UIT HET BUITENLAND Vorderingen ter Ontwapeningsconferentie. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG TWEEDE BLAD. 23 NOVEMBER 1932 Heden zal Hitler's beslissing vallen.In nationaal- socialistische kringen wordt bezwaar gemaakt tegen aanvaarding van de opdracht. Toe naderingspogingen tusschen Nazis en Duitsch- Nationalen. Uit Genève: Zal Duitschland weer naar de Ontwapeningsconferentie terugkeeren? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. ferentie heeft geen zin. zoolang geen overeen stemming tusschen, de groote mogendheden is bsreikt. Van bevoegde Duitsdhe zijde wordt met 'betrekking tot de bespreking van Von Neu- rath met Simon nadrukkelijk vastgesteld, dat bij dfze gelegenheid duidelijk en on dub belzinnig de Duitsdhe eisch inzake rechts gelijkheid aan de orde is gesteld. Volgens de Duitsche opvatting bevat het Engelsche plan zeikere mogelijkheden voor verdere onderhandelingen. Von Neurath zal heden Woensdag onder handelingen met Henderson en Aloisi voeren. Aan Duitsche zijde ziet men geen aanlei ding tot optimism?. De reis van Herriot naar Genève. welke oorspronkelijk was vastgesteld op 23 No vember. is voor ombepaalden tijd uitgesteld. Herriot acht het niet ncodig thans te Genève te zijn, aangezien de werkzaamheden der ontwapeningsconfren t ie niet voor 28 November zuilen beginnen. Ook de verhinde ring van MacDonald zou 'n zekere rol hebben gespeeld bij het besluit van Herriot. Adolf Hitler. Het memorandum dat Adolf Hitler van daag aan rijkspresident von Hindenburg zal doen overhandigen, is, naar de D.A.Z. meldt Dinsdagavond door een commissie, waarin in de eerste plaats Strasser, Frdck en Goebbels zitting hadden, ontworpen en nog in den loop van den nacht aan Hitier voorgelegd- Naar dit blad verder verneemt zal de eisch be treffende een presidentieel.kabinet het twee de deel van het memorandum in beslag ne men. In dit verband zouden positieve voor stellen worden gedaan, die vooral daarvan uitgaan, dat de nationaal socialisten een autoritaire regeeïing steeds voor noodzake lijk gehouden hebben en zich thans ook prac tisch voor een dergelijke oplossing ter be schikking willen stellen. De „Boersenzeitung" gelooft, dat de leider der NSDAP ondanks gerechtvaardigde twijfel aan de uitvaarbaarheid van een parlemen taire oplossing goed zou doen de poging te wagen en onderhandelingen te voeren met andere partijen in den geest van de opdracht van Hindenburg, alleen reeds opdat zijn bezwaren in verband met de practische uit voerbaarheid der parlementaire oplossingen eventueel zouden worden bevestigd. Dinsdag in de late middaguren aldus meldt V. D. ons had het den schijn, dat de leiding der NSDAP. geneigd was zich po sitief in te stellen, op de opdracht van den Rijkspresident aan Adolf Hitler verstrekt en de door den Rijkspresident geWenschte ge- dachtenwisseling met de partijen aan te van gen. Alvorens evenwel definitief besloten zdl worden de opdracht te aanvaarden, zullen nog breedvoerige beraadslagingen moeten plaats hebben, waarbij ook contact zal wor den gezocht, met andere vooraanstaande per soonlijkheden uit het openbare leven. Van welingelichte zijde wordt er de aan dacht op gevestigd dat de voorwaarden bij de eerste besprekingen van den Rijkspresi dent met de partijleiders reeds in zekere mate zijn toegelicht. Dit geldt met betrek king tot het Centrum ook voor de kwestie van het dualisme Rijk-Pruisen. Voorts meldt V. D. nog: De beslissing van Hitler of hij de opdracht van. den Rijkspresident inzake' de vorming van een kabinet op parlementairen grond slag zal aannemen is Dinsdagavond niet meer gevallen en zal pas Woensdag in den loop van den ochtend worden genomen. Aan genomen wordt dat het antwoord schrijven van Hitier Woensdagochtend den Rijkspresi dent zal worden overhandigd. In de avonduren zijn in nationaal socia listische kringen opnieuw bezwaren gerezen tegen de aanvaarding van de opdracht, aan gezien een indirect contact met andere par tijen toch niet het resultaat heeft gehad, dat men meende te mogen venvachten. Niette min is thans nog niet aan te geven hoe het definitieve antwoord van Hitier z^l luiden. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" meldt, dat krachtige pogingen in het werk worden gesteld om toenadering tusschen Nationaai- Socialisten en Duitsch-Nationalen te ver krijgen, welke men nog wensclit uit te brei den tot de Duitsche Volkspartij en de Stahl- helm. In het Nationaal-Socialistische hoofd kwartier te Berlijn is o.a. de Hertog van Co- burg aangekomen, die zich voor deze pogin gen beschikbaar heeft gesteld. Naar in poli tieke kringen verluidt had de oud-president van de Rijksbank Dr. Schacht een bespreking over deze kwestie met den Duitsch-Nationa len partijleider Dr. Hugenberg. Al deze po gingen hebben ten doel een meerderheid voor eèn nieuw kabinet te vinden, hoewel zij tegelijkertijd ter strekking hebben, om. in geval bij gebrek aan een parlementaire meer derheid een presidentieel kabinet zal wor den gevormd, de basis voor zulk een kabinet te verbroeden. GENèVF. Van welingeliohte Fransche zijde wordt met betrekking tot de besprekingen, die Paul Boncour Dinsdag met Simon en Nor man Davis heeft gevoerd over de Duitsche eisch tot gelijkgerechtigdheid. medege deeld, dat van Engelsche en Amerikaansche zijde de grootste moeite wordt "gsdaan om Duitschland naar de Ontwapeningsconfe rentie te doen terugkeeren. Frankrijk heeft zijn plan aan de groote mogendhEden voor gelegd, Het is nu aan Duitschland, te ver klaren. of het dit plan wil aannemen of niet. De houding van de Fransche regeering tegenover de Duitsdhe eisch tot gelijkge rechtigdheid is geenszins negatief. De Fran- sche regeering is thans bereid met de an dere mogendheden te onderhandelen. Een behandeling van het Fransche plan in de hoofdcommissie van de Ontwapeningscon- Gemtève. Japan eischt Volkenbonds interventie tegen China. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Tokio heeft den Japanschen gevolmach tigde te Genève Matsuoka opdracht gege ven te eischen, dat de Volkenbond een inter nationale handelsboycot tegen China zal overwegen aangezien de Chïneesche politiek in strijd is met de internationale verdragen. De maatregelen der Chineesche regeering tegen Japan dienen ontoelaatbaar te worden verklaard. Met het dreigement van een inter nationale handelsboycot tegen China dienen tegelijkertijd verschillende bepalingen van het Volkenbondspact te worden gewijzigd. Hoofdcommissie der ontwape ningsconferentie nog niet bijeen. Henderson heeft in de zitting van het bu reau der On twapeningscon ferentie mede gedeeld, dat de hoofdcommissie waarschijn lijk nog niet in de week van 28 November zal bijeenkomen, aangezien tot nu toe nog geen overeenstemming is bereikt tusschen de groote mogendheden betreffende de hangen de belangrijke kwesties. Economische Wereldconfe- rentie pas in April of Mei? De kleine organisatiecommissie van den Volkenbondsraad voor de bijeenroeping van de Economische Wereldconferentie, heeft heden na een langdurige geheime bespreking besloten, den definitieven datum voor de opening der conferentie pas in de Januari- zitting van den Volkenbondsraad vast te stel- 1 len. De voorbereidende commissie van des kundigen is in verband hiermede voor een tweede zitting in het begin van Januari bij een geroepen. De Economische Wereldconferentie zal naar aanleiding van de besprekingen van Dinsdag waarschijnlijk niet vóór het einde van April of begin Mei 1933 bijeen komen. Amerika's houding ten opzichte van Mandsjoekwo. Het Amerikaansche departement van bui tenlandsche zaken, hoedt zich er angstvallig voor iets te zeggen dat uitgelegd zou kunnen worden als het oefenen van druk op den Vol kenbond om de conclusies van het rapport- Lytton te aanvaarden. Het is voornemens een volledig stilzwijgen te bewaren gedurende de besprekingen te Genève. In goedingelic-hte kringen gelooft men dat als de Volkenbond zich tegen Japan uit spreekt in het. geschil van dit land met China alle mogendheden zouden verklaren dat zij Mandsjoekwo niet- zullen erkennen, welke gedragslijn, naar reeds lang duidelijk is, de Vereenigde Staten voornemens zijn te vol gen. In geval van niet-erkenning zal naar ver ondersteld wordt het nieuwe regime in Mandsjoerlje door zijn eigen gewicht, ineen storten. Duitschland. Alle socialistische bladen in Rijnland verboden. Op last van den opperpresident van het Rijnland zijn volgens het W.B. alle te Essen, Duisburg, Dussekiorp, Crefeld, Neuss en Wup- pertal verschijnende sociaal-democratische bladen tot en met Zaterdag a s. verboden Aanleiding voor dit verbod vormde een. arti kel: „Brachts's komedianterige Hauptmann- hulde", dat op 17 dezer was verschenen. Communistische putschplannen ontdekt. Als verdacht van de voorbereiding van een „Putsch" zijn in den nacht op Dinsdag te Ludwigshafen 16 leiders der Communistische Partij gearresteerd. Bijzonderheden zijn van officieele zijde nog niet ontvangen. Naar bij het verhoor zou zijn gebleken, zou hier sprake zijn van een omwentclingsplan dat een vrij groot gebied zou omvatten. Rijksdagverkiezingen kostten acht millioen mark. De kosten der beide jongste Rijksdagver- kiczingen hebben volgens Wolff elk om streeks 4 millioen. in totaal dus 8 millioen mark bedragen. Vroegere Rijksdag-verkiezin gen vereischte gemiddeld slechts 3 millioen mark. Van de kosten moet het Rijk 80 pet. dragen, terwijl de resteerende 20 pet. ten laste der gemeenten komt. Nazis weer terug in den Landdag. De nationaal socialisten hebben gisteren weer deelgenomen aan de zitting van den Beierschen Landdag, nadat de maatregelen welke genomen waren naar aanleiding van de incidenten op 17 Juni waren inge trokken. Joegoslavië. Terreur tegen de Italianen op het eiland Brazza? De Italiaansche pers volgt aan de hand van berichten uit Weenen en Belgrado met aandacht de ontwikkeling van den politieken toestand in Zuid-Slavië. Een rechtstreeks be richt uit Zara maakt pas nu melding van het feit. dat eenige dagen geleden op het Dalma- tische eiland Brazza. dat voor Spalalo is gele gen. ongeregeldheden hebben plaats gehad. Er zouden gewelddaden zijn gepleegd jegens Italiaansche bewoners. In het plaatsje San Giovanni zouden sterke groepen de huizen van Italiaansche burgers hebben bestormd, terwijl de graven van Italiaansche families zouden zijn geschonden. Er zou aanzienlijke schade tijn toegebracht aan eigendommen van Italiaansche burgers. De Zuid-Slavische politic zou de demonstranten hun gang hebben laten gaan en pas hebben ingegrepen nadat de Italiaansche consul-generaal te Spalato had verzocht de belangen der Italia nen te beschermen. Er zijn eenige arrestaties verricht. Amerika. Democratische congresleiders tegen schrapping der schulden. President Hoover, de secretaris van de schat kist Mills en Roosevelt, die in gezelschap van prof. Moley was verschenen, hebben gister middag in" het Witte Huis een bespreking gehouden van 2 uur over het probleem der oorlogsschulden. In de officieele verklaring, die over dit ondehoud is gepubliceerd wordt gezegd, dat president- Hoover en Roosevelt uitvoerig de hangende problemen besproken hebben. Zij hebben den indruk, dat een stap vooruit is gedaan. De president zal hed?n. Woensdag met de congresleiders onderhan delen en de problemen verder uitwerken. Roosevelt zal Woensdag na een bespreking met de democratische congresleiders naar Warmsprings vertrekken. De democratische congresleiders hebben besloten, zich te verzetten tegen alle pogin gen tot verlaging of schrapping der oorlogs schulden. In het staatsdepartement zijn aan- wijzigingen ontvangen, die tot de conclusie leiden, dat Italië de annuïteit van December zal betalen. Nog een niet-betaler. Ook de Poolsche gezant heeft het staaTs- departement namens zijn regeering uitstel van schuldbetaling verzocht. Spamje. Proces over de staatsgreep van '23. Te Madrid is gisteren naar Reuter meldt het proces begonnen betreffende den staats greep van 1923. die door den intusschen overleden generaal Primo de Rivera werd on dernomen. Aangeklaagden in dit proces zijn generaals en ministers uit den tijd van de dictatuur van Primo de Rivera. Het gerechts hof bestaat uit 21 vertegenwoordigers van het Spaansche parlement. Het- proces zal vier da gen duren. Roemenië. Geen non-agressiepact met Rusland? De „Donaupost" verneemt uit Boekarest, dat de onderhandelingen tusschen Roemenië en Sovjet Rusland over het nonagressiepact definitief mislukt zouden zou. De Minister van Buitenlandsche Zaken Titulescu zal waarschijlijk reeds morgen in het parlement nadere bijzonderheden mcdedeelen. Rusland. Zes doodvonnissen wegens sabotage. Zes communistische beambten, werkzaam op de collectieve boerderijen zijn naar Reuter uit Moskou meldt, door de speciale recht- Een goede week. Een nieuwe Amerikaansche concessie. De goede zijden van het Fransche plan. Een flinke redevoering van Sir John Simon. Wat zal de nieuwe Duitsche regeering doen? (Van onzen correspondent). Genève, 19 November 1932. Het is ook in deze week goed met de Ont wapeningsconferentie blijven gaan. Er zit thans voortgang in de besprekingen. Voor zitter Henderson zorgt wel daarvoor. En de verschillende delegaties blijven thans een bemoedigende bereidwilligheid tot concessies over en weer toonen. Als nu de komende be sprekingen in Volkenbondsraad en Volken- bondsvergadering over Mandsjoerije maar niet tot een verscherping van óe spanning in het Verre Oosten leiden en als voorts de nieuwe Duitsche regeering de internationale politiek van von Papen blijft volgen, die de Duitsche gelijkheid door ontwapening der andere staten en niet door herbewapening van Duitschland zelf nastreefde, dan zal ver moedelijk het jaar 1933 de bekroning bren gen van al het voorbereidende- werk, dat hier in dit jaar 1932 verricht is: een Ontwa pen Lngsconventie In de eerste plaats is een nieuwe Ameri kaansche concessie aan de Fransche veilig- heidsschool te vermelden. De Amerikaansche gedelegeerde deelde in het Bureau mede, dat Amerika zich niet langel- er tegen verset, dat in de Ontwapeningseonventïe een ver plichting voor de regeeringen zal worden op genomen, om een nauwkeurig toezicht op de particuliere wapenfabricage t-e houden en daaromtrent jaarlijks aan de permanente ontwapeningscommissie rekenschap af te leg gen. Nadat de vorige week Amerika. Engeland en Italië den Franschen wensch ingewilligd hebben, dat deze permanente ontwapenings commissie het recht van enquête zal hebben in landen, die er van verdacht zouden wor den de ont-wapeningsvoorschriften niet strikt na te leven, is deze nieuwe Amerikaansche concessie niet alleen te waardeeren als een nieuw blijk, dat Amerika bereid is in het be lang van het succes der Ontwapeningscon ferentie eigen inzichten op te offeren, doch ook als een nieuw uit den weg ruimen van een der bekende hinderpalen, die Frankrijk en de aanhangers der Fransche veiligheids- school huiverig maakten in bewapeningsver mindering van eenige beteeken is toe te stemmen. Dat Amerika aan deze nieuwe con cessie aan de Fransche veiligheidsschool we der de voorwaarde verbond, die Amerika, Engeland en Italië de vorige week aan hun toestemming tot het recht van enquête ver bonden, namelijk dat de Ontwapeningscon ventie inderdaad een aanzienlijke' mate van -bewapeningsvermindering zal verwezenlij ken. is niet verwonderlijk en als een druk te meer in de richting van ontwapening zelfs dankbaar te begroeten. Niet alleen Amerika bracht echter goed nieuws deze week, doch ook Frankrijk en En geland deden dit. Frankrijk door de officieele indiening van het nieuwe constructieve ont wapening-en-veiligheidsplan, England door de uitstekende redevoering van zijn Minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon ten gunste van de erkenning van de recht matigheid van Duitschland's eisch naar rechtsgelijkheid. De Fransche regeering heeft deze maand een taktische fout begaan door haar plan bij stukjes en brokjes bekend te maken. Eerst sprak Herriot er over in de Fransche Kamer, toen Paul-Boncour in het Bureau der Ont wapeningsconferentie en eindelijk volgde deze week de officieele indiening. Het gevolg van deze methode is geweest dat op het oogenblik der officieele indiening het goede' uit het Fransche plan reeds zoo vaak erkend cn geprezen was. dat men thans uit zuivere reactie het plan-Herriot-Boncour meer met het oog der kritiek ging bekijken. En daar het Fransche plan natuurlijk nog op verschil lende punten aanleiding tot gerechtvaardig de kritiek biedt, was het vrijwel algemeene oordeel: „teleurstellend, het beantwoordt niet aan de hooge verwachtingen, die Her- riot's eerste rede had opgewekt!" Ik zal de laatste zijn. om te beweren, dat het nieuwe Fransche plan feilloos is. Vooral teleurstellend is, dat Herriot niet den moed heeft gehad ook ten aanzien van het oor logsmateriaal de logische consequenties te trekken, die hij wel ten aanzien van de leger- organisatie uit de stelling getrokken heeft, dat de aanvalskracht der militaire strijd krachten zooveel mogelijk verzwakt moest worden. Doch de aanwijziging van de weinig aantrekkelijke gedeelten uit het Fransche plan mag ons toch niet er van weerhouden het goede, dat het bevat, te blijven erkennen en waardeeren. Wij mogen dus niet vergeten, dat wij thans zwart op wit hebben een voorstel der Fran sche regeering tot een unificatie der legeï- organisatie op het geheele vasteland van Europa, dus ook in de overwonnen stalen uit den wereldoorlog, die geheel in strijd ls met de tot dusverre door Frankrijk als onschend baar beschouwde bepalingen van het verdrag van Versailles! Deze eerste erkenning van de wenschelijkheid van een wijziging van het verdrag van Versailles blijft de groote ver dienste van Herriot. En verder mogen wij evenmin voorbijzien Frankrijk's bereidwillig heid tot een legerhervorming in den geest van het militieleger, met verkorten dienst tijd en vermindering van het aantal dienst doende soldaten. Evenmin als wij vergeten mogen, dat het thans officieel ingediende Fransche plan voor het eerst afziet van den eisch, dat ook Amerika en Engeland mili taire sanctieverplichtingen tot bescherming van den staat, die het slachtoffer van een aanvalsoorlog geworden is, op zich zouden nemen! Ook degenen, die niet tot de bewonderaars van Sir John Simon behooren, erkennen de verdiensten van zijn belangrijke flinke rede voering van Donderdag. Welk een verschil tusschen die spitsvondige, een bepaald oor deel vermijdende Britsche nota van Septem ber en zijn onomwonden verklaring van thans, dat Duitschland recht heeft op rechts gelijkheid! Zonder eenige aarzeling was ook zijn gevolgtrekking uit deze stelling: „Voort aan zal slechts éénzelfde conventie het ont- wapeningsrecht moeten bevatten voor alle staten zonder onderscheid, overwinnaars en overwonnenen! Met het inwerkingtreden der Ontwapeningsconventie zullen de ontwape ningsvoorschriften der vredesverdragen moe ten verdwijnen. En Duitschland zal niet al leen formeel de rechtsgelijkheid moeten ver krijgen doordat één enkele conventie allen zal binden, doch ook materieel zal Duitsch land gelijkheid van recht moeten bezitten!" Sir John Simon's betoog voor de ..kwalita tieve gelijkheid" van alle staten, wat natuur lijk niet met de ook door niemand verlangde „kwantitatieve gelijkheid" verward moet wor den, wekte zulke voldoening in Duitsche kringen, dat ee"n enkel woord van instem ming der Fransche regeering met. dit betoog waarschijnlijk voldoende zou zijn geweest, om Duitschland naar Genève terug te bren gen. Helaas. Nassigli sloot zich wel aan bij den wensch, dat Duitschland zou terugko men, doch niet. v*fidrukkelijk bij Simon's be toog. Het wachten tttans dus op een Fran sche aanvaarding der Engelsche steiiing. Doch eerst zal de Duitsche regeeringscrlsis moeten worden opgelost en de nieuwe Duit sche regeering te bevestigen hebben, dat ont wapening der anderen en niet herbewape ning van Duitschland haar doel blijft: B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. back te Otradnaya Staniisa Noord-Kauka- sus> ter dood veroordeeld wegens het sabo- teeren van de graai:plannen der Sovjet-re- g-.ering. De rechtbank heeft hierdoor een bijzonder vonnis gewezen, daar tot dusver Ieren der communistische partij er met lich:ere straffen afkwamen Engeland. Wereldconferentie in het Lagerhuis ter sprake. De koning heeft gisteren het parlement geopend met een rede. waarin hij o.m. de aandacht vroeg voor de a.s. wereldconferen tie, de ronde tafelconferentie en de ontwa peningsconferentie. Bij de debatten zeide MacDonald in het Lagerhuis o.a.. dat hij toegeeft, dat aan de economische wereldconferentie eenige moei lijkheden in den weg staan. De Engelsche regeering doet echter haar best. de conferen tie zoo spoedig mogelijk te doen plaats heb ben. Betreffende de ontwapcnlntskwestie wilde hij aan de verklaringen van Simon In het Huis en te Genève niet toevoegen. De regeering heeft Simon te Geneve doen weten, dat zij een volledig vertrouwen in hem stcld. Sir Herbert Samuel (Liberaal) sprak ver volgens afkeurend over de tarieven-politiek en de regelingen van Ottawa. De tolmuren moeten zoo spoedig mogelijk worden afge broken. De economische wereldconferentie moet in ieder geval maatregelen treffen tegen ieder verhooging van tarieven. De leider der opposities Lansbury eisch te de definitieve vaststelling van den datum der economische wereldconferentie. Het heeft in het geheel geen zin de conferentie bijeen te roepen, indien de Britsche regeering haar douanepolïtiek niet wijzigt. Lansbury be klaagde zich voorts over de Engelsche poli tiek tegenover Ierland. AMY MOLLISON VLIEGT TOCII ALLEEN NAAR ENGELAND LONDEN. 22 Nov. .V.D.) Na een verder tele fonisch onderhoud met haar echtgenoot heeft Amy Mollison besloten, omstreeks 9 De cember in een solovlucht, naar Engeland te rug te vliegen. Zij zal wederom do westelijke route nemen en hoopt een nieuw record tc vestigen. ONTAARD ECHTPAAR. PARIJS. 22 November 'V.D.) In het dorp Loye in de nabijheid van Avranches bewoon de een landarbeidersgezin met een vijfjarig dochtertje van den 65-jnrigen vad ~r van de vrouw, een klein huisje. Er hee rechte voort durend ruzi? tusschen het ech'paar en den ouden man. Nadat er gisteren weer ruzie was geweest, wierpen do man en do vrouw zich op den vader cn sloegen hom dood. De vad:r nam toon het vijfjarig dochtertje, dat de misdaad had gezien en een lastige getuige kon worden, mee naar het in de nabijheid gelegen bosch en hing zijn kind aan een boom op. Dorpsbewoners vonden het lijkje en stelden de politie op de hoogte, die de beide misdaden ontdekte en het ontaarde echtpaar arresteerde. WEER NAAR HET GRAF VAN TOET ANKHAMEN. AI.F.XANDRIc 21 November «RcutroV De Engelsche onderzoeker Howard Carter is heden van Cairo naar Luxor vort rokken. Ilij zal weldra tos amen met den Egyrptisdhen mi nister van onderwijs do noodige st.apnen on dernomen. om het graf van Toetanikhamen weder te openen. HONORARIUM VAN 250.000 GETOUCHEERD. HAAGSCH ADVOCAAT VAN BERISPT. Dc Raad van Toezicht en Discipline van de Orde van Advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden hoeft een berisping uitge sproken jegens een advocaat in Den Haag, die voor zijn bemiddeling bij do oprichting der maatschappij ..Lotisico", wclko maat schappij later moeilijkheden kreeg Ingevolge dc lotcrijwel een bedrag van 250.000 ont vangen heeft, welk bedrag hem aanvankelijk was toegezegd door de beheerders de hoeren Haighton. doch dat later uit het actief van ..Lotisico" is betaald. De advocaat heeft, inmiddels 205.000 terug gestort, zoodat hij f 45.000 ontvangen heeft, hetgeen dc Raad nog te hoog en niet in evenredigheid met het gepresteerde achtte. AGENDA. WOENSDAG 23 NOVEMBER Concertzaal: Concert Die Spaerne-sanghers 8 uur. Palace: „Fraulein false h verbunden". Op het tooneel: The Spyra's Mcnsch of Pop? 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Dc man zonder naam". Op het tooneel: Jackie Collier, ele gant draadact. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tarzan" voor de derde week. 8.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Hcuff, 107.30 uur. Statenzaal. Prinsenhof. Gemeenteraad. 1.30 en *s avonds. DONDERDAG 24 NOVEMBER Bioscoopvoorstellingen. Statenzaal. Prinsenhof. Gemeenteraad. 1.30 Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman llcutf, 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Raadhuis. Gemeenteraad 8 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeljer en Zn.. Barteljo- risstraat 11, Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkwes 13. Tel. 11783.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5