Duitschland keert terug naar de Ontwapeningsconferentie. Hel petroleumconflict in Perzië. UIT HET BUITENLAND HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 12 DECEMBER 1932 TWEEDE BLAD. Er zal gestreefd worden naar rechtsgelijkheid binnen een systeem, dat gelijke veiligheid voor alle naties biedt. Conferentie van vijf besluit voorts tot uit werking van een nieuwe ontwapeningsovereenkomst. Naar Reuter verneemt zal Hoover de aan de Fransche betaling op 15 December verbon den voorwaarden van ae hand wijzen. België. Het kabinet-De Broqueville. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. GENÈVE Dê Duitsche rijks regeer ing heeft Zondag morgen den te Genève vertoevenden Duit- schen minister voor Buitenlandsche Zaken medegedeeld, dat het Duitsche kabinet de bij besprekingen der vijf mogendheden uitge werkte nieuwe regeling inzake de kwestie der rechtsgelijkheid aanneemt en verklaart te vens, dat Duitschland hierdoor weer zal deel nemen aan de Ontwapeningsconferentie. De inhoud der nieuwe formule houdt in wezen in, dat een der grondbeginselen der Ontwa peningsconferentie is Duitschland en de an dere ontwapende mogendheden rechtsgelijk heid te waarborgen binnen een systeem, het welk gelijke veiligheid voor alle naties biedt. De slotverklaring der vijf mogendheden in zake de gelijktijdige regeling der kwesties be treffende de rechtsgelijkheid en de veiligheid is Zondagmiddag door de vertegenwoordigers der vijf staten onderteekend. De Engelsche, Fransche en Duitsche delegatie publiceerden tegelijkertijd den tekst van het definitieve accoord in de drie talen. Het accoord is als volgt geformuleerd: 1. De regeeringen van het Vereenigd Ko ninkrijk, Frankrijk en Italië verklaren dat een der grondbeginselen der Ontwapenings conferentie zal moeten zijn de rechtsgelijk heid van Duitschland en de andere bij ver drag ontwapende staten te waarborgen, en wel volgens een systeem, dat alle naties vei ligheid biedt en dat dit principe in de over eenkomst, welke de besluiten der Ontwape ningsconferentie bevat, belichaamd zal wor den. Deze verklaring sluit in, dat de bewa peningsbeperkingen voor alle staten in de tot stand komende ontwapeningsovereen- 1 komst zullen moeten zijn opgenomen. Er be- I staat overeenstemming omtrent het feit, dat i de manier waarop deze rechtsgelijkheid zal worden toegepast op de Conferentie zal wor den besproken. 2. Op de basis van deze verklaring heeft Duitschland zich bereid verklaard, weer aan de Ontwapeningsconferentie deel te nemen. De regeeringen van het Vereenigd Konink rijk, Frankrijk, Duitschland en Italië zijn bereid, gemeenschappelijk met alle andere Europeesche staten nogmaals plechtig te be vestigen, dat zij onder geen omstandigheid zullen trachten huidige of toekomstige kwes ties tusschen de ondergeteekenden met ge weld op te lossen. Een en ander mag niet vooruitloop en op een nadere bespreking in zake de kwestie der veiligheid. De vijf regeeringen der Vereenigde Staten, van het Vereenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitschland en Italië verklaren, dat zij be sloten zijn ter Conferentie gemeenschappe lijk met de andere daar vertegenwoordigde mogendheden het daarheen te leiden, dat onverwijld een overeenkomst wordt uitge werkt, welke een wezenlijke vermindering en begrenzing der bewapeningen tot stand brengt en tegelijkertijd voorziet in een toe komstige herziening met het doel om te komen tot verdere vermindering. Van vooraanstaande Duitsche zijde te Ge nève wordt verklaard, dat thans eindelijk het principe der gelijkgerechtigdheid van alle staten die aan de Ontwapeningsconferentie deelnemen, is erkend. De Duitsche regeering blijft in d? gelegenheid de conferentie weer te verlaten, indien zij merkt, dat h;t erkende beginsel in de practijk niet voldoende wordt toegepast. In een dergelijk geval zal de Duitsche regeering zich in een gunstiger positie bevinden dan tot nog toe, want men zal dan een flagrante schending van de thans tot stand gekomen overeenkomst kunnen comstateeren. Natuurlijk ziet men ook van Duitsche zijde wal in, dat de practische toepassing van het erkende beginsel op moeilijkheden zal stuiten. Het zou echter thans niet tactisch zijn geweest, zich nog langer aan de Ontwapeningsconferentie te onttrekken, temeer omdat men daar nu de gelegenheid heeft om over de practische uitvoering der gelijkgerechtigdheid te onder handelen. In internationale kringen ziet men in de wiieuwe overeenkomst in de eerste plaats de theoretische erkenning der Duitsche rechts gelijkheid. Zoolang er geen nieuwe Ontwapeningscon ventie is, blijven echter de bestaande ver plichtingen voor Duitschland voortbestaan. De definitieve stand d«?r Duitsche bewape ning is afhankelijk van het lot der Ont wapeningsconferentie. Indien deze mislukt, dan zou Duitschland na de overeenkomst van thans zijn volle vrijheid van handelen hebben herkregen. Resumeerend komt men dan ook tot de conclusie, dat de thans ge vonden formule noch de Ontwapeningscon ferentie. noch den Duitschen gelijkgerechtigd heidseisch ook maar een stap verder h:eft gebracht, zoodat de twijfelenden nog even sceptisch tegenover de mogelijkheid van een succ:-s staan als tevoren. Duitschland. Radiorede van Rijkskanselier Von Schleicher. Rijkskanselier Von Schleicher zal waar schijnlijk Donderdag a.s. een radiorede hou den waarin hij de hoofdlijnen van zijn regee- xingswerk zal uiteenzetten. Spanje. Algemeene staking in Noord-Spanje. In de Spaansche universiteitsstad Sala manca is de algemeene staking afgekondigd. Tal van winkels werden geplunderd, waarbij bloedige botsingen met de politie ontston den en vele personen gewond werden. De po litie moest later met infanterie en pioniers troepen versterkt worden, terwijl politiever- sterking uit Madrid werd ontboden. Vele personen zijn gearresteerd. De sta king heeft zich inmiddels naar de provincie uitgebreid. In 200 plaatsen wordt gestaakt en het autobusverkeer ligt geheel stil. Ook in Noord-Spanje is het werk neerge legd In Gijon hebben stakers de spoorrails opgebroken en electrische centrales vernield. Te Oviedo is de arena in brand gestoken. In vele mijnen in Noord-Spanje wordt even eens gestaakt. Genève. Japansche ontwapenings voorstellen. De Japansche regeering heeft via het se cretariaat-generaal van den Volkenbond haar vlootvoorstellen aan de Ontwapenings- conferentie toegezonden. JDe Japansche regeering verlangt, dat aan de definitieve regeling der ontwapening ter zee' voorafgaan besprekingen tusschen En geland, Italië. Frankrijk. Vereenigde Staten en Japan en dat tusschen die mogendheden wordt gesloten een algemeene overeenkomst betreffende de grootte der schepen en het ka liber van het geschut, over de vermindering van het aantal slagschepen, vliegtuigmoe derschepen en groote kruisers. In een aparte overeenkomst zouden dan de technische de tails der ontwapening ter zee worden gere geld. Volgens de Japansche voorstellen zou de verhouding der vlootsterkten die te Washing ton was bepaald op 5:5:3 (Engeland, Amerika Japan) veranderd worden in 6:6:5 1 GENèVE, 8 December. De Anglo Persian Oil Company, die van de Perzische regeering de aanzegging heeft ont vangen dat deze de concessie, waaronder de maatschappij petroleum uit Perzischen grond haalt, heeft opgeheven, is om te beginnen geen gewone petroleum-maatschappijwant haar voornaamste aandeelhouder is de Bric- sche regeering wier aandeel in het kapitaal meer dan 7.000.000 bedraagt. Dit bedrag vertegenwoordigt meer dan de helft van het gewone aandeelenkapitaal, zoodat men kan zeggen dat Groot Brittannië in de onderne ming een controleerende positie heeft. De Anglo Persian werd opgericht in 1909 voor de exploitatie van een concessie voor petro- leumwlnning in Zuid- en Midden-Perzië, welke reeds acht jaar tevoren aan een onder nemend financier uit Nieuw Zeeland, D'Arcy ge'neeten. door den toenmaligen Shah was verleend. D'Arcy had een aanzienlijk kapitaal dat hij voorheen met goud delven had ver diend. nagenoeg zien verdwijnen in zijn po gingen olie te boren toen het geluk hem ten slotte diende. De bepalingen van de oorspron kelijke concessie omvatten o.a. de betaling aan de Perzische regeering van 16 percent van de netto winst, welke D'Arcy of een an der persoon of andere onderneming die de concessie zou exploiteeren zou maken. Toen de olievelden tenslotte,werden ontdekt en de maatschappij werd gevormd bleef deze be paling bestaan. In 1913 had de maatschappij meer geld noodig en Britsche beleggers ble ken niet bereid het te verschaffen. De toen malige Eerste Lord van de Admiraliteit. Fisher, die sinds jaren had gestreden voor de vervanging van steenkool door petroleum als brandstof voor de vloot, wist geholpen door het rapport van een commissie die zijn voorstellen steunde van de regeering-As- quith gedaan te krijgen het nieuwe kapi taal. dat de maatschappij noodig had te verschaffen. Hoewel de Britsche regeering daardoor een financieel overwicht kreeg in de onderneming liet zij de commercieele lei ding geheel aan de particuliere bestuurders over. Dat is zoo gebleven tot op dezen dag. Spoedig nadat het nieuwe kapitaal vrucht dragend was gebleken en de welvaart van de maatschappij als gevolg van intensiever voortbrenging zeer was toegenomen ontstond er wrijving met de Perzische regeering over de wijze van berekening van de netto-winst Frankrijk. Fransche voorwaarden voor betaling op 15 December. In de Zondagmorgen gehouden kabinets zitting heeft de Fransche regeering met al gemeene stemmen besloten, onder bepaalde voorwaarden den op 15 December a.s. verval lenden schulden termijn te voldoen. De tekst van het regeeringsbesluit is nog niet bekend en moet nog nader uitgewerkt worden. In po litieke kringen weet men echter mede te dee- len. dat het in wezen dezelfde ont-werp-reso- lutie is, die gisteren door de beide Kamer commissies zijn aangenomen en den minis ter-president zijn voorgelegd. Maandagmid dag bij het begin der Kamerzitting zai Her- riot mededeeling doen van het regeeringsbe sluit en bij de stemming daarover de vertrou wenskwestie stellen. Het aftreden van het kabinet De Broque ville is dezer dagen te verwachten waarna de koning de opdracht zal geven tot de vorming van een kabinet op parlementairen grond slag. Amerika. Engeland betaalt per 15 December. De Engelsche regeering heeft de regeering der Vereenigde Staten een nieuwe nota in zake de schuldkwestie doen toekomen. Zij betreurt dat Amerika niet heeft toegestemd in uitstel van de schuldenbetaling van 15 De cember en verklaart, dat het geheele bedrag in goud zal worden gestort, echter niet op de rente-rekening, doch geheel op de rekening van de amortisatie van de Engelsche schuld aan Amerika. Engeland wenscht een bespoe diging van de onderhandelingen over de schulden, zoodat voor 15 Juni 1933, wanneer de nieuwe termijn vervalt, schoon schip zal zijn gemaakt. De betaling van 15 December zal geschie den, omdat de tijd te kort was voor onder handelingen en de Amerikaansclie regeering verklaarde, dat betaling thans de vooruit zichten op een bevredigende regeling der schuldenkwestie aanzienlijk zou verbeteren. China. Toenemende activiteit der fascistische blauwhemden. Naar Reuter uit Sjanghai meldt is het be staan van een geheime fascistische organisa tie in China, de „blauwhemden", thans alge meen bekend, ondanks de tegenspraken van officieele zijde. Deze organisatie heeft zich ten doel ge steld: lo. Het vormen van een geheime poli tieke partij met 10.000 actieve leden in alle deelen van China, gesteund door 300.000 man gewapende leden; 2o. Het verkrijgen van een tweederde meerderheid in de commissies die de Koeomintang controleert, welke op rijn beurt toezicht oefent op de nationale regee ring; 3o. Het toepassen van wetten en ver bodsbepalingen, nog strenger dan dit in Rus land geschiedt. De leden der partij moeten afstand doen van alle persoonlijke gemakken en rijkdom men. De toenemende invloed van deze fascisti sche partij zou een gevolg zijn van de geweld- politiek van Japan en de houding van de re- geering van Kanton. en het winstaandeel van Perzië. Een verge lijk kwam in 1920 tot stand en dit hield het uit tot 1928, dus ook nadat de nieuwe Shah aan het. bewind was gekomen. In het laatst genoemde jaar echter stelde de regeering te Teheran aan de maatschappij voor de con cessie te herzien. Na veel getalm werd men het in het begin van dit jaar eens over een ontwerp-overeenkomst, welke echter ten slotte de goedkeuring van het Perzisch lands bestuur niet kon wegdragen. En daarop is nu eenige dagen geleden de formeele opzegging van de concessie gevolgd, met de mededee ling dat Perzië bereid was een nieuwe con cessie te geven. Perzië acht klaarblijkelijk zijn belang met de D'Arcy-concessie slecht gediend en meent dat de Anglo Persian het land, waaraan deze maatschappij haar rijkdommen ontleent, te kort doet. De maatschappij heeft onmiddel lijk tegengeworpen dat de overeenkomst, die in 1901 voor 60 jaar is verleend, geen opzeg gingsbepaling bevat. De Perzische regeering heeft daarop geantwoord dat zij zich niet gebonden acht door een contract dat is aan gegaan of door een concessie welke is ver leend voordat Perzic een constitutioneel be stuur had- Men mag aannemen dat toene mende nationale zelfbewustheid ook een woord heeft meegesproken in deze zaak. Het Engelsche standpunt is dat Perzië door de concessie op te zeggen zich aan een twee ledige schending van de overeenkomst heeft schuldig gemaakt, ten eerste door het feit der opzegging zelf, ten tweede door de be paling betreffende arbitrage van geschillen, welke de concessie bevat, te veronacht zamen. Verder wordt van Engelsc'nen kant opge merkt dat het argument dat Perzië consti tutioneel niet gebonden zou zijn geen steek kan houden aangezien het land zoowel voor als na de grondwettelijke bestuurshêrvor- ming zijn winstaandeel in ontvangst heeft genomen. De maatschappij heeft geweigerd de op heffing van de concessie te erkennen. De Perais re autoriteiten hebben die opheffing intusschen bevestigd. En thans is udt mede- deelingen in het Lagerhuis gebleken dat de Britsche regeering zich de zaak heeft aange trokken en een krachtig vertoog tot Perzië heeft gericht. De xegeering heeft aangekondigd dat zij De oorsprong dezer fascistische beweging is een vertrouwelijk memorandum, dat door den chef van den generalen staf van het na tionalistische leger aan maarschalk Tsjang Kai sjek, den feitelijken president van China, en aan den minister van oorlog was ge richt, waarin de zwakheid van de tegenwoor dige Koeomintang-organisatie wordt- uiteen gezet en waarin wordt aangedrongen op de noodzakelijkheid van het oprichten eener krachtige politieke partij. De naam ..blauwhemden" is gekozen, om dat de kleuren van de Koeomintang blauw en wit zijn en omdat blauwe kleederen in China bij ceremonieeie plechtigheden wor den gedragen. Bovendien moeten alle leden, in China vervaardigde kleeren dragen om de nationale industrie te bevorderen. Japan. Japan verzoekt Amerika tot toetreding tot de arbitrale commissie. De Japansche minister president Saito heeft namens de Japansche regeering den plaatsvervangenden staatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken te Washington ver zocht mede te deelen of de regeering der Ver eenigde Staten bereid is toe te treden tot do arbitrale commissie tot bijlegging van het Chineesche conflict. Reeds na enkele uren werd telegrafisch antwoord uit Washington ontvangen. Mede gedeeld werd dat de regeering der Vereenigde Staten in het belang van den vrede bereid is zitting te nemen in een dergelijke commis sie op voorwaarde, dat de commis sie nïet organisch verbonden is met den Vol kenbond en dat de regeeringen van China en Japan de Vereenigde Staten tot deze onder handelingen uitnoodigen. AMY MOLLISON OP DEN TERUGWEG. BENGUELLA. 11 Nov. (V. D.J Om 15 uur 45 is mevr. Mollison-Johnson te Massamedes aangekomen. Na een korten rust wil zij door vliegen naar Doeala een afstand van 1400 mijl. TRIBUNE TIJDENS EEN VOETBAL WEDSTRIJD INGESTORT. BUENOS AIRENS, 11 Due (V. D.) Tijdens een voetbalwedstrijd in de Chileensche hoofd stad Santiago stortte een tribune in. Een kind, werd gedood en 114 personen min of meer ernstig gewond. De menigte werd zoo woedend, dat zij de tribune in brand wilde steken, wat slechts met veel moeite door de politie kon worden voorkomen. Dr. Edmund Schulthess is voor 1933 benoemd tot bondspresident van Zwitserland. alle wettige middelen zal gebruiken om de rechtvaardige en onbetwistbare b; langen van Engeland te beschermen. De Engelsche belastingbetalers hebben 7.000.000 in de maatschappij. Daarbij zijn de Perzisch;- olievelden de voornaamste bron van stookolie van de vloot. Het, is dus geen wonder dat de Britsche regeerïng met eenige kracht zich in de kwestie do:t gelden. De aangelegenheid is thans in het sta dium van diplomatieke onderhandelingen getreden. En de Londensche pers heeft een zijlichtje geworpen op diplomatieke onder handelingen door waar te nemen en met il lustraties bekend te maken dat de gezant van de Sovjet-republiek in Londen een be zoek heeft gebracht aan zijn collega van Perzië. Of dit bezoek iets uitslaande heeft met de petroleum kwestie, hierboven ge schetst. moet in het midden worden gelaten. Maar de Engelsche pers schijnt in haar voor stelling van deze kleine diplomatieke ge beurtenis haar best te doen het verband te leggen. De Engelsclhe lezers hebben tot heden een zeer eenzijdig beeld van het geval gekregen, waarmede wiet gezegd wil worden dat het beeld onjuist is. Maar voor een zuiver oor deel zou het gunstiger zijn geweest indien de Perzische zienswijze ook beschikbaar was geweest. Uit Perzische bronnen liet men ons iets van den anderen kant van de medaille zien. Daar stelde men vast da: Perzië eerst in 1914. nadat ce concessie 13 jaar had be staan en toen zij reeds rijk vruchten had gegeven, een eerste betaling van 9000 had ontvangen. Tusschen 1914 en 1919. geduren de den grooten ooriog toen er voortdurend intensief werd geproduceerd in verband met de behoeften van de Britsche vloot, ontving Perzië ook niets. Eerst na 1919 werd de be taling hervat en is ze voortgezet tot dezen tijd. De Perzische regeering heeft alles te zamen een bedrag van tennaastenbij 10.000.000 ontvangen, terwijl de ontvang sten van de maatschappij zijn geschat op 200.000.000. Dat wil zeggen dat Perzië niet 16 maar 5 percent van de winst heeft ont vangen. (In d? Persische kringen waar dit word: verklaard sprak men van 200.000.000 „ontvangsten", nie: van ..netto-winst"). Het besluit van de Ang'.o Persian om dit jaar slechts 300.000 te geven heeft bij üc Perzen diepe ontevredenheid gew:kt. omdat zij het gevoel hebben dat zij me: dit bedrag ernstig tekort worden gedaan. Dit bedrag vertegenwoordigt slechts een derde deel van de Perzische tantièmes van verleden jaar terwijl nochtans aan de aancLel'hcmders enor me dividenden zijn gegeven. Aldus de verklaringen aan Perzisch? zijde. Nu weet men iets van het voor en tegen van een geschil dat den last van verschrikkelijke zorgen, waaronder Engeland gebukt gaat. noz heef: verzwaard A. K. VAN R. BIOSCOOP DOOR BRAND VERNIELD. TWAALF DOODEN. VELE GEWONDEN. PEKING 10 December. (V.D.) Volgens een bericht uit- Tsjifoe is in de stad Tsinlin gedurende een bioscoopvoorstelling brand uitgebroken. Het gebouw werd volkomen vernield Twaalf personen zij bij de ramp om het leven gekomen, terwijl vijftig zwaar werden gewond. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. ONTSTELLENDE CIJFERS UIT DE AMERIK AANSCHE STATISTIEKEN. WASHINGTON. 10 Dec. (Reuter). Volgens de officieele statistieken zijn in 1931 in do Vereenigde Staten door verkeersongevallen 33.500 personen om het leven gekomen en meer dan een millioen personen gewond. De nationale conferentie voor veilig ver keer becijfert het door deze ongelukken ver oorzaakte economisch verlies op meer dan 2500 millioen dollar. VERHINDERT DENEMARKEN DEN VRIJEN HANDEL OP GROENLAND? Zaterdagochtend is voor het Permanente Hof van Internationale Justitie de behande ling voort-gezet van het, geschil tusschen De nemarken en Noorwegen. Thans was het woord aan den Noorschen vertegenwoordiger Arne Sunde. oud-minister van Justitie van Noorwegen. Pleiter gaf een uiteenzetting van het, Deensclie monopolie. Hij vatte vervolgens kort samen de alge meene regelen welke aan de afsluiting van het eiland ten grondslag liggen. Sinds het decreet van 110 Mei 1921 heeft Denemarken de regels omtrent de sluiting van Groenland voor vreemdelingen met nog veel grootere strengheid toegepast, hetgeen zeer groote bezwaren voor de vischvangst oplevert. De regels welke Denemarken toepast, zijn missehlen niet in strijd met art. 23 van het Pact, van den Volkenbond, zeker wel met den geest, volgens welke de leden van den Vol kenbond zich verbinden om de handhaving van de regels van het verkeer en den door voer na te volgen alsmede den vrijen handel. Wanneer Denemarken de souvereinitei». ver krijgt over Eiric Raudesland, dan zal hot na het verstrijken van de conventie van 1924 hermetisch gesloten zijn. Do Noorsche sou- vereiniteit over Eiric Raudesland betockent openstelling van dit gebied en de vrijheid om er te komen voor alle naties der beschaaf de wereld. (Corr. Bur.) GRIEKSCH SCHIP IN DEN STORM VERGAAN. TWEE SLACHTOFFERS. ATHENE. 10 Dec. <V.D.) Het Grieksche vrachtschip ..Timios StavTos" is in een zwa- ren storm bij Zakynthos vergaan. Twee leden van de bemanning zijn verdronken, terwijl de overige 23 zich in een boot konden redden. VLIEGTUIG BRANDEND OMLAAG GESTORT. PARIJS. 10 Dec. iV.D.i Tijdens een oefenvlucht van oen Fransch luitenant-vlie ger vloog hot toestel in braind in stortte dichtbij Versailles neer. De luitenant vond den dood in de vlammen, Bij Saumur moest- een militair vliegtuig tengevolge van een motordefect een nood landing maken, waarbij drie leden der be manning gewond werden. ELF PERSONEN BIJ EEN BOOT-ONGELUK OMGEKOMEN. BELGRADO. 11 Dec «Reuter). Op de Neretva. een riviertje in Joegoslavië, is aiabij Buna een boot omgeslagen, waarin zich twaalf personen bevonden. Slechts een hun ner wist zich te redden; de overigen zijn al len vedronken. CLANDESTIENE INVOER VAN BIJBELS IN RUSLAND. PITTSBURG. 11 Dec. (Reuter). In een hier gehouden redevoering heeft rev. Wil liam Fetler. de stichter van het Zendelingen- Genootschap voor Rusland verklaard, dat er duizenden bijbels Rusland worden binnenge smokkeld. Ondanks de onderdrukking van eiken godsdienst door de Sovjet-autoriteiten, aldus Fetler. is het Russische volk. meer dan wolk ander volk ook. ontvankelijk voor gods dienst. AGENDA Heden MAANDAG 12 DECEMBER Stadsschouwburg: Hollandsch Strijkkwar tet voor de Mij. tot Bevordering der Toon kunst, 8 uur. Concertgebouw kleine zaal: Berber-strijk kwartet voor Beveoka, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Dc verloren zoon" en ..Moderne bruidjes". 8.15 uur. Palace: Circusfilm .Marco dc clown".. Op het tooneel: Symmek Four, elegante acro batiek. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebcs-Kommando" Op het tooneel: The Barnetts, Scandal and Steps. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Rceker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 10—7.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DINSDAG 13 DECEMBER Stadsschouwburg. Abonn. voorstelling. Mr. Rosenfeld. advocaat en procureur? Gezel schap Cor Ruys. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 107.30 uur. x Heemstede: Gebouw Protestantenbond propaganda-vergadering met lichtbeelden der lijkverbranding, spr. B. Heymans. 8 uur. APOTHEKEN AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat G Tel. 10354, Eert stukje historie over de concessie der Anglo Persian Oil Cy. (Van onzen Londenschen correspondent)

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5