UIT HET BUITENLAND Wat bereikt is. AGENDA. De Ontwapeningsconferentie. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 22 DECEMBER 1932 TWEEDE BLAD De Belgische ministerraad bijeen. Nieuwe ontwerpen voor financieel herstel. Vermoedelijk zal heden de vertrouwenskwestie gesteld worden. Duitsche regeering zal 35 millioen voor de winter hulp uittrekken. Von Neurath tevreden over de ontwapeningsbesprekingen. Uit Washington: Ceen democraten in Hoover's schuldencommissie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BELGIë. De leden der regeering hebben Woensdag ochtend en Woensdagavond onder voorzit terschap van premier de Broqueville verga derd. Omtrent de maatregelen welke genomen zouden worden, is weinig bekend geraakt. Er wordt gesproken van een bedrag van 2 milliard tot 2,2 milliard nieuwe lasten, welke om de begrooting 1933 in evenwicht te kun nen brengen, zouden moeten worden gehe ven. Deze zouden vooral worden gezocht in het verhoogen van een zeker aantal accynsrech- ten en van sommige niet geconsolideerde douanerechten. Ook zouden belastingen van een tot vier procent worden geheven op de inkomsten uit werkzaamheden, welke be stemd zouden worden voor de werkloozen- fondsen. Tenslotte zou ongeveer een milliard aan directe belastingen worden geheven. De uitgaven voor de bestuursaangelegen heden zullen voor zoover mogelijk nog wor den verlaagd. Waarschijnlijk zal de Belgische regeering haar ontwerpen tot het financieel herstel heden, Donderdag aan de Kamer voorleg gen. Tegelijkertijd zal mogelijk ook de regee ring de vertrouwenskwestie stellen. DUITSCHLAND. Het Rijkskabinet heeft Woensdagmiddag- allereerst de kwestie van de winterhulp be sproken en deze aangelegenheid afgehan deld. Besloten werd een winterhulp program, tot een bedrag van 35 milliloen door te voe ren, volgens de reeds bekend gemaakte richt lijnen. Dit nieuwe hulpprogram beteekent een ver dubbeling der tot nu toe voor dat doel uitge trokken gelden. Te bevoegder plaatse wordt er opgewezen, dat voorts nog negen a tien millioen zullen moeten worden berekend voor het beoogde noodwerk der Duitsche jeugd.. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: De op 21 November te Berlijn ingeleide onderhandelingen nopens de herziening van het Duitsch Fransche handelsverdrag van 17 Augustus 1927 zijn Woensdag beëindigd. Zij hebben geleid tot het parafeeren van de aanvullende overeenkomst, welke onverwijld aan beide regeeringen zal worden voorgelegd ter goedkeuring en onderteekening. Als datum voor de voorloopige toepassing der aanvullende overeenkomst is 1 Februari 1933 in uitzicht genomen. Tegelijkertijd worden te Berlijn onderhan delingen gevoerd inzake het sluiten van een overeenkomst tot regeling van betaling door middel van het warenverkeer, zoomede be treffende faciliteiten in het reisverkeer. a De Duitsche rijksminister van Buitenland- sche Zaken, Freiherr von Neurath, heeft in „Heimatdienst" een artikel gepubliceerd, ge titeld: „De erkenning van Duitschlands ge lijkgerechtigdheid in de kwestie der weer macht". Hierin betoogt hij o.m.: •De te Genève op 11 dezer als bekroning der vïjf-mogendheden-conferentie onderteeken- de verklaring beteekent een beslist succes der tot dusver door Duitschland gevolgde ontwapeningspolitiek. Duitschlands gelijkge rechtigdheid is in deze verklaring op ondub belzinnige wijze erkend. Zij is niet, zooals Herriot's eerste formule beoogde, als doel be stempeld, doch als leidend principe der ont wapeningsconferentie en zij zal in de conven tie practisch worden verwezenlijkt. Voortaan zal in de kwesties der weermacht geen tweeërlei recht gelden, doch gelijk recht voor allen. De door de conferentie op te stel len ontwapeningsconventie zal voor de ove rige landen op dezelfde wijze van kracht zijn als voor ons en in de plaats treden van deel V van het verdrag van Versailles. Von Neurath wijst er vervolgens op, dat echter desondanks nog groote moeilijkheden overwonnen moeten worden, t.w. met betrek king tot de practische verwezenlijking van Duitschlands gelijkgerechtigdheid, o.a. wan neer de kwestie der reorganisatie van de Duitsche weermacht ter sprake zal komen. (Wolff): AMERIKA. Reuter meldt uit Washington: Nu Roosevelt blijkbaar vijandig staat te genover het denkbeeld om met Hoover sa men te werken, schijnt het zeker, dat de commissie, welke Hoover denkt te vormen, na 4 Maart zal verdwiinen. wanneer zij in het leven geroepen mocht zijn. Hoover heeft vandaag een langdurige on derhoud gehad met Stimson en Mills. Men acht het weinig waarschijnlijk, dat de demo cratische leden van het Congres er in zullen toestemmen, deel uit te maken van de schul den-commissie, welke Hoover wenscht in te stellen. Duitschland. Werkloosheidscijfer gestegen. Blijkens het rapport van het Rijksinstituut voor werkverschaffing over het tijdvak van 1 tot 15 December 1932 bedroeg het aantal als werkloos te boekstaande personen per 15 December 5.604.000 d.i. 249.000 meer dan einde November. Dantzig, Parlement wil opheffing der machtigingswet. Met 41 stemmen der oppositie tegen 29 stemmen der regeeringspartijen heeft de Volksdag van Dantzig Woensdag opnieuw besloten de machtigingswet in te trekken. Het voorstel zal thans nog eens naar den Senaat worden doorgezonden om dan óf tot wet te worden verheven óf aan een volks stemming te worden onderworpen. President Dr. Ziehm heeft er tijdens de zitting opnieuw de aandacht- op gevestigd, dat de machtigingswet de eenige mogelijk heid biedt tot handhaving der veiligheid en orde, ook in financieel opzicht. De regeering zal van alle constitutioneele middelen ge bruik maken om de intrekking van de wet te verhinderen. Een algemeene amnestie, zooals de oppositie eischt. zou staat en volk in ge vaar brengen. De regeering verwerpt ook de economische voorstellen der oppositiepar tijen. omdat de extralasten ook niet door een anders samengestelde regeering zouden kun nen worden gedekt. De regeering. aldus dr. Ziehm, zal haar plaats niet vrijwillig ont ruimen. Engeland. Vakverbond weigert mede werking met dienst voor werkloosheidsbestrijding. Het uitvoerend comité van het Vakverbond dat te Londen vergaderde, besloot niet samen te werken met den nationalen raad van den socialen dienst, door de regeering ingesteld als officieel orgaan tot het verleenen van hulp aan de werkloozcn. Het uitvoerend comité is van meening, dat behandeling van de slachtoffers der werkloosheid niet mag worden overgedragen aan 'n liefdadigheids organisatie. (Reuter). Amerika. Bierontwerp door het Huis aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft, naar Reuter uit Washington meldt, met 230 tegen 165 stemmen het wetsontwerp aangenomen, volgens welk het brouwen, verkoopen en schenken van 3.2 pet. alcoholhoudend bier toegestaan wordt. Het wetsontwerp gaat nu naar den Senaat. Wanneer die het ontwerp (Van onzen correspondent*. GENèVE, 19 December 1932. De Algemeene Commissie der Ontwapenings conferentie, die op 23 Juli voor het laatst was bijeen geweest, is eindelijk op 14 Decem ber weder eens kunnen bijeenkomen, maar heeft nog op denzelfden dag zich weerr ver daagd tot 31 Januari. Op dien dag, die slechts twee dagen van den eersten verjaardag dei- op 2 Februari 1932 begonnen Ontwapenings conferentie afligt, zal de Conferentie met vollen stoom haar arbeid weder hervatten. In de korte zitting der Algemeene Com missie de vorige week gaven tal van dele gaties natuurlijk uitdruk aan hun vreugde over Duitschland's terugkeer. Ook Litvinow deed dit, doch de geestige Sovjet-minister voegde hieraan de ironische opmerking toe, dat wij thans dus weder even ver waren, als tien maanden geleden toen de Conferentie begon. Wij zijn thans weder au grand complet de verloren zoon is in ons midden terugge keerd: laat ons hopen, dat in het volgende jaar niet nieuwe verliezen dreigen en dat wij niet wederom tien maanden noodig heb ben, om op ons uitgangspunt terug te komen! Het was geestig gezegd, doch geheel billijk tegenover de gebeurtenissen der eerste tien maanden Ontwapeningsconferentie was Litvi now niet. Want wij zijn thans, ook al zijn nog geen tastbare resultaten verkregen, heel wat verder dan op 2 Februari van dit jaar. De denkbeelden zijn gerijpt; de regeeringen van Amerika, Engeland en Frankijk hebben voorstellen ingediend, die bij den aanvang der conferentie nog ondenkbaar waren; de Conferentie der Vijf is Duitschland met be trekking tot de rechtsgelijkheid tegemoet ge komen op een wijze, die eveneens tien maanden geleden nog niet voor mogelijk was geacht; tal van kleinere kwesties hebben tot een toenadering tusschen de verschillende regeeringsstandpunten geleid, die het redi- geeren van den tekst der conventie verge makkelijkt heeft. Vergelijkt men de kansen op 'n waarlijk bevredigend resultaat der Ont wapeningsconferentie, zooals die thans be staan. met die welke op 2 Februari mochten gekoesterd worden, dan zullen er slechts weinigen zijn, die den grooten vooruitgang zouden durven loochenen! Hef succes der Conferentie van Vijf heeft in belangrijke mate tot die verbetering der eveneens goedgekeurt. wordt verwacht dat Hoover er zijn veto over zal uitspreken. Om dat veto te overstemmen zal een tweederde meerderheid van het Congres gevonden moeten worden vóór bier, en dat is niet waar schijnlijk. Joegoslavië. Scherpe critiek op Mussolini. De Joegoslavische minister van Buiten- landsche Zaken, Jeftitsj. hield gisteren in de Skoepsjtina een rede. waarin hij scherpe cri tiek oefende op de uitlatingen van Mussolini over de gebeurtenissen te Trau. Jeftitsj con stateerde. dat de Italiaansche onderdaan, die zoogenaamd vermoord zou zijn. een natuur lijken dood was gestorven. De gebeurtenissen te Trau waren geen voldoende aanleiding voor een diplomatieken stap. Joegoslavië be grijpt niet. hoe men wegens deze incidenten een formeele hetze tegen Joegoslavië in Italië heeft kunnen ontketenen en hoe men daar over in den Senaat lichtvaardig een zoo scherpe rede heeft kunnen houden. Joego slavië zal ook verder zijn vredespolitiek blij ven volgen, doch dit zal geen politiek van gebogen hoofden en gevouwen handen zijn. China. Zuid-China van de ongeregelde troepen gezuiverd. Een communiqué van de Chineesche legatie, aldus meldt Reuter uit Londen, maakt bekend, dat de horden communisten en bandieten, die vroeger geducht werden in het Zuiden van China, na een krachtige campagne gedurende vier maanden tijds zijn verplettend. Dit feit wordt bewezen door tot in bijzonderheden afdalende rapporten, door Tsjang Kaisjek bij de nationale regee ring ingeleverd. De campagne werd einde Juni j.I. met kracht ingezet en eindigde met de volledige nederlaag van de goed-georga- niseerde strijdkrachten, die onder leiding stonden van beruchte communistische ban dieten. Tsjang Kai-sjek doet weten, dat geen nieuwe militaire campagne op uitgebreide schaal noodig zal zijn. Hoofdstad van Jehol gebombardeerd. Volgens Chineesche persberichten hebben gisteren 12 Japansche bombardementsvlieg tuigen Tsjaojang. de hoofdstad van de Chi neesche provincie Jehol, gebombardeerd. Groote gedeelten van de stad zijn geheel ver woest. GEWELDIGE ONTPLOFFING IN CHICAGO. EEN DOODE EN TAL VAN GEWONDEN. succes-kansen bijgedragen. Men kan daarom wel met Sir John Simon medevoelen, dat deze verleden Woensdag eenigszins kriebelig werd, toen een lange reeks van sprekers aan hun woorden van vreugde over Duitschland's terugkeer ook en vooral woorden van kritiek toevoegden over de voorliefde, die de groote mogendheden nog steeds bezitten, om be langrijke strijdvragen in onderonsjes te be spreken. Sir John vond het noodig aan een gezegde te herinneren ,dat men „een ge schonken paard niet in den bek moet zien" en had met deze vermaning niet geheel on gelijk. Vooral MacDonald en Sir John Simon hebben geen inspanning ontzien, om de Ontwapeningsconferentie nog het Kerstge schenk van een „gemeenschappelijke ver klaring der Vijf", die Duitschland weder in den kring der conferentie terugbracht, te kunnen aanbieden. Het zou zeker passender geweest zijn, indien de kritiek over de door de groote mogendheden aangewende methode tot een later oogenblik was blijven rus ten. Dit zou misschien ook wel geschied zijn indien het hier niet bekend was geworden, dat de Conferentie van Vijf niet volstaan had met het onderteekenen der bekende, in mijn vorigen brief besproken gemeenschap pelijke verklaring, doch tevens de mondelinge afspraak had gemaakt in Januari opnieuw, waarschijnlijk te Londen, bijeen te komen voor besprekingen over de praktische toe passing van het aanvaarde beginsel der rechtsgelijkheid, terwijl Henderson was uit- genoodigd als voorzitter der ontwapenings conferentie deze nieuwe Conferentie van Vijf bij te wonen. Vooral deze uitnoodiging aan Henderson die juist bedoeld was als een geruststelling dat de groote mogendheden niet van plan zijn buiten de Ontwapeningsconferentie om te handelen, had menig gedelegeerde nog des te meer bezorgd gemaakt. Zij zagen hierin een poging, om de Conferenties van Vijf tot een permanent orgaan der Ontwa peningsconferentie te maken, een soort van directorium der groote mogendheden dat voor het Bureau in de plaats zou treden. Naast de bekende kampioenen voor de rechts gelijkheid ook van de kleinere staten, zoo als de gedelegeerden van Spanje, België. Turkije en Uruguay, waren het vooral de vertegenwoordigers van Polen en andere na- buurstaten van de in den wereldoorlog over wonnen volkeren, die tegen deze gedachte zich met klem verzetten. De gedelegeerden van Polen, Roemenië en Zuid-Slavië waren blijkbaar bevreesd, dat deze Conferenties van SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIë. ZES DOODEN. VEERTIG GEWONDEN. RIO DE JANEIRO. 21 Dec. (V.D.* In de nabijheid van de stad Fontalezo ont spoorde een personentrein, tengevolge waar van vijf passagiers en de stoker werden ge dood, terwijl veertig personen gewond wer den. JAPANSCH VÏSSCHERIJ- CENTRUM GETEISTERD. VIERHONDERD HUIZEN DOOR BRAND VERWOEST. TOKIO. 21 December (V. D.i Uit Itoigawa wordt gemeld, dat daar hedenmorgen een hevige brand heeft gewoed, welke 400 huizen in de asch heeft gelegd en 2000 personen dakloos heeft gemaakt. Ongelukken worden niet gemeld. Dit is de derde hevige brand in tien jaren, welke Itoigawa. een visscherij- centrum. heeft geteisterd. Volgens bericht uit andere bron wordt het aantal dooden op tien geschat. Itoigawa. dat 6000 inwoners telt, is gelegen in de provincie Uiigata. WEER KRACHTIGE AARD SCHOKKEN IN GRIEKENLAND. VERMOEDELIJK GEEN SCHADE VAN BETEEKENIS. ATHENE. 21 December (V.D.) Het schier eiland Chalkidike is Woensdag opnieuw door krachtige aardschokken geteisterd. Te Salo- niki en op het eiland Thasos werden eveneens aardschokken waargenomen, die wel is waar zwak, maar toch van betrekkelijk langen duur waren. Het schijnt dat geen ernstige schade is aangericht. ZEVENTIG SCHIPBREUKELINGEN OPGEPIKT. PARIJS. 21 December «V. D.) Een Fransch transportschip, dat op weg is van Rochefort naar Toulon, is in de golf van Gascogne in een hevigen storm geraakt. De zeventig kop pen tellende bemanning heeft het schip moeten verlaten. Twee in de nabijheid va rende koopvaardijschepen hebben de schip breukelingen opgepikt. De Fransche kruiser „Duplex" is uitgevaren om te trachten het schip op sleeptouw te nemen. ITALIAANSCH FORT IN VLAMMEN. Vijf tot een stelselmatige verzwakking van het Fransche veiligheidsstandpunt zouden leiden, aangezien Frankrijk in menig geval geheel alleen tegenover de andere vier (Amerika, Duitschland. Engeland en Italië) zou komen te staan. Het was dan ook geen wonder, dat de Fransche gedelegeerde Mas- sigli met instemming naar de protesten dei- kleinere staten tegen de onderonsjes der groote mogendheden luisterde en in volle overtuiging de belofte aflegde, dat dergelijke Conferenties van Vijf hooge uitzondering zouden moeten blijven en dat de algemeenen bespreking van alle vraagstukken in de vol tallige conferentie, zoodat alle delegaties, groot en klein, hun standpunt in vollen om vang zouden kunnen verdedigen. De Amerikaansche gedelegeerde Norman Davis was bij deze besprekingen in de Al gemeene Commissie niet meer aanwezig, daar hij den avond te voren zijn vacantie- reis naar de Vereenigde Staten had aange vangen, na eerst nog de internationale pers te hebben ontvangen. Daarbij bleek hij een voorstander van vertrouwelijke besprekingen tusschen de groote mogendheden te zijn, die eerst als goede koks onder elkander de gerechten moesten gereed maken, voordat de gasten uitgenoodigd worden erbij te komen en ze te genieten. Ook voor het overige zullen de aan de pers afgelegde verklaringen van den Amerikaan Norman Davis niet veel instemming bij de andere delegaties gevonden hebben. Dat hij nog steeds zijn denkbeeld bepleitte, om nu maar zoo spoedig mogelijk de eerste ont wapeningsconferentie met een bescheiden eerste conventie te besluiten, wekte vrij algemeene verbazing. Juist na het succes der Conferentie van Vijf zou het een groote misgreep zijn thans met al te bescheiden uit komsten zich tevreden te stellen. Het psycho logische oogenblik is thans aangebroken, om door te tasten en. zooals de gemeenschappe lijke verklaring luidt, een „wezenlijke bewa peningsvermindering" tot stand te brengen onder inachtneming van het beginsel der „rechtsgelijkheid in een stelsel, dat allen staten gelijke veiligheid verzekert". Dat de eerste ontwapeningsconventie nog niet het maximum van bewapeningsvermindering brengen zal, dat de ontwapeningsvrienden als einddoel der ontwapeningsbeweging be schouwen. wordt algemeen ingezien. Dat een „permanente ontwapeningscommissie" zal moeten geschapen worden, om nieuwe bewa peningsverminderingen in de toekomst voor te bereiden, wordt eveneens algemeen erkend. Doch dat de eerste ontwapeningsconventie niet veel meer zou brengen dan de magere resultaten, die bij de resolutie-Benes van 23 Juli zijn in uitzicht gesteld, is een stelling van Norman Davis, die niet velen onder schrijven na al hetgeen in het laatste kwar taal is voorgevallen en dat ons thans het recht geeft heel wat grootere verwachtingen te koesteren. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. COMPLOTTEN TEGEN STALIN ONTDEKT? ARRESTATIE VAN VOORAANSTAANDE PERSONEN? Stalin. BERLIJN, 21 Dec. (V.D.) Het in het buitenland gepubliceerde in het Russisch verschijnende orgaan der oppositie tegen de bolsjewistische politiek der huidige Russische leiders: Het Bulletin publiceert een opzien barend bericht, dat het door geheime relaties in de Sovjet Unie zou hebben ontvangen. Volgens dit bericht zouden op aanwijzing van Stalin de. volkscommissaris van de voedselvoorziening van de Groot Russische Sovjet-repbliek Aismont. de. leider van het Automobielverkeer Sn de Sovjet-Unie. Tol- masjen. de oud-volkscommissaris voor land bouw Smirnoff en andere vooraanstaande politieke personen zijn gearresteerd. De ge arresteerden zouden er van beschuldigd zijn pogingen te hebben gedaan, Stalin ten val te brengen en ten spoedigste een congres der communistische partij bijeen te hebben wil len roepen. De oud-voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen Rykow en de voor malige leider van het Russische Vakverbond Tomski zouden van het bestaan van deze groep hebben geweten. Voorts zou een tweede oppositioneele groep zijn ontdekt, die eveneens de politiek van Stalin wilde bestrijden. Tenslotte zouden, nog steeds volgens het Bulletin, de oud-anibassadeur der Soviet Unie te Rome en vroegere waarnemende voorzitter van den Raad van Volkscommis sarissen Kameneu en de oud-voorzitter van de Communistische Internationale Slnowjew zijn verbannen. Van geen van deze berichten kon bevesti ging worden verkregen, zoodat ze geheel voor verantwoording van het oppositie-orgaan blijven. ENGELSCH STOOMSCHIP „GATESHEAD" GEZONKEN. ZEVEN OPVARENDEN VERDRONKEN Amsterdam, 21 Dcc. (V. D.) Wij ver nemen dat het s.s. Gateshead van de Tyne Tees Steam Shipping Cy. Ltd. te New-Castle hedenmorgen op weg naar Amsterdam ter hoogte van- Seaham aan de Engelsche kust is aangevaren en gezonken. Dc kapitein en 8 mail zijn verdronken. Slechts drie opva renden zouden zijn gered. De Gateshead vaart ln een geregeldcn lijndienst op Am sterdam en was op 17 December van Am sterdam vertrokken. Vertegenwoordiger van dc Engelsche maat schappij te Amsterdam is het Verecnigd Car- gadoorskantoor. LONDEN, 21 December (V.D.) Omtrent de scheepsbotsing bij Seaham aan de Oost kust van Engeland, wordt nader gemeld, dat de botsing van dc Gatftshead plaats heeft gehad met het Noorsche stoomschip „Miran da". dat 1328 ton meet en afkomstig is uit Bergen. Dc „Miranda" heeft vijf opvarenden der „Gateshead" opgepikt, terwijl dc overigen die zich in het ruim bevonden, om het leven zijn gekomen. De „Gateshead" wercl, aldus lezen wij nog in de Tel.. door de firma Gebr. Bodcwes te Lobitli gebouwd en heette aanvankelijk dc „Gouwzee", om daarna omgedoopt te worden in „Wilhelminapolder", onder welken naam het schip voer voor rekening van de firma Corneldor te Rotterdam, die het later aan de Engelsche maatschappij verkocht. VERHOOGING VAN ENGELSCH VISCHINVOERRECHT? OOK VOOR NEDERLAND? LONDEN. 21 December (V.D.) De Engel sche tariefcommissie overweegt op verzoek van de Engelsche vischindustric liet invoer recht op in het buitenland gevangen visch, dat thans 10 pet. bedraagt, te verhoogen. Een delegatie van Lagerhuisleden die met de visscherij-industrie in relatie staan, werd door den minister van handel ontvangen en lichtte den eisch tot taricfsverhooglng toe. Geconstateerd werd dat de vischimport uit Scandinavische landen toeneemt. Slechts de import uit Duitschland en Ne derland is gedaald. De minister zegde toe de zaak te zullen regelen bij de onderhandelingen over de han delsverdragen met de Scandinavische landen. Heden: DONDERDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg: Willy Gensch' Wiener Operette „Grafin Maritza" 8 uur. Luxor Sound Theater: Douaumont. 8.15 u. Palace: Chou-Chou. Op 't tooneel: Nezco Frères. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Het schot in den morgen. Op het tooneel: 4 Albatso's 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarno 16. Geopend op werkdagen van li3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 23 DECEMBER Bioscopen, nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST)' Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. Firma Begemann en Sneltjcs, Jansstraat 27. Tel. 10043. CHICAGO, 21 December (V.D.) In een woon huizenblok is een hevige ontploffing ontstaan, die een paniek te weeg bracht on der de bewoners, welke bijna alle uitgangen versperd vonden, aangezien door de explosie brand was ontstaan. Tot dusverre zijn 1 doode en 16 zwaar gewonden geborgen. Ver scheidene personen worden nog vermist. DRIE MILITAIREN OM IIET LEVEN GEKOMEN. NIEUWE PRESIDENT IN CHILI. SANTIAGO DE CHILI, 21 Dec. (Reuter). De Nationale Vergadering heeft Alessandri tot president der republiek uitgeroepen. ROME, 21 December (V.D.) In fort Appio in het Zuid-Oosten van den ouden Romeinsclien versterkingsgordel is heden een depot van signaalraketten in brand ge vlogen. Na de grootste inspanning slaagde men er in met behulp van verscheidene af- deelingen brandweer in den avond het vuur te blusschen. Een officieel bericht is nog niet verspreid. Naar verluidt zijn drie soldaten gedood en is een vierde zwaar gewond. De laatste week van het eerste jaar.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5