HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL KRACHTSPORT BILJARTEN WIELRIJDEN. SCHAKEN. SCHERMEN HANDBAL BADMINTON. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Ie klasse. Bloemendaal't Gooi l1 H.O.C.Haagsch Lyceum 22 HilversumTogo 3o Amsterdam—H.D.M. 3—0 PROMOTIE-AFDEELING. t Gooi IIBloemendaal II 21 H.D.M. IIAmsterdam HI 62 UtrechtHilversum H 32 Victoria—M.H.C. 3 2e klasse. Haagsch Lyceum II—H.O.C. II 3—4 LeidenKieviten 13 De VierdeTogo n 03 D. St. H. C.—H.B.S. 3—1 Amsterdam VAmsterdam II 60 M.H.C. HHilversum IH 13 Be FairAmersfoort 22 3e klasse. H.B.S. IIBloemendaal III l2 Strawberries HKrommenie 52 M.H.C. inAlliance 13 OOSTELIJKE AFDEELING. Ie klasse. ArnhemWageningen 44 ZutphenHengelo 20 Dames. PROEFWEDSTRIJD. OostenNoord West XI 011 2e klasse. T.H.C.—Hurley 0—4 B.D.H.C. VAmsterdam IV 2l Be Fair IILaren II 21 Baarn't Gooi IV 4=2 HuditoTogo II 12 R. W. IV—R. W. IH 0—1 (De Crt.) Competitiestand eerste klasse. gesp.gew.gel.verl. v.-t. pixt.gem. Hilversum 9 8 1 0 29—7 17 1.83 Amsterdam 9 8 0 1 31—8 16 1.77 H. O. C. 9 3 3 3 13—15 9 1.— H. L. C. 8 2 4 2 14—13 3 1.— H. D. M. 8 3 0 5 14—17 6 0.75 Gooi 8 2 2 4 10—14 6 0.75 Bloemendaal 8 0 5 3 6—15 5 0.62 Togo 9 0 1 8 10—36 1 0.11 EERSTE KLASSE. Bloemendaal't Gooi (11) Het volgende Bloemcndaalschc team ver schijnt tusschen de krijtlijnen: Doel: dc Kadt. Achter: Miiller von Czernicki en Kakebeeke Midden: Van der Stadt, Donk en Timmermans, Vóór: P. Gunning, M. Gunning, de Roos, de Graaf en André de la Porte. 't Gooi valt direct aan. Die voorhoede speelt goed samen; wisselt kort met lang spel af doch is met het schieten wat laat. De Bloe- mendaalsche verdediging weert zich echter weer goed, terwijl De Kadt uitstekend werk onder de lat verricht. Steeds echter komt de Gooische aanval terug, goed gesteund door een halflinie die elke uitval van Bloemendaal opvangt en terugslaat. Wel zijn de rushes van P. Gunning en André de la Porte gevaarlijk, doch hun voorzetten worden steeds door het eminente Bussemsche backstel opgevangen cn naai den eigen aanval afgegeven. De Bloemendaalsche halflinie, waarin Tim mermans mooi werk verricht, heeft zich voor alsnog meer op verdedigen toe te leggen. Nog steeds is de Gooische meerderheid niet in doelpunten tot uitdrukking gebracht. De eerste helft, verstrijkt zoodoende geheel puntloos. Rust 00. De rust heeft Bloemendaal goed gedaan. Direct zit de voorhoede voor het doel der gasten, maar de verdediging is daar prima Wel doorstaat 't Gooi hachelijke momenten door zwak optreden van den keeper, maar voorloopig kunnen zij nog profiteeren van de fout in den Bloemendaalschen aanval: te kort spel en gepingel in den cirkel. Dc ver opgedrongen Bloemendaal-backs verergeren zelf het gevaar van de snelle Gooische aanvallen. Gelukkig loopen de Bus- summers veel in de off-side-val. Een strafcorner op het Bloemendaalsche doel wordt dan noodlottig. Het harde schot keept De Kadt goed, doch de terugspringen de bal wordt door de toeschietenden Kruit onhoudbaar in het doel geslagen (01). Bloemendaal is er geenszins door ontmoe digd. Weer vallen zij bij voortduring aan, nu is hun halflinie meer steun voor de voor hoede. dan voor de verdediging. Het korte spel van het binnentrio is echter voor de Bussumsche verdediging een voordeel. Ook hier brengt eerst een strafcorner resultaat. P. Gunning slaat deze mooi keihaid in het doel (1—1). Het Gooi komt nu wat meer aanvallen zoodat het Bloemendaalsche overwicht ver dwijnt voor een gelijk opgaand, zich snel verplaatsend spel. Enkele minuten voor tijd scoort 't Gooi nog een doelpunt, maar het wordt wegens off-side geannuleerd. PROMOTIEKL AASE 't Gooi 2Bloemendaal 2 (21) Bloemendaal 2 speelde met drie invallers en sukkelde ook nu weer met de voorhoede, nu de goede krachten in het eerste team zijn opgenomen. Bloemendaal was voortdurend, zoowel vóór de rust als daarna sterker, maar de voorhoede faalde telkens op het beslissende moment. Wel waren de Gooi-aanvallen ook zeer gevaarlijk, doch de verdediging was zeer goed. Een strafcorner brengt. Bloemendaal indirect succes als De Jong inloopt en de bal over de lijn slaat (01). De tweede helft geeft ook een kleine Bloe mendaalsche meerderheid, maar weer is de voorhoede onmachtig om goals te maken. Een schot van denGooischcn linksuiterst brengt de partijen op gelijke voet (1l). Bloemendaal, tegen dc zeer laag staande zon in spelende, heeft daar veel last van. zoodat de verdediging nog wel eens verrast wordt. Toch worden de Gooische aanvallen voortdurend afgeslagen. Een strafcorner brengt de thuisclub succes en dc overwinning met 2—1, VictoriaM. H. C. (23) Op het zware veld voelen de Musschen zich aanvankelijk weinig thuis. Bovendien zitten de Rotterdammers er zeer fel op en trachten door enthousiasme te winnen, wat zij in techniek te kort schieten. Hun zwoegen werd dan ook beloond als Schuil er in slaagt om aan Victoria de leiding te geven 1—0). Li de tweede helft is M.H.C. sterker. Het geheele team schijnt beter ingespeeld; voor al de half-linie steunt nu goed. Eerst maakt Van Olphen gelijk en vervolgensm maakt dezelfde speler uit een voorzet van rechts ook het tweede doelpunt (12). Victoria spant opnieuw alle krachten in om den achterstand in te halen. Zoo waar slagen dc Rotterdammers er in na een kortc- scrimmage en inloopen (22). Nu is de beurt weer aan M. H. C.. Maar Victoria past beter op en laat de voorhoede geen tijd tot schieten, door eiken bal weg te slaan. Enkele minuten voor tijd verrast Menger iedereen door met een. hard diagonaal schot te scoren (23). TWEEDE KLASSE. Delftsche StudentenH. B. S. (31) De thuisclub speelt een vlotte en goede partij, is het meest aanvallend en brengt telkens gevaren voor het Haarlemsche doel. Toch zit H. B. S. ook niet bij de pakken neer, doch de voorhoede weet maar niet van kan sen te profiteeren. Na een aantal mislukte pogingen kunnen de studenten in de eerste helft verdiend de leiding veroveren. (10). Ook in de tweede helft geeft H. B. S. zeer goed partij tegen het snelle spel der thuis club en ziet dan ook de moeite beloond door een doelpunt van Zoll. (11). Daarna komt Delft echter weer meer aan het woord. Door een doelpunt van den oud-Bloemendaal-speler Van Steenwijk her krijgt Delft de leiding en nog vóór het einde weet dezelfde speler nogmaals den H. B. S.-keeper te passeeren (31). Het einde komt met een verdiende over winning voor de thuisclub. M. H. C. 2Hilversum 3 (13) De thusclub had een off-day. Weinig wilde er lukken; speciaal de voorhoede was 'n vol komen teleurstelling. Wel slaagde Brusse er in, om aan M. H. C. de leiding te geven, doch daarmede leek alle kruit verschoten. Nadat Hilversum gelijk ge maakt had, wist zij vóór de rust nog een 21-voorsprong te boeken. De gasten zijn in de tweede helft ook iets sterker. De Musschen-voorhoede weet alleen eenige kansen te verknoeien; het is tenslotte nog aan de Haarlemsche verdediging te dan ken, dat Hilversum er slechts eenmaal in kan slagen om te scoren. Het einde komt met 3—1 voor Hilversum 3. DERDE KLASSE. H. B. S. 2Bloemendaal 3 (12) Beide teams speelden beter dan de laatste weken. De gasten waren iets sterker, doch H.B.S. 2 sloeg zeer goed van zich af en viel meermalen gevaarlijk aan. Vooral de verde diging van de thuisclub was goed op dreef. Door toedoen van Kuiper neemt Bloemen daal 3 de leiding, maar uit een scrimmage na een strafcorner brengt Ten Brink de par tijen weer op gelijken voet. Rust 11. Ook in de tweede helft wegen de partijen goed tegen elkaar op. Als Westerman den bal toegespeeld krijgt, gaat hij er alleen me, vandoor, passeert de verdediging en geeft aan Bloemendaal de leiding (12). Vermelding verdient nog een afgekeurde goal van Kuiper, die ongeveer van den on zichtbare slagcirkel werd ongekogeld, maar die geannuleerd werd. omdat deze buiten den cirkel zou zijn geslagen. Einde komt met 21 voor Bloemendaal 3. M. H. C. 3—Alliance (1—3) De partijen wegen goed tegen elkaar op. maar dc M. H. c.-voorhoede had met wat meer schotvaardigheid een nuttigen voor sprong kunnen bereiken. Uit een fraaien voorzet van Beets heeft Vermeer den bal maar in te slaan .(10). Kort voor de rust maken de gasten echter nog gelijk 11. Na de rust zijn de Musschen iets sterker maar hoewel eenige kansen geboden worden, maakt dc M. H. C.-voorhoede daar geen ge bruik van. De Amsterdammers verstaan de kunst beter, maar vinden een uitstekende keeper onder de lat staan, die er zelfs een strafbully goed weet uit te houden. Toch moet hij tweemaal zwichten. Hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weerge geven, won Alliance met 31 door meer schotvaardigheid van de voorhoede. B. D. H. C. 5Amsterdam 4 (21) Dadelijk na den bully trekt Amsterdam naar dc Bloemendaalsche goal, waar vooral de rechts-back, mej. Siewertsz van Reesema met flinke harde slagen haar voorhoede weer aan het werk zet. Reeds na een minuut of tien ontstaat er een belegering op het doel der gasten, waaruit mevr. C. Houtkooper- Lamp het eerste doelpunt- maakt. Nog voor rust maakt Amsterdam gelijk. Dan komt er eenigszins een wijziging in het spel. Wogen de partijen eerst aardig te gen elkaar op. nu domineert Amsterdam voortdurend. De aanvallen zijn gevaarlijker, het schieten is harder. Toch weet Bloemen daal de leiding te nemen door mej. M. Mees. die dezen wedstrijd een der uitblinkers was. De laatste vijf minuten zijn heel spannend. Amsterdam zet er alles op om gelijk te ma ken, wat echter niet gelukt. Zoodat het ein de met een 21 overwinning voor B.D.H.C. 5 komt. Vriendschappelijk. B. D. H. C.-comb.Gem. Lyceum (1—0) Het samenspel bij Bloemendaal liet in het begin nog heel wat te wenschen over. Het Lyceum daarentegen combineerde aardig, vooral over den rechtervleugel, maar veel ge vaarlijke momenten voor 't B.D.H.C.-doel ont staan er niet. Bij een aanval van B.D.H.C. maakt mej. Koetse een doelpunt, wat echter wegens off side geannuleerd wordt. Bloemendaal blijft het meest in den aanval, maar tot doelpun ten komt het niet. Keepster en backs, vooral mej. Dorsman, van het Lyceum, kunnen steeds wegwerken. Eindelijk heeft mej. Koet- se succes, cn scoort de eenige goal van de zen wedstrijd, waardoor de overwinning aan Bloemendaal komt. NED. KORFBALBOND. Kattenburg 1Haarlem 1 (21) Helaas hebben de Haarlemmers, zij het met gering verschil, verloren. De Haarlemmers krijgen door goed verde digen van Kattenburg slechts eenige kleine kansen. Het eerste succes komt voor de thuis club. die profiteerde van een vergissing in de verdediging. Kort daarop weet de andere heer niet een goed schot het tweede doelpunt te maken, zoodat Haarlem binnen tien minuten reeds met 20 achter staat. Niet ontmoedigd speelt zij echter verder. Rust20. Na de hervatting een zelfde spel als in de eerste helft. Vlug en op vrij hoog peil. In den aanval der gasten moet het hoofdzakelijk ko men van de dames, die echter met schieten veel pech hebben. Een door Haan genomen straf worp wordt gemist. Een kwartier voor het einde weet J. de Haan met een goed schot den achterstand te ver kleinen. Hard wordt gewerkt voor den gelijk maker. Het einde van dezen wedstrijd kwam dus met 21. Oosterkwartier 1D. T. V .3 (40) De wedstrijd werd in vlug tempo begonnen. Oosterkwartier was eenigszins in de meer derheid. Het middenvak gaf goed door, zoo dat de aanval geregeld aan het werk gezet kon worden. De verdediging' van D. T. V. moest alle zeilen bijzetten om erger te voor komen; mede door slecht schieten bleef suc ces uit. Na ongeveer 20 minuten wogen par tijen goed tegen elkaar op. zoodat beide kor ven beurtelings in gevaar kwamen. Vóór rust bleven dc verdedigingers de aanvallers de baas, zoodat rust inging met blanken stand. Na de hervatting kwam Oosterkwartier er nog beter in, zoodat na vijf minuten een Oosterkwartier-speler met een afstandschot succes had, spoedig gevolgd door no. 2. Na vakwisseling, die voor Oosterkwartier voor- deelig was, werd de stand opgevoerd tot 40, waarna D. T. V. geducht kwam opzetten, om alsnog de eer te redden. De verdediging van Oosterkwartier liet zich niet passeeren. Toen scheidsrechter Krelage het eindsignaal liet klinken had Oosterkwartier een verdiende overwinning behaald. Oosterkwartier 2 won haar lastigen uitwed strijd tegen S. V. 3 met 7—1. Hercules 2Sport Vereent 1 (22) I-Iercules was direct sterker; na 10 minu ten had zij met een schouderschot de leiding (10). Die overmacht van de thuisclub werd echter steeds minder, naarmate S. V. zich op het kleine, harde terrein begon in te spelen. Th. Engels maakte gelijk. De gasten werden nu steeds sterker; zij wisten zich goede kansen te scheppen, doch de zuiverheid der schoten was niet groot, zoo dat succes uitbleef. Rust 11. Na de rust behield S. V. het beste van het spel; 10 minuten na de rust maakte mej. Kuneman er '21 van. Tien minuten voor het einde kostte een vergissing in de S.V.-verdediging haar het tweede punt, welke gelijke stand ongewijzigd bleef. HAARL. KORFBALBOND. K. V. 1Haarlem 2 (03) Direct is Haarlem sterker, doch de wind doet veel afbreuk aan het spel. De K. V - aanval krijgt weinig werk te doen, doch doet het weinige werk naar behooren. Eindelijk weet J. Niepoort kort voor rust aan Haarlem de leiding te bezorgen. Ook in de tweede helft is de thuisclub over tuigend de zwakkere. Er wordt goed volge houden; toch weet A. v. Lohuizen den voor sprong te vergrooten (02). Ook de volgende Haarlem-aanval schiet slecht, waardoor het alleen nog aan W. van Leeuwen gelukt om met een ver schot het dex-de punt te maken (03). Sport Vereent 2Advendo 2 (51) S. V. H was gedurende den geheelen wed strijd in de meerderheid en zoo spelende ge ven wij ze een goede kans op het kampioen schap, hoewel nog verscheidene zware wed strijden moeten worden gespeeld. Mevr. Ligtvoet gaf met twee mooie doel punten haar club de leiding; vóór rust ver kleinde Advendo met een mooi schot den voorsprong, doch J. Dingewis had toen suc ces met één van z'n vele goede schoten. Na de rust maakte J. Zeepvat er 51 van. S. V. EUOosterkwartier n 17 O. G. H—S. V. n £-0 Korfbalvereeniging „Tempo". Zondag 18 December: Animo 3Tempo I af gelast. Haarlem 5Tempo II 03 Maandag 26 Dec. (2den Kerstdag) te spelen. Excelsior ITempo I terrein Vergierdeweg. Aanvang 2 uur. Tempo IIT.H.B. III, terrein Middenweg Kampioenschap West-Nederland. De A.A.C. „Hercules" (Amsterdam) liet Zondag het laatste gedeelte van hare jubi leumwedstrijden verwerken om het kam pioenschap van West-Nederland. Verwerkt moesten nog worden de finale van de afdeelingen veder en licht gewicht, en de geheele afd. midden (A), midden (B), midden (c) en zwaar gewicht. De wedstrijden verliepen als volgt: J. van Tongeren I-I.K.V. „Haarlem" wist op schitterende wijze op touché overwinning op Massep in de finale afd. vedergewicht den derden prijs te winnen. Afd. licht gewicht: le prijs. Rep, de Halter, 2e pi-ijs H. Groeneveld, D.O.K. Beverwijk, 3e prijs van Son, Hercules, Den Haag. Midden (A) gewicht, le prijs A. Massop. Hercules, Amsterdam, 2e prijs v. d. Weert, Hercules, Amsterdam, 3e px-ijs Emmerik, S.S.S. Amsterdam. Midden (B) gewicht: le prijs Portengen, Sandow, Zaandam, 2e prijs Soes, D.O.K. Be verwijk. 3e prijs Vrees. Hercules, Amsterdam, Midden (C) gewicht, le pxijs Beuke Her cules, Amsterdam, 2e prijs de Leeuw, Hercu les, Amsterdam, in deze afdeeling waren twee deelnemers. Zwaar gewicht: le prijs: Korver, Sandow Zaandam, J. Muijs, D.O.K. Beverwijk. 2e pr.. 3e prijs v. d. Horst, de Halter, Zaaxxdam. Verineld dieixt te worden, dat in de afdee lingen licht en midden (B) prachtige sport te zien werd gegeven. Europeesch kampioenschap cadre 45/1. De wedstrijden in de drie poules, die ge vormd werden, om de spelers in de finale vast te stellen, zijn thans geëiixdigd. Onze land- genooten Dommering en J. Sweering hebben zich goed gehouden, zoodat beiden in den eindstrijd komen. Vooral Dommering blonk uit, door den sterken Egyptenaar Soussa te slaan in een voor beiden zeer mooie partij, waarin onze landgenoot een moyenne van 13.04 maakte en zijn tegenstander door een beurt minder zelfs 13.31. Sweering scoorde een prachtserie van 108 tegen Sorge, wat een buitengewone prestatie is in het eenstoots- cadre. De Fraxxschman Albert maakte een moyenne van 23.07. In de finale van 9 spelers zijn geplaatst: Bovengenoemde 2 Nederlanders, de Belgen: Moons. Gabriëls en Dedoncker, de Egypte naar Soussa en de Franschen: Albert, Da vin en Faroux. De afvallers zijn: Sorge (Duitschland), Re- peldauer (Oostenrijk), David (Hongarije) en Butron (Spanje). Competitie Ned. Biljartbond. Klasse D.. afd. 8. Iix deze afdeeling werd slechts één wed strijd gespeeld, n.l.: B.C.H.Roozendaal. De ontmoeting tusschen de beide kopspelers trok de bijzondere aandacht, doordat Van Amersfoort (Roozendaal) een mooie presta tie leverde, door met een moyenne van bijna 8 te spelen, waardoor hij D. Metz geen schijn van kans gaf. De drie overige spelers van de „B.C.H." namen hierover wi'aak en versloe gen hun Overveensche tegenstanders. Hier had een groote verrassing plaats, doordat de B.C.H.-er Okker (als invaller) zijn veel ster keren partner Timmer versloeg. En daar de Zwart en Javaux ook wonnen, werd de stand 31 voor B.C.H. Klasse F., afd. 6. In Velsen Noord had een belangrijke ont moeting plaats tusschen „Excelsior" I en Haarlem Noord", daar deze laatste xxog steeds aan den kop ging. De strubbeling voor de Haarlemmers begon reeds in de partij van de kopspelex's, waarin Dekker (Excelsior) sterker bleek dan J. v. d. Bos. Daarentegen behaalde Kronenburg (Haarlem Noord) zijn zooveelste overwinning met constant spel. Ook P. de Groot zorgde voor een overwinning voor de Haarlemmers. Doch Zijlstra moest den voorsprong weder verloren geven door te verliezen van Smit (Excelsior), waardoor de stand werd: 22. In eigen lokaal versloegen de mannen van D.E.C. het team van Vriendenkring. B. A. Co- pini (Vriendenkring) won gemakkelijk vaxx A. F. de Nijs. Daarna keerden de kansen: in spannende partijen wonnen de D.E.S.-spelers er 3 achtereen. L. Vlug nam revanche op zijn tegenstander, welk voorbeeld Tuninga en J. de Niis (beiden D.E.S.) vnitrden en de stand brachten op 31 voor D.E.S. Eveneens op eigen terrein verloor hetzelf de team tegen „Excelsior" II. Hierdoor was de hoon der D.E.S.-mannen op den kampioexxs- titel vervlogen. De nartiien waren zeer soan- nend. A. F. de Niis (D E S.) verloor met 5. Tu ninga met 7 en J. de Nijs met 3 caramboles. Alleen L. Vlug won onbed'-pigd en redde de eer van D.E.S. De stand luidde nu: 13 voor „Excelsior" II. Klasse G.. afd. 1. Het teaixx vaxx „Vriendenkring" speelde tegen dat van „Vondel" in Amsterdam een gelijken wedstrijd. Het waren Gieselbach en Steijnman, die hun partij tot een goed einde brachten. Copini Jr. en v. d. Pavert (beiden „Vriendenkring") leden echter de nederlaag, dus kwam de uitslag van deze ontmoeting met 2—2. Nu moeten Vriendenkring en Rem brandt uit Amsterdam om den eeretitel van deze afd. strijden. Ook de ontmoeting „Haarlem NoordSar- phati" eindigde in gelijk spel. Ofschoon Tast- bender (Sarphati) zich kranig verdedigde, moest hij de winst aan Dekker laten. Snoeks verloor met gi'oot verschil van den Amster dammer. Ronchetti (Sarphati) leed echter de nederlaag: maar Wijnschenk won van de Groot (Haarlem Noord). Het einde was dus 2—2. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield bovengenoemde vereeniiging een wedstrijd op home-trainers. De tijden waren als volgt-- v. Egmond 1 min. 20 3/5 sec.; v. Dijk, 1 mm. 27 sec. Molendijk 1 min. 28 3/5 sec. Kersten 1 min. 29 3/5 sec. Fx-uitema 1 min. 32 2/5 sec. Fabel 1 min. 34 4/5 sec. M. Huyboom 1 min. 35 2/5 sec. Scheidier 1 min. 36 sec. Oudolf 1 min. 39 1/5 sec. Jordan 1 min. 52 1/5 sec. De Groot 1 min. 52 2/5 sec. Op eersten Kerstdag neemt deze vereeniging deel aan het clubkanxpioenschap op home trainers uitgeschreven door de Zaanlandsche Wielerclub D. T. S. met de renners Van Eg- mond. Van Dijk, Fruitema en Molendijk. Be langstellenden. die met de club mee naar Zaandam willen gaan. kunnen zich tot Don derdag opgeven bij het bestuur. Bij het kampioenschap voor Nederland, ver leden week gehouden behaalde het lid Molen dijk den 2en prijs in de 1 K.M. nieuwelingen. Schaakclub „Kijk Uit". Als inleiding van eenige voordrachten, te houden door den heer P. F. vaxx Hoorn voor de leden van de sclxaakclxib Kijk Uit gaf ge noemde heer een simultaanseance aaxx twin tig borden. Begoixneix werd om acht uur vijf tien. Er werd dapper volgehoudeix zoodat pas om elf uur de eerste slachtoffers vielen. Het einde kwam om bijna half twee met het re sultaat dat de heer van Hoorn 16 partijen had gewonnen, 1 verloor aan deix heer Schuurmaxx exx remise maakten met de hee- ren Bilder, Oderkerk en Bakker. Een mooie prestatie van den heer van Hoorix. Bij de partij, gespeeld tegen den heer Schuurman beging de heer v. Hoorn iix eeix glad gewoxxneix stand een blunder. Ook de heer Stals maakte om bij half twee een blun der waax-door hij zijn gewonneix staande par tij op moest geven. Dit was al zeer jammer daar de heer Stals na 5 uur goed spel op het laatste oogenblik door het sixelle spel een vergissing maakte. De heer Bilder bood in een voor hem ge wonnen stand remise aan dat was o.i. niet txoodig geweest. Bij het volgend bezoek van den heer Vaxx Hoorn hoopt deze de gespeelde partijen te bespreken. Kampioenschap van Nederland op sabel. Zondag werd het Nationale Sabelkampioen schap verschermd in de schermzaal „Bras- sinne" aan den Raamsingel, die uitgeschre ven was door den Koix. Ncd. Amateur Scherm bond. Er werd geschermd om vijf touchés. Om 10.30 v.ixx. werden de eerste partijeix begon nen op twee loopers. Deze eindstrijd had plaats onder de dertien beste geplaatste schermers vaix het land, uit de voorronde, welke vexdeden maaxxd plaats hebben gehad. Onder deze sterke sabel schermers zien wij: Nederpelt, Fraterman, Mosman, Van Wieringen, Montfoort, Van Geen. Van Rijk. Jansen, Sjesp, Faber, Schriever; Witting en Schor Jr. Al dadelijk bleek dat de wedstrijd een zeer spanixend verloop zou hebben, zoodat het zeer talrijk opgekomen publiek, van een hoogstaande techniek en zeer mooie partijen heeft kunnen genieten Naarmate de wedstrijd vorderde teekende zich langzamerhand een selectie af, van wie genoemd mogen worden: Mosman, Jansen, Fraterman, Fabfr, Montfoort en Van Geen. De partij tusschen de twee eerstgenoemden had een zeer spannend verloop, welke tot 't laatste onbeslist was, doch tenslotte door Mosman in een overwinning omgezet werd. Verder fraaie partijen werden nog getrok ken waar het sabel schermen op zeer hoog peil stond, tusschen (Fraterman, Faber, Van Geen, Montfoort. Ten laatste bleek dat indien het Mosman mocht gelukken van Fabre te winnen, hem het kampioenschap niet meer koix oxxtgaan, doch indien hij mocht verliezen, een bar rage partij noodig zou zijn, met dezen zelfden schermer, wegeixs een gelijk aantal gewomxexx partijexx. Deze veronderstelling bleek misplaatst, daar Mosmaix direct op ovei*tuigende wijze de partij bracht op 40 in zijn voordeel. De volgende gevechtsgaxxg was in het voor deel van Faber; de stand was 41. Texxslotte een snelle aaxxval van Mosman; deze bracht de laatste touché, wat hem het kampioenschap bezorgde. De geheele wedstrijd was zeer geanimeerd, had eexx vlug verloop en bleef zeer sportief. Na het einde reikte generaal Scheffer met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit; lxij bracht een woord van hulde en dank aan de Haarlemsche Schermclub als organisator, aan de Hoofdsecondanten, Scheurs, Schoon en Brouwer, voor huix goede leiding en verder aan allen, die had den medegewerkt om dit sportieve gebeuren goed te doen slageix. Hij sloot met een woord vaxx opwekking aan het groot aaxxtal toeschouwers, dat dezen wedstrijd had bijgewooxxd, oixx deze mooie sport voor lichaam en geest te gaaix beoefe nen eix financieel te steunen. De uitslag is als volgt: 1. Mosman (Amsterdam) met 11 gewonnen partijen 26 oxitvangen treffers 57 gegeven treffers. 2. Fratermaxx (Dcxx Haag) 9 gew. part. 30 ontv. tr. 54 gegev. tr. 3. Faber (Amersfoort) 9 gew. part. 34 ontv. tr. 52 gegev. tr. 4. Van Wieringen (Rotterd.) 9 gew. part. 40 ontv. tr. 50 gegev. tr. 5. Vaxx Geen (Den Helder) 8 gew. part. 41 ontv. tr. 53 gegev. tr. 6. Montfoort (Den Haag) 8 gew. part. 43 ontv. tr. 45 gegev. tr. (Dames) Rapiditas 2B. G. V. 1 (11) Een aardige wedstrijd met om beurten bel de elftallen iix den aanval: beide doelver- dedigsters zijix echter voor haar taak bere- kexxd. Na eeix kwartier weet Bloemeixdaal te scoren (01», met welken stand de rust in gaat. Na de rust hetzelfde spel: reeds dexxkt men B.G.V. te ziexx winnen; wanixeer in de laatste minuut Rapiditas eexx vluggen aan val opzet en gelijk maakt. (11). ConcordiaRapiditas (14) (Vriendschappelijk) Rapiditas kwam onvolledig' op; haar elftal werd door eexxige Concordia-reserves aan gevuld. Voor de rust was Rapiditas voortdu rend in de^ meex-derheid; met rust was de stand 04.' Na de rust beging de zwart-witte verde diging de fout om te veel op te dringen, waar door nogal eens gevaar-lijke Concordia-uit- valleix ontstonden, uit één dezer werd even voor het einde de eer gered. (14). Concordia 1T. V. S. (40) (Hecren) Met rust was hier de stand 30. Na de rust bezorgde het steeds beter speleixde T. V. S. aan de onbeheerschtspelende Concordia backs veel last; Concordia kon het slechts tot één doelpunt brengen. (40). T.V.S. bezit een zeer goeden doelverdedi- ger; deze redde ook menigmaal zeer goed. Competitiestand Dames. Rapiditas '31 I 1 1 0 0 8—0 2 Concordia I 1 1 0 0 3—0 2 Rapiditas '31 II 2 0 1 1 1—3 1 B. G. V. 2 0 1 1 1—9 X Wedstrijden voor Tweeden Kerstdag. (Wedstrijden op de Kleverlaan). Dames: ConcordiaRapiditas '31 I. Heer en: Concordia IIRapiditas '31 I. NederlandDenemarken (14) Nit Noordwij k: De eerste Iixterland-wedstrijd vaix den Ne- derlandschen Badminton-Bond in Noord- wijk gespeeld tegen een vertegenwoordigen de Deensche ploeg, heeft een stevige over winning van 4l voor de Denen opgeleverd. De uitslagen waren: Dames-enkelspel mej. Ruth Frederiksen slaat Mevr. Dros 113. 114. Heeren-enkelspel: Axel Hansen slaat Wolt- man 153. 155: Heeren-dubbelspel: Woltman en Mr. Stik ker slaan Axel Hansen en Van Vossen IS—6, 15—6. Dames-dubbelspel: mej. Ruth en mej. Gerda Fredex-iksen slaan mevr. Dx-os en mej. Jansen 153. 150. Gemengd dubbelspel mej. Gerda Frederik sen en Axel Hansen slaan mevr. Dros en Mr. Stikker 15—4, 15—10

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12