Bij Ruwe Handen Purol VEESTAPELVERNIETICINC. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 16 NOVEMBER 1932 In Denemarken toegepast; bij ons ook wenschelijk? Men ■wnnwti'gt overbodige tuinbouwpro ducten, men verbrandt katoen, of werpt koffie in zie. niet tegengaande er veel ge brek geleden wordt. Een dergelijke waanzin grijpt boe langer !hoe verder om zich heen. Thans blijkt weder dat in Denemarken, door uiterst hardhandig ingrijpen, een einde gemaakt zal word .ai aan de overproductie van melk en zuivelproducten door vermindering van den veesta/pel. Wie Denemarken heeft mogen doorkruisen:, zooals lik (hieto gedaan, wie kennis heeft kiuinmen nemen van de ontwikkeling van den Deenschen land bouw, zal het betreuren, dat een dergelijk imiddel 'blijk/baar moei worden toegepast. De Deenseh? veestapel omvat, circa 3.200.000 sluikswaarvan bijna 2 mil hoen koeien ciroa 14 a 13 procent, of 280.000 stuks, worden daar van jaarlijks regelmatig afgeslacht, of onge veer 23.000 stuks per maand. Duatschla.no Is de voornaamste afnemer van Deenseh vleesdh. De invoer in dat land bedraagt on geveer 7500 dieren per maand. Daarbij moet dan nog gerekend: worden de uitgevoerde slachtafval, van welk artikel Duitschiland (feitelijk de eenige groote afnemer is. Dr. Ir. Herz te Kopenhagen heeft de be- heekenis van dit decimeerin^'sproces nage gaan. Bij een gemiddeld siach tgewicht van R.M. 0.15 per K-.G. t>cteekent dl: proces een bedrag van R.M. 470.000. Men «begrijpt eivenwefl. dat bij het aan de markt komen van zooveel slacht vee de prijs onmogelijk gehandhaafd kan worden. Vandaar dal «men in Denemarken b sloot, deze transactie buiten de open mark.: •te houden. Men doet dit door de slagerijen gedeeltelijk de dieren gratis te doen ontvan gen, die de slachtkosten uit, de opbreng-1 zullen moeten dekken en gedeeltelijk aan de bloed- en vleeschmeeifabrieken over te doen. Laatstgenoemde fabrieken bereiden uit de gedachte dieren varkensvoer en vieutoooipen slechts het afval en de huiden. Een dei- grootste gespecialiseerde firma's heeft zich zeifs bereid verklaard alle huiden voor een vasten prijs t:- koopen. Een en ander is allerminst een loonende affaire. Het gevolg is. dat steun verleend moet worden. Deze hulp komt van de Deensche boterexporteurs. die Ivbben kunnen profiteeren van liet „5000- ton-tarief". Deze exporteurs steunen de actie met een kwart mdüioen Deensche kro nen. Het merkwaardige is. dat dit Deensche fonds een gevolg is van Duitsche tariefbepa- iingen en ten doel heeft om ce Deensche landbouw en zuivelbereiding te steunen. Een en ander werpt wei een bijzonder licht op <R houding van Denemarken t.o.v. de Duitsche bot er tarieven. Een zienswijze, zooals die in Denemarken ingang heeft gevonden, slaat misschien ook ons land te wachten. De Rsgeeringscommis- saris voor de uitvoering der Crisis-Zuivelwet heeft kortgeleden in een radiorede de op merking gemaakt, dat het zeer te bezien is. of ook in 1933 de richtprijs der melk bereikt zal wonden. „Het moest voor de handliggende middel is, den melkveestap:-! in te krimpen, doch dit gaat in tegen de bedoeling der Crisis-Zuivelwet". Deze beoogt den veehou ders, een eenigszins loon enden prijs voor de melk te doen betalen. Een loonende prijs hangt evenwel niet alleen af van den prijs van het veevoeder. Men dient n.l. ni?t uit hel oog te verliezen, dat een groot aantal der ruim 1 miBioen drie honderd duizend melk koeien, bij een richtprijs van 5 a 6 cent «per liter, voor de veehouders schadeposten zijn. Opruiming van het surplus zou voor de vee houders en de Centrale een voordeel zijn. De geldmiddelen der Zuivel centrale zouden dan mede moeten dienen om tot opruiming te doen overgaan van alle reageerende t.b.c. dieren, van all? dieren met een laag vetge halte en te geringe melkopbrengst en van alle kalveren, geboren uit dieren met een laag vetgehalte. Voor ons land wordt dan ook aanbevolen om van hel vleesch dezer «dieren vüeeschmeel te maken. Daarmede zouden var kens en kippen'gévoed kunnen worden, ter wijl de v.keschprijzen niet gedrukt zouden worden. Daargelaten nog, of men in ons land genoodzaakt zal worden tot dergelijke in grijpende maatregelen over te gaan. is het van belang, dat men nauwkeurig kennis kan nemen van de moeilijkheden, welke t? wach ten staan. Het voorbeeld van Denemarken kan daarbij als richtsnoer dienen. MOLiLERUS. DERTIEN R.-K. KWALITEITS ZETELS. IEDERE KIESKRING LEVERT EEN ANDERE SPECIALITEIT. Naar het Handelsblad verneemt' heeft, dc Verkiezingsraad van de R.K. Staatspartij,- welke in de laatste veertien dagen twee keer te Amsterdam heeft vergaderd, besloten om bij de in 1933 te houden verkiezingen uit te., komen met negen lijsten. De kieskringen Tilburg, Maastricht en Utrecht komen met een afzonderlijke lijst uit, gecombineerd wor den de kieskringen Amsterdam. Rotterdam en 's-Gravenhage Haarlem en Den Helder Arnhem en Nijmegen, 's-Hcrtogenbosch en Middelburg, Zwolle en Assen, Gro ningen, Friesland, Dordrecht en Leiden. Deze lijsten zullen over liet geheele land worden verzonden. Gezien deze combinatie van kieskringen was de Verkiezingsraad, het aantal te ver wachten zetels stellende op 31, bevoegd om dertien omschreven zetels aan te wijzen. De voor deze zetels aangewezen personen zullen, behoudens uitzondering krachtens een op verzoek van den betrokken kring of kringen te nemen besluit door het Partijbestuur, aan het- hoofd van de lijsten worden geplaatst. Het aantal omschreven zetels voor sociale en economische zaken zal zeven bedragen. Iedere omschrijving is echter anders. Zoo krijgt men in Overijsel en Drente toegewezen een deskundige op dat terrein, het vraagstuk bekeken van algemeen staatkundig opzicht. De tweede sociale zetel is voor een groote werkgever, de derde voor een middenstander en de vierde voor een landbouwer. De vijfde is bestemd voor iemand, die de algemeenc positie der arbeiders kan beoordeelen, de zesde moet. dat meer doen uit. den gezichts hoek van de arbeiders in bedrijf en onderne ming en de zevende moet de positie van de arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf kennen. Voorts zal de verkiezing moeten zijn ge waarborgd van een koloniale deskundige, een militaire specialiteit, een deskundige op het gebied van onderwijs, van financiën en ten slotte van een deskundige op het terrein van de rechtsvorming op staatkundig en maat schappelijk terrein en een deskundige inzake technisch-juridische vraagstukken in de wet geving. De koloniale specialiteit moet worden ge- ieverd door de groote steden, welke ook moe ten zorgen voor een jurist, Tilburg moet le veren oeti werkgever in het grootbedrijf en een arbeider, die op de hoogte is met dc po sitie van do arbeiders in bedrijf en onderne ming. De combinatie Leiden- Dordrecht enz. een arbeldersdeskundige op land- en tuin bouwgebied, terwijl Haarlem en Den Helder een middenstander zullen moeten aanwijzen. Utrecht levert den onderwijsdeskundige en de provincie Gelderland (Arnhem en Nijmegen) de persoon, die op de hoogte is met vraag stukken van rechtsvorming Limburg zal een landbouwer moeten aanwijzen alsmede een arbeider, die de algemeene positie der arbei ders kan beoordeelen. Oost-Brabant en Zee land leveren den militairen specialiteit en tevens den financieelen deskundige. Het verkiezingswede in de partij kan thans beginnen, want nu worden de kiesvereenigin- gen uitgenoodigd. candidaten te stellen. EEN BOEK VOOR JACOB ISRAëL DE HAAN. Arnold Zwelg, de schrijver van „Sergeant Grischa". zal weldra bij Kiepenheuer een nieuwen roman doen verschijnen „De Vriendt kehrt helm". Naar wij hooren is het- boek geïnspireerd op .Taeob Israel de Ilaan's levensloop in Pa lestina. Zweig bezocht dit voorjaar Jeruzalem om zich geheel voor zijn bock te documen teer en. „(TcL). IN DICHTEN MIST LINKS GEREDEN. Motorrijder en duorijder verongelukt. ONTBODEN DOKTER IN SLOOT GEREDEN. Dinsdagmorgen om acht uur reden te Vlagtwedde naai- de Tel. meldt twee jonge Duitse hers, afkomstig uit Weener, per motor rijwiel in de richting Winschoten ter linker zijde van den weg. Van tegenovergestelde zijde naderde een vrachtauto. Vermoedelijk ten gevolge van den dichten mist heeft de bestuurder van den motor dezen niet tijdig zien aankomen. Hij zag geen kans meer naar rechts uit te wijken, zwenkte naar links en reed met een vaart van ongeveer 80 K.M. tegen een boom op. Dc roekelooze bestuurder w;is op slag dood. terwijl de duorijder levens gevaarlijk gewond werd opgenomen. Een ijlings ontboden geneesheer raakte op weg naar de plaats van het ongeval met zijn auto in een sloot Zijn-medepassagier werd daar bij gewond.. Deze en de zwaargewonde duo passagier werden naai- het ziekenhuis te Winschoten overgebracht. GEVANGEN HOLLANDER ONTZET. De feestmaaltijd als krijgslist. EN IEDER I.ACHT, BEHALVE DE DOUANE. De Telegraaf doet het verhaal van een cierhandelaar te Nijmegen, die door de Duit sche douane te Wijier gevangen genomen werd wegens een onbewuste overtreding der deviezenverordeningEen vriendenschaar uit Nijmegen trok echter tot zijn ontzet op. In den loop van Zondag kreeg de Hollan der van verschillende vrienden bezoek, met wie hij zich door een luikje in de celdeur kon onderhouden. Het Nijmeegsche gezelschap kwam echter niet alleen op vriendenbezoek, doch had tevens een pootig heer meege bracht, voorzien van de noodige breekwerk- tuigen. De -«vond viel, en in het café dat vlak bij de cel gelegen is. en van waaruit de caféhou der de arrestanten van voedsel voorziet, de den de Nijmegenaars zich kennen als gulle gasten. De aanwezige stamgasten, mitsgaders de kastelein en men wil beweren ook een of meer douaneambtenaren werden royaal getracteerd, zoodat de stemming uitbundig werd en er weldra een geest van verbroede ring heerschte. Intusschen begon bij het arrestantenlokaal de man met de breekwerk tuigen in het nach telijk duister zijn werk en hij verrichtte dat degelijk en goed. De zware sloten bleken geen beletsel: het werk was voor den man een peulschilletje. Deuren werden vernield of uit de hengsels gehaald en ten slotte wa.s de toe gang tot de cel van den gevangen Nijmege- naar gebaand. Deze had niet veel tijd tot bedenking noodig en was reeds de volgende minuut op een snelle vlucht door de weilan den. Over hekken en akkers nam hij zijn weg totdat ten laatste de Holdeuren en daarmede de veiligheid van het Nederlandsche grond gebied was bereikt. Hier wachtte een auto, die hem spoedig te Nijmegen bracht. In het café bij het arrestantenlokaal te Wijier bleef de feeststemming hoogtij vieren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. Den volgenden morgen werd: de ontsnapping ontdekt. Nog nooit moet er in het dorpje Wijier zooveel pret geheerscht hebben als dien mor gen over de poets, die de slimme Nederlander de Duitsche douane gebakken had. Het spreekt wel vanzelf dat het feit van de ontsnapping in den Nijmeegschen vrienden kring op feestelijke wijze is gevierd. Omtrent de deviezenkwestie verneemt het blad nog, dat de man bij zijn eierhandel van de deviezenvoorschriften doorloopend groote moeilijkheden ondervond, doordat hij zijn geld niet naar Nederland kon krijgen, althans slechts tot een zeer gering bedrag. Hij heeft zich nu den laatsten tijd tevens toegelegd op den handel in, tweedehands-auto's, die hij dan uit Duitschland in Nederland invoerde, om ze hier te verkoopen. De eierhandelaar meende zich aan geen strafbaar feit schuld'ig te maken, indien hij het geld, dat hij door zijn eierhandel in Duitschland verdiende, bestemde voor den aankoop van auto's, even eens in Duitschland. Tot zijn schade heeft hij moeten ondervinden, dat de Duitsche douane er anders over denkt. UIT DE STAATSCOURANT. PLAATSVERVANGEND RIJKSADVOCAAT Bij Kon. besluit is benoemd tot plaatsver vanger van den Rijksadvocaat te Arnhem, in tijdelijken dienst, voor onbepaaiden tijd, bui ten bezwaar van den lande, mr. >E. de Visser, advocaat en procureur te Arnhem. LAND- EN ZEEMACHT Bij Kon. besluit is bepaald, dat Hr. Ms. mij- nenlegger „Gouden Leeuw" thans in dienst opgelegd te Hellevoetsluis, met een door den Minister van Defensie vast te stellen datum voor den actieven dienst beschikbaar wordt gesteld; met gelijken datum is het bevel over dien bodem opgedragen aan den luitenant ter zee der le klasse J. J. A. van Staveren. POSTERIJEN Bij Kon. besluit is aan den adjunct-refe rendaris der posterijen, telegrafie en telefo nie J. Kampman (o. v.) op verzoek, eervol ontslag verleend. INSPECTEUR VAN DEN ARBEID Bij Kon. besluit is aan den lieer C. C. A. Last, te 's Gravenhage, wegens verandering in de inrichting van 't dienstvak waarbij hij werkzaam is, eervol ontslag verleend als hoofdinspecteur van den arbeid. onder dankbetuiging voor de vele belangrijke dien sten, door hem aan den Lande bewezen. BESTUURDERS VAN HET GOOISCH RESERVAAT. ACTE VAN OPRICHTING VERLEDEN. De acte vanoprichting van de stichting Het Gooische 'Natuur Reservaat is dézer dagen ten kantore van notaris Koopmans te Amsterdam verleden. Als leden van het stichtingsbestuur zijn vanwege de provincie Noord-Holland aange wezen de heeren jhr. mr. dr. A. Röell, voor zitter; E. Luden te Hilversum en dr. Henri Polak te Laren, en als -plaatsvervangers de heeren dr. Van Diisel, directeur van het Staatsboschbeheer, 'én C. Thomassen, lid van de Prov. Staten, te Bussum. Als vertegewoordigers van Amsterdam zul len optreden burgemeester De Vlugt en wet houders De Miranda en Polak; voorts mr P. G. van Tienhoven, dr. E. Heldring, dr. J. van den Tempel, P. van Leeuwen Boomkamp en mr. dr. G. v. d. Bergh, oud-lid van den ge meenteraad van Amsterdam. Namens de Gooische gemeenten zullen de zes Gooische burgemeesters in het bestuur zitting nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Voor ieder een bril, voor weinig geld. Ook volgens recepten. Bij Opticien FEDERINL\NN, Gr. Houtstraat 37, bij de Anegang, Telef. 11059. Voor den Politierechter. DE MAN MET DE ZEIS Er was een man die een zeis tegen zijn me- demensch had opgeheven; nu stond hij in ae beklaagdenbank en de zeis lag voor den rechter. Er was sprake van geweest, of een paard het gras mocht eten. dat nog niet gemaaid was. Begrijp ik het goed. dan had de man van de zeis wel het recht om het gras te maaien, maar hij mocht niet dat paard het gras laten afbijten; wat voor landbouwkun dig belang daarbij betrokken is, weet ik niet of het moest zij«n, dat een paard, al weidende, het gras vertreedt. Hoe dan ook, een man, die in die gewich tige kwestie iels te zeggen had, nam het paard bij den teugel en wilde het buiten de weide brengen. Dit maakte den man van de zeis zoo boos. dat hij dit werktuig opnam en er een beweging mee maakte, met het gevolg dat het scherpe ijzer den schedel van den anderen man raakte. Het spreekt, dat de m.^aier niet toegaf, dat hij zijn tegenpartij had willen onthoof den; hij beriep zich zoo'n beetje op noodweer voorgevende, dat zijn zoontje zoo bang was geworden bij de interventie van den anderen mijnheer en dat hij uit een soort zucht tot bescherming van zijn nakomelingschap met de zeis had gezwaaid. Dit was voor den officier van justitie geen excuus; dat zwaaien met de zeis kon geen genade vinden in zijn oogen en hij vroeg zes weken gevangenisstraf. De rechter gaf er nog 6 weken bij. ONZE TAAL Er is een officieele en een gemeenzame taal, een schrijftaal en een spreektaal, ja er is ook nog een stadhuistaal, maar ik hoorde heden voor het eerst de onderscheiding t-usschen de taal in de huiskamer en die op straat, waarbij die op straat het nadeel heeft, dat ze je gevangennisstraf of boete kan bezorgen. De man, die zich op koninginnendag op de Groote Markt met dingen had bemoeid, die hem geen steek aangingen, door er namelijk een agent voor aan te vallen, dat deze een venter, die het verkeer in den weg stond, tot opmarcheeren aanmaande, die man nam het voor de straattaal op, bewerende, dat een woord, dat hij den agent had toegevoegd en dat wij hier fatsoenshalve niet herhalen, niet beleedigend was, omdat je dat mekaar op straat gewoon voorwier: dat was daar geper mitteerd, maar in de huiskamer niet. De rechter kon die onderscheiding van huis- en straattaal niet goed begrijpen en vroeg, of de man dat als gewoon zou opvat- tem, als hij op dezelfde wijze werd aange sproken als hij den agent had gedaan, waar op de man bevestigend antwoordde. De officier, die vond dat een agent als agent moet worden aangesproken permitteer de de taalvrijheid niet en vroeg f 25 boete; de rechter was 't met den officier eens, maar deed er f 10 af. FAILLISSEMENTEN. Door de Arronclissements-Rechtbank te 'Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 15 November 1932: 1. J. van Weelderen, kolenhandelaar, wo nende te Assendelft; Curator Mr. D. de Jong alhier. 2. A. D. Dol, timmerman, wonende te Lisse. Heeren weg. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 3.» A. J. C. Smulders, winkelier, wonende te Aalsmeer, zijn zaak uitoefenende te Am sterdam. Curator Mr. R. H. Dijkstra te Amsterdam, Keizersgracht 574. 4. Job de Groot Kzn., reeder, te IJmuiden, Bloemstraat 49. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 5. H. A. van Bruggen, mèlkslijter, wonende te Haarlemmermeer, Vennepenveg 420. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 6. J. J. Bloem, bouwkundige, wonende te Haarlem; Van der Vinnestraat 26. Curator Mr. F. J. D. Theyse. alhier. Rechter-commissaris in deze faillissemen ten: Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van: De.N.V. Oostwijk Mij. tot Exploitatie van Onroex-ende Goederen, gevestigd te Heemstede Binnenweg 141. Curator Mr. J. H. van Gelderen, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: M. Buis, wonende tc Haarlem. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 2. P. de Haan, aannemer, wonende te IJmuiden. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 17 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 morgen I wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 soliste I concert. 11.00 Kook en bakpraatje door mevr. L. R. Lotgering—I-Iillebrand „Fouten die we willen voorkomen". 11.30 Voortzetting con cert. 12.00 Tijdsein en Concert door het AVRO Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. Tusschen spel van gramofoonmuziek. 2.15 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Gramofooti muziek 4.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Radio-kinder kooi-zang o.l.v. Jacob Hamel. 5.30 AVRO-klein orkest o.l.v. Nico Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7,00 AVRO-kleihorkest. 7.25 Overschakeling van den zender. 7.30 Engelsche les voor ge vorderden door Fred. Fry. 3.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam, daarna Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het gebouw voor Kunsten en Weten schappen le Rotterdam. Uitvoering van „Die Jahreszeiten", oratorium van Joseph Haydn. Solisten; Jo Vincent, sopraan; Louis van Tulder. tenor en Willem Ravelli, bas; o.a. wordt medewei-king verleend door het Resi dentie-orkest o.l.v. Eduard van Beinum. 9.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam: Pianoconcert in bes. kl. t. Tsjai- kowski. 10.15 gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest riefreinzang Bob Schol- te). 11.00 Persberichten van het Peivsbureau Vaz Dias te Amsterdam. 11.05 gramofoon muziek. 11.15 Kovacs Lajos.en zijn ox-kèst. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Moi'genconcert. NCRV. 10.00 gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst door Ds. Neideck. 10.45 Gramofoon muziek. KRO 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtj door Pastoor L. H. Per- quih O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het trio Metzelaar. NCRV. 2.00 Cui-sus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Rustpoos voor het verzoi'gen van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. M. Gravendijk. 5.00 P. v. d. Hurk, fluit, S. Zandstra. hoorn en Jan Minissen, piano .5.45 H. J. Steinboort; Een kranten hanger. 6.15 A. H. v. d. Hoven - van Genderen: Het standbeeld van Piet Hein. 6,45 Knip cursus en Stofversiering. 7.00 Wat er op de wereld gebeurt door Corn. A. Crayé. 7.30 Po litieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Dubbelmannen- kwartet .Euterpe" uit Haarlem o.l. A. Bak. 9.00 Ds. G. B. Westenburg: Het raadsel van de menschel ij ke ziel in het mysterie van de persoonlijkheid Gods. 9.30 Persberichten van het persbureau Vaz Dias; daarna gramofoon muziek. 9.45 Tweede gedeelte der rede. 10.15 Utrechtsch strijkorkest. 11.15 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Concert door het klein orkest van het N.I R. o.l.v. P. Leemans 1.30 Gramofoon muziek. 5.20 Concei*t door het omroep- symphonieorkest o.l.v. Arthur Meulemans. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Radioorke.st o.l.v. Karle Walpot. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. KAIUNDBORG 1153 M. 11.20 Strijkorkest van Restaurant ..Wivex" o.l.v. A. Bendix. 2,20 Omroepharmonieorkest o.l.v. Launy Gröndalil. 7.30 Omroepsymghonie orkest o.l.v. Bruno Walter. 9.50 Dansmuziek door de Band van Restaurant „Nimb"' o.l.v. Jens Warny. BERLIJN, 419 M. 3.50 Populair concert. Alois Pacherneg- orkest. 5.25 Liederen. 6.35 Concert. HAMBURG 372 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert. 5.45 Gramofoonmuzïekmuziek. 6.50 Concert, o.l.v. Friede Niemann. KöNTGSWuSTURHA USTN 1635 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 idem. 5.20 Mo derne muziek op oude instrumenten. 9.50 Dansmuziek op oude instrumenten. 9.50 Dans muziek. J.AMGT'NBERG, 472 M. 12.20 Concert ol.v. Wolf. 4.20 Vesperconcei't. 8 40 Luisterspel. 9.45 Populaire en dansmu ziek. DA VENTRI' 1554 M. 12.20 Pianorecital. 12.50 Orgelconcert. 1.35 Lunchconcert. 4.25 Concert door Moschetto en zijn orkest 10.00 solistenconcert. 1.25 BBC. dansorkest o.l.v. Henrv Hall. P RIJS (EIFFEL)* 1445 M. 7.50 Gramofoonmuziek. pUM.ïS f RADIO1724 M. 12.50 Concert door het Omroeporkest. 1.55 Vervolg concert. 6.50 Concert. 8.50 concert o.l.v. Paul Paray. MILAAN 331 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Radiotooneel. ROME 441 M 8.05 Opera ..Mignon" in drie aefces. WFFNEN. 517 M. 6.40 Microfoonfeuilleton. 7.15 De Rosen- kavalier. W HAU 1412 M. 520 Populair Concert. 7.20 idem. door het omroeporkest o.l.v. Nawroty. 10.25 Dansmu ziek. Onze dagelijksche Kindervertelling. „Ik denk er niet aan hier vandaan te gaan," zei Dik eigenwijs, ,.'t bevalt me hier best. Dan moeten we maar zuinig aan doen," zegt hij, terwijl hij vlug een stuk tulband in zijn mond steekt, wat ze met zijn drieën bij de koffie moesten deelen. Miep. die het zelf juist wilde veroveren, nam hem in zijn kraag en wilde hem buiten 't huis zetten, als hij niet direct beloofde, zooiets nooit meer te doen. De vrede was weer gauw geteekend, want lekker is per slot maar een vinger lang. Knip- staart kwam weer binnen, met de boodschap, dat er nog maar heel weinig was. Nog 2 blik jes soep met kluif. 3 rol beschuit, y, tuloand, 2 blikjes visch en wat melk. Dik smulde alleen bij de gedachte aan zooveel lekkers. DE AVONTUURLIJKE LOTGEVALLEN VAN MIEP MUIZENSCHRIK EN DIKKIE KRAKEBEEN Miep. die een geweldigen slaap had, stelde voor morgen uit te rekenen, hoeveel weken ze daar nog genoeg aan hadden. Ze zouden nu maar gaan slapen. Knipstaart had dien nacht een prettigen droom. Telkens werd ze even wakker en als ze dan weer insliep, droomde ze weer steeds verder.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6