De verkiezingen in België Liefde de Sterkste HET 25-JARIG BESTAAN DER STICHTING „WOLFHEZEN" (c Wolfhcicn is Maandag herdacht. Het jubilccrcndc bestuur temidden van de bloemen. HET GROOTE VEILINGGEBOUW, dat op de nieuwe groente- en fruitmarkt te Den Haag gebouwd wordt is voor een groot gedeelte thans gereed. Het nieuwe gebouw in wording. HAROLD LLOYD, de bekende filmacteur, die deze week een bezoek aan Amsterdam bracht, arriveerde Maandag in de hooïdstad. Harold (x) bij zijn aankomst. DE VERKIEZINGEN IN BELGIë. Prins Leopold vervult zijn stemplicht. De Verkiezings-Zondag is overal in België rustig verloopen. HET WINTERVERBLIJF DER PAPEGAAIEN IN DEN ROTTERDAMSCIIEN DIE RENTUIN. Over gebrek aan Spraakzaamheid bij hun gasten hebben <-_c verzorgers niet te klagen. EEN WERELDREIS VAN ZES MAANDEN. Het Eitgelsclte s.s. ..Empress ol Britain" van de Canada Pacific-liin is van Liverpool vertrokken voor een wereldreis van zes maanden. IN VI.IF WEKEN TIJDS is tweemaal ingebroken in een sigaren-depót aan de Nieuwe Ziids Voorburgwal te Amster dam. De laatste maal. toen reeds een gat in het plafond gemaakt was, werden de dieven in hun arbeid gestoord en konden slechts voor een waarde aan sigaren van ongeveer 2U0 sulden buit maken. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL (.Nadruk Verboden). 25) HOOFDSTUK 20. Liefde heeft den sleutel. Belle Lucas, de bewoonster van het kleine flat in Maida Ville, zat all-sen in haar boudoir; haar oogen staarde doelloos voor zich uit en haar kin rustte in haar gemani cuurde handen met puntige nagels, die hard- xood gelakt waren. Zij had reeds twee uren zoo gezeten, sedert zij thuisgekomen was. kort. na het vertrek -van Max en Hetty. Een open - deur leidde naar haar slaap kamer en op het bed lagen de kieeren. die Hetty daar had laten liggen, nadat zij zich in avondtoilet gestoken had. Ze behoorden aan het meisje, dat op het punt stond de vrouw te worden van den man, met wien zij gehoopt zelf te kunnen trouwen; dat kon er niet toe bijdragen, dat zij vriendelijk jegens dat meisje gestemd -was. „Ik ben nieuwsgierig, waardoor zij hem aan getrokken heeft, die bletke kat, met haar water en melk gezicht", mompelde ze kwaad aardig. En juist was ze opgestaan om zich zelf in den spiegel te bekijken, toen er ge scheld werd. Ze opende de voordeur en toen zij Hetty zag staan met bleek gezicht en verwarde oogen. vroeg zij op scherpen toon of er iets gebeurd was. „Waar is Max?" vroeg ze met ingehouden adem. „Hij isiemand heeft hem een slag ge geven en hij is in zijn flat. Zij zeiden iets van de politie; ik ben direct weggeioopen", zei Hetty met toonlosze stem. Iemand, die goed geluisterd had, zou dade lijk gemerkt hebben, dat haar zenuwen tot het uiterste gespannen waren Maar zooals zoovele vrouwen had Belle Lucas geen unededoogen voor haar eigen sekse. „Dus je bent weggeloopen en hebt hem aan zijn lot overgelaten, in handen van zijn vijanden! Een lief soort vrouw zal jij voor Max worden. Ik zou bij hem gebleven zijn door dik en dun en iemand die hem durfde aanraken zou met mij nog pist klaar zijn geweest", en de -vrouw trok Hetty naar bin nen en gooide de deur met een slag dicht. Haar vlug instinct zei haar waarom de vrouw zoo'n teedere belangstelling voor Max aan dtr dag legde en zoo woedend op haar was. ,.Is hij erg bezeerd? Wie heeft het gedaan?' vroeg Belle Lucas met snijdende stem. „Ik geloof niet, dat hij ernstig bezeerd is het was een der gasten, die met hem twistte" zei Hetty met tact. want zij wilde Jack's naam in deze vreeselijke geschiedenis niet noemen. De volgende vraag werd als een geweer schot op haar afgevuurd. „Zal zijn -toestand goed genoeg zijn om morgenochtend to trouwen?" „Wat bidoelt u?" vroeg Hetty, en ze keek de vrouw met groote oogen aan. ..Dat zal ik je zeggen", was het prompte antwoord. „Trouwens, houd je maar niet- van de domme! je hebt nu de kans er vandoor te gaan. wat Max betrsf-t- en het terrein voor mij vrij te laten. Ik heb wat geld. Hij was van mij. tot jij in zijn leven kwam en hij zal weer van anij zijn als jij met je poppen gezichtje weg bent", legde Belle Lucas uit. Hetty's hart sprong op! Het scheen wer kelijk een prachtige kans maar toen dacht zij aan haar kleine zusje in Devonshire, dat aan de genade van Max Reiss overgeleverd zou zijn als zij haar achterliet en zij had geen enkele aanleiding om te gelooven. dat hij vriendelijk zou zijn tegen een kind wiens zuster zijn dierbaarste wensen had gedwars boomd. Zij vertelde Belle eerlijk wat den laatsten tijd gebeurd was. ook dat zij door de politie gezocht werd wegens huisvesting van haar vader, die uit de gevangenis was ontvlucht, maar Belle vond dat allemaal niet zoo on overkomelijk. „Ik zal je vijftig Pond leenen, omdat je toch te trotsch bent om ze zoo maar aan ie nemen en dan kan je met den nachttrein teruggaan en het kind morgenochtend naar Londen halen. Ik zal je het adres van een nicht van mij geven, die wel op je zusje zal passen als jij uit moet om te werken. Zij is getrouwd, maar heeft geen kinderen en is er do! op. Je hoeft niet bang te zijn door de politie herkend te worden: het was geer. ernstige misdaad en zij moeten hun oogen open houden voor menschen. die nog we! heel wat anders deen dan hun eigen vleesch en bloed in nood te huisvesten". Zoo praatte zij maar door. zoodat zij eindelijk I-I:- iy overtuigd had en het resul taat van haar moeite was. dat Hetty in een eenvoudigen donkeren mantel en rok, die zij van Belle had geleend met den allererrsten trein naar Devonshire reisde. Het was bijna één uur, toén zij daar aankwam in het kleine eenzame huisje bij de zee. dat be hoorde aan den man- wiens vrouw zij nu geweest zou zijn als het Noodlot in de ge daante van Belle Lucas niet tusschenbeiöe was gekomen en er anders ov:-r beslist had De deur s-ond open en Dumpling speelde n het voortuintje, toen zij aankwam. Het was als balsum op een pijnlijke wond om het vrooiijke kind te zien, dat lachte van pret om de sprongen van een jong hondje, dat Max voor haar had gekocht, „O Hetty, kom toch eens kijken hoe Taker opzi'! De grappige juffrouw, die nooit- spreekt heeft mij hier gebracht om te spelen. Ze is ai uren en uren weg en :k geloof, dat zij nooit terugkomt. Misschien is zij wei ver dronken". ging ze voort, met d; luchtige harteloosheid, die kinderen eigen is. ..Een jongen op een fiets heeft gisteren een moo: rood briefje gebracht", en ze liep voor haar zuster uit het huis in. „Ja lieveling?" vroeg Hetty zonder veel belangstelling te toonen want er lag nog steeds een wolk over haar stemming, di? haar geest overschaduwde en zij zuchtte bij de gedachte hoe moeilijk haar kleine zusje alles voor haar maakte, hoewel zij liever zou ster ven dan h#ar aan haar lot over te laten. Er was overeengekomen, dat haar vader minstens een jaar lang niet zou schrijven om geen gevaar te loopen van ontdekking en daar hij weg was gegaan me: het zekere bewustzijn, dat er voor Het.ty en d? kleur tjes gezorgd werd. stelde Hetty zich voor. dat hij zijn familie eigenlijk niet zoo heel erg zou missen, aangezien hij toch al zoo- vee! jaren van ze gescheiden was geweest. Dumpling had gelijk; het huisje was ver laten en blijkbaar was de doofstomm- vrouw van plan geweest den geheelen dag weg te blijven, want zij had op de een of andere manier het kind duidelijk gemaakt dat het voor middageten en voor de tlree moest eten. wat zij op tafel had gezet en ook. dat Dumpling naar bed motst gaan, wanneer zc moe was en dat zij ais een groot pretje het hondje mee naar bed mocht nemen, wat anders nooit werd toegestean. Hetty stond op het punt naar boven te Taan om hun kieeren te pakken, toen haar oog viel op een telegram, dat Dumpling had geopend zonder te weten dat ze dat niet doen mocht. Het lag op de tafel met de beschreven kant naar boven en eigenlijk was het een toeval, dat het. met was weggegooid; hei was dus onmogelijk voor Hetty den inhoud niet te zien en toen zij dit. had gedaan, voer haar een koude rilling door de leden. Het was van dokter Renan. den grooton Franschen chirurg, die Chick had medegeno men om hem te genezen. Blijkbaar had het ventje de behandel.ng niet goed doorstaan, want het telegram luidde; „Laat juffrouw Loring dadelijk komen, als het kan. Allan vraagt gedurig naar haar. Vrees het ergste. Renan". Het teiegram droeg het poststempel van een klein Fransch plaatsje en bij Hetty's vele moeilijkheden kwam nu nog dat haar kleine broertje naar haar vroeg en mis schien op dit oogenblik wel stervende was. In koortsachtigen haast telde zij haar geld Zou het voldoende zijn om haar en Dumpling naar Frankrijk te brengen en kleinen Chick nog te zien. eer het misschien te laat was. ..Ho? het ook zij. ik moet naar hem toe. al loop ik ook het risico door de politie herkend :e worden", besloot zij en pakte haasWg het noodigste voor de reis bijeen. HOOFDSTUK 21. Een onverstandig plan. Dadelijk nadat Hetty weg was had B-Tle Lucas een taxi opgebeid en den chauffeur een pond geboden als hij de sneiheidsUmite zou overschrijden om haar zoo gauw mo gelijk naar het adres van Max Reiss te bren gen. (Wordt vervolgd)4

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13