H.K.H. Prinses Juliana te Rotterdam. Liefde de Sterkste DE MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL TE HEERLEN viert haar tweede lustrum. - In de tien jaren van haar bestaan heeft 'deze inrichting zich een belangrijke beteekeijis yoor Limburg ver' .worven. Een der leerlingen aan den arbeid. DE DU1TSCH-AMERIKAANSCHE PETROLELIMM AATSCHAPPIJ heeft in Bretnerhavcn een groot bunkerstation in bedrijf genomen. Hier komen de grootc Duitsclic mailschepcii de vloeibare brandstof voor de oceaanreizen innemen. BERLIJN heeft de ..eer" de eerste officieeic Yo-Yo-scliool van Duitschlaiid te bezitten. Daar worden jong cn oud iu Je kunst van het Yo-Yo-eu en in alle finesses van dit spel grondig onderwezen. DE KYLEMORE SCHOOL IN WEST-1ERLAND is om !|aar onver gelijkelijk schoone ligging beroemd. Het gebouw is een specimen van fraaie architectuur en opgetrokken in den stijl der historische kasteelen, zooals Ierland er nog verscheidene telt. Prdi. Dr. J. H. GUNNING Wzn. herdenkt heden den dag. waarop hij vijftig üar geleden promoveerde in de klassieke letteren op een proefschrift: „De Baby- loniis Aristophanis fabula". H. K. H. PRINSES JULIANA heeft Donderdag een bezoek gebracht aan de „Simavi" bazaar te Rotterdam. Naast de prinses de heer Arbeitcr, voorzitter van het comité „Simavi". FEUILLETON. Naar hat. Engelsoh van Mrs. PATRICK MACGÏLL. jÖNaidiru'k Verboden), Hetty prob?erde hem te bedanken, maar 0e woorden bleven in haar keel steken; zij stak dus enkel haar hand uit, die hij stevig en hartelijk drukte. ..Ik weet. dat je niet slecht bent en ik weet ook, dat deze donkere dagen voorbij zullen gaan en voor een beteren tijd plaats maken, waren de opwekkende woorden, die deze zeer menschelijke dokter haar als af scheid op den weg meegaf. HOOFDSTUK 24 Geesten. Max Reiss zat in een hotelkamer met een stapel papieren voor zich en een glas whisky binnen zijn bereik. Hij was veel magerder ge worden en een onrustige trek in zijn steeds onvriendelijk gezicht had zijn voorkomen, dat toch al niet aantrekkelijk was, nog af- stootender gemaakt. Het ging hem niet naar den vleeze, de daad van Jaok Perivale had de aandacht der politie doen vallen op zijn klein speelhuis en dat had den bal van tegenspoed aan het rollen gebracht: toen die eenmaal aan het rollen was. ging hij ook gestadig verder en was met ac grootste moeite nog niet te stuiten. Hij was verplicht geweest de talrijke flats £e hij onder verschillende namen ia Londen gehuurd had. te sluiten, waardoor de hoofd bron van zijn inkomen verdwenen was en kort daarop had hij verschillende processen die in zijn 'hoedanigheid van geldschieter tegen hem gevoerd werden, verloren. Groote verliezen aan de beurs hadden tezamen met al deze rampen van den voorspoedigen Max Reiss een ontevreden en ongelukkig man ge maakt. Zijn woede jegens Hetty was groot en ais hij er ook maar het minste idee van had waar zij te vinden was, zou hij geen oogen- blik geaarzeld hebben om de politie met haar verblijfplaats bekend te maken, want zijn liefde voor haar behoorde evenals zijn geld- tot het verleden. Zijn zaken als geldschieter met menschen uit beteren stand hadden er toe bijgedragen dat hij zich in ieder gezelschap thuis voelde en hij besloot te gaan reizen, in de beste en duurste -hotels te logeeren en voor hooge bedragen te spelen; hij wilde zich uitgeven als weduwnaar; als een schatrijik man, die zich uit zaken getrokken had en vroeger nooit tijd had gehad voor plezierreisjes, doch die schade nu ruimschoots wenschte In te halen. Drie maanden had hij zoo doorgebracht in Parijs, Milaan en Rome en het seizoen was bijna voorbij toen hij het plotseling in zijn hoofd kreeg, naar Zwitserland te gaan en wei naar Vevey. waar een buitengewoon goed hotel was. dat bijna uitsluitend door Engeische- en Amerikaansche gasten werd bezocht. De drie maanden, die Hetty daar had doorgebracht, het drukke zorgeïooze leven, de zekerheid, dat haar kleine broertje dagelijks vooruitging, hadden de rozen op 'haar wangen teruggebracht. Haar vriendelijke glimlach en haar groote voorkomendheid maakten haar tot aller lieveling: zelfs de andere meisjes hielden col veel van haar en onder de keüners was er geen een, die haar nog niet har verteld dat indien zij hun eeuwige liefde niet wilde aan vaarden. het leven geen waarde meer voor hem had. Zij bracht juist een bord soep aan een van haar lieveiingsgasien een aardige oude Amerikaansche tourist in een onmoge lijk geruit pak locn in de deur van de eetzaal de gedaante van Max Reiss verscheen, die als een zwarte wolk kwam aandrijven en den blauwen hemel van haar tegenwoor dig gelukkig bestaan verduisterde. Ze liet het bord soep vallen en aller oogen ook die van den man, dien zij haatte en vreesde, waren op haar gericht, Max Reiss schrok, maar herstelde zich spoedig. Hij zette zich nadat hij zich vergewischt had van de positie, die Hetty innam aan een tafeltje, dat hem aan gewezen werd en dat toevallig bij Hetty's afdeeling hoorde, en wachtte tot zij bij hem zou komen. Hetty's knieën knikten, toen rij in het kalme effen gezicht keek van den man, die zij eens beloofd had te zullen trouwen en zij dacht, dat zij flauw zou vallen toen zij vroeg wat hij wcnschte. Max Reiss nam de spijskaart in zijn hand. las haar haastig door en gaf rijn bestelling op scherpen, korten toon, alsof hij het blonde meisje, dat bleek en stijf voor hem stond, nog nooit gezien had. Terwijl Hetty hem bediende, bespiedde hij elk harcr bewegingen en meer dan ooit speet het hem nu, dat hij geen mooie jonge vrouw had om hem in zijn gevaarlijk bedrijf ter zijde te staan. Met Hetty als lokmiddel zou hij niet alleen zijn fortuin kunnen herwin nen. maar me; een beetje veine, die hem den laatsten tijd niet verlaten had, zou hij zelfs in staat kunnen zijn in een paar jaar genoeg te verdienen om zich terug te kun nen trekken. Allerlei gedachten bestormden rijn brein en steeds was Hetty het middelpunt ervan. Tegen het einde van zijn maaltijd zeiöe hij: „Je behoeft niet bang te zijn: ik zal je geen kwaad doen als je verstandig bent. Wacht mij vanavond om tien uur bij den ingang van het park, dan kunnen wij eens samen praten. Maar blijf niet weg, want dan zul je er spijt van hebben. Hier is iets, dat je misschien zal interesseenen!" Terwijl hij sprak, nam Max Reiss een courant op. die hij mee naar de eetzaal ge nomen had. Het was een der bekendste Engeische bladen en met zijn dikken vinger wees hij op het portret van oen mooie donkere vrouw waaronder gedrukt stond: „De nieuwe Lady Perivale". Het was het, gezicht van Lady Olga Pur- nell. Een millioen kleine spottende duiveltjes schenen door Hetty's hoofd te vliegen, ter wijl zij op het papier staarde. „IsisLord Perivale Jack's vader dood en is zij daardoor aan den titel geko men? Wanneeris Jack met haar ge trouwd?" stamelde zij. Het duurde niet lang of de sluwe man had een antwoord gereed, dat zijn plannen zou kunnen bevorderen. ,-Lady Perivale is vier maanden geleden getrouwd", zei hij met goed gespeelde'achte loosheid, terwijl hij de asoh van zijn sigaar sloeg. Hetty antwoordde niet; haar oogen zochten de eeuwig witte bergtoppen met den blik van iemand, fjic wreedaardig is verlaten door hem. die naar het meest dierbaar was. „Hij was dus al getrouwd toen hij in he'- flat van Max Reiss kwam en daar vond daarom wild; hij mij waarschijnlijk ook zoo gauw weg hebben!" Zoo verklaarde zij de daden van den man, die op dat oogenblik als gewoon werkman temidden van duizend anderen in Londen zijn brood verdiende en tevergeefs trachtte haar beeld uit zijn geest te bannen. Max Reiss nam gretig Hetty's volmaak te schoonheid in zich op en nog eens weer steeg zijn begeerte. „Met zoo n meisje zou ik een fortuin kun nen maken in de groote wereldplaatsen en als ik er dan genoeg van kreeg zon ik mij ergens kunnen vestigen als een eerbaar burger met misschien nog een of ander politltk baantje", dacht hij met een angstig verlangen om die schoone droomen tot waar heid te maken. ..Wel Hetty, hoe denk je erover?", vroeg hij tenslotte, de stilte, die er tusschen hen gevallen was, verbrekend. „Wat bedoelt u?". vroeg Hetty koel. Zij was niet van plan zich door Max Reiss nog eens een belofte te laten afpersen. „Je weet drommels goed, wat ik bedoel, meisje. Heb je niet beloofd met mij te zul len trouwen ais ik dien boef van een vader van je zou helpen ontsnappen en als ik dien beroemden dokter betalen zou om Jc broertje te genezen?", vroeg Max Reiss op dreigen^n treiterenden toon. Hetty's stem beefde niet toen zij begon te spreken; en zij ontmoette den blik van den voormaligen wo-keraar koel en vastberaden toen zij verklaarde: „Zeer zeker heb ik u die belofte gegeven, mijnheer Reiss. maar ik weet dat u nog een vrouw hebt, die in een sana torium verpleegd wordt en naar wier dood U al jarenlang hunkert; men zegt, dat uw wan gedrag haar in dat sanatorium heeft ge bracht. cn indien dit zoo is, heeft u nu de gerechte straf". De jeugdige stem klonk koud en helder cn Max Reiss' sluwe oogen gluurden onrustig heen en weer. doodsbang, dat i- mand hen zou kunnen hooren. Zjjn gcheele houding verried ontzettende angst en groote verba-' zing. Innerlijk Jubelde Hetty; zij had slechts een gerucht herhaald, dat Belle Lucas eens had gehoord. Het was een plotselinge ingeving, die Hetty er toe bracht hem dit voor de voe ten te gooien en te oordeelen naar zijn houding was er geen twijfel aan, dat het op waarheid berustte. (Wordt veevoVyAi.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9