De restauratie van den Cuneratoren te Rhenen. Liefde de Sterkste VOOR DEN BOUW VAN DE SCÖUTSLUIS !n het Julianakanaal to Born was het slaan van 1500 heipalen geen overbodige weelde. -*■ De schutsluis zaï een verval krijgen van 11.35 meter. Als witte grafzerken steken de koppen der palen boven den grond. HET PRACHTIGE MIDDELEEUWSCHE TOEGANGSPOORTJE van den Cunera toren te Rhenen, die thans gerestaureerd wordt. RICHARD TAUBER trad Dinsdagavond te Amsterdam als gast op in „Das Drcimadlcrhaus". Een sccnc uit dc le acte. Van links naar rechts: "Walter Kochncr, Richard Tauber, Gallasch, Dickman, Alfred Frank. HET REDDINGSWERK der slachtoffers van de mijnramp te Asliton-in-Makerileld nabij Wigan. Het stoffelijk overschot der verongelukte mijnwerkers wordt naar liet hospitaal gebracht. HAVENWERKEN IN DE HOOFDSTAD VAN HET LAND. De aanleg van de Coenhaven vordert snel en velen volgen met belang stelling de interessante werkzaamheden. DE PRACHTIGE CUNERATOREN TE RHENEN, bekend om zHn fraaie architectuur, wordt gerestaureerd. Daartoe is het bouwwerk bijna geheel ontmanteld. De toren dateert van 1192, FEUILLETON. Naar heit Engeisch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk; Verboden). U) Lord Perivale wierp haar een Scwaden, snualenden blik to? maar hij sprak eeen woorxL Nadat de inspecteur het armzalig en ongelukkig uitziende figuurtje nauwkeurig opgenomen had, noteerde hij enkele bijzon derheden alls haar naam, ouderdom, adres, beroep enz. enz. „En heeft u «enig idiee van de verblijf plaats van uw vader?"', vroeg hij. terwijl hij zijn blik geen oogenlbffiik van het eerlijke en openhartige gezichtje afwendde. „Ik weet niet waar mijn vader heen is gegaan", antwoordde zij, geheel naar waar heid. „Het meisje liegt!" snauwde Land Peau vale plotseEng. terwijl hij vuurrood van woede werd. Hoewel Hetty niet in het 'minst aansprake lijk gesteld kon worden voor hetgeen er voorgevallen was. haatte Lord Ptrivale haar met- allen haat. die in hem was. Telkens weer herhaalde hij bij zich zei ven. dat hij nog liever zijn zoon met. eigen handen zou wur gen. dan het meisje vóór hem als schoon dochter te erkennen. „Ik eeloof. Lord Ptrivale, dat het het beste voor u zou zijn nu naar huis te gaan en wat te rusten; de jonge vrouw zal morgen ochtend bij de eerste zitting gehoord wor den. Zeer zeker had Lord Peniwaüe trast en ver zorging noodig en er scheen geen enkele reden te zijn waarom hij nog langer op het .politiebureau zou moeten blijven. „Zoeken de m annen den -heuvel nauwkeurig af en worden alle stations wiel goed bewaakt?" vroeg hij voor de vijftigste maal sinds hij zijn bewustzijn herkregen had. .Ja zeker, myüord". antwoordde de inspec teur ©enigszins geprikkeld. Met een blik vol woede, op het. bleeke, ver moeide meisje op de houten bank, verliet Lord Psrivale hef. politiebureau van Kamp- stead en reed naar huis. niet om te rusten, maar om ladv Olga te helpen haar pfcan om Jack weg te krijgen ten uitvoer te bren gen. Dit was nu het meest urgente be lang. Hetty ontwaakte niet schrik uit een kor ten arurustigen slaap. Zij bevond zich in een kleine kamer, gemeubeld anet een vuren houten tafel, twee stoelen en een harden, paardenharen sofa. Zij lag op de sofa met haar mutsje op en haar mantel aan, juist zooals 2dj acht uren geleden naar het politie bureau gekomen was. Het. kleine raampje zat hoog in den muur maar buiten stond er een boom voor en de groene takken tikten tegen het glas met een zaoht geluid, dar. her rampzalige meisje scheen te lokken in den oc'ntendzonneschijn en van haar heerlijke jtugd te gemeten. Het zonlicht, dat op de bladeren glinster de. bracht heete tranen in Hetty Loving's oogen. Dit zou haai- trouwdag geweest zijn! Welk een boosaardig spel van liet nood lot had gewild, dat. haar vader juist haar trouwdag had uitgekozen om uk. de gevange nis te ontsnappen? En toch gjevoclde zij geen bitterheid tegen over den armen opgejaagden vluchteling, die naar haaT vaste overtuiging meer zwak dan slecht was geweest; zij was verbitterd door den samenloop der omstandigheden- Om acht uur kwam dezelfde politieagent, die Hetty had gearresteerd in cte kamer roet een dampende kroes thee en oen bord. waar op twee dikke boterhammen met margarine besmeerd, lagen. „Wees nu verstandig en eet iets. anders zult. u niet. in staat zijn om vaar u af te spreken als u om tien uur voor den politie rechter moet verschijnen'", zei de vriendelijke jonge man, die oprecht medelijden met Hetty had. •Mijn vrouw is een oogje op de kinaeren gaan houden', vertelde hij tien minuten later, toen hij terugkwam met een kan warm water volgens het reglement moest dit koud zijn. maar hij had het verwarmd een stuk harde gele zeep en een schoone, ruige handdoek. Deze dingen werden aangevuld met zijn eigen zakkammetje, dat Hetty dankbaar aannam, waarna zij zoo goed mogelijk toilet maakte. Niettegenstaande de donkere kringen onder haar oogen, die getuigden van een slechten nacht zag het. jonge meisje er allerliefst, maar bedrukt uit, toen zij vtuer uur u&ter in de beklaagdenbank kwam. De kranten hadden op een of andere wijze reeds van het geval gehoord en de (rechts zaal was gevuld met een aantal nieuwsgieri gen. voor wi? de aanblik van een medemensen vn tegenspoed een welkome affiedding was. Eftustrators van de verschalend© kranten haalden vlug hun potlood en schetsboek te voorschijn, toen zij zagen hoe jong en lief tallig de gevangen? was. De beschuldiging; „Het huisvesten van een vluchteling en het verieenen van hulp om aan den arm der gerechtigheid te ontkomen, werd Hetty voorgelezen, die slechts zeer vaag de onduidelijke wettige bewoordingen begreep en antwoordde door een onmerkbaar knikje met haar goudblond hoofd en een even samentrekken der mooie wenkbrauwen. „Lord Perivale" riep de deurwaraer met luide, helderen stem en iedereen zag reik halzend uit naar dein aristocratischen. ge tuige in deze zaak. ..U heeft Juffrouw Loting gigtenenavorvd in haar huis bezocht op een buitengewoon laat en ongewoon uur om duidelijk te zijn te middernacht?" constateerde de rechter van instructie met koude, effen stem. .Ja", antwoordde Lord Perivale kortaf niet een norachen blik naar ihet meisj: in de be klaagden bonk. Hij verachtte het publiek, dat hij „het gepeupel" noemde en hij haatte pu bliciteit. Op dat. oogenbhk wenschte hü Hetty Loring dood. De rechter zette zijn kruisverhoor op hel deren toon voort. ,,De zaak d-ie u met juffrouw Loring te be spreken had. moet wel aeer dringend zijn ge weest om tot een zóó laat bezoek to leiden. Wüt u ons in het kort. den aard ervan trrade- deelen?" Lord Perivale kuchte en aarzelde en men kon hem aanzien hoe woedend hij was, dat hU op zulk een wijze gedwongen wend de zaak in het publiek 'oekend te maken. Hetty bloosde en keek diep beschaamd. Zij was intens en (bitter verontwaardigd, haar liefde voor Jack, die zij als het mooiste en heiligst? in haar leven beschouwde, door de (medeogenIcoze atmosfeer van een rechtzaal gesleurd te zien. Maar het gevoeldat de vraag van den rech ter bij haar wakker riep. was nog niets ver geleken bij het brandende gevoel van on rechtvaardigheid en wanhoop bij de leugens die ais waarheid klonken, toen zij dtoor Lord Perivale geuit werden. ..Wilt u ons vtsrfcefllen waarom u juffrouw Loring op dat late uur bezocht?" drong de magistraat opnieuw aan. De voDe zaal was als geëlectriseerd door algemeene opwinding en de atmosfeer was geladen van emotie, toen de oude edelman voortging: „Dezejonge vrouw is in de eerste plaats de dochter van Robert Loring. den misdadiger, die naar ik meen. uit ce gevange nis ontvlucht is". tJDat weten wu", wel de rechter eeoigezaxs ongeduldig in. .Juist, maar wal u niet weet, is dat door een ongelukkige samenloop van omstandig heden mijn zoon in de valstrikken van deze Jonge vrouw is genaakt en haar zelfs als zijn verloofde aan mij heeft voorgesteld". Aller oogen wagen gericht op het mooie jonge gezichtje, dat zoo wit en onbewegelijk was. als war- liet uit marmer gehouwen. Hetty Loring voelde haar bloed bevriezen, toen Lord Perivale voortging: ..Natuurlijk wenschte ik haar niet tot schoondochter: het kind van deun man. die in zoo'n nauw verband stond tot den dood van mijn broer acht jaar ge';?den en die juist bezig was te ontsnappen uit de gevangenis waar hij was heengezonden om zijn gerechte straf te ondergaan. Maar toen mijn zoon dit vernam, was hij nog vaster besloten met haar te (brouwen en d? plechtigheid was vast gesteld op vandaag, ze haddon een speciale vergunning, cn dat alles heb ik mee moeten aamhooren", eindigde do oude man veront waardigd. De journalisten schreven mot koortsachti ge n ijver en de trekenaars maakten hun schetsen met ui torsten zorg. Het gebeurde zelden, dat zij zoo'n roman .naar her leven" te hoor en kregen. .Maar u heeft ons nog niet verteld waarom u juffrouw Loring bezocht", 'herinnerde de rechter Lord Perivale. Op zijn verbonden hoofd wijzend, merkte ce oud? edelman geïrriteerd op: ,Het zou nie: te veel zijn als u een beetje rekening zoudt willen houden met mijn verwonding en mij het verhaal op mijn eigen maiuar zouct laten vr-rtellen". „Zéker", mompelde de rechter met vtrirn- delyke beleefdheid. Hij kende Lord Perivale persoonlijk cn was dadelijk geneigd hem te verontschuld igen Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9