DE VEEDIEVEN FEUILLETON. (TOM MIX SERIE.) door CHARLES ALDEN SELTZER, 40) De. sigarett was eindelijk klaar en toen Ferguson haar aanstak en weer naar Leviatt keek, lette hij niet op diens vraag, maar •telde zelf een andere: „Gisteren nog de kreek afgeweest?" zei hij. „Op!" snauwde Leviatt. De vraag had hem overrompeld, anders zou hij haar ontweken hebben. Hij had de leugen onbewust uitge sproken. Ferguson deed een langen trek aan zijn sigaret. „Och kom", antwoordde hij, „dat is al heel vreemd. Ik zou er een eed op willen «doen. dat ik jou en Tucson gisteren de rivier af zag rijden. Ik dacht dat ik je gezien had in een bassin tusschen de heuvels, waar je met een paar mannen stond te praten, die ik nog nooit gezien had. Ik heb mij dam ze ker vergist, maai- ik zou er een eed op heb ben willen doen, dat ik jelui gezien had." Leviatt's. gelaat was doodsbleek. Met zijn .profiel naar Tucson gekeerd sloot hij onge merkt zijn eene oog. Dit was een teeken, dat :$e voren afgesproken, was. Tucson zag het en keerde zich een weinig om, zijn eene hand gleed naar zijn rechterheup, vlak boven de kolf van zijn revolver. „Alle duivels!" hoonde Leviatt. „je ziet heel wat, sedert je Mary Raidford naloopt!" Ferguson lachte spottend. „Misschien wel", antwoordde hij. „Een ritje met haar opent beslist iemands oogen". Nu keek hij langs Leviatt heen en sprak Stafford aan. „Toen ik onlangs thuis was en met je sprak", zei hij kalm, „vertelde je mij, dat jij en Leviatt naar Dry Bottom waren gegaan, om een revolverschutter te huren Ik ver moed. dat je dat meende?" „Zeker deed ik dat?" antwoordde Stafford. Ferguson nam weer een trekje "aan zijn sigaret en blies langzaam de rook de lucht in. Weer sprak hij op gerekten toon. zoodat er eenige tusschenruimte was tusschen de woor den. „Ik vermoed, dat je dit niet overal rond gebazuind hebt?" vroeg hij. Stafford schudde ontkennend het hoofd. ,En hier in de buurt wist niemand er iets van, behalve ik en jij en Leviatt", ant woordde hij. Ferguson lachte koel. „En toch is het be kend", zei hij kalm. „Wanneer alleen wij drieën het weten, vermoed ik, dat een van ons gebabbeld heeft. Ik kan niet aannemen dat jij dit gedaan hebt", vervolgde hij tegen Stafford. Deze laatste schudde langzaam het hoofd. Ferguson vervolgde met koude, harde oogen. „En ik geloof niet, dat ik het er uit gegooid heb of het moet in den droom zijn gebeurd. Dus moet het Leviatt geweest zijn, die aan Mary Radford vertelde, dat ik gehuurd was, om haar broeder te dooden." Leviatt lachte hoonend. „Veronderstel, dat ik dat deed?" antwoordde hij, terwijl hij, woestgrijnzend zijn tanden liet zien. „Wat heb jij er dan mee te maken?" „Nu, niets", zei Ferguson op gerekten toon. „Ik ben blij te hooren, dat je het niet ontkent." Hij sprak Stafford aan, zonider zijn blik van den opzichter af te wenden. „Gisteren reed ik stroomafwaarts langs de rivier", vertelde hij kalm. „Ik ontdekte een bassin tusschen de heuvels. Daar stond een hut. Vier mannen stonden er voor te praten. In een corral liepen twintig kalve ren en een dozijn koeien. Twee der mannen waren. Leviatt's rechterhand schoot plotseling naar zijn holster. Zijn revolver was halver wege ge trokken.Tucson's hand omklemde ook de kolf van zijn revolver. Maar voor de loop van den revolver van een der beide mannen den holster verlaten had, zag men een lichte beweging aan Ferguson's zijde en zijn beide revolvers glinsterden in het witte zonlicht. Er volgden twee knallen zoo snel op elkaar, dat het geluid ineensmolt. Rook kronkelde omhoog uit den loop van Ferguson's revol vers. Tucson zuchtte, legde beide handen op zijn borst en viel voorover zijn arm lag lang uit in het zand gestrekt. Een oogenblik stond Leviatt nog overeind, zijn linkerarm hing machteloos langs zijn zijde, gebroken door Ferguson's kogel een uitdrukking van verbazing en vrees vertoonde zich in zijn oogen. Toen trok hij weer met een plotseling, woeste beweging aan zijn revolver. Eén van Ferguson's revolvers gaf weer een scherpen knal. Leviatt's wapen gi^g af de kogel sloeg in het zand, vlak Yoor Ferguson. Leviatt's oogen sloten zich, zijn knieën knikten en hij viel voorover aan Ferguson's voeten. Hij lag voorover, zijn rechterarm uitgestrekt, de re volver nog in zijn hand. Een dun, blauw rookwolkje steeg traag op uit den loop. Ferguson boog zich over hem heen, zijn wapens nog in de hand. Leviatt's beenen wer den langzaam uitgestrekt en verstijfden. In de gespannen stilte die op de schoten volgde, stond Ferguson somber neer te kijken op de onbewegelijke gedaante van zijn gevallen tegenstander. „Ik geloof, dat jij geen leugens meer over mij zult vertellen", zei hij dof. Zonder een blik in de richting der zwij gende mannen te werpen stak hij zijn wa pens weg en liep naar het ranchohuis. HOOFDSTUK XXHI. Aan den zoom van het bosch. Ferguson liep het kantoor binnen en liet zich zwaar op een stoel bij de schrijftafel neervallen. Hij zat rechtop en als hij opkeek kon hij de mannen voor de slaaploods zien, die zich om de lijken van Leviatt en Tucson geschaard hadden. Het einde dat hij de laatste twee dagen verwacht had, was gekomen, gekomen, zooals hij wist, dat het moest konien. Hij was niet in den val geloopen, zooals zij Rope Jones er in hadden laten loopen. Toen hij voor de slaaploods tegenover Leviatt had gestaan, had hij den stand der beide mannen opgemerkt}hij had gezien, hoe zij verwachtten, dat hij regelrecht in den strik zou loopen dien zij hem gspannen had den. Nu nog vertrokken zijn lippen zich een weinig bij de gedachte, dat de beide mannen hem voor zoo dom haddc-n aangezien. Wel. zij hadden het. tegendeel ondervonden, maar' te laat. Voor hen was het 't eind van alles en voor hem het eind van zijn hoop, Toen hij zijn revolvers trok was hij enkel van plan geweest, om Leviatt te verwonden met het dool om het personeel de strafoefening te gunnen, die alle betrapte veedieven moesten ondergaan. Maar voor het zoover was. hoop te hij Leviatt er toe te brengen, om eenig licht te verspreiden over den moordaanslag op Ben Rad ford. Maar Leviatt had dit alles verijdeld toen hij zijn wapen probeerde te trekken, nadat hij gewond was. Hij had Ferguson geen keus gelaten. Hij was genoodzaakt geweest om den eenigen man te dooden, die. hiervan was hij overtuigd, hem eenige inlichtingen kon geven omtrent het neerschieten van Rad- ford en nu zouden, wat hij er ook tegenin mocht brengen, Mary Rad ford en zelfs Ben altijd aan zijn schuld blijven gelooven. Hij kon nu niet langer op de Two Diamond blij ven. Hij moest deze streek verlaten, terug naar het oude leven op de Lazy J., waar hij temidden zijner vrienden misschien tenslotte zou leeren vergeten. Maai- hij betwijfelde het sterk. Kon een man ooit de vrouw vergeten, die hij liefhad? Sommige misschien wel, maar hij was er zeker van, dat niets zelfs do tijd niet. het beeld kon uitwLsschen, dat in zijn geest stond gegrift: dc heuvel op de vlakte, het meisje dat naast hem op het rotsblok zat. terwijl haar oogen straalden met een zachten, teederen gloed; haar ver waaid haar dat hij gekust had; dat do Zonnegoden gekust hadden, wanneer zij, neerdalende van de bergen, den heuvel baad den in het gouden avondlicht. .(Wordt vervolgd MET EEN ZEILJACHT OM DE WERELD. In de Amsterdainsche haven is aangekomen een zeiljacht van het 8_ Meter type „Sine Timore", dat uit Danzig komt en bemand is met 4 jonge lui. Met dit vaartuigje zijn deze vier zeevaarders van plan een reis om de wereld te maken. De „Sine Timore" ligt aan steiger I van de De Ruyterkade, OE HERTOG VAN CONNAUGHT, oom van den Eugelschen Koning, ver snelt in -Sidmouth. Zuid-Devonshire, waar hij het eerste gedeelte van het winterseizoen zal doorbrengen. TIEN UUR ONDER WATER. Tn het meer van Casa de Cap bij Madrid zijn demonstraties gehouden met een (ank. waarin men ongeveer tien uur onder water kan doorbrengen. DE „VASTHOUDER" WINT! De Ned. Bond voor den „diensthoud" hield Donder dag te Bussniu keuringen ter verkrijging van liet certificaat „survellianceliond". Een der candidaten die glansrijk door zijn examen kwam. VOORBEREIDENDE WERKZAAMHEDEN voor den aanstaanden tulpenwedstrijd van de Amsterdamsche Vereenigïng voor School- werktuinen, waaraan ongeveer 2200 kindereu der Amsterdamsche scholen medewerken. Hef ïnpotten van de bollen. AAN' DE GEM. GASFABRIEK TE CASTRICUM is men momenteel bezig met - het bouwen van een tweeden gashouder voor deze gemeente. - Tijdens de werkzaamheden. EEN ERNSTIGE AUTOBOTSING heeft Donderdag plaats gehad op den weg Harir.elen, onder de gemeente Veldhuizen tusschen een luxe auto en een reiswagen van den dienst DeventerApeldoorn, waarbij twee personen ernstig en vier licht gewond werden. Wat er van de luxe auto na het 'f' ongeluk overbleef.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9