Het ernstig auto-ongeluk bij ïïpendam. Liefde de Sterkste DE WERELDVERMAARDE JEUGDIGE VIOLIST YEHUDI MENUHIN, die in liet Concertgebouw te HOOG WATER TE MAASTRICHT. Bruisend en schuimend perst zich het nog steeds wassende water door de oude bogen der St. Servaasbrug. Amsterdam concerteert, hecfj Maandag met het orkest ge repeteerd onder leiding van Dr. W. Mengelberg. HET ERNSTIG AUTO-ONGELUK NABIJ ILPENDAM heeft aan vier personen het leven gekost. Boven: de auto, waarin de vier slachtoliers den dood vonden; in 't midden: de heer en mevr. Smit-Heling an en hun 12-jarige zoon Jan, drie der slachtoffers. Onder: op den weg, waar Zondagavond het ongeluk plaats vond, vloog Maandagmorgen een autobus uit de bocht. De wagen moest gestut worden. DE JAARLIJKSCHE GOEDE BEURT. De „Empress of Britain", een der grootste Engclsche mailschepen is in de dokken te Southampton opge nomen. om de jaarliiksche grondige restauratie te ondergaan. Een der schoorsteenen van den oceaanreus krijgt een verfje. DE „NORMANDIE" is Zaterdag te St. Nazalre met goed gevolg te water gelaten. Een groote menigte sloeg deze plechtigheid gade. Het schip verlaat de helling en bereikt juist zijn clement. FEUILLETON. Naar hst Engelsch van Mrs. PATRICK MACGELL. (Nadruk Verboden). HOOFDSTUK I. Liefde in een Hoedenwinkel. AlLe (kleine wit-gouden salonnetjes van Jfnadame Estelle's beroemde hoedenzaak in Bond Street waren vol. Maoame Estelle |elde uitsluitend leden der hoogste aristocratie tot haar klanken, vrouwen, die fabelaohtige sommen konden besteden voor de modelieoi, die speciaal voor haar geteeikend werden. De zachte stemmen der jonge verkoopsters - luid spreken mochten ze -niet - kConken in zwak gemoduleerde geluidsgolvingen uit de verschillende hoeken der kamer. ..O, dit model is een koopje voor "tien guineas, mevrouw. En het past zoo uit muntend bij uw tint en uw haar!" waren, de woerden, die men op vlei'enden toon gespro ken, juist opvangen kon. Maar er was één verkoopster, de laatst gekomene en mooiste van alle meisjes, die enkel en alleen op hun uiterlijk gekozen werden, die van woede op haar lippen best, wanneer zij haar collega weer een van de vele leugens hoorde vertellen, die behoorden tot het öag- lijksche werk in dit beroemde établisse ment. Hoe vaak had Hetty Loring. in opstand gekomen, er niet naar verlangd haar klan ten eens de waarheid te vertellen omtrent de schitterende mode-creaties, die haar kost baar geonduleerde en geparfumeerde hoofd jes sierden. ..De bloemen zijn gemaakt in een benauwd hok een hutje in het East-End- door een teringlijdster. die gered zou kunnen wor den, indien zij het geld had. dat jij betaalt voor één hoedje, dat door de eerste onver wachte regenbui bedorven wordt. En her flatteert je heelemaal niet! De blaadjes van de sneeuwklokjes, doen je geverfd en ge poeierd gezicht des te meer uitkomen!'' Hetty Loring brandde van verlangen die waarheden te uiten, maar haar lippen waren verzegeld en haar ziel was bekneld in de banden dier beroepsleugens bij de gedachte wat har salaris van dri pond per week be- ieekende voor de bewoners van een zeker klein huisje in Hampstead. dat alles 'bevatte, wat op het oogenblik waarde aan haair leven gaf, Hetty was de oudste thuis. Ohick en Dumpling, eigenlijk Allan en 'Dorothy, haar kleine broertje en zusje, waren pas zeven jaar oud. Hetty was juist negentien geweest. Haar moeder was weduwe van een advocaat en zij hing aan haar flinke knappe oudste met de hardnekkigheid van een klimplant. Het jonge meisje stond juist aan haar tehuis te denken zij was op het oogen blik vrij en wachtte op een 'klant, die al twintig minuten te laat. was zij bood in het late middagzonlicht een allerliefsten aanblik met haar perzik-huid. die niet door kunstmiddelen verontreinigd was, haar groote donkerblauwe oogen met de droomerige uit drukking en haar fier, klein goudblond hoofdje, dat rustte tegen het blauw en gouden lakenwerk van haar salonnetje. Madame Estelle verzorgde de japonnen van haar personeel en kleedde ieder volgens den stijl, die het beste met haar type in overeenstemming was. Jonkheer Jack Perivale, zoon van Lord Perivale. een der oudste en meest trotsche aristocraten van Groot-Brittanriië. dacht dat hij droomde toen het mooiste meisje, dat hij ooit gezien had. naar voren trad om de dame. die hij vergezelde, te begroetendie dame was Lady Olga Purnell, een wees. een nichtje van de Hertogin van Reacheser en toevallig het meisje, dat zijn vader als zijn toekomstige echtgenoote had bestemd, hoe wel Jack Perivale dit nog niet wist. ..Goeden middag, juffrouwee Loring Ik geloof, dat is uw naam, nietwaar? vroeg de trotsche donkere schoonheid met nauw verholen onbeschaamdheid, terwijl zij een ondeelbaar oogenblik een met kostbaar bont bekleede schouder naar Hetty wend de Het is een van de vele tegenstrijdigheden des levens, dat zij, die van nature donker zijn. in de meeste gevallen Lieiver blond zouden wezen, terwijl de blauwoogige schoone gewoonlijk verlangt naar donkere oogen en pikzwarte lokken. Lady Olga Purnell bewonderde het ver koopstertje, wier werk het was voor haar plezier hoeden te passen en haar verder te bedienen, maar tegelijkertijd kreeg zij een gevoel van wrevel, omdat Hetty er juist uit zag, zooals zij zidhzelve zou hebben gemaakt, indien zij had kunnen kiezen. „Ja mevrouw, mijn naam is Loring. Er zijn verschillende modellen voor u klaar", deelde Hetty met- een zachte, melodieuze stem mede. die volkomen in overeenstemming was met haar mooi gezichtje en onberispe lijke manieren. „Jack, als je wilt mag je meekomen om de hoeden te zien; ik zal het toch zóó vervelend vinden te weien, dat jc aan oen anderen kant van dit belachelijke scherm zit te wachten wendde Lady Olga zich met een vriendelijk glimlachje tot den slanken ge spierden jongen officier, die bijna aandoen lijk misplaatst leek in het kleine wit en gouden salonnetje. Hetty ging hen vóór naar het paskamertje en terwijl de mooie aristocrate zich lang zaam in een fauteuil neervlijde, bood Het-.y den erfgenaam van een der oudste titels in het koninkrijk een geïllustreerd blad aan. Terwijl zij het hem overhandigde bedekte een gloeiende bios. die haar woedend maakte, haar gezicht en hais en deed haar ronde wangen gelijken op de harten van twee bloeiende roode rozen. ,.Ah. dank u dank u vriendelijk", zei Jack Perivale. zijn oprechte bewondering niet verbergend. Gedurende een oogenblik raakten 'hunnen vingers elkaar aan en tot haar uiterste ver bazing en beschamende verwarring bemerkte Hetty Loring. dat een gevoel van ontroering haar doortrilde voor het eerst in haar jonge leven bij de aanraking v<a.n een man die haar volkomen vreemd was, en nog buitendien de vriend van een vorstelijk gc- kleede vrouw naast haar. „Vind je dit mooi. Jack?" vroeg Lady Olga en draaide behaagziek rond voor den spie gel, die de schitterende struisveeren-crea.tie op haar glanzend donker hoofd weerkaat ste. Jack Perivale gaf een vaag antwoord, maar in werkelijkheid lette hij niet het minst op de hoedjes. Plotseling, schijnbaar zonder ecnige reden, voelde hij zich gebonden en verstrikt door de grenzen van wat. hij zijn .stand" noem de. Daarachter wist hij, lag de groote, wijde wereld met haar menschelijke drama's, haar veie belangen, haar lachen en haar tranen. De zaak was. dat de oorlogstijd in Frankrijk alles wat sterk, goed en nobel was in het karakter van den jongen man te voorschijn had geroepen, -terwijl de Maatschappij pro beerde een marionet, van hen te maken. Vóór de jaren, die hij doorbracht met een Dood als voortdurend metgezel, hadden zijn leven, zijn regiment en verschillende kleine, onschuldige filiations hem zco onmisbaar Toegeschenen, zoo uiterst belangrijk voor den algemeenen loop der dingen Maar nu, rne'- zijn blik vaslgeboord in het mooie, maar bovenal reine gelaat van Hetty Loring. scheen het hem alsof het einde van zijn leven een ijdel niets zou zijn. zijn droomen van schoon heid en geluk armzalige nietigheden van stof en asch. Liefde gaat waarheen zij gezondem wordt, zonder te letten op persoonlijkheid, stand, armoede of rijkdom. Er zijn menschen, die. omdat zij de liefde- emoties nooit gevoeld hebben, trachten te ontkennen, dat er zooie'.s bestaat als liefde op het eerste gezich,:.. Zij. die van 's levens zoetsten wijn geproefd hebben, zullen weten hoe volkomen verkeerd deze opvatting is. En om dit te bewijzen verliet Jack Perivale de modesalon van madame Est-eKe, voor den eersten keer in zijn leven hopeloos en harts tochtelijk verliefd en Hetty -borg de modelle-n die zij getoond had weg me: een b!os od haar wangen en een innerlijk gevoel van schaam te, omdat zij den knappen jongen officier niot uit haar gedachten kon bannen. HOOFDSTUK 2. De Dievegge. „Ik eisch het onmiddellijk ontslag va-n juffrouw Loring. anders zal ik de zaak i-n handen der politie geven. Ook zal ik voortaan een andere firma begunstigen en mijn vrien den zooveel mogelijk overreden hetzelfde te doen". .Maar mevrouw, ik ben er zeker van. dat de heele zaak een toeval was! Juffrouw Loring Is direot van een middelbare school bij ons gekomen met onberispelijke getuig schriften en ik ben ervan over.t<uigd. dat dit het gevolg is van een zeer toevd&ige sa menloop van omstandi g':>eden. Eén oogen-* blikje mevrouw....: Juffrouw Loring>!" CWorxH TOrWS®,!.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9