De overstrooming in het Oosten van ons land. Liefde de Sterkste DE CHRYSANTEN STAAN IN VOLLEN BLOEI en in dc kassen heeft men de handen vol werk met het verzorgen van deze prachtige maar tegelijk ook tcere bloemen. KROONPRINS OLAF VAN NOORWE GEN vertoeft op het oogenhlik in Londen, waar hij een bezoek gebracht heeft aan de Engelsche Koninklijke familie. DE NIEUWE GEBOUWEN van dc fruit- en groentcnveiling te Den Haag zijn thans bijna gereed en naderen de voltooiing. DtE EEN WINTERSLAAP.IE gaan doen. De markiezen van het Departc- DE SLUISBOUW WERKEN TE MOORDRECHT hcteckcncii een groote verbetering ment van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen te Den Haag worden ,00r dc schecpvaart tusschcn Hollandsche Ijscl en Gouwe. - Een aardig doorkijkje afgenomen, om gedurende den winter schoongemaakt en nagezien te worden. op dc sluiswcrken. SIC TRANSIT..... Hel eens zoo trotsche zeekasteel „Dc Koningin der Nederlanden" wordt te Hendrik Ido Ambacht gesloopt. De slooperswerk- zaamheden bieden een troosteloozen aanblik. DE WATERSNOOD IN HET OOSTEN VAN ONS LAN D. De Schipbeek en de Wippert zijn buiten haar oevers getreden en hebben een groot aantal boerderijen onder water gezet. Ook de Wippertstuw wordt bedreigd. Op het terrein der overstrooming. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). S) Hetty kwam de kamer binnen, stormde (regelrecht op haar moeder af en omsloot het teere lichaam met haar krachtige, jonge ar men in een overmaat'van liefde en feeder- heid. „Moedertje. j,e bent- toch miet ziek.? Maar dat. moet wel. amiders zou je niet in 'bed lig gen! Wat is er?" riep Hetty met een ang stige uitdrukking in haan.' oosten. „Mammie is erg ziek, Hetty", waagde Ohick te zeggen "en meneer Reiss heeft mij een' locomotief gebracht, die net fluit ails een echte!" Hetty keerde zich om. kuste haar kleine broertje en stelde haar moeder opnieuw de zelfde vraag. „Kom bij mij zitten, kind", fluisterde me vrouw Loring. die begon te praten om tijd te winnen en die op dat oogenbiik liever iemand anders dan haar dochter in de oogen zag. „Zeg mij nu maar dadelijk, wat u hin dert, moedertje", zei Hetiy. haar armen feeder om de tengere schouders leggend. „Kom wat dichterbijik wil niet. dat Chick het. hoort, voor het geval, dat hij iets zou kunnen begrijpen", fluisterde de vrouw, met onrustige oogen naar haar zoontje kijkend. Hetty drukte het uitgeteerde lichaam krampachtig tegen z:ch aan. als wilde zij alle jonge kracht daarin overbrengen „Lieveling, de dokter zegt, dat ik niet lang meer te leven heb; ik heb deze vreeselijke ziekte nu al jaren lang en de operatie en de vele pijnen hebben mij somtijds half gek ge maakt", begon mevrouw Loring met zwakke stem. Tranen weiden op in Hetty's donkerblauwe oogen en zij liefkoosde "naar moeder zoo hartstochtelijk, dat. zij haar pijn deed en ten slotte moest los laten. „Als ik nu maar alleen wist, dat- jij en de kinderen verzorgd zijn, vooral mijn jon gen. Hei arme kereltje zal niet in staat zijn om ooit de minste ontbering te lijden! Maar maarluister Hetty", en de zieke vrouw trok het goudblonde hirofdje naar zich .toe met een plotselinge wilde kracht: „Wij hebben geen cent meer over! Geen cent! Ik geloof, dat ik erg dom en lichtzin nig geweest ben ik heb ook heelemaal geen verstand van geldzaken maar me neer Reiss was vanmorgen hier om met mij te spreken en heeft mij de waarheid ver teld". Mevrouw Loring's stom stierf weg in een o>n ve rs taan.baar ge fluister Hetty luisterde naar haar als in een droom het gewicht van haar woorden nauwelijks begrijpende. Zij was nog niet veel meer dan een kind en wist eigenlijk nog niets van de wereld. Maar hoe onwetend ze ook was. toch gaf de ernstige toon van haar moeder haar eenig begrip van den ernst, der situatie, en met een poging om haar te troosten, zei zij opge wekt: .,Ik zal werken, moedertje, dag en nacht zoodat jij en de 'tweeling geen gebrek zul. lubben. Ik ben sterk, Qieel st-erk en kan bijna zooveel doen als een man". Toen dacht zij aan wat, zich juist bij madame Esteile had afgespeeld en het hart zonk haar in_ de sohoenen van angst. Hoe kon zij een andere betrekking vinden zonder getuigschrift, be schuldigd van diefstal? Er volgde een lange, pijnlijke stilte. Hetty zag. dat haar moeder nog iets op haar hart had dat zij haar nog iets wilde zeggen en zij was nieuwsgierig wat dit. zijn kon. Toen het hooge woord eruit was- joeg al het bloed uit haar frissche wangen en haar geheele natuur kwam in een velden harts tochtelijken opstand tegen zulk een monster lijk voorstel. ..Meneer Reiss is zoo buitengewoon vrien delijk gewees: hij houdt van Chick en zou alles voor hem willen doen en het schijnt en het schijnt, dat hij jou heeft lief gehad van het eerste oogenbiik af, dat hij je gezien heeft, toen je juist van school kwam. weet je nog wel?" klonken de zwakke vleiende woorden der zieke vrouw, die in haar angstig verlangen om haar jongen te beschermen scheen te vergelen wat voor vreesdijks zij van haar dochter verlang de. ,.Maarmaarmoedertje. Meneer Reiss is een oude man. hij moet wel bijna vijftig zijn! En hij kan mij toch niet anders dan als een kind beschouwen", protesteerde Hetty zwakjes. „Weineen kindje, zoo oud is hij niet en het is toch een bekend feit, dat mannen van rijpere jaren jonge meisjes verkiezen boven vrouwen van hun eigen leeftijd. En gewoon lijk zijn het buitengewoon goede echtge- nooten". antwoordde mevrouw Loring met haar lieve, zwakke stem, die zoo oneindig aandoenlijk en smeekend klonk. Hetty was van nature volgzaam en lief en een trouwer en oprechter karakter dan het hare bestond er nie:: maar zij was jong en ae deugd is hardvochtig ais zij haar idealen bedreigd ziet. ..O. moeder, je weet niet wat je van mij vraagtNeen neen duizendmaal neen -iep zij en vloog snikkend de kamer uit. HOOFDSTUK 4, Liefde is slechts cpn inorgenglorrn. De wlvte vleugelen van d=n dageraad waren reeds aan den hemel zichtbaar voor- da'- Hetty in een korten, onrust:gen slaap haar blauwe oogen sloot. Die slaap zou eenige uren geduurd kun nen hebben, indien zij niet gewekt was ge worden door he: hevig versohrikte dienst meisje, die haar smeekte onmiddellijk bij haar moeder te komen. ..Zij doet zoo vreemd, juffrouw; ik wee'- nift. wat ik er van denken moet. Kleine Rumpling kwam huilende bij mij in de kamel en zei, dat. haar mammie's imond bloedde". Maar eer het meisje haar zin voleindigd had. was Hett-y al uit bed gesprongen. Zooais ze was. in haar nachtjapon en op blootc voeten vloog zij over d? gang en de trappen op. die naar haar moeders slaapkamer leidden. Het licht was op en DumlLnig. haar kleine zusje zat gehurkt op het bed naast haar moeder, die zij bijna verstikte onder haar kinderlijke liefkoozlngen, terwijl zij ieder oogenbiik met, een tipje van het laken een dun rood straaltje van haar moeders lippen veegde. Hotty, die een cursus van Eerste Hulp had meegemaakt, zag onmiddellijk wat er aan de hand was en deed wat zij kon. totdat de dokter, dien het meisje getelefoneerd had. kwam. ..Er is een bloedvat gebroken en ik ben verplicht u te zeggen, dat er niet meer de minste kans bestaat haar te redden. Maar zij zou coch niet -lang meer te leven hebben, lieve kind en wanneer zij nu heengaat, blijft haar veel pijn bespaard", verklaarde de dok ter zijn handen op de schouders van h jonge meisje leggend en haar met vriende lijke oogen meewarign aankijkend. ..Is er nietsniets meer wat u doen kunt, dokter? Niets cat- me: geld te bereiken is?" vroeg Hetty wanhopig. Zij dacht aan het. huwelijk:aanzoek van Max ReLss. Al hot vuur barer jeugd uitte zich in een roes van teederheid voor de moeder, die zij zoo innig liefhad en zij was brreid a'.les op te offencn om haar tevre den te stellen. Maar de dokter schudde het hoofd met een beslistheid, die ezelfs He: ty overtuigde. „Alle schatten der wereld zouden uw moc- d-r niet. kunnen redden, juffrouw Loring en als u zoudt weten welke pijnen "na-ar te wachten stonden met ten slotte hetzelfde einde, zouat u niet eens willen, dat ik haar terughield van de rust, welke zij nu ingaat", antwoordde hij vriendelijk. Hetty's goudblond hoofdje glansde in het witte 'jicht, der electr.ische lamp, toen zij het neerboog in het verple'.l rend bewustzijn van dc toekomstige lecg'c in haar leven en van de weeselij-ke onvermijdelijkheid van het nood lot. De witte, onbeweeglijke figuur op het bed bewoog zachtjes. Mevrouw Loring opende haar groote, blauwe oogen, die reeds overschaduwd waren door het waas des doods. Iicbty boog zich over haar en hield met bovenmenschelijkc Inspanning de snikken :n die haar keel haast verstikten. Het zou mis- piaats geweest zijn in deze majestueuze stilte op luidruchtige wijze haar verdriet tc toonen. Zij volgde "naar moeders blik naar het kl -ine bedje, waarin Chick rustig lag te slapen onbewust van het drama dat zich om hem heen afspeelde. Eén oogenbiik werden de doffe oogen verhelderd door een blik van verlangen, hartstochtelijke moed rliefde en dadelijk begreep Hetty wat er in haar moeder omging. Óp dat oogenbiik nam Hotty het besluit dat haar evenveel bitter? zielesmart zou kos ten. aki haar moeder nu leed ln het gevoel dat. zij haar kinderen onverzorgd, en af hankelijk van de weldadigheid van vreemden achterliet, 'Wcr-V cl-d).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9