DE BILT INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per reget. En nu als Kerstgeschenk.... onze nieuwste vinding! Eiken Haard of Rookfauteuils met veerende uitneembare losse kussens! CompI voor f 13.50. Dat is rusten! Voorkomt plat worden. Ziet de etalages! Ziet de etalage! N.V. Woninginrichting J. CHRIST1AANS, uitsluitend JULIANAPARK 60 BIJ SOENDAPLEIN EN WESTERGRACHT 79 KEURCOLLECTIE NUTTIGE KERSTGESCHENKEN. HAARLEM'S DACBLAD meldt: Hoogste barometerstand 773.6 m.M. te München. Laagste barometerstand 714.7 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: matigen, later wellicht toenemenden Z. tot W. wind. Nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt. Aanvankelijk weinig of gèen regen. Later toenemenden regenkans. Zachter. Uit het Buitenland. IIET ZACHTE WEER BLIJFT AANHOUDEN. De gister gemelde depressie bij IJsland was de eerste kern van een zeer uitgebreid en diep depressiestelsel dat zich tot bij de Azo- ren uitstrekt en in Ierland, Schotland en Scandinavië storm, regen en hooge tempera tuur brengt. Aan de N. W. zijde strekt dc de pressie zich uit tot aan de Oostkust van Groenland. Op IJsland zelf komen barome terstanden voor beneden 715 m.M. en is dc luchtdruk nog dalend. Het vorstgebied in het binnenland van Duitschland is van geen beteekenis meer. In de bovenlucht keeren aldaar de normale ver houdingen terug, hoewel de atmosfeer nog tot grootc hoogte abnormaal warm blijft. Al leen in Lapland komt nog plaatselijk strenge vorst voor. Het is te voorzien dat het zachte weer zal aanhouden en dat de wind geleide lijk sterker zal worden waarmee ook de toe stand van mist zal overgaan in een met zwa re bewolking op grootse hoogte. Thermometer 16 December: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur Barometer Stand heden morgen 10 uur fGoed weer) Stand van gisteren Neiging: Stilstand. Opgave van: Fa. CAREL VAN HUIZEN, Opticien. Kleine Houtstraat 13 Tel. 14112. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DRINKT Vichy-water van BAGGERMAN, Tel. 10116 Steeds laatste vullingen voorradig BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 16 December. Ondertrouwd 15 December: K. J. Dijkstra en G. Fortgen.?T. Bijman en E. J. Koopman. Getrouwd 15 December; B. F. Koster en G. A. van Straaten; J. Terstal en P. A. van Amstel. Bevallen 13 December: J. P. C. Fokkcl- man—Sl.einmctz, z.; 14 December: A. Strij- landBey, d,; H. A. Kloatwijk—Hage, z.; R. Cordes—Kording. d 15 December; P. J. E. Kamphuijs—v. Liebcrgen. d.; W. J. van Eerden—I-Iofstë, d. Overleden 13 December: A. A. SmitLu thers. 83 j., Velserstraat; 14 December: H. 17 d., d. v. W. Rietman. Leidsehestraat; 15 December; M., 16 mnd., d. v.-C. v. d. Valk, Kamperlaan. DE SCHOOLBARETTEN IN HAARLEM Thans hebben ook de leerlingen van de Da Costa Kweekschool besloten sch.oolbavefc- ten te dragen. De kleur is donker lila, met onderscheidingsteekens voor de klassen. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT RAADSVERGADERING Donderdagavond vergaderde de Raad. Alle leden waren aanwezig. Naar aanleiding van een schrijven van den Bond van Vroedvrouwen, merkt de heer Padt op, dat. hier schijnbaar een vergissing be gaan is. In de vorige vergadering had hij den indruk gekregen, dat de betrokkene ge noegen nam met een salaris van f 1000. ter wijl thans blijkt, dat dit niet het geval is. Hij wil deze kwestie nog eens onder de oogen zien. De voorzitter daarentegen wil de be spreking uitstellen tot Ged. Staten een be slissing hebben genomen op het adres, dat het Bondsbestuur aan dat college heeft ge zonden. Aldus wordt besloten. Het verzoek van den heer van Deurscn om tot uitbreiding van het Noorderbad te mo gen overgaan zal in besloten zitting behan deld worden. Ook de tarieven voor vastrecht voor gas levering en de tarieven voor het duinwater zullen in besloten zitting aan dc orde ko men. Evenzoo het verzoek van den heer K. A. A. van Haaf tot stichting van een zee- en zonnebad met café-restaurant aan de Zuidzijde van den Zeeweg. Een Volksbatl. Daarna is aan de orde het voorstel van een zestal raadsleden om over te gaan tot stich ting van een Volksbad. De heer E1 f f e r s herinnert er aan dat er reeds zooveel over deze kwestie gesproken is. Hii zou graag concrete voorstellen zien. De heer van der W e v f f verklaart zich voor de stichting van een Volksbad. doch zou er niet gaarne een inrichting aan ver bonden zien. waardoor concurrentie werd aangedaan aan zaken en winkels in het dorp De heer Geers zegt reeds zes jaar geleden een voorstel tot stichting van een volksbad te hebben gedaan. Niet alleen voor de goede orde aan het strand, doch meer nog om de winst, die uit dit bedrijf te halen is. vindt hij deze stichting noodzakelijk. Hij is van mee ning dat door den bouw van een restaurant bij het bad, dc kosten van een leening reeds VRIJDAC 16 DECEMBER 1932 J bij voorbaat voor een goed deel gedekt zijn. Spreker stelt voor een commissie te bcnoe- noemen om studie te maken van de inrich ting van Volksbaden. De heer Siegers zegt, dat er na het Raadsbesluit van 5 April 192S direct plannen zijn uitgewerkt. Het ontworpen plan zou on geveer f 70.000 kosten. In verband met de lage prijzen van het materiaal thans waar schijnlijk iets minder. Hij zegt, dat er met den meesten spoed gewerkt zal worden, zoo- clat cle Raad in Januari een ontwerp tege moet kan zien. De heer Van d e r W e r f f) vraagt daarom twee ontwerpen: een mèt en een zonder restaurant. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten verdere besprekingen uit te stellen, tot de uitgewerkte plannen ter tafel ge bracht kunnen worden. Met twaalf van de 13 stemmen wordt dr. Gerke tot gemeente-geneesheer benoemd. Schoolartsen. LISSE WERKLOOZEN. Het aantal werkloozen is thans gestegen tot 590. Het totaalcijfer is in de laatste 2 weken ongeveer verdubbeld. KLEUTERSCHOOL. MINISTER VERSCHUUR EN IJMUIDEN. Fel protest van burgemeester Rambonnet over het antwoord van den minister in de Tweede Kamer. DE BOEMAN VAN IJMUIDEN IS DE HEER BROUWER, HOOFD DER AFDEELING VISSCHERIJEN. In de Donderdagmiddag gehouden raads zitting heeft burgemeester Rambonnet een fel protest doen hooren tegen het antwoord Van minster Verschuur op het verzoek van eenige leden, iets te doen voor IJmuiden. We laten hieronder volgen het deel van het raadsverslag. waarin de burgemeester aan het woord is. De burgemeester herinnerde aan de taak van de commissie Rij kens. Deze commissie zeide de burgemeester, zal binnen afzien - baren tijd wel met een rapport komen, maar wat er met dat rapport gebeuren zal weet spreker niet. Verder memoreerde de burgemeester de kwestie.-Kan en diens voorstellen. Op dit rapport is alleen een antwoord gekomen van het hoofd der afdeeling Visscherijen, waarin werd te kennen gegeven, dat er nu geen hulp meer noodig was omdat de toestand in het bedrijf inmiddels weer zooveel beter was geworden. Waar het belang van tientallen reeders en vischhandelaren en van honderdtallen arbei ders zoowel ter zee als aan den wal op het spel staan, krijgen we de apotheose, alsof het een soort vertooning is met stervend IJmuiden. Wanneer we onze groote werkloos heid zien en de minister maakt zich er af met een grap. meende de burgemeester dat een woord van protest niet mag uitblijven. De minister heeft de Kamer in z'n memorie van antwoord verkeerd ingelicht Er zijn geen middelen aangegeven tot verbetering en er is gevi-aagd om geldelijke steun, heeft de minister gezegd, maar noch het een, noch het ander is juist. De minister heeft gezegd, dat er in het binnenland gebrek aan visch is, maar in sprekers rapport is een beter dis tributiesysteem voorgesteld. Waar op een dergelijke manier tegen de bezwaren van verschillende Kamerleden is opgekomen is een woord van protest op z'n plaats. Spreker is vol respect voor het werk van minister Verschuur. De minister heeft veel moeilijk heden doorgemaakt en spreker dacht daarbij aan minister Posthuma, op wiens werk veel critiek is uitgebracht en die wellicht fouten heeft gemaakt, maar van wien we thans zeggen, dat hij ons er aardig doorheen heeft geholpen. Latr zal men ongetwijfeld ook zoo over minister Verschuur spreken, maar daar bij zal IJmuiden een uitzondering maken. Maar het is niet de minister zelf, omdat hij onmogelijk van alles op de hoogte kan zijn. Hij wordt echter verkeerd geadviseerd en wel door het hoofd der afdeeling Vissche- rij en. Stemmen: Brouwer! Van die zijde wordt alle mogelijke tegen werking ondervonden en de onheilen zullen voor IJmuiden nog grooter worden, wan neer aan het noodlottig drijven van dien regeerïngsambtenaar geen paal en perk wordt gesteld. IJmuiden bezit een nationaal bedrijf en het verdient beter dan een opera comique genoemd te worden. (Applaus). PERSONALIA. De heer C. H. Bouwman alhier is benoemd tot assistent-werkmeester aan de Amster- damsche Blindeninrichting aldaar. JAPANSCHE AVOND. Gisteravond werd in het Gebouw voor Christ, belangen een Nutsavond gehouden. Toen het bekend was dat de heer J. Pilger uit Amsterdam dezen keer een Japanschen avond zou geven, was dit voor ons reeds een verzekering dat dit een zeer goede avond zou worden. De heer Pilger is hier geen onbeken de; wij herinneren ons nog den Chineeschen avond van het vorige jaar. Was dit een mooie avond, niet minder de gister gegeven Japansche avond. jammer dat de opkomst van het publiek niet grooter was. De thuisblijvers hebben zeer veel gemist. De heer Pilger begon eerst te vertellen van het ontstaan van den naam Japan, en de legenden die hierover in dat land in omloop zijn. Vervolgens vertelde hij hoe de Hollanders daar met dat volk in aan raking zijn gekomen. Zijn vertelling hierover, doorspekt met eenige anecdotes, dwong de aanwezigen direct tot luisteren en deed hen herhaaldelijk in lachen uitbarsten. Verder werd een pracht serie lichtbeelden vertoond, die door den duidelijken verteltrant als het ware levende beelden werden. In korte be woordingen wist spreker zeer veel te vertel len omtrent de zeden en gebruiken van de Japanners. Na de pauze droeg de heer Pilger ïn Ja- pansch costuum voor: De wraak van de zeven en veertig. Daarna werd door hem voorgedragen met verduidelijking van projectiebeclden: „Terakoya" dit betec- kent in onze taal ..de Dorpsschool". Men waande zich tijdens deze voordracht in Japan te zijn. Terecht werd in het sluitings woord, gesproken door Ds. Milatz opgemerkt, dat de heer Pilger tijdens zijn reizen door Japan, de ziel van dit volk moet hebben be grepen anders had hij het hedenavond niet zoo duidelijk kunnen weergeven. Het was dan ook een schitterende avond, een avond die naar meer smaakt. KERSTUITVOERING. Woensdag 21 December a.s. zal in de Ge reformeerde Kerk aan den Velserduinweg een kinderkoor onder leiding van het hoofd der P. Vermeulenschool en de Chr. Muziek vereniging Concinère een Kerstuitvoering geven. O.a. zal ten gehoore worden gebracht de Kerstcantate „Om het Kindeken". Verder zal ook worden uitgevoerd een werk van den heer D. Klut, directeur van Concinère: „Juiche voor Kerstfeest". GEREFORMEERDE JEUGDCENTRA1E. Onder leiding van Ds. R. J. v. d. Meulen vergaderde Woensdagavond de Gerefor meerde Jeugdcentrale voor IJmuiden-Oost en Velsen in het gebouw voor Chr. Belangen te Velsen, mevr. Kraan-v. cl. Burg ontwik kelde aan de hand van een viertal stellingen voor een talrijk gehoor het onderwerp'. „De eerbied in ons leven". Velen maakten van de gelegenheid gebruik aan de spreekster vra gen te stellen over het gesprokene. Het was een leerzame avond. In het komende seizoen zullen nog optre den Dr. Hoek uit Den Haag met het onder werp: „De Leer der algemeene verzoening" en de heer J. Schouten, lid van cle 2e Kamer, die zal spreken over „Nationalistische Stroo mingen". CONCERT IJMUIDENS MANNENKOOR. Een zeer schamel bezette Cycloop-zaal heeft Donderdagavond de prestaties van IJmuidens Mannenkoor, dat aldaar met medewerking van een tweetal dubbel man nenk war letten en mej. Dora Schxama, sopraan-zangeres, een concert gaf. gevolgd. Bij ontstentenis van den voorzitter, begroet te de heer J. de Krijger de aanwezigen, en in het bijzonder den beschermheer, notaris Dolleman. Directeur Henk Arisz aiet met %en onbetee- kenende compositie van Wengert, Das Lied, zijn mannetjes eerst zich even inzingen, zoo dat we in Schiebolt's Abendstandchen en Tra nen van R ke superieuren koorzang te ge nieten kregen. Vielen er in laatstgenoemd werk nog wel enkele tranen, in den vorm van valsche accoorden, niettemin werd het slot tot een voorname hoogte opgevoerd, zoodat we in Theo van der Bij I's zware compositie, De Zee geheeten. een staaltje uitstekenden en gezonden mannenzang mochten beluiste ren. Door fraaie nuanceeringen en zuiver op toon zingen had de uitvoering van De Zee sinds het vorig optreden van het IJmuidens Mannenkoor belangrijk aan kwaliteiten ge wonnen. Directeur Arisz heeft het grondig geretoucheerd, zoodat het een genoegen was dit mo: ensemble, zoo rijk aan goede krach ten, te kunnen aanhooren. Mej. Dora Schrama, die een tweetal Hol- landsche liedjes en een fragment uit de But terfly liet hooren. kan mij in dit laatste en Cath. van Rennes' Cupidootje het meest be koren. Dit laatste werkje ligt zoo geheel in haar lijn van frisch. vrijmoedig optreden, dat het denkbaar is, dat zij de teere sfeer, welke voor het devote Madonna-kindje een eerste vereisehte is, niet onmiddellijk vermocht weer te geven. Haar optreden viel terecht zeer in den smaak van het publiek. Niet alleen heeft haar stem de verdienste door openheid Ie boeien, daarnaast is het gezongene woord voor woord verstaanbaar, een genoegen dat ons maar al te dikwijls ontzegd wordt. De begeleiding was door den inferieuren vleugel meermalen storend. Een dubbel mannenkwartet uit Haarlem (Harmonie)was in zijn optreden niet zeer gelukkig. Alhoewel kort bestaand mag men toch verwachten dat het podium-fahig is. Veel beter was het dubbelmannenkwartet „Caecilïa" uit IJmuiden-Oosk dat een keu rig homogeen ensemble bleek zijn, met voorname kwaliteiten. Een prae-h.isl arisch Av: Maria werd qua uitvoering een der beste nummers van dit concert. Voor de behaalde successen op het kort geleden gehouden concours werd directeur Arisz bij monde van den heer van Houwelin- gen namens he* '-oor een palm aangebeden. De zangeres ontving bloemen. Voortaan op tijd beginnen, 't Was nu kwart voor negen! W. DE R.K. BEWAARSCHOOL TE IJMUIDEN- OOST BLIJFT BESTAAN. Zooals men weet besloot de raad onzer ge meente eenigen tijd geleden tot opheffing met ingang van 1 Januari a.s. van de beide gemeentelijke bewaarscholen en tot onttrek king van de subsidies der bijzondere. Van alle zijden worden sindsdien pogingen in het werk gesteld, om deze scholen met eigen middelen te doen voortbestaan. Van de R.K. Bewaarschool te IJmuiden- Oost is dit voortbestaan, althans voorloopig, verzekerd. Donderdagavond vond n.l. in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg onder leiding van pater rector Richardus een bij eenkomst plaats van ouders van leerlingen van deze bewaarschool, welke druk bezocht was. Pater vicarius Ernestus gaf een uiteen zetting van den financieelen toestand en deelde mede. dat indien het schoolgeld werd verhoogd van 15 op 20 cts., de school behou den kon worden. De ontbrekende gelden zou den uit andere middelen gevonden kunnen worden. Alle oüders verklaarden zich bereid, met dit meerdere schoolgeld genoegen te nemen, zelfs wilde men desnoods het school geld tot 25 cts. per week te verhoogen. het geen echter niet noodig bleek te zijn. Voor loopig zal voor een half jaar de school ge handhaafd blijven. Zij zal worden uitgebreid met een vierde klas, omdat, er nog 80 leerlin gen waren aangegeven voor welke onder de gemeentelijke regeling geen plaats was. DE CONDUCTEUR nAD HAAST. Het is bekend, dat de stoptijden van de electrische treinen zoo kort zijn. dat het ge- wenscht is. wanneer men familie naar den trein brengt, reeds afscheid te nemen wan neer de trein nog in aantocht is. De conduc teur van een trein, die Donderdagavond on derweg was van IJmuiden naar Velsen, maakte het echter wel wat al te kort. In IJmuiden waren een heer en dame ingeste gen met het einddoel de halte Casembroot- straat. De mannelijke helft was vóór de halte reeds opgestaan voordat de trein stilstond. Hij opende het portier en stapte uit den trein; de vrouwelijke helft was in aantocht, maar nauwelijks was de man buiten of de trein zette zich al weer in beweging. Hii wip te nog gauw op de treeplank, louter uit ga lanterie jegens de vrouwelijke sexe. Beiden waren genoodzaakt tot Velsen-IJnmiden- Oost mee te rijden, vanwaar ze noodgedwon gen een kwartiertje terug wandelden naar de plaats hunner bestemming. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.30. Griet per 50 K.G. f 30—13. Tongen per K.G. 1.30—0.50. Groote schol per 50 K.G. 18—16.50. Middelschol per 50 K.G. 19—18.50. Zetschol per 50 K.G. 20—19. Kleine schol per 50 K.G. 22f 9. Schar per 50 K.G. 4.50—3.4Ö. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 21. Kabeljauw per 125 K.G. 34f 27. Gullen per 50 K.G. 9.50—f 1.45. Wijting per 50 K.G. 4.90—1.60. Versche haring per mand 6.906.05. besommingen. Trawlers: Holland III IJm. 179 90 manden 1475. Sperwer IJm. 133 60 manden 1450. Drifter; LT 342 1135. De heer Padt spreekt zijn verwondering uit, dat de meerderheid van B. en W. mevr. Dijkstra-Volkers niet voor herbenoeming tot schoolarts in aanmerking wil doen komen. Uitdrukkelijk wenscht hij te verklaren, dat zij steeds trouw en nauwgezet haar taak heeft vervuld, opdat het publiek niet den indruk krijgt, dat zij ongeschikt is voor haar taak. Met klem dringt hij er op aan Mevr. Dijkstra-Volkers wél te benoemen. Voor Dr. van Bueren, den candidaat van de meerder heid van B. en W„ is dan wel een andere op lossing te vinden. De heer Molenaar, wethouder, wees er op. dat mevrouw Dijkstra aan de Clarastich- ting verbonden is, en zich tot die inrichting moet beperken èn dat zij gehuwd is. Dit laatste bezwaar geldt voor alle gehuwde amb tenaressen. Na nog eenige discussie wordt met meer derheid van stemmen benoemd tot school arts: van school B Dr. Tichelaar, van school C Dr. van Fraassen, van school D. Ds. Tiche laar, van de Chr. school aan de Brederodestr. Dr. DijkstraVolkers, aan de Wilhelmina- sehool Dr. Gerke. van de R. K. school Dr. Fraassen. en van de Bewaarschool Dr. Dijk stra-Volkers. Het Varkenskamp. Daar het contract van de huur der gron den zegt, dat twee maanden van te voren opgezegd moet worden, wil wethouder S1 e- b e r s de zaak uitstellen en pas opzeggen te gen 31 Dec. 1933. De heer Geers maant tot voorzichtigheid aan. Zoodra de toestanden verbeteren zal ook de varkensfokkerij zich uitbreiden. Wethouder Siegers zegt, dat hij door con trole tot de overtuiging is gekomen, dat 25 pet. van de hokken niet door de huurders gebruikt wordt. Er moet een eind gemaakt worden aan het onderverhuren. Ten slotte wordt met 10 tegen 3 stemmen besloten het voorstel aan te houden. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten aan de R.K. school een bedrag van f 1259,31 en aan de Wilhelminaschool een bedrag van f 2483.71 uit te keeren. Voor jeugdige werkloozen. Wethouder Molenaar had een crediet van f 250 aangevraagd tot bestrijding van de uit gaven voor ontspanningswerk voor jeugdige werkloozen. De raad keurde dit goed. Met algemeene stemmen wordt besloten het onderhoud van de straatverlichting voor den tijd van drie jaar openbaar te ver pachten bij inschrijving. Aan den hier gestationeerden rijksveld wachter werd een gratificatie toegekend van f 55 voor extra diensten bij het Noorder Bad gedurende het seizoen De Winkelsluiting. De Hanze had ontheffing van de bepalin gen der winkelsluitingswet verzocht gedu rende de Kerstweek. Wethouder Siegers geeft, als voorzitter van de Hanze, eenige toelichting. Het verzoek werdvooral gedaan in het belang van de kleine winkeliers. De heer Padt betwijfelt of het langer openblijven van de winkels gedurende de Kerstweek financieel voordeel zal opleveren. De lieer Van def' Molen meent zelfs dat de kleine winkeliers blij zullen zijn, als zij om acht uur mogen sluiten. Met zeven tegen zes stemmen wordt daarna het voorstel aangenomen. Commissie Maatschappelijk Hulpbetoon. Breedvoerig zet de heer D r u y f uiteen waarom hij en de heer Heeres ontslag namen als leden van Commissie C van Maatsch. Hulpbetoon. Hij verwijt wethouder Molenaar als voorzitter van M. II. eigenmachtig optre den en het negeereh van de bestaande com missies. Wethouder Molenaar verdedigt de door hem genomen maatregelen. Nu het aanvaar den van de Rijkssteunregeling reorganisatie bij de steunregeling en werkverschaffing noodzakelijk maakten, had hij in hot belang van een snellere werkwijze verschillende maatregelen getroffen. Na re- en dupliek van de heeren Druyf en Molenaar wordt met meerderheid van stem men besloten de zaak als afgedaan te be schouwen. Rondvraag. De heer van R ij n b e r k wijst op de slechte bestrating van den Nieuwe Boulevard Wethouder Siegers zegt spoedige her stelling toe. De heer Paap vraagt hoe het mogelijk is, dat men bij de steunverieenïng meer ont vangt, dan bij de werkverschaffing. Wethouder Molenaar zegt, dat dit door de Rijkssteunregeling mogelijk is. Dit be zwaar is op te heffen door een langeren werktijd in te voeren. De heer Geers vraagt hulp voor de schcl- penvisschers die in moeilijkheden geraken. Wethouder Molenaar verklaart, dat dc bedrijfsmoeilijkheden der schelpenvisschers zijn aandacht reeds hebben. Hij zal trachten een oplossing te vinden. De heer Druyf zou graag zien. dat er bij gladheid 's morgens vroeg zand gestrooid werd. Wethouder Slegers zegt. dat de ge meentewerklieden daarvoor opdracht hebben gekregen. ONS HUIS. Naar wij vernemen, zal „Ons Huis" aan het Dorpsplein binnenkort afgebroken wor den. om daarna als een geheel gemoderni seerde inrichting te herrijzen. Als de plan nen, die thans gemaakt zijn, werkelijk wor den uitgevoerd, belooft deze moderniseering een groote aanwinst voor Zandvoort te worden. Voor de te openen Kleuterschool der Ned. Herv. School zijn benoemd tot Hoofd Mej. v. d. Hilst te Velsen-Noord en tot onderwij zeres mej. De Graaf te Zoeterwoude. HAARLEMMERMEER ZANGUITVOERING TE VIJFHUIZEN Dinsdag 20 December hopen de Chr. Gem. Zangvereeniging ..Door Zang Vriendschap" (dirigent F. Pijlman) en het daaraan verbon den kinder- en meisjeskoor, een uitvoering te geven in de Gercf. Kerk. Medewerking vev- leenen mej. G, Noordhoff (sopraan) en de heer E. J. Pijlman (tenor). Uitgevoerd wor den o.m. „Psalm 8" en de „Kerstcantate", voor soli, gemengd en kinderkoor, beide com posities van den dirigent. DE NIEUWE BRUG BIJ AALSMEER. Naar wij vernemen zal einde dezer week het beweegbare gedeelte van den bovenbouw van de nieuwe brug over de Ringvaart bij Aalsmeer, op het kelderhooofd en den pijler worden gebracht. Het scheepvaartverkeer zal gedurende de uitvoering van dit werk wel eenigen tijd gestremd zijn. AFSCHEID P. KLOK. In verband met het aan den heer P. Klok als ambtenaar ter secretarie van den Haar lemmermeerpolder wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 1 Januari 1933 verleend eer vol ontslag, werd hij Woensdag in de laat ste in dit jaar gehouden vergadering van Dijkgraaf en Heemraden, hartelijk toege sproken door den dijkgraaf den heer Van Dorsten, die in loffelijke en waardeerende bewoordingen de groote verdiensten van den heer Klok schetste en hem als blijk van waardeering een couvert met inhoud over handigde. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en wintergerst pl.m. f 4, gerst (chevalier) en haver pl.m. f 5; Duivenboonen f 7.50 a 8; Paardeboonen en kanariezaad pl.m. f 6; Groene erwten f 1012,50; vale erwten f 910: geel mosterd f 1620; karwijzaa'd pl.m. f 19; BlauwmaanZaad f 3840. Alles per 100 K.G. OPGEPAST! In Haarlemmermeer loopen weer rijwiel- dieven rond, die er op uit zijn om onbeheerd staande karretjes weg te kapen. Gister avond is hiervan de dupe geworden de heer P., die zijn nog zoo goed als nieuw rijwiel tegen een gebouw aan den Hoofdweg alhier had neergezet. Oppassen is dus de bood schap. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Woensdag 21 De cember 1932, voormiddags 9.30 uur (zoo noo dig na onderbreking 's middags voort te zet ten). De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verhuring tuingronden Haarlemmer meer. 3. Vergoeding R.K. School Halfweg. 4. Jaariijksche afrekening Christelijke School Halfweg. 5. 3-jaariijksche afrekening R. K. School Haarlemmerliede. 6. Verzoeken vergoeding bezoek ambachts school. 7. Verkoop inschrijvingen Grootboek. 8. Beroep geweigerde bouwvergunning. 9. Benoeming lid schoolcommissie. 10. Benoeming 2 leden Burgerlijk Armbe stuur. 11. Suppletoir kohier en reclames Honden belasting. 12. Vaststelling pensioensgrondslagen. 13. Voorstellen betreffende de salarissen en loonen. 14. Vaststelling begrooting Gemeente en Grond- en Woningbedrijf en goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur, dienstjaar 1933. IJMUIDEN RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 16 Dec. in radiotelegrafische verbinding met het daarachter vermelde kuststation. Barentsz, Chr. Huygens, Colombia, Flan- dria, Indrapoëra, Joh. de Witt, Joh. v. Olden- barnevelt, Kota Agoeng, Kota Nopan, Kota Pinang, Mam. v. St. Aldegonde. Poelau Tello, Poelau Laut, Sibajak, Van Spilbergen, Sta tendam, Tasman: Scheveningen Radio. Poelau Roebiah: Sabang Radio. DE „SIBAJAK" HEEFT VERTRAGING. De directie van den Rotterdamschen Llayd deelt mede. een telegrafisch bericht uit Port Soedan te hebben ontvangen, dat van het motormailschip „Sibajak" op 15 dezer bij het verlaten van de haven door stooten de stuur boordboeg beschadigd is. Het schip is naar de haven te Port Soedan teruggekeerd voor een duiker-onderzoek, doch zou volgens ontvan gen berichten heden 16 dezer om 5 uur n.m. de reis naar Nederlandsch-Indië vervolgen met eenigszins vertraagde vaart. •14 F. 42 F. 45 F. 770 m.M. 770 m.M.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2