DE BILT fe£|)«hl|I|S DRINKT Vichy-water van BAGGERMAN, Tel. 10116 FE. PA ESI HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 23 DECEMBER 1932T INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regcT. meldt: Hoogste barometerstand 778.3 m.M. te Mün- chen. Laagste barometerstand 736.5 m.M. te Vcst- manoer. en voorspelt: matigen tot krachtigen Zuidelijken tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, zachter des nachts. Barometer Stand heden morgen 10 uur 768 m.M. (Goed weer) Stand van gisteren 764 m.M. Neiging: Vooruit Opgave van: Fa. CAREL VAN HUIZEN, Opticien. Kleine Houtstraat 13 Tel. 14112. Thermometer °,3 December; Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 49 F. 33 F. 43 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 December Ondertrouwd 22 December: J. P. van 't Woud en C. A. Domhof; H. Kok en J. A. Ruigrok van de Werven. Getrouwd 22 December: S. Velthuijs en D. C. Jansen; F. Middendorp en H. M. Bel terman; J. L. de Haan en B. C. van Zijp; A. Jansen en M. W. P. van Slogteren; J. M. Ovcrnieer en C. A. Schaafsma; T. C. de Jong en A. j. ter Hecge. Bevallen 19 December: M. Skoupi--Ubags, d.: 20 December: A. M. Petersende Graaf f. z.; F. R. van Marsbergende Jong, z.; A P. van NoortBarends. z.; 21Deccmber: J. H. Vader—Lindeman, d.; 22 December: J. C. VeencnbosPeeck, d. Overleden 20 December; W. S„ 1 d., z. v. J. Buskermolen, Kamperlaan; 21 December: J. L. A. Pfundt, 76 j.. Stuverstraat; S. Koning, 82 j., Ged. Raamgracht. HA AP LEMMER LIEDE EN SPAARNWOUDE. Geboren: J Zandvlietvan Opzeeland z. J. van StcynenWittoman d. Ondertrouwd: M. Staals en C. Gardenier. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. per regel. Steeds laatste vullingen voorradig DE BANKETBAKKERS, DIE OP ZONDAG OPEN BLEVEN. VOOR IIUN VERZET GESTRAFT. De kantonrechter mr. G. G. Tieleman te Rotterdam heeft den heer A.L.M. Jamin lid van de firma C. Jamin veroordeeld tot het betalen van 30 geldboeten wegens het open houden van de filialen zijner zaak te Rotter dam. De kantonrechter verwierp het beroep op overmacht, doch overwoog ook. dat verdachte niet samen met anderen een actie heeft op gezet. doch tc goeder trouw meende een maatschappelijk belang te dienen, dan het welk door de wetsbepaling wordt beschermd. De kantonrechter bepaalde daarom de boeten elk op f 12 of 2 dagen hechtenis. Ook ten aanzien van de andere banketbak kers overwoog de kantonrechter, dat hun verdedigers in gebreke bleven aan te toonen waarop de overmacht, waarop zij zich be riepen, berustte. De kantonrechter neemt aan. dat het sluiten van den winkel op Zon dag een belangrijk verlies beteelcent. Daarin is echter geen rechtvaardigheidsgrond ge legen. Deze banketbakkers werden ieder tot 'n boete van f 6.subsidiair 1 dag hechtenis veroordeeld. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Do werkverschaffing. De Rijks voorwaarden aanvaard. Maar de Raad zal protcs- tecren. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester van Alphen. Aanwezig alle leden. Behandeld wordt de brief van den Minister van Blnnenlandsclie Zaken betreffende ge gemeentelijke werkverschaffing, welke brief de voorzitter voorleest. De heer D r u 1 f merkt op, dat het altijd de bedoeling van den Raad is geweest het loon bij dc werkverschaffing zooveel moge lijk te doen aansluiten bij den plaatselijken loonstandaard. De loonstandaard is hier ge lijk met Amsterdam en Zaandam. Het loon bij de werkverschaffing is in de genoemde plaatsen 45 cent. terwijl de minister dit voor Zandvort op 30 en 35 cent vastgesteld wil zien. Indien dat aanbod wordt aanvaard, ont vangen de steuntrekkenden meer dan zij. die t.e werk gesteld worden bij de werkverschaf fing. Dc heer van der Mo len betreurt het, dal er telkens andere voorstellen uit den Haag komen, doch nooit betere. Volgens de laatst voorgestelde regeleing ontvangen de mcnschen bij de werkverschaffing in vele ge vallen minder dan de steuntrekkenden. Ge zien de loonen. die hier in het vrije bedrijf betaald worden, is dit voorstel van den mi nister niet (e aanvaarden. De heer v a n R ij n berk had een staatje samengesteld waaruit duidelijk blijkt, dat in verschillende gevallen de loonen bij de werk verschaffing lager waren, dan de steungelden Bij de berekening van de loonen is nog geen rekening gehouden met regenverlet. Ook ver zuim gedurende vorstperioden is buiten be schouwing gelaten. Deze regeling is, volgens spreker niet te aanvaarden. De heer B o 1 w i d t is van meening, dat er niets anders opzit dan het voorstel van den minister te accepteeren. De lieer E 1 f f e r s heeft nog steeds niet gehoord, welk percentage het Rijk betaalt in de steunregeling en werkverschaffing. De kwestie of de steunbedrageen in som mige gevallen hooger zijn, dan de loonen bij dc werkverschaffing is voor spreker van min der belang dan de vraag of de loonen bij de werkverschaffing voldoende zijn voor een mcnschwaardig bestaan. Volgens spreker zijn ze dit niet, doch daar nog langer over pra ten helpt toch niet. Er zit niets anders op dan de gestelde voorwaarden, te aanvaarden. Hij stelt evenwel voor dit onder protest te doen. De heer Geers vraagt wat er moet ge beuren, als liet werk in Plan Noord, waarvoor deze voorwaarden gelden, af is. Moeten wij dan opnieuw met een werkobject komen en zal de Minister dan weer nieuwe voorwaar den stellen? Een uurloon van 30 cent is vol gens spreker veel te laag. Is het misschien mogelijk dat wij de menschen 3 a 4 dagen bij de werkverschaffing laten werken en de rest van de week aan produc.tieven arbeid voor de gemeente a 65 cent per uur? Op het oogenblik kunnen we niet meer te rug, maar wel kunnen we de regeering er op wijzen, dat de steunbedragen hooger zijn dan de loonen dus dat de loonen verhoogd moe ten worden. De heer P a d t heeft met verbazing en ont steltenis kennis genomen van de voorwaar den. Niettegenstaande hij er van overtuigd is, dat de begrooting bij niet aanvaarding van deze voorstellen in gevaar zal komen, kan hij cr toch niet toe komen genoegen te nemen met deze lage loonen. Hij wil nog maals in den Haag probeeren of er niets aan te doen is. dat de menschen met zulke gru welijk lage loonen naar huis gestuurd moe ten worden. Spreker kan deze voorstellen niet aanvaar den. Wethouder Molenaar verklaart dat hij de voorstellen van den Minister zal aanvaar den. niet omdat anders de begrooting in gevaar komt, maar omdat anders de arbei ders zelf in gevaar komen. Indien we deze voorstell enniet aanvaarden, zullen we het Rijkssubsidie moeten missen terwijl Zanö- voort zelf geen geld heeft om de steunver- leening en werkverschaffing behoorlijk te fi nancieren. Niets is achterwege gelaten om verbeteringen aan te brengen in de regeling. Met den Inspecteur van de werkverschaffing heeft spreker een onderhoud gehad. Spreker deelde mede, dat het Rijk half Februari bekend zou maken hoe groot het Rijkssubsidie zou zijn. Het percentage hangt af van de belasting die opgebracht moet worden. Te verwachten is dat het sub sidie wel hoog zou zijn Spreker deelde nog mede, dat de gemeente naast de door het Rijk goedgekekurde werk- objecten, niet aan andere werken mocht be ginnen, waarbij een hooger loon werd be taald, uitgezonderd zuiver productieven ar beid. Misschien is voor de visschers nog een be tere regeling te krijgen. Dat de regeering de steunbedragen hooger heeft gesteld dan de loonen bij de werkver schaffing vindt spreker een fout. Hij raadt evenwel aan niet naar den Haag te gaan om er over te spreken. Zand voort is nu een maal ingedeeld bij de gemeenten met tuin ders en bollenkweekers waar de loonen laag zijn. Met medewerking van den Inspecteur voor de werkverschaffing hoopte spreker nog wel eenige verbetering ente verkrijgen. De heer Druif vraagt nog of de wethou der den Minister met de noodige cijfers heeft aangetoond, dat de loonen voor Zand- voort te laag waren. Spreker stelt voor, door overleg de regee ring te overtuigen, dat in Zandvoort het loon op het zelfde peil gebracht dient te worden, als te Amsterdam en Zaandam. Dc heer van der Molen vindt het on billijk dat de steunbedragen hooger zijn dan de loonen. In overleg met de vakbonden wil hij in den Haag probeeren betere voorwaarden te ver krijgen. De lieer Geus wil ook nog eens overleg met Den Haag. Wethouder Molenaa-r verzoektk den Raad het voorstel te aanvaarden. Bij aan houding was de kans groot dat de voorwaar den nog. slechter gemaakt werden. De voorzitter deelt mede, dat den Mi nister reeds is gewezen op het feit dat de steunbedragen hooger kunnen zijn, dan de loonen bij de werkverschaffing. Het ant woord van den Minister luidde: „Dan zijn de steunbedragen te hoog." De kans bestond dus dat de steunbedragen verlaagd zouden worden om het evenwicht te herstellen. Toch meende spreker, dat dit niet gauw zou ge beuren. Integendeel, was er nog wel een klein kansje dat het uurloon opgevoerd zou worden tot 36 cent. Spreker raadt aan het voorstel te aanvaarden en er tevens met klem op aan te dringen het uurloon op 36 cent te brengen omdat 35 cent voor Zand voort te laag is. De heer Siegers zou het voorstel van den minister dat niet aan redelijke eischen voldoet, niet willen aanvaarden, als de ge meente voldoende middelen bezat, de zaak zelf te financieren. Nu wil hij het noodge dwongen aanvaarden en daarna trachten voor het volgende object hoogere loonen te bedingen. Het voorstel tot aanhouding wordt daarna verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Het voorstel om de voorwaarden te aan vaarden en daarnaast ernstig te protestee ren, wordt met 10 tegen 3 stemmen aange nomen. Rondvraag Dc heer Paap vraagt nog of er geen be tere oplossing gevonden kan worden voor den verkoop van gasapparaten van de Ge meentebedrijven, zoodat kwesties tusschen verkoopers en loodgieters niet meer kunnen voor komen. De heer Siegers zegt, dat bij de nieuwe voorstellen, die weldra d enRaad zullen be reiken ook de verkoop van apparaten is ge regeld. Hierna gaat de Raad over in besloten zit ting. LISSE TWEE RIJWIELEN GESTOLEN. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een tweetal rijwielen. DIEFSTAL Uit het portiek van den R.K. Volksbond is een heerenrijwiel ontvreemd. En nu als Kerstgeschenk onze nieuwste vinding! Eiken Haard of Rookfauteuils met veerende uitneembare losse kussens! CompI voor f 13.50. Dat is rusten! Voorkomt plat worden. Ziet de etalages! Ziet de etalage! N.V. Woninginrichting J. CHRISTIAANS, uitsluitend JULIAN APARK 60 BIJ SOENDAPLEIN EN WESTERGRACHT 78 KEURCOLLECTIE NUTTIGE KERSTGESCHENKEN. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING VERHOOGING UITKEERINGEN VOOR WERKLOOZEN. GEMEEiNXEBEGROOTING. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag in vergadering bijeen. Tegen woordig alle leden. Voor kennisgeving werd aangenomen de mededeeling dat Ged. Staten hét beslutt toe het aangaan van een geldleening voor het inrichten van een gemeentelijk gasdistribu- tiebedrijf hebben goedgekeurd. Ingekomen waren eenige adressen, waarin verschillende wenschen werden kenbaar ge maakt; o.a. om werklieden uit Haarlemmer meer bij het aan te leggen gasbedrijf te werk te stellen; om verbetering te brengen in den onhoudbaren toestand in de Parklaan te Hoofddorp; om de Concours- en Marktlaan aldaar te voorzien van een betere rioleering en om te dempen een stank verspreidende sloot in de Dr. Meijelaan te Abbenes. De voor zitter deelde mede dat met de gevraagde weg- verbetering en rioleering ongeveer 17000 gemoeid zullen zijn en aan alle wenschen nog moeilijk zal kunnen worden voldaan. Ten aanzien van het dempen van dorps- slooten en den aanleg van rioleering zal overwogen worden in hoeverre er reeds nu iets gedaan zal kunnen worden. Het voorstel van B. en W. om Mej. C. Mul der als onderwijzeres over te plaatsen van school 2 te Rijk naar school 6 te Abbenes, gaf den heer Asjes aanleiding om voor te stellen deze overplaatsing niet te bevorderen, omdat het Mej. Mulder zou spijten als deze regeling tot stand kwam. De wethouder van Onderwijs de heer Ouwerkerk merkte op dat Mej. Mulder, als ze niet werd overgeplaatst, op 1 Januari 1933 op wachtgeld zou moeten worden gesteld, omdat er aan school 2 een overcompleet en aan school 6 een vacature is. Na eenige discussie werd besloten dit punt aan te houden. Aan de orde kwam de benoeming van een lid van de contactcommissie voor de werk verschaffing en steunregeling (vacature C. v. d. Welle). Na eenige discussie werd bij 2e stemming benoemd de heer P. de Zeeuw, die echter bedankte, waarna het punt werd aan gehouden. Tot leden van de commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs werden be noemd de heeren H. Koning, wethouder, als voorzitter en de heeren T. Hazekamp, C. Suidgeest, W. van Rijn, C. de Rooij, M. Blok ker en T. Struik. Hierna kwam in behandeling een voorstel tot wijziging van de gemeentelijke steun regeling voor werkloozcn. Er ontspon zich een breedvoerige soms heftige discussie over beschouwingen, die door de heeren Joore en Troost werden gehouden over den onhoud baren toestand in vele gezinnen en de wijze waarop sommige werken worden uitgevoerd. Niet zoozeer over het voorstel van B. en W. om de steunuitkeeringen voor werkloozen ge durende de wintermaanden te verhoogen voor uitgetrokkenen tot 10 en overige cate- goriën tot 7 plus kindertoeslag en een brandstoffenbijslag ad 1 per week; want hierop werd weinig of geen critiek uitge oefend. Nadat Wethouder Koning omtrent verhoo ging van de steunnormen had opgemerkt, dat al het mogelijke zal worden gedaan hoe finantieel zwak de gemeente ook is om den toestand te verzachten werden de voor gestelde wijzigingen goedgekeurd. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanvragen van een voorschot aan het Rijk krachtens de landarbeiderswet, ten behoeve van A. G. Middelkoop te Nieuwvenne; A. H. v. d. Weele te Rijk; J. van Haaf ten te Nieuw - vennep; A. Claij te Vijfhuizen en M. v. Tol te Abbenes. Dc voorzitter stelde hierna aan de orde de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1933. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen werd door enkele leden namens de verschillende fracties ge bruik gemaakt. Hierbij werd tot uiting gebracht het beeld van algemeene verarming en in verband hiermede gewezen op de hooge posten voor werkloozen- en armenzorg, die groote zorgen baren voor de gemeente. Men sprak de hoop uit dat er spoedig een betere tijd zal mogen aanbreken en was het er over eens dat er een beroep moet worden gedaan op alle werkgevers om zooveel moge lijk de werkloosheid te bestrijden. De artikelsgewijze behandeling werd ver schoven tot hedenmiddag. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge plm. f4.; Gerst (chavelier), Wintergerst en Haver, plm. f 4.50; Duïveboonen f 7.50 a f 8. Paardeboonen en Kanariezaad plm. f 6; Groene erwten f 10 a f 12.50; Vale erwten f 9 a f 10; Geel mosterd f 15 a f 19; Karwij- zaad f 18 a f 19.50; Blauwmaanzaad f 38 a f 40. Alles per 100 K.G. AANGEREDEN. Op den Sloterweg werd Donderdagavond een 50-jarige vrouw, de echtgenoote van G. V., aangereden door een auto. Men vond haar in halfbewustcloozen toestand langs den kant van den weg liggen. Per auto werd ze naar hare woning gebracht alwaar ge neeskundige hulp werd ingeroepen. De automobilist was doorgereden. CRISIS-COMITé. Het bestuur voor steunverleening A. maakt bekend dat voor ongeorganiseerde arbeiders en andere steunbehoevenden gelegenheid be staat, voor het indienen van aanvragen op Vrijdag 23 December a.s. en Vrijdag 6 Janu ari 1933 telkens van 6—8 uur te Zwanenburg; oude school 9. Vijfhuizen: school 3. Hoofddorp: Kantoorgebouw naast het raadhuis. Lisserbroek: School 11. Voor de andere afdee.lingen zullen de zit tingstijden en plaatsen nader bekend ge maakt worden. Zij die op 16 December 1.1. een aanvraag hebben ingediend, behoeven deze binnen 4 weken na dezen datum niet te herhalen. Op Vrijdag 30 December 1932 zal door de sub-comité's geen zitting worden gehouden. DRIEHUIS FEESTAVOND. De vereeniging van bewoners der buurt schap Driehuis en de Vereeniging Parkwijk Zeeweg besloten voor hunne leden gezamen lijk een feestavond te beleggen en wel op Zaterdag 4 Februari in hotel De Prins. Een tooneelgezelschap uit Amsterdam zal dan een stuk opvoeren. IJMUIDEN DE POSTKANTOREN OP DE KERSTDAGEN EN NIEUWJAARSDAG. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het Hoofdkantoor te IJmuiden en het Hulpkantoor te Velsen op de beide Kerstda gen, alsmede 1 Januari a.s. zullen zijn open gesteld als op Zondagen. Op den lsten Kerstdag en op Nieuwjaars dag kan de correspondentie op deze kantoren worden afgehaald als op Zondagen; op den 2den Kerstdag vinden één briefpost- en één pakketpostbestellïng plaats, welke te onge veer 9 uur zullen aanvangen. Op Zaterdag 31 December blijft het Hoofd kantoor van 16—18 en het Hulpkantoor Vel sen van 15.3016 geopend voor den zegel verkoop. In verband met de dienstbeperking op Zon dag 1 Januari verdient het aanbeveling de Nieuwjaars-correspondentie zoo vroegtijdig mogelijk te posten. PERSONALIA. De heer D. Moerman te IJmuiden is be noemd tot plaatsvervangend lid voor het jaar 1933 van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de scheepvaart. AANBESTEDING. Voor het plaatsen van schuttingswerk bij de woningen van ouden van dagen waren 7 inschrijvers n.l.: C. Verbaas f 275, G. van Heyst f 253, J. Meesters f 183, J. de Waard f 178, A. v. d. Wal f 139, C. J. van Heyst f 137.85, J. Deelder f 117.50. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.40—1.20. Griet per 50 K.G. 30—13.50. Tongen per K.G. 1.25—0.50. Groote schol per 50 K.G. 18.5012.50. Middelschol per 50 K.G. 2116. Zetschol per 50 K.G. 20—16.50. Kleine schol per 50 K.G. 19—7.50, Schar per 50 K.G. 8.50—3.60. Rog per 20 stuks 2810. Vleet per stuk 0.85. Groote schelvisch per 50 K.G. 23.50— 23. Middelschelvisch per 50 K.G. 20Ï6.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 17. Kleine schelvisch per 50 K.G. 179. Kabeljauw per 125 K.G. 60—15. Gullen per 50 K.G. 125. Leng per stuk 0.830.25. Heibot per K.G. 0.75—0.60. Wijting per 50 K.G. 2.10—1. Koolvisch per stuk 0.200.03. Makreel per 50 K.G. 18. Kleine middel hake p. kist 50 K.G. 30. Kleine hake p. kist 50 K.G, 17. BESOMMINGEN. Trawlers: ON lil 410 manden 1600. Delfland IJm. 244 85 manden 1200. Zwaluw IJm. 90 105 manden 2100. Christine IJm. 2 285 manden 2500. Stoombeuger: VI. 195 390. Logger: KW 167 480. Drifter: LT 342 453. DE EERSTE STOOMBEUGERS. Heden was de eerste stoombeuger aan den afslag, nl. de VL 195. Het vaartuig be- somde slechts f 390. De toestan¥l lijkt voor deze schepen ver van gunstig, zoodat algemeen weinig van deze visscherij verwacht wordt. VELSEN DE AANRIJDING IN DE MEER- VLIETSTRAAT. BAKKER VOORWAARDELIJK VEROORDEELD. Op 1 November stond voor het Hof te Am sterdam een 22-jarige bakker uit Velsen te recht, die door de rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand, met ontzegging tot het besturen van een motorrijwiel voor een jaar. Op 17 Februari zou hij met zijn auto zeer roekeloos en onvoorzichtig op de Meervliet- straat te Velsen hebben gereden, waardoor het knaapje P. D-, dat spelend den weg over stak, werd gegrepen en gedood. Op 15 November gelastte het Hof het lioo- ren van nog twee deskundigen; het bleek, dat verd's remmen slecht in orde waren. De procureur-generaal persisteerde bij zijn eisch tot bevestiging van het vonnis. Het Hof, heden arrest wijzend, bevestigde het vonnis met dien verstande, dat de straf en de bijkomende straf (een maand gevange nisstraf met intrekking van het rijbewijs voor een jaar) voorwaardelijk werden opge legd met een proeftijd van drie jaar. PERSONALIA. In de centrale commissie voor de examens voor stuurman en voor schipper aan boord van zeevisschers-vaartui- gen. als mede voor schipper aan boord van kustvisschersvaartuïgen is benoemd tot plaatsvervangend lid de heer G. Duyckinck Sander te Velsen. De heer H. C. van der Pols te Driehuis- Westerveld is voor het jaar 1933 benoemd in de commissie voor de examens ter verkrij ging van diploma's van machinist-stoker en van machinist aan boord van stoomvisschers vaartuigen. VRAGEN OVER OUDERCOMMISSIE SCHOOL E. Het lid van den gemeenteraad Mr. Dr. A. v. d. Flier heeft de volgende vragen aan B. en W. gesteld: 1. Is het juist, dat aan school E geen ouder- commissïe is gevormd? Althans deze er nu niet is? 2 Zijn Burgemeester en Wethouders bereid, bij bevestigende beantwoording van boven staande vraag de noodige maatregelen te ne men om ten spoedigste een oudercommissie aan genoemde school te vormen? Hierop antwoorden B. en W. als volgt: Den 5en October 1932 werd door ons van den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Zaandam bericht ontvangen, dat bij vier openbare lagere scholen, waaronder ook school E, in 1931, geen ouderavond was gehouden en dus niet voldaan werd aan art. 5 van het Koninklijk besluit van 31 December 1920, Stbl. 951. De inspecteur verzocht te wil len bevorderen, dat in 1932 bedoeld besluit zou worden nageleefd. Wij hebben dit schrijven onder de aan dacht der betreffende schoolhoofden ge bracht en hun verzocht te bevorderen, dat alsnog in dit jaar een ouderavond wordt ge houden, daar anders de gevormde oudercom missie zou ophouden te bestaan. Wat school E aangaat kunnen wij u nog mededeelen, dat aan die school een ouder commissie bestaat. Plet hoofd van school E heeft de oudercommissie, na ontvangst van ons schrijven, verzocht spoedig een ouder avond te beleggen. Daar hieraan geen ge volg werd gegeven, heeft het hoofd zelf het initiatief genomen voor het houden van een ouderavond op 21 December a.s. WIJZIGING VERORDENING INZAKE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Den 8en Februari 1927 besloot de raad de zer gemeente op voorstel van Burgemeester en Wethouders, het aantal leden van de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs te brengen van 10 op 20. Het toenmaals weder ingevoerde schoolbezoek gaf de com missie aanleiding B. en W. tot deze uitbrei ding te adviseeren. De commissie was van meening, dat het schoolbezoek nuttig en noo- dig is en verwachtte daarvan gunstige re sultaten. Deze verwachtingen zijn niet ver wezenlijkt. Van het voorgenomen schoolbe zoek is vrijwel niets terechtgekomen. Dit was ook de reden, dat B. en W. het vooralsnog niet noodig oordeelden in de verschillende vacatures, welke ontstaan zijn, te voorzien. Zij meenen, dat de tijd voldoende heeft be wezen, dat de uitbreiding van het aantal le den der commissie zonder eenig tastbaar re sultaat is gebleven en achten het dan ook beter het aantal leden weder tot 10 terug te brengen. B. en W. stellen thans den raad voor, daar toe te besluiten. De Heer en Mevrouw VEENENBOS—PEECK geven met blijdschap kennis vaiï do geboorte van hun Dochter TMTCE Haarlem, 22 December 1332 Middenlaan 15 G e b o r e n: ELISABETH MARIA Dochter van E. J. VAN LENT en E. M. VAN LENT—P REN EN Heemstede, 23 December 1032 Binnenweg 6. In plaats van kaarten Verloofd: J. BERGMANS cn Gs. W. VAN APELDOORN nat. phil. docts. Zuider Amstellaan 124 Amsterdam Bosch en Vaartstraat 7r. Haarlem GETROUWD: BETSY SOBELS cn LESLIE W. BEAR die. mede namens hun ouders, dankzeggen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Genève 23 December 1932 4 Rue Daubin U slaapt eens zoo goed wanneer Uwe Matrassen en Bedden zijn gestoomd cn weer als nieuw opgemaakt KERST- verlichting 3.kaarsjes 2 c. Kruislampje 3S c. Batterij 3 voor 25. Lichtlampcn 20, Osram 45, Philips 70, Philips vaidiol&mpen, Record radio 35 pCt, Philips toe stellen 50. Accu 3. luidspr. 5 ALLEEN Schagchelstraat 22 Tandarts AFWEZIG tot 3 Januari Waarn. Tandartsen Groustra, Plaijê, v. d. Hoorn Radiolampen Reclame „BERREKO" Schagehelsiraat O, Telef. 14450 Vervangt Uw oude Radiolampen Philips A442 9.50 Recordlamp 4.80 Philips A415 7.50 Recordlamp 2.50 Philips A425 5.25 Recordlamp 1.75 Philips A409 5.25 Recordlamp 1.75 Philips B405 7.50 Recordlamp 2.S5 Philips B406 C.75 Recordlamp 1.95 Philips B409 7.50 Recórdlamp 2.50 Philips B113 9.50 Recordlamp 4.30 Pldiips E442 9.50 Recordlamp 4.30 Philips E415 8.50 Recordlamp 4.30 Philips E 424 8.50 Recordlamp 4.30 •aden Serie Philips 27.50 Record 13.10 ALLLEEN BIJ ONS SCHAGCHELSTRAAT 6

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2