WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN TWEEDE KLASSE RANGLIJSTJES. RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE. DE OVEEIGE EERSTE KLASSERS De roodbroeken brengen aan Ajax de eerste nederlaag toe. De Stormvogels onverslaan baar? R. C. H. wint den uitwedstrijd tegen Blauw Wit. Kinheim en H. F. C. winnen respectievelijk tegen D. E. C. en A. F. C. Een groot aantal uitgestelde wedstriiden, o.a. D. H. C.—V. S. V.. T O. G.—E. D. O.. Alphen Bloemendaal en Z. R. C.Zandvoort. AFDEELING I. Eerste klasse: 't Gooi—Z.F.C. 2- Blauw Wit—R.C.H. A.D.O.Feijenoord Tweede klasse A: D.E.C^-Kinheim Tweede klasse B: H.F.C.A.F.C. BaarnSpartaan Velox—B.F.C. Derde klasse B: ZeemeeuwenSchoten Vierde klasse A: ZilvermeeuwenUitgeest Reserve eerste klasse: Hilversum 2H.F.C. 2 AF.C. 2—Blauw Wit 2 E.D.O. 2Haarlem 2 Reserve tweede klasse A: H.R.C. 2—V.S.V. 2 Ajax 3—T.O.G. 2 AFDEELING II. Eerste klasse: Stormvogels—D.F.C. West-FrisiaSparta HaarlemAjax Tweede klasse A: O.D.S—R.F.C. 4—4 Quick—H.V.V. 4—5 Tweede klasse B: OvermaasV.D.L. 22 Olympia—S.V.V. 7—3 Reserve eerste klasse: H.B.S. 2—Gouda 2 2—0 AFDEELING III Eerste klasse: Ensch. BoysVitesse 13 Robur et VelocitasTubantia 02 P.E.C.—A.G.O.V.V. 1—5 Go aheadWageningen 40 HeraclesEnschedé 32 AFDEELING IV. Eerste klasse: EindhovenBleijerheide 52 Willem II—B.V.V. 3—3 Longa—M.V.V. 4—5 N.A.C.—P.S.V. 1—6 AFDEELING V. Eerste klasse: Velocitas—Be Quick 4—2 H. F. C.—A. F. C. (4—2) Na een uitermate spannenden strijd is de ontmoeting tusschen deze beide oude beken den in een zwaar bevochten, echter alleszins verdiende overwinning voor HF.C. geëindigd. Het was een merkwaardige strijd, de spelers hebben zich met een ongekend enthousiasme geweerd, iets wat zeer veel van het uithou dingsvermogen vergde, aangezien het veld in een slechten toestand verkeerde: de re gen had verschillende plassen doen ontstaan; val- en glijpartijen waren niet van de lucht. A. F. C. toonde, dat ze niet veel voor de laatste plaats voelt; met een dergelijke ver dediging hoeft ze er o.i. niet bang voor te zijn, zij was het toch, die met behulp van de half- linie, tot aan de rust stand wist te houden, hoewel H.F.C. voortdurend in de meerderheid was. Speciaal keeper Dorlas, die voor het eerst meespeelde, verdiende een pluim voor het goede werk; hij. had misschien het geluk wel op zijn hand, maar de wijze waarop hij in eenige situaties redding bracht, stempelen hem tot een goeden keeper. De halflinie van A.F.C. met Neseker aan het hoofd, heeft zich uitsluitend op verdedi gen toegelegd; hierdoor echter werd de voor hoede waarin Lungen ook weer van de partij was. te veel aan haar lot overgelaten H.F.C. heeft dezen wedstrijd goed gespeeld, de combinatie vlotte uitstekend en tenslotte konden goals, ondanks het stugge verdedigen van A.F.C.niet uitblijven. H.F.C. neemt direct het initiatief tot den aanval en weldra moet Dorlas eenige scho ten stoppen. De spelers hebben nog al last van het zware veld en de regen. De A.F.C.- aanvallen worden mee'stal geleid door Lun gen, hij krijgt echter te weinig steun van zijn medespelers. Kruyer verdeelt, het spel goed; uit zijn goed aangegeven ballen geven Hagenaar en Van Riemsdijk voorzetten, die echter steeds weer door de A.F.C.-achterhoede onderschept wor den. Eenige coners worden juist naast ge kopt. Een goeden aanval van de llnkerwing besluit Dorsman met een schot, dat Dorlas mooi stopt: eenzelfde lot ondergaat een kop bal van Koper. Aan den anderen kant blijft. Lungen ge vaarlijk, hij moet voortdurend bewaakt wor den. Hoewel H.F.C. in het veld dus wel de meerdere is wce't A.F.C. scoren te voorkomen en met gelijken stand gaat. de rust in. Na de hervatting valt A.F.C. eenige malen fel aan. echter zonder succes. Na ongeveer 10 minuten spelen belandt een voorzet van Van Riemsdijk bij Hagenaar, die met een kalm schot- HF.C. de leiding bezorgt. A.F.C. laat zich absoluut niet ontmoedigen en Van der Meulen moet er eenige malen aan te pas komen. Tenelotte profiteert Lungen van een Iets te zacht teruggespeelden bal en maakt gelijk, (1—1). De strijd wordt nu spannend, er wordt enthousiast gespeeld en er ontstaan gevaar lijke momenten. Tenslotte lost Tuinlnga een onverwacht hard schot, dat in het doel verdwijnt. (211. Even later schiet Dorsman hard in de han den van den keeper; na een mooien aanval zet Hagenaar hoog voor en met een goeden kopbal doelpunt Koper, f31). Vijf minuten daarna echter breekt Burger door en verkleint den achterstand weer. (3—2). Nog is er geen einde aan de spanning ge komen; doch als Lamp met een hard schot in den hoek ten vierden male doelpunt, is het pleit, beslecht en spoedig hierna komt dan het einde. AFDEELING I. Eerste klasse A 3—2 gesp.gew.geL verl. pnt. v.-t. ge.m 3—5 D. H. C. 5 4 1 0 9 21—12 1.80 Feijenoord 6 4 2 0 10 18—10 1.67 42 Hermes-D.V.S. 4 2 1 1 5 7—6 1.25 2—3 Z. F. C. 6 2 2 2 6 15—12 1.— 6—2 A. D. O. 6 2 2 2 6 11—10 1.— R. C. H. 6 2 1 3 5 16—18 0.83 42 't Gooi 5 1 2 2 4 5—10 0.80 H. B. S. 5 1 1 3 3 7—12 0.60 21 V. S. V. 5 1 1 3 3 5—11 0.60 Blauw Wit 4 0 1 3 1 8—12 0.25 7—4 0—1 Tweede klasse A: 6—2 Kinheim 6 5 0 1 10 14—8 1.67 1—0 E. D. O. 5 3 2 0 8 16—7 1.60 Zeeburgia 5 4 0 1 8 14—4 1.60 62 W. F. C. 5 2 2 1 6 13—8 1.20 Z. V. V. 5 2 1 2 5 13—9 1.— Alcm. Victrix 5 1 2 2 4 12—13 0 80 I-I. R. c. 5 2 0 3 4 9—15 0,80 5—1 T. O. G. 5 2 0 3 4 8—15 0.80 2—2 D. E. C. 6 1 0 5 2 16—26 0.33 5—2 V. V. A. 5 0 1 4 1 5—15 0.20 Tweede klasse B: H. F. C. 6 4 2 0 10 21—6 1.67 Velox 6 5 0 1 10 23—8 1.67 D. W. S. 6 3 2 1 8 21—7 1.33 Spartaan 6 2 2 2 6 11_8 1.— Bloemendaal 5 2 1 2 5 13—14 1.— Hercules 6 2 1 3 5 12—18 0.83 B. F. C. 6 2 1 3 5 13—20 0.83 A. F. C. 6 1 2 3 4 14—21 0.67 Alphen 5 0 3 2 3 11—17 0.60 Baarn 6 0 2 4 2 14—30 0.33 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 6 6 0 0 12 29—6 2.— Sparta 6 3 2 1 8 18—15 1.33 Ajax 6 2 3 1 7 21—15 1.17 Hilversum 5 2 1 2 5 14—20 1.— West Frisia 6 2 1 3 5 16—22 0.83 K. F. C. 5 2 0 3 4 11—14 0.80 Xerxes 5 1 2 2 4 15—19 0.80 D. F. C. 6 1 2 3 4 18—19 0.67 Haarlem 6 2 0 4 4 19—23 0.67 V. U. C. 5 1 1 3 3 11—19 0.60 D. E. C.Kinheim (35) Op een zeer glad, doch wel bespeelbaar terrein heeft Kinheim haar vijfde achter eenvolgende overwinning- behaald. Het vol gens de ranglijst zwakke D.E.C. voelde zich o.p dit terrein bijzonder ithoiis, terwijl de Velsenaren hier nog al -mee te .kampen had den. Vóór de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en neer, waarbij al dadelijk bleek hoe ge vaarlijk de bekende D.E.C.-iinksbuiten Roeg is. Nadat aan beide kanten reeds enkele scoringkansen zijn gemist, heeft Raaymakers succss als hij bij een Kinheim-aanval on verwacht inschiet (01). D.E.C. wordt door het talrijke publiek luide aangemoedigd en maakt niet lang hierna na fraai werk van Roeg door haar mid-voor Scheeres gelijk (11). Tien minuten vóór de rust na een scher mutseling voor het Kinh?im-doel weet ze de leiding te nemen als Bar'oer een bal vrij krijgt en hard inschiet (21). Roeg krijgt dan de kans van den dag. als hij oen voorzet voor het open doel krijgt, doch hij schiet netjes in de handen van Druyven. Rust 21. Na de rust is Kinheim er beter in; het duurt niet lang of de Kinheim-spil lost een kogel in den bovenhoek (22). Kinheim speelt nu met meer zelfvertrouwen M. Groeneveld krijgt, een keurigen center van Michel Jr., en het is 23. Even later bij een aantal op heit D.E.C.- doel kopt hij No. 4 in (24). D.E.C. geeft zich nog niet gewonnen. Na snel opbrengen van Roeg lost Scheeres een schot tegen de lalt. Roeg vangt den bal weer op en schiet onhoudbaar in het doel (3—4>. D.E.C. toomt nu weer opzetten, doch de Velser achterhoede is in prima conditie, terwijl Druyven in het doel enkele fraaie staaltjes van zijn kunnen laat zien. Na een goed staaltje van samenspel geeft Michel Jr. een goeden voorzet, die Raay makers ineens inzet (35). D.E.C, houdt moedig vol, doch de Kinheim achterhoede houdt stand, zoodat Kinheim ook deze klip omzeilde. Scheidsrechter Boeree had den wedstrijd tot het einde toe volkomen in handen. E. D. O. 2Haarlem 2 (62) Bovengenoemde wedstrijd had Zondag morgen plaats aan den Middenweg. De thuisclub behaalde een keurige over winning. In het veld waren de partijen aan elkaar gewaagd, maar de E.D O.-voorhoede was doortastender en wist hierdoor beslag te leggen op beide punten. Bij het begin komt Haarlem het eerst in den aanval. De E.D.O.-verdedigiiuig heeft nog groote moeite met den gladden bal, maar weet toch het spel te verplaatsen. Schumacher weet zich goed vrij te maken; uit zijn voorzet scoort C. Bruin met een hoog schot. <10). Bij een tegenaanval kent de scheidsrech ter aan Haarlem een penalty toe; Boot geeft De Waard geen kans (11) De aanvallen der thuisclub zijn zeer ge vaarlijk: spoedig ligt ten tweeden male de bal achter De Vries (21). De Haarlemmers laten zich hierdoor geenszins ontmoedigen, verschillende goede voorzetten van Cornet worden door het bin- nentrio gemist. Een vrije trap op het E.D.O.- docl doet- den bal tegen de lat komen, maar als Cornet weer goed voorzet, scoort Klipp den gelijkmaker. (22) Dan volgt weer een goede aanval van :l!lQ!ll!liniüDIIUIllllllll!lllllilllllllllll!ll!li!llllllllllllllllOllillllllllllDIIIIIIilll!IIIOIIIIIIIIlllllllllllllil Haarlem-Ajax (5-2) Een flinke regenbui heett het terrein nog al glad gemaakt en hoewel dit meer voordeel voor de Amsterdammers beteekende, pasten de Haarlemmers zich onmiddellijk goed aan. Zij ondernemen direct snelle uitvallen. Van Polanen krijgt de eerste kans, maar zijn schot is te zacht om succes te hebben. De Amsterdammers ondervinden een ge weldigen tegenstand; zij kunnen hun spel niet ontplooien. De roodbroeken zitten flink op den bal; het uitstekende spel van de middenlinie met als goede steun de beide backs dwingt de voor hoede steeds tot den aanval. De Ajax-achterhoede wordt da nook steeds in het nauw gedreven; Hoeboer moet er dik wijls aan te pas komen. Als Doon door onhandig aanvallen, zich zelf even buiten gevecht stelt, plaatst Vree ken naar Verwaal, die uitstekend inschiet, maar Hoeboer stopt al vallend. Kammeijer is opnieuw bij het leder; hij zet goed voor en Verwaal kopt in. (10). De Haarlemmers hebben met hun open spel meer succes; het is Bieshaar die den voorsprong vergroot. (2Oh Luide aangemoedigd blijft Haarlem enthou siast door spelen en behoudens enkele uit vallen van Ajax. die steeds op Huysmans en Van den Berg stuiten, blijft Haarlem domi- neeren. Uit een vrijen trap. goed door Lscger ge nomen. kopt Verwaal schitterend no. 3 langs Hoeboer. (30). Heel Ajax staat paf van dit enthousiaste spel der roodbroeken. De laatste tien minuten vóór de rust komt Ajax in de meerderheid; het Haarlem-doel komt wel eenige malen In gevaar, maar tot scoren komt Ajax niet. De tweede helft is bijna voortdurend in den regen gespeeld, maar het terrein bleef, hoewel erg zwaar, uitstekend bespeelbaar. Onmiddellijk is Haarlem weer voor het Ajax-doel, dit ontsnapt aan een doorboring als na een hard schot van Kammeijer nog juist een Ajaxied erger voorkomt. Mochten velen gevreesd hebben, dat Haar lem na rust met haar spel ln enthousiasme zou verliezen, al spoedig bleek het tegendeel waar. Wel werd door Ajax gezwoegd om den achterstand in te halen en speciaal Andries- sen gooit zich vol vuur in den strijd maar te dikwijls moet hij zijn meerderheid in Ol denburg erkennen, die dszen middag een uit stekenden wedstrijd speelde, waarbij hij ver dedigend optrad en den aanval niet ver waarloosde. Geheel onnoodlg veroorzaakt Huijsmans een strafschop en Andriessen voltrekt rustig het vonnis. (31). Een oogenblik gaat het er naar uitzien of Ajax den achterstand gaat inhalen, maar voorloopig houdt het Haarlem-elftal stand. De roodbroeken weten met succes de aan vallen van Ajax af te slaan en hun voorhoe de zit inmiddels niet stil. Als Van Deijk een maal over het leder heen trapt, is Verwaal er snel bij en passeert den uitloopenden Hoe boer. (41). Maar Ajax geeft zich nog niet gewonnen; zij blijft steeds met vuur doorspelen, maar ondervindt geweldigen tegenstand van het geheele Haarlem-elftal. Bieshaar krijgt alleen voor Hoeboer een mooie kans, doch als hij even talmt, wordt hij wat hardhandig van den bal gewerkt, het geen den scheidsrechter ontgaat. Het Ajax-doel ontsnapt aan een doorbo ring. Het Is echter uitstel van executie want als Verwaal handig naar Van Polanen plaatst is het pleit beslecht. Ajax is een geslagen elftal. Een mistrap van Huijsmans kost Haarlem nog wel een doelpunt van Van Reenen, maar dan komt Ajax niet meer aan de beurt. Breeuwer valt nog in voor Huijsmans. die licht gekwetst is, maar er gebeurt niets bij zonders meer. Als de heer Israels het einde aankondigt, heeft ongetwijfeld het sterkste elftal gewon nen. Stormvogels-D. F. C. (5-1) Ondanks het gladde, overigens uitnemend bespeelbare terrein, demonstreerde Storm vogels in de eerste helft een keurig sluitend somenspel, waartegen D.F.C, weinig ver mocht. Het elftal sloot als een bus en het tempo was zeer vlot. Voeg daarbij dat er steeds zuiver en langs den grond geplaatst werd en het is te begrijpen, dat de 4—0 stand verdiend was. Met een weinig geluk had het zelfs 60 kunnen staan. In de achterhoede was Haak natuurlijk weer de man. Wat heeft hij weer veel werk verzet. Koster had de eerste helft noodig om op dreef te komen, doch speelde na de rust, juist toen het noodig was, een goede partij. Doelman De Waard kreeg weinig te doen, doch verrichtte dit weinige op vertrouwen wekkende wijze. Als geheel is D.F.C. ons tegengevallen, vooral Punt. De wing RuyschMeinders was nog het best. De middenlinie steunde lang zoo goed niet als die der Vogels In de ach terhoede was Litz ..de Haak van D.F.C.". Het begin is voor Stormvogels en al spoe dig krijgt Jas het eerste schot van De Waard te stoppen, wat hij op de juiste wijze doet. Ook een schot van Ketting stopt hij prach tig. Het veld is ontzettend glad en de spelers hebben de grootste moeite zich staande te houden. Toch ziet Ketting wederom kans een vlie gend schot in te zenden, wat Jas opnieuw schitterend stopt. Er volgt nu een waar bom bardement van Jas' heiligdom, waaraan Fijen tenslotte een einde maakt (10). Stormvogels speelt een verbluffend spel. En het. duurt dan ook maar kort, of Schoorl dribbelt handig door de D.F.C.-defensie en de stand is 2—0. Na een snellen ren legt De Waard Schoorl den bal voor de voeten, maar via een D.F.C.- been vliegt de bal achter. Toch komt van de voet van Schoorl nummer twee (20) D.F.C. ziet, dat het zoo niet gaat en werkt zich nu wat los. Met een ver schot weet Meinders den achterstand te verkleinen, doch Punt staat buitenspel. Na eenige minuten gaat het spel weer ge lijk op. Op grooten afstand krijgt Ketting den bal vrij en met een vliegend schot is de stand 30. Hoe goed Stormvogels ook speelt, bepaald verkeerd is het De Waard te veel te negee- ren. Ongetwijfeld waren er nog meer doel punten gekomen. En als om dit te demon- streeren, maakt hij 10 minuten voor rust een mooi doelpunt, direct nadat Litz een schot van Groeneveld uit doel had gekopt. (40). Nu is Stormvogels niet meer te houden. Het plaatsen is eenvoudig „af". Herhaalde lijk wordt de D.F.C.-defensie gepasseerd. Ketting lost weer een zijner bekende schoten, maar Jas stopt keurig. Vlak voor 't doel wordt v. d. Steen gevloerd, doch de leider geeft geen penalty. Rust 40. Reeds direct na de hervatting biedt Smit zijn binnentrio de kans van den dag, doch dit laat het schieten aan elkaar over. Even later lost Meinders een vliegend schot, wat De Waard stopt, maar dan wordt hij al spoe dig van dichtbij gepasseerd (41). Pluymerd, de plaatsvervanger van Punt, was de maker. D.F.C. is nu beter op dreef en de Storm vogels-defensie moet zich inspannen. Dan komt Stormvogels weer opzetten. In een stortbui kopt Groeneveld tot tweemaal toe den bal in, maar Litz voorkomt erger. Toch is het slechts uitstel en geen afstel, want als De Waard eerst tegen dc lat heeft geschoten, doelpunt v. d. Steen (5—1). Het spel gaat nu vrijwel gelijk op. Aan weerskanten valt het spel der rechtsbacks Haak en Litz op Bovendien is het trio Haak Jr.Fijenv. d. Velde zeer lastig te passee- ren en is Koster stukken beter op dreef dan tegen West-Frisia. De Waard heeft dan ook niet veel te doen. Wanneer Fijen een mooie kans heeft, wordt hij gehaakt. De vrije trap van Ketting wordt door Jas gestopt. Even later kogelt De Waard tegen de lat. Tegen het einde komt D.F.C. weer opzetten De Waard wordt door Ruys op de proef gesteld, doch hij is onvermurw baar. Blauw Wit-R. C. H. (2-3) Onder protest van Blauw-Wit. De wedstrijd trgen Blauw-Wit heeft voor R.C.H. zij het een 'benauwde, toch een ver diende overwinning opgeleverd. Benauwd was he,t in elk geval, want nog minstens een kwartier voor tijd had d? Racing neg een drie nul voorsprong en vijf a zes minuten daarna stond 'het reeds 2—3 Dat het dus wederom gespannen heeft, laat zich begrijpen. De achterhoede heeft daarna echter moedig stand gehouden en op die wijze de overwin ning uit het vuur gesleept, tenzij de protest commissie anders mocht beslissen en den na afloop genomen strafschop, die benut werd, mocht geldig verklaren. In da.t geval zou net 33 worden. We gelooven echter niet, dat er eenige kans op toewijzing van het prot?st bestaat, daar de scheidsrechter het geva! van hands, waarover het gaat, niet geconstateerd heeft. In tusschen heeft R.C.H.. de terreinoms'an- digheden in aanmerking genomen (het stadion-terrein was zeer zwaar te bespelen) een goeden wedstrijd gespeeld, waarin elke speler de volle honderd procent gegeven heef.t. Het zou daarom onjuist zijn uitblinkers te noemen; het geheele elftal verdient een pluim voor zijn harde werken en uithoudingsver mogen. Blauw Wi.t lijtot ons inmiddels wél een der zwakste elftallen xiit deze afdeeling te zijn, Wel vertoont de voorhoede soms aardige din gen, vooral de linkerwing mochlt er zijn en ook Gsrritse weet wel raad met den bal, doch in het algemeen zit er te weinig spel in het elftal, is de juiste combinatie lie dikwijls zoeik. Vooraio in de achterhoede mangelt het dikwijls; feitelijk 'is de linksback Peelers daar de man. Reeds in de eerste minuten is R. C. H. sterker; uit een mooi door Verkerk vrijge- speelden bal kogelt Bloemink tegen den paal. Doch dan neemt Blauw Wit even het initiatief over; tweemaal achtereen volgt een corner op het Racing doel, die echter door Kos bedwongen worden. Geleidelijk komen de R.C.H.'ers dan w?er los: ier volgen enkele corners op het Amster- damsche doel. eveneens zonder resultaat-. Goed opbrengen van den bal door Pr?vost stelt Martin in staat om voor te zetten, Bloe mink geeft door aan Hanse- die daarna met een scherp schot den eersten goal maakt (0—1). Direct daarna speelt Ver-kerk den bal vrij voor Bloemink. die in buitenspel positie weer scoort, hetgeen den scheidsrechter niet ont gaat. Het is echter uitstel van executie, want als daarna Smit een afgemeten voorzet geeft, deponeert Hanse met een kopbeweging het leer ten tweeden male langs De Vries (0—2). Met dezen voorsprong is R.C.H. voorloopig veilig en weet dien tot de must te behou den. De tweede helft 'begint een heftig offen sief van Blauw Wit. De R.C.H.-verdediging laat zich echter niet overspelen en ver plaatst het spel herhaaldelijk naar de Blauw Wit-helft. Uit een vrijen trap wegens hands plaatst Verkerk den bal keurig naar Smit;' deze draait handig om Weerman heen en schiet onhoudbaar in (03). Het is inmiddels gaan regenen; het spel wordt er door het uiterst zware veld niet mooier op. Blauw Wit geeft zich nog eens geheel, zet alles op den aanval en werkelijk gelukt het den rechtsbinnen den achterstand te ver kleinen (13). Dat geeft den Amsterdammers moed; uit een tweemaal overgenomen corner schiet de rechtsbuiten nummer .twee in het R.C.H.- net (2—3). De laatste minuten verstrijken onder de grootste spanning, zonder dat er gescoord wordt. E.D.O.; Schumacher geeft goed over aan H. Bruin, die den stand op 32 brengt. De tweede helft is nauwelijks begonnen of door een klein, regenbuitje laat de scheids rechter de spelers even pauzeeren. Als weer is afgetrapt, krijgt Van Geemen na goed werk van H. Koene, den bal vrij en de stand is 42. Een goede pass schiet De Winter hoog over. Bij een tegenaanval is het H. Koene, die met een pittig schot 52 maakt. Dan komt Haarlem in de meerderheid, doch zij vind De Waard in goeden vorm. H. Koene schiet tegein den paal, maar H. Bruin schiet uit een hoekschop wederom langs De Vries (6—2). Verder wordt niet meer gescoord, zoodat met onveranderden stand het einde komt. ZeemeeuwenSchoten (42) Eindelijk is het den Zeemeeuwen dan toch gelukt om een overwinning te behalen en deze zal met nalaten een .groot, zelfvertrouwen te geven aan de jeugdige ploeg. Er is dan ook werkelijk goed gespeeld door Zeemeeuwen maar het zal zeker een feit van beteekenis geweest zijn, dat Schoten aan het eind van de eerste helft een speler moest missen, om dat de scheidsrechter zich helaas genood zaakt zag hem van het veld te zenden. Deze speler mag er in het vervolg wel aan den ken dat de beslissing van eten scheidsrechter bindend is en dat geen der spelers daarop aanmerkingen mag maken. Bovendien is hc:t een speler niet geoor loofd aan het publiek te laten merken door gebaren e.d.. dat hij het niet met de leiding eens is, want de opinie van zulk een speler wordt dan maar al te graag door 'het pu bliek overgenomen- De eerste aanvallen zijn voor Zeemeeuwen en zij heeft reeds na ongeveer 'tien mi nuten succes als Jac. de Muinck een goede aanval besluit met een vliegend solioit, dat doel treft (10). Hierna gaat het spel vrijwel gelijk op. maar toch is het na eenigen tijd wederom de 'thuisclub, die het net weet te vinden; de keeper van Schoten laat een schot van C. Draijer glippen (20). Dan wordt één der Schoten-spelers van •het veld gestuurd, na eerst nog een waar schuwing te hebben gehad. Dit is natuurlijk oen geduchte handicap voor de bezoekers en zij weten dan ook niet vóór de rust het net te vinden hetgeen ook aan Zeemeeuwen nie" gelukt, zoodat. met den stand 2—0 voor Zee meeuwen van doel verwisseld, wordt. Na de hervatting is het weer Zeemeeuwen die het er een doelount weet te maken. Eén der verdedigers va.n Schoten spéélt te zacht op den keeper terug en Joh. Franssen weet den bal dan ook eerder te bereiken en brengt den stand op 30. Hierna volgt een geweldig offensief van Schoten en de middenvoor verkleint met een mooien kopbal den achterstand (31). Zeemeeuwen gaat dan weer .ten aanval en Schoten moet alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. De stand wordt to't 41 opgevoerd na maai samenspel van den linkervleugel. Kort voor het einde weet Schoten nog van een inzinking in de verdediging van Zee meeuwen te profiteeren, zoodait het einde aanbreekt met den stand 42 voor Zee meeuwen. De scheidsrechter leidde correct. 't Gooi—Z. F. C. (2—2) Een kwartier na het begin scoorde Sterk, die voor de afwisseling thans op de spfl- plaats speelde, het eerste punt voor de thuisclub. De voorsprong van 't Gooi kon niet lang behouden blijven, daar Z.F.C. overdonderend kwam opzetten. Het duurde dan ook niet lang of Hoogmoed wist met een schiterenden kopbal uit een voorzet van Van der Kolf den gelijkmaker te scoren (11). In de voorhoede was Wentink nog steeds even handig met den bal; het was aan zijn toedoen te danken, dat midvoor van Rhenen wederom aan 't Gooi de leiding kon gefen (2—1). Na de rust volgde eerst een periode van Z.F.C.-overwicht, waarin de jonge Cohen in het doel danig op de proef werd gesteld. Resoluut greep hij fn en wist voorloopig zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Langza merhand wist Sterk het spel weer te ver plaatsen. Als er nog een kwartier te spelen is weet Lust den bal mooi langs Cohen te plaatsen. In den resteerenden tijd wordt, fel om het winnende doelpunt gestreden, doch de stand bleef gelijk. Eind 22. West FrisiaSparta (22) Voor rust scoorde West-Fi'isia twee doel punten, na de rust waren de Spartanen aaxx het woord en wisten gelijk te maken. Bij Sparta was keeper Cohen uitstekend op dreef. In d.e Enkhuizer ploeg speelde de aan val enthousiast en sxxel waardoor de Rotter- daxxxsche achterhoede voor moeilijke pro blemen kwam te staan. Vooral de klefne Jelles was uiterst gevaarlijk voor keeper Cohen. A. D. O.Feijenoord (22) In het begin liet het zich niet aanzien, dat A.D.O. het tot eexi gelijk spel zou weten te bx*engen. Immers eerst scoorde Bode voor Feijenoord en even later vergx*ootte Puck van Heel op fraaie wijze den voorspx-ong. Dat was te veel voor de fanatieke Hage- naai-s en Breftner zag zijn zwoegen be loond door eexx doelpuxxt uit een voorzet van Van der Berg. Wim Tap zorgt even later voor dexx gelijk maker als de Rood-Gx*oene voox'hoede aardig samenspel heeft laten zien. Voor de x-ust ver- keeren beide doelen in gevaar, doch vex*- andering in den stand komt er niet. DE UITSLAGEN. 1 A: Haaxfem 4E.D.O. 3 Kinheim 2—H. F. C. 3 1 B: Bloemendaal 2Haax-lem 3 R.C.H. 5—Spaarnevogels D.I.O.—R.C.H. 4 V.V.H. I—Hillegom II Schoten 2aD.I.O. 2 2- 3 A: D. S. K. 2—I.V.O. 3 B: Bloemendaal 3V. O. G. 2 VI. Vogels—V.V.B. Swastika 3—V.V.H. II R.C.H. 8—D.W.O. 2 3 E: Stormvogels 5—Bloemendaal 4 D.I.O. 4Vliegende Vogels 2 3 F: D.I.O.Vliegende Vogels 2 3 G: Droste 2Haarlem 6 RozenprieelBloemeendaal 5 'E.T.O. 2Spaarndanx 3 D. S. K. 3—E.H.S. 2 H.F.C. 5Zandvoort 5 E.H.S. 4Haarlem 7 3 I: E.D.O. 6—H.F.C. 6 Bloemendaal 6T.H.B. 4 Rozenprieel 2Halfweg 3 Schoten 5Hillixxen 4 3 J: D.O.A. 2Swastika 4 R. C. H. 11—Halfweg 4 E.D.O. 9—Hillinen 3 H.F.C. 7—Haarlem 8 Hillegom 3—Ripperda 3 4—3 3—3 1—4 uitgesteld uitgesteld uitgesteld (gestaakt) uitgesteld uitgesteld uitgesteld 2—6 uitgesteld 4—2 uitgesteld uitgesteld. uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld 4—4 uitgesteld uitgesteld 2—2 uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10