HOCKEY. DAMES-HOCKEY KORFBAL SCHIETEN WIELRIJDEN. HANDBAL BILJARTEN GYMNASTIEK. WANDELSPORT. CRICKET GOLF DAMMEN. ATHLETIEK. SCHERMEN DAMRUBRIEK NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. 3e Klasse. Gooi 5Kraaien Be Fair 4—B. Lyc. 2 Oh Kay 2—T.H.C. '25 II Bioemendaalbcker. Ie ronde. Nijmegen—Gooi I Deventer 2Wageningen Kievieten 1Togo 1 TilburgAmsterdam Utrecht 1—P. W. De VierdeH. Lyceum Laren—Bloemcndaal 1 Straw be triesAm ersfoor t Be Fair 2Hilversum 2 E.M.H.C.H.D.M. Gooi 2M.H.C. 2 H.O.C.Ii.B.S. H.E.C.C.Be Fair 1 M.H.C. 1—Kameleon 2 Amsterdam IIB. Lyc. Hilversum 1Victoria 1 Bloemendaal 3—Kieviten 2 Togo 2Gooi 2 Victoria 2Bloemendaal 2 M.H.C. 3—Oh Kay Dames. Ie klasse. B.D.H.C.Amsterdam R.W.—H.O.C. GooiTogo H.D.M.—Kieviten Overgangsklasse B.D.H.C. 2—R.W. 2 O.K.Laren 1—1 3—1 0—1 4—7 4—1 0—0 0—7 2—1 0—3 2—2 1—3 1—2 0—3 1—2 7—1 5—6 5—2 3—1 '4—0 1—3 3—2 1—4 4—3 2e klasse. R.W. 4 T.H.C Amsterdam 4- Amsterdam 3- R.W. 3—II.B.S. B.D.H.C. Ill—Victoria Togo 2Kievieten 2 (De 1—2 1—3 9—0 1—0 6—2 2—0 6—1 3—0 2—0 1—2 0—1 Crt.ï LarenBloemendaal (22) De gasten vallen onmiddellijk aan; reeds in de eerste minuten heeft P. Gunning suc ces met een schot (0—1). Bloemendaal raakt door dit spoedige succes overmoedig en speelt eenigszins slordig. Hoewel Bloemendaal iets sterker dan Laren is, zijn de aanvallen der thuisclub door enthousiasme en dash zeer gevaarlijk. Uit een strafcorner slaagt Laren er dan in gelijk te maken (11). Met dezen stand breekt de rust aan. Ook in de tweede helft is Bloemendaal het meest aanvallend, doch de uitvallen van La ren blijven zeer gevaarlijk. De Bloemendaal- schc meerderheid wordt door de Roos in een doelpunt uitgedrukt 'l2). Laren komt nu heftig opzetten en inder daad slagen zij er opnieuw in met een on verwacht schot den-invaller-keeper te ver schalken (2—2). De verlenging brengt geen resultaat, zoo dat Bloemendaal als bezoekende club nog juist naar dc 2e ronde kan overgaan. 't Gooi 3—M. H. C. 2 (1—2) In een volkomen gelijk opgaanden strijd hebben dc Musschenreserves een kleine zege kunnen behalen. Eerst slaagt Brusse er in aan M. H. C. de leiding te geven (01), met welken stand ook gedraaid wordt. Na de rust ontstaat eveneens een gelijk opgaande partij. De thuisclub profiteert van een kans om den gelijkmaker te scoren (1-1). Tegen het einde evenwel weer Stüeke aan M- II. C. de zege te bezorgen (12). H. O. C.—H. B. S. (6—1) De Haarlemmers hebben zich tegen de eerste-klassers uitnemend geweerd. Wel was H. O. C. voortdurend in de meerderheid, doch als men in aanmerking neemt dat drie goals op goede wijze ontstonden uit strafcorners. welke door Tresling zonder fout werden in- gekogeld, dat de H. B. S.-keeper zeer zwak speelde en tenslotte dat de H. B. S.-voor- hoede er in slaagde de „nationale" H. O. C.- verdediging eenmaal te passeeren, dan kan men zeggen dat H- B. S. zeer goed gespeeld heeft. De Haagsche meerderheid was voor de rust reeds in een 3O-voorsprong uitgedrukt toen van Ommeren er in slaagde met een goed schot de eer te redden. Rust 31. Ook de tweede helft bracht H. O. C. een drietal doelpunten. Als de H. B. S.-keeper eens goed had gespeeld, b v. gelijk v. d- Does, was II. O. C. minder gelukkig geweest. Desondanks behaalde H. O. C. een zeer verdiende zege. M. H. C.Kameleon 2 (52) De Musschen zijn voortdurend in den aan val; telkens verkeert het doel der gasten in gevaar. Uit een strafcorner weet Brand de score tc openen (10). M II. C. blijft sterker, terwijl de aanvallen van Kameleon geen succes en zelfs geen ge vaar opleveren. Voor de rust slaagt Schmeink er in, den stand tot 3—0 op te voeren. Rust 3—0. In de tweede helft weer een Musschen- overwicht. Schmeink heeft er geweldig zin in; weldra wordt zijn doelpunten-honger weer eenigszins gestild (40). Maar hij schijnt nog meer te willen; inderdaad slaagt hij er in zijn 4e en M. H. C.'s vijfde doelpunt te scoren (5—0). Hiermede vindt de thuisclub het voldoende. De gaston krijgen nu meer gelegenheid tot aanvallen en maken daar een dankbaar ge bruik van. Na eerst de eer gered te hebber. (51) komt er nog gelegenheid voor een tweede doelpunt (52», waarna het einde wordt aangekondigd. B. D. H. C.Amsterdam (12) B.D.H.C.. dat een invalster voor mej. Van Bueren :elt, stelt zich als volgt op: Doel: H. Andireas. Back:-G. Rigbers en D. Roos. Half: E. Locndertz. T. Roos en A. de Vletter Vóór: M. Stchouwer, L. Scheffar, N. Roos. J. Nleland en B. Venema. Blaarcndaal begiiait al dadelijk met groot enthousiasme. De voorhoede onderneemt eenige goed.? aanvallen, de Aimsterdiaimsche backs zijn echter op hun post. Langzamer hand verplaatst heit. spel zich; eir ontwikkelt zich een spannende strijd tussohen twee volkomen gelijkwaardige ploegen. Reeds denkt Ld er dat. rust met blanken stand in zal gaan. De mddvoor der gasten, mej. Ter- windit. denkt er echter anders ovor; zij breekt snel door en kan met een uitstekende push haar club de leiding bezorgen (0—1). Na dc hervatting dezelfd? strijd. Bloemen daal is niet ontmoedigd door haar achter stand en valt hardnekkig aan. De rechter- yleugel breekt goed door, de reohts-uit?rat mevr. B. Venema. zwenkt naar binnen en met. een onhoudbaar schot weet ze den stand gelijk te maken (11). Hierna zet Amsterdam er alles op. Het tempo wordt buitengewoon snel. De gasten komen iets in de meerderheid, de druk op het Bloemcndaalsch.» doel wordt sterker. Voorloopig kan de verdediging standhouden. W^l scoort Amsterdam in dezen tijd. Het doelpunt wordt echter geannuleerd wegens buiitenspel. Amsterdam blijft echter aanval len, zelfs de back der gasten dringt op; zij brengt deai bal goed op en geeft hem op juiste wijze over aan mej. Terwimdt, die met een mooi schot voor de tweede maal scoort 12) daarmee haar club de overwinning brengend. Wel doet. B. D H. C. nog eenige laatste po gingen om gelijk te maken. Het luk;, echter niet Het eind? van dezen spannenden spor tleven strijd komt met onveranderden stand. NED. KORFBALBOND. HaarlemSport (41) In een bijzonder vlug gespeelden wedstrijd hebben de Haarlemmers verdiend gewonnen. In den Haarlem-aanval wordt direct een spel ontplooid, dat vele kansen biedt, doch jammer genoeg worden deze door slordig schieten te niet gedaan. Beide partijen blij ken over uitstekende verdedigingen te be schikken. welke alle aanvallen weten af te slaan. Rust gaat in met blanken stand. De rust schijnt de bezoekers goed gedaan te hebben, doch door uitstekend verdedigen zijn de kansen slechts weinig in aantal. Dar. wordt Haarlem sterker, wat C. van Vreeden na ongeveer een kwartier in een doelpunt uitdrukt, even later gevolgd door een twee den goal- Als Sport den achterstand ver kleint, komt de spanning weer terug. Van een fout in de Sport-verdediging weet J. Baay te profiteeren (31). Kort voor het einde maakt J. de Haan met een ver schot 4—1. Advendo 2Haarlem 2 (14) Geheel volgens de verwacut. vg iisbbm de bezoekers zich sterker getoond dan de '.huis club. Direct na het begin neemt Haarlem het spel in handen, doch de Advendo-vercl-i :i:ig werkt voor twee. Vooral mej. v. d. Kort valt hier op. Dan weet J. Niepoort een kleine kans onder den paal te benutten (01). Kort voor rust krijgt Advendo een strafworp toegewezen, die door P. Loosjen benut wordt Rust 11. Direct na de hervatting maakt J. Brakel 12. Na 25 minuten scoort dezelfde speler tl3). Wel houdt Advendo goed vol en pro beert den achterstand in te halen, maar dit lukt niet. Dan weer C. Groenendaal nog 4-1 te maken, waarmee het einde komt. St. Nicolaasavond „Haarlem". Zaterdag 10 December organiseert de Korf balclub Haarlem haar traditioneelen St. Ni colaasavond in Hotel „De Leeuwerik" voor leden, donateurstrices) en genoodigden. Sport Vereent 1D. T. V. 3 (11) De thuisclub was volledig. D. T. V. ver scheen met vijf heeren, zoodat het midden vak der gasten der zwaar te verantwoorden had. Het veldwerk was van beide ploegen gode, het tempo vlug en voorloopig was van overwicht van één der twaalftallen weinig sprake. Toch waren de S. V.-aanvallen ge vaarlijker, doch het schieten was niet zuiver genoeg om succes te verkrijgen. Een paar maal antsnapt de D.T.V.-korf aan een door boring door het springen van den ingescho ten bal uit den mand Toch wist A. Vink zijn club de leiding te geven, welke tot aan rust werd behouden. Na de rust was het weer S. V. wier aanval len gevaarlijk waren, doch hoeveel schoten er werden gelost het beslissende schot, ono- brak. D.T.V. zette na al die vergeefsche po gingen van de thuisclub de tanden op elkaar en een D. T. V.-dame maakte zoowaar ge lijk. Toen ging het spannen om de winning goal. want die bleken in dezen wedstrijd al heel duur Hoe beide teams zich ook inspan den, de reddingbrengende goal werd niet ge maakt, zoodat de punten eerlijk werden ver deeld. HAARL. KORFBALBOND. D. S. v.—S.v. 2 (1—2) De S.V.-reserves trokken naar D. S. V.. welke wedstrijd gewonnen moest worden om tot de kampioens-candidaten van de le klas II. K. B. te blijven behooren. Met. 21 werd de overwinning behaald. Menet scoorde beide doelpunten welke stand tot vier minuten vóór het einde, bleef ge handhaafd, toen een D S. V.'er den bal van den arm van een S. V.-verdediger nam en deze in de mand plaatst welke overtreding den scheidrechter ontging. s. V. III verloor van Haarlem III met 1—2. terwijl S. V. IV de Zeemeeuwen met 31 de baas bleef. Clubavond „Sport Vereent". Bovengenoemde Korfbalclub houdt Zater dag 9 December haar tweeden clubavond in hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. Zaterdag 28 Januari 1933 heeft de jaar- lij ksche feestavond plaats waar zal worden opgevoerd „De Spaansche vlieg", klucht in 3 bedrijven. Haarilemsche Burgerwacht. In den Stadsschouwburg heeft- de uitreiking plaats gehad van de diploma's en kruisen, gewonnen gedurende de zomeroefeningen. Schutterkoning werd dit jaar L. de Raad. Koningschutter le klasse P. B. Prenen. Ko- ningschutter 2e klasse A. H. Jeursen en J. L. v. d. Schalie Jr. Schietvaardigheidsproef werd diploma B behaald door A. H. Jeursen en L. A. Duijn;; diploma C door J. de Goede. Aan deze prijsuitreiking ging vooraf een onderlinge wedstrijd, die het volgende re sultaat opleverde: le af deeling Veteranen en A. Schutters: le prijs G. II. Luttig 43 p. 2e prijs M. A. Hoe ben 48 p. 3e prijs N. J. W. Hoogland 47 pun ten. 4e pr. O. J. Keyzer 47 punten 5e pr. H. P. Spoor 47 punten, 6e prijs J. Jacobs 47 pun ten. 7e prijs Joh. Rompa 46 punten 2e afdeeling B en C schutters: le prijs P. J. M. Schouten 47 punten, 2e prijs L. A. Duyn 47 punten, 3e prijs A. H. Jeurse 47 punten. 4e prijs A. J. A. v. Dam 47 punten. 5e prijs J M. Smit 46 punten, 6e prijs H. Huis in "t Veld 46 punten. 7e prijs J. Witkamp 46 pun ten, 8c prijs P. A. Nesschart 46 punten. De Zesdaagsche te Keulen. KEULEN, 4 December. Zondagavond werd de zesdaagsche door 4500 toeschouwers, on der wie een groot aantal Nederlanders, bij gewoond. Op de baan was alles rustig, tot dat de leiding een tiental temporonden in legde en zoo het noodige leven in de brou werij bracht. De sprints voor het avond klassement werden gewonnen door Van Kempen, Oszmella, Van Kempen, Pijnen burg. Daarop zette Braspenning een jacht in, die zeer langen tijd duurde. Om 10 uur was de stand als volgt: Aan den kop: 1. Van Kempen-Pijnenburg 122 pnt. 2. Rausch-Hürtegen 89 pnt. 3. Richli- Brocaardo 87 pnt. 4. Siegel-Thierbach 46 punten. Op één ronde: 5. Funda-Maidorn 80 pnt. Op twee ronden: 6 Vopel-Korsmeier 58 p. 7. Braspenning-Vroomen 54 pnt. Op vier ronden: 8. Oszmella-Schorn 100 p. 9. Zims-Perelaer 94 pnt. Op zes ronden: 10. Damm-Dumm 95 pnt. Op zeven ronden: Van Nevele-Depauw 49 punten. Op negen ronden: 12. Clignet-Müller. Maandagmorgen. KEULEN, 5 December (V. D.) De jachten die Zondagavond na het klassement van 10 uur ontstonden duurden zeven kwartier. Piet v. Kempen en Pijnenburg reden in schitte renden vorm en ontwikkelden steeds nieuwe jachten. Eenige koppels sloten zich daar bij aan, zoodat de toeschouwers van een fraaie kamp konden genieten. Heden Maandagmorgen zes uur, bij de neu tzalisatïe, was de stand als volgt: 1 Piet van Kempen-Pijnenburg 152 punten. 2 Rausch-Huertgen 109 punten. 3 Richli- Broccardo 102 punten. 4 Funda-Maidorn 86 punten, 5 Siegel-Thierbach 53 punten. Op 1 ronde: 6 Braspenning-Vroomen 59 punten. Op 2 ronden: 7 Vopel-Korsmeier 62 pun ten. Op 3 ronden: 8 Oszmeflla-Schorn 125 pun ten. 9 Zims-Perealer 119 punten. Op 7 ronden achterstand: 10 Damm-Dumm 69 punten. Op 8 ronden 11 van Nevele-De Pauw 51 punten. Op 11 ronden: 12. Clignet-Mueller, 56 pun ten. B. G. V.Rapidias 2 (82) (Heeren) Aanvankelijk wegen de partijen goed tegen elkaar op. Bloemendaal neemt al spoedig de leiding, weldra gevolgd door den gelijkmaker. Even voor rust brengt Van Riemsdijk den stand op 12, waarmee de rust ingaat. Na de rust gaat het spel aanvankelijk nog gelijk op. maar langzamerhand komt Bloemendaal in de meerderheid, dank zij slecht doelver- dedigen van Rapiditas weet Bloemendaal ten slotte met 82 te zegevieren. RapiditasB. G. V. (80) (Dames) Reeds direct is Rapiditas in den aanval, weldra neemt zij door mej. Poorter de lei ding. Bloemendaal onderneemt eenige aan vallen. maar komt meestal niet verder dan de zwart-witte halfline. Rapiditas is dan ook voortdurend in de meerderheid. T. van Dam speelde een zeer goede partij mej. Dijkhorst en Poorter (2) vergrootten voor rust den voorsprong tot 40. Ook na de rust was Bloemendaal in de minderheid. Mej. Visser benutte toen een kans (50). Tenslotte weet Rapiditas haar meerderheid in doelpunten van de dames Poorter (2) en Dijkhorst (80) uit te drukken, met welken stand het einde komt. gesp. gew. verl. v.t. gem Rapiditas '31 I 110 80 2 Concordia 110 30 2 Rapiditas '31 n 1 0 1 03 B. G. V. 10 1 0—8 0 Competitie Ned. Biljartbond. KLASSE D„ AFD. 8. Voor de ontmoeting tusschen De Koren beurs en B.C. Haarlem bestond veel belang stelling, omdat van deze match voor een groot gedeelte de beslissing in deze afdeelinj. afhing. De B.C.H. had bij winnen van dezen wedstrijd nog de mogelijkheid met No. Een uit IJmuiden in punten gelijk te komen, doch nu zijn één punt aan De Korenbeurs heeft moeten afstaan, kan de définitieve beslis sing de volgende week vallen bij de ontmoe ting No. EenRoozendaal. Wint de eerste, waar veel kans voor is. dan is zij kampioen der eerste ronde in deze afdeeling. De beide kopspelers maakten een fraaie partij. Vooral J. Steffers (Korenbeurs) was in goeden vorm; hij scoorde 150 caramboles cadre in 21 beur ten. gemidd. 7.14. D. J. Metz (B.C.H.) bleef op 114 staan. Okker (B.C.H als invaller kon het tegen A. Baart niet bolwerken en bleef 70 punten achter. Beter deed het L. de Zwart (B.C.H.), die als altijd een stevige partij speelde, waartegen D. J. Steffers niet opge wassen was. Ook Javaux (B.C.H.) maakte een goede partij; hij won van A. v. d. Haak (Ko renbeurs) onbedreigd, waardoor de stand 2—2 werd. KLASSE F.. AFD. 6. „Vriendenkring" had het tegen De Koren beurs lang niet gemakkelijk. De partij tus schen de beide kopspelers Copini Sr. (Vrien denkring) en Kluiskens (Korenbeurs) verliep zeer spannend. Aanvankelijk was de gast heer in het voordeel; maar de gast gaf zich niet gewonnen, deze besliste met een mooie eindserie den strijd in zijn voordeel. De Vriendenkring-speler N. N. was er goed in; met regelmatig spel kwam hij spoedig voor en wist dit voordeel tot het einde te behouden zoodat Van der Linden met 30 achterstand de nederlaag leed. Ofschoon Out (Korenbeurs) zich dapper weerde, kon hii het tempo van Terrehorst niet volgen. Toen de gastheer zijn partij eindigde, kwam hij 12 punten te kort: deze ontmoeting had een 22 gelijk spel tot resultaat. KLASSE G„ AFD. 1. Vriendenkring, dat naar Amsterdam ging om Plan Zuid n te bestrijden, keerde met de zege huiswaarts. Van de Pavert, Gieselbach en Stijnman zorgden voor een overwinning van het Haarlemsche team. Vooral Giesel bach speelde een sterke partij. Alleen Copini Jr. (Vriendenkring) kon het tegen den Plan Zuid-speler Sribbe niet tot een goed einde brengen; hij verloor met gering verschil. De Haarlemmers konden echter tevreden zijn met den st*nrt 31 is hoc vcaMeel. Vergadering K. T. K. Zaterdag werd onder leiding van den heer J. Hop een gecombineerde Bestuurs- en T. C.- vergadering van den Kennemer Turnkring gehouden, voornamelijk ter voorbereiding van de a.s. jaarvergadering, die op 17 December in Haarlem zal plaats vinden. De jaarverslagen van den secretaris, van den penningmeester en van de T. C. werden vastgesteld. In verband met het werkprogram ma 1933 van de T. C„ dat vrijwel gelijk zal zijn aan dat van dit jaar, wordt de begroo ting door het Dagelijksch Bestuur opgemaakt. Voor de Bestuursverkiezing blijken aft-re dend te zijn de heeren F. G. J van den Berg (secretaris") en D. v. Noort 'commissaris), en voor de T. C. verkiezing de heeren P. Dijkstra voorzitter) en D. Beets (secretaris). Al deze heeren stellen zich herkiesbaar. In verband met de gedurige uitbreiding van de techni sche werkzaamheden werd besloten, de T. C te vergrooten, wanneer de jaarvergadering daarmede accoord gaat. Als extra-punten voor de agenda van de jaarvergadering werden besproken een voor stel van de Chr. Gymn. Ver. Turnlust betref fende het houden van wedstrijden e. d. op Zondag, en een voorstel van Concordia aan gaande de inrichting van een scheidsrech- ters-cursus voor handbal. Uitvoeringen. De volgende uitvoering.?.i werden in het ge bied van den Kennemer Turnkring reeds vast gesteld: S. S. H. te Velsen N., Woensdag 7 December in „De Prins". Gratia-Plato te IJmuiden-O., Donderdag 19 Jan. in „Thalia". O. S. S te Zandvoort, Zaterdag 28 Jan. in „Metropole". T. V. S. te Santpoort, Donderdag 2 Febr. Turnlust te Haarlem, Dinsdag' 14 of 21) Febr., Gem. Concertzaal. Bloemend. Gymn. Ver. Zaterdag 18 en 25 Febr., „Vreeburg". Turnlust te Beverwijk, Woensdag 22 en Donderdag 23 Febr., Kennemer Theater. Concordia te Haarlem, Zaterdag 4 Maart, Gem. Concertzaal. Lighal-uitvoering, Zaterdag 18 Maart, Stadsschouwburg. Bato, vermoedelijk in Maart. Haarl. Wandelaarsvereeniging. Wandeltocht over 30 K.M. op Zondag 18 December a.s. Uitgeschreven door de Haar lemsche Wandelaars-'Vereeniging. De deelneming is opengesteld voor manne lijke en vrouwelijke personen boven veertien jaar. De start heeft plaats 's morgens precies 10 uur van het gebouw „Rosenhaghe", Hoof- manstraat. Het parcours loopt van de Hoofmanstraat-, Zijlweg, Julianalaan, Zeeweg, Boulevard naar Zandvoort, alwaar een half uur gerust zal worden. Vervolgens Zantvoortschelaan. Bentveld. Vogelenzangscheweg naar Vogelen zang -Ben nebroeklangs den Heerenweg weer terug naar het eindpunt te Haarlem. Aan komst pl m. drie uur. De tocht moet binnen 5 1/2 uur volbracht worden. Na volbrenging wordt direct bij inlevering van de behoorlijk afgeteekende controle- kaart het H.W.V.-kruis uitgereikt. De Wandeltoerist. Leden van bovengenoemde vereeniging en andere wandelaars zullen trachten een pres- tatiemarsch te loopen vxan 84 K.M. Haarlem- Den Haag en terug. De start heeft plaats a.s. Zaterdagnacht één uur bij de Houtbrug. Terugkomst Zon dagmiddag ongeveer 2 uur bij café ..De Ko renbeurs". Na volbrenging van den tocht wordt een eere-diploma uitgereikt. AustraliëEngeland. In den eersten toetswedstrijd is het Australische totaal tenslotte 360 geworden, hetgeen in elk geval te weinig zal blijken om een voorsprong van de Engelschen op de eerste innings te ontgaan. De bezoekers wis ten reeds boven 250 runs te komen, voor het gering verlies van twee wickets. Australië sal in de tweede innings heel wat beter bat-ten moeten vertoornen, daar in de eerste alleen- het spel van Mc. Cabe hen een debacle be spaarde. De Engelsche kansen lijken wel zeer fraai voor dezen eersten wedstrijd. KennemerGolfclub. Zaterdag en Zondag is op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zand voort de maandelijksche wedstrijd verspeeld waaraan door 28 spelsrs(sters) werd deelge nomen. De beker voor de dames won mevrouw De Mural t met 1 down. Mej. M. Lemberger en mevr. Nielsen wa ren 6 down. De beker voor de heeren werd gewonnen door J'hir. J. M. P. Teding van Berkhout met 3 up. Tweede was B. van Vlijmen met 1 down H. A. Healy en A. A. Gennings wantin 2 2 down. Hoofdklasse-competitie Ned. Dambond. „GEZELLIG SAMENZIJN" KAMPIOEN. Het hoofdklasse clubkampioenschap district Amsterdam is thans definitief gewonnen door- de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn". Wanneer dus de „Haarlemsche Damclub" het clubcampioenschap van het district Noord- Holland zal hebben behaald, wat thans vrij wel een feit geworden is, zullen deze beide vereenigingen een dubbelen wedstrijd spelen om vast te stellen, welke vereeniging zal deel nemen aan het tournooi om het nationaal hoofdklasse clubkampioenschap. In het clublokaal der Damclub ..Haarlem" werden de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1932/1933 dezer vereeniging voort gezet. Hieronder volgen de uitslagen; Hoofdklasse: P. van Wamel wint van W. Stroo; Th. van Wamel wint van H. A. van Abs; H. W. Zitman wint van D. A. van Abs; W. van Daalen wint van G. P. Heck; J. van Berkum wint van Chr. F. Visse; H. W. Zitman remise met J. J. P. Kraaijer; G. P. Heek remise met Th. van Wamel. Tweede klasse: C. Dikkeboom wint van J. P. Exel' Sr.; J. Lycklema wint van M. van L. !?„- Ueghas wint van A. Russ. Berger te Berlijn. Uit Berlijn: In het Berlijnsche Sportpaleis had Zondag het 21ste sportfeest op overdekte banen plaats, georganiseerd door den Bond van Brandenburgsche Athletiekvereenigingen, waaraan o.m. werd deelgenomen door on zen landgenoot Chr. Berger, die derde werd bij den driekamp over driemaal vijftig Meter. Winnaar van dit nummer werd Jonath, die alle drie loopen wist te winnen. Gedetailleerde uitslag: le loop: 1 Jonath 6-9 sec. 2 Lier, 3 Mueller, 4 Klug. 5 Berger. 2e loop: 1 Jonath 6.6 sec.. 2 Berger. 3 Lier, 4 Borchmeyer. 5 Muller, 6 Klug. 3e loop: 1 Jonath, 2 Berger, 3 Lier, 4 Mül- ler, 5 Klug, 6 Borchmeyer. Totaal uitslag: 1 Jonath 18 punt., 2 Lier 12 pnt 3 Berger 11 pnt. 4 Borchmeyer 9 pnt. 5 Muller 8 pnt. 6 Klug 5 pnt. De lOOu Meter werd gewonnen door Pelt- zer in 2 min. 35.6 sec- 2 Sandles (New-York) 2 min. 36.2 sec. Om den Hooiberg-beker. Zondag had de jaarlijksche Sabelwedstrijd om den Hooibergbeker plaats in de scherm- zaal Brassinne alhier. Bij de schenking werd bepaald dat alleen schermers die in een of- cieelen Bondswedstrijd nag geen len, 2en of 3en prijs hadden behaald, om dit kleinood mochten vechten, zoodat de deelneming' al tijd beperkt moest blijven. Niettegenstaande deze bepaling namen 23 schermers aan den wedstrijd deel. die te half elf begon onder leiding van de heeren Vigeveno, Gijsberti, Hodenpijl en van Hulssen. Het geheel had een vlug verloop en reeds om 1 uur kon met de finale een aanvang gemaakt worden. In de voorronden viel op het schermen van de heeren Sjerp, winnaar van het vorige jaar, Greve. v. d. Bosch, v. d. Klaauw en van den oud-H. S. C.'er den heer Rijk, die echter voor de finale uitgeschakeld werd. Voor de finale klassificeerden zich de vol gende heeren: Sjerp, Jansen. Peters, Her- ckenhoff. Klerk, Greve. Swaan. Renaud, v.d. Klaauw, Steffens, van Zanten en v. d. Bosch. Onder leiding van de heeren C. Weber en Gijsberti Hodenpijl wordt op 2 loopers be gonnen en al spoedig was te zien dat Sjerp een goede kans maakte, want hij won ge stadig zijn partijen en was op de helft van den strijd nog ongeslagen, terwijl Greve en van Zanten 1 verliespartij hadden en Jan sen 2 verliespartij enen, die echter hoe langer hoe beter er in kwam en al zijn verdere par tijen won. Een goede partij werd geschermd door v. d. Klaauw tegen van Zanten en Gre ve tegen v. d. Bosch. Steffens, een zeer be kwaam schermer, slaat veel hard en daar door werd het schermen in die partijen te ruw, wat niet zeer propagandistisch is. Sjerp bleef zeer verdienstelijk schermen en verloor alleen van Steffens. Swaap, Peeters en Dr. Renaud schermden vele goede partijen. De finale verliep vlot. Het einde kwam met een verdiende overwin ning van den heer N. Sjerp met 10 gewonnen partijen. 19 ontvangen en 43 gegeven tref fers. Hij kwam aldus voor het 2e jaar in het bezit van den Hooiberg-beker. No. 2 werd de heer Jansen ook van de Incasso-Bank met 9- 16-40 en 3 de heer Greve (Utrecht) met 8-25- 38. De Haarlemsche Schermclub had voor el- ken prijswinnaar een mooie medaille be schikbaar gesteld en kan met voldoening te rug zien op een zeer geslaagden sohermdag. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42, hoek Van de Spiegellaan Heemstede Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven staand adres. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t./m. wed- strijdprobleem No. 1855). Deze luidt als volgt: No. Deelnemers Punten 1. F. A. Berkemeier. Haarlem 106 2. W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep 106 3. C. Rietman. Haarlem 105 4. W. C. Groenings, Haarlem 104 5. L. P Huges. Haarlemm 103 6. J B. Sluiter Jr., Aerdenhout 102 7. W. Jonkhof, Haarlem 99 8. J. van Steenwiik. Ede (Gelderland) 99 9. J. v. d. Vlugt. Haarlem 96 10. H. F. Antonisse. Santpoort 83 11. H. Auvent. Haarlem 81 12. D. Kleen, Heemstede (1) 80 13. Jos. Weber. Haarlem 76 14. M. A. G. Cats, Haarlem (1) 74 15. J. H. Hilders Lïsse 69 16. F van Marrelo, Haarlem 69 17. H. Berghuis. Haarlem 68 18. A. Smit. Haarlem 68 19. S. van Duijn, Abbenes 67 20. J. van Berkum. Haarlem (1) 56 I 21. A. v. d. Wiel, Overveen 53 22. Joh. Knonoer, Heemstede 52 23. Nicolaas Kopper. Heemstede 52 I 24. C. M. Beek, Haarlem (1) 50 j 25. Chr. Gerritsen. Bonnebroek (1) 45 26. P. A. Nooij. Haarlem 44 I 27. H. W. Germeraad. Haarlem 43 28. H. G J. Andrïessen. Haarlem 43 29. W. Stroo. Haarlem (1) 40 30. J. Geijteman. Haarlem 32 31. B. Henneke, Haarlem 28 32. H. v. d. Werff Jr.. Haarlem 27 j 33. H. Beek. Haarlem (1) 26 34. H.. Knopoer. Heemstede 25 35. A. J. Luske. Haarlem 24 i 36. J. L Veen. Heemstede 24 37. H. Gveeuw. Haarlem 23 38. J. P. Exel Sr.. Bloemcndaal (1) 22 39. J. W. Luiten Jr.. Haarlem 16 40. C. Smit. Vijfhuizen 16 41. J. P. Exel Jr., Haarlem (1) 14 1 42. H. van Lunenburg Jr.. Haarlem 12 1 43 W. van Daalen, Haarlem 10 44. KI. Munsterman. Santpoort 10 45. J. F. v. d. Woestijne, Heemstede 8 46. Mej. A. Schreurs. Haarlem (1) 4 47. W. Biere Jr.. Haarlem 4 48. J. Claus. Haarlem (1) 4 49. J. F. v d. Mark Jr. Haarlem 3 50. W de Jong. Haarlem (10 jaar) 3 51. J. Paap. Zandvoort 2 52. J. Sicgerist. Haarlem 2 53. P. G. M. Ottolini Sr., Haarlem 2

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12