Absorbine Jr. DE „ROODE DINSDAG" IN DEN HAAG. Verlicht rheumatische pijn! Rubriek voor Vragen. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN «1 Ct«. per re«e!. De optocht duurde vijf uur. De orde geen oogenblik verstoord. (Van een onzer redacteuren). Stekende, krampachtige rheumatische pijnen worden spoedig verlicht door de pijnlijke plek met een weinig Absorbine Jr. in te wrij ven. Absorbine Jr. is een zachtwerkend, maar krachtig antiseptisch smeersel. Absorbine Jr. dringt diep in de spieren, die gespannen en verwrongen zijn door de pijn. Het brengt nieuw bloed naar de pijnlijke plekken en neemt de pijnen weg. Wrijf het regelmatig^ op de spieren, op de pijnlijke plek. Het middel werkt direct verzachtend en neemt de pijnen en prikkeling spoedig weg. Absorbine Jr. prikkelt niet en laat geen vlekken achter. Het is aangenaam om te gebruiken. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Co., Ben» ligstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. HET MIDDEL BIJ UITNEMENDHEID TEGEN: PIJNLIJKE SPIEREN, BRANDWONDEN EN HUIDSMETTEN. HAARLEM'S DAGBLAD Het- treffende in de betooging van S.D.A.P. en.N.V.V. is de rust, die haar beheerscht, het gedisciplineerde, zonder van een straffe ge bondenheid te kunnen spreken, en het mas sale. Maar het. meest demonstratieve is de op tocht. Om kwart over een begon men den optocht te formeer en. om drie uur ongeveer kreeg men op het veld de mededeeling, dat de kop van den stoet was genaderd tot- het eind punt, vijf uur later kwamen er aan het eind punt nog honderden en honderden demon stranten; lang reeds was de duisternis ge vallen, voor het eind van den stoet kwam te zien. In den optocht ontplooit zich ten volle de grootte van een massale bijeenkomst als deze. Het terrein van Houtrust, aanvankelijk be hoorlijk droog, was wat klef geworden onder tweehonderdduizend voeten en de regen wilde geen enkele seconde ophouden. Maar zeldzaam opgewekt en blijmoedig bleef de stemming onder de tienduizenden, waarvan velen voor dag en dauw de lange reis begon nen waren en die het vooruitzicht hadden van een langen nacht in autobus of trein, nat en koud en moe. Men had zin voor de komische dingen, die zich voordeden, wan neer iemand van zijn hoed en een propagan- dakrantje een soort Zuidwester gemaakt had, of een ander een actentasch opzette bij wijze van steek. Er was voortdurend muziek en men zong, en hier en daar oefende men zich in spreekkoren, zooals „Wij eischen werk. wij eischen brood, geen cent voor leger en vloot" en „De tijd der heerschers is voorbij, sociali satie eischen wij". In volmaakte orde stond men in genummerde groepen, iedere groep vergezeld van een of meer muziekkorpsen, en regelmatig en zoo snel als In de omstan digheden mogelijk was, werd de massa ont bonden in marcheerende troepen, in rijen van vier. Er liep ook een groep van r.k. georgani- seerden uit Eindhoven mee. Zoo schreeds dan door de stad een schier eindelooze stoet van mannen en vrouwen, in snellen pas achter fier opgeheven vaandels en enkele doeken met leuzen. Langs lange lanen, door het mooiste villakwartier van Den Haag zag men de vaandels voortschui- ven, gevolgd door een zwarte beweeglijke lijn van zingende menschen, met hier en daar een ï'oode vlag, tot er weer vaandels kwamen, en weer muziek, en weer menschen, altijd weer menschen, altijd weer nieuwe, uren achtereen en kilometers lang. Een enke le maal werd de optocht onderbroken om het verkeer bij een kruispunt gelegenheid te geven te passeeren Agenten te paard be- heerschten dan meestal de situatie, be- heerschten haar volkomen. Nimmer zagen wij minder opstoppingen en een grooter STADSNIEUWS R.K. MIDDENSTANDS VEREENIGING. Er wordt een ledenvergadering gehouden op Maandag 14 November 1932 in de Kroon. De agenda vermeldt o.a: Het zilveren jubileum Verdere schulddel ging der vereeniging. Bijeenroepen der com missie tot behartiging der belangen van hou ders van rentelooze obligaties. Beschrijvingsbrief Centrale Raad in Den Haag op 16 November a.s Benoeming van 3 afgevaardigden. Vaststelling win- terprograivma. ziekteverzekering der leden. Kwestie over te hevelen naar het Comité van Kath. Actie, opdat dit zich in verbinding zal stellen met W.-Gele Kruis. FAILLISSEMENTEN. Dóór de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 8 November 1932. L W. Houtkoopcr, bouwer, wonende te Haarlem, Pijlslaan 105. Curator Mr. Silvain Groen, alhier. 2. G. H. Reyrn. vrachtrijder, wonende te Sant-poort gem. Velsen. Hoofdstraat 99. Curator Mr. B. van Tijn, alhier. 3. N.V. Aannemingsmaatschappij voor heen P. Rosenhart. gevestigd te Haarlem. Lorentzkade 54. Curatrice Mèvr. Mr. E. A. J. SchelLema Conradi, alhier. 4. A. W. van Graas, koopman in vee, wo nende te Haarlem. RoosveMstraat 78 Curator Mr. B. E. van Tijn, alhier. 5. S. Appel, koopman in tweede hands- meubelen. wonende te Beverwijk. Koning straat 168. Curator Mr. Silvain Groen, alhier. 6. G. de Vries, weduwe van Jacobus Been tjes. zonder bemop, wonende te Heemskerk, Voorweg A. r.o. 26. Curatrice Mevr. Mr. E. A. J Scheltema— Conradi, alhier. Rechtcv-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1. C. J. Gagel, wonende te Haarlem. Curator Mr. L J. Venhuizen te Heemstede. 2 B. J. Vos vair Zalinge. wonende te Haar lem. Curator Mr. Silvain Groen, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verb:ndend worden der eenige uït-deelingslijst van; 1. G. Th. Huis. brandstoffenhandelaar, wonende te Vogelenzang, gem. Bloemendaal. Curator Mr. F A. Davidson, alhier. 2. W. Bus, koekfabrikant, wonende te Worm er. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam BAZAR „ARBEID ADELT". Men schrijft ons: Met eenige bezorgdheid wordt zeker dezen keer de bazar van ..Arbeid Adelt", die Dins dag 15 en Woensdag 16 November in de bo venzaal van de „Kroon" gehouden zal wor den. te gemoet gezien. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard. dat we begrijpen, dat er op verkoop van dure WOENSDAG 9 NOVEMBER 1932 regelmaat dan hier in Den Haag. In den sta gen regen was de belangstelling van het pu bliek uiteraard niet zoo groot, maar toch stonden overal langs den weg de menschen opgesteld. De weg leidde langs Stadhouders- laan. Carnegielaan. Laan van Meerdervoort, Javastraat door de Indische buurt en langs het Scheveningsche kanaal naar het Westen, waar aan de Van Alkemadelaan de stoet ont bonden werd. De Van Alkemadelaan is de verste groote laan aan den Benoordenhout- scheweg, breed en onbebouwd; een goed punt om de meeting te liquideeren. Aan de Van Alkemadelaan had zich een ware kermisdrukte ontwikkeld, van kramen met Berliner bollen en gerookte paling, men at er kwattareepen en men gleed er uit over de ontelbare bananenschillen. Nog nooit zagen wij een zoo ontzaglijke me nigte autobussen bij elkaar als hier. Volgens de nummering waren er tot in de 300, er stonden er. die op de afge'.egenste trajecten thuis behoorden en van de meest fantasti sche afmetingen. Het was een zeer goede maatregel de leege autobussen onmiddellijk hier naar het eindpunt te zenden. Bij Hout- rust hield men daardoor den weg vrij en het is dan ook een opmerkelijke gebeurtenis bij deze betooging, dat tot op de wegen zelf, die de optocht volgde, het verkeer ongestoord kon doorgaan. En zoomin als het verkeer ontwricht werd, werd de orde verstoord. Op het terrein, noch aan een kruispunt, waar de stoet passeerde hebben wij veel bemerkt van tegenstanders. Een paar O.S.P.'ers zijn bij het Vredespaleis uit den stoet verwijderd. Een paar dienstwei geraars mochten er zich niet bij aansluiten. Aan de ingangen van Houtrust colporteerden eenige communisten, dat was alles. Uit Haar lem hebben eenige autobussen vol O.S.P.'ers als leden van het N.V.V. aan de betooging deelgenomen, op Houtrust maakten zij hier en daar propaganda. De optocht werd door weinig politie begeleid, maar 1500 eigen orde commissarissen zorgden voor een goede sur veillance. Tegen zessen trokken nog steeds groote drommen naar de stations, in het bijzonder aan het station Staatsspoor was het enorm druk, aan de Hollandsche Spoor minder. Nog waren om zes uur de meeste bussen niet vertrokken, nog trokken op dat uur de betoogers van Houtrust tot Van Alkemade laan. Te kwart voor acht bereikten de laatste betoogers het eindpunt Beter dan deze cijfers kunnen woorden den omvang van de betooging niet schetsen! Het aantal deelnemers wordt geschat op 60.000 a 100.000. artikelen niet gerekend kan worden, daarom zullen de bezoekers op dezen bazar in hoofd zaak smaakvolle, maar niet dure voorwerpen vinden, die geschikt zijn als geschenken te dienen voor de komende feestdagen. Mogen vele ingezetenen van Haarlem en omstreken ons werk willen steunen, dan zul len die vele kleintjes te zamen een mooi re sultaat kunnen opleveren en zal de vereeni ging ook in dezen tijd kunnen doorgaan ar beid te verschaffen aan hare dames werk sters. HET GEVAARLIJKE ASFALT. Een slachtoffer van de gladheid van het asfalt deelt ons mede. dat Dinsdagmiddag in 3 minuten tijds 5 fietsers in de Kon marstra at zijn geslipt, waarbij enkelen buitelingen maakten, die niet zacht aankwamen. Volgens klager wordt het hoog tijd dat er aan dit gevaar op de een of andere wijze een einde gemaakt wordt. NED. BRIDGE BOND. Vrijdagavond wordt in café Brinkmann. Groote Markt, een bijeenkomst gehouden om te trachten hier een afdeeling Haarlem van den Ned. Bridge Bond op te richten. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Hot comité dat bovengenoemde bijeenkom sten organiseert, deelt mede, dat Donder dag 10 November in de kerk der Broeder gemeente aan de Parklaan zal spreken de heer J. A. Monsma. voorheen verbonden aan de Belgische Evangelische Zending te Ant werpen, thans evangelist-leider van „Jeruël" te Rotterdam. Op 17 Nov. zal de heer I. Kuy- per, uit Bilthoven spreken over „De Macht van het Onbeduidende". HET PROV. F.LECTRICITEÏTS- BEDRIJF. TOENEMING VAN STROOMVERBRUIK. Bij het nagaan van de werking der tarie ven van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland door de directie van dat be drijf, viel in het bijzonder in het oog de sterke toeneming van het stroomverbruik, van het tijdstip af. waarop de exploitatie door de Provincie werd overgenomen, in die gemeenten, welke hun electriciteitsbedrijf aan de gemeente hebben overgedragen. De directie heeft een grafiek doen samen stellen, die een beeld hiervan geeft en waar aan wij voor Haarlemmermeer en Haarlem- merliede het volgende ontleenen: In Haarlemmermeer was de stand bij de overnemign iets beneden de 400.06 K.W.h. en in 1927 iets daarboven. In 1928 ruim 500.000 K.v-Ui.. in 1929 ruim 600.000. in 1930 ruim 800.000 en in 1931 bijna 1.050.000. In Haarlemmerliede bij de overneming ruim 70.000 K.W.h. en in 1927 30.000. In 1928 ruim 90.000. in 1929 110.800, in 1930 140.400 en in 1931 160.500. WAALSCHE KERK. Vrijdagmorgen om 11 uur zal in de Wja'.- sche Kerk een korte dienst worden gehouden ter herdenking van wapens'-oistancs- dag. BADHUIZEN WITTE KRUIS, HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand October was: Badhuis Koudenhorn: mannen 1174, vrou wen 536. totaal 1710. Badhuis Leidscheplein: mannen 1935, vrou wen 1038. schoolbaden 846, totaal 3837. Badhuis Schotersingel: mannen 2047. vrou wen 1046. schoolbaden 669. totaal 3762. Badhuis Hofdijkplein: mannen 1840. vrou wen 892, schoolbaden 1134, totaal 3866. Badhuis van Egmondstraat: mannen 1971, vrouwen 1204. schoolbaden 732, totaal 3907. OUDE DAME GEVALLEN Maandagavond acht uur had de 70-jarige mevrouw Van M.W. in de Bakkerstraat, het ongeluk te vallen. Zij brak haar linkerpols en kreeg een hersenschudding. Door leden van den Ongevallendienst werd zij per zie kenauto van de firma Mathot naar het Sint. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj met geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruaaeoevcn ORGANISATIE VAN HET HANDBALSPEL. M. de R., De Handbalsport- is als nieuwe tak van sport hier en daar den laatsten tijd meer en meer op den voorgrond getreden. Het Hand- balspel zal in de toekomst in het wedstrijd wezen een vooraanstaande rol spelen. Ook als kijkspel gaat er een groote bekoring van uit, zoodat weldra dit spel een grootere be langstelling zal trekken. Het. gaat m.i. niet aan. dit spel als een ..onderdeel" in een Gymnastiek- of Sportbond te organiseeren. En vooral nu niet, wanneer er tusschen Athïetiek- en Gymnastiekvereenigingen ge streden wordt over de vraag, wie het recht heeft om het spel te organiseeren. Wie dat recht heeft, doet hier niets ter zake, maar te constateeren is. dat men de splijtzwam tracht te brengen in een opko menden tak van sport, waardoor deze niet zal worden, wat men er van verwacht. Dus nu reeds een scheiding, die zeer zeker tot ge volg zal hebben een verdeeling van de be oefenaars in twee kampen, die elkaar zullen tegenwerken. ïn het belang van het. Handbalspel lijkt het mij dan ook zeer verstandig, dat de be oefenaars de handen zelf uit de mouw ste ken en onderling overleg plegen over oprich ting van een Handbalbond. die evenals een Voetbal-, Zwem- en Korfbalbond, beter de belangen van deze sport kan behartigen dan een bond, die andere gebieden der lichame lijke opvoeding als hoofdonderdeel beoefent. Handbal kan men niet beschouwen als on derdeel van een Gymnastiek- of Athletiek- bor.d. Wanneer men in Handbalkringen dan ook een snelle uitbreiding voorziet, welnu dan heeft dat spel behoefte aan een eigen orga nisatie. Eerst als een op zichzelf staande tak van sport zal het Handbalspel gelegenheid vinden om zich verder te ontwikkelen. De handballende vereenigingen mogen dit wel eens in naxiere overweging nemen. J. J. RIEMSDIJK. OUDERS EN KINDERVRIENDEN. Weet ge wat 't zeggen wil, als moeder de vrouw zóó ziek is, dat ziekenhulsverpleging dringend noodig is, maar dit onmogelijk gaat, omdat ze de kinderen niet onverzorgd achter kan laten? Weet ge wat 't zeggen wil, als dokter ver klaart, dat alléén zeelucht den kleine hel pen kan, maar ge niet over middelen beschikt om hem naar buiten te zenden en hij nog te klein is om in een vac antiekolonie te .worden opgenomen? >Ais moeder het gezin aan z'n lot overlaat, vader naar z'n werk moet en er niemand is om het huisgezin en de kleintjes te verzorgen dan 't oudste dochtertje van twaalf jaar? Weet ge wat 't zeggen wil. als vader niet genoeg verdient, en moeder graag uit werken zop gaan. maar niet-kan, omdat er niemand is, die op haar kleinste dreumes past? Weet ge wat 't zeggen wil. alsmaar hopeiijk weet ge 't niet. Zoo ja. dan weet ge ook, dat er voor al die gevallen uitkomst is, dat we zelfs niet ver hoeven te zoeken. Dan weet ge ook dat er in Zandvoort een groot huis is. waar alle kinderen, die op 't. oogen blik hulpeloos zijn en nergens anders onder dak kunnen vinden, met open armen ont vangen worden en voor korter of langer tijd een liefderijk tehuis vinden. Misschien weet ge 't niet, kent ge niet het groote huis in Zandvoort. 't Is mogelijk, want de beide vrouwen, die daar haar prach tige roeping vervullen, werken in stilte aan haar grootsche taak „licht en liefde" te brengen In het leven van honderden kinde ren. De taak is zwaar en eischt- groote offers van haar beiden, zoodat 't haast onbegrijpe lijk is, dat zij haar kunnen volbrengen. Maar zooals in 'n gezin de moeder soms tot onge- loofelijke dingen in staat blijkt, zoo gaat 't deze beide vrouwen in haar groot gezin. Niettegenstaande de grootste zorgen op financieel gebied, is het haar gelukt tot nu toe haar taak te blijven volbrengen en het Kinderhuis „Groot Kijkduin" te doen blijven het zegenrijk toevluchtsoord voor 't hulpe- looze kind. We wisten 't misschien niet, maar nu wc 't weten, laat ons haar helpen haar taak te verlichten door haar onze sympathie te geven, welke zij ten volle verdienen en ook nog iets meer. Gedurende de maand November wordt er een hulscollecte gehouden ten bate van bo vengenoemde inrichting. Steunt 't goede doel, door het koopen van „een steentje". Ook aan heel veel Haarlemsche kinderen biedt „Groot Kijkduin" een vriendelijk tehuis voor korter of langer tijd. E. R. J.—B. NIEUWE RIJKSDAGONTBINDING OF EEN DICTATUUR-VON PAPEN? Geachte redactie, De vijfde en laatste verkiezing voor het jaar 1932 is voorbij. Wat Rijkskanselier Von Papen hoopte is niet in vervulling gegaan, Deze verkiezing heeft de samenwerking der afzonderlijke partijen alleen nog moeilijker gemaakt. Een samengaan van nalionaal- socialisten, Centrum en Duitsch-nationalen is zoo goed als uitgesloten. In ieder geval is de heer Von Papen niet de geschikte persoon om deze drie partijen in een regeering sa men te brengen. De Rijksdag moet volgens de Grondwet binnen vier weken bijeenkomen. Een nieuwe motie van wantrouwen tegen het kabinet- Von Papen zal het weder ten val brengen. 500—75 stemmen is het resultaat der stem ming. Rijkskanselier Von Papen mag volgens de Rijks-Grondwet den Rijksdag niet tweemaal om dezelfde reden ontbinden, anders maakt hij zich schuldig aan schending der consti tutie. Op dit oogenblik bestaat ook voor zijn te genstanders de Grondwet niet meer. De beslissing is nu aan Rijkspresident Von Hindenburg: le. Zal Hindenburg den heer Von Papen volmacht geven voor een dictatuur? 2e. Of wordt de heer Von Papen evenals zijn voorganger Rijkskanselier Dr. Brüning de woestijn in gezonden? Wie beweert dat de positie van den heer Von Papen na deze verkiezing vaster is, ver gist zich ten zeerste. Integendeel: Rijkskan selier Von Papen moet nu den heer Hitier uitnoodigen, een regeering te vormen. Hitier bedankt vriendelijk voor de eer en Hinden burg moet dan de vorming van een regeering wel aan iemand anders opdragen. De specu latie van den heer Von Papen, door den tijd stemmen voor zijn politiek te winnen, is daarmede mislukt. De feiten spreken duide lijker dan ooit te voren en Rijkskanselier Von Papen zal nu zijn regeerkunst moeten too- nen. Hij zal ook moeten inzien dat het i „Hitler-block" niet te vermijden is. De gevolgen van dgze verkiezing zijn: nieu we Rijksdagontbinding en nieuwe verkie zingen in Februari 1933 of een dictatuur Von Papen, óf de verdwijning van het tooneel van Von Papen. Een andere oplossing is er niet. Met dank voor de plaatsing, A. TEILMANN Haarlem, 7 November 1932 MARKTNIEUWS Purmerend. 8 November 1932. Kaas. Aamvoer 928 stapels kleine, f 1930 per 50 k.G. Boter, Aanvoer 1245 K.G.. prijs f 1.45 a f 1.65 per K.G. Vee 522 runderen, waaronder zijn 410 vette en 17 stieren. 19 paarden f 50 a f 130 per stuk. SI vette kalveren f 0.70 a f 0.90 per K.G. 371 vette varkens f 0.26 a f 0.30 per K G. 31 magere dito f 7.50 af 12 per stuk. 217 biggen f 5 a f 8 per stuk. Kuikens f 0.55 a f 2 per stuk. 354 Ganzen f 2.75 a f 3.60 pc-r .stuk KLpeieren per 100 stuks f 6.50 a f 7.25. Vett: koeien prijshoudend f 0.5S a f 0.64 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend f 90 a f 160 por st.uk. Melkkoeien prijshoudend f 120 a 1 230 per stuk. DUIDELIJK GESTELDE l'RAGEH van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialcn Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantiooord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93. met duidelijke vermelding van naam en icoon plaats Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd, geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuts bezorgd. De namen der vragers blijven redactie- RECEPTEN. VRAAG: Hoo verwijdert man een paar groote vetvlekken utt een paarse crêpe Georgette j ipon? ANTWOORD: Leg de vlekken .enkel en glad- uit over een dubbel gevouwen, schooncn doek met de vlokken naar boven. Rijs het zoo op d«*n dubbelen doek. aan alle kanten minstens 10 c.M. van do vlekken. Steek dan den doek aan allo kanten met punaises vast. dan kan de crêpe Georgette niet krimpen. Roer nu rauwe N'ijfsel met koud water- tot een dik pnpj". zonder kluitjes, en leg hiervan een flink laarjo op de vlokken. Laat zoo tot den vol genden morgen stil liggen en haal dan. als do stijfsel weer volkomen hard en droog t.-., d>sze er voorzichtig af en schuier na. Daarna pupai-e-. en rljgdraud verwijderen en, zoo noodig strijken. VRAAG: 1. Hoo kan men een gnbardlne re genjas schoon maken: inzonderheid den kraag? 2. Hoe, kan men nappa handschoenen schoon maken? ANTWOORD: 1. Stevig afwrijven met een in petroleum nether gedoopten doek. 2. Stevig afwrijven met een schoon, zacht ■doekje, dat gij in b-nzol gedoopt hebt. Bolde be handelingen moeten buiten in de schaduw go- schlcdor en vooral geen vuur of licht in de na bijheid: VRAAG: Hoe maakt men Jun in den zak? ANTWOORD: Benoodigd: 250 gram tarwe meel: 25o gr. bookweitenmccl. 250 gr. krenten, rozijnen on sucndo samen; 2 oleron, GO gram gist, 1/2 liter lauwe, melk cn wat zout. Klop do eieren, voeg er liet mcol en de melk bij en roer er de kluitjes goed uit. Voeg er de goed u:t-*e. wasschen krenten en rozijnen en de gesnlpp - >i:cade bij en voeg er het laatst de met een weinig lauwe molk aangemaakte gist bij. Laat dlchtccd» kt óp een lauwe plaats bij de kachel 1/2 tot 3/4 uur rijzen cn roer er dan het tout door. Intusschen hebt gij gezorgd voor ccn zakjo bvb.'een klein klndersloopjo dat in lauw water goed ls uitgespoeld en van binnen met meel is bestioold. Doe er liet beslag Lu en bind het dicht maar zoo, dat het deeg nog gelegenheid heeft om te rijzen*. Kook het dan 2 1/2 a 3 uur in ko kend water, tot de koele gaar ls. maar leg onder In de pan met water een bordje waarop de zak geplaatst wordt. Dit Is om aunzetten te voorko men VRAAG: Sedert eenige dagen vortoonen zich op een dof mahoniehouten stoel kleine diertje', Us stof gelijk, die zich snel voortbewegen. Be handeling met naphtallne en zelf.s bespuiten met flit hooft'niet geholpen. Moe kan Ik zo bestrij den? ANTWOORD: Dit is een gevolg van vocht. Laat zooveel mogelijk droge lucht en zon en vooral geen vochtige lucht in huis lcomen. Plaats enkele bussen zonder dokscl. b.v. groote caca»- bussen, half gevuld met ongobluachte kalk in h«'t vertrek. Vernieuw de kalk «la die gebluscht is. Wrijf den stoel met wrljfwas en bestuif het be kleedsel nog eens nan alle kanten en dek dade lijk geheel af. Laat minstens een uur dlchtge- <!<-k' staan. GIJ zult er dan spoedig geen last meer van hebben. PLANTEN. VRAAG: Ik wil mijn palm In een grootere pot zetten. Wanneer en hoe kan dat het boste ge schieden? ANTWOORD: Indien het beslist noodig: is. toch wachten tot het laatst v.rn April. Vooral oppas sen. dat de plant de geheole potktuit behoudt en oen pot nemen, die niet moor dan 1 a 2 o.M. grooter Is. Meestal ls het voldoende de plant in een kleine pot te houden en flink te ifieston, maar ook hiermee wachten tot April. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Vader en zoon. belden aangeslagen in de belasting, wonen bij elkaar in. In welke mate hoeft dit Invloed op de belasting? ANTWOORD: Dit samenwonen heeft alleen Invloed op de berekening van de gem. fondsbe lasting, Voor die belasting wordt liet zuiver in komen bij samenwonen van 2 belastingplichtige personen voor leder met 100 verhoogd. RECHTSZAKEN. VRAAG: 1. Hoeveel weken huurschuld moet een bewoner van een wcclcwoning hebben, om hem er uit te kunnen laton zetten? 2. Hoeveel bedragen do kosten hiervan onge veer? ANTWOORD: 1. Dal kan ook zonder dat. na melijk na opzegging der huur. Anders is na sommatie zelfs <-f-n weck achterstand voldoende. 2. Afhankelijk van den omvang van do pro cedure,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7