Liefde de Sterkste MET 10 CENTIMETER RUIMTE. Door de Oosterdoksluls te Amsterdam is Vrijdagmiddag het zeeschip „Phobos" gesleept, Terwijl dc sluis 18,10 Meter breedte telt, heeft het schip een breedtemaat van 18 Meter, zoodat het transport met veel beleid gepaard moest gaan. TER GELEGENHEID VAN HET 7c LUSTRUM van de tand heelkundige stiidcntenvcreenigiiig „Joh. Tomes" te Utrecht, §g| werd Vrijdag een delilé dnor dc stad gehouden. Voor het 'D - vertrek werden de tanden der paarden eerst terdege nagezien. YOSUKO PATSUOKA, de Japanschc gedelegeerde ter buitengewone zitting van den Volkenbond, oud-vice-president van de Zuid-Mandsjoerijsche spoorweg' maatschappij. EEN VERHEU GEND TEEKEN. In de Amsterdam- sche haven heerscht thans groote bedrij vigheid. Vele vrachtschepen ko men hun lading ai- leveren. Een kijkje tijdens het lossen van bout. VERDWIJNENDE HISTORIE. De uit de achttiende eeuw dateercudc molen te St. Anthouis (Brabant), zal binnenkort worden afgebroken. TENGEVOLGE VAN DE OVERPRODUCTIE HYACINTHEN, worden te Hillegom honderd duizenden bollen met vrachtauto's en booten aangevoerd, en daarna vernietigd. OP WAPENSTILSTANDDAG is Vrijdag door den Engelschen gezant te Den Haag, sir Odo Russell een krans gelegd op dc graven van de tijdens den oorlog overleden Engelsche militairen op dc Algemeene Begraafplaats FEUILLETON. Naad- heit Engeisch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden! li) Terwijl zij de twee kinderen baadde blfon- ken haar oogen vroolijk en af en toe ont- cnapte een zachte melodie haar lippen. De liefdesvlam flikkerde zoo helder op het altaar van haar har-, dal zij ieder ander gevoel onderdrukte, zelfs het verdriet, want of schoon Hetty haar geled'-'n verhes niet min der hevig voelde, eischic de natuur, dat haar warme, zonnige jeugd tot haar recht kwam en geen menschelijk wezen kan zich laaie tegen die natuurlijke kracht verzetten. De tweelingen waren uitgelaten; Dumpling toonde haar vrookjkhcid door lastig te zijn en de kleine Chick door zachtjes met zijn (klein zwak handje over Hetty's wang te streelen. ..Kindertjes, van morgen af. zal Jack voor jullie zorgen. Nu mo:ten jullie lief zijn en tonen, hoeveel je van hem houdt", babbelde zij. Hoewel de plechtigheid zoo overhaast zou moeten plaats hebben, had Hetty toch er op aangedrongen dat Dumpling bruidsmeisje zou zijn. „Ik zal alle kinderen wit de buurt als bruidsmeisjes en bruidsjonkers halen", had Jack lachend gezegd en haar plagend aan haar oor getrokken. Inderhaast moest er voor de belangrijkste gebeurtenis van haar leven een wit japon netje gemaakt worden, want evenals alle jonge meisjes, had Hetty een afschuw van zwart voor een trouwjapon en nu moest zij tot laat in den nacht met koortsachigen haast zitten knippen en naaien. Zij was zoo in haar werk verdiept, dat' zij niet eens had gemerkt hoe vlug de uren verstreken waren, De klok op den schoorsteenmantel sloeg twaalf en juist zat zij met gefronste wenk brauwen te piekeren over het inzetten van een mouw. toen een langdurig en luid bellen haar opschrikte. Er heerschte in huis een bijna doodsche stilte; behalve zij zelve en de slapende kin deren was er niemand. .,Wle kan dat zóó Iaat zijn", dacht Het'ty. „Jack toch zeker niet!" en zij stond op, na dat zij haar werk zorgvuldig op een stoel had gelegd. De schel weerklonk voor de tweede maal, toen Hetty vlug door de hal liep en het elec- trisc-h licht opdraaide. Haar hart bonsde hevig, toen zij den gren del wegschoof en de ketting losmaakte, nie-- wetende wie of wat te zuilen zien. Zij deed de deur op een kiertje open en trachtte haar stem zoo gewoon mogelijk te doen klinken toen zij vroeg: .Wie is daar?" „Juffrouw Loring. u moet mijn late komst verontschuldigen, maar u kunt er zeker van zijn, dat ik u niet zou storen wanneer het nu" een zeer ernstige en urgente zaak betrof Mag ik binnenkomen?" Het was Lord Perivale, die op kouden, hof fe!ijken toon deze woorden sprak. Ten hoogste verbaasd en eenigszins aarzr 'end opende Htetty de deur om haar late bezoeker binnen te laten. Bij het schijnsel van de lamp zag zij, da zijn gelaat doodsbleek was en zijn geheel* lichaam scheen gebukt onder een groot ei vreesel'ijk verdr' t. Niettegenstaande alles had Hetty medelijden met den ouden nam en haar stem klonk vriendelijk, toen zij zei: „Wilt u hier bin nenkomen". en hem naar hie.t kleine salon netje bracht, waar zij aan het werk was. Het was een eenvoudige, maar vriendelijke kamer. Overal stonden bloemen en een kleiine zilveren keteltje met water stond juist te koken voor een kopje thee, dat Hetty voor zichzelf had willen zetten Lord Perivale stond midden in het ver trek, dat gemakkelijk in een hoek van zijn groote kamers gezet had kunnen worden en keek naar Hetty, die zenuwachtig met haar vingers speelde. Ze zag er allerliefst uit en zou het hart van iederen man hebben doen smelten, zoo als ze daar jong en onbedorven voor hem stond Maar de bekrompen, oude aristocraat met zijn malle oudewetsche begrippen en stands- vooroordeelen was bewust blind voor alles ..Wilt u niet gaan zitten, Lord Prrivale- en mag ik u misschien een kopje thee aan bieden? Ik was juist bezig thee te zetten voor mijzelf" Hetty's muzikale stem. die even beschaafd klonk als van iedere vrouw uit zijn eigen "and. bracht hem tot bezinning. Hij was op het punt om zeer beslist en kort „neen" ;e antwoorden, toen hem plot seling de laatste woorden van Lady Olga e binnen schoten. „Vóór alles moet u kalm blijven in het begin en haar niet dadelijk afschrikken. Dus veranderde hij zijn voorgenomen weigering in een ..als 'i u blieft", ging in den grooten leunstoel zitten, en nam met een buiging het kopje thi?e met het koekje aan. dat Hetty hem aanbood. Maar hij was te veel vervuld van zijn opdracht om koekjes te eten of thee te drinken en Hetty was veel te zenuwachtig en ti? bevreesd om van de hare te kunnen genieten. Haar vlug begrip deed haar het doel van Lord Perivale's bezoek gedeeltelijk raden. Daarom was zij niet verwonderd, toen hij recht op zijn doel afging en zei: „Ik ben zoo laat gekomen om probeer,en u af te brengen van uw plan om nieit mojin zoon te trouwen, juffrouw Loring". Hij hield op en keek haar met zijn lichte blauwe oogen doordringend aan. „Ik geloof, dat ik de liefde die ik uw zoon gegeven heb, niet kan terugnemen. Lord Perivale". klong lust koel. „Niemand anders dan hijzelf heeft liet recht cm te zeggen met wie hij wel of niet wil trouwen. Het spijt mij, dat ik gedwongen ben, zoo te spreken", antwoordde Hetty met een ver- drietigen klank in haar rustige stem. Lord Perivale werd rood; hij was woedend te meer omdat hij wist dat het slanke meisje voor hem de eenvoudige waarheid sprak. Hetty deed een wanhopige poging om een beroep te doen op zijn goede hart en op zijn gevoel, zoo hij dat bezat. ..Jack en ik hebben elkander lief, Lord F?rivale. en als hij schoenpoetser of schoor steenveger aas inplaats van uw zoon zou ik evenveel van hem houden. Hijik wijen een gloeiende blos kleurde haar wangen. „Wij willen heelemaal niet in Londen of in Engeland blijven wonen, zoodat u niet voortdurend aan ons en aan datgene wat u zoo iets vreeselijks in uw leven vindt, her innerd zult worden. De zachte stem brak in een snik af en tranen blonken aan de donkere wimpers. „Straft u mij tooh niet voor datgene, wat mijn vader de.-d. Ikik was toch een kind en kon er niets aan doen", en smeek ene! strekte Hetty haar kleine handen uit. Maar daar Lord Perivale niet de minste neiging toonde haar hand aan ti? nemen Met ze ze weer langs haar zijde vallen. Toen speelde hij zijn laatste troef uit. Terwijl hij zijn chèque-boek uit de eene zak nam en zijn vulpenhouder uit de anders, sprak de oude man met een heldere effen stem: „Ik heb hier een blanco cheque, juf frouw Loring; waanneer u er in toestemt van het huwelijk met mijn zoon af te zien, zal ik ze op uw naam uitschrijven voor tien duizend Pond". Alle kleur week uit Hetty's gelaat. Zij opende haar mond tot spreken, maar er kwam geen geluid over haar lippen. „Tien duizend pond is een groot bedrag, juffrouw Loring: het is voldoend)? om u een rijk jaariijksch inkomen te verzekeren of als u dat liever doet, stelt- het u in staat een groot deel van de wereld te zien. Gelooft u mij", en voor de eerste maal klonk er iets warms en menschelijks in zijn stem, ..u bent dwaas indien u dit ongelijke huwelijk walt doorzetten Terwille van uw vader en van de vreemde omstandigheden, die aan zijn geschiedenis zijn vastgeknoopt, zal men u mijden en zelfsf indien u buiten gaat- wonen sullen die geruchten u volgen en het leven voor u beiden tot een hel maken. Maar wanneer u met dit geld weggaat" en Lord Perivale zwaaide met. de blanco chèque, die hij uit het boekj? gescheurd had, „wanneer u dit geld aanneemt en een beetje op reis gaat, zult u mijn zoon spoedig vergeten en een anderen man ontmoeten, met wien u heel gelukkig zult kunnen zijn, i?mand die niets behoeft! te weten van uw on gelukkigen vader, eindigde hij op zachter en toon. dan. hij tot nog toe gesproken had. Over Hetty's lippen kwam geen antwoord, want plotseling werd de rust van het mid1- öemachtelijk uur verbroken door een drif- tigen beweging van vingers, die een dollen, taptoe sloegen op de ramen, van de open slaande deuren, die op den tuin uitkwamen. „Wiewie is daar?" fluisterde Histty met gespannen zenuwen en bleek verwrongen ge zicht. „Het is het beste het raam te openen en 'e kijken. Laat mij het voor u doen", en Lord Perivale liep ongeduldig naar het raam. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 18