DE BILT. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 18 NOVEMBER 1932 f INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. Verzekeringsvoorwaarden voor week- en maandabonnés van Haarlem's Dagblad en voor abonnés van het Geïll. Zondagsblad (Zie vetgedrukte aanvulling onderaan) Elke week- en maandaboané van Haarlem 's Dagblad Is, lang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en do Directie Haarlem's Dagblad" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaar Artikel i Als verzekerden worden beschouwd alle per week en/ol per maand betalende geabonneerden, die aan de volgende vereiscbtcu voldoen; a. gedurende minstens twee weken (In het gevat van maand abounós twee maanden) als geabonneerde In de registers van Haarlem's Dagblad' zijn ingeschreven! b. tusschcn 18 en óo jaar oud zijn; o. niet lijden aan ziekten 01 gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vererootcn. en volkoroeD het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen. Art i Onder ongeluk, als in deze voorwaarden Dedocld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtureckscbe oorzaak van een lichamelijk letsei (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde,onalhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan hot bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten at toegebracht geweld werd veroorzaakt, met het gevolg hlero.o In Artikel 3 aangeduid Ar». 3. De ultkeeringen bedragen; 600 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaardende seoigo en rechtstrcekscbe oorzaak Is van de levenslange ongeschiktheid van den vorzekerde, waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten ot beide banden, dan wel één voet en éèu hand, boven den enkel ol deu pols, ot onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, Indien het ougeluk (vallende Duinen de grenzen van de voorwaarden de eenige en recht'trceksciie oorzaak 13 van den doorl van den verzekerden geabonneerde, betzij onmiddellijk ol uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval; 400 GULDEN, Indien hot ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de ecnige en recbtstreeksche oorzaak Is van de amputatie van één hand ol één voet boven den pols 01 enkel, ol van bet onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een sn ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval 1 *50 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen Ie grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreeksclie oorzaak Is van de amputatie van beide leden van eeu duim binnen tien dagen na den datum van het ongeval: 150 GULDEN Indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzcb van dc voorwaarden) de ecnige in rectititreekscbc oorzaak Is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen ua den datum van het ongeval: 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende umneo de grenzen van de voorwaarden), de eenige en rechtstrcekscbe oorzaak Is van de amputatie van alle leden van een anduren vinger binnen tien dagen na don datum van liet ongeval 1 loo GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtureakscbe oorzaak Is van de breuk van een boven- enrol onderarm or van de breuk van een boven- enrol onderbeen; terwijl onverminderd de bcpnlinp der voorlaatste alinea van artikel 6. krachtens deze verzekering alle ultkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te znrnen nooit meer dan I 600.— kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij bet plaats grijpen van een ongelun, de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing. scheuring knelling, als anderszins dat verlies met amputatie >al worden gelijkgesteld Verder outlet bepaiing, dat net verlies van vóói net ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige ot verralDkte ledematen geen aan spraak geelt op. en niet in aanmerking Komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist werdeu tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeeHng in geen geval 'lat voor het verlios vaD de gebeele hand is es te Itl de uftkrerir recht op meer dan een uitkoeriug, dien betzeildc ongeval zoowel breuk >1 onderarm oi been tengevolge heelt worden verleend. Art. 4 De uitkeerlng ingevai van overlijden geschiedt aan dc eclilgcnoote, ol bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den godooden abonné Ultkeeringen wegens verlies van ledematen vingers or oogen geschieden aan den abonné zeiven In gevul recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeerlng geschieden binnen tien ringen nadat de noodlge Inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan, bewezen zijn ten genoege der Directie van Haarlem's Dagblad1' Art. Eene uitkeering zaï niet verschuldigd zijd dij dood 01 verlies van ledematen ol oogen. 01 breuk van ledematen direct ot indirect, veroorzaakt. a door ccntge ziekte, kwaal ol voorbescbl.ktheid vao den verzekerde b door eenige heelkundige operatie 01 door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegcus letsel, waarlegen verzekerd Is); door eene bevalling ot zwangerschap ook ai mocht -le dood verhaast zijn door een ongeluk; <f. door zonnesteek, ot terwijl dc verzekerde onder den invloed vau óvcrprlkkrling 'of somnambulisme was, or door öetl wél mende dranken ot krankzinnigheid minder In staat dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; i. door zelfverminking, zelfmoord ot poging daartoe: hetzij- wille keurig of niet. onverschillig ol de geabonneerde al dan niet t. In duel. ot gedurende de voorbereiding tol 01 deelneming aan" wedstrijden ot bij vlieg- of luchtvaarUochton, of bij baden, zwemmen, uutonioblclrijden, motorwielrijdcn of wielrijdenj g. door grove nalatigheid ot grove onvoorzichtigheid, of 'oor ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het bootd van het gezin, tenzij, voordat bet ongeval plaats greep een ander lid van het gezin als verzekerde is nongewezen, nn ichri'telljk verzoek aan de administratie van Haarlem's Dagblad De «bonne's van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad zijn eveneens nog alzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringeD worden gegarandeerd door dc Nieuwe HAVBank te Schiedam) gelden dezelfde voorwaarden als voor de ongevallenverzekering van Haarlem's Dagblad. De uitkecringen voor dc verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.- Verlies van hand. voet ol oog 400.1 Duim ol Wijsvinger f 75.— Elke ander» vinger f 30.—. Bij spoor- of tramongeval, etc., worden >"'tkeeringen: bij overlijden l 1000.—1 bij invaliditeit 1 3000.— vechten, ot aanvallen tegen den persoon van buitenlandscheo oorlog ol binnenlandsche bcro Het verdwijnen, verdrinken 01 door gas 01 gassen vetstlkk- van den verzekerde wordt ten opzichte van deze verzekering aa gemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid ol gro- onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directte van Haarler Dagblad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongein veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, wel bij poging tot redding vod oersonen. o! tot afwending va dreigende gevaren Onder bepaling, dat indien wo abonné in itaat van krankzlnun lieid ol verstandsverbijstering zal raken. 01 zich bulten Euror mocht begeven (behalve indien hij van :ene Europeescbe have naar een andere Eurojieeschc haven reist In een schip met vas dek ui tijd van vrede) ol indien hl| zich in krijgsdienst te land te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zir abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen ol deze coarai ophoudt te verschijnen, ol do Directie van Haarlem's Dagblad -1 verzekering doot eindigen, alsdan deze verzekerine vooi hein yeh*- zal vervallen un krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesioteu uien da zie met dc bereiding, het verwerken ol proefnemingen cnet buskrni' schietkatoen, nitroglycerine, -'ynamiet, naphta, aoetyleengas, andere liobt-ontplolbare ot licht-ontvlarabare stoffen bezig houder or daarbij desbewust tegenwoordig zljQ Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkersicrobotei zlrcusrijders en dergeliiken Zeevis-schors, zeevarenden en personee. van den Loodsdieu? zijn m de verzekering begrepen, wei, wat betreft ongevallen aan den wal, voor alle ultkeeringen Verlies van ledematen word1 ook aaD boord gedekt doch op uitkeerlng bij overludeo Kan voo hen uitsluitend aanspraak wordeo gemaakt indien het ongeva dat het overlijden tengevolge heelt, aan deu ivai plaats bad Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op bet oogenbllk dat he ongeval plaats had. vergroot worden, wordt eventueel geen hoogeri schadeloosstelling betaald, dan die. welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van „Haarlem's Dagblad' zoud hebben moeten zijn uitgekeerd aan sen normaal persoon -too itzellde ongeluk getrolleo Gedurende den termijn, waarin de vorzekerde lijdende is aan 1- ivolgen van eon ongeluk, zal de verzekering tijdelijk bulten krach jn met betrekking tot alk nieuw ongeluk dat Ion verzeker 1 oebt treffen Art 6. tngevai zen geaDonneerdt reu zngeius .versoim ,uoc. allo gevalIcd alle bijzoaderbedeo daaromtrent en omtrent he skoiuen letsel, zoo spoedig mogelijk schrittelijk gemeld wordeo aa dc Directie van .Haarlem's Dagblad' te Haarlem en Indic zoodanige kennisgeving nlei binnen driemaal 24 uur nn hc geluk Is geschied, dan zal geenerlel uitkeerlng ve' schuldigd zijn Indien dc getroffene zeevarende 13, moet de Kennisgeving vu. :t overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worde» cn het ongeluk ann tie belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na bet ongeluk, moet de nulp van rei bevoegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde 1 gehouilcn onder geneeskundige behandeling te blijven en de vooi schriften van den geneesheer onafgebroken on te volgen zotdat h volkomen hersteld Is ln ieder geval moet len geneesheei van .Haanems OagDiai: toegestaan worden den verwonde te onderzoeken wanneer bd zo dikwijls zulks billijkerwijze gcèischt kan worden, en „Haarlem Dagblad" heelt eveneens vrijheid om zoodanige genees- en beo kundige hulp te verstrekken als het noorllg acht Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem i Uagola, 10 tijd lot tijd zou kunnen eiscbcu oetrel lende eenig ongeluk j rwondlng op grond waarvan een eiscb werd ingesteld, zal haa o spoedig mogelijk nadat hlnrtoe bel schrltreliik verzoek gedaa- !rd, gegeven moeten worden Ingeval van eenig ongeluk cuet doodelljken atioop moet niervan n de Directie van Haarlem's Dagblad te Haarlem schrlftelijL worden kennis gegeven onmiddellijk nadat het oogelnk aai' belanghebbenden bekent) zal zijn gewor'len Het niet nakomen van sen ot meer dor id dit artlkei genoemd- •erplichtingen. zal sike aanspraak op ultkeerine voor oelane hebbenden verloren doen gaan. behonrlelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van de doodacto, kan de belang hebbende aanspraak maken op de bebandeling zijner vordering De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dagblad". De Kosten der geélschte verklaringen komen ten laste vau 'longene, die de uitkeering aanvraagt Alle bedragen, die krachtens deze verzekerine versonuidiga ziju zullen betaalbaar zijn ten Kantore van .Haarlem's Dagblad" slechts na ontvangst van eene door de(m rechthebbende (ol ge toekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van eer ag van meer lan twee honderd en vijftig gulden zal vervaileD in-geen som, die verschuldigd is, cal interest betaald worden aiet ln gevalieo, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zijn! terwijl de verplichting tot nltbetallng van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat he» Is toegestaan geworden, is Ingevorderd t. 7. Alle gesohillen uit de voorwaarden voortvloeiende, n beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bh rdeelde keuze door partijen te benoemen Bij weigering o' bij gebreke vao overeenstemming geschiedt de benoeming de- ie scheidslieden door-den Kantonrechter te Haarlem Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden ondei worpen au n een vonnis In het hoogste ressort en zullen elk haar eigen isten dragen benevens de helfr van het honorarium der scheidslieden Art 8. Bezwaring ol vervreemding van de recnien, voor een geabonneerde uit deze verzekeriog voortvloeiende, heeft gpeo rechtsgevolg Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde ot oij overlijden vnn de ochtgenoote ot ertgenamen van 1bd verzekerd» >n leder geval volledige kwijting ten gevolge bebben Met het oog op de vaststelling der identiteit vod deo verzekerde noel deze bij elke verandering van woonplaats, beroep ot naam hetzij door huwelijk ol anderszins, daarvan ten spoedigste opgavr aan de Directie van .Hmrlem's Dagblad" te Haarlem VOOR HET BEHOUD DER H. O. V. HET MASSA-ADRES. Zooals wij in ons vorig nummer liebbon medegedeeld heeft zich een comité uit de Haarlemsche burgerij gevormd, dat een massa-adres aan den gemeenteraad zal aan bieden, waarin er op wordt aangedrongen, het subsidie van de H.O.V. onveranderd te handhaven. Onder het opschrift „Doodvonnis" heeft het Comité de volgende opwekking aan de burgerij verspreid: „B. en W. stellen voor, aan de Haarlemsche Orkestvereeniging de helft van het gewone subsidie te verleenen. Zou dit voorstel door •den Gemeenteraad worden aangenomen, dan zou dit voor onze populaire H.O.V. algeheele liquidatie beteekenen Weg zau dan zijn een sedert 150 jaren bestaand Haarlemsch Mu ziekkorps, dat in de laat,sl e jaren zich opge werkt heeft tot een cler allerbeste korpsen in den lande. Dit doodvonnis moet voorkomen worden. Er zal een zoo groot mogelijk adres aan den Raad gezonden worden ter voorko ming dezer executie. Wanener U dus dezer dagen een lijst wordt aangeboden plaats daar dan Uw handteekening op. Doe dit s.v.p. zeer spoelig; laat onze menschen ïiiet te lang wachten, aangezien Woensdag 23 dezer de behandeling der Gemeentebegrooting reeds een begin neemt, en clan het adres ingediend behoort t.e zijn." Het adres zelf luidt: „Ondergeteekenden, allen Kiezers en Kieze ressen der Gemeente Haarlem, verzoeken eerbiedig doch met den grootst- mogelijken aandrang aan den Gemeenteraad van Haar lem, het subsidie aan de Haarlemsche Orkest Vereeniging niet tot op de helft te vermin deren, doch het te laten zooals het het laatst was". LEZING MET LICHTBEELDEN. A.s. Zondagavond zal in de Broeder kerk a.d. Parklaan een lozing met lichtbeelden gehouden worden over Rusland, door den heer Achenbach uit Berlijn. Zendings-In- spector van Licht im Osten. ALG. WATERSCHAPSREGLEMENT VOOR NOORD-HOLLAND. Ged. Staten bieden de Prov. Staten 14 ont- werp-besluiten aan tot van kracht verkla ring van het Algemeen Waterschapsregle ment voor Noord-Holland op ln dit gewest gelegen waterschappen en t-ot- het- aanbren gen van daarmede samenhangende wijzigin gen in de betreffende Bijzondere Regiemen tien van bestuur. VOORBEURS TE AMSTERDAM. LAGER NOTEERINGEN. WEINIG HANDEL. Tal van ongunstige factoren oefenden he denmorgen invloed uit op het koersverloop ter beurze van Amsterdam waardoor de no teeringen met ongeveer 3 pet. daalden. De politieke onzekerheid in Duitschland, de schu-ldenkwestie en de daarmee' in verband staande daling van het pond en de verlaging van het interim-dividend van 4 pet. tot 3 pet. van de Unilever kwamen duidelijk in het koersverloop tot uitdrukking. De han del bleef echter zeer stil. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge pl.m. f 4. gerst (chevalier) win-tergerst en haver pl.m. f 5. paarcieboonen en kanarie zaad pl-m. f 6. duiveboonen f 7 a 8; groene erwten f 9 a 12; vale erwten f 9 a 10; geel mosterd f 16 a 20; karwijzaad f 17 a 18; blauwmaanzaad f 37 a 39 koolzaad f 12 a 15. Alles per 100 K.G. KLAP VAN EEN PAARD Omtrent liet ernstig ongeluk overkomen aan den landbouwer H. J. T„ wonende aan den IJ weg nabij Hoofddorp alhier, die in den stal door een klap van een paard tegen het hoofd werd getroffen, vernemen we, dat Donderdag het bewustzijn nog niet was te ruggekeerd. Na zijn overbrenging naar het St. Elisa beths Gasthuis in Haarlem, werd spoedig ope ratief ingrijpen noodzakelijk geacht. Hoewel de toestand nog zeer ernstig is, bestaat er hoop op levensbehoud. PERSONALIA De kommies bij de directe belastingen, de heer F. J. Broertjes, is van SchinveLd (L.) overgeplaatst naar Haarlemmermeer, tei; standplaats Nieuwvennep. GEEN ORIGINEELER ST. N1COLAASCADEAU, dan een maiiief eiken HAARD- of Rookfauteuil. Dochuitsluitend met Patent veerende LOSSE kussens. Voor komt plat worden. Ideaal rusten. Geheel compl. vanaf f 13,SO. J99"* Bestelt nu! 5Dec. bezorging op elk gew. uurAlleen verkrijgbaar! NV. WONINGINRICHTING J. CHRISTIAANS UITSLUITEND!!! WESTERGRACHT 79 en JULI AN AP ARK 60 billijke abonnementscondities. bij Soendaplein meldt: Hoogste barometerstand 772.6 m.M. te Stockholm. Laagste barometerstand 738.4 m.M. te Isafjord. en voorspelt: zwakken tot matigen, Zuid-Oostelijken tot Zuidelijken wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst in het Oosten. In het Westen om het vriespunt. Uit het Buitenland. De depressie bij IJsland is wel dieper ge- worden maar schijnt zich vooral N.O. waarts te bewegen en intusschen is de hooge druk king in Scandinavië en Oost Duitschland zoo toegenomen dat de depressie voor ons geen beteekenis heeft. Ook in de Golf van Bis- caye en op de Britsche eilanden, daalt de barometer, en in het Zuiden van Engeland valt eenige regen Wegens den Zuidelijken en Oostelijken toevoer ook in de bovenlucht, lijken de vooruitzichten voor droog weer op het vaste land nog gunstig. In Duitschland is de lucht plaatselijk opgeklaard en reeds meer dan vijf graden vorst voorgekomen. Ook in Groningen viel vorst in en in Scandinavië komt veel meer vorst voor. Plaatselijk meer dan 20 graden. Terwijl West Europa onder den invloed van de Oceaan-depressie Zuide lijken wind met stijgende temperatuur te wachten is, zal op het vaste land het vorst- gebied zich uitbreiden. In Frankrijk, België, het Zuiden van ons land en in Zuid Duitsch land kwam nog gesloten bewolking en mist voor. De wind begint er toe te nemen, Barometer Hedenmorgen 10 uur 763 m.M. (Veranderlijk) Stand van gisteren 766 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. CAREL VAN HUIZEN, Opticien. Kleine Houtstraat 13 Tel. 14112. Thermometer 18 November: Hoogste gisteren 36 F. Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden tot 12 uur 34 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 18 November. Ondertrouwd 17 November: W. Verhoog en W. Pull. T. J. de Maar en G. van. Her werden. J. v. d. Berg en H. de Vries. Getrouwd: J. J. Hoogland en E. van Kapel; C. Bol en A. M. G. Slinger. Bevallen 16 November; A. M. van Wees Kappelhof, d.: G. C. M. Menkenv. Lingen, C. C. M. van VlietOveres, z. Overleden 15 November: D. Rozenhart, 38 j., Nassaustraat; 16 November: W. C. Fic- toorDreijer, 47 j.. Gasthufslaan; J. W., 3 j„ z. v. M. Herrebout, K. van Manderstraat; 17 November: E. JansenVerhoeven, 57 j., Javastraat INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DRINKT BASS-STOUT GEZOND EN VERSTERKEND Imp. voor Haarlem en Omsfeken Fa. P. Baggerman, tel. 10116 WERKVERSCHAFFING Aan landbouwers, die willen meehelpen om werklooze arbeiders passend werk be ver schaffen tegen behoorlijk loon, zal een bijslag kunnen worden toegekend op de uit te beta len Ioonen wegens het diepspitten van een perceel grond of het schieten van slooten, welke niet aan de polder keur zijn onderwor pen. Aam de arbeidsbeurs te Hoofddorp waar de landbouwers zich zullen moeten aanmel den, wordt deze zaak geregeld. HILLEGOM RAADSVERGADERING. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester Pont. Aanwezig alle leden. Burg. Armbestuur. Bij tweede stemming wordt de heer J. M. Goemans benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur met 8 stemmen. f» Boomplantdag. Aan de orde komt het voorstel inzake een boomplantdag. De voorzitter maakt de leden opmerkzaam dat een gedeelte der Pastoorslaan reeds dooi de firma's van Waveren en Hopman be plant is. De heer Mathot vindt het niet geoorloofd in dezen tijd doorvoor f 800 uit te geven.Straks wordt bij de begrooting op allerlei kleine pos ten bezuinigd. De hoeren Carlier en Meskers zijn om dezelfde redenen evenzoo tegen, zoo ook de heer de Wreede. De heeren Jansen, Loerak ker en van Lierop juichen het plan toe. Tenslotte wordt het. voorstel aangenomen niet 8 tegen 7 stemmen. Ontwikkelingscursussen werkloozen. De heer van Lierop maakt de opmerking dat het niet goed gezien is daarmede nu te komen, daar de cursussen reeds begonnen zijn. De heer Loerakker brengt oprechten, dank aan het college van B. en W. De werkloozen zijn dankbaar voor de gelegenheid, hun ge boden om zich te ontwikkelen. De heer Loerakker weet dat dit geld) billijk te krijgen is. Op die vergadering is het voor stel van den burgemeester noch door Lisse noch door Sassenheim gesteund. Na een uitvoerige discussie stelt de heer Spilker voor, het voorstel aan te houden en aan den raad van beheer nadere inlichtingen te vragen. Met 8 tegen 7 stemmen wordt het voorstel-Spilker aangenomen. Schoolartsendienst. Het voorstel om de gemeentesecretarissen tot plaatsvervangende leden der commissie te benoemen wordt aangenomen en het verzoek om f 100 verhooging der toelage wordt af gewezen. Tot lid van het scheidsgerecht voor de ambtenaren en werklieden wordt benoemd Ds. J. J. Versluys met 10 en tot plaatsvervan gend lid de heer J. J. Lit j ens met 9 stemmen In de Commissie voor georganiseerd over leg worden benoemd na een zestal stemmin gen de heeren Th. Paase, F. C. van Lierop, en C. Carlier; tot plaatsvervangers de heeren G. A. Spilker, J. van Deursen en J. D. Jansen. Betreffende een schrijven van Gedep. Sta ten inzake woningbouw door „Higo" acht de burgemeester geen termen aanwezig om ga rant te staan indien de huren niet 20 pet. verlaagd worden. Dooreen genomen zullen deze nu f 6.25 bedragen, terwijl hij haast wel zeker kan zeggen dat er gebouwd zal worden Dit Is van veel beleang voor werkverschaf fing, wegenaanleg', enz. Na eenige discussie wordt dit met algemcene stemmen aangeno men. In de commissie tot liet nazien der begroo ting worden benoemd de heeren Spilker, de Wreede en Kerkhoff. Mededeelingen. De burgemeester deelt mede dat verzuimd is een punt op de agenda te plaatsen, name lijk salarisvexhooging van den lieer J. B. Ver haar, hoofd van de Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsdienst. Dit bedraagt nu f 1900. Wegens buitengewone verdienste wordt door de meerderheid van B. en W. voorgesteld dit te brengen op f 2300 met 2-jaarlijksche ver- lioogingen van f 100 tot f 2700; weth. Klaver stelt voor 21002500. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens na uitvoerige discussie aangenomen met 7 ■tegen 5 stemmen. De (heer Fijma houdt vervolgens een inter pellatie over het niet geven van -stempel va cantia op S November. De Hilleg. Besturen bond heeft daarom reeds 28 October gevraagd eerst op 7 November kwam de weigering. Dit is ongepast. Op een geweldig kleinzielige wij ze is er tegengewerkt; de stempeluren zijn opzettelijk veranderd. Dat-weth. Vermeer op deze wijze optreedt is zijn zaak, maar dat de burgemeester het- daarmede eens is betreurt spr. Hij had verwacht dat de-burgemeester boven de partijen zou hebben gestaan en concludeert da-t hij onder den invloed van den heer Vermeer staat. Hij 'becritise'ert ver volgens den steun aftrek van 4.bij sommi gen op een ontvangst van 6. Vrouwen en kinderen worden daarvan de dupe. Waarom is door den directeur van O. W. aan den werkman Granneman een dag verlof gewei gerd, nadat hij vernomen had dat dit was om naar den Haag te gaan? De voorzitter zegt, niet te zullen ingaan op de politieke beschouwingen van den heer Fijma. Het verzoek van den PI. B. B. is te laat ingekomen en direct na behandeling beant woord. Daar het hier gaat om handhaving der orde en om aan de Regeering in dezen tijd geen moeite te geven zal spr. zich te allen tijde tegen het verleenen van dergelijke faci liteiten verzetten. Granneman had zijn va cantia opgebruikt en om dezelfde reden werd het verlof geweigerd. De Regeering heeft dui delijk kenbaar gemaakt dat bij niet-stempe- len aftrek zou plaats vinden. Wanneer de heer Fijma de begrooting ziet zal hij schrikken van de bedragen uitgetrok ken voor steun en werkverschaffing. Men kan zeer veel voor de werkloozen voelen maar zoolang spreker de kracht daartoe bezit zal hij het gezag handhaven. Weth. Vermeer zegt dat de mededeeling in zake het stempelen lang te voren in het lo kaal kenbaar is gemaakt. De heer 'Fijma repliceert heftig. Nadat nog de burgemeester en de heeren Mathot en de Wreede het woord hebben gevoerd, wordt de interpellatie gesloten. Weth. Vermeer beantwoordt dan op uitvoe rige wijze de drie vragen van den heer Van Lierop uit de vorige vergadering inzake de bouwvakarbeiders. DE TRAMWERKZAAMHEDEN. Na een. verkeerschaos van ruim 6 weken is Weerestein eindelijk weder over de volle breedte voor het verkeer vrij gegeven. Met uitzondering van het wisselspoor bij de re mise is de lijn klaar. Met den bovenbouw is men nu aangevangen. Voor het plaatsen der betonnen palen moesten eerst groote gaten worden gegraven; na plaatsing werden deze gaten wederom gedicht, aangestampt en be straat. Nu maakt men opnieuw gaten welke met ijzerwerk en beton worden volgestort. Voor de verandering wordt nu weder het tegeltrottoir opgebroken voor het leggen van een kabel. TOBIASVEREENIGING Woensdagavond hield deze R.-K. Dragers- vereen ig in g haar 49e jaarvergadering. De hee'r L. J. van der Weyden had wegens Imo gen leeftijd als voorzitter bedankt, hij werd door de vergadering onder dankbetuiging voor de vele bewezen diensten tot eere-voor zitter benoemd. In zijn plaats werd tot voor zitter gekozen de heer 3. G. Lubbe. De penningmeester sloot het jaar met een batig saldo van f 239.89. Het aantal leden be draagt 36; 22 personen werden door de ver- eeniging naar hun laatste rustplaats ge bracht. Het volgend jaar zal Tobias haar gouden jubileum vieren, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SERVICE SERVICE SERVICE SERVICE DE WINKELWEEK. De door de drie middenstands-vereenigin- gen georganiseerde winkelweek gaat niet door wegens te weinig deelneming der win keliers. LISSE „LISSE VOORUIT". Door 76 winkeliers wordt een gezamenlijke St. Nicolaasreciame georganiseerd. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad komt ter behandeling* der begrooting bijeen op Dinsdag 29 Nov. a.s. ZANDVOORT JONGEREN KRING. Zaterdagavond houdt de heer A. Padt een inleiding over: Tuinbouw en veilingwezen. De heer Smit zal met zijn projectielan taarn voor de illustratie zorgen. IJMUIDEN STATISTIEK DER DUITSCHE HARING- VISSCHERIJ. Aangevoerd van 21 October tot 3 Novem ber 1932 door 22 schepen 11.159 1/2 kantje tegen in 1931 door 69 schepen 40.875 1/2 kantje; De 'totale aanvoel' in diit seizoen -tot 3 No vember bedroeg 284.421 1/2 'kantje door 118 schepen, tegen 343.681 1/2 kantje eveneens door 118 schepen in 1931. WEER DUITSCHE TRAWLERS ONRECHTMATIG OPGEBRACHT? Naar wij vernemen zijn door de Deensdhe vissehe rij-kruiser ..Fylila" twee Duitsehe stoom trawlers opgebracht en wel de Wesermünder „Hans Joachim" en de Nordemhammer „Dr. A. Stube",. wegens' vissclhen in die 3-imijls zóne en elik veroordeeld tot 16.900 Kronen boete met in beslagneming van viscJhtuiig en vangst Door het Sseamt .te Bremsrshaiven, waar de gestuurde koers nauwkeurig gereconstrueerd is, is vastgesteld, dat een overschrijding der limiet niet bewezen is. ALLE SCHEPEN VERKOCHT. De NederlandZuid-Afrikaansche Stoom vaart Mij., welke volgens besluit der aandeel houdersvergadering zal liquideeren, heeft hare stoomschepen Klipfontein, Randfontein, Rietfontein en Springfontein verkocht aan de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij te 's-Gravenhage. Het stoom schip Jagersfontein fs naar het buitenland verkocht en de vorige week onder Panamee- sche vlag met den naam Mount Helikon van hier naar Rotterdam vertrokken. EEN SLECHT BEGIN. Het door eenige werklooze stuurlieden en machinisten in de vaart gebrachte stoom schip Delia, dat in weerwil der protesten in plaats van onder Nederlandsche onder de Panameesche vlag geëxploiteerd wordt, heeft op de eerste reis naar West-Indië al pech gehad. Het is in een zwaren storm geraakt, waardoor het stuurgerei defect geraakte; een Amerikaansch stoomschip, dat passeerde, verleende assistentie. Het Is later gelukt een noodreparatie uit te voeren en de reis voort te zetten. AANGEKOMEN 17 November: Hontestroom, s.s. Londen Ha-mm, ss. Hamburg Rijnstroom s.s. Leith Osmo s.s. Haukipudas Sirius, s-s. Londen Clio s.s. Londen. Vechtstroom s.s. Huil Nidd ss. Goole Bacchus s.s. Valencia. 18 November: Roek s.s. Londen. Emlynian ss. West Afrika. Cise ms. Parijs. VERTROKKEN 17 November: Phobos, ms. St. Kitts. Perseus s.s. Kopenhagen. Rhenania s.s. Gent Harmonia ss. Einden Romulus ss. Hamburg Deucalion s.s. Guatemala. Euterpe s.s. Rotterdam. Berenice s.s. Rotterdam. Biri ss. Antwerpen Vesta ss. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool Trito ss. Rotterdam. 18 November: Asturias s-s Sundsvalle Hamm ss. Alexandrie Sirius s.s. Simdsvalt. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Vrijdag 18 No vember 1932 in radio-telegrafische verbin ding met het daarachter vermelde kustst-a- tion. Baloeran, Cottica, Dempo, Houtman, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Baroe, Marn. v. St. Aldegonde, Poedau Bras, Poelau Roebiah, v. Spilbergen, Stuyvesant, Tasman, Venezuela, alle Scheveningen Radio; Alpherat, Amara- lina Radio,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2