Lhh». fa*; 9 Liefde de Sterkste OOK DE OMGEVING VAN VENLO heeft met den hooqen waterstand van de Maas kennis gemaakt. De jeugd neemt het geval nogal van den vroolijken kant op. EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST - Het echtpaar P. Nierop te Edam viert den gouden bruiloft. De heer P. Nierop is zeer bekend en heeft met zijn trekschuit den afstand van p' n. 2Yz maal rond de wereld getrokken. Het gouden paar voor de versierde woning. EEN TRANS PORTAUTO, ko mende uit de van Ostadestraat te Amsterdam, is Vrij dag toen de wagen uil alle macht moest stoppen voor een wiclrijdster, in bot sing gekomen met een tram, tengevol ge waarvan de auto kantelde. Z. K. H. PRINS HENDRIK heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan de Gustaaf Adolf tentoonstelling te Schiedam, waarvan hij het beschermheerschap had aanvaard, De koninklijke bezoeker verlaat de expositie. JAAP STOTIJN, de bekende Haagscbé hoboïst, speelde Vrijdagavond het hobo concert van Haydn met het Amsterdamsch Kamerorkest in het Muzieklyceum tc Amsterdam. EEN DOODGEWONE STRAAT kan een gek ding worden, wanneer je het geval in een auto-lamp bekijkt. HET LAATS IE GEDEELTE VAN DE LIJN AMSTERDAM—VOL ENDAM wordt thans gcclectrificcerd en teven- wordt de weg op ver schillende plaatsen belangrijk verbeterd en verbreed. De nieuwe verkeersweg bij Edam. FEUILLETON. N&atr licit Engelsch van Mrs, PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 5) Zij was 7.00 verstandig, hem mdet te vertel len. dat hot ontslag van Hetty ;e wijten was aan liet heftige optreden van Lady Olga Pu-rnell. Haar cliënte zou misschien minder aan genaam vinden, indien haar naam met deze geschiedenis in verband werd gebracht. In een uitbarsting van ridderlijke woede had Jack togen Lady Olga gezegd: ..Zeg Olga, herinner jij je dat snoezige verkoopstertje uit je hoedenwinkel? Dat meisje, dat je juffrouw Loring noemde? Ik heb Juist ge hoord. dat zij wort-Ion dagen geleden ontsla gen Is. beschuldigd van diefstal". „lik weet het: zij was waarschijnlijk niet beter dan de rest van haar soort: ik vind dat zij een absoluut onbetrouwbaren indruk maakt.', en het kwaadaardig schepsel, dat Hetty's ontslag bewerkstelligd had. leunde onverschillig achterover in haar stoel, bekeek haar gepolijste nkgeltjes en trok een gezicht of de heele zaak haar niets aanging. Dank zij d? groote zelfbeheersdhlng, die hij gedurende den oorlog had toeren beoefenen. Icon hij zien inhouden om niet op stel en spreng te verklaren, dat hij het. meisje, dat hij slechts eenmaal gezien had. liefhad. '„Zij zal denken, dat ik gak ben wanneer ik zeg van een meisje te houden, dat een volkomen vreemde voor mij is". Deze voorzichtige gedachte kwam eerst later bij hem op. Nu moest hij op zijn t-one bijten om de vloed, van hartstochtelijke woorden die ham naar de lippen drongen, tegen te houden. Hij rende 'het huis uit. nam een 'taxi naar Bond-Street en rustte niet alvorens men hem daar Hatty's adres had opgegeven. Het duurde eeniige tijd eer hij -genoeg moed verzameld had om den 'bus naar Hannpstead te nemen en den langen weg te bestijgen, die naar het aardige h-uisje leidde, vanwaar men den geheelen heuvel overzien kon. Langer dan een half uur drentelde hij mis moedig op en neer. keek naar de ramen tot dat hij het patroon dor gordijnen uit zijn hoofd kendo en vroeg zich af, wat hij zeg gen zou. welk voorwendsel hij kon aangeven voor zijn komst, ingeval hij ontvangen zou worden. En nu hij dan werkelijk -bij het meisje was. dat dag en nacht zijn gedachten ver vuld had, bloosde hij als een schooljongen en flapte er de eerste d,s beste woorden uit, dito hem in den zin kwamen. Zij zag er zoo leer en aandoenlijk uit, met haar glanzend blonde haar en blanke hals', in een eenvoudig zwart japonnetje en Jack Periivale dacht, hoe heerlijk het moest zijn die hals met kussen (e bedekken en dat lieve kleine kopje te streelen. dat zoo levendig af stak tegen den donkeren achtergrond van den hoogen leunstoel, waarin zij geseten was. In koortsachtigen haast renden al deze ge dachten door zijn -brein terwijl Hetty, van de eerste verrassing" bekomen, naair woorden zocht. „Het is erg vriendelijk van u, bij mij te komen, mijnheer Perivale. Tk weet, dat u Lady Olga's vriend is. Heeft zij u soms ge zonden om mij te zeggen, dat zij gemerkt heeft, dat zij zich heeft vergist en dat ik haar diamanten speld niet gestolen heb?" Hetty's stem was ernstig en overtuigend en bekoorde den man, die naar haar luisterde, zooals nog nooit eenige muziek hem bekoord had. Maar haar woorden vervulden hem met woede en verbazing. Was het Olga, die het meisje van dóefstal had durven beschuldi gen? ..Neemt u mij -niet .kwalijk, juffrouw Loring. maar ik begrijp u niet heelemaal. Heeft Lady Olga Punnell u beschuldigd iets wat haar toebehoorde gestolen te hebben en was het "door haar. dat u ontslagen werd?" ,,Ja zeker", antwoordde Hetty met- verhoog den 'blos en groote oogen. ..O, maar als dat zoo is, zal ik naar haar toegaan, haar overtuigen, dat haar veron derstelling belachelijk is en dan zal Madame Estelle u Ihaar excuses aanbieden en u terug nemen". „Oh, mijnheer Perivale, doet u dat als 't u blieft niet, komt u niet tusschenbeide ter- wille van mij. Wamt, ziet uik zou toch niet terug kunnen gaan. Moeier is pas ge storven on nu moet ik voor mijn kleinere zusje en mijn zieke broertje zorgen". Tranen sprongen in haar oogen bij de her innering aan de moeder wier ste.ni zij nooit meer zou hooren en een ervan ontsnapte en druppelde langs haar bleeke. smalle wang. Jack Perivale zag het en geen man ter wereld is sterk genoeg om onbewogen de tranen te zien van haar, die hij bemint me al het- vuur der eerste liefde. Liefde rede naart niet het zou geen liefde zijn, wan neer zij dit wel deed; zij handelt bij in geving, zij is een kracht, die boven iedere beheerscliing en controle staat. Alles vergetend behalve ödc liefde, die als een vurige vlam in zijn binnenste brandde, strekte Jack Perivale zijn armen uit en trok het eenzame, bedroefde wezentje naar zich toe. .Denk niet, dat ik stapelgek ben, Hetty, maar probeer geduldig naar mij te luisteren. Ik heb je lief gehad van het eerste oogen- blik af dat ik je gezien heb, toen jij die malie hoeden van andere vrouwen stond te passen. Maar nooit hoef je zooïet-s meer te doen. Geef me eerst de gelegenheid, je mijn 1 liefde te bewijzen en als ik dat heb gedaan, wil je dan mijn vrouw worden?" Juist toen Jack Perivale deze vraag stelde t-rad Max Reiss onverwacht de kamer bin nen en bleef onbeweeglijk staan. Hij staarde het tweetal aan met wijde oogen en geopen- den mond, als een schelvisch op het droge Plotseling verhelderde een wild bij-na wreed besluit zijn onbeweeglijk gezicht. De stelregel, die hij na lange jaren van er varing voor zichzelf had toegepast, was: ..Als je bij een vrouw iets bereiken wilt, wacht dan, bespied haar en doe of je een heilige bent; dat helpt beter dan wat ook. Houd je van hem Hetty?" zeid? hij me: vreemd kalme, onbewogen stem. Hetty knikte; haar hart bonsde ais «en hamer en zij durfde niet te spreken. Er volgde een lange, pijnlijke stilte, waarin de jongelui zich niet op hun gemak voelde. Jack verwachtte een ietwat melodramatische scène, waarschijnlijk heftige verwijten tegen over Hetty en bedreigingen van lichamelijk geweld tegenover hemzelf. Hetty wist niet wat zij te verwachten had; in haar hoofd en hart kookte een zoo wilde massa van emoties, dat zij niet. meer de zelfde geleek. Zij wensclite. dat Max Reiss die vreeselijke stilte zou verbroken en toen hij dit deed. hadden zij en Jack. nettegen- staande de afkeer, die zij jegens den man koesterden, meer medelijden met hem dan zij ooit met iemand anders gehad had den. „Ik geloof dat ik een oude dwaas ben geweest om te denken, dat- een mooi jong meisje ooit van mij zou kunnen houden; maar liefde houdt geen rekening met leef tijd en ik hoopte haar te kunnen winnen, wanneer zij eens mijn vrouw zou zijn. Maar haar geluk gaat mij te veel ter harte, dan dat ik in haar weg zou willen staan en alles wat ik zeggen kan is: God zegene jullie beiden en geve jullie het geluk dat jullie verdient! Ik zal hier- niet om jammeren, maar het is een slag voor mij, die ik mijn leven lang zal blijven voelenAls je het goed vindt, zal ik nu mar weggaan,, en met een haastigen handdruk verliet de man wiens wreede sluwheid en laag verraad de donkerste herinneringen in Hetty Loving's hven zouden achterlaten, het kleine huisje gevolgd door de half beschaamde afscheids- rroet der jeugdige geliefden. HOOFDSTUK 7. Een zeer persoonlijke vraag. Lord Perivale van Kasteel Perivale, eige naar van een der grootste bezittingen van Groot-Brit tan nië en een der mooiste heeren huizen van Londen, zat alleen in zijn salon. Het was een prachtige kamer, bekleed met Spaansoh bedrukt leer en gevuld met zeld zame en (kostbare voorwerpen; met ebben houten kastjes, kostbare Oostersche tapijten gebeeldhouwde stoelen en weelderige sofa's. En 'toch. met al die pracht, die door het meest perfect getrainde personeel op de meest perfecte wijze onderhouden werd, mankeerde er -iets; de zachte, subtiele vrouwenhand, die haar stempel op ieder huis drukte, ont brak. Juist van avond bleek dit duidelijk. De oude edelman, die gedurende de afwezigheid: van zijn zoon dien middag een vrij ernstige hartaanval gehad had. was in een stemming om aan de toekomst te denken. „Wat- dit huis noodig heeft is een vrouw en nu Jack ongedeerd uit den oorlog is thuisgekomen, wordt het hoog tijd voor hem om te trouwen en zich hier te vestigen. Ik moet vanavond eens ernstig met hem spre ken", en de oude aristocraat op wien Jack niet in het minst geleek want Lord Peri vale was klein, mager en eenig'szins rossig stond op en iiep met groote schreden het vertrek op en neer. (Wordt vervolgd!, j

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 18