Nieuwe Uilgaven HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 1 NOVEMBER 1932 VIERDE BLAD. MUZIEK. Dr. Johan Wagenaar 70 jaar. Heden herdenkt Dr. Johan Wagenaar, „de nestor onzer componisten", zooals hij tegen woordig nogal eens genoemd wordt, zijn ze ventigsten verjaardag. De .nestor onzer componisten": zonderlinge titel eigenlijk. Want Wagenaar moge', wat leeftijd betreft, tot de oude garde behooren: wellicht even aart geen der jongeren dezen zeventigjarige in frischheid van geest cn zeker geen in zin voor humor. Voor het humoristische in een zaak, in een geval, in een kunstwerk was Wagenaar steeds ontvankelijk; humor sprankelde ook vaak uit zijn opmerkingen en gesprekken. En uit zijn muziek maar dat behoef ik onzen muziek minnaars niet te vertellen. Wie onder hen heeft niet genoten bij het hooren van de kostelijke toongedichten waartoe de zdtte in vallen van ..De Schoolmeester" hem hadden geïnspireerd? Hier vond zijn geest een ver wanten; hier was zijn kunst volbloed-Neder- landsch; hier was en bleef hij eenig, onna volgbaar als zijn „Schoolmeester". In de parodistische ..proeve voor een operatekst" van ..Den Ouden Heer Smits" (den schrijver Lindo) vond hij de stof voor zijn eerste „quasi-emstige" opera ..De Doge van Venetië" later door den „Cid" gevolgd. Wie echter in Wagenaar slechts een muzi- kalen grappenmaker zou vermoeden, zou de plank deerlijk misslaan. Zijn kunst berust op een oer-degelijken grondslag, en dat hij ook waardevol werk op ernstig gebied wist te scheppen heeft hij met zijn ..Cyrano"-ouver ture en zijn toongedicht „Saul en David" be wezen. Dit laatste werk werd een goede 20 jaren geleden door Busoni te Berlijn op een van zijn aan „Neue und selten aufgefiihrte Werke" gewijde „Orchesterabende" uitge voerd, concerten, die den tamelijk conserva tieven Berlijners menige belangrijke pre mière gebracht hebben. Busoni ondernam die avonden op eigen risico; hij stelde de programma's samen en noodigde, indien mo gelijk, de componisten uit hun werken zelf te komen dirïgeeren. Slechts artistieke drijf- veeren leidden hem daarbij; van een finan- cieele bate was nimmer sprake. In den tijd nu. toen ik te Berlijn in zijn omgeving ver toefde, vroeg hij me eens: „Giebt's bel euch keine Komponistcn. von denen ich etwas auffüliren könnte?" Ik noemde Röntgen cn Wagenaar. Een kamermuziekwerk van den eerste, dat. ik hem toonde, gaf hem geen aan leiding naar een orkestwerk te verlangen; van Wagenaar kon ik hem niets voor oogen leggen. Maar ik schreef Wagenaar over het geen Busoni gevraagd had en gaf hem In overweging zijn ,.Saul en David" te presen teeren. Dat geschiedde de eerste beste keer dat Busoni daarna in ons land vertoefde. In het Hotel de l'Europe te Amsterdam had de kennismaking plaats en spoedig zaten de beide kunstenaars samen aan den vleugel en speelden vierhandig het manuscript der par tituur door en wel met een vlotheid alsof Busoni het werk al lang kende. .Das werde ich aufführen!" zei hij. toen ze aan 't. einde gekomen waren, en hij hield woord: niet lang daarna kreeg Wagenaar een uitnoodi- ging om zijn werk te Berlijn te komen diri- geeren en daarmee onze nationale toonkunst eervol te vertegenwoordigen. Ik zal den lezer niet vermoeien met een opsomming van biografische gegevens om trent den jubilaris; liever wil ik enkele per soonlijke herinneringen ophalen. Mijn kennismaking met- Wagenaar dateert uit mijn Utrechtsche jaren. In Utrecht be stond 'en bestaat, geloof ik, nog) de ..Muzi kale Kring", een vereeniging van musici en dilettanten, die op geregelde avonden gezel lige bijeenkomsten hield, waarop ook vaak ernstig gemusiceerd werd. Studenten werden tot het lidmaatschap niet. toegelaten; ver moedelijk hadden de leden weinig vertrou wen in de soliditeit van de muzikale bedoe lingen der studeerende jeugd; echter werd wel eens een uitzondering gemaakt en aan zulk een uitzondering dankte ik mijn lid maatschap. Van den ..Kring" was Johan Wa genaar de leider en de ziel. Zijn nimmer op drogende geest, hield er steeds de stemming in en als hij met zijn smakelijk Utrechtsch accent aan 't vertellen was hingen allen aan zijn lippen. Ettelijke dwaasheden zijn in den „Kring" uitgebroed en bijna steeds kon men Wagenaar voor den auctor intellectualis hou den. Zoo herinner ik me, dat op een avond hij en zijn leerling Peter van Anrooy (de te genwoordige dirigent. van het Residentie orkest) vierhandig een pracht van een marsch improviseerden en dat Wagenaar on der 't spelen door met het. deksel van de piano zoo nu en dan de Turksche trom imi teerde, tot groot gevaar van 's partners han den. Het slot-..accoord" ontstond doordat hij op de toetsen ging zitten, en 't effect was niet veel verschillend van wat in sommige hyper moderne stukken geproduceerd wordt. Ook voor de humoreske de ..Zweedschs Luci- fersmarsch" is op zulk een bijeenkomst het plan ontstaan. ..Schipbreuk" en „Doge" zijn oorspronkelijk door leden van den Kring ten gehoore gebracht-. De „Doge" is in Utrecht eens ongevoerd (ik weet niet meer of het- de première was) als slot, van een meerdaagsch Nederlandsch muziekfeest, da', uit den aard der zaak hoogst vervelend was. Bij de „Doge"-uitvoe- ring had ik de eer naast Willem Mengelberg te zitten, die het werk nog niet kende en er vóór 't begin tamelijk sceptisch tegenover bleek te staan. Ik kende het wel, want. ik had bij verschillende repetities op Wage naars verzoek de orkestpartij aan de piano vervangen, en dus zei ik tot- mijn beroemden buurman „Wacht u maar. U zult nog eens wat zien!" En ja, 't duurde niet lang. of Men gelberg zat te schudden van 't lachen en eenigen tijd later lag zijn eerwaardig hoofd over den rand van de balustrade en zijn lichaam schokte. ..Nu?" was al wat ik na afloop vroeg. „Een meesterwerk!'" antwoordde hij. En hij ging op het tooneel, drukte den componist geestdriftig de handen en riep: „Dat is het eigenlijke muziekfeest geweest; dat. vergoedt alles was ik in de afgeloopen dagen heb moeten aanhooren". Een historische anecdote, die Wagenaars eenvoudige opvattingen in die tijden aan toont. moge hier nog vermeld worden. De „Doge" zou in Den Haag gaan in het Ge bouw voor K. en W. waar o.a. een groote ontvangkamer als kleedkamer voor het koor was aangewezen. Tijdens do repetitie komt een lakè, al of niet met nestels, annon ceeren dat Zijne Hoogheid de voorstelling zal bijwonen en dat de ontvangkamer voor Z. H. moet gereserveerd worden. „Dat kan niet" gaf Wagenaar ten antwoord: „ik heb die kamer voor mijn koor noodig". Het is spijtig dat geen speurdercamera gereed stond om ihet gelaat van den lakei te ver eeuwigen: een antwoord als dit had hij tij dens zijn veeljarige eervolle loopbaan zeker nooit ontvangen. Het moet voor den man geweest zijn of de grondslagen der maat schappij wankelden Maar het einde was. dat de ontvangkamer kleedkamer en Z.H. weg bleef, wat jammer voor hem was. want hij had er een genotvollen avond kunnen door brengen: de voorstelling verliep uitstekend. Ik hoop dat we dit kostelijke werk. dat dezer dagen weer in Den Haag zal opge voerd.. ook hier eens zullen krijgen. Thans is Johan Wagenaar doctor honoris causa. Hij is een der twee Nederlandsc'ne toonkunstenaars (de andere is Peter van Anrooy) wien een dergelijke onderscheiding door een Nederlandsche Universiteit werd waardig gekeurd En ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Maar hij is nog de eenvoudige, joviale man van vroeger. Een nog lange groene ouderdom zij hem toegewenscht. KAREL DE JONG. Een Propaganda-Avond van de K. J. M. V. „De Kring". De Katholieke Jonge Middenstands- verecniging „De Kring" heeft gisteren in den Stadsschouwburg een propaganda- avond gegeven, welke zeer druk bezocht, was. Na een openingswoord van den vooi'zitter, den heer Ton Loliman, hield dc moderator der vereeniging, Rector J. B. M. Timp een korte rede. waarin hij het streven en het doel van de K.J.M.V. uiteenzette. Rector Timp zeide, dat men in Haarlem nauwelijks wist, waar het in de K.J.M.V. om ging. Velen wa ren altijd nog van meening. dat „de Kring" louter een amusementsvereeniging was, maar dat is de K.J.M.V. niet Wij leven toch in een veel te ernstigen tijd, om enkel aan amuse ment te denken. Wij staan aan den voor avond van een nieuwe maatschappij en dat beseffen de geestelijke leiders van de K.J.M.V. ook volkomen. Ontspanning willen zij de jeugd niet gaarne onthouden, maar de gods dienstige vorming komt in de eerste plaats. De maatschappij heeft- menschen van karak ter. van diepe overtuiging en met Christelijke beginselen noodig De K.J.M.V. wil de jonge menschen van den middenstand vormen tot Godsdienstige zedelijke en sterke mannen en daarom deed rector Timp een krachtig be roep op de ouders om hun zoons lid te doen worden van deze Katholieke Vereeniging. Spreker van den avond was Pater Henri de Greeve, die een met gloed voorgedragen uitvoerise rede hield over het apostolaat van de schoonheid, waarin hij in groote lijnen aangaf hoe de mensch de schoonheid in zijn leven moest brengen. Pater de Greeve moest met smart constateeren, dat in onze tegen woordige maatschappij verreweg de meeste menschen beroofd zijn van allen smaak. De nuchteren, de zoogenaamde verstandigen, streven enkel nog maar naar zakelijkheid en zijn volkomen blind voor de schoonheid om hen heen. En toch zoo zegt spreker „Musik muss sein". De mensch heeft de schoonheid, welke hem de wetenschap en de kunst brengen, zoo noodig. Er is zooveel schoonheid in de wereld, maar om het te genieten, daarvoor moeten de jonge menschen worden opgeleid, het moet worden aangekweekt- Wanneer wij om ons heen zien zoo riep pater de Greeve uit., dan stuiten wij overal op den wan smaak van het publiek; wij zien het in de lectuur van het gros der menschen. in de bioscoop, ja eigenlijk overal. Het grootste per centage is beroofd van allen smaak. De mensch moet daarom terug tot de eenheid van gedachte, tot de bezonkenheid van de Middeneeuwen. Wij lijden zoo zei spreker onder versplintering. Het gaat er niet om van de kinderen vak geleerden te maken, maar wel dat ieder bin nen de begrenzing van zijn capaciteiten een gevormd, voltooid gedachtenleven heeft. Al len moeten deelnemen aan de beschaving, de kunst, de cultuur, wij moeten contact zoe ken met de groote geesten. Daar moeten de jonge menschen door bevrucht worden, want daar worden zij wijzer, beter en heiliger door. Wie de schoonheid tot zich voelt komen, die wordt een beter mensch en betere menschen maken, dat is het werk van de K. J. M. V. Een straal van schoonheid opvangen zoo ein digde de spreker dat is een geluk, want de schoonheid komt rechtstreeks van God. Het was reeds laat. toen de Kringleden van de K. J. M. V. aan ae beurt kwamen. Wegens het ver gevorderde uur moest het programma aanmerkelijk worden ingekort, maar de meer ernstige nummers had men toch wijselijk niet geschrapt- Zoo hoorden wij den heer Kok Metselaar in een vioolsolo ae Czardas van Monté waarin hij bewijzen gaf van een goed ontwikkelde techniek en muzikaal ge voel. De heer Cor Tak droeg op eenvoudige maar daardoor juist zuivere wrijze eenige ge dichten voor. In een groote zaal als onze Stadsschouwburg zou zijn voordracht zeker nog winnen bij sterker articulatie. Als slot van het programma ging mijn Intermezzo. Cor Tak bewees ook in dat stukje, dat hij een goed tiiseur is. Hij werd in de rol van Dolf nog al gehandicapt- door het tegen spel van Frans, die het tempo telkens weer vertraagde en wel heel ver beneden zijn vriend bleef. Met de komst van mej. M:eke Jansen werd het tempo vlugger en kreeg Dolf meer tegenspel dat hij noodig had. In- tusschen bleek het. dat ce dankbare zaal zich met het spel amuseerde en de spelers mochten dan ook een warm applaus aan het slot in ontvangst, nemen. J. B. SCHUIL. TIJDSCHRIFTEN. „Muziek en Theater". Wij ontvingen het eerste nummer van een nieuw geïllustreerd maandblad, „Muziek en Theater dat gewijd is aan muziek, tooneel. dans. film en cabaret Het staat onder leiding van Siegfried Blaauw. redacteur is Herbert A. Polak, medewerkers zijn behalve Siegfried Blaauw. Marthe Antoine Gérardin. Henry de Groot. J. Keyzer. F. E. A. Koeberg, Willem Landré, Eddy Noordijk, E. Polak Daniels en andoren. Blijkens de inleiding is het blad be doeld als een blad. dat den ontwikkelden leek op prettige, onderhoudende wijze op de hoog te houdt van alles, waarin hij op muzikaal en dramatisch gebied belang stelt, cn waarin hij zoo noodig een vraagbaak kan vinden. Hei- blad zal zich in den inhoud niet op zijwegen begeven. Dit. eerste nummer bevat een bespreking van het Scheven in gsche muziekseizoen. een bijdrage over muziek-historie. een interview met de Comedian Harmonists, een beschou wing over jazz van Eddy Noordijk. E. P D. schrijft over Julius Röntgen, H. A. P. verzorgt de rubriek Theater. Het blad bevat eert ru briek voor dansmuziek en een prijsvraag. Het, is dus veelzijdig en ieder kan er iets in vinden, hetzij in het lichte, hetzij in het ern stige genre. Bovendien is het rijk verlucht met portretten cn eenige teekeningen. „Unicum". Er is een nieuw geïllustreerd weekblad ver schenen onder redactie van J. B. Uges, (Nono), genaamd ..Unicum". Uit. de eerste nummers blijkt, dat. het weekblad een popu lair magazine wil zijn, gevende een babbeltje over van alles en nog wat. Er zijn zoo de ru brieken in. die men in elk orgaan van dezen aard mag verwachten en het ziet. er alles wel verzorgd uit. Spovt-. muziek, kunst in het al gemeen worden door bevoegde journalisten behandeld Er is een goede spotprent in, een filmrubriek, een rubriek voor de vrouw, een rubriek voor raadsel cn puzzle. Uit Londen. Parijs en Berliin zijn er brieven in de oor spronkelijke talen. In het. bijzonder trekt de aandacht een rubriek in esperanto. Van de medewerkers aan de verschillende rubrieken noemen wij G. J. Nüland. M. C. van de Rovaart, Edmond Visser, Simon B. Stokvis. Pluimvee van allerlei slag. Het album „Pluimveevan allerlei slag", verlucht met. tal van pen teekeningen, met zijn 45 plaatjes, vele soorten hoenders, watervogels, kalkoenen, fazanten 011 duiven voorstellend?, geeft in woord en beeld een overzicht van de verschillende soorten pluim vee. Het bevat allerlei wenken en raadge vingen voor he.t huisvesten, voederen en ver zorgen. Het, houden van pluimvee kan een prettige tijdpasseenng beteekenen. welke bovendien het verblijf in do buitenlucht be vordert. De plu Lm veespart bindt niet alleen de jeugd aan huis, doch roept bij deze ook liefde voor de dieren wak-ker on brengt de jongeren haast spelenderwijs het eerste ver antwoordelijkheidsgevoel bij. Deze redenen hebben de firma Sn. Level* te Amsterdam, koffiebranderij en theehandel er toe gebracht dit fraaie reclame-album uit t? geven. Het is verzorgd door Studio Vlaai. Prinsengracht ie Amsterdam Weg den Moker. Door het R.K. Werkliedenverbond in Ne derland te Utrecht gevestigd zijn de inleidin gen inzake het rapport-Wdter en de Mil- iioenen-no;a. gehouden op de buitengewone Verbondsvergadering van liet R.K. Werklieden verbond op 29 Sept. 1932 te Utrecht in druk uitgegeven onder den titel: Weg den Moker. De inleidingen zijn van pater mr. Beaufort O. F. M.. mr Kropman, mr. van Maarseveen en de heer Bekker. terwijl de aangenomen resolutie ook is afgedrukt. Geschiedenis van Asselt. De N.V. Uitgevers Maat schappij „Neer land ia" heeft de Geschiedenis van As selt in afzonderlijke uitgave het licht doen zien. als overan.uk uit den Lim burger Koerier. De uitgave kwam tot stand door samenwerking van rector Pinokers, dr. Felix Rutten en Gerh. Krekel berg en be handelt het monumentaal kerkj:- en folklo ristische gebruiken. Het boekje is voorzien van eenige penteekeningen en plattegron den. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt dc kopij den inzender niet teruggegeven. VREDESLICHTOMMEGANG. OPROEPING AAN ALLE OUDERS. De kinderen van dezen tijd hooren veel praten over den oorlog en alles wat daaraan verbonden is. Laten zij 11 November van u gedachten hooren over den vrede. Wekt uw kinderen op. een vredeslichtje mee te dragen in den lichtstoet den llen No vember. Komt met uw kinderen en hun vriendjes, vereenigingen. komt met uw clubs, kinderen komt- zelf. Vertelt of ge meedoet as. Woensdag tusschen 24 uur in het Kin- derbondshuisje, Frankestraat 34. INT. VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID. NEDERLANDSCHE KINDEKBOND. DR, PETER VAN ANROOY CONTRA DE CRI TI EK. Volgens Het Volk heeft dr. Peter van An rooy. voor hij het concert van het Residentie orkest begon te dirigeeren Zondagavond een toespraak tot het publiek gehouden over den wankelen financieelen toestand van het orkest, waarin hij een aanval heeft gedaan op de pers, die door minder vloeiende ver slagen en aanvallen op zijn persoon net be lang van het Residentie-orkest zou schaden. Een gedeelte van het publiek bleek het hier mee eens te zijn, een ander gedeelte niet. SPORT EN SPEL POSTDUIVEN. POSTDUIVEN VEREENIGING H. A. K. Maandag hield de Postduiven vereeniging Haarlemsch Amsterdamsch Kwartier haar jaarlijkschen feestavond in het gebouw „Olympia" Te acht uur opende de voorzitter de heer C. Koning, den avond met een woord van welkom. Hij dankte zijn medebestuurders voor het vele werk, dat zij in het- afgeloopen jaar voor de vereeniging hadden gedaan. Hierna ging hij over tot de uitreiking van de prijzen die dc leden in het afgeloopen jaar hadden behaald. Deze waren als volgt P. van Handel, kampioen „Vittesse", diploma met verg. zilv. mod., benevens een zilveren bokaal, geschonuken door den heer H. G. Stouten, die het feit herdacht, dat hij reecis 35 jaar in de duivensport had medegewerkt. Kampioen „Frant" J. Doornbosch, diploma met verg. zilv. med„ kampioen „Generaal", C. Koning, diploma met verg. zilv. med.. kampioen „Jong", G. H. Stouten, diploma met zilv. med., kampioen „Navlucht." L. v, d. Veldt. diploma met boekwerk. Verder ont vingen nog vele leden prijzen, bestaande uit medailles en luxe voorwerpen. De muziek werd ten gehoore gebracht door eenige leden van den Toonkunstcnaarsbond. De avond werd verder gezellig doorgebracht. WANDELSPORT. „JAN PASSTOORS." Het secretariaat van bovengenoemde ver eeniging is thans gevestigd bij den heer P Wikke, Pleiadcnstraat 53. Haarlem-Noord. VOETBAL. WEDSTRIJDEN DOOR WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Voor het spelen van voetbalwedstrijden door werkloozen heeft het bestuur var» „Haarlem", telkens wanneer dit gevraagd werd. al een paar maal een stuk terrein met kleedgelegenheid aan den Schotcrweg be schikbaar gesteld. Ook bij H.F-C en bij E.D.O. kunnen deze werkloozen voortaan één keer per week te recht. Het behoeft, geen betoog, dat zij dit op hoogen prijs stellen. Een woord van dank is dan ook op zijn plaats. De werklooze voet ballers spelen in competitie-verband onder auspiciën van den Haarl. Voetbalbond; niet minder dan 16 elftallen nomen er aan deel De wedstrijden worden geleid door bevoegde scheidsrechters, ook werkloozen; t-erreinnood belet echter oen vlotte afwerking van het programma. Er wordt daarom een beroep ge daan op de andere Voctbalverecnigingen om zoo mogelijk dit sympathieke voorbeeld te volgen. Aan vereenigingen, die een terrein beschikbaar willen stellen, wordt verzocht dit te berichten aan het secretariaat: H. II. Luyken, Nieuwe Kruisstraat 11 rd. VOETBAL IN ENGELAND Als het geen vermaak meer is. Zondag j.l. hebben vele clubs in Neder- rand in stroomenden regen voetbal gespeeld en hier en daat zal men zich afgevraagd hebben, of het in deze omstandigheden niet beter geweest ware. op het laatste oogenblik te besluiten, het spel niet te laten doorgaan Voetbal in zulke omstandigheden is voor de spelers nauwelijks een vermaak en ontspan ning meer Daartegenover staat de even juis te meening dat jong-kerels die voetbal spe len geen jongejuffers zijn en wel tegen een buitje kunnen. Enfin, vele wedstrijden zijn gespeeld en de stemming onder dc voetballers is er, voorzoover wij gehoord hebben, niet minder opgewekt om. Zaterdag in Engeland is het op sommige plaatsen echter nog heel wat erger geweest, hier en daar zelfs te erg. Het terrein van de eerste divisieclub Blackpool was door de geweldige regens in een ware modderpoel herschapen, terwijl de temperatuur tot bijna het vriespunt was ge daald in dat deel van Engeland. Chelsea was de bezoekende club. Gedeelten van het veld lagen volkomen onder water, het woei hard en koud uit het Noorden en het regende dat het goot. De spelers van de thuisclub zijn in vorige winters gewend geraakt aan koude op hun terrein, vlak bij de kust gelegen, maar de Londenaars van Chelsea konden er niet tegen. Vlak voor dc rust moest dc Chel sea halfback Ferguson wegens kramp van het veld gedragen worden en in de kleed kamer viel hij flauw. Kort na half time viel DAMMEN. JUBILEUM „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond had in hotel ..'t Hof van Holland" de feestelijke uitreiking plaats van de in de ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der „Haarlemsehe Damclub" georgani seerde jubileum wedstrijden. Vrijwel alle le den der „Haarlemsche Damclub" en hun da mes, donateurs, afgevaardigden van vereeni gingen enz. waren te 8 uur aanwezig toen de voorzitter, de heer J. W. van Dartelen, dezen avond opende. Onmiddellijk hierna werd over gegaan tot het uitreiken der prijzen, behaald in de jubileumwedstrijden, terwijl tot slot de prijzen, behaald in de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19311932 der ver eeniging. werden uitgereikt. Het verder ge deelte van dezen zeer geanimeerden avond O'Dowd. de internationale spil van Chelsea bewusteloos neer en een dokter moest hem in de kleedkamer bijbrengen. De wedstrijd ging verder en gaandeweg gaven nog drie andere Chelseaspelers het op. De overgeble ven zes verdedigden als wanhoplgen en de score bleef nog tot 4—0 voor Blackpool be perkt. Te Blackburn speelden de Rovers tegen Sheffield United Daar was het niet veel beter Drie Sheffieldspelers gaven het van uitputting op o.n werden onder geneeskun dige behandeling gesteld. Hier viel de scheidsrechter flauw en ais gevolg daarvan werd de wedstrijd gedurende 20 minuten onderbroken. Daarna werd hij echter maar weer voortgezet, met een der grensrechters als invaller voor den arbiter. Zoo erg is het nu bij ons nog lang niet ge weest en zoo erg zal men het ook niet laten worden, voor men tot uitstel besluit. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEF.LING I. Eters te klasse. H. B. S.*t Gooi R. c. H.Hermes-D.V.S. FeüenoordBlauw Wit V S. V.—A.D.O. Z. F. C.—D. H. C. Tweede klasse A' Alcm. VictrixD.E.C. E.D.OZeebu r gia H.R.C.T.O.G W. F, C.—Z. V V KinheimV. V. A. Tweede Klasse B. Hreu lesAl ph en A. F. C.—D. W. S. SpartaanH. F. C. R F. C.Baarn BoemendaalVelox Derde klasse B W.M-S.O.V.V.O. SchotenD. J. K. Oosterpark—Zeemeeuwen Halfweg—De Konnomcrs Derde klass? C. De MeteoorRodi ZandvoortWatergraafsmeer A. P. G. S Z. R. C. Holland - O.D.E Amstel—U.V.V. Vierde klasse A E.V.C.Schagen Texel—Q.SC. D. T. S.Zilvermeeuwen. Uitgeestv rone Beverwijk—Alkmaar. Reserve eerste klasse. Blauw Wit 2Hilversum 2 Haarlem 2A.F.C. 2 Zecburgia 2E.D.O. 2 Stormvogels 2ZJ.C. 2 H.F.C. 2Ajax 2 Reserve twxïede klasse K.F.C. 2—H.R.C. 2 T.O.G 2—R. C H. 2 West Frisia 2—Ajax 3 V. V. A. 2Alcm. Victrix 2 Reserve derde klasse. O.S.V. 2—W. F. C. 3 De Kennen :rs 2Hollandla 2 Q.S.C. 2—Z.F.C. 3 Z.V.V. 2— Alcm. Victrix 3 A FD EE LING II. Eerste klasse. Spa rtaS torm vog els Ajax—Wc Frisia V. U. C.—Haarlem Hilversum—K.F.C. D.F.C—Xerxes Tweede klasse A: B.E.C.—D.C.L. O.N.A.Neptunus R.F.C.Steds Hooger. H.V.V.O.DjS, UnltasQuick Tweede Klasse B. V O. C.—Gouda V. D. L.—C. V. V. S V. V.Overmaas For t-u n a01 y nip i a V.I.O.S.—Excelsior Vierde klasse A. I/eidsche BovsDe Jagers S. V. C.—T. H. B. KranenburgHillegom R.C.L.—D.V.S. Reserve eerste klasse D.H.C. 2—Xerxes 2 Excelsior 2—V.U.C. 2 C.V.V. 2Feijenoord 2 Gouda 2Sparta 2 AD.O. 2—H.B.S. 2 AFDEELÏNG Ti». Eerste klasse. Ensch. BovsHeracles VitesseRcbur et Velocitas A.G.O.V.V.Go ahead Tubantia—P.E.C. WageningenEnschede AFDEEI.ING IV. Eerste klasse. LongaWillem IK- P. S. V.Eindhoven BieijerheideN. A. C. M.V.V.—N.O.A.D B.V.V.—Middelburg AFDEELÏNG V Eerste klasse. V elocit asAchillas G. V. A. V.—Alcides LeeuwardenSneek FrisiaBe Quick VeendamFriesland (Sportkroniek). werd gezellig doorgebracht: eerst, te twee uur 's nachts waren deze feestelijkheden ge ëindigd. Dc behaalde resultaten. Nu de jubileum-nedorlaagwedstrijden ge ëindigd zijn. kunnen wij hieronder de door de vier tientallen der Haarlemsche Damclub in deze wedstrijden behaalde resultaten pu- bliceeren. Uit dit overzicht blijkt tevens dat de „Haar lemsche Damclub" IV. wat de opkomst der spelers in deze wedstrijden betreft, aan dc spits staat. Juist daardoor is 't tevens te verklaren dat het vierde tiental der „Haar lemsche Damclub" in dit tournooi den eer sten prijs behaalde, een resultaat dat geen der andere drie tientallen wist te bereiken. gesp. gew. rem. verl. punten gespeeld met Haarlemsche Damclub I Haarlemsche Damclub II Haarlemsche Damclub Til Haarlemsche Damclub IV Totaal: spelers-invallers 60 17 28 15 62 60 pet. 40 pet 40 15 10 15 40 65 pet. 35 pet. 60 21 12 27 54 57 pet. 43 pet. 50 25 13 12 63 76 pet. 24 pet. 210 >3 63 69 219

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13