DERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE E. D. O.Zeeburgia (31) Zoo is dan de eerste overwinning voor E. D. O. aan den Middenweg tot stand geko men. En juist tegen een der sterkste tegen standers. Als scheidsrechter Van der Spek laat be ginnen, is een groot aantal toeschouwers aanwezig. De opstelling van de thuisclub is als volgt: Van Roon. G. Zandstra, H- Swart, Koppen. Jansen, Oomen, Peruker Sr., Vreenegoor, Steffens, Perukel Jr. Koene De eerste aanvallen zijn voor E. D. O., maar voorloopig zit er geen schot in de voor hoede en wat bij den doelmond komt, ver werkt Geelhuizen naar behooren. Dan komt ook Zeeburgia in den aanval. Van Roon redt door uitloopen. In het veld is de thuisclub in de meerder heid, maar de achterhoede van de Amster dammers weet steeds op tijd het gevaar te keeren. Een mooie pass van Jansen komt bij Perukel Sr.; den voorzet die hieruit volgt, onderschept Geelhuizen. Intusschen zijn de uitvallen van Zeebur gia uiterst gevaarlijk, daar zij bij iederen aanval direct, een schot laat volgen. Geluk kig voor E- D. O. is Van Roon keurig op dreef. Ook het- E. D. O. backstel is in goeden vorm. Zandstra redt eenmaal koppend een zeker schijnend doelpunt. Het spel is zeer snel: om beurten zijn beide doelen in gevaar: maar steeds weten de ach terhoedes met succes te verdedigen. Rust komt dan ook met blanken stand. De tweede helft was niet minder interes sant; keurig werd door beide elftallen kort met lang spel afgewisseld: het was nog steeds niet te zeggen wie winnaar worden zou. Toch speelde E. D. O. in het veld een tikje sterker, maar Zeeburgia blijft met haar aan vallen uiterst gevaarlijk. Eindelijk komt het eerste doelpunt. Koene geeft den bal door, Steffens werkt zich dooi de Zeeburgia-verdediging en scoort onhoud baar (10). Een volgende aanval gaat door buitenspel verloren. Zeeburgia werkt hard voor den gelijkmaker maar Swart en Zandstra verdedigen goed. Plotseling geeft Steffens een mooien pass; Vreenegoor heeft zich een goede positie ge kozen; hij loopt even met den bal door en schiet onhoudbaar in (20). Geenszins ontmoed'gd blijft Zeeburgia vol houden. Het is dan ook welverdiend als Mul der met een hard schot den achterstand verkleint (2—1). Hierdoor bereikt de wedstrijd zijn hoogte punt. Koppen verwisselt met Vreenegoor van plaats. Jansen zet met een verre pass Peru kel Sr. aan het werk. Den voorzet, die hier uit volgt, schiet Koppen ineens langs Geel huizen (3—1). Het mooiste doelpunt van den wedstrijd. Het einde komt met ongewijzigden stand. BloemendaalVelox (21) De strijd was nauwelijks eenige minuten oud, toen Bloemendaal reeds een fraai doel punt scoorde. Bij een verren trap miste één der Utrechtsche backs. Het leder kwaan bij Pr. Bakker die den inmiddels toegesneld en doelman met een pracht van een kopbal passeerde (10). De strijd ging hierna vrijwel gelijk op. De aanvallen der Bloemendalers waren wel niet talrijker, dan die van Velox, doch gevaar lijker zeker wel. Toen Velox het eenige malen tevergeefs had geprobeerd passeerde de Bo.ok bij een aanval van rechts den Velox-keesper smet een fraai diagonaal schot ivoor de tweede maal (2—0). De strijd" was toen pas een goed kwartier oud. Velox kwam hierna flink opzetten. Voor den goal hielden de gasten het spel echter tekort en kregen Bakker en Jonkergauw steeds gelegenheid tot wegwerken. Huisman in het Bloememdaalsohe doel weerde ei ah eveneens uitstekend, doen zag zich tien mi nuten voor rust met een prachtschot van den Utrechtsohen rechtsbinnen, gepasseerd (2—1). Met een ongewijzigden stand werd ge draaid Het spel dat voor de rust vooral door zijn snelheid het aankijken ten volle waard was geweest, had na de hervatting weinig oneer re beteekenen. Onz-uiver plaatsen en uittrap pen waren de orde van den dag. Daar Parson bij Bloemendaal veel achter bleef, kreeg- Veiox moer en oneer gelegenheid tot aanvallen. De witte verdediging kreeg het hierdoor zwaar te verduren, doch 'bleek voor geen klein geruchtje vervaard. Bijzonder zui ver was het spel dsr Veioxmenschen echter ook in deze periode niet. Snelle uitvallen der Bloemendalers zorgden nog voor de noodige spanning. Tegen het 'einde pakten de gasten nog eens terdege aan. Zij losten nu ook eenige ©cede schoten doch troffen Huiismam in goede conditie. De laatst'? minuten waren weer ver deeld en slaagde Bloemendaal er nog bijna in den voorsprong ,te vergroofcen. Onder groote spanning kwam tenslotte het einde met een verdiende, maar zeer zwaar bevochten over winning voor de Bloemendalers, die met het onderstaande elftal speelden: Huisman, Jonkergauw, Bakker, Immer, H Beijk, J. Kohier. Fr. Bakker, de Bock. Van Gelder, P. Parson, M. Strik. Vermelden we nog dat M. Strik in de twee de helft, wegens ongesteldheid moest worden vervangen door D. Kuiper. Kinheim—V. V. A. (1—4) Kinheim, dié de laatste weken nogal eens voor een verrassing zorgde, deed dit ook Zon dag, door van de hekkesluiters op eigen ter rein met liefst 41 te verliezen. Het elftal demonstreerde maar. al te duidelijk de ge dachte van „we winnen wel!" Vooral de spil was er finaal uit en kon er maar niet inko men, doch ook de overige spelers deelden in de malaise. De achterhoede was lang niet zoo safe als b.v. tegen W.F.C. In de voor hoede wilde het ook niet vlotten; er werd te weinig gescholen en het spel werd te lang opgehouden; dit laatste vooral door Michel Jr. De V.V.A.-achterhoede kreeg nu herhaal delijk volop gelegenheid om zich te herstellen. V.V.A. zet er direct een flink tempo in waarbij haar goede plaatsen en opstellen op vallen. De middenvoor Fiedler speelt een goed open spel, doch zijn schoten zijn te onzuiver. Kinheim komt er dan ook beter in, zoodat de strijd gelijk op gaat. Aan beide kanten wordt een kans gemist. Vijf minuten vóór de rust geeft de midvoor een keurigen center aan Brands, hij loopt nog even door om daarna onhoudbaar te doelpunten (01). Even later schiet Michel Jr. een pass van Raaymakers hard naast en Druyven kogelt hoog over Rust 01. Na de rust is nauwelijks afgetrapt of Fiedler geeft met een keurig schot Druyven het nakijken (02). Kinheim komt nu wel opzetten, doch het wil niet meer vlotten; enkele malen weet de V.V.A.-ach ter hoede op het laatste nippertje een doelpunt te voorkomen, terwijl de keeper enkele schoten op goede wijze stept. Bij een V.V.A.-aanval zal dan W. Groeneveld op pruyven terugspelen, die echter juist uit loopt, waardoor de bal langzaam juist in het hoekje rolt. (03). Wel komt Kinheim nu flink opzetten, doch niets wil meer lukken V.V.A. daarentegen is met haar snelle doorbraken zeer gevaar lijk. Bij een dezer gaat Fiedler er weer van door en passeert Druyven met een schot In den versten hoek <04). Kinheim wil tenminste de eer nog redden, hetwelk haar gelukt als bij een schermutse ling voor het V.V.A.-doel een hard schot tegen den binnenkant van den paal de doel lijn passeert (14). Kinheim zet er nog even alles op, doch de V.V.A.-achterhoede houdt stand. V.V.A. wint volkomen verdiend. ZandvoortWatergraafsmeer (01) Als Zandvoort niet heel erg oppast, dan loopt het absoluut- mis; zij heeft reeds vele punten verloren. Dat mag zoo niet langer doorgaan, want anders is het gevaar lang niet denkbeeldig, dat wederom degradatie wedstrijden gespeeld moeten worden, maar nu naar de vierde klasse en dat zou toch te erg zijn voor de club van Siegers c.s., die al zooveel fraaie overwinningen op het veld in de duinen heeft weten te behalen. Ook gisteren is het zoowaar weer op een nederlaag uitgeloopen en nog wel tegen een club. van wie dit niet verwacht werd, name lijk van Watergraafsmeer. Onder leiding van den heer Paardebek stelt Zandvoort zich als volgt op: Lever, J. Weber, E. Keur, G. Keur, A. Molenaar, P Schaap, Lei ting, Rinkel, A. Weber, Keesman, Van den Bos. Zooals men ziet is dus nu A. Weber op de midvoorplaats gezet. Ook hij heeft echter geen kans gezien om een doelpunt te maken, evenmin trouwens als Keesman en Rinkel. Er worden heel dikwijls aardige aanvallen opgezet, waarbij de voorhoede flink door Mo lenaar en de beide hanthalves gesteund wordt, maar voor doel is men totaal de kluts kwijt. Ook gaan vele schoten juist over en naast het doel. De enkele schoten, die goed gericht zijn, worden door den keeper van Watergraafsmeer onschadelijk gemaakt. Ook bij de bezoekers blijkt echter de verdediging- sterker te zijn dan de voorhoede; ook hiey ontbreekt de schutter, die voor een overwin ning moet zorgen. Gelukkig Is de verdediging van Zandvoert goed op haar ,,qui vive", zoodat de rust met blanken stand aanbreekt De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Ook nu worden de wederzijdsche aanvallen door de verdedigingen reeds in de kiem gesmoord. Voor de toeschouwers is het hopeloos om te zien, hoe weinig succes de Zandvoortsche voorhoede heeft. Zij wordt luide aangemoedigd, maar ook dit mag niet baten. Een handicap is het bovendien, dat Schaap na een kwartier moet uitvallen. Hij wordt door Van der Wolde vervangen. Als dan vier minuten vóór het einde bij een scrimmage voor het Zandvoortdoel door Watergraafs meer gescoord wordt, is het pleit beslecht (0—1). In de resteerende minuten wordt door beide partijen het net niet meer gevonden. Als de heer Paardebek, die uitstekend leidde, het einde aankondigt, heeft Zandvoort weer twee kostbare punten verspeeld. HalfwegKennemers (24) Direct na den aftrap zijn de Kennemers iets sterker, doch de forsch ingrijpende Half- weg-backs voorkomen onheil. Na een kwar tier schiet Horeman echter een pass van Brethouwer onhoudbaar ïni (01). Halfweg antwoord met eenige vinnige tegenaanvallen en als een Kennemerspeler te zacht terug speelt, maakt de mid-voor van Halfweg gelijk (1—1). Aan de overzijde ziet Brethouwer kans na goed samenspel de bezoekers de leiding te hergeven (12). Na de rust zitten de Wijteers er direct goed op; met een mooi schot van Groot wordt de stand 13. Niet ontmoedigd vallen de Halfweg-men- schen weer aan en daar Kluft er bij Ken nemers niet erg in is, ontstaat van lintes nog al eens gevaar. De spil schiet eens tegen de lat doch de terugspringende bal wordt door de mid-voor langs Stoppa geplaatst (231. De spanning stijgt ten top. Uit een goed door Groot opgezetten aanval kan de doel man niet wegwerken en Horeman voltrekt het vonnis (24). Na eenig heen en. weer getrap fluit de heer Van den Berg eindigen. SchotenD. J. K. (31) In den beginne zien we een gelijk opgaan- den strijd: om beurten moeten de keepers er aan te paskomen. De Goede opent de score met een mooi schot (1—0). D. J. K. doet gevaarlijke aanvallen, maar ze vindt de Schoten-defensie in goeden vorm. Met een harden -kogel maakt Slot er 20 van, waarmede de rust ingaat. De tweede helft begint met een vervanging van Oorthuis, die wegen een blessure moet uitvallen. Dit beteekent een verzwakking van de achterhoede. D. J. K. doet haar best om te doelpunten maar het wil haar niet lukken. Schoten moet echter alle zeilen bij zetten om score te be letten, wat haar gelukt, totdat de midhalf van D. J. K. uit een scrimmage tegonscoort (2—1). Nu wordt er gestreden om de leiding te behouden: aan den anderen kant om de ge lijkmaker. D;- middenvoor van D. J. K. krijgt dè kans, maar zijn schot faalt.'Dan krijgt Hetem den bal te pakken; hij zwenkt naar binnen en scoort onhoudbaar (31). Nu is doverwinning voor Schoten een feit geworden. D J. K. doet nog pogingen, maar het- wi. niet lukken. Einde komt met een overwinning voor Schoten. Haarlem 2A. F. C. 2 (23) Wederom heeft Haarlem 2 het niet tot een overwinning kunnen brengen, en nog wel in een wedstrijd tegen een tegenpartij, die in de onderste helft van de ranglijst verblijf houdt. Het spel van de roodbroeken is veel minder dan in de drie eei-ste wedstrijden, wat wel voor een groot gedeelte het gevolg 'zal zijn van de aderlating, die het elftal in dertijd heeft moeten ondergaan. Gisteren was de opstelling als volgt: Vos, Boot, Buissink, Dik. Klipp, Van der Valk, Cornet, De Winter, Breeuwer, Schouten. Hurkmans. Aanvankelijk wegen de partijen goed tegen elkaar op en beide voorhoeden beproeven eenige malen de kracht van de respectieve lijke verdedigingen. A.F.C. weet het eerst den weg naar het doel te vinden ais de midden voor een voorzet van den rechtsbuiten in eens inschiet- (01). Deze voorsprong is van korten duur, want na een corner op het doel van A.F.C. beoor deelt één der backs den bal verkeerd en kopt m eigen doel (11). Na eenigen tijd herneemt A.F.C. de leiding, als keeper Vos een o.i. houdbaar schot van den rechtsbinnen laat- gaan (12). Even vóór de rust andermaal een corner op het doel van A.F.C. en nu is het Breeuwer. die inkopt '22). A.F.C. begint de tweede helft met eenige goede aanvallen en ais de Haarlem-verdedi ging even weifelt, scoort de middenvoor (2—3). Hierna neemt Haarlem het spel geheel in handen en de A.F.C.-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Eenige kansen worden gemist, éénmaal ketst de bal van de lat het veld weer in. Verscheidene corners worden op het- doel der gasten genomen, maar de A.F.C.-keeper laat zich niet meer passeeren, zoodat de stand 3—2 blijft in het voordeel van A.F.C. De scheidsrechter leidde den niet moeilij ken wedstrijd uitstekend. Stormvogels 2Z. F. C. 2 (54) Stormvogels 2 had gisteren het sterke Z. F. C. 2 op bezoek en moest na een spannenden strijd den Zaankanters de punten laten. Op zich zelf is dit geen slechte prestatie, maal ais men in aanmerking neemt, dat o. a. Schipper en De Jonge, de twee beste voor hoede-spelers, alsmede de linksback Van Gelder ontbraken. Toch had Stormvogels met een nederlaag geen genoegen behoeven te nemen, wanneer de achterhoede haar taak wat serieuzer had opgevat. Wagenaar heeft gehouden, wat te houden was. Zelfs een penalty hield hij uit zijn doel, doch Heilig en vooral Struys speelden geen besten wed strijd. Toen met de rust de stand nog slechts 3-2 in Z-F.C.'s voordeel was, hadden we nog hoop op een gelyk spel, doch toen al spoedig na de hervatting' Z. F. C. den stand op 42 bracht, vreesden we het ergste. Toch wist Stormvogels den achterstand nog tot 43 in te loopen. Door zwak spel van een deel der halfbacks en der backs ontstonden voor het IJmuider doel herhaaldelijk gevaarlijke si tuaties. Bij een dezer scoorde Z. F. C. op nieuw (53). Nog wist Stormvogels den stand op 54 t-e brengen, doch hierbij bleef het. De Stormvogels-doelpunten werden gemaakt door Van Pel, Rijkeboer en Spruyt. Z. F. C- verdiende de overwinning. Zeeburgia 2E. D. O. 2 (16) Met een keurige overwinning hebben de roodzwarten hun meerderheid getoond. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstelling: De Waard. J. Steffens, Calland, Demison, C. Zandstra, J. Koene, C. Bruin, v. Geemen, H. Bruin, H. Koene, Schumacher. Direct na het- begin is E.D.O. in de meer derheid; de combinatie is keurig; tevens weet de voorhoede de geboden kansen te be nutten. Het is Van Geemen, die aan E.D.O. de leiding bezorgd. (01). Zeeburgia komt gevaarlijk opzetten, maar Steffens en Calland spelen goed zoodat er haast- geen doorkomen aan is. H. Bruin weet met een goed schot den voorsprong te ver- grooten. (02). De tweede helft is weer het meest voor E.D.O. Als de geheelc voorhoede een keurigen aanval opzet, geeft Bruin den Zeeburgia - keeper weer het nakijken. (03). H. Koene be'sluit een aanval met een on houdbaar schot. (0—4). Dan weet Zeeburgia een verdiend tegen- punt te maken. (14). De roodzwarten blijven constant doorspe len; het is Van Geemen, die uit een voorzet van Schumacher den stond op 15 brengt. Als H. Bruin dan nogmaals heeft gescoord (16), is spoedig het einde daar. H. F. C. 2—Ajax 2 (3—5) De H. F. C.-opstelling luidde als volgt: Van der Togt, v. d. Boogaardt, Smit. N. N,, Marchant. Van Parreeren, Hóek, Koreman, de Koningh, Van den Berg, Chapon. H. F. C. begint dadelijk in een snel tempo Ajax is een weinig overdonderd. Na 20 minu ten heeft de thuisclub door doelpunten van de Koningh en Koreman een 20-voor- sprong. Dan echter vonden de Ajaxieden het- wel letjes; onder leiding van Vogel wordt het H. F. C.-doel onder schot- genomen. En met goed succes, even regelmatig als de eerste twee goals van H. F. C. gescoord waren, ligt- de bal met- korte tusschenpoozcn achter Van der Togt, waardoor de 20 achterstand met de rust in een 4—2 voorsprong voor Ajax om gezet is. Na de hervatting is H.F.C. in het veld iet-s sterker; de linkerwing combineert uitstekend in het veld iets sterker; de linkerwing com bineert uitstekend en het binnentrio krijgt eenige kansen, waarvan er één door Kbre- man op goede wijze benut wordt. Er ontstaat nu een spannende strijd, om beurten zijn beide partijen in den aanval. Tenslotte beslist Vogel het pleit ten gunste van Ajax als hij met een hard schot het vijfde doelpunt scoort. Spoedig hierna komt- het einde. RESERVE 2e KLASSE A. T. O. G. 2—R. C. H. 2 (2—S) Het- tweede elftal van R. C. H- is op den goeden weg voortgegaan door met 62 van T. O. G. te winnen. Weliswaar behoort dit elftal tot de „zwakke zusjes", doch het zorgde toch reeds direct voor de noodige sensatie door reeds na enkele minuten de score ie openen, uit een scrimmage voor het R. C. H. doel. Van de Werve zorgde er voor. dat ui: een goeden voorzet Haukes spoedig gelijk kon maken en toen Ruigrok vlak daarna zijn elf tal de leiding gaf. leek de kou van de lucht. Maar T. O. G. dacht er anders over en zag wederom kans om den stond te nivelleeren. zoodat na vier goals de stand weer gelijk was. Toen echter namen de R. C. H.'ers de zaak in handen: door Mey de Bie en Ruigrok kon met- een 42 voorsprong gedraaid worden. Na de rust hielden de R. C. H.'ers op liet slechte terrein de overhand; nu waren het Haukes en nogmaals Ruigrok die scoorden, zoodat. daar T. O. G. 2 het niet meer tot een goal wist te brengen, de Racing-reserves ten slotte met 62 wonnen. Het elftal speelde met: Schuurman, Van Thiel, Kaestner, Hessels, v. d. Berg. Van Eek, jr. Werve, Haukes, Ruigrok, Mey de Bie, HAARL. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. 1 A: Schoten 2Kinheim 2 2—5 E.D.O. 3—Ripperda 17 E.H.S.Haarlem 4 5—2 H.F.C. 3R.C.H. 3 2—3 DamiatenV.S.V. 3 31 1 B: SpaarncvogelsD.W.O. 32 Stormvogels 3D.I.O. 03 Haarlem 3—R.C.H. 5 3—1 I.V.O.—ED O. 4 3—2 2 A: SpaarnestodV.O.G. 21 Haarlem 3aSchoten 3 (uitgesteld).. 2 C: D.I.O. 2—Droste I 0—0 V.V.H.—Spaarncvogels 2 44 Hillegom 2Zeemeeuwen 2 l9 2 D: Bloemendaal vet.E.T.O. 04 SwastikaR.C.H. G o3 3 A: V.S.V. 6Kenau 1—6 T.V.O. 2Kennemers 5 24 Kinheim 4—D.S K. 2 6—2 3 B: D.W.O. 3Bloemendaal 3 (D.W.O. n.o.) 3 C: R.C.H. 8Damiaten 2 101 VJS.V. 5—Kenau 2 6—1 3 D: R.C.H. 9Kennemers 8 52 3 E: E.D.O. 3Bloemendaal 4 015 Thalia 2—I.V.O. 3 o_ 13 Beverwijk 5D.I.O. 3 13 Kennemers 9Kinheim 5 211 3 F: Kennemers 7D.I.O. 4 63 3 G: Haarlem 6—Hillinen 5 12 Droste 2Bloemendaal 5 74 3 H: Haarlem 7Vijfhuizen 45 3 I: H.F.C. 6Bloemendaal 6 32 T.H.B. 4Schoten 5 23 Hillinen 4E.D.O. 6 o—5 3 J: E.D.O. 9Zandvoort 4 014 R.C.H. 11—De CeO 4 5—2 3 K: Haarlem 8—Vijfhuizen 3 5—2 E.D.O. 7—Ripperda 3 82 V.O.G. 3Halfweg (uitgesteld). H.F.C. 7-Hillegom 3 15 JUNIOREN. Afdeeling A: R.C.H. aBloemendaal a 54 Afdeeling B: VI. Vogels a—Haarlem b 0—6 Bloemendaal b—E.D.O. b i_9 Afdeeling C: Haarlem cR.C.H. e 220 Afdeeling D: Bloemendaal c—V.O.G. (uitgesteld) Afdeeling E: Bloemendaal d—I.V.O. b 7—3 R.C.H. eHaarlem d 22 R.C.H. f—Beverwijk 212 D.I.O.H.F.C. c 2—8 ADSPIR ANTEN. Afdeling A: R.C.H. bHaarlem a 42 Schoten a—E D O. a 6—3 Kinheim aV.V.TJ. a 21 Kinheim b—Beverwijk b 0—1 Afdeeling B: Rozenprieel a—Bloemendaal b 0—6 E.D O. bKennemerland a 23 Hillinen a—R.C.H, b 0—2 Haarlem bZeemeeuwen 32 Afdeeling C: Bloemendaal cHaarlem c 03 R.C.H. dHillinen b 41 Afdeeling D: Bloemendaal d—R.C.H. f O—11 Haarlem d—Zandvoort b 14 Afdeeling E: R.C.H. hR.C.H. g 15 Haarlem e—Schoten b 2—3 Hillinen 3—D.W.O. 4 42 Hillinen 4E.D.O 6 05 Heemstede 3—Beverwijk 4 l2 Beverwijk 3Kenau 3 40 Beverwijk 5—D.I.O. 3 13 RANGLIJSTJES. Eerste klasse A: gesp.gew.gel. verl. pnt. v.-fc. ge.m Ripperda 4 4 0 n 3 18—6 2. Kinheim 2 6 5 1 0 11 32—14 1.33 E. H. S. 5 4 1 0 9 25—7 1 80 R. C. H. 3 5 4 1 0 9 22—9 1.80 Damiaten 5 2 1 2 5 10—21 1.— Haarlem 4 6 2 1 3 5 20—29 0.83 H. F. C. 3 7 1 2 4 4 20—21 0 57 Schoten 2 7 2 0 5 4 21—29 0.57 E. D. O. 3 6 I 0 5 2 16—26 0.33 V. S. V. 3 7 0 1 6 1 13—35 0.14 Eerste klasse B Stormvogels 3 6 3 2 1 8 13—14 1.33 I. V. O. 6 4 0 2 8 19—17 1.33 D. I. O. 6 3 1 2 7 12—9 1.17 R. C. H. 5 6 3 1 2 7 18—14 1.17 Spaarncvogels 6 3 0 3 6 16—14 1.— R. C. H. 4 6 3 0 3 6 21—20 l._ Haarlem 3 7 3 1 3 7 19—21 1 Bloemend. 2 7 2 2 3 6 15—22 0.86 E. D. O. 4 5 2 n 3 4 14-12 0.80 D. W. O. 5 0 1 4 1 11—20 0.20 EERSTE KLASSE A. E. H. S.Haarlem 4 (52) Het sterke E.H.S. heeft zich ook het vierde elftal van Haarlem van het lijf weten te houden. De overwinning was volkomen ver diend. hoewel Haarlem geenszins slecht ge speeld heeft. Vooral linksback en rechtsbui ten dienen genoemd. De ploeg van E.H.S. zit uitstekend in el kaar en zij zal dan ook een zeer belangrijke rol spelen onder de kampioenscandidatcn. De eerste aanvaller- zijn voor de bezoekers en na ongeveer een kwartier spelen krijgen zij een penalty te nemen. De bal wordt eerst tegen den keeper aangeschoten, waarna de zelfde speler den terugspringen den bal in schiet '0—1). Hierna valt E.H.S. venvoed aan en de Haarlem-achterhoede moet dan ook kort achter elkaar twee maal zwichten '2—1). Kort. vóór de rust maakt Haarlem echter weer gelijk, zoodat met den stand 2—2 van doel verwisseld wordt. In de tweede helft is de thuisclub veel sterker en er wordt dan ook vrijwel steeds op de speelhelft van Haarlem gespeeld. Zij weet dan ook nog drie maal het net te .vinden, zonder dat de Haarlemverdediging er vee! aan doen kan. E.H.S. wint dus dezen wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd, mei E. D. O. 3Ripperda (17) De bezoekers ontwikkelen direct een vlug, open spel. waartegen dc thuiscdub niet be stand is. Toch weten de bezoekers het in de eerste helft niet verder te brengen dan 0—2 voorsprong. De tweede helft presteert E.D.O. niet veel meer; eerst als dc stand reeds 04 ts weet E.D.O. een tegengoal te maken, il4) Ripperda speelt rustig verder; zij weet ge leidelijk den stand op te voeren tot 1—7. Met een groote nederlaag voor dc thuisclub komt het einde. Als het E.D.O.-elftol niet- beter gaat spe len. zal zU tot degradatie gedoemd zijn. H. F. C 3—R. C. H. 3 (2—3) Voor de rust wegen de partijen goed te gen elkaar op: verschillende aanvallen wor den opgezet, de voorhoeden weten echter eenige gemakkelijke kansen niet te benutten. Dc verdedigingen blijven dan ook meester van het terrein en de rust gaat in niet blan ken stand. Na de rust zijn de goals goedkooper. spoe dig neemt H. F. C. de leiding door Kruvt. R.CH. valt heftig aan, en door een fout van den H. F. C.-kceper komt dc gelijkmaker. Spoedig scoort R. C. H. dan weer. H. F. C. laat zich niet onbetuigd en wederom door Kruyt komt er een doelpunt. Een aardige strijd om de leiding ontspint zich nu; eerst in de laatste tien mir.uten slaagt R. C. H. er in, het winnende doelpunt tc scoren. Schoten 2Kinheim 2 (24) Van hot begin af is Kinheim dc sterkste; menige keurige aanval wordt ondernomen. Reeds na vijf minuten te de stand 0—1. en niet lang daarna schiet Van Heijst no. 2 in, De voorhoede van Schoten zit er niet bijs ter op; daardoor krijgt de achterhoede han den vol werk. Met een kopbal Is de stand 0—3. waarmede de rust aanbreekt. Na de rust een veel beter spelend Schoten II: nu moei Kinheim nog oppassen. J. Koe- leman scoort tegen (1—3>. Steeds komt Scho ten terug, maar de verdediging van Kinheim ruimt alles op. Jammer was het nu. dat Maas in eigen doel scoort (14). Toch geeft Schoten niet op: zij nadert steeds het Kinheimdoel. Willemsc doelpunt keurig (2—4). Schoten doet extra haar best, maar doel punten blijven verder uit. Stormvogels 3D. I. O. .(03) D.I.O., goed gestuwd door haar halflinie, begint met- eenige gevaarlijke aanvallen op het doel van Stormvogels. Doch voorloopig weet Stormvogels met Kollenberg aan het hoofd deze af te slaan. ALs Poelgeest onver wacht een hard schot inzendt, wordt dc bal door een speler van Stormvogels van rich ting veranderd; het is De Nieuwe, aic on houdbaar scoort. (01). Aangemoedigd door dit succes komt D.I.O. steeds terug en wanneer de linkervleugel fraai opbrengt is het Poelgeest, die uit een voorzet ineens scoort. (02). De strijd wordt steeds heftiger en fraaier, maar hoe Stormvogels ook zwoegt, ziet zij geen kans de achterhoede van D.I.O. te pas seeren. Met D.I.O. in den aanval gaat do rust in. (0—2). Wanneer weer wordt begonnen, schijnt Stormvogels niet te willen verliezen en oefent een geweldigen druk op het doel van D.I.O. uit. Doch noch Kluiskens. noch De Wildt la ten zich passeeren. Wanneer D.I.O. het spel weet te verplaatsen is het Stormvogels dat door het oog van dc naald kruipt als een schot van D.I.O.'s rechtsbuiten van den ecnen tegen den anderen paal komt en zoo het veld weer invliegt. Doch het blijkt slechts uit stel te zijn want kort daarop is het. weer de Nieuwe die Kollenberg met een hard schot verschalkt. (0—3). Vermelding verdient nog een hard schot van Stals. dat uit een corner rakelings naast vliegt. Wanneer scheidsrechter Luyken. die correct leidde, het einde blaast, heeft. D.I.O. een overtuigende overwinning behaald op de nog ongeslagen leiders van haar afdeeling, I. V. O.—E. D. O. 4 C32> Beide elftallen missen hun doelverdediger, die goed vervangen werden, bovendien mist I.V.O. haar spil. Van den aftrap af ontwikkelt zich oen snelle strijd met wisselende kansen. Na tien minuten geeft I.V O.'s rechtsbuiten een goe den voorzet, dien den linksbuiten resoluut in de touwen jaagt. E.D.O. laat het er niet bij zitten, doch het schieten is hopeloos; als de bal in den doeljsxond komt. weet I.V.O.'s doelman er wel raad mee. zij het eenmaal ten koste van een hoekschop. Als de thuisclub dan weder ten aanval trekt, geeft de mid- voor goed door aan den rechtsbuiten, die niet aarzelt om het leder hard in te schieten. (20). waarmee de rust aanbreekt. Na de hervatting blijkt al spoedig dat E. D. O. zich niet gewonnen geeft; het Ls De Waard, die den achterstond verkleint, wat snoedig door den gelijkmaker gevolgd wordt. (2—2). Een van de lijn voorgezettcn bal schiet I. V. O.'s midvoor in. doch d* scheidsrechter geeft buitenspel, dit maakt I.V.O. nog even wakker; na een scrimmage doelpunt, de rechtshalf 3—2, waarmee het einde komt. Haarlem 3R. C. H. 5 (3 Haarlem 3, dat in de laatste wedstrijden veel beier spel vertoonde dan in het begin van het seizoen, heeft het ook zoowaar klaar weten te spelen, om van het sterke R.C.H. 5 te winnen. De R.C.H.-veteranen speelden een goed sluitend samelspel. dat echter dikwijls veel te kort was, waardoor de middenlinie van Haarlem, die in dezen wedstrijd uitstekend werk verrichtte, meermalen in kon grijpen. Reeds zeer kort na het begin laat dc ver dediging van R.C.H. aan Kornmann vrij spel, waarvan deze een dankbaar gebruik maakt (1—0). Eenige schoten van dcnzolfden speler had den hierna beter lot verdiend. De voorhoede der Racing onderneemt eenige gevaarlijke aanvallen. Bij één hiervan komt Brugman alleen voor den goal; zijn hard schot wordt echter meesterlijk door den Haarlem-keeper gestopt. Toch kan de gelijk maker niet uitblijven en als Van Dam eens vrij voor doel komt. weet hij op rustige wija# te scoren (11). Met dezen stand wordt van doel verwisseld. Bij één der eerste aanvallen van Haarlem passeert Kornmann alleen de verdediging van R.CH. en scoort op fraaie wijze <21>. Het elftal van R.C.I-I wordt omgezet en hoewel vele aanvallen worden ondernomen, kan zij niet tot scoren komen, deels door het goede werk der Haarlem-back-. deels door keeper Boeree, die op solide wijze zijn doel verdedigt. Een goede aanval van den rechtervleugel van Haarlem, stelt Kornmann ln staat de hat-trick te scoren (3—1). Nadat Van de Booren na een aanval der Haarlemmers tegen den paal heeft geschoten en Maarse aan den anderen kant een hard schot heeft ingezonden, dat gestopt wordt, kondigt scheidsrechter Sikman, die rustig en goed leidde, het einde aan.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11