De zesdaagsche Wielerwedstrijd te Amsterdam. DE ZESDAAGSCHE Zesdaagsche enTweka! HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAG 19 NOVEMBER 1932 WIELRIJDEN. De openingsavond. - Internationale sprintwedstrijden Om precies acht uur Vrijdagavond opende de voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie Jhr. I. L. van den Berch van Heem stede met een rede de Amsterdamsche Win- terbaan in het R. A. I. gebouw. Spr. zei blij te zijn, dat deze baan tot stand is gekomen, aangezien hierdoor in de toekomst onze ren ners gelegenheid krijgen ook in eigen land gedurende den winter te trainen en aan wed strijden deel te nemen en dat zij daartoe niet langer naar het buitenland, zullen behoeven te gaan. Met den wensch, dat deze winterbaan een succes moge zijn voor de ondernemers en een belang voor de stad Amsterdam en dat zij in het bijzonder moge bijdragen tot den groei en bloei van de wielersport verklaar de spr. de baan voor geopend. De sprintwcdstrijden. De eerste rit van den wedstrijd voor ama teurs tusschen Chaillot (Frankrijk) en Van der Linden mislukte door een ongeval. Bij het ingaan van de vierde en laatste ronde kwam Van der Linden in den bocht te val len. Hij moest van verdere deelneming afzien. In den tweeden rit reden Merkens (Duitsch land) en Van Dijk (Nederland) Door den Duitscher gewonnen op vrij gemakkelijke wijze. In den derden rit reed Van Egmond tegen Chaillot. De Olympische kampioen had volle drie ronden den kop, terwijl hij er van be gin af aan een flinke vaart ingezet had. Bij het ingaan van de laatste bocht lag van Eg- mond nog voor, doch op het laatste rechte eind kwam de Fransohman gelijk en won met miniem verschil. In den vierden rit tusschen Van Egmond en van Dijk won van Egmond met een lengte, waarmede hij zich van den derden prijs verzekerde. De beslissingsrit ging tusschen Chaillot en Merkens. Merkens nam den kop en door fel spurten wist hij die tot bij het ingaan van de laatste ronde te behouden. Met een feilen spurt trachtte Chaillot op het rechte eind bij te komen, doch de Duitscher gaf geen krimp. Met een wiellengte won Merkens. Onder hartelijk applaus van de ruim 2000 toeschouwers maakte de eerste winnaar der Amsterdamsche winterbaan zijn eererondje. De einduitslag luidde: 1. Merkens (Duitschland) 2. Chaillot (Frankrijk). 3. van Egmond (Nederland). 4. Van Dijk (Nederland). Begin der Zesdaagsche. Om over half tien wordt een begin ge maakt met het voorstellen der deelnemers. De Franschen openen de rij: Wambst Broccardo; Guimbretière en Peix. Alle rij ders worden verwelkomd door hun volkslie deren en ontvangen hartelijk applaus van de toeschouwers. De Hollandsche deelnemers zijn de laatsten. Van Kempen, de Zesdagen- koning en Pijnenburg openen de rij, terwijl het Wilhelmus gespeeld wordt; daarna vol gen de andere koppels. Om precies 10 uur lost John Stol 't start schot en begint de groote reis van 145 uur. Er wordt direct een flink gangetje genomen en de snelheid van het veld bedroeg ongeveer 46 K.M. per uur. Een premie van f 100 wordt uitgeloofd voor het koppel, dat voor middernacht een ronde voorsprong weet te nemen. Een premie van f 100 uitgeloofd door het Carlton Hotel te Am sterdam over 10 ronden brengt wat meer le ven in de brouwerij. Jan van Kempen is de winnaar met Charlier en Wals als hardnek kige betwLsters van dit bedrag. Het klassement van half elf. Het groene licht gaat aan, dit is de tijd van het klassement van half elf. De eerste sprint wordt gewonnen door Deneef met daarop vol gend Goebel, v. d. Heyden en Wambst. De tweede sprint was voor Pijnenburg met daar- volgend v. d. Horst, Schorn en Charlier. De derde sprint werd gewonnen door Jan 'van Kempen met Di Paco, Charlier en v. d. Horst. De vierde sprint was voor Schorn met Broc cardo, Pijnenburg en Deneef. De vijfde sprint werd op fraaie wijze gewonnen door Jan van Kempen met Braspenning op de tweede plaats en daarna Piet van Kempen en Di Paco. De zesde sprint die genomen werd toen er flink gejaagd werd. wae voor Wambst met Din ale on KI. van Nek Jr. Tijdens de vijfde sprint ontstond een felle jacht door Di Paco ingezet en goed door Di- nalc overgenomen. Charlier en Deneef volgen. Dan komen de Hollanders in beweging. De jonge Wals neemt het initiatief: hij en Bras penning jagen over de baan. Een verwoede strijd is hiermede ontstaan. Wals en Braspen ning weten het eerst een ronde uit te koo- pen en daarmede de reeds gememoreerde premie van f 100 te winnen. Charlier en De neef volgen de Hollanders direct daarop. De jeugdige Van Nek rijdt voor dezen eer sten avond op uitnemende wijze. Hot koppel Van der HeydenVan der Horst is intusscihen reeds vier ronden aóhterge- raakt. D? stand om half twaalf hedenavond luid de als volgt: 1, Klaas van NekVan Hout 1 puurt. 2, GuimbretderePeix 0 punten. Op 1 ronde achterstand: 3, Charlier—Deneef 12 punten. 4, Jan van KemipenBogaert 10 punten. 5, Plet van KempenPijnenburg 9 punten. 6, BraspenningWals 8 punten. 7, WambstBroccardo 4 punten. De jachten duren nog steeds voort; eerst t:- middernacht wordt het wat rustiger. Het koppel van der Heydenvan der Horst is af gezakt en ligt nu met zeven ronden achter stand op de laatste plaats. pimbretierePeix en CharlierDeneef hebben den kop, terwijl de Hollandsdhe kop pels Piet van Kempen—Pijnenburg en Klaas van Nek—Van Hout met het. Fransche koppel WambstBroccardo twee ronden achter stand boeken. In het tw?ede uur van den Zesdaagscheu wielerwedstrijd is afgelegd 42.660 K.M. zoodat ook tijdens het tweede uur (het tempo zeer scherp was. Dat hierna het wat kalmer zou gaan was te verwachten. Het nachtklassement van twee uur. Tot twee uur is het tempo heel wat min der. Eenige uitgeloofde premies brengen nog wat leven in het veld. doch het wachten is op het tweede klassement, dat van twee uur des nachts. De eerste sprint was voor Bogaert met daarachter Van Nek, Goebel en Broccardo. Van Hout won op fraaie wijze den twee den sprint met als 2e, 3e en 4e xesp. Schorn, Dinale en Jaai van Kempen. Klaas van Nek won door er vroegtijdig tusschen uit 'te trekken den derden sprint. Achter hom volgden Rielens,, Piet van Kem pen en Bogaert. De vierde sprint werd door Jan van Kem pen van den kop af gewonnen met Deneef aan zljin wiel, daarop van Houit en Dinale. Rielens ging er in den vijfden sprint in de voorlaatste ronde pijlsnel vandoor, doch Piet van Kempen klopte hem op de streep. Tweede Rielens, derde van Hout en Bogaert. De zesde en laatste sprint werd door Rausch gewonnen met Pijnenburg, Wals en Goe bel. Direct daarna zette Jan van Kempen een spurt in, hetgeen het sein was voor eenige jachten. In den loop daarvan zagen Van Kempen en Pijnenburg kans, hun twee ron den achterstand op het leidend peloton in te loopen en daarmede door grooter puntenvoor- sprong den kop 'te nemen De jachten gingen door en telkens veran derde het veld. Tenslotte was het koppel van Kampen—Pijnenburg bij den stand om half drie nog 1 ronde achter op Gudmbretiere— Peix en Charlier-Deneef. Het spel is begonnen. Om tien uur zou het beginnen en tusschen acht en tien was er wat hors d'oeuvre van amateurs, groote en minder sterke. Zij deden hun best, maar het was een ondankbaar werk, want wij allen gebruikten deze paar uur om eens goed rond te kijken, hoe zoo n zesdaagsche nu eigenlijk wel in elkaar zit. Uiterlijk bekeken dan. Wij waren even mee warig toen de kleine v. d. Linden vlak na den start in den allereersten rit al viel en wij werden eventjes enthousiast toen Jac. van Egmond, die eerst wat teleurstellend van Chaillot had verloren, in een klassements wedstrijd over 20 ronden plotseling liet zien, hoe je op een dergelijk baantje een voor sprong van een ronde kunt nemen. Maar het was toch het ware niet. Het roesemoesige gedoe van eenige honderden menschen sa mengepakt op het middenterrein, waarvan het overgroote meerendeel blijkbaar niets te doen had dan rondhangen en kijken, trok meer aandacht, want men voelde, dat zij. hoe onnaspeurlijk hun functie dan ook leek, te maken hadden met de zesdaagsche nieuwig heid. Zij leken als het ware de weinig spor tief aandoende herauten. Van keurige hee- ren in smoking tot jongens met groezelige truien en sportbroeken. De amateurs waren nog aan den gang, toen er een hoera'tje opging. Piet van Kempen was ontdekt, in aantocht uit de kleedkamers. Even later zat hij al op de fiets en peddelde een paar rondjes. Hem werd de hulde ge bracht die des zesdagenkonings is. Daarna verschenen de anderen, herkenbaar aan de groote roode en witte nummers op hun ruggen, de een na den ander en zoodra de laatste amateurrit was - verreden wemelde het eensklaps op de baan van zesdagenren- ners, een kleurigen fleurigen aanblik op het gloednieuwe heldere baantje. Zij trapten zich de beenen wat los. Tegen tienen, het groote aanvangsuur, werden zij aan den start geroepen en nationaliteitseewijs reden zij hun voorstellingsrondje. Volksliederen en gejuich, het meest voor de landgenooten. die achteraan kwanten, maar in den wed strijd zelf deze pastheerlijke beleefdheid wel achterwege zouden laten. En toen werden zij gestart. Er zat al da- lijk een flink tempo in en je kon zien dat deze knapen gewend waren aan het moeilijke sturen op zoo'n klein baantje. Ove rigens was het nog niet begonnen. Bij de startlijn stond John. Stol, onze vooroorlog- sche zesdagenheld met een vuurwapen en een meneer riep luid: nog één minuut. 50, 40, 30, 20. 10. 5 seconden.... pang! John had ge schoten. de eerste Nederlandsche zesdaag sche was begonnen. Hard ging het. heel hard dadelijk en spoedig werd ons al verteld, dat de snelheid ongeveer 46 K.M. per uur was. In de sprints van haltf elf werd (het zelfs 55 K.M. per uur. Fenomenaal- vooral als je er zoo vlak op zit. I-Iet leek oneer dan ooit onbegrijpelijk, hoe die jongens dit moesten uithouden, want een ding zie je onmiddellijk. Zoo'n zesdaagsche is wiet alleen een (kwestie van sterke beenen, misschien nog meer van voortdurende paraatheid, letten op wat de 'tegenstanders doen, botsingen vermijden. Wals en Braspenninx, de eerste een piepjong uitziend rijdertje, dat de brutaalste van allen lijkt in zijn vlijmscherp bochten nemen, de ander een der populaire krachtfiguren, na men (het eerst een ronde, zoo tegen elven al, Er was honderd gulden mee te verdienen. En van KempenPijnenburg pikten een zelf de bedrag in, voor een sprint over tien ron den. De premies kwamen al los. Tot zoover was het nog goed te volgen voor den on- wennigen leek. Maar plotseling schoten de Italianen di Paco en Dinale naar voren en het jachten begon, twee, vier, zes kop] kwamen een ronde voor, zonder dat je ais toeschouwer op adem kon komen. Anderen raakten achterop en van een der tribunes klonk reeds een wanhopig verzoek om op gave van den stand, voor de wedstrijd an derhalf uur aan den gang was. Hoe de jury het uit elkaar 'kan houden is een raadsel, je begrijpt nauwelijks hoe de renners zelf er wijs uit worden, wanneer de jachten in vollen gang zijn en alle koppels ter voort durende aflossing in de baan. Er is veel, heel veel tegen deze zesdaag sche wielerwedstrijden geschreven en ze heb ben het er inderdaad ook naar gemaakt. Men moet het sportieve element er neet al te veel bij te pas brengen. Maar er zit toch ook zeker een bijzondere attractie aan, het is enerveerend en het opgewekte voorkomen van de meeste renners maakt wel, dat je de afbeul s rij ervan vergeet. Hoewel dit natuur lijk pas de eerste avond was! Charlier en Deneef waren het, die op dezen eersten avond de meeste punten verzamel den, Plet van Kempen en Pijnenburg zijn reeds een paar ronden aohtergèraakt, maar als deze beide Hollanders een premie belang rijk genoeg achtten, was er niemand, die hun kon weerstaan. De publieke belawgstelling was nog maar matig, drie duizend menschen naar schatting vulden de zaal half. De Am sterdammers kijken blijkbaar naar goed va- derlandsohe rede de kat nog wat uit den hoorn Maar het zou mij al zeer verwonderen, wan neer dit niet verbeterde voor de organisato ren. In den nacht ben ik rustig naar huis gegaan en heb het, toen reeds wat moede hoofd neergelegd, met het besef, dat zij daar nog reden en als ik na een verfrisschenden slaap zou opstaan, nog zouden rijden en weer en weer en weer tot er zes dagen en zes nachten voorbij zouden zijn. Een vreeselijk idee, maar ze schijnen er zich intusschen best bij te bevinden. De stand van hedennacht half drie luid de als volgt: 1. Charlier—-Deneef 15 punten. 2. Guim bretierePeix 0 punten. Op 1 ronde achterstand: Piet van Kem penPijnenburg 19 punten. Op twee ronden achterstand: 4. Klaas van NeikVan Hout 18 punten. Op 3 ronden: 5. Jan van Kempen Bogaert 23 punten. BraspenningWals 10 punten. Stand op heden Zaterdagmorgen 6 uur: 1. Jan van KempenBogaert 45 punten. 2. CharlierDeneef 26 punten. 3. Klaas van Nek Jr.van Hout 19 punten. Op 1 ronde achterstand: 5. Piet van KempenJan Pijnenburg 37 pt. 6. BraspenningxWals 10 punten. Op 2 ronden achterstand: 7. RauschHue-rtzen 28 punten. 8. GöbelSchorn 20 punten. Op 3 ronden achterstand: 9. WambstBroccardo 5 punten. Op 4 ronden achterstand: 10. Di PacoDinah 13 punten. Op 5 ronden achterstand: 11. Van der HeydenVan der Horst 14 pt. 12. RielersVan Buggenhout 9 punten. BILJARTEN EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. Ofschoon de Spaansche Biljartbond te laat kwam met inschrijving voor haar kampioen Puigvert, heeft het bestuur van de organi- seerende vereeniging „K.R.A.S." in overleg met het Ned. Bondsbestuur, deze alsnog aan vaard. De attractie voor dit tournooi zal er door vergroot worden GEEN BELANGRIJKE TOURNOOIEN OP DE KERSTDAGEN. Het Bestuur van den Ned. biljartbond heeft besloten, overeenkomstig den van vele zijden geuiten wensch, geen toestemming te verlee- nen tot het orgainiseeren van belangrijke wedstrijden op de Kerstdagen. Het heeft ook het aanvankelijk op 23 tot 26 December e.k. vastgesteld kampioenschap van Nederland 2e klasse groot biljart verschoven tot 5 tot en met 8 Januari d.a.v. SCHIETEN. NATIONALE COMPETITIE.. De door den Haarlemschen Schietbond uitgeschreven Nationale competitie wordt dit jaar gehouden van 1 December tot 15 April 1933. Hieraan is dit jaar voor de korps- schutters als attractie verbonden een ge- luksbaanwedstrijd. BRIDGE. EEN RECTIFICATIE. Ten onrechte heeft onze bridge-medewer ker Etty Leal in zijn laatste artikel gezegd, dat bij de nieuwe internationale telling drie sans atout. geboden en gemaakt, 90 punten onder de lijn zou opleveren Dit moet zijn: 100. Drie sans blijft (evenals bij de vorige tel ling, toen het 105 opleverde) in alle omstan digheden een manche-bod. De even slagen tellen voor 40, de oneven voor 30, zoodat 1 sans (geboden en gemaakt) 30 noteert, twee 70. drie 100, vier 140, vijf 170, zes 210 zeven 240. De nieuwe telling gaat niet officieel in op 1 December, maar is al ingegaan op 7 No vember. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bij ieder sportgebeuren van eenige be- teekenis wordt Tweka gedragen. Zoo ook bij de Amsterdamsche Zesdaagsche! Alle renners dragen de superieure, Nederland sche Tweka-shirts! N.V. „Tweka'-Tricotfabrieken - Geldrop /i IJMUIDEN CONTRACTLOOS TIJDPERK IN HET VISSCHERIJBEDRIJF? ONZEKERHEID OMTRENT NIEUWE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. Het volgende ontleenen we aan de ,5fJmui- der Federatie": 31 December nadert en daarmee een mo ment zooals nog nimmsrr in het vissdherij- bedrijf bestaan heeft. Niet minder dan elf collectieve arbeidsovereenkomsten loopen dien dag gelijktijdig af. Zeelieden, haven - arbeiders, vischikneohts, kolenwerkers, metaal arbeiders, geen enkele groep zal (haair anbeids voorwaarden dan verder door een contract beveiligd zaen. De conclusie ligt voor de hand1: zij heb ben zich aaneen te sluiten en gezamenlijk stelling te nemen tegen allen, die het voor nemen mochten koesteren ooik maar te raken aan hetgeeen dor lange jaren van orga nisatie en strijd werd bereikt. Van groeps - onderin a ndel ingen zal geen sprake mogen zijn. En voor zoover ei- bon den zijn IJmuider Federatie. Christelijke Bond. Metaalarbeidersorganisaties, Opzicht houdend en Technisch personeel zal vooral nu op de meest gesloten wijze dienen te worden opgetreden. Zuflks eischt het alge meen arbeidersbelang. Alle kleinere over wegingen behooren hier op den achtergrond te worden gedrongen. Geen enkele greep zal zich gereed kunnen achten, zoolang de positie van het geheel niet bepaald en veilig gesteld is. En zoo het moet al Is het voor het belang van één enkeïe groep gezamenlijk in den strijd! Lang geleden werd volgens besluit der regeering de commissie-Rijkens ingesteld, di? een ernstig onderzoek zou instellen naar de oorzaken der crisis in het visscherijbedrij f en middelen beramen tea' verbetering. Het bestuur der IJmuider Federatie heeft aan den arbeid dezer Commissie serieus zijn medewerking verleend, omdat het begreep dat een betere bedrij i'sorgianïsatie ook en vooral in het belang der arbeiders zou zijn. Wij hebben verder niets van de com missie gehoord. Een rapport is nog altijd niet verschenen Toen is de heer Kan gekomen en heeft ook alweer op verzoek van de Regeering zelf de koe op energieke wijze bij de horens gevat. Er viel niet lang te studeeren. Hij wees de voorloopige hulpmiddelen om iets anders ging het toen niet kort en goed aan. De Minister was het om zooveel voortvarendheid niet te doen en traineerde juist zoolang als noodig was om den heer Kan goed. te doen begrijpeil, dat zijn arbeid nutteloos was geweest.. Deze gang van zaken heeft ons ernstig teleurgesteld. Maar nieuwe hoop werd gebo ren, teen wij vernamen, dat den Burgemees ter van Velsen vanzelfsprekend op ver zoek van der Regeer in g de taak van den heer Kan had overgenomen en ,jbij de uit werking van plannen rekening" zou houden met de opvatting der Regeering", aldus ver meldden de dagbladen veelbelovend. De Burgemeester van Velsen nam wat meer tijd verspilde deze niet aan het hooren van de besturen der Vakorganisaties en publiceerde tenslotte een lange reeks van maatregelen door hem noodig geoor deeld. Inmiddels verbeterde de toestand in het bedrijf niet onbelangrijk. Ongeveer vijftig procent van de vloot kwam dientengevolge in de vaart en dusbesloot de Minister nog maar wat te wachten met bet zeggen van zijn meening over de door den Burge meester voorgestelde maatregelen Zie hier wat tot dusver alle plannen makerij en Commissie-arbJdd opleverde. Het standpunt der arbeidsorganisaties kan onder die omstandigheden niet twijfelachtig zijn. Men is niet in staat of niet 'bereid ge weest, zelfs onder den enormen druk der crisis, waarin veel, dat al te gammel was. waarschuwend ineenkraa'kte, zoodanige re organisaties aan te brengen, dat grooter weerstand voor het bedrijf werd verkregen. De Overheid zelf met een groot kapi taal bij het bedrijf betrokken is tot dus ver niet bereid gebleken deze zoo hoog noodige reorganisatie in het bedrijf te be vorderen middels financieels en andere hulp verleening. Waar niets van dit alles geschiedde, waar zelfs geenerlei aanvang werd gemaakt met deze vóór alles noodigen arbeid, blijve men van de loon- en arbeidsvoorwaarden der arbeiders af. Herhaalde malen hebben wij ons met rooten nadruk bereid verklaard onze daad werkelijke reorganisatie-maatregelen als noodig waren om de capaciteit en het weer standsvermogen van het bedrijf op te voeren Arbeidsverruiming en grooter arbridszeker- heid voor zeelieden, havenarbeiders en an dere vissoherijarbeiders stond ons daarbij voor oogen. Men is onwillig, dan wel onbekwaam ge weest deze aangeboden medewerking te be nutten. Welnu, dan bestaat er ook voor ons geen enkele reden om afstand te doen van ook maar de kleinste rechten of voordeden in de latere pjaren verworven. Studie-commissies en plannenmakers heb ben nu voorloopi'g op den achtergrond te treden. Zij hebben hun tijd gehad! De baan vrij voor beide partijen in het bedrijf zelf! Nu allereerst de onderlinge verhoudingen, met of zonder strijd, weer geregeld en don zullen wij verder zien. Met het mes op de keel verleenen wij geen medewerking aan weikc reorganisatie oko. Zeelieden, havenarbeiders, vcschfcnechts, kolenwerkers, metaalbewerkers. P. VERMEULENSCHOOL. In een bestuursvergadering van de P. Vermeulenschool is als lid van het bestuur gekozen vacature J. G. ten Broeke Sr. de heer P. W. Maris. De voorzitter herdacht in deze vergade ring wijlen den heer Ten Broeke, die ge durende het bestaan der School zich als een werkzaam en trouw lid heeft dóen ken- men, TEGEN VERHOOGING VAN INVOER RECHT. De vereeniging van haringimporteurs in Hamburg heeft 4zich met een bezwaarschrift tot het betrokken ministerie gewend, waar in zij zich tegenstandster van een verhoo ging der invoerrechten op gezouten ha ring verklaart. VELSEN VELSER JONGEREN BOND OPGERICHT. ORGANISATIE MET GROOTE PERSPECTIEVEN. Alhier 5s onlangs opgericht de Velser Jon geren Bond, een vereeniging, die zich ten dioel stelt, de geestelijke, lichamelijke en maatschappelijke ontwikkeling van jonge menschen te bevorderen teneinde aldus mede te wenken aan de ouHtureele ontwikkeling van het Nederlandsche volk. Het voorloopig 'bestuur is samengesteld als volgt: Ds. J. Th. Meyer. Ned. Hervormd pre dikant, voorzitter, de dames Deinum en Kuiper en de heeren P. van Geelen. penning meester, J. Kooien srcVfetaris, J. W. van Oos- terom, C. J. van Oost, Geerlofs en Th. Deinum. Enkele vooraanstaande personen in deze gemeente zullen nog worden aangezocht om als commissaris van den bond op te tre den. Spelleider is de heer R. O. Matthey. Ds. Meyer, die het initiatief tot oprichting van den Velser Jongeren Bond heeft geno men vertelde ons nog het een en ander om trent het doel en streven van deze organi satie, waarvoor ongetwijfeld een ruim arbeids veld braak ligt. De bond, zeide ds. Meyer ons, zal werken in den geest van de Amster damsche Maatschappij voor Jongemannen. Het gaat ei- vooral om. het jeugdwerk op breederen grondslag ter hand te nemen dan tot nu toe is geschied. Er moet voor de jeugd veel meer gedaan worden en anet de oprich ting van den bond hoipen we vooral ook door middel van de sport ons doel te bereiken De sport blijft echter steeds „miclidel" en niet het doel. We houden vast aan een harmo nische ontwikkeling in gepaste begrenzing We vroegen ds. Meyer of de vereeniging een ohristeliijke vereeniging is of een neutrale. Aan de jongens en meisjes, die zich bij ons wenschen aan te sluiten worden ten op zichte van hun godsdienstige gevoelens geen eischen gesteld, was het antwoord. De leiders en leidsters moeten echter de Christelijke geloofsovertuiging zijn toegedaan. De "vereeniging krijgt als sportterrein de beschikking over een deel van de fraaie weide gelegen tusschen den Zeeweg IJmuiden en het landgoed „Slingecrduin", welke door den eigenaar Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden beschikbaar' is gesteld. Er zal voetbal-, 'korfbal- en sdagbalspel be oefend worden, zoo mogelijk in verband met een Zaterdagmiddag-competitie. Later zal eventueel het hockeyspel eveneens worden beoefend. Ds. Meijer zeide, dat het voorioopig bestuur de grootst mogelijke medewerking had ont vangen. Zoo verleende Jhr. Boree'l toestem ming voor het maken van wandeltochten in het, Heer en duin. De ,,oprichtingsa.vond" zal gehouden worden Woensdag 30 November a s. in Concordia. Als spreker zal dien avond optreden Mr. H. de Jong, een der directeuren van de A. M. V. J. ds. Meyer zal het een en ander vertellen over het werk van den Velser Jongeren Bond. Voorts zal een vertooning plaats vinden Tan de film „Contrasten", de fraaie film van de A. M. V. J., die in de geheede Nederlandsche pers zulk een gunstige beoordeeling heeft ge vonden. In de statuten vind enwe o.a. nog vermeld dat als middelen ter bereiking varT het doel kunnen strekken: a. deskundige leiding: b. jongenswerk; c. clubgebouw; d. organiseeren van trektochten; e. sportterreinen en andere niet in strijd met de statuiten zijnde wettige middelen. De vereeniging onderscheidt haar leden in. gewone leden, stemgerechtigde leden, oud leden en eereleden. Tot gewone leden kan nen door het bestuur worden aangenomen jonge menschen tusschen 14 en 30 jaar. Stemgerechtigde leden zijn zij. die den leef tijd van 18 jaar bereikt hebben en 2 jaar lid van dié vereeniging zijn. Tot oud-leden kunnen door het bestuur worden aangeno men personen boven 25 jaar, die gewoon lid der vereeniging zijn geweest, dan wel een leidende functie hebben 'bekleed in eenigen vereenigingsanbeid. De leiding der vereeniging is opgedragen aan een bestuur, waarvan de leden minstens 23 jaar oud moeten zijn en waarvan het aan tal leden minstens 5 zal bedragen. Het. dage lij ksch bestuur wordt gevormd door den voorzitter van het bestuur met dsn secretaris en den penningmeester. Dit dagelijksch be stuur wordt door het bestuur onderling uit zijn midden gekozen. Alle leden van het bestuur moeien In een vereenigde vergadering" van Commissarissen, bestuur en stemgerechtigde leden, waarin hun installatie plaats vindt, een verklaring afleg gen, waarin zij instemming betuigen met het geestelijk doel van den bond. HINDERWET. B. en W. van Velsen brengen ter kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen van: a. de Coöperatieve Bakkerij „Aurora" te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar bakkerij, door het bijplaatsen van een electromotor van 11/2 P.K. en het ver vangen van een electromotor van 112 P.K. door een van 2 P.K., in het perceel Casem- brootstraat no. 40; b. de firma J. L. H. Smits en Co. te Am sterdam (Chemische fabriek ..Velsen"), om vergunning tot het wijzigen van haar fabriek door het vervangen van een electromotor van 25 P.K. door een van 5 PK., in het perceel Kanaalkade no. 41 te Velsen; c. J. Gorter te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij door het bijplaatsen van een deegmachine aange dreven door een electromotor van 11/2 P.K., in het perceel Snelliusstraat no. 1 (hoek Ken- nemerlaan),

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12