastgstcld. Uit BerlijnNaar wij vernemen is de ter mijn van d? Olymoische Soelen 1936 vastge steld van 1 tót 16 Augustus. De data der winterspelen zijn nog niet bepaald. HOCKEY DE COMPETITIE. Het. programma voor Zondag a.s. geeft de volgende wedstrijden aan: Eerste klasse: H. D. M.Bloemendaal Promotie-klasse: Bloemendaal 2H. D. M. 2 Hilversum 2—M. H. C. Twede klasse KivietenH. B. S. M. H. C. 2Amsterdam 5 Derde klasse: H. B. S. 2—M. H. C. 3 KrommenieBloemendaal 3 Na den zwaren strijd tegen Amsterdam krijgt Bloemendaal nu een anderen te ver werken. H.D.M. is immers niet voor de poes en zeker niet in eigen home. Togo onder vond dat pas met- 5—0. Het, is niet te ver onderstellen dat Bloemendaal even geducht geslagen zou worden, maar dat het weer een verüesnostje wordt, is wel te gelooven. Al hoewel de H.D.M.-voorho°d^ moeite genoeg zal hehben met de solide Bloem end aalschc verded'glng. In de promotie-klasse is M*TC. oo den goeden weg, die weer terugvoert naar de eerste klasse. Eenige gevaarlijke klinoen móeten echter nog vermeden worden. Een daarvan is de wedstrijd van Zondag a.s. té gen Hilversum 2 en dat nog wel op het Hil- versumsche terrein. Geen gemakkel'jke taak voor Jhr. Elias c.s„ die echter deze taak vol vertrouwen zal aanvaarden en met moed volbrengen. Bloemendaal 2. dat in de promotie-klasse een zeer goed figuur maakt, krijgt op eigen terrein achter Zomcrzorg H.D.M. 2 op bezoek. De thuisclub is aan zijn reeds gevestigden naam in deze afdeeling verplicht te winnen. In de tweede klasse sneelt H.B.S. uit tegen Kieviten. Twee volkomen eelijkwaardige clubs, die elkaar ook nu weinig zullen toe geven. To Hemnstede's n'euwe Soortnark ontvangt M.H.C. 2 het sterke Amsterdam 5. Na den uitstekenden wedstrijd tegen Amersfoort kan men weer meer vertrouwen in het team der Haarl? mmers stellen De derde klasse heeft een derby. In Sant poort ontvangt H.BB. 2 bezoek van M.HT. 3. Dat, zal wel door de gasten gewonnen wor den. Bloemendaal 3 gaat naar dc Zaan om van Krommenie te winnen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13