NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 DECEMBER 1932 IJMUIDEN tNGELSCIIls TRAWLERS L\ DEN STORM. Het stormweer op de Noordzee gedurende de laatste weken heeft ook aan de trawlers van Grimsby veel schade bezorgd en voorts eenige ongelukken veroorzaakt. Aldaar bin nengekomen schepen rapporteeren, dat de storm zeer hevig geweest. De stoomtrawler St. Hinver werd ter hoogte van Buckie op de thuisreis van IJsland door een zware zee beloopen en twee uur later bleek dat de trawler lek was. Het schip kon echter veilig de haven bereiken, moest ech ter in het dok worden opgenomen Tot de ernstigste ongevallen behoorden echter die, welke aan de trawlers Euthamia en Satum overkwamen. S. Hansen, matroos op eerstgenoemden trawler werd getroffen door een vischlijn, waardoor zijn arm brak; een der opvarenden van de Saturn brak zijn ribben doordat hij een slag kreeg van een kabelring. Een matroos van de Destina stond in het stuurhuis toen een zware zee zich opMen trawler stortte. De vensters van het stuur huis werden vernield en de matroos bekwam ernstige snijwonden in het gelaat. Aan boord van den trawler Scarron, die nabij IJsland met zwaar weer te kampen had werd de kok tegen het dek geslingerd met het gevolg, dat hij twee ribben brak. Een matroos van den trawler Saurian was bezig een onderdeur in het vischruim vast te maken toen de boot door een zeer beloopen werd. De man werd gewond aan z'n rugge- graat. SPEELTUIN VEREENIGTNG „IN VEILIGE HAVEN". Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging brengt nogmaals hartelijk dank aan allen die hebben medegewerkt tot het schit terend doen slagen van de Sint Nicolaas- feesten voor de kinderen en ouders in het bijzonder aan de verschillende firmas welke hun verschillende giften in natura gaven en andere welke in staat stelden zooveel mogelijk kinderen mede te laten doen, door hun financieele bedragen. Verder bericht het bestuur dat de pogingen in den loop van dit jaar ondernomen, om een lokaliteit te verkrijgen voor cursuswerk der kinderen, hoogstwaarschijnlijk binnen korten tijd hun beslag zullen krijgen. Er zal dan begonnen worden met een handwerkcursus voor meisjes, een figuurzaag club, een mondorgelclub! Deze laatste zal naderhand uitgebreid worden tot Jeugd fanfarekorps. Wanneer de kinderen zich hier voor kun nen opgeven, zal In deze krant nog nader worden bekend gemaakt. Hieronder volgen de namen der firma's welke schenkingen in natura gaven, met daarachter vermeld wat zij gaven: Firma 't Hart, Zeeweg, 3 damestasschen en 1 voetbal. Firma Glas, Kalverstraat, 16 zakdoekjes, 1 tompouce, 1 paar kousen, 2 paar handschoe nen. Erdalfabriek, Amsterdam, 24 doozèn was. Nivea Mij., Amsterdam, 50 doozen cream. 50 noodpleisters. Fa. Kiene, Amsterdam, 100 pakjes kauw gum. Mij; Praktikus, Rotterdam, 3 kinderlees boeken. Fa. v. d. Lee, Amsterdam, 50 fl. Limonade. H. O. Havermouth, Rotterdam, 12 doozen Havermouth. Firma Niemeijer, Groningen, 4 Albums. Fa. Tilburg, Zeeweg. 100 chocoladereepen. Fa. „Klaverblad" Haarlem, 12 fl. Eau de Cologne, 20 spiegeltjes, 1 album, 24 legplaten. Fa. Van Nelle, Amsterdam, 100 linialen, 3 pond koffie, 3 pond thee, en 3 pond tabak. Fa. S. K. S. Hoogkarspel, 10 blik specu laas. Fa. Haurt, Amsterdam, 30 pond kantkoek. Fa. Starreveld, Uitgeest, 6 blik speculaas. Fa. v. d. Berg, Velserduinweg, 2 zelfbinders. Fa. Brandwijk, Willebrordstraat, 2 blik speculaas. Fa. Marcellis. Trompstraat. 2 blik speculaas Fa. Smit, Wijk aan Zeeërweg, 1 groote taaipop pl.m. 10 pond. Faa van Huht, IJmuiden-Oost, 1 groote fruitmand. Fa. Dol. Zeweg. 2 blik speculaas. Coöp. Eendracht", 100 chocoladereepen. Fa. de Braber, Zanderstraat, 1 Edammer kaasje. Coöp. .Aurora" Casembrootstraat, 1 taart Fa. Bon, Velsei'duinweg, 1 doos bonbons, 2 blik speculaas. EENDRACHT MAAKT MACIIT. A.s. Donderdagavond zal een vergadering plaats vinden van de vereenlging van Wa- terstaatspersoneol „Eendracht maakt Macht" afdeeling Noordzeekanaal. In deze vergade ring zal de heer H. Groeneveld het salaris- vraagstuk bespreken. NOORSCIIE REGEERING STEUNT DE VISSCHERIJ. Dë prijzen voor de Noorsche kabeljauw zijn tengevolge van de zeer geringe vraag naar kllpvisch en stokvlsch zeer gedaald. Voorheen gaf de geregelde vraag een zekere stabiliteit aan de prijzen, maar thans is er van eenige stabiliteit geen sprake meer. De kabeljauwprijzen zijn zeer schommelend en het is in de eerste plaats de visscherman, die daardoor getroffen wordt. Dientengevolge heeft de Noorsche regeering onlangs een be drag van één millioen kronen uitgetrokken voor de kabeljauwvisscherij, waarvan 20 pet. wordt gebezigd voor steun aan den handel en de rest voor steun aan de visscherij. Het volgend jaar zal andermaal een bedrag van één millioen kronen worden beschikbaar ge steld in den vorm van leeningen aan de visschers. POLITIEBERICHTEN Door G. werd aangifte gedaan van dief stal van zijn heerenrijwiel, dat hij in iJmui- den-Oost voor een café had geplaatst en bij z'n terugkomst verdwenen was. Zondagavond waren eenige kinderen aan het spelen in de Kerkstraat, toen een auto bus passeerde, die niet gezien werd door den 7-jarigen G. wonende in de Mahustraat. De jongen liep tegen de bus aan, doch bezeerde zich niet erg, zoodat hij met den schrik vrij kwam. Volgens verklaring van ooggetuigen treft den bestuurder van de bus geen schuld. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer D. A. Visser slaagde voor het in den Haag gehouden exa men voor het diploma derde stuurman groote vaart. PRIESTERJUBILEUM. Pater Gratianus. Woensdag 21 December zal het 25 jaar ge leden zijn dat Pater Gratianus van de O.M. Capucijnen zijn Priesterwijding ontving. Pater Gratianus werd geboren 10 Oc tober 1879 te Waalwijk. Hij werd bij de Paters Capucijnen te Bubberich (Gel derland) tot priester gewijd. Na eerst in Tilburg leeraar in het Kerkrecht te zijn ge weest, werd hij aangesteld als geestelijk ver zorger te Hunskil, daarna als geestelijk ver zorger van de bewoners van het woonwagen kamp te Breda. Sinds 1931 is Pater Gratianus werkzaam als geestelijk verzorger. Hier werd o.a. door hem de St. Jozef gezellen vereeniging ge sticht, eveneens is hij promotor van de R.K. Speeltuinvereeniging „Vrij en blij" en geeste lijk adviseur van den R.K. Volksbond. Het jubileumfeest zal in verband met den Advent 8 Januari worden gevierd. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag 20 December 1932 in radiotelegrafische verbin ding met het kuststation Scheveningen Radio. Colombia, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt, Joh. van Oldenöarnevelt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Marn. v. St. Aldegonde, Oranje Nassau, Poelau Tello, Peolau Laut, Van Rensselaer, Sibajak, Simon Bolivar, Van Spilbergen, Statendam, Tasman, Veendam. ONTSLAGEN BIJ DE CENTRALE BAKKERIJ De directie der N.V. Centrale Bakkerij heeft wegens slapte in het bedrijf een aantal ge zellen per 1 Januari a.s. ontslag aange zegd. DE CONTRACTEN IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. SAMENWERKING TUSSCHEN IJMUIDER FEDERATIE EN CHRISTELIJKE BOND. Het bestuur der IJmuider Federatie bericht ons: Zaterdag 17 December vergaderde het Cen traal Bestuur der IJmuider Federatie. Aan wezig waren 35 bestuurders benevens de hoofdbestuurders de heeren van Dugteren en Kievit. Door de dagelijksche leiding werd verslag uitgebracht over de beide gehouden besprekingen met de reeders. Met algemeene stemmen werd het ge voerde beleid goedgekeurd en vertrouwen uitgesproken in de dagelijksche leiding. Eveneens met algemeene stemmen werd besloten dat de motie van 11 Juni 1932 van het Centraal Bestuur, inzake het voordragen tot royement van allen, die tegenleiding geven en stoken tusschen leden én leiding, gehand haafd en doorgevoerd diende te worden. Gezien het standpunt vair de leiding van den Christelijken Bond en haar houding tijdens de onderhandelingen, werd besloten de actie verder zelfstandig te voeren. Goedgekeurd werd het voorstel van de dagelij ksche leiding om Maandagavond met het geheele Vakgroepbestuur der Zeelieden (30 man) en de zeelieden-vertrouwensman nen te vergaderen. Deze vergadering zal zoo spoedig moge lijk gevolgd worden door een vergadering voor de andere vakgroepen en ledenvergade ringen. Dat de van regeeringswege genomen maat regelen, volgens welke naar landen die den invoer van visch uit ons land gecontingen- teerd hebben (Frankrijk en België) alleen visch van Nederlandschen oorsprong mag worden uitgevoerd de buitenlanders niet af schrikken om in IJmuiden te markten, be- MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.75—1.40. Griet per 50 K.G. 32—14. Tongen per K.G. f 1.600.55. Groote schol per 50 K.G. 16 50—15. Middelschol per 50 K.G. f 19—/ 18. Zetschol per 50 K.G. 22f 20. Kleine schol per 50 K.G. '28—17. Schar per 50 K.G. 4.20—3. Tongschar per 50 K.G. 45. Rog per 20 stuks 21.508. Pieterman en poon per 50 K.G. f 4.20 1.70. Groote schelviscb per 50 K.G. 2816.50. Middelschelvisch per 50 K.G. 2516. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 22 10. Kleine schelvir.?h per 50 K.G. 94.40. Kabeljauw per 125 K.G. 48—19. Gullen per 50 K.G. (groote) 10.505.50. Gullen per 50 K.G. (kleine) 61.75. Leng per stuk 1.100.50. Heilbot per K.G. 0.90—0.50. Wijting per 50 K.G. 3.50—1.70. Koolvisch per stuk 0.80f 0.04. Makreel per 50 K.G. 17.50—8. Versche haring per mand 6.504. BESOMMINGEN. Trawlers: Trawlers: HC 238 270 manden f 1900. HC 84 270 manden f 1400 Rotterdam IJm. 112, 400 manden f 2300. Erica IJm. 384 180 manden f 2200. Azimuth IJm. 195 370 manden f 1800. Maasmond IJm. 138 315 manden f 1800. Hoop I IJm. 46 450 manden f 3400. Maria Elisabeth IJm. 114 105 manden f 2100 GA 346 (IJslandsche versche visch) f 3990. Logger: KW 44 f 1180. EEN GROOTE VISCII De Steur haalde 31/2 Meter. Wij meldden reeds, dat de stoomtrawler Bruinvisch een steur van bijna 400 pond aanvoerde. De steur werd gekocht voor ca. f 225 (f 1.15 per K.G.) door de N.V. G. Dek ker en zal vermoedelijk wel naar Zwitser land gezonden worden. Dat het bijzonder groot exemplaar is, laat de foto duidelijk zien. De lengte van neus tot staart bedroeg ca. 3 1/2 M. De steur (acipenser sturio) heeft een min of meer vijf kantig lichaam wordt meestal tot 3 M. lang, maar er zijn exemplaren van 5 a 6 M. gevangen. Hij komt in geheel Europa voor, is wel een geregelde zeebewoner, maar zwemt in den winter en in het voorjaar de rivieren op om op ondiepe plaatsen kuit te schieten. De zeer talrijke eitjes van de kuit, soms tot 3 millioen in getal leveren het ka viaar, een zeer gezochte delicatesse, vooral de Russische (Astrakansche). De snuit kan in en uitgeschoven worden om de prooi te grijpen en in den mond te steken, die geheel onder den kop ligt. Onder aan den snuit be vinden zich 4 voeldraden, waarmede het dier den bodem omwoelt voor het zoeken van zijn voedsel, dat uit wormen, insecten, larven en kleine vischjes bestaat. De steur is een beschermde visch. BEVERWIJK KERSTAVOND. Evenals vorig jaar werd in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een kersttableau-avond georganiseerd, die zich ook thans weer in een groote belangstelling mocht verheugen. Nadat Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. Predikant alhier en de heer G. Hordijk van Rotterdam het woord hadden gevoerd en daarbij de beteekenis van de Kerstgedachte hadden uit eengezet, werd een aantal tableaux vertoond, die het Kertsgebeuren symbolisch voorstel den. Deze beeldengroepen kenmerkten zich door een uitstekende en nauwgezette ver zorging. Zij maakten dan ook diepen indruk wijst wel bovenstaande foto, die Maandag middag werd genomen. Daar liggen naast elkaar aan den afslag een Duitsche en een IJslandsche trawler. De komst van laatstge noemden trawler, de Mai van Hafnanfjord was een heele verrassing, omdat IJslandsche visch in ons land niet in tel is. op de aanwezigen en brachten een devote stemming in de zaal te weeg. Zoowel de costumeerïng als de rangschik king en de belichting lieten niets te wen- schen over. Het effect werd verhoogd door den gewijden zang van een gemengd kwar tet onder leiding van den heer Slings, en door enkele zangnummers van Mej. Van Eek, die daarbij aan het orgel werd begeleid door mej. Swalve. KERSTENTOONSTELLING. De vereeniging St.-Francisca Romana, on- derafdeeling van den R. K. Vrouwenbond hield de gebruikelijke tentoonstelling van de door de leden in den loop van het jaar vervaardigde kleedingstukken in de lokalen van de R.K. Meisjesschool in de Peperstraat. Het geëxposeerde gaf weer een duidelijk beeld van de op deze wijze beoefende liefda digheid en zeker zullen ter gelegenheid van het Kerstfeest weer vele arme gezinnen met kleeding en dekking gelukkig kunnen wor den gemaakt. De nood is echter zeer groot en lang niet aan alle aanvragen zal kunnen worden voldaan. Vandaar, dat dan ook een dringend beroep werd gedaan op de geluk kig vrij talrijke bezoekers en voor het meerendeel bezoeksters, om dit liefdewerk financieel te steunen. De tentoonstelling waaraan enkele attrac ties verbonden waren was als gewoonlijk weer keurig verzorgd an droeg het stempel van een bewonderenswaardige vaardigheid, waarmede met behulp van een groote dosis liefde voor den naaste door de dames is ge werkt. Zoo zal met Kerstmis in menig arm gezin, waar eigenlijk het hoogst noodzakelijke ont breekt, een welkome gave kunnen worden be zorgd en hopelijk zal deze expositie er toe bijdragen, dat Francisca Romana haar hoogst verdienstelijk werk zal kunnen voortzetten. KERSTFEESTVIERING. In het kerkgebouw der vereeniging van „De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden" werd het Kerstfeest gehouden van de Vrijzin - nig-Luthersche Zondagschool. Het gebouw was geheel gevuld met leerlingen, ouders en belangstellenden. De catecheet der vereeni ging, Ds. W. van Peursem, predikant te Uit geest en mej. Welle, onderwijzeres van de Zondagsschool hielden een boeiende Kerst vertelling, terwijl de bijeenkomst verder werd opgeluisterd door orgelspel van den heer H. van Dijk. De leerlingen ontvingen allen een Kerst boompje en geschenken. Een collecte voor de Vereeniging van steun bracht f 20 op. KERSTBOOMEN IN DE STRATEN. De middenstandsvereenigingen „Eendracht Maakt Macht" en „De Hanze", die in den St.- Nicolaastijd gezamenlijk een uitstekend ge slaagde reclame-campagne hielden hebben ter gelegenheid van Kerstmis een zooge naamde Kerstweek georganiseerd. De meeste winkeliers hebben zich beijverd mooie Kerst étalages te maken, die in den loop dezer week door het publiek zullen worden beoor deeld. Het publiek zal als jury fungeeren en voor de juiste volgorde der beóordeeling zijn prijzen beschikbaar gesteld. Op origineele wijze zal de commissie voorts trachten nogmaals de bijzondere aandacht op Beverwijk te vestigen. Reeds zijn in de Breestraat en op enkele andere punten in de gemeente Kerstboomen verrezen, die van af Woensdagavond de hoofdstraat op ongetwijfeld fantastische wijze zullen verlichten. De boomen dragen de gebruikelijke versiering en zijn verder be hangen met ontelbare electrische lam pen. Deze bijzondere wijze van illuminatie van Beverwijk zal tot en met den Tweeden Kerst dag te bezichtigen zijn. VELSEN VAN HET PLAATSELIJK CRISIS- COMITé. ALGEMEENE VERGADERING Dezer dagen werd ten Raadhuize, onder leiding van den eere-voorzitter. Burgemeester Rambonnet, een algemeene vergadering ge houden, ter bespreking van de werkzaamhe den in het bijna afgeloopen jaar en ter voor bereiding van hetgeen in de toekomst zal moeten gebeuren. In deze vergadering werd door den Burge meester een rede gehouden. O.a. werd besloten tot het verspreiden van een circulaire, waarin de noodtoestand in de gemeente opnieuw onder de aandacht der ingezetenen wordt gebracht. Wij wekken de burgerij thans reeds met aandrang op, deze circulaire, die binnen eenige dagen zal verschijnen, niet ongelezen ter zijde te leggen, maar aan de roepstem tot hulpverleening gevolg te geven. Steunverleening B. Bij het comité zijn ingekomen ruim 1400 aanvragen voor B-steun. Waar in totaal slechts f 4255 beschikbaar is, zal het, helaas, niet mogelijk zijn alle aanvragen in te willigen. Er zal getracht worden, de uitkeering nog vóór Kerstmis te doen plaats hebben. Spontane bewijzen van medeleven. Met groote erkentelijkheid wordt medege deeld. dat het bestuur der Beverwïjksche Harddraverij-vereeniging aan ons comité een gift van vijftig gulden overhandigde. Verder berichtte het bestuur der Beverwïjk sche verlotingscommissie. dat van het saldo der Sint Nicolaascampagne een bedrag van honderd gulden ter beschikking van ons Co mité zal worden gesteld. Deze bewijzen van goede nabuurschap wor den ten zeerste gewaardeerd. Ontvangsten. Sedert de vorige opgave (3 December) ont ving de penningmeester in totaal f 1064.27. waaronder f 25.13 van de vereeniging van Hoogovenpersoneel „De Gieteling". ONZE BEWAARSCHOLEN. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal ook nadat de gemeentelijke subsidie niet meer wordt verstrekt, de R.-K. bewaarschool te IJmuiden-Oost blijven voortbestaan, doordat de ouders hebben toegestemd in een verhoo ging der schoolgelden en uit andere midde len gelden beschikbaar zijn gesteld. Bij informatie vernamen wij dat het voort bestaan van de Insinger Bewaarschool en de mevrouw van Tuyll-bewaarschool voor 1933 verzekerd is. Dit is mogelijk geworden, door dat de salarissen van het personeel aanzien lijk verlaagd en de schoolgelden verhoogd zijn. Voorts heeft de kerkeraad van de Ned. Hervormde Kerk voor het volgende jaar een bijdrage toegezegd. Intusschen zal het be stuur trachten tot een verruiming der mid delen te komen. Wat de Maria Bewaarschool te Velsen be treft, hiervan is het voortbestaan nog on zeker. Voor de eerste drie maanden van 1933 zijn nog gelden beschikbaar. De vereeniging beschikt over een eigen gebouw en een ka pitaaltje terwijl een aantal leden heeft toe gezegd, hunne bijdragen te zullen verhoogen. Het bestuur zal nu trachten door het organi- seeren van een bazar enz. de middelen te versterken, opdat de school behouden kan worden. Het aantal kinderen dat de school bezoekt is grooter dan anders, daar thans ook kinderen uit Driehuis, waarvoor een „af- haaldienst" in het leven is geroepen, de school bezoeken. Wat de voormalige openbare bewaarscholen in de Pres. Krugerstraat en Casembrootstraat betreft, het volgende: Door de opofferingen van het personeel en de ouders der leerlingen, alsmede door de financieele hulp, toegezegd door enkele ver- eenigingen en vele particulieren, is het thans mogelijk met ingang van Januari 1933 het onderwijs aan de scholen in de Pres.Kruger- straat en de Casembrootstraat voort te zet ten. Wel ontbreekt nog een klein gedeelte aan het voor 1933 benoodigde, doch het be stuur der afdeeling Velsen-IJmuiden der vereeniging „Volksonderwijs", die, zooals bekend, eenige weken geleden de beschikking over de gebouwen en leermiddelen heeft ge kregen door een besluit van den gemeente raad hoopt dat dit wel in orde zal komen. STEUNBONNEN VOOR DE RADIO CENTRALES De Commissie uit de Omroepvereenigin- gen in de gemeente Velsen, verzoekt ons mede te deelen dat de opgave voor het ver-' krijgen van een steunbon als werklooze of daarmee gelijkgestelde, en aangesloten bij een der volgende Centrales moet geschieden voor de: Radio Centrale Velsen-Noord, Donderdag 22 Dec. en uitreiken der bonnen 29 Dec., tel kens van 6.307.30 uur in hèt gebouw R.K. Volksbond te Velsen-Noord. Radio Centrale Kennemerland te IJmui den-Oost op Vrijdag 23 Dec. van 7—8 uur in de Arbeidsbeurs IJmuiden-Oost Voor de Centrales der Heeren Huurman en Van der Broek te IJmuiden ook Vrijdag 23 Dec. 7—8 uur niet in het zaaltje van Outc- naar, maar in gebouw Prins Hendrikstraat 117. De uitreiking der bonnen voor de twee laatstgenoemde Centrales geschiedt op Vrij dag 30 Dec. op dezelfde plaatsen en tijd. - Na den inschrijvingsdatum wordt niemand meer ingeschreven. SANTPOORT SANTPOORT'S BLOEI. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging heeft in „De Weyman" aan de kinderen der léden een buitengewoon prettigen middag bezorgd. Het had n.l. een kindertooneelclubje uit IJmuiden, staande onder leiding van een aantal onderwijzers (essen), uitgenoodigd ook eens te Santpoort te willen optreden, waaraan gaarne gevolg werd gegeven. Alvorens de twee tooneelstuk- jes werden opgevoerd, voerden een aantal kinderen op muziek eerst een tweetal dansjes n.l. een Kabouter dans je en een fantasie dansje uit. Ondanks het feit. dat een fantas tische kleurenbelichtïng ontbrak, vielen ze toch zeer in de smaak. Op deze dansjes volgde het kindertooneel- spel „Jan Lustig" van J. de Groot. Het brengt ons in gezelschap van een vroolijken schoen maker, die buitengewoon veel van zingen houdt. Een geldelijk aanbod hem gedaan door een Nurks-van-een-rentenier, brengt hem er toe, het zingen vóór twaalf uur te staken, doch al spoedig blijkt, dat dit voor den schoenmaker vrijwel onmogelijk is. Wan neer hij dan toch zingt, herinnert de rente nier hem aan zijn belofte, doch Jan geeft de som geld terug, daar hij voor 50 gulden zijn levensgeluk niet wil laten bederven, want „De hoogste schat van ieder mensch Is opgeruimd te wezen: Door 't zonnetje en 't blijde lied, Wordt heel wat smart genezen". Het werd door de kinderen heel aardig ge speeld. Jan Lustig, zijn vrouw Griet en de rentenier verdienen vooral een pluim. Het tweede stukje ..Dokter Alwetend", was, vooral wat het le bedrijf betreft, zoo moge lijk nog aardiger. Nu had men ook voor het boertje, dat na een korte studie Dokter Al wetend werd. een buitengewoon goeden ver tolker gevonden in een jongmensch ,dat zich zeer vrij op de planken bewoog en zelf goed het grappige uit zijn rol aanvoelde. Maar een deel van het lachsucces moet ook op rekening van den „echten" dokter geschreven worden. Dat dit stukje bij groot en klein in de smaak was gevallen, bleek uit het krachtige applaus na elk bedrijf. De voorzitter, de heer Van Beem, dankte na afloop de jeugdige IJmuidenaren harte lijk voor hun optreden en riep ze een wel gemeend „tot weerziens" toe. Zij tenslotte nog vermeld, dat alle kinderen een tractatie ontvingen, zoodat met recht gezegd mag worden, dat „Santpoorts Bloei" de jeugd een onvergetelijken middag heeft bezorgd. IJMUIDEN ALS INTERNATIONALE HAVEN Duitschland en IJsland naast elkaar in de Visschershaven.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14