DE BILT HOTEL DE LEEUWERIK - KRUISSTRAAT 30-32 MICROSCOPEN Alleen Zijlstraat 97 H.D. VERTELLING. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeï. LI5SE HAARLEM'S DAGBLAD meldt: Hoogste barometerstand 776.7 m.M. te München. Laagste barometerstand 730.2 m.M. te Reykjavik. en voorspelt: matigen tot zwakken Noordwestclijken tot Zuid-Westelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig ol' geen regen, aanvan kelijk iets kouder, later dezelfde tefperatuur. Uit het Buitenland. MET KERSTMIS GOED WEEK De hooge druk in het Zuid-Oosten h, haafdc zich. De daling van den lagen duik over de Britsclie eilanden werd door groote stijging gevolgd. Zoo steeg bijvoorbeeld te Valencia de barometer in de afgeloopen 24 u unriet minder dan 23 m.M. Over het Zuid- Westen (de Golf van Biscaye) heeft zich een kernmaximum uitgebreid. Tengevolge van de barometerstijging in liet Westen ruimde ten onzent de wind tot Zuid-West en West-Zuid-West. Een verdere ruiming bij Noord-West is waarschijnlijk, doch daarna zal de wind wel weer gaan krimpen. Het algemeen weersbeeld voor de Kerstdagen ziet er niet ongunstig uit. Er mag op betrekkelijk zacht weer met weinig bewolking en geringen kans op neerslag worden gerekend. De depressie heeft zich verder Noord-Westwaarts verplaatst. Over IJsland, de Shetlandseilanden en het Zuiden van de Noorsche kust waait het krachtig uit Zuidelijke tot Zuid-Westelijke richtingen. Voor het overige is het rustig weer. In Dultschland is de vorst nog slechts licht. Over onze omgeving zijn de morgentempera- turen gestegen. Alleen over de Britsche eilanden viel eenige regen van beteekenis. Over het algemeen was de neerslag echter gering. Thermometer 24 December: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden tot 10 uur 45 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. OPTICIENS W. BRAKEL Jr. - BOTERMARKT 17 AMEG Stofzuiger f49.50 o. m. tl.— per week RUBLI Stofzuiger 1 78. o. m. 11.50 oer week Voornemens met Kerstmis. door WILLY CORSARI. Fanny stond even, weifelend stil, en over legde. Had ze nu alles? Klokjes, zilveren bal len, doozen sneeuw en engelenhaar,... ja, nu nog een boom bestellen, wat hulst koo- pen om de kamer te versierenZe zuchtte. Al die blijde, lichte en feestelijke dingen pas- ton zoo weinig bij haar stemming. „Fan", had moeder gezegd, „jij was er vroeger zoo dol op om den Kerstboom te versieren, ga jij vanmiddag de inkoopen doen." Had de oude vrouw iets vermoed? Ze had er zoo ernstig bijgevoegd: „Woct je nog. dat ik jullie vroeger altijd zei: Je moet ie Kerst boom altijd meedragen in je hart. het heele jaar dóór, met al de brandende kaarsjes en al de goede voornemens, die je bij den boom pleegt te maken." Fanny glimlachte bitter. Och moeder kón dat, haar levenlangzij had nooit de wrange ellende gekend van een mislukt hu welijk. Om hïar en vader, die zoo eraan hechtten, dat ze allen samen Kerstmis vier den, had ze zich e:oed gehouden, ook nu nog, als zooveel maanden reeds. Sinds twee dagen, dat ze logeerde in het groote. ouderhikc huis. viol het huichelen haar ondraaglijk zwaar tegenover de lieve, verstandige, oude oogen. die pei'den onder het luchtig praten over „Lou. die het zoo druk had met zeken, maar on Kerstavond toch kwam...." Ze zuchtte en dacht dan: Binnenkort zijn we weer vrij nl'e tweeleven niet moor als vreem den. als vilanden büna naast eikander.... hoeven niet moer te liegen en te huichelen Deze Kerstavond nog, voor do oudelui.... dan moest, het beslist, wordendan had den ze 'n héél jaar, de oudjes, om eroverheen te komen Bert kwam fluitend de gang door, stak z'n hoofd om de keukendeur en snoof hard. „Niks te snoepen hier?" Z'n moeder, druk bezig met de keukenmeid, wenkte hem weg, „Gekke jongen, schaam je jo niet?" Evengoed veroverde hij 'n stuk kook. liep kauwend naar boven, drie treden tegelijk. De groote woonkamer lag. toen hij het licht aandraaide, in een warmroodon schijn. Overal stond hulst, op tafel een mandie hva- cinthen. die de kamer vulden met frisschen geur. Gek, hij kende dat nu al sinds z'n kin- der jaren, ze hadden thuis altijd veel gedaan aan Kerstmis, maar telkens weer deed het 'm iets. Hij kon er zichzelf om uitlachen, toch maakte 't 'om week. hem. den vierde jaars. den branie-student, het fuifnummer van Leiden. 1-Iet zou wel weer gezellig zijn. als altijd. Ze hadden 'n leuk tehuis gehad altlid. Fanny. Pips en hij. Waarom moest hl! dam- mi zoo aan denken? Hier. in deze stil feeste lijke kamer leek alles. wat. 'om anders zoo amuseerde leeg en afeezaagd. Onwaar, on- gosehroefd.Je verslingerde toch wel erg veel tijd zoo. 't Moest nou 'es uit zijn. Na de Kerstvacaritle ging hij blokken. Basta! Tiet was welletjes geweesten zijn moeder zou genieten als hij aan den gang ging. Fluitend liep hij de gang ln, bonsde op de deur van Pins kamertje, maar hij kreeg geen ant woord. Pips hield zich stil. in 't. donker. Ze wilde alleen blijven, ongestoord denken en mokken en huilen, 'n Ruzie met pa. omdat ze snauw de tegen de meid. Dat duldde pa niet. Nou jazü was driftig geworden, brutaal Hé lam allemaal, nou net ou Kerstmis. Mn trok zich zulke dincen zoo aan. Och ze had een lastig humeur, flapte er gauw wat uit., 't, Had haar al heel wat narigheid bezorgd. Eigenlijk was ze een spook. Wat ccn leven ZATERDAG 24 DECEMBER 1932 tje! Muzieklessen waar ze niet voor stu deerde. Handwerkjes, die onafgemaakt ble ven slingeren, tot ma er zich over ontfermde. Veel uit. veel dansen, toch zelden pret, dik wijls ruzies met vrienden en vriendinnen. Meestal haar schuld. Ze zag 't wel in. Sta rend in 't donker, met opdrogende tranen op de wangen, begon ze plannen te maken. Ze zou nu 'es veranderen, mama geen verdriet meer doen. dat kussen afborduren, geregeld piano studeeren, ma wat helpen in 't huis houden, zich wat beter leeren beheerschen. en ze zou dadelijk beginnen, naar pa gaan en 't goedmaken, vriendelijk tegen 't meisje zijnenen Vlak voor 't Kerstdiner kwam Lou. Ge dwongen opgewekt. „Druk mamaatje, druk!" Kuste zijn .schoonmoeder, deed luidruchtig aan 't diner, innerlijk nerveus. Daar zaten ze nu weer allemaal. Do goede, oude heer, op vliegend en hartelijk. Kibbelend met z'n vrouw, als ze 'em berispte om teveel rooken dokter had maar 'n paar sigaren verooiToofd. Bert. echte stud, erg groen, erg branieachtig. Beste jongen au fond. niet dom ook. Pips. met haar scherpe tongetje.... vanavond was ze erg zachtzinnig en vriendelijk. En de brave, oude schoonmamaaardig mensch, zou 't zich wel aantrekken van Fan en hem'n blik gleed vluchtig naar z'n vrouw. Mal, zoo als ie hier zat gewoon te doenen over 'n half jaar waren ze al gescheiden. Volgend jaar zat hij hier niet. 't Zou vlug genoeg ge beurd zijn, ze waren 't grondig genoeg eens En 's avonds brandden de vele kaarsen, speelde Pips de Kerstliederen, als van ouds. De oude man. met vochtige oogen. zocht de hand van ziin vrouw. Lieve, oude kameraad. Met soiit dacht hij aan kleine kibbelarijtjes. aan driftige antwoordenmocht niet meer voorkomen. kinderachtig, als dokter 't nu eenmaal verboden had., .hii rookte heele- maal niet meer. uit! En zij keek hem aan. Zooveel samen meegemaakt.... zooveel moois en ellendigs ook wel.en dan kibbe len op je ouwe dag. om 'n woordZou niet meer gebeuren 't Was Mei. Fannv was een paar dagen komen logeeren. wilde inkoopen doen, in haar „provincienest" kon ze niet zoo goed terecht. 7,e vond haar ouders in "eeibeteeke- nend zwijgen, na verschanst achter een krant, ma aan 't raam. strak turend. Fanny, bedden met >->a.kjes, glimlachte 'es. „Is er iets?" ..Je moeder is boos on me" o kwam 't achter de krant vandaan. En van 't venster; „O heelemaal niet. Als je dan niet wijzer bent. goéd. Ik bemoei me er niet meer mee, ik zal niéts meer zeggen!" „Och mensch, overdrijf toch niet zoo. Die ééne sigaar zal m'n dood niet zijn." Deur driftig achter pa. Fanny lachte. „Dat hoor ik nou sinds jaren", plaagde ze. De oude vrouw glimlachte alweer een beetje. „Ja. dom niet? En ik had me zóó voor genomen op Kerstavond.... tja. het is niet makkelijk.... als je je dan weer bezorgd maakt, Och. och. al die Kerstvoornemens Toen Bert wegging zei hij: „Ik heb me voor genomen. nou 'es te gaan blokken. En hij is gezakt. En Pips zat vanmiddag te huilen, omdat ze alweer drie dagen geen piano had gestudeerd en haar kussen niet af had ge borduurd en ruzie had met 'n vriendin... Tja, we zullen maar denken, dat het al heel wat waard is, als we onze voornemens een klein, klein eindie meedragen als brandende kaarseneen troost geef me m'n bril 'es aan kind.dank je.een troost, dat het wel met alle Kerstvoornemens zoozal gaan." Fanny, die een van haar pakjes open maakte, zei mot 'n klein glimlachje: „Ja.... zelfs met de sléchte". „Wie heeft er nou op Kerstmis slechte De ""de vróuw stokte en staarde. „Wat hob je daar?" vroeg ze en verschoof zenuwachtig haar bril. Fanny antwoordde niet. Ze haalde alleen uit het panier een wollén truitje, kleine sok jes. een mutsje..., oen wiegekloedje. En ze dacht eraan, een stralend glimlachje om haar mond. terwijl ze dat kleine goedje lief koosde met haar hand en blik. dat ze nu ge scheiden zou ziiiials ie alles deed. waf ie je op Kerstmis voornam! BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 December. Ondertrouwd 23 December: L. Flapper en A- H. Snoeks; C. P. Vermeulen en D. D. Wijt- sma. Bevallen 20 December: M. G. TuijpKo nijn, z.; 22 December: J. WassinkCobe- lens, z.; J. J. van Bildcrbeek—Rasen, d.: H. W. Zomer—Beke. z.\ H. v. d. Sluys Veer— Sluyter, d.; 23 December: P. Schuurman— Sprengers, d.; M. P. Visser—Klooster, z. Overleden 22 December: J. F. Praag, 56 j., Spaarnwouderstraat. BEVERWIJK. Ondertrouwd: J. Leuring en C. G. Tromp. Geboren: J. Rumping—de Waard z., J. Schipper—Zwaan z., M- Peekei—Bakker d., M. Stam—Bakker z„ Th. van Beek—van Straten zoon. Overleden: Jolia. Nlehot 93 j. ongehuwd. VELSEN. Bevallen: A. P. Wijfjes—Van Heumen, z„ Snelliusstr. 21, IJmuiden, C. M. A. H. Castri- cumBurger, z,, Conradstr. 9rd., IJmuiden. Th. W. Vellema—Beekman, z., Schoolstr. 14, IJmuiden. Overleden: Neeltje Buis, 35 j., echtgen. van G. Visser, Petronella Gerardina Verwaters, 43 j„ echtgen. van M. v. d. Bosch, Francïna Bal, 7 w„ d. v. J. Bal, Dirk Bakker, 67 j. echtg. van M. van der Bom, Gcertruida C. A. van Schonevcld, 1 j-, d. v. D. van Schoneveld Gehuwd: II. A. Blok en A. Hofman, Utrecht Korte Veerstraat 6, J. Stertcfeld en P. J. Brouwer, Rotterdam, J. Ravcnsbcrg en M. P. Posthumus, SLephensonstraat 70, IJmuiden. "Ondertrouwd: F. P. Vergonet en C. van Son. Beverwijk. Doodweg 18, Velsen. L. J. Leijenaar en M. J. P. Hallman, Trompstraat 155, van Galenstr. 20, IJmuiden (O.) HAARLEMMERMEER. Bevallen; H. Trompertde Vries d. S. Wam- steeker—Vermeer z. M. J. v. d. BrinkDries- sen z. A. *1. v. d. Heuvel—Ravestijn z. C. M. van DongenDoes d. H. de Vriesvan Veen z. P. Klaassen—Hartman z. D. C. Holwerda- Visser d. W. Wessels—den Hertog, d. A. P. van BentemAlkemade d. Ondertrouwd: D. Guldemeester en M. Kar dol; P. Clement en A. E, Schalk, Gehuwd: J. TI. Schniedewind en K. Haak, H. TI. Foks en J. C. Bunnig, Overleden: Gerri'gje Boelen, 81 Jaar, wede. van B. van 't Riet. Anna Dikkeboom, 67 jaar, wede. van II. W. Bies: Christiaan Biesheuvel. 68 j., geh. me; N. Noordam; Wilhelmus, 13 j., zoon van C. de Lang en M. G. van Os; Cor nelia Benschop. 65 j„ geh. met Joh. van Dru ilen. Wij serveeren in onze geheel versierde zalen Kerstmenu's per couvert f 2 50 en f 4.— Ruime keuze speciale Wiidschotels UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. DERDE B. E. T. E. IN MEI. In de deze week gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is besloten, om onder auspiciën der vereeniging de derde "Beverwijksche Tentoonstelling voor Handel en Industrie te houden. Deze derde Bété, zal, evnals in 1930, worden gehouden in het ge bouw der R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kcnnemeriand" aan de Breestraat, dat zich, zooals de ervaring heeft geleerd, bij uitstek voor dit doel leent. Het welslagen van de Bété in 1930 blijkt nog steeds in de herinne ring voort te leven, want van vele zijden wer den reeds sympathiebetuigingen met het plan ontvangen. De tentoonstelling, die ook thans weer onder den naam „Bété" populair zal worden, wordt gehouden van Zaterdag 6 Mei tot en met Zondag 14 Mei 1933. Was het in 1930 „Ober Bayern", dat zeer veel be zoek heel't getrokken, ook ditmaal zal een attractie aan de expositie worden verbonden. Hoewel de plannen voor dit onderdeel nog in voorbereiding zijn, kan toch reeds worden medegedeeld, dat een voor Kennemerland geheel nieuwe attractie in een gedeelte der veilingsgebouwen zal worden ondergebracht. De tentoonstellingscommissie werd als volgt samengesteld: TI. J. de Gi'oot, voorzit ter. J. F. Knipper, Breestraat 2, secretaris, W. de Groot, F. A. van Loenen, G. W. P. Stoutenbeek en A. v. d. Wel. Als Administra teur der tentoonstellilng zal wederom even als in 1930, de heer Joh. N. Tromp, fun- geeren. DE WERKLOOSHEID De stand van de werkloosheid vertoonde in deze Kerstweek weer een somber beeld. Het totaal aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling uitgeschreven werkloozen was 914 tegen 873 in de daaraan voorafgaan de week. Voor de drie bij den dienst aange sloten gemeenten waren de cijfers: Bever wijk 507 (vorige week 483), Wijk aan Zee en Duin 274 (268> en Heemskerk 133 (127). DRIEHUIS BUURTBELANGEN. Het bestuur der Vereeniging van bewoners in de buurtschap Driehuis schrijft in een circulaire aan de leden, wat het den laatsten tijd hoeft gedaan. Inzake de actie tot afschaffing van bode loon op expresse stukken, wenschte de Ka mer van Koophandel te Haarlem het bestuur slechts te steunen, indien het aantal expres se-stukken ten behoeve van handelaren en industriëelen een actie zou rechtvaardigen. De oproep in de circulaire van het bestuur bleef echter onbeantwoord, zoodat het be stuur de Kamer van Koophandel daarvan mededeeling moest doen. Het bestuur was diligent ten aanzien van trottoirverbreeding, speciaal wat den Zee weg aangaat. Door het bestuur werd een verzoek inge diend voor een sterkere verlichting op den Driehuizerkerkweg bij den Zeeweg, op het plein naast de R.K. Kerk en op het plein bij den overweg DriehuisWesterveld. Voorts was het bestuur diligent inzake de maximum-snelheid, die door auto's nogal eens overschreden wordt en aan welk punt de autoriteiten aandacht zullen schenken; verder inzake de postbestelling. Vooral de eerste bestelling was nogal eens aan den laten kant, maar dit is thans verbeterd. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek heeft het bestuur een bushalte ge vraagd bij den Hagelingerweg 187. De zaak van de verlaging der trajectkaarten Haarlem is bij de Ned. Spoorwegen nog steeds in be handeling. Dank zij den spontanen steun van vele.in woners, welke vooral gezien de huidige eco nomische toestand, toegejuicht moet worden, zal de verlichting van de kerkklok gedurende 1933 verzekerd zijn. Tenslotte deelt het bestuur mede, dat het gaarne zijn bemiddeling wil verleenen voor het verkrijgen dan kaarten tegen vermin derden prijs voor het Badhuis te Santpoort. HILLECOM TRAM-ONGEVAL. De Lisserbrug tusschen Hillegom en Lisse die verbreed wordt voor de nieuwe tram toonde Vrijdag verschijnselen van verzakking doordat het water werd weggezogen. Een Juist passeerende electrische instvuctletram werd daarvan de dupe en liep uit de rails. Het duurde ruim drie kwartier eer een en ander weer in het gereede was. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau van politie: een huissleutel, een tangetje, een wollen handschoen, een bril in étui; een paar nappa handschoenen; een rozenkrans in étui: een tabakspijp. Walraven. Leidschestraat, een ring met drie sleuteltjes; J. Bakker. Heerenweg 216. Lisse, een bedrag groot f 3.50; M. A. v. d. Berg, Zilkerduinweg 52, Noordwijkerhout, een vulpenhouder. J. v. d. Kaay, Leidschestraat 115, een handbeschermer van rijwiel: A. Zwa german. Hofstraat 32. een blauwe jongens- muts; J. Perfors, Kortebachstraat 14, een speelgoedhondje; Huisman, Meerdorpstraat 65. een handschoen; J. Opstal. Leidschestraat een schoolétui. MENU DE NOËL f 2.50 Hors d'oeuvre varié Oxtail clair ou crème Windsor Chateau briand a la maïtre d' hotel. Dindonneaux rötis -Compote Montreuil Christmas pouding Fruits au choix. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is in de afgeloopen week gelukkig slechts weinig gestegen, name lijk van 636 op 641, verdeeld als volgt: Fa brieksarbeiders 7, boekdrukkers 2, bouwbe drijven 73, houtbewerking 6, kleeding en rei niging 1, metaalbewerkers 9, boekbinder 1, broodbakkers 2, land- en tuinbouwarbeiders 459, warenhandel 6, verkeerswezen 14, kan toorbedienden 12, losse arbeiders 48. Aan 4 aanvragen van werkgevers werd vol daan; 5 personen werden geplaatst, 10 trok ken zich terug en 27 waren vervallen. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING. BEGROOTING VOOR 1933. GEEN BELASTINGVERHOOG ING. De Raad van deze gemeente kwam Vrijdag middag weder in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van den burge meester Mr. A, Slob. Afwezig waren wethou der Kistenmaker en de heeren Joore en Blom. Bij de behandeling van de begrooting merkte de heer De Zeeuw op, dat het hem speet, dat de salarissen van de ambtenaren nog voor 1 jaar vastgesteld zijn, zoodat zijn fractie nu niet met verlagingsvoorstellen kon komen. Verder maakte hij aanmerking op de kosten van het ontwerpen van een uit breidingsplan voor de gemeente. Zijn voor stel om daarvoor geen gelden uit te trekken, werd verworpen. Over een voorstel van de heer Troost om aan den gemeenteveldwachter te Nieuw-Ven- nep, die onlangs het Inspecteursdiploma heeft behaald hiervoor een gratificatie toe te kennen, zal in een volgende vergadering worden besproken. De heer De Zeeuw wilde den vuilnisophaal dienst. publiek aan besteden. De voorzitter antwoordde, dat dit nu zoo ineens maar niet gaat. Aan de orde kwam dé voorloopige vaststel ling van de gemeenterekening over 1931. De heer Van Wijk bracht namens de fi- nancieele commissie een gunstig rapport over het nazien van deze rekening uit en stelde voor tot vaststelling over te gaan, waartoe werd besloten. De rekening wijst een nadeelig saldo aan van f 93.145.80 en een nadeelig saldo op den kapitaaldienst van f 240848.38. De post „steunuitT.eering aan werkloozen" heeft de raming met f 23.000 en de post „Armwezen" met ruim f 20.000 overschreden. Hierna wordt de artikelsgewijze behande ling van de begrooting voortgezet. De post „onderhoud van het gemeentelijk sportterrein" wordt met f 800.— verlaagd. Bij den post „ondersteuning aan behoefti- gen" bracht'- de heer F. Bos een woord van dank voor het werk der armmeesters. Verder merkte de heer F. Bos op dat de post „ondersteuning aan werkloozen" ad f 105650, zeer hoog geraamd is en nauwkeurig controle eischt. Wethouder Koning ant woordde dat naar een tweeden controleur wordt uitgezien. Bij de belastingposten deelde de heer Van Wijk mede, dat er een te kort is op de be grooting van f 175.000. Spreker zeide, als dit bedrag moet worden geleend, is er een schuld van f 175000 en meende daarom een voorstel te moeten doen n.l. om de opcenten op de personeele belasting te verhoogen en te brengen van 95 165 op 190 330. hetgeen een grootere inkomst zou geven van f 54000. Voor het resteerende te kort ad f 120.000 zou dan een bijdrage van het Rijk gevraagd kunnen worden bij wijze van een rentelooze kasgeldleening. Verschillende leden verklaren zich tegen bclastingverhooging. Wethouder Oiuverkerk merkt op: „als er perspectieven zijn, kunnen we een leening aangaan, maar als die er niet zijn, is dit riskant". Spreker zou zich wel voor bclas tingverhooging willen verklaren als hij wist dat het Rijk de f 120.000 renteloos aan de ge meente zou willen voorschieten. Uit de dis cussie bleek echter dat het voorstel van den heer Van Wijk niet ondersteund werd zoo- dat daarop niet werd ingegaan. Behoudens een paar kleine wijzigingen werd de begrooting verder conform de voor stellen van B. en W. goedgekeurd. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING. Omtrent het geval van kolendampvergif tiging. waardoor het hoogbejaarde echtpaar Schreuders, wonende te Nieuwvennep aan den Hoofdweg in Haarlemmermeer, werd ge troffen. met het treurige gevolg, dat de 80- jarige vrouw aan de gevolgen is overleden, vernemen we nader, dat de 76-jarige man Vrijdagmiddag in bewustcloozcn toestand naar het ziekenhuis in Leiden werd overge bracht. BRAND. Vrij dagavond brak er brand uit in een dubbele arbeiderswoning staande bi.i de boer derij van den heer E. aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg alhier. Het vuur greeo zoo snel om zich heen. dat er gevaar voor Uitbreiding bestond en de brandweer van Hoofddorp werd gealarmeerd, die er met de autospuit in slaagde de brand tot een twee tal vertrekken te beperken. Een groot ge deelte van den inboedel, die aldaar stond in gepakt voor de verhuizing, die den volgenden dag zou plaats hebben, ging verloren. De andere aangebouwde woning bekwam slechts eenige waterschade. Als oorzaak werd gemeld dat er in het achtervertrek vet op de kachel was gezet om te smelten en toen plotseling de vlam in de pan was geslagen. Verzekering dekt de schade, PERSONALIA De heer G. G. Post te Aalsmeer is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen staatsinrichting liuisakte. GUNNING. Aan de fa. Ransdorp alhier op opgedragen den bouw van een winkel en slachtshuis te Hazerswöude voor de fa. Zandvoort te Leiden. COLLECTE. De collecte langs de huizen met muziek van „Trou moet blycken" heeft opgebracht 79.02. welk bedrag aan het Crisis-Comité is afgedragen. ZANDVOORT HET ONGELUK MET VISSER EN LOOS. Oorzaak niet met zekerheid bekend. VOETSTEUN HAD VASTER KUNNEN STAAN. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan over de stran ding van het motorvisschersvaartuig „Arie" Z.V. 3 op de Nederlandsche kust bij Zand voort. De Raad is van oordeel dat, nu de beide opvarenden van de „Arie ZV. 3 bij deze ramp het leven hebben verloren, de oorzaak niet met zekerheid kan worden vastgesteld: de de deur een der getuigen geuite veronder stelling kan juist zijn, doch het is ook zeer goed mogelijk, dat de beide opvarenden te gelijk overboord zijn geslagen, doordat het boompje, dat achter de pen was geschoven, is losgeschoten, terwijl de beide mannen met hun voeten daartegen steunden Daarom moet er in elk geval voor gezorgd worden, dat deze pen voldoende hoog is, hetgeen meestal op dergelijke vaartuigen niet het geval is. Ook moet het gat, waarin de pen steekt, niet te ruim zijn. Is aan deze beide voorwaarden voldaan, dan zal de boom niet gemakkelijk losschieten. Volgens de verklaring van den getuige was het dien nacht vols!"- -n duister. Daardoor kunnen de mannen, J - zij een maal te water waren geraakt, r. in belem merd in het vinden van het strand. Het is zeer te betreuren, dat zóó kort na het omslaan van de „Cornelus" ZV. 4 waar bij eveneens de beide opvarenden het leven verloren, wederom een dergelijke ramp is ont staan en het is wel dubbel te betreuren, dat de beide mannen, die daar met grooten moed reddingspogingen in het werk hebben gesteld, thans zelf het slachtoffer zijn geworden van hun beroep. Zij stonden, gelijk getuige M. verklaarde, bekend als stoute visschers, die voor geen ge vaar terugdeinsden. NED. HERV. KERK Tot ouderling is door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk herkozen de heer P. D. Stui- venberg en als diaken de ^heer G. van der Werff. HULDIGING VAN DEN COMMISSARIS VAN POLITIE De officieele huldiging van den Commis saris van Politie den heer Lovink, in verband met zijn 25-jarig jubileum bij de politie zal plaats hebben op het politiebureau op 2 Januari des morgens om 11 uur. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN JEUGDIGE WERKLOOZEN. Donderdag kwam deze Commissie weder bij een. Hoewel betreurende, dat uit het groote aantal ingekomen circulaires blijkt, dat het aantal werklooze arbeiders te Zandvoort schrikbarend groot is, constateerde ze met voldoening, dat meer dan 80 dezer werkloozen (waaronder een aantal vrouwelijke) de toege zonden circulaire behoorlijk hadden ingevuld. Hierdoor is het de Commissie mogelijk ge maakt direct haar taak aan te vangen. Na door rubriceering van deze vele ingekomen antwoorden een overzicht te hebben verkre gen, heeft de Commissie zich in ondercom missies verdeeld, die thans een verder werk plan zullen opmaken, opdat de Commissie zoo spoedig mogelijk met de uitvoering dezer plannen kan aanvangen. De Commissie hoopt reeds in het begin van Januari met dit voorbereidend werk gereed te zijn. Zij zal dan de jonge werkloozen tot een bijeenkomst oproepen. Uit de ingekomen circulaii-es is gebleken, dat er nog-verschil lende werkloozen zijn, die de leden bij name kenden en die nog geen circulaire hadden ingevuld. Wil het werk der Commissie resul taat hebben, en ook in het eigenbelang van den werklooze zelve wordt met den meesten aandrang aan deze jongelieden verzocht alsnog vóór Woensdag 28 December a.s. een circulaire ingevuld op het raadhuis in te leveren. Laten ook de ouders eens informeeren of hun werklooze kinderen aan dit verzoek hebben voldaan. Blanco circulaires zijn nog op het Raad huis verkrijgbaar. CRISIS COMITé. Het crisis-comité dat gedurende den vori ge n winter, door vele gaven in staat werd gesteld om veel leed te verzachten, is ook dezen winter weer begonnen de nooddruft te lenigen. Daarvoor is natuurlijk geld noodig! Omdat het offeren in busjes en het teekenen op lijsten op den duur eentonig wordt, heeft het comité een verloting ou touw gezet. De mooie priizen daarvoor zijn tentoongesteld in de lunenroom van Van der Werff in do Kerkstraat. Indien nu ieder, die iets missen kan. naar de breedte van zijn beurs per dag of per week een of meer kwartjes opzij legt voor het crisiscomité, zal het gestelde doel spoedig be reikt zijn DIERENBESCHERMING. Maandag 26 Deceipber organiseert de Ver eeniging Dierenbescherming een kinderfeest in Monopole. Een van de attracties zal be staan uit een verlichten Kerstboom. Verder staan een paar films op het programma, ook een goochelaar zal het zijne er toe bij dragen om dezen middag voor de kinderen buitengewoon prettig te maken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Engelberta Johanna Maria d. van E. Drayer en J. M. Bogaart. Jacob, z. van W. Paap en N. Zwemmer. Ondertrouwd: F. Paap en M. Kerkman. Overleden: C. M. van Garsten, weduwe van P. N. ter Wolbeek, oud S4 jaren.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2