Roosevelt President van Amerika. Een overweldigende meerderheid voor den democraat. Verkiezingsdag vrij rustig verloopen. Franklin D. Roosevelt. HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD. WOENSDAC 9 NOVEMBER 1932 Uitbundige vreugde over den uitslag. Hedenmorgen half acht seinde Reuter ons uit New York, dat Roosevelt met overweldi gende meerderheid tot president gekozen Franklin D. Roosevelt. NEW YORK, 9 November (Reuter). De democratische candidaat Franklin D. Roose velt is met groote meerderheid tot "president der Vereenigde Staten gekozen. Roosevelt krijgt vermoedelijk 453 ikiestmaai- roen en Hoover 78. Hoover heeft de nieuw gekozen president Roosevelt het volgende telegram gezonden: „Jk wensch u geluk met de gelegenheid die u geboden wordt om het land te kunnen dienen". Toft vice-president der Ver. Staten is Garnes Tot hoofd van den staat New York werd de democrat ische acndidaat Lehimain gelkioaen Ook bij de verkiezingen van het burgemeester sohap behaalde de democratische candMata O'Brien de overwinning. Wij ontvingen omtrenit het verloop der lAjmerikaanschia verkiezingen, de (volgende telegrammen NEW YORK, 9 November (V.D.) Te imadldernaoht (Am. tijd) ('6 uur 's momgtens Amisterd. tijd) was die toltale uitslag van de presidentsveikiezing in de Vereenigde Staten nog niet bekend. Het staat echter vaeifc, dat Roosevelt (democraat) tmet groote anieerder- heid van stemmen wordt gekozen. Vain> de te verkiezingen 531 kl? is,mannen waren op dit tijd stip gekozen voor Roosevelt 302 kiesmannen, voor Hoover 52, terwijl de uitslag voor 177 kiesmannen nog niet vast- stond:. 'John DGarner, die tot vice-president van Amerika werd gekozen. In de holtels en restaurants van New York die gedurende den geh'Belen macht geopend blijven, wordt de eclatante overwinning van Roosevelt reeds uitbundig gevierd. Geweldige lichtbakken maken de uitslagen der verkie zingen in de verschillende staten bekend. Het middelpunt van de ifiaésbelijkhsden vormt het Biltmore-hotel, waar Roosevelt met zijn familie verblijf houdt. V.D. meldt voorts: De tellingen 3 uur ME.T. geven een zoo danig overzicht van de vemkiesingen dat de algemeene indruk overweegt dat de meerder heid van 10 miiilioen stemmen diii? men 'heden avond nog voor Roosevelt kaauschjijniijk achtte verder al wo-rden overschreden. Te 2.45 uur waren ongeveer 3 1/2 mallioen stemmen geteld. Hiervan had Roosevrlt ruim 2 mil- lioen stemmen en Hoover mini 1 miiilioen. Om half vier M.E.X. gaven de tellingen aan daJt er een groote meerderheid voor Roosevelt was in 25 staten, "terwijl in slechts 7 staten Hoover de leiding had Door h?t verschil in tijd beginnen eerst thans de uitslagen binnen te komen van de uiterlijke staten. Dc telingen van 4.30 kwamen Roosevelt 4.642.216 stemmen en Hoover 3.149.340 terwijl de sociali'sicsche candidaat slechts 156.000 op dat oogenblik had verworven. In New York acht innen het thans een uitgemaakte zaak dat Roosevelt als president der V.S. Hoover zal opvolgen. De spanning is geweken. D? groote Am'tri- kaanscne kranten die reeds verschenen zijn, vermeiden ails een voldongen feit. de overwin ning inkt greote meen verheid van Roosevelt. Tevens ven-melden zij als resultaat van de verkiezingen voor he: Huis van Afgevaardig den die eveneens was gehouden dat, het wel zeker is dat er thans in de vertegen woordiging een groote meerderheid tegen de drooglegging bestaat. A. Smit antwoordde toen men hem zijn Indruk vroeg: Ik ben opge togen, wat zal ik meer zeggen?" De Amerikaansche verkiezingen zijn tot nu toe kleine veoh' narijen te New York en Chicago uitgezond :rd. rustig verlccpun. De opkomst der kiezers was naar Amerikaansche opvattingen zeer groot. In de groote steden zijn bij de verkiezingscommissarissen reeds talrijke protesten binnengekomen wegens vrrsohillenda onregelmatigheden in het bij zonder wegens beïnvloeding, vernietiging van kiezerslijsten en sabottage. In het West (Ohio) de bakermat der prohibitie-gedachte is in het openbaar gebeden voor de prohibit rrs overwinning. De opkomst, der kiezers was. naar Ameri- kaansche opvattingen zeer groot. Naar schat ting hebben 40 pet. der kiezers hun a;em uitgebracht. De gebruikelijke ve rkr: zings- d,nikte is deze keer volkomen achterwege ge bleven. Naar uit Santa Fe gemeld wordt, heeft de gouverneur aldaar in verschillende s reden den staat van beleg afgekondigd daar na.v. de verkiezingen het tot steekpartijen op groote schaal was gekomen waarbij een per soon gedood werd. In Louisville in Kentucky weigerde de com missie voor de verkiezingen den Amerikaain- schen gezant Berlijn. Sacket te laten stem men, aangezien hij niet volgens alle voor schriften op de kieslijsten stond ingeschre ven. Roosevelt's successen. De voorspellingen met betrekking tot den staat Hlinois. die niet minder dan 29 kies mannen aanwijst, zijn gebleken juist te zijn. Deze staat is met een groote meerderheid voor Roosevzlt van republikeinsch democra tisch geworden. Roosevelt heeft een besliste meerderheid behaald in Nebraska met 7 kiesmannen, Mis souri met 15 kiesmannen. Colorado met 6 en Oklahoma met 11 kiesmannen en Indiana mét 14 kiesmannen. Ook West-Virginia heeft een meerderheid voor Roosevelt van republikeinsch democra- schikt over 8 kiesmannen. De eerste winst was voor Hoover! Het dorp New-Ashford in den staat Massa chusetts meldde, de traditie getrouw, he denmorgen den eersten uitslag voor de pre sidentsverkiezingen. Hoover kreeg 24 stem men, Roosevelt 8. Dit dorp stemde tot dus ver steeds voor honderd procent republi keinsch. Om 2 uur M.E.T. had Hoover een meerder heid in de volgende staten: Rhode Island met 4 wiesmannen. New Hampshire met 4 Ohio met 26 Michichan met 19 Pennsylvanië met 36 kiesmannen. De stemming te New-York. NEW-YORK. 8 Nov. (VD.) Heden, op den verkiezingsdag, is het- koel weer en be wolkt. Uit verscheidene staten in het Oos ten wordt regen gemeld. In, de stad New-York worden de 3794 stem lokalen door 7557 politie-agenten bewaakt. In totaal zijn in de stad New-York 19,220 politie beambten gereed gehouden om eventueel in te grijpen. De geheime politie te Washing- ton'heeft reeds voorbereidingen getroffen om op Roosevelt de in de grondwet voorgeschre ven bescherming van staatswege toe te pas sen voor het geval hij gekozen wordt. In verband met de verkiezingen mogen de clubs en theaters heden tot 1 uur in den nacht openblijven. Om de massa-opkomst der kiezers te kunnen verwerken, waren in de stad New- York nieuwe stemmachines ingevoerd, wel ke echter zeer omslachtig zijn. In de overige steden en op het platteland wordt over het algemeen met stembiljetten gekozen. Offi cieel is de verkiezingsdag tot feestdag ver klaard: de meeste zaken zijn echter ge woon geopend, New-York voor Roosevelt. De staat New-York heeft zich voor Roo sevelt uitsesDroken. De stemmencijfers wa ren hier 1.3Ó6.366 voor Roosevelt en 741.000 voor Hoover. f hij getroffen door een ernstige verlamming, het gevolg van een koud bad na een lange en inspannende wandeltocht. Ofschoon men aanvankelijk het ergste vreesde, is Roosevelt. na een zorgvuldige behandeling v&n eenige jaren deze ziekte grootendeels te boven ge komen. Wij zien hem in 1928 in het politieke strijd perk terug, thans als candidaat voor het gou verneurschap van den staat New York. Uit deze verkiezingen kwam Roosevelt zegevie rend te voorschijn, zijn Republikeinschen te genstander Ogden Mills verre in de minder heid latend. In deze functie heeft hij zich als een zeer verdienstelijk man onderschei den. Hij ontwierp ingrijpende plannen tot be strijding van de werkloosheid en bond den strijd aan tegen de corruptie in de stad New York, waarin Tammany Hall een belang rijke rol speelde. Men herinnert zich. dat Roosevelt's krachtdadig optreden mede oor zaak was van het aftreden van New York's populairen burgemeester, zijn partijgenoot „Jimmy" Walker. Van de wijze, waarop Roosevelt het demo cratisch candidaatschap ten deel viel, heb ben wij eenige maanden geleden neg het een en ander'over de voorgeschiedenis van de Amerikaansche verkiezingen medegedeeld. In Juni j.l. werd het Democratisch Congres gehouden. Tot viermaal toe moesten de ge delegeerden tusschen Roosevelt. Smith en Garner stemmen., aangezien bij drie stem mingen geen dezer candidaten een meerder heid behaalde. Bij de laatste stemming verklaarde Mc. Ado. dat de gedelegeerden van Califomië op Roosevelt zouden stemmen. Ook de afge vaardigde van Texas deelde mede. dat de candidaat van dit district Gamer (voorzit ter van het Huis van Afgevaardigden) zich terugtrok. De strijd ging toen alleen tusschen Al Smith en Frank Rooseveit, waarbij laatst genoemde de overwinning behaalde. Garner werd aangewezen als democratische candi daat- voor het vice-presidentschap. Naar aan leiding van dit verloop vroeg men zich in het centrum der Democraiische partij met eenige bezorgdheid af. welke houding Smith zou aannemen, n.l. of hij de partij zou stellen boven zijn persoonlijke gevoelens, dan wel of hij Roosevelt's aanzienlijke kans om tot pre sident te worden gekozen in gevaar zou bren gen door zich met zijn vrienden afzijdig te houden. Al Smith stelde een ieder echter on middellijk gerust met de verklaring, dat hij de Democratische Partij en haar candidaten loyaal zou steunen. Roosevelt stelt zich wat betreft het, drank verbod op het standpunt, dat stappen moe ten worden gedaan tot wijziging van het verbod of althans een referendum zal moe ten worden uitgeschreven over de al of niet opheffing ervan. Ten aanzien van het schuldenvraagst.uk heeft hij verklaard: Wij moeten de betaling van de schulden verlangen en gelijktijdig de douanetarieven verlagen om den handel nieuw leven in te blazen en daardoor de be taling van de schulden te vergemakkelijken De Vereenigde Staten zouden best het initia tief kunnen nemen tot een algemeene con ferentie tot stabiliscering van de handelspo litiek en het herstel van het zilvergeld. Franklin Delano Roosevelt werd in Januari 1882 op het landgoed Hyde Park in den staat New York geboren en is dus thans vijftig jaar Evenals de vroegere president van de Ver eenigde Stat-en, Theodore Roosevelt, stamt hij uit de Nedeiiandsche familie, die in de ze ventiende eeuw naar Amerika overstak. Eerst genoemde behoorde echter, naar men weet, tot den Republikeinschen tak van de Roose- velts. Franklin studeei-de in de rechten aan de Harvard Hoogesc-hool en de Columbia Univer siteit en vestigde zich in 1907 als advocaat te New York. Drie jaar later deed hij zijn intrede in de politiek, toen hij tot lid van den New Yorkschen districtsraad werd gekozen. Merkwaardig is wel, dat reeds uit dezeix tijd zijn actie tegen Tammany Hall, de machtige, z.g. ..democratische" club. dateert. Roosevelt, wiens bijzondere staatkundige capaciteiten langzamerhand bekendheid verwierven., werd een der vurigste proDasandisten voor de can- didatuur Woodrow Wilson. Deze benoemde den jongen rechtsgeleerde tijdens zijn presi dentschap tot assistent-secretaris bij het de partement van Marine, welke functie Roose velt gedurende den geheelen wereldoorlog heeft vervuld. Als zoodanig maakte hij deel uit van de commissie, die in 1918 voor de inspectie van de Amerikaansche vloot naar Europa kwam en tot hen. die in het jaar daarop een begin maakten met de demobili satie der Amerikaansche troepen. In 1920 stelde het Democratisch Congres hem candidaat voor het vice-presidentschap der V. S- Echter, de verkiezingen leverden een republikeinsch succes op. Harding werd president. Coolïdge vice-president en Roose velt's kans was verkeken. Hij trok zich daar na een tijdlang uit de politiek terug en her vatte zijn beroep van advocaat. In 1921 werd Duïtscliland. Von Papen hoopt op een werkelijk nationale concentratie BERLIJN, 8 Nov. (V.D.) De buitenelandsche persvereeniging te Berlijn heeft Dinsdagmid dag d enRijkskanselier een diner aangebo den ter gelegenheid waarvan de heer von Papen een rede heeft gehouden. In deze rede verklaarde hij o.a.: Gij zult van mij aller eerst. een verklaring over den toestand ver wachten die door het resultaat van de Rijks dagverkiezingen is ontstaan. Ik kan mijn eind indruk ais volgt samenvatten. Eeix verheu- gende vermeerdering van het vertrouwen in het werk der regeering valt te constateeren. Geen partij zal nog het recht hebben te ver klaren dat zij de alleenheerschappij in Duitschland kan uitoefenen. Daar tegenover geloof ik uiting te kunnen geven aan de hoop dat thans een werkelijk nationale con centratie tot stand komt. Moge de verheugende eensgezindheid wel ke het Duitsche volk thans op het. gebied van de groote vraagstukken der buitenland- sche politiek in bijna alle partijen bezielt thans ook de noodzakelijke breede basis voor de leiding van de geheele politiek geven. Kwesties van personen spelen hierbij geen rol. De zakelijke doeleinden der regeering welke gij kent zullen onveranderd worden nagestreefd. De S. A.- en S. S.-formaties in het Saargebied verboden. De N.SD.A.P. heeft dezer dagen fn het Saargebied een pamflet verspreid dat- scher pe aanvallen op de Regeeringscommissie in hield. De Regeeringscommissie gebruik ma kende van de verordening, waarbij in het Saargebied militaire en op militaire leest ge schoeide organisaties worden verboden, heeft Dinsdag de S.A. en S.S. der N.S.D.A.P. ver boden. Een huiszoeking in de bureaux der NSDAP. welke 4 uur duurde, heeft volgens meaedee- ling van de politie geen resultaat opgeleverd. Völkische Beobachter" voor twee weken verboden. De Völkische Beobach'ter hsr. na (..-socia listisch dagblad, is, volgens het Wc ff Bureau door der. hoofdcommissaris van politie met directe inwerkingtreding tot 14 November verboden. De na:.-socialistische Pariei-fccr- xespendenz schrijft, da: hzi verbod is uit gevaardigd w.gens een anti kei ::i de editie van 6 November, dac als opschrift had: „H; ri ven Papen hcud.t een van laster tegen Adodf Hiiletr o verlcap en de radio-rede". Aantal Rijksdagzetels 583. Wolff meld: uit Berlijn: Volgens het jongste rapport zijn in hot kiesdistrict 26 (Franken) 51.981 geldige stem men meer uitgebracht dan esa-t werd aan gegeven. Hiervan zijn er 18.882 uitgebrach: óp de nat. socialist :n. Het gevolg hiervan is. dat de Hitlerianen een zetel meer krijgen en dus 1S6. van de 583 zetels, dóe de nieuwe Rijksdag zal tollen. Nog meer ontslagen bij de B. V. G. Behalve ae reeds ontslagen duizend arbei ders heeft de Berlijnsche Vrirkeeremaat- schaippij nog 150? arbeiders, de -niet Uib'g den ai:brid hadden hervat, on.is' agen. On dor hen zijn 500 arbeiders der werkplaatsen. Genève. Pilotti plaatsvervangend secretaris-generaal van den Volkenbond. Naar de Geneefsche correspondent van het Handelsblad verneemt, is tusschen sir Eric Drummond en Mussolini overeenstemming verkregen over den persoon van den Italiaan die tot plaatsvervangend secretai-ïs-generaal van den Volkenbond zal worden benoemd. Eerstdaags is de benoeming te verwachten van den Italiaanschen rechtsgeleerde Maxi mo Pilotti. den rechtkundig adviseur van het Italiaansche departement van buiten- landsche zaken. Engeland. Nieuw Zeeland accoord met de overeenkomst van Ottawa. De Wetgevende Vergadering van NL-uw- Zc-eland heeft, naar Reu-ter uit. Wellington meldt, het wetsontwerp op de douane ana- gencmen, waarbij waskracht- word1,, verleend aan de overeenkomsten van Ottawa. Actie van La g er huisled en ten gunste van ontwapening In velband met de debatten, welke Don derdag over de ontwapening in het Lager huis zullen plaats hebben, hebben meer dan zestig leden van het Lagerhuis een resolutie ingediend, waarin de regeering uitgenoodigd wordt de kwestie van de intern a turn ale ont wapening te Genève met den grootsten spoed te willen bevorderen. De onderteekenaars van de resolutie zijn voor het grootste gedeelte conservatieven en verder Simon- iibevalen en leden van de nationale Labour- Party. Zij moet worden beschouwd als een tegenactie tegen de reeds ingediende resolu tie van 40 conservatieve afgevaardigden onder leiding van Amery. waarin de regee- ring uitgenoodigd wordt geen concessies te doen op het gebied der ontwapening zonder toestemming van het Parlement. Nieuwe tarieven op Iersche goederen. Naar verluidt zullen Woensdag belangrijke vei hoogingen van de rechten, geheven op goedei-en, die uit Zuid-Ierland in Engeland worden ingevoerd, worden vastgesteld. Op vee zal een recht worden gehe ven van 40 pet. van de waarde, op boter, eieren. ï'oom. bacon, varkensvleesch. pluim vee etc. zal een recht worden geheven van 30 pet. Tot dusverre werd een uniform recht van 20 pet. geheven. Zwitserland. Communistisch president in het kanton Schaffhausen. In het Zwitserse he kanton Schaffhausen werd de communistische nationale ï'aad Bringolf met. medewerking der sociaal demo craten tot president gekozen. Dit is de eerste maal dat een communist in Zwitserland een vooraanstaande administratieve post heeft verworVen. BESPREKINGEN TE GENèVE OVER DEN GIFGASOORLOG. ENGELAND EN FRANKRIJK VERKLAREN ZICH VOOR EEN VERBOD. Het bureau der ontwapeningsconferentie beëindigde gisteren, naar Reuter meldt, de bespreking van de rapporten over de inrich ting van een permanente controle-commissie voor de ontwapening en over het verbod van den gifgas-oorlog, welke laatste door den Italiaanschen gedelegeerde Pilotti was inge diend. Volgens den rapporteur moet het ver bod onbeperkt gelden voor de fabricage en het gebruik der chemische wapens, alsmede voor de voorbereiding van het gebruik van gifgassen. De vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk verklaarden zich accoord met het verbod, onder nadrukkelijk voorbehoud, dat een effectieve controle op de naleving der be palingen wordt uitgeoefend en bij overtre ding sancties toegepast worden. De vertegen woordiger der Ver. Staten behield zich zijn standpunt voor. omdat hij nog geen instruc ties van zijn regeering had ontvangen. De voorzitter Henderson stelde ten slotte vast. dat het bureau zich, onder genoemde voorbehouden, voorloopig voor het. verbod van den chemischen en bacteriologischen oorlog had uitgesproken. BOLIVIANSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. DRIE GENERAALS ONDER DE SLACHTOFFERS. ASUNCION (Paraguay), 8 November (V.D.) Het Paraguayaansche hoofdkwartier deelt mede, dat in Gran Chaco een driemotorig Boliviaansche militair vliegtuig is neerge stort. Drie generaals en tien andere officie ren zijn. bij het ongeluk om het leven ge komen. CONFLICT OP DE AUSTRALI SCHE OORLOGSVLOOT. TWEE HONDERD MATROZEN VERLATEN DE SCHEPEN. MELBOURNE. 8 November 'Reuter» Twee honderd manschappen van de um de Prin ce's Pier gemeerde Australische oorlogsvloot stapten hedenavond aan land en hl Wen een vergadering als protest tegen verminderingen van hun soldij op grond van een financiee'e noodwet. De officieren drongen er bij de manschappen op aan om niets te doen dat den indruk zou kunnen wekken van muiterij, doch enkele woordvoerders der matrozen uitten liet dreigement dat. f#n:ij aan hun grieven gehoor werd geschonken, ongeveer 3000 matrozen, die door do soIdUverlaging waren getroffen, definitief zouden overgaan tot een actie. De matrozen werden er door hun leiders toe overgehaald, aan boord der schepen terug te keeren. die morgen naar Jarvïsbay zullen vertrekken. FRANSCHE STAAT VOOR 50 MIL- LIOEN FRANCS BENADEELD. BELASTINGONTDUIKING MET DE HULP VAN ZWITSERSCHE FINANCIERS. PARIJS. 8 November (Reuter* Den 26ston October j.l. werden bij het parket ongunstige praktijken van bepaalde Zwltserschc finan ciers aangebracht, die Franschen kapitalis ten hun bemiddeling verleenden voor de ontduiking van de belasting 18 pCt. op bui- tenlandsche roerende goederen. Een huis zoeking verricht in een apothekerswerk plaats stelde in staat verscheidene docu menten in beslag te nemen o.a. lijsten, waarop de cliënten eenvoudig met nummers waren aangeduid. De rechter van instructie stelde drie personen, allen Zwltserschc onder danen, ln staat van beschuldiging. Het be drag. waarvoor de schatkist is benadeeld, zou jaarlijks vijftig mlllioen francs hebben bedragen. De apothekcrswerkplaahs bestond al sedert zes jaren .De rechter legde bij de Fransche banken beslag op het actief van de Banquc Commerciale van Bazal. BLOEDWRAAK OP STRAAT. ZESTIEN DOODEN BIJ F.FN GEVECHT TUSSCHEN TWEE FAMILIES. BUENOS AIRES. 8 November (V. P.) In de hoofdstad van Argentinië heeft zich op straat een ontvettend tooneel afgesnoeid. Niet minder dan 16 personen zijn gedood. De leden van twee families, die elkaar be strijden. openden midden in de stad een revolvervuur. Binnen tien minuten waren aillen of stervende of reeds dood. met uitzon dering van een meisje van 16 iaar dat kans had gezien te ontkomen. Dertig kleine kin deren blijven onverzorgd achter. DE OPLEVING. In de Duitsche rijwielindustrie. De Duitsche rijwielindustrie maakt bekend dat zij gedurende de eerste helft van dir jaar bijna de helft meer rijwielen heeft gefabri ceerd en verkocht dan in de corroepondec- rende 6 maanden van het vorige jaar. Men schat, dat thans 15 millioen Duitschcrs zich van de fiets bedienen. DE BRITSCHE ONDERKONING ZIEK. NEW-DELHI, 8 November (Reut n. - De onderkoning 'van Indlc is o:vf-:eld: hij lijdt aan malaria. Hij be ft al zijn openbare af spraken voor den tijd van een week opge schort. DE REEDER CURTIS OP VRIJE VOETEN. FLAMMINGTON. (New-Jersey). 7 Novem ber (Reuter). De reeder John Curtis, die in verband met dc ontvoering en den dood van 't kind van kolonel Lindbergh tot een jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, is vandaag op vrije voeten gesteld nadat zijn straf was verkort. Curtis bracht, naar men zich her inneren zal, met zijn onware mededeelingen over dc ontvoering van bnhv Lindbergh de DOlitie on een dwaalspoor. Hij ontving van Lindbergh een som gelds om aan dc z.g. bandieten uit te keeren.) AGENDA. WOENSDAG 9 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: IIoll. Opera. „Faust" Gereformeerde Kerk {Kloppersingelor gelbespeling döor den heer H. J. Kruithof van Kempen. 8 uur. Remonstrantenhuis: Ds. A. R. de Jong, „Mijn breeder's hoeder?" 8.15 uur. Gebouw Sint Bavo. Smcdestraat:Vereeni- ging „I-Iet Hoogland": 3 uur: Kindervoorstel ling. 8 uur: de film Barmhartigheid. Rembrandt Theater: Quick, de clown". Op het tooneel: Koos en C. Spccnhoff. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: „Dc „danseres Barberina". Op het tooneel: De drie Dewers, Acrobatiek. 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater. „Tarzan". 2.30 en 8.15 uur. Kunstzaal Rocker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DONDERDAG 10 NOVEMBER Verkooplokaal „Dc Ridder". Openbare vcr- kooplng. 10 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Rocker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10373 Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat G. Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5