HOCKEY DAMES-HOCKEY HONDENSPORT. BADMINTON HENCELEN KEGELEN BILJARTEN HANDBAL DAMMEN. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Ie klasse: H.D.M.Bloemendaal 41 II. Lyc.Hilversum 01 Amsterdam't Gooi 52 H.O.C.Togo 8—2 PROMOTIE -AFDEELING. Bloemendaal IIH.D.M. II 1—0 Hilversum IIM.H.C. 40 UtrechtVictoria l0 2e klasse Togo II—H.O.C. II 1—1 KievitenH.B.S. G2 H. Lyc. IIDe Vierde 03 Hilversum III-Amsterdam n 42 Be FairAlkmaar 42 LarenAmersfoort 31 3e klasse: KrommenieBloemendaal III 16 PinokkioBe Fair II 51 Be Fair HI—Gooi IV 0—3 OOSTELIJKE AFDEELING. le klasse. WagcningcnDeventer 05 P. W.—Hengelo 10—0 ZutphenArnhem 21 ZUIDELIJKE AFDEELING. Breda—H.T.C.C. 1—2 Dames. Ie klasse. H.O.C,-Rood Wit 2—0 HilversumB.D.H.C. 10 Togo—Kieviten l8 HD.MjH.L.Ci 5—0 OVERGA. B.DH.C. II—O. K. 3—0 2e klasse: B.D.H.C. IV—Utrecht 2—1 Amsterdam IIIHilversum II 32 Amersfoort-Laren II 20 B.D.H.C. Ill—Te Werve 2—4 HX.C. II-Togo II 0—0 ZATERDAGMIDDAGCOMP. FamosLaren III 11 Pinokkio nAmudo 41 Kameleon—Bloemendaal IV 51 T.H.C. Ill—Alliance III 8—0 HX.C. V—De Kieviten VI 6—0 (De Crt.) Ranglijst jet. EERSTE KLASSE WEST gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. Hilversum 5 5 0 0 10 12—3 2.— Amsterdam 5 4 0 1 8 14—5 1.60 H. D. M. 5 3 0 2 6 12—4 1.20 H. O. C. 5 2 2 1 6 10—7 1.20 H. L. C. 5 1 2 2 4 3—10 0.80 Bloemendaal 4 0 2 2 2 2—7 0.50 Gooi 4 0 1 3 1 5—11 0.25 Togo 5 0 1 4 1 6—21 0.20 EERSTE KLASSE. H. D. M.Bloemendaal (41) De gasten komen met een nieuwe voor hoede en een gewijzigde verdediging uit, zoo dat de opstelling' was: Jonker, Geyl en Donk, Timmermans. Lakeman en v. d. Stadt;-André de la Forte, do Keyzer, Snijders, M. Gun ning en P. Gunning, Het begin is voor Bloemendaal al heel slecht. Do H.D.M.-aanval heeft tegen de niet op slag zijnde verdediging geen lastig spel en aldra wordt do score geopend. (10). Als de wedstrijd 10 minuten oud is. heeft Bloemendaal reeds een 30 achterstand. De verbetering treedt dan bij Bloemendaal in; de onstuimige H.D.M.-aanvallen kan het hoofd worden geboden; Bloemendaalsche aanvallen komen meer en meer ook los. De nieuwe voorhoede bewijst tot aardige dingen in staat te zijn. I-Iet eerste optreden was nog wei niet „hervorragend" doch zeker niet slechter dan onder veel gunstiger om standigheden. het vroegere binnen trio. Voor de rust weet do Keyzer uit een straf- corner tc scoren, zoodat met 31 voor H. D. M. gedraaid wordt. In de tweede helft gaat het spel veel meer gelijk op; de Bloemendaal-aanvallen zijn zelfs niet ongevaarlijk. Toch dreigt het meeste gevaar nog bij de Bloemendaalsche verdedi ging. die echter stand weet tc houden, zij hot met moeite. Kort voor het einde scoort H.D.M. nog eens. (41). Bloemendaal slaag er daarentegen niet in hot, Haaosche doel te vinden, zoodat H.D.M. een verdiende, geflatteerde zege behaalt. PROMOTIEKLASSE. BToomenHaal 2H. D. M. 2 (10) Do thuisclub won weer van een tegenstan der. die meerendeels sterker was. Do Haag sche voorhoede was telkens in de Bloemen daalsche stral'eirkel waar Broesc weer een goede bagkpartij gaf en ook do Kadt in doel goede dingen verrichtte, zoo nu en dan door geluk geholpen. De Haagsche verdediging kon de Bloemen daalsche aanvallen de baas blijven, zoodat dc rust met blanke score kwam. Na dc rust wordt aanvankelijk door Bloe mendaal fel gespeeld, zoodat meerdere ha chelijke momenten voor het H.D.M.-doel ont staan. Tenslotte weet de Graaf dan ook een voorzet to benutten. (10). Direct hierop vallen de gasten hevig aan en komen sterk in de meerderheid. Ettelijke corners en strafcorners brengen H.D.M. geen succes. Nu toont de Bloemendaal-verdediging goede eigenschappen. Onder spanning komt het einde met een kleine Bloemendaalsche overwinning. Hilversum 2—M. H. C. (4—0) M.H.C. had twee invallers voor Hooft en Ruys de Perez, Zoowel do voorhoede, als ook de verdediging leden hieronder, doch wel spe ciaal de aanval, die geen enkele maal wist te scoren. Daarbij dient evenwel opgemerkt, dat Hilversum 2 oen zeer goede en enthou siaste partij speelde en de gebroken Haar- lcmsche verdediging tot rust de score toch blank wist te houden door een goed toege paste off-side tactiek. In de tweede helft, pasten de gastheeren zeer goed op de offi-side val en door het ver opdringen van de Haarlcmsche backs kwamen toen ook de doelpunten, wat het goede keepen van Elias geen afbreuk deed. Do M.II.C.-voorhoede kon het tegen de Hil- versumsche verdediging niet bolwerken, te weinig gesteund ook door de halfliniè. welke j nog slecht aangaf bovendien en de Hilver- sumsche vleugelspelers te veel vrij liet. Met. niet minder dan 40 werd MJI.C. ge slagen. TWEEDE KLASSE. KievitenH. B. S. (62) H.B.S. liet zich door het enthousiaste ac tieve spel van Kieviten geheel intimideeren. Reeds binnen ee'nige minuten hadden de Kieviten een 20 voorsprong. De enkele H. B. S.aanvallen brachten geen succes daar de gasten niet tegen de verdediging van de thuisclub opgewassen bleken. Daarentegen had Kieviten nog tweemaal succes, zoodat rust met 40 voor de Hagenaars kwam. De tweede helft werd vervolgd als de eer ste was geëindigd. Kieviten blijven het meest aanvallend; de H.B S.-aanvallen zijn onge vaarlijk. Het halve dozijn is voor de Kieviten reeds <60), als H.B.S. nog geen tegengoal gescoord heeft. Als de thuisclub wat minder enthousiast gaat spelen, komt H.B.S. wat meer in den aanval. Ten Brink en Bolland slagen er dan in eeh. tweetal tegenpunten te scoren. Het einde komt met een verdiende 62 overwin ning voor Kieviten. DERDE KLASSE. ^'«emendaa! 3Krommenie (61) Op verzoek van Krommenie werd deze wed strijd in Bloemendaal gespeeld, daar het veld te Krommenie onder water stond. Bloemendaal is voortdurend sterk in de meerderheid, doch kan dat toch slechts door twee doelpunten van Löben Seis tot uiting brengen, terwijl Krommenie in de eerste helft één keer doelpunt. Rust komt dus met 21 voor Bloemendaal. In de tweede helft wordt het Bloemen daalsche overwicht voortdurend grooter. Ach tereenvolgens scoren Kuiper, G. van Löben Seis, Crommelin en Kuiper zoodat dan het halve dozijn voltallig is. Bij Krommenie wa ren midhalf en keeper goed, doch voor het overige maakte het team geen sterken in druk. Gestaakte wedstrijd. De wedstrijd HB.S. 2—M.H C. 3 werd ge staakt in de tweede helft, toen M.H.C. 3 reeds met 50 voor stond. Selectiewedstrijden te Hilversum. DE SAMENSTELLING DER ELFTALLEN Naar wij vernemen zijn voor de selectie wedstrijden op Zondag 6 November a.s. te Hilversum op het terrein van de Hilversum- sche Mixed Hockey Club, de volgende elftal len samengesteld: A: Doel: Hardebeck (Amsterdam) Achter: de Waal (Amsterdam), Overing (Amsterdam Midden: Knottenbelt, ('t Gooi), Ter Haar (Amsterdam), van Polanen Petel (Deventer) Voor: Wagener (Amsterdam) v. Erven Do rens (Amsterdam) v. d. Berg (Amsterdam), Molenburgh, (Deventer', Kwast (Amsterdam) B: Doel: v. d. Does (H. O. C.) Achter: Arnold (Hilversum) Tresling (H. O. C.) Midden: Lob (H. D. M v. d. Rovaert (H. D. M.) Ankerman (H. D. M.) Voor: Maas <H. Lyc.) de Geer (H. D. M.) van Gastel ('t Gooi) Dupon (H. Lyc.) v. d. Haar <H. Lyc.) C. Doel: Jonker (Bloemendaal). Midden: Braat (H. Lyc.), Brand (M. H. C.), Timmermans (Bloemendaal), Gunning (Bloemendaal), Hoogerland (Nijmegen), Schnitger (P. W.>, Kist (T. O. G. O.) Hooft (M. H. C.) D. Doel: Meyer (Deventer) Achter: Toussaint (Deventer) v. d. Wall Bake (Zutphen) Midden: v. van der Hagen (Hilversum), de Looper (Hilversum) van Lierop (Hilversum) Voor: Slotboom (H. Lyc.) J. Schook (Hil versum) J. v. d. Hagen (Hilversum), Jonek- heer (Hilversum), Hoynck van Papendrecht ('t Gooi). EERSTE KLASSE. HilversumB. D. H. C. 1 (10) B.D.H.C. I. dat het seizoen vrij goed inge zet had, heeft haar goeden vorm van de laatste weken niet kunnen handhaven. De nieuwelingen uit deze competitieklasse wisten de overwinning te behalen, al dient daarbij dadelijk te worden opgemerkt, dat de neder laag van B.D.H.C.. dat. met veel pech tc kam pen had. niet verdiend was. Het in dezen wedstrijd vertoonde spelpeil was alles behalve eerste klasse, waaraan misschien ook wel het uiterst gladde, hoewel toch goed bespeelbare veld schuld zal zijn ge weest De talrijke aanvallen der B.D.H.C.- voorhoede strandden meerendeels op off side. Tenslotte speelde de koopster van Hilver sum een zeer verdienstelijke partij, terwijl verder de snelle links-uiterst bijzonder op viel. die de meeste aanvallen van Hilversum leidde. Tot rust. bleef de stand blank. Na half-time had dadelijk een van de on verwachte aanvallen dor Hilvcrsum-voor- hoede succes, toen dc rechtsbinnen, die van een misverstand in de B.D.H.C.-achterhoede gebruik maakte, met een hard schot in den hoek mej. Andreas wist tc passeeren (1—0). Daarna viel B.D.H.C. fel aan en had Hil versum. dat de laatste 20 minuten volkomen ingesloten werd, weinig of niets meer in te brengen. Maar hoe dicht ook de B.D.H.C.- speelsters het Hilversum-doel naderden (zelfs een van de backs verscheen in den Hilversum-strafcirkcl). toch lukte het niet om via 22 beenen en 11 sticks den bal achter In den goal te werken. Wel werd de bal een maal juist van de doellijn weggehavkt, wel vlogen de schoten hoog langs en naast den goal, terwijl ettelijke strafcorners werden ge nomen, die echter evenmin hot zoo vurig be o-eerde tegenpuntje opleverden, daar er al tijd wel weer een Hilversum-been was. dat den bal den weg naar den goal versperde. Zoo kwam het einde van dezen weinig in teressanten strijd met onveranderden stand (1—0). H. O. C—Rood Wit (2—0) Zondag verloor R.W. I haar eersten uitwed strijd van het seizoen tegen de kampioenen van verleden jaar, Dc wedstrijd had plaats te Waalsdorp op een slecht, terrein, waar vooral de R.W.-speelsters veel hinder van hadden. Te 12 uur kwam R.W. met liet volgende elftal in het veld: S. J. dc Jossclin de Jong (doel): M. H. Deenik. R. A. de Josselin de Jong (back): V. van Hall. H Vreede. B. van Weel (half)L. Maks, G. Sommerhof. M. van Beeck Vollenhoven. D, Lambrechtsen. J. Land (voor). De zeer jonge, lichte R.W.-voorhocdc. bleek niet opgewassen tegen dc internationale rou tine van mej. Rollin Couquerque en mei. Mol- huysen, en liet- zich vooral door de eerste zeer intimideeren: schoten op het H.O.C.-doel waren dan ook zeldzaam. Tot rust wist de E.W.-achterhoede, dank: zij uitstekend keepen van mej. S. J. de Josse lin de Jong en Vrouwe For tuna den stand blank te houden, maar na rust met regen en wind tegen, kon niet voorkomen worden dat mevr. Dros-Canters 2 maal het R.W.-doel doorboorde. Daarna trachtte R.W. niet de resteerende krachten een tegen-doelpunt te maken, wat echter niet lukte en met Rood wit iets in de meerderheid eindigde deze wedstrijd met een verdiende H.O.C.-overwin ning. OVERGANGSKLASSE. B. D. H. C. 2—O. K. 1 (3—0) Na een vooral voor de rust zeer spannen- den strijd is Bloemendaal II er tenslotte in geslaagd haar eerste overwinning te boeken met het volgende elftal: L. Lioni (doel), K. Taylor, A. Nieuwjaar (a,), F. de Roos, D. v. d. Stadt, T. Ketelaar (m.). T. Mulder, J. Kremer, R. Stol, A. Ter- weij, T. Stehouwer v.) Er ontwikkelt zich een gelijkopgaande strijd. Het combineeren in de O. K.-voorhoede is iets beter, waardoor de aanvallen op het Bloemendaal-doel gevaarlijker zijn. Maar de beide backs van B.D.H.C. zijn uitstekend op dreef. Ook de beide Bloemendaalsche vleu- gelspeelsters blinken uit, maar het binnen- trxo weet de goede voorzetten niet te benut ten. De rust gaat in met 00. Daarna hebben de rechts- en links-binnen- speelster omgewisseld, hetgeen al dadelijk een verbetering in het samenspel blijkt te zijn. Uit een prachtigeii voorzet van mej. Mul der schiet mej. Stehouwer den bal onhoud baar in het O. K.-doel (1-0). Een schot van mej. Kremer kan de keep- ster nog juist met moeite tot corner verwer ken. Even later maakt mej. Kremer er ech ter toch 20 van. Kort voor het einde weet mej. Terwey door goed inloopen den stand op 30 te brengen, waarmee B.D.H.C. II verdiend gewonnen heeft. TWEEDE KLASSE. B. D. H. C. 3—Te Werve 1 (2—1) Ondanks de hoopvolle verwachtingen die we van B.D.H.C. III hadden na de roemrijke overwinning van vorige week op H.O.C. II bleek B.D.H.C. III te zwak te zijn voor Te Werve I. Toch werd er allerminst slecht gespeeld. Vooral in de eerste helft werd er een flink tempo in gehouden. Te Werve neemt de leiding, wanneer er zich een kluwen van Haagsche- en Bloemen daalsche speelsters voor. naast, en in het B. D. H. C.-doel opgesteld hebben. Kort daarna maakt mej. Koetse uit een goede voorzet van mej. v. d. Tak gelijk. (11). Er zit meer samenhang in de Haagsche voorhoede. De keepster van B.D.H.C. m. mej. Ketelaar moet herhaaldelijk handelend op treden. wat haar best afgaat. Toch weet de mid-voor van Te Werve haar club weer de leiding te geven. (21). Na de rust verslapt Bloemendaal. Te Werve gaat door met een belegering op het B. D H. C.-doel en brengt tenslotte den stand op 4—1. Kort voor het- einde herstelt Bloemendaal zich. mej. Hofsté weet nog een doelpunt te maken, zoodat het eindx'esultaat 42 wordt. B. D. H. C. 5—Utrecht 1 (2—1) Vrij kort na het begin neemt Utrecht de leiding, als de Bloemendaalkeepster, gehin derd door het dezen Zondag slechts zeldzaam te voorschijn gekomen zonnetje, over een zacht rollertje heentrapt. B.D.H.C. valt dadelijk enthousiast aan. Het spel wordt goed verdeeld, en meer openge houden dan dat van de gasten. Kort na rust we.et mej. O. Kroes voor B.D.H.C. den gelijk maker te scoren. (11). Er .wordt nu verwoed om de leiding gevoch ten. De keepster van Utrecht krijgt meer te doen dan haar collega van Bloemendaal. maar is uitstekend op dreef. Toch gelukt het Bloemendaal. wederom door mej. Kroes, het winnende goaltje te maken, en daarmee 2 puntjes voor haar eersten competxtie-wed- binnen te halen. Politiehondenkeuringen. Onder groote belangstelling van de zijde der Justitie, Politie en Burgemeester en Wet houders uit verschillende deelen vaxx ons land, werd voor het eerst, de keuring gehou den van politiehondenvolgens het keurings reglement van den Ned. Bond voor den Diensthond, welke Bond uitsluitend bestaat uit Justitie en Politie en wel: op 19 October te Bennebroek op het buiten van de familie Scholten en op 27, 28 en 29 October te Bus- sum, op het landgoed van de familie Van Leeuwen Boomkamp. Als keurmeesters fungeerden op 19 Octo ber Mr. J E. Th. Baron Speyart van Woer den. Sub. Off. van Just, te Arnhem, Ph. v. d. Most, Insp. v. Politie te Amsterdam en D. Jacobs, Agent v. politie tc Bussum en op 27. 28 en 29 October. Speyart van Woerden. C. Zuidhoek. Hfd a v. politie te Haarlem en J. Doornbosch, Agent v. politic te Haarlem. Er waren 21 honden voor deze keuring ïn- geschi-even, waarvan er 12 het certificaat hebben gehaald en 8 moesten er worden af gewezen. De heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie te Haarlem, die voorzitter van den Bond is, was eiken dag op het keuringsterrein aanwezig, om het werk wat de honden pres teerden, te volgen. De uitslag is ols volgt: Honden die reeds in dc pr au tijk zijn: No. 1. Phr. v d. Most, Insp. v. Politie te Amsterdam, met de Bouvrler ..Sancho". No. 2. C. H. Rijke, A. v. p. te Hilversum, met de B.H. „Duc". No. 3. J. v. Kooi, Jachtopziener te St. Maartensdijk, met de H.H. „Kazan". No. 4. Th. v d. Veer. Jachtopziener te Hil versum, met de B.H. „Jofre". No. 5. W. v. Laar, Jachtopziener te St. Maartensdijk met de D B. „Hector". No. 6. T. Bos, A. v. p. te Amsterdam, met de Aix-edaeler Terrier „Tommy". No. 7. C. D, Le Roy, A v. p. to Amsterdam, met dc B. H. „Due". Honden die nog niet in de practijk zijn ge weest, doch nu gebruikt mogen worden: No. 1. J. Doornbosch. A. v p. te Haai'lem, met de Bouvrler „Osco". No. 2. C. Drieënhuijzen, A. v. p. te Hilver sum, met. de H 4- B. „Breston". No. 3. W. Haze veld. gemeente-veldwachter te Huizen, met de H. •!- B. ..Breston". No. 3. W. Hazeveld, gemeente veldwachter te Huizen, met dc H. 4- B. „Bob". No. 4. C. H. v. Velzcn, A. v. p. te Amsterdam met de B.H „Max". No. 5. A. Zwart, A. v. p. te Haarlem met de D.H. ..Kazan". No. 6 J. M. v. d. Zandc, A. v. p. te Haarlem, ïxiet de B.H. „Ador". Demonstratie te Haarlem. Voor Holland nieuwe spel. De Haarlemsche Badminton Club heeft Zaterdagavond in de groote Gymnastiekzaal aan den Kleinen Houtweg (gebouw Licha melijke Opvoeding) een demonstratie geor ganiseerd in het Engelsche Badminton-spel. Aan de uitnoodigingen was een ruim gevolg gegeven, zoodat de aanwezige plaatsruimte maar nauwelijks voldoende bleek. Uit den aard der zaak waren het in hoofdzaak ten nisspelers en -speelsters van de meeste Haar- lemsche clubs, die belangstelling voor het nieuwe spel koesterden. In het „Winternummer" hetwelk ons blad Donderdag jX uitgaf, wex*den de regels van Badminton, dat in veel met tennis overeen komt, doch ook een aantal opmerkelijke ver schillen toont, gegeven. Thans kunnen wij dus meer op de aard van het spel ingaan. De demonstx-atie werd geopend met een enkelspel tixsschen de heeren Woltman (kam pioen 1931) en de Heer (finalist 1931). Onmiddellijk gaf deze partij de kenmer kende eigenschappen van badminton: tac tiek, techniek, en hersenwerk. Tegenover het meer tactische spel van de Haas (listig plaat sen, harde en zachte slagen) speelde Wolt man meer techniek. Vooral zijn smashes waren daverend! De 1-Iaas won een 2 sets van 15 punten, revanche dus van de kam- pioenpioenschap-finale 1931, doch Woltman is een uitstekend demonstratie-speler. Hij demonstreerde de aard van het spel prachtig maar zijn partij als zoodanig kwam er mee in gevaar. Hierna een heerendubbelspel van de hee ren Woltman en Gerritsen tegen de heeren de Haas en den Hoed (secretaris-penning meester van de Nederlandsche Badminton Bond). In deze partij kwam een andex-e kwaliteit van badminton goed naar voren. De gewel dige snelheid van de bijna niet te volgen heen en weer vliegende pluimbal geeft een snelle opeenvolging van actie en reactie, wel ke door geen ander spel geëvenaard wordt en zeker belangrijk sneller nog is als bij ten nis, wat toch ook snel gespeeld kan wordexx. Het was een spannende intex-essante partij, waarmede de aanwezigen geheel meeleefden en telkens uiting gaven van hun bewondering door een hartelijk applaus. Als lichaamssport is badminton dan ook een uitnemend mid del om fit te blijven, niet alleen voor tennis spelers, doch ook voor athletiek-beoefenaars, schermers en voor alle tokken van sport, waarbij lenigheid en snelle actie vereischt zijn. Voor, tusschen en na afloop der demonctra- ties was er gelegenheid voor de aanwezigen zelf het badmintonspel te beoefenen, waar bij alras bleek dat het gemakkelijker lijkt dan het werkelijk is. Het pluimballetje maakt voor den beginner de meest orxverwachte bewegingen. Vooral het snelle afremmen door de veertjes geeft in het begin moeilijk heden, met als gevolg een verkeerde kijk op de bal. Het badminton-spel zal zijn weg in Holland wel vinden. Voor Haarlem in het -bijzonder heeft deze prettige en sportieve demonstratie een belangrijke stoot daartoe gegeven. De Vereenisde Visschers. Bovengenoemd vischcollege hiekl Zondag morgen een ondeiiingeai kaswedslrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Heem stede en. Bemnebroek. De vangst was goed. Het verloop was als volgt: Eerste prijs J. C. Traksel. die tevens de kampioensmedaille der Vereeirmging behaal de; 2. J. J. Traksel, 3. P. Out, 4. P. Smits, 5. B. W. Jansen, 6. F. Diks, 7. S. van Asten, 8. H. Bijster, 9. J. van Ochtend, 10. B. van 't Riet. Na afloop van den wedstrijd begaf men zich naar het clublokaal aan de Barrevoete- straat, waar de voorzitter, de heer S. van Asten, met eendge toepasselijke woorden, de prijzen aan de winnaars ter hand stelde. Aan den hoofdoontroleur F. Kok, werd voor zijn bemoeiingen een fraaie prijs ter hand gesteld. De Dageraad. Op 12 November zal dit college twintig jaar toestaan. Dit feit werd ingeluid met een vlsclvwedstrijd voor de colleges die aange sloten zijn bij den Bond van Hengelsport- liefhebbers Haarlem en Omsterken. Het bestuur heeft besloten op 6 November a.s. een grooten Kas-wedstrijd voor leden en donateurs .te houden in de wateren om Purmerend. Vertrek des morgens 6 uur. Op 13 November a.s. wordt het 20-jarig bestaan in een huishoudelijke!) feestavond herdacht met uitreiking der prijzen van den wedstrijd van 6 November in het clublokaal aan de Botermarkt. Haarl. Kegelbond. Het- bestuur en de wedstrijd-commissie van den Haarlemschen Kegelbond noodigen de le den uit om deel te nemen aan den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van den bond over 1932. De wedstrijd zal plaats hebben op de Zater dagen 5 en 12 November van des middags 3 tot 7 uur. de Zondagen 6 en 13 November van des middags 2 tot 6 uur 30 en des avonds van 8 tot 12 uur. De Kegelaar (ster), die in 50 worpen het hoogst aantal houten werpt, ontvangt den ti tel van Kampioen H-K.B. 1932 en komt daar mede in 't bezit van den Zilveren Wisselbeker (Kreek-Beker). Deze beker wordt eigendom van de(n) Kegelaar(ster) die hem twee maal achtereen of drie maal in het geheel wint. Kampioen waren in 1924 D- Bremer, 1925 E. Martens, 1926 H. A. Schouten, 1927 L. Boer lagen, 1928 M. Reemers, 1929 A. C. J. Kreek, 1930 D. Bremer en 1931 J. J. Meyer. De Kampioen 1931 ontvangt een gouden herinnerings-medaille, tenzij hij erin mocht slagen ook kampioen over 1932 te wordenals dat het geval mocht zijn dan ontvangt hij den beker wederom. Indien bijv. de heer J. J- Meyer weer het kampioenschap mocht beha len, dan zou hij den beker als definitief eigen dom kunnen beschouwen. Als le en 2e prijs worden beschikbaar ge steld 2 gouden kegels, 3e tot en met de 20ste prijs, kunstvoorwerpen in volgorde van waar de. Toegevoegd zijn de volgende vrijebaan wed- strijden: Baan A. Duowedstrijd voor 2 dames. 2 hee ren of 1 dame en 1 heer 10 worpen 40 cent. Baan B. Vrijebaanwedstrijd gewone telling (seniox-es) 5 worpen 20 cent. Baan C. Vrijebaanwedstrijd Hamburgertel- ling (seniores) 5 worpen 20 cent. Baan D. Vrijebaanwedstrijd Hamburgertel- ling (juniores) 5 worpen 20 cent. De prijsuitreiking zal plaats hebben op een nog nader te bepalen dag. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse D. In de ontmoeting tusschen de viertallen van „No. Een" uit IJmuiden en „De Koren beurs", Haarlem toont Lichtendaal (No. Een) zich na spannenden strijd op eigen terrein de sterkere, van A. Baart. De „Korenbeurs"-kopspeler. J. Steffens, speelt daarna tegen Muller een schitterende partij, die hiertegen niet bestand is. In 19 beuxden zijn de 150 caramboles cadre volge- maakt. Hiermede was dus de stand gelijk ge bracht: 11. De verwachting was, dat ook D. J. Steffens (De Korenbeurs) zijn partij tegen de Woerd zou winnen; doch hij was niet op dreef en moest dit puntje naar IJmuiden zien over gaan. Met dezen stand was de 4e partij van zeer veel belang voor „No. Een". Wonnen zij ook deze, dan hadden zij een zeer groote kans op het plaatselijke kampioenschap in deze klas se. Na langen tijd gelijk op gegaan te zijn liep de IJmuidenaar de Groof uit en won ten slotte. De stand van den avond was dus: 3I voor „No. Een". Klasse F. Op eigen biljart bleek het viertal van „Haarlem Noord" de baas van de mannen van „D.E.S.", die in deze afdeeling nog aan den kop gingen en nu gelijk met hen kwa men. Kamp (Haarlem Noord) nam schitte rend revanche van A. F. de Nijs en ook P. Groot was goed op dreef en gaf Tuninga (D.E.S.) geen kans. Daarna zorgde J de Nijs (D.E.S.) in een goede partij tegen Zijlstra voor een punt voor zijn team, zoodat alle hoop op L. Vlug (D.E.S.) gevestigd was. Deze kon er niet inkomen en moest de eer aan Kronenburg laten, waar door de stand werd 13 voor „Haarlem Noord". Klasse C: De B.V. „B. C. H." alhier schijnt De Kam pioen van verleden jaar er wederom op aan te sturen, om dezen titel i'n de eerste ronde te veroveren. In eigen lokaal van de Amster- damsche B.V. „K. E. T. S." versloegen zij ten minste dat team met den stand 31, doordat P. Kobus, H. J. Metz en J. de Jager hun partij tot een goed einde wisten te brengen. Alleen G. W. Metz kon geen winst noteeren. Klasse F: Het viertal van „Excelsior 11" gaf in het clublokaal van „Vriendenkring" goed partij tegen het thuis spelende team van die club. Zij wisten n.l. 2 van de 4 partijen in de wacht te slepen en zoodoende dexx stand op gelijk te brengen: 22. Alleen Ten-ehorst en v. d. Gevel wonnen hun partij tegen de Vel- senaren. LijedenSimson (41) Na een uiterst spannenden wedstrijd is het Lijnden gelukt, zich van de nederlaag tegen Niloc (24) te herstellen door haar groot sten concurrent te vex'slaan. Dix-ect na het begin is Lijnden de aan vallende partij en er is nog geen vijf minuten gespeeld, of Lijnden neemt reeds de leiding- door Van Bladeren (10). Simson valt dan ook vinnig aan; en haar vooi'hoede weet verscheidene malen vrij voor de keeper te komen, maar Broertjes redt goed. Bij een der snelle aanvallen van Lijn den is het weer Van Bladeren, die scoort (2—0). Hierna komt er weer een periode van Sim- son-overwicht, dat tot resultaat heeft, dat Simson even voor rust de eer x-edt (21). Na rust wordt aan beide kanten zeer goed spel te zien gegeven; het samenspel en het plaatsen zijn af. Door het zeer vlug opgaand spel heeft de scheidsrechter moeite om zich snel te vex*plaatsen, zoodat hij de taak van buitenspelx-echter aan anderen opdraagt. Daar het veld en de bal zeer glad zijn, wor den er nogal eens overtredingen gemaakt in het strafgebied. en Simson laat een kans om gelijk te maken voorbijLijnden weet dan tegen het einde nog twee maal te doelpunten (4—1). De Competïtiestand der Amsterdams che le klasse luidt; Dames: Nilve 2 2 0 16—1 4 Zeeburg 2 2 0 7—1 4 Hollandia 1 1 0 4—1 2 Turno (A) 1 0 1 1—11 0 D. T. V. 2 0 2 1—7 0 Simson 2 0 2 1—9 0 Heeren D.T.V. 2 2 0 G 11—2 4 Nilve 1 1 0 0 4—2 2 Turno 1 1 0 0 2—1 2 Lijnden 2 1 0 1 6—5 2 Simson 2 0 0 2 1—5 0 Zeeburg 2 0 0 2 3—12 0 Handbalwedstriiden te Zaandam. De Handbalwedstrijden tc Zaandam voor dames en heeren. die twee weken geleden wegens afgekeurd terrein niet doorgingen, zullen nu a.s. Zondag 6 November gehouden worden. Zooals reeds eerder gemeld zullen de Rapiditas dames- en heeren elftallen die van Achilles ontmoeten op het Sportteirein der HHIIes' fabrieken. Jubileum Haarl. DamcluE. Nu ook de jutoileuniwcd strijden derde klasse, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlcmsche Damclub, geheel zijn geëindigd, publiceerden wij hier onder don volledigen einduitslag. De eerste prijs werd gewonnen door Dam club „Haarlem H/III. welke de Haarlemsche Damclub III de grootste nederlaag 'toebracht (14—6). De tweede en derde prijs zullen worden varloofc tusschen de Damclub IJmuiden I en Damclub Huizen I, die beiden' van de Haar- lemsohe Damclub III met 137 wonnen. Om den 4den prijs zal eex) loting plaats vinden tusschen de Dam vereen iging D.O.S. III en de Haarlemsche Damclub in, welke gelijk speelden (1010). Hieronder publiceercn wij den eindstand van de ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Haarlemsche Damclub georgani seerde groepenwedstrijden voor niet-leden van damclubs. Deze luidt als volgt: L. Kisch. Amsterdam 2 2 2 6 I J. Booij. Haarlem O 2 2 4 II W. Jonkhof, Haarlem 0 0 2 2 I. Ravensbergen. Haarlem 0 0 0 0 De eerste prijs werd gewonnen door L'. Kisch te Amsterdam en de tweede prijs door J. Booij te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12