(0-2) DUITSCHLAND—NEDERLAND KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE. VOETBAL Verdiende overwinning voor de Oranjeploeg. Vijftigduizend toeschouwers. Schitterend spel van de Hollandsche verdediging. Van der Meulen in topvorm. Adam de ster van het veld. De Duitsche voorhoede faalt volkomen. DUSSELDORF, Zondagmiddag. Duizenden landgenooten zijn naar de prach tige Rijnstad Dusseldorf getrokken om aan wezig te zijn bij den dertienden wedstrijd, dien het Nederlandsch vertegenwoordigend elftal tegen dat van onze Oostelijke nabu ren zou spelen. Per trein, met autobussen en honderden particuliere auto's zijn de Neder- landsche supporters over de grens getrok ken. Hier is hun een prettige ontvangst be reid, zoowel aan onze spelers en de officials als aan de overige landgenooten. Honderden Nederlandsche vlaggen zijn uitgestoken; op vele plaatsen zijn borden geplaatst, waarop ons een welkom wordt toegeroepen en voor het station is zelfs een eere-boog geplaatst. In tegenstelling met Zaterdagavond, toen het geweldig regende, was het Zondagoch tend schitterend weer, waardoor de stad een nog vrooiijker aanzien kreeg. Om negen uur reeds begon de uittocht naar het Rlieinstadion en toen wij daar heden middag tegen half twee aankwamen, was het reeds vrijwel geheel gezet. Ongeveer vijftig duizend toeschouwers waren opgetrokken om den grooten strijd bij te wonen. In de ochtenduren had voor de officials een officieele ontvangst bij den Oberbürgemeister dr. Lehr plaats in het mooie Dusseldorfsche Kunstmuseum. De burgemeester ontving daar de bestuur ders van den Ned. en den Duitschen Voet bal bond en in zijn toespraak releveerde hij de sportieve relaties tusschen beide landen en heette de gasten hartelijk welkom. De voorzitter van den K. N. V. B. dr. van Prooijen beantwoordde de toespraak van dr. Lehr en bedankte hem voor de ontvangst. Namens den Duitschen Voetbalbond sprak de voorzitter Fr. Linnemann. Tenslotte bood de burgemeester aan de voorzitters van de beide voetbalbonden een teekening van een Dusseldorfschen schilder aan. De Nederlandsche spelers, onderge bracht in Hotel Breitenbacher Hof, waren bij deze ontvangst niet aanwezig. Eerst kort voor den wedstrijd wordt het Nederlandsche elftal definitief samengesteld. Van den Broek was echter niet „fit" en de Technische Commissie had als reserve den midvoor Lagendaal meegenomen naar Dus seldorf. Van den Broek kwam echter uit. Bas Paauwe bleef bij zijn besluit om niet mee te spelen; in zijn plaats kwam Pellikaan van Longa. Tienduizend Nederlanders. Tegen twee uur is het stadion tot de laat ste plaats bezet; het aantal Nederlanders wordt op negen- tot tienduizend geschat. Dan komen eerst v. d. Meulen en de andere Nederlanders en daarna de Duitschers in het veld, begroet door de volksliederen en 't ge juich van de deinende massa. Van der Meulen wint den toss. De niet sterke wind staat echter dwars over het veld, zoodat hij hiervan weinig of geen voordeel heeft. Onder leiding van den Zweedschen scheids rechter Ohlson stellen de beide elftallen zich dan als volgt op: DUITSCHLAND: Buchloh. Schütz, Stubb. Mahlmann, Leinberger,. Knöpfle. Albrecht, Wiegold, Kuzorra, Hofmamn, Kobierski. NEDERLAND: Van Nellen, Bonsema, Van den Broek, Adam, Nagels, Van Heel, Anderiessen, Pellikaan, Van Run, Weber, Van der Meulen. De eerste helft. Precies te twee uur brengt Kuzorra den bal aan het rollen. Bij den eersten Nederlandschen aanval trapt Adam uit. Dan is het de beurt, van de Duitschers, doch een schuiver van Hofmann wordt gemakkelijk door Van der Meulen ge houden. De Hollandsche aanvallen zijn nog vrij onsamenhangend. Zooals te verwachten was, ging het initia tief van onzen rechter vleugel uit, waarin Adam weer overal is. De Duitsche voorhoede speelt zeer fraai samen. Kuzorra lost een schitterend schot, dat net langs den uitval lenden Van der Meulen langs den paal uit gaat. Als de Duitsche achterhoede slecht weg werkt, is Adam er snel bij. Bonsema krijgt een kans. doch het leder vliegt hoog over. Even later is Nagels er doorheen. Vlak voor doel zet hij voor. Het middentrio faalt ech ter; deze levert niets op. Kuzorra krijgt even daarna een fraaie kans van Albrecht. doch de Duitsche mid- cvoor schiet hoog over Ook de Duitsche rechtsbuiten krijgt een goede kans, doch op nieuw gaat de bal hoog over de lat. De Nederlandsche middenlinie werkt verde digend uitstekend, doch het is Adam die steeds de voorhoede aan het werk moet zet ten. Van Nellen plaatst eenmaal dicht voor het Duitsche doel, laag naar van den Broek, doch Buchloh. de Duitsche doclverdediger, loopt uit zijn doel weet den bal te grijpen. Het voorhoedespel der Oranje hemden wordt in deze periode van den wedstrijd nog te kort gehoudenmen treuzelt te veel om succes te hebben bij de Duitsche achterhoede cn het schieten is nog slecht. Buchloh, in het Dui- sche doel, toont zich niet al te zeker bij het wegwerken van een hoog schot van Bonse ma. Na een verrassenden snellen aanval van den Duitschen linkervleugel schiet Kobierski in het zijnet. De eerste corner op hot Neder landsche doel wordt zeer slecht genomen. Na ver doorgevoerd samenspel krijgt ook Bonsema een kans, doch ditmaal faalt zijn schot volkomen. Het samenspel van Kuzorra met Albrecht klopt schitterend, doch de kansen voor de Duitschers gaan verloren door ontzettend slecht schieten. De Duitschers zijn in het al- gemee.n 'gevaarlijker voor doel; eenmaal knalt Hofmann tegen de lat. Na 22 minuten krijgt Nederland den eer sten corner te nemen, doch Nagels plaatst slecht achter het doel. De Hollandsche aan vallen worden nog to .weinis open gehouden. om verrassende situaties voor het Duitsche doel te scheppen. Die van onze tegenstan ders zijn gevaarlijker, doch het schieten is zoo slecht, dat deze aanvallen geen enkel resultaat opleveren. Als er een half uur gespeeld is, is het wer kelijk verwonderlijk dat Duitschland nog geen doelpunt heeft kunnen maken. Van Nellen passeert als hij een bal van Van Heel toegespeeld krijgt, direct naar binnen. Van den Broek glipt door de Duitsche verdediging heen; wederom krijgt de Eind hoven aar een prachtige kans, doch het schijntdat hij vanmiddag alleen maar hoog over kan schieten. Aan den anderen kant krijgt Kuzorra diaarna de kans van den dag, als hiij alleen voor Van der Meulen komt te staan. Hij schijnt er echter zelf zoo door verrast te zijn dat hij het leder kalm in handen van Van der Meulen schiet. Even daarna krijgen wij een prachtig staaltje voetbalspel van Adam .te zien. Adam scoort. Hij passeert eenige Duitschers en op het 'aatste oogenblik geeft hij den bal over aan Nagels. Deze zet kalm voor doel en met een fraaien kopbal bezorgt Adam het Neder landsche elftal het eerste doelpunt (01). Ondanks het feit, dat de Duitschers in het begin van den wedstrijd iets sterker waren, heeft Nederland de leiding genomen. Dit was het keerpunt van den wedstrijd. De Hollandsche aanvallen worden nu veel en veel beter opgezet, terwijl de Duitschers door den achterstand de kluts kwijlt ra ken Het is opmerkelijk, hoe het spelpeil van onze voorhoede plotseling verbetert. Het plaatsen en het afgeven van den bal gaat thans veel sneller; voor het Duitsche doel ontstaan herhaaldelijk gevaarlijke momen ten. Bonsema krijgt een prachtkans, doch mist die, omdat hij met zijn linkervoet schiet. Schütz weet 't schot tot corner te verwerken Deze corner wordt fraai voor doel geplaatst.Er is een heen en weer getrap voor het Duit sche doel. Van B?el komt er bij te pas. Hij schiet keihard tegen een Hollandschen speler aan. De terugschietende bal wordt wederom door Van Heel ingezet. Adam krijgt het leder te pakken; hij neemt het op den voet en na 37 mimiten spelen gaat de bal onhoudlbaar voor de tweede maal langs den Duitschen doelverdediger Buchloh (02). Duitschland is er dan totaal uit. De Hol landers worden steeds beter. Een knal van Van den Broek gaat naast. Even later gaat een kans verloren als Nagels unfair binnen het strafschopgebied wordt genomen, wanneer hij den bal slechts voor het inschieten heeft. De scheidsrechter heeft deze overtreding echter over het hoofd ge zien. Daarna komt de rust, met Holland In den aanval en een voorsprong van twee doelpun ten. De tweede helft. Drie uur precies wordt weer begonnen. Aanvankelijk is het spel verdeeld. De Duit schers geven zich echter nog niet gewonnen. Van der Meulen schreeuwt zijn mannen toe vol te houden. Toch ontstaan er voor het Hollandsche doel veel gevaarlijke momenten. Eenige analen zweeft de bal voor het doel van Van der Meulen, doch deze werkt prach tig weg. Ook de rest van onze verdediging wenkt schitterend, bijgestaan door Adam, die al zijn vroegere prestaties in internationale wedstrijden overtreft, en door Pellikaan. De aanvallen van de Oranjehemden zijn echter niet bijzonder gevaarlijk en Van den Broek, die eenige malen een kans krijgt, zot kt het doel steeds nog veel te hoog. Ook Nagels is niet zoo goed meer. De Duitsche voorhoede verknoeit aan den anderen 'kant menige kaïns; de Duitsche toe schouwers fluiten hun landgenooten oiu en dan uit! Langzaam verstrijkt de tijd; dooir hun te kort spel, het onzuiver plaatsen en het slecht schieten weten de Duitschers ©een enkele maal Van. der Meulen te passeeren. In het laatste kwartier is de 'strijd weer meer verdeeld. Van Nellen plaatst eenmaal prachtig in het Duitsche doel, doch Buchloh weett het schot te houden. Even latei- krijgt de D. H. C.'or wederom een kans als hij langs de lijn rent, Hij passeert Schütz, doch door de vaart vliegt zijn schot langs den uitgeloopen Buchloh uit. Het tempo wordt thans, ook bij de Duit schers langzamer, een ze'ge voor de Oranje hemden komt steeds meer in zicht. Geduren de de laatste tien minuten doen de Hollan ders, die zich in het algemeen meer op de verdediging hebben teruggetrokken, echter nog eenige goede aanvallen. De Duitschers doen in de laatste minuten nog wanhopige pogingen om een doelpunt te maken. Een corner op het Hollandsche doel, vlak voor het einde, levert echter geen re sultaat op en als scheidsrechter Ohlson even daarna voor de laatste maal fluit, hebben de Oranjehemden een verdiende 20 overwin ning behaald. Nabeschouwing'. Onze achterhoede heeft zich schitterend geweerd. Van der Meulen was cn als aanvoer der én als keeper uitstekend, al heeft de Duitsche voorhoede door slecht schieten hem tenslotte niet zoo erg veel moeilijk werk be zorgd. Weber en Van Run wisten over het algemeen heel goed raad met het te-korte spel van de Duitschers. Onze middenlinie trad meestal verdedigend op. In de tweede helft heeft zij werkelijk zeer veel werk ver richt. Pellikaan kan op een uitstekende twee de helft terugzien. Ook Anderiessen heeft een goeden wedstrijd gespeeld; zijn kopwerk was voortreffelijk. Van Heel was goed. In de voorhoede was het vanzelfsprekend Adam. die niet alleen de ster van ons elftal was, doch tevens de ster van het veld. Hij is een absoluut, onmisbai-e kracht voor het Ne derlandsch elftal, daar hij door zijn tech nisch goed spel en door zijn motorische kracht de gehecle Nederlandsche ploeg op een veel hoozer niveau brengt. Hij zat over al, voor en achter, verdedigde en viel aan en bovendien heeft hij nog de twee schitterende doelpunten gescoord. Nagels, Van den Broek, Bonsema en Van Nellen hebben allen goed voldaan, alleen het schieten was, vooral van Van den Broek en Bonsema, zeer slecht. Nagels was in de eer ste helft beter. In de tweede helft zakte hij wat af en leek hij vermoeid. In het Duitsche elftal waren geen be paalde zwakke plekken te ontdekken. Het was een goede ploeg met technisch hoog staand spel, doch de voorhoede hield het spel te kort, voornamelijk in de tweede helft, ter wijl het schieten van alle „schietkanonnen", vooral van Richard Hofmann en Kuzorra, enorm tegenviel. Stubb en Schütz waren ste- AFDEELING I Tweede klasse: E. D. O.Alcm. Victrix 7—2 Z. V. V.—H. R. C. 2—3 T. O. G,—W. F. C. 2—1 Derde klasse B: S. D. W.—O. V. V. O. 2—5 De KennemersOosterpark 22 Derde Klasse C.: HollandWatergraafsmeer 32 Z. R. C.Zand voort 35 Vierde klasse A: VroneQ. S. C. 15 Reserve eerste klasse. H. F. C. 2—Zeeburgia 2 2—3 Ajax 2—E. D. O. 2 3—1 Reserve derde klasse A. Alm. Victrix 3De Kennemers 2 13 O. S. V. 2—A. P. G. S. 2 S—0 Z. F. C. 3—Den Helder 2 13—1 AFDEELING II. Tweede klasse A; O. N. A.—R. F. C. 1—5 Tweede klasse B: OvermaasGouda 94 Reserve eerste klasse: A.D.O. 2Xerxes 2 34 V.U.C. 2—D. H. C. 2 1—2 Feijenoord 2Excelsior 2 84 AFDEELING IV Eerste klasse. B. V. V.Eindhoven 33 AFDEELING I. Tweede klasse A: E. D. O- 9 7 2 0 16 31—11 1.78 Kinheim 9 7 0 2 14 25—19 1.56 Zeeburgia 8 6 0 2 12 22—8 1.50 T. O. G. 9 5 0 4 10 18—21 1.11 W. F. C. 9 3 3 3 9 17—16 1.— Z. V. V. 9 3 2 4 8 20—17 0.89 H. R. C. 9 2 1 5 7 17—25 0.78 Alcm. Victrix 8 2 2 4 6 27—29 0.75 V. V. A. 9 1 1 7 3 11—24 0.33 D. E. C. 9 1 1 7 3 19—37 0.33 AFDEELING III. Eerste klasse P. E. C. 9 6 1 2 13 25—17 1.44 Go-Ahead 9 5 2 2 12 18—9 1.33 Vitesse 9 5 1 3 12 17—17 1.22 Enschedé 9 4 2 3 10 18—15 1.11 Wageningen 9 3 3 3 9 17—17 1— A.G.O.V.V. 9 3 2 4 8 21—19 0.88 Ensch. Boys 9 3 2 4 8 18—20 0.88 Tubantia 9 3 1 5 7 17—23 0.77 Heracles 9 3 0 6 6 14—18 0.66 Rob. et Vel. 9 3 0 6 6 15—26 0.66 AFDEELING IV. Eerste klasse P. S. V. 9 7 1 1 15 26—8 1.66 M. V. V- 10 6 0 4 12 28—27 1.20 Eindhoven 10 4 3 3 11 22—18 1.10 Bleyerheide 10 5 1 4 11 23—19 1.10 Longa 9 4 1 4 9 22—16 1.— Willem II 10 3 4 3 10 20—20 1.— Middelburg 9 3 2 4 8 21—28 0.88 N. A. C. 10 3 2 5 8 27—30 0.80 N. O. A. D. 9 2 3 4 7 13—21 0.77 B. V. V. 10 1 3 6 5 21—36 0.50 AFDEELING V. Eerste klasse Velocitas 9 9 0 0 18 39—10 2.— Veendam 9 5 1 3 11 26—19 1.22 Frisia 9 4 2 3 10 20—24 1.11 Be-Quick 10 4 3 3 11 35—24 1.10 Leeuwarden 9 4 0 5 8 20—19 0.88 G. V. A. V. 8 2 3 3 7 25—25 0.87 Friesland 8 2 3 3 7 13—32 0.87 Alcides 8 3 0 5 6 18—21 0.75 Achilles 8 3 0 5 6 13—24 0.75 Sneek 8 0 2 6 2 11—22 0.25 E. D. O.AIcmaria Victrix (72) Met een klinkende overwinning hebben de roodzwarten de eerste helft van het compe titie-programma besloten. De uitslag doet vermoeden dat AIcmaria een zwakke tegen- part- was. Niets is echter minder waar. Eerst tegen het einde wist de thuisclub deze hooge score te behalen. Dat E.p.O. tenslotte de overwinning ver diende, is niet aan twijfel onderhevig. Het gemis van Bos was een geduchte handicap voor de Alkmaarders. Over het geheel was het een aantrekkelijke, snelle match, die op goed peil stond. Een groot aantal 'bezoekers is aanwezig, als scheidsrechter Hageman laat beginnen. Het E.O.O.-elftal heeft de volgende opstel ling: Van Roon, G. Zandstra, H. Swart. Koppen, Jansen. Oomen. Perukel Sr., H. Koene, Steffens, Pcrukel Jr., J. Koene. Na eenige verkenning van eikaars krach ten doet de thuisclub den eersten aanval. De hoekschop, die hieruit volgt, levert niets op. ED.O. is voorloopig in de meerderheid, maar gevaarlijk zijn de aanvallen nog niet. Een goede kans gaat verloren, als H. Koene goed voorzet en Steffens iets te laat komt om deze kans te benutten. De Alkmaria-aanvallen zyn zeer gevaar lijk. maar Swart. en vooral Zandstra staan uitstekend te verdedigen, zoodat Van Roon het niet al te gevaarlijk krijgt. Bij een hoo- geii yoorzel mirt Van Roon; de hal zal in liet vige achterspelers. De beide doelpunten wa ren voor Buchloh onhoudbaar. In de middenlinie viel Leinberger het meest op. De beide voorhoedespelers Kobierski en Albrecht waren wel snel, doch zij zetten veel te weinig voor en hielden, evenals het binnentrlo het spel te kort. Scheidsrechter Ohlson leidde rustig en goed. Een incident. Op de open staantribune is tijdens de tweede helft van den wedstrijd een hekje bezweken, waardoor eenige personen onder den voet geraakten. Ongeveer tien dames en heer en moesten door ziekenverplegers wor den weggedragen. Ernstige gevolgen heeft dit ongeval echter niet gehad. doel gaan, maar Oomen trapt uit heb verla ten doel. Een hoekschop wordt AIcmaria noodlottig; wel wordt de bal even wegge werkt, maar Steffens weet toch te scoren. (10). Goed gesteund 'door de middenlinie Oomen, Jansen en Koppen, wordt AIcmaria op haar eigen helft teruggedrongen. J. Perukel weet, sterk gehinderd, den kee per het nakijken te geven met een hard schot (20). Bij een volgenden, snellen aan val kan Perukel Jr., den stand op 30 bren gen. AIcmaria is geenszins ontmoedigd. Als Keppel goed den bal naar Ros plaatst, ver kleint de laatste met alleen Van Roon voor zich den achterstand (31). De tweede helft is nog maar eenige minuten oud,, als Koppen goed opbrengt en een hard schot lost. De rechtsback Schokker vanAlkmaria wil wegkoppen, doch scoort in eigen doel (41). Dan verslapt het spel van de thuisclub, waar van Alkmaria profiteert. Eenigen tijd weet de ED.O.-verdedigiing stand te houden, maar moet tenslotte zwichten voor een goed schot van Keppel (42) Dan neemt E.D.O. het spel weer in han den. Drie st-ormloopen van Steffens worden gestuit door corner-trappen van de AIcmaria - backs. Swart grijpt op het juiste moment- goed in als midvoor Bos zich door de E.D.O. verdediging werkt. Koene en Perukel zijm op den vleugel goed op dreef; den eerste wordt het niet gemakkelijk gemaakt door den rechtshalf Rotring die, die een goede partij speelt. Dan wordt plotseling de tegenstand van AIcmaria geheel gebroken. Na goed werk van H. Koene brengt Peru kel Jr. den stand op 52. Een volgende E D.O.-aaawal loopt uit op een hoekschop; de bal wordt weggewerkt. Koppen komt in het bezit van het leder en met een hard schot brengt hij den stand op 62. Als H. Koene dan weer eens goed den bal doorspeelt naar Perukel Sr., scoort deze. (7—2). Spoedig hierop is het einde daar. Ajax 2E. D. O. 2 (31) Na een gedwongen rustperiode van twee Zondagen zijn de roodzwarte reserves j.l. Zondag tegen de Ajax-reserves in Amster dam weer in het veld geweest. De Haarlem mers zijn door deze nederlaag in him over winningsreeks gestuit. Het terrein is zeer modderig en daardoor zwaar te bespelen. Na eenigen tijd van een gelijk opgaanden strijcl gaat Schumacher er snel van door; een der Ajax-spelers slaat den bal met de hand weg in het strafschopgebied. Calland neemt de penalty, maar schiet keihard tegen den paal, waardoor deze kans te niet gaat. Aan de overzijde gaat het beter; bij een Ajax-aanval die slecht afgewerkt wordt, gaat op gelukkige wijze de bal in het E.D.O.-doel (1—0). De tweede helft zijn de partijen weer aan elkaar gewaagd. Twelker bij Ajax is zeer ge vaarlijk, maar Steffens en Calland weren zich goed. Dan weet de Ajax-rechtsbinnen den stand op 20 te brengen. De Waard en Calland verwisselen dan van plaats. Bij een E.D.O.-aanval maakt Calland den bal mooi vrij voor H. Bruin, die weet te scoren (21). De spanning stijgt naar mate het einde na dert. Maar als De Waard dan een ver schot laat glippen, waardoor de stand op 31 komt, voelen de roodzwarten zich geslagen. Er komt geen verandering meer in den stand. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstel ling: H. de Waard, J. Steffens, v. Weeren, Calland. C. Zandstra. J. Koene, C. Bruin, v. Geemen, H. Bruin, C. de Waard, Schumacher. H. F. C. 2Zeeburgia 2 (23) In een slechten wedstrijd heeft H.F.C. II zich Zondagmorgen een 2—1 voorsprong op het laatste moment nog laten ontnemen. Met twee invallers stelt H.F.C. zich als volgt op: Van der Togt, Van Parreeren, Smit, Schmall. Marchant, N.N., Hoek, Koreman, de Koningh, Van den Berg, Chapon. Van een overwicht van één der beide par tijen is in het begin geen sprake. De resp. voorhoeden zetten wel eenige aanvallen op, deze zij echter dikwijls zóó onbenullig, dat ze vrijwel geen gevaar opleveren. Bij H.F.C, doet Chapon wel eenig goed werk; zijn voorzetten worden echter niet benut. Bij een Zeeburgia-aanval krijgt de links binnen den bal vrij; van dichtbij passeert hij Van der Togt (01). Lang plezier hebben de gasten er nïet van; na een goeden voorzet van Chapon kopt Ko reman den bal hard in (11). Wel komen er nog eenige gevaarlijke mo menten voor beide goals, gescoord wordt er echter tot de rust niet meer. Na de hervatting zie we den zelfden strijd, beide partijen probeeren er tenminste nog voetbal van te maken, het mislukt echter voor het grootste deel. Het plaatsen is zeer slordig, het combinatiespel eveneens. Het is tenslotte Koreman, die aan H.F.C. met een hard schot de leiding geeft. De H.F.C.-achterhoede, die tot nu toe vrij behoorlijk gespeeld had. krijgt dan een in zinking. Zeeburgia profiteert hier goed van en weet kort- achter elkaar tweemaal te sco ren (2—3). Met dezen stand komt dan spoedig het einde. KennemersOosterpark (22) De Wij kers hebben geheel onverdiend een kostbaar punt aan de Amsterdammers moe ten afstaan. Er is zeer veel publiek als Groot den bal aan het rollen brengt. De strijd gaat in den beginne gelijk op. Plotseling krijgt de middenvoor van Oosterpark den bal in gun stige positie toegespeeld; onthoudbaar wordt Stoppa gepasseerd (01). De Kennemers worden dan geleidelijk sterker, doch de Oos terpark-doelman is in goeden vorm. Dan weer een snelle Oosterpark-doorbraak en No. 2 ligt in het Kennemersdoel (02). Hard werken de Kennemers om den achterstand in te loopen; het gelukt Schipper een goed tegenpunt te maken (12). Met dezen stand komt ook de rust. Na de rust zijn de rood-zwarte Beverwijkers veel sterker, doch de achterhoede van Oos terpark weert zich geducht. Wanneer Schip per weer eens voorzet, onderbreekt de links back dezen met zijn handen, doch Horeman mist de penalty. Wanhopig strijden de Ken nemers om den achterstand in te halen, doch niets mag gelukken. Tegen het einde doet Oosterpark nog eenige vinnige tegenaanval len, die met groote moeite worden afgesla gen. Het publiek verlaat reeds het veld als Tabak in de laatste minuut nog eens goed doorzet. Zijn voorzet belandt bij Groot, die na den doelman uit zijn doel gelokt te heb ben, onder groot enthousiasme gelijk maakt (22)Als weer is afgetrapt, is het einde daar. BUITEN DE COMPETITIE H.F.C.Ajax D.H.C.—Haarlem Stormvogels-Blauw Wit West. Elftal—Noord. Elftal H.B.S.—Be Quick D.F.C.Longa SpartaExcelsior Xerxes—P.E.C. Hillinen—Blauw Wit-comb. H. F. C.—Ajax (3—! Op verzoek van Ajax werd Zondag boven genoemde wedstrijd op het H. F. C. terrein aan de Spanjaardslaan gespeeld. Tot. de rust ging de strijd vrijwel gelijk op; na de hervatting echter was het hooge tem po der gasten H. F. C. te machtig. De Ajax- voorhoede, waarin speciaal Van Reenen een productieve bui had, had niet veel moeite om de score op te voeren. Scheidsrechter Kotte roept de volgende elftallen in het veld: Ajax: Tuman, Diepenbeek, Gras, Schetters, van Deyk, Doon, Volkers, Blomvliet, Van Reenen, Schubert, Van Wijngaarden. H. F. C.: Hagenaar, Dorsman, Koper, Denijs, Van Riemsdijk, Lamp, Kruijer, Wittebol, A- van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Togt. Ajax begint direct in een snel tempo; de H. F. C. achterhoede krijgt druk werk. Het spel wordt nogal eens te kort gehouden. Als van Reenen eenige meters buiten het penal ty-gebied den bal krijgt, kogelt hij dien on verbiddelijk langs Van der Togt, even later herhaalt zich hetzelfde spelletje. (02). Dit is H. F. C. toch te bar; eenige goede aanvallen worden opgezet, meestal geleid door den linkervleugel. Na goed werk van de heele voorhoede weet Hagenaar het eerste doelpunt tefabriceeren (12). H. F. C. heeft dan den smaak te pakken; enthousiast wordt er aangevallen; het is weer Hagenaar, die met een zeer hard schot scoort (2—2). Nog is het niet genoeg, want als weer la ter Diepenbeek treuzelt met wegwerken, loopt Hagenaar snel door en verricht den hattrick (32). Intusschen heeft de Ajax-voorhoede ook niet stil gezeten; het blijkt dat veteraan Vol kers het nog lang niet verleerd is; zijn bal controle is af. Uit een algemeenen aanval scoort Schubert dan met een ver schot den gel ij kmaker 3—3 Hierna komt spoedig de rust. Na de hervatting is eigenlijk alleen Ajax aan het woord en mede doordat de H. F. C.- achterhoede ver beneden haar gewonen vorm speelt, heeft de uitstekend combineerende Ajax-voorhoede het niet zoo lastig. Keeper Van der Togt heeft ook zijn dag niet; zoo wordt de strijd, die vóór de rust zeker het aankijken waard was, eentonig. Van Reenen lost vele harde schoten, daartoe door zijn binnenspelers in staat gesteld. Zijn bekende diagonaal-schoten zijn dezen middag wel heel gevaarlijk. Als het einde aangekondigd wordt, heeft hij zes van de negen doelpunten gescoord. Het was een prettige wedstrijd en zeer ze ker nuttig voor de H. F. C.-ers. D. H. C.—Haarlem (2—1) De vrije Zondag is door Haarlem benut met het spelen van een vriendschappelijken wed strijd tegen het sterke D.H.C. in Delft. Niet tegenstaande het groot aantal invallers heeft het gehavende elftal der roodbroeken een goeden wedstrijd gespeeld. Haarlem beschikte over de volgende op stelling: Kaan, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Buissink, Van der Valk, Cornet, Kammeijer, Klipp, De Winter, Hurkmans. Een flinke regenbui vóór het begin maakt het terrein er niet beter op; de roodbroeken moeten eerst daaraan wennen. D.H.C. is dan ook het meest aanvallend, maar Huijsmans en Van den Berg zijn in goeden vorm. Dit is voor de D.H.C.-voorhoede een handicap. Van der Bracht in de D.H.C.-voorhoede Is zeer ge vaarlijk, maar zijn schoten komen in de vei lige handen van Kaan. Een uitstekende through-pass van De Winter geeft een goede kans aan Klipp, maar deze schiet in de han den van keeper Boot. Met een goed schot geeft Van der Bracht aan D.H.C. de leiding (1—0). Wel blijf D.H.C. voor rust hel; meest aan vallend, maar door uitstekend verdedigen bij Haarlem blijft de stand vóór rust ongewijzigd. Na de rust begint Haarlem met den aanval, maar voorloopig weet de gehavende voor hoede niet door dc D.H.C.-achterhoede te dringen. Het spel blijft dikwijls te kort om op dit zware veld succes te hebben. Inmiddels zit de voorhoede van D.H.C. niet stil, maar de achterhoede van Haarlem blijft in grooten vorm: door tijdig uitloopen weet Kaan eenige malen op tijd te redden. Toch moet hij zwichen voor een onhoudbaar schot van Ditmars (20). De roodbroeken blijven vurig doorspelen. Succes blijft dan ook niet uit. Kammeijer weet den achterstand te verkleinen (21). Zelfs komt de kans voor den gelijkmaker, maar De Winter faalt. Een schot van den zelfden speler rolt langs het verlaten doel. Aan den anderen kant. verricht Kaan nog eenige malen goed werk, maar gescoord wordt er niet meer. D.H.C. wint tenslotte verdiend met 2—1. Slechts één eerste klasse wedstrijd in ons land: B. V. V. en Eindhoven spelen 33 gelijk. E.D.O. nog steeds ongeslagen: zij stuurt AIcmaria Victrix met een 72 nederlaag naar huis terug. 3—9 2—1 4—6 4—4 4—0 2—3 1—2 7—3 3—3

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10