KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT DE UITSLAGEN RANGLIJSTJES. EERSTE KLASSE D.H.C.-V.S.V. (4-4) DE ©VERISE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE BIJ H.F.C.-D.W.S. DERDE KLASSE. V.S.V. zorgt voor de verrassing: zij ontneemt in Delft aan D. H. C. een punt. De eerste overwinning voor Blauw Wit. H. F. C. wint na een emotievollen strijd met 32 van D. W. S. Bloemendaal behaalt een 33 gelijk spel in een uitwedstrijd tegen Alphen. Er zijn met de Kerstdagen niet veel wed strijden in competitieverband gespeeld, maar Haarlem en omstreken waren er toch voor een flink percentage bij betrokken. In ons nummer van Zaterdag gaven we aan V.S.V., die een uitwedstrijd tegen D.H.C. moest spe len, niet veel kans op een overwinning, maar stelden toch de vraag, of zij soms voor „de" verrassing zou zorgen. Welnu, tot onze en ongetwijfeld tot veler verrassing, hebben de Velsenaren er inderdaad voor gezorgd. Zij hebben een 44 gelijk spel weten te bewer ken, waarmee zij behalve zich zelf ook Peijen oord een grooten dienst hebben bewezen, want het begint nu zoetjesaan toch wel voor iedereen duidelijk te worden, dat D.H.C. geen kampioen zal worden. De doelcijfers 44 zijn echter nog niet zooals ze wezen moeten; de voorhoede heeft haar plicht gedaan, maar de verdediging heeft blijkbaar haar ouden vorm nog steeds niet te pakken. Maar hoe het ook zijV.S.V. is met dit uitstekend einde van het jaar 1932 toch geluk te wenschen. Blauw Wit heeft eindelijk kans gezien om haar eerste overwinning te behalen en nog wel een heel stevige van 50 tegen het toch langs niet zwakke Hermes-D.V.S. De strijd om de onderste plaats wordt er des te spannen der door. K.F.C. wist er op eigen veld nog maar juist V.U.C. met 54 onder te houden, een uitslag die ons van de Koogcrs tegen en van de Ha genaars meevalt. H.F.C. heeft aan onze verwachtingen be antwoord, door haar ernstigste concurrente D.W.S. met 32 te kloppen, waardoor H.F.C. zich niet alleen ongeslagen aan den kop heeft weten te handhaven, maar ook een prachti- gen voorsprong heeft verkregen. Intusschen mag zij met deze 32 overwinning wel heel tevreden zijn, want die is wel wat geflatteerd. Maar ja, dat gebeurt in elk seizoen en met elk club wel eens. Van mooi spel hebben we echter niet kunnen genieten, daarvoor was het te hartstochtelijk en van Amsterdamsche zijde te overmatig forsch. Bloemendaal heeft het klaargespeeld, om uit een uitwedstrijd tegen Alphen een 33 gelijk spel te forcecren, wat een kranig stuk je werk genoemd mag worden. AFDEELING I. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 11 9 2 0 20 34—17 1.82 D. H. C. 10 6 2 2 14 36—26 1.40 Z. F. C. 10 4 3 3 11 27—21 1.10 V. S. V. 11 4 3 4 11 27—28 1.— H. B. S. 10 4 1 5 9 2425 0.90 R. C. H. 10 4 1 5 9 25—27 0.90 't Gooi 10 3 2 5 8 13—23 0.30 Hermes-D.V.S 9 3 1 5 7 14—22 0.78 A. D. O. 10 2 2 6 6 15—22 0.60 Blauw Wit 9 1 3 5 5 19—23 0.56 E. D. O. 10 8 2 0 18 35—13 1.S0 Zeeburgia 10 8 0 2 16 30—10 1.60 Kinhelm 11 8 0 3 16 29—23 1.45 T. O. G. 10 5 0 5 10 18—23 1.— W. F. C. 10 3 3 4 9 19—19 0.90 Alcm. Victrix 11 3 3 5 9 33—35 0.82 Z. V. V. 10 3 2 5 8 20—22 0.80 H. R. C. 10 3 2 5 8 18—26 0.80 D. E. C. 10 2 1 7 5 2340 0.50 V. V. A. 10 1 X 8 3 14—28 0.30 AFDEELING I. Eerste klasse A D. H. C.—V. S. V. Blauw WitHermes-D.V.S. Tweede klasse A: ZeeburgiaAlcmaria Victrix Tweede klasse B: AlphenBloemendaal H.F.C.D.W.S. Derde klasse B: OosterparkS.D.W. ZeemeeuwenHilllnen Derde klasse C: Rodi—Watergraafsmeer ZandvoortAmstel Vierde klasse A AlkmaarUitgeest Q.S.C.Schagen Beverwijk—D.T.S. Reserve le klasse. Z.F.C. 2—Zeeburgia 2 Ajax 2—Stormvogels 2 4—4 5—0 3—3 3—2 2—3 4—3 2—1 3—0 2—4 8-1 5—1 6—3 4—5 Reserve 2e klasse A: W.F.C. 2K.F.C. 2 1—4 Alcm. Victr. 2—West-Frisia 2 3—3 Res. 3e klasse A: W.F.C. 3Hollandia 2 4—4 AFDEELING II Eerste klasse: K. F. C.—V. U. C. 5—4 Tweede klasse A: O.N.A.O.D.S. 2—3 Tweede klasse B: C.V.V.—V.O.C. 3—1 Reserve lc klasse: Feijenoord 2—A.D.O. 2 3—0 Excelsior 2—D.H.C. 2 4—1 AFDEELING IV. Eerste klasse: P. S. V.—Longa M. V. V.—Middelburg Buiten de competitie. Ajax—Het Gooi (le Kerstdag) 8—1 staakt wegens beenbreuk). Velocitas—Tubantia G.V.A.V.Gron. Voetbal Elftal P.E.C.—Sp. V. Germania Den Haag: A.D.O.E.D.O. Be Quick—Z.A.C. A.Z.C.D.E.C. Sparta—Feij enoord Utrechtsch Elftal—Xerxes Tweede klasse A. 3—0 6—2 (ge- 5—1 9—2 3—1 1—2 3—1 4—9 5—1 62 Tweede klasse B: H. F. C. 11 3 3 0 19 33—11 1.73 D. W. S. 12 8 2 2 18 39—13 1.50 Velox 12 S 0 4 16 40—22 1.33 Hercules 10 4 2 4 10 20—25 1. Bloemendaal 9 3 2 4 8 21—24 0.89 Alphen 10 2 4 4 3 26—28 0.80 Spartaan 9 2 3 4 7 13—18 0.78 A. F. C. 10 2 2 6 6 20—33 0.60 B. F. C. 10 2 2 6 6 15—31 0.60 Baarn 9 1 2 6 4 19—37 0 44 AFDEELING 11. Eerste klasse Stormvogels 11 9 1 1 19 41—12 1.73 Sparta 9 5 2 2 12 24—19 1.33 Ajax 10 5 3 2 13 31—24 1.30 K. F. C. 10 5 1 4 11 24—23 1.10 Xerxes 10 3 3 4 9 28—29 0.90 D. F. C. 9 2 4 3 8 28—25 0.89 Haarlem 10 4 0 6 8 32—36 0.80 Hilversum 10 3 2 5 8 23—31 0.80 West-Frisia 11 3 1 7 7 23—37 0.64 V. U. C. 10 2 1 7 5 23—41 0.50 DE PUNTEN EERLIJK GEDEELD. In een uiterst snellen wedstrijd, waarin beide elftallen zich geheel gaven en waar van het resultaat tenslotte een gelijk spel bracht, werden de punten eerlijk gedeeld. De belangstelling voor dezen wedstrijd bleek bijzonder groot. Het D.H.C.-terrein was geheel uitverkocht. De toeschouwers hebben volop kunnen genieten: de wijze waarop de bezoekers een 31 achterstand in een gelijkspel wisten om te zetten, dwong ieders bewondering af. Vooral de tweede helft was rijk aan spanning, welke tegen het einde ten top- steeg toen Wolf de partijen weer op ge lijken voet bracht. Hoewel beide teams onvolledig waren en V.S.V. zelfs het zonder Van der Griendt en Wey moest stellen, stond het spel op eerste klasse peil. Onder leiding van den heer Israels stellen de elftallen zich als volgt op: D. H. C.: Boot, W. v. Nellen, P. Dor jé. Bakker. Pieterse, H. Dorjé, Van der Sloot, Beujert, Ditmar, Stolten, Van Nellen. V. S. V.: Hillekamp, Wolf Sr., Michel, van Oosch, Wolf Jr., Heyerman, de Koning, de Boer, Zuurbier, Van Zutphen, Van der Wint. Het begin kenmerkt zich door snel enthou siast spel van beide teams, waarbij zoowel het doel van V.S.V. als dat van D. I-I. C. ingevaar gebracht wordt. Bij een der aan vallen van D. II. C. wordt een vrije trap ver oorzaakt. De backs van V. S .V. stellen zich hierbij verkeerd op en belemmeren van dei- Wint het uitzicht, zoodat Van Nellen met een schot dat anders wel houdbaar was, aan D.H.C. de leiding geeft (10). Dit doelpunt vermag niet, de gasten te ont moedigen: verschillende goede aanvallen op het D. H. C.-doel volgen. Michel schiet kei hard tegen den paal en de terugspringende bal wordt door van Osch rakelings naast ge schoten. Het aanvallen der backs van D.H.C. is te forsch en zonder noodzaak. Als Michel zelfs den bal niet in zijn bezit heeft, wordt hij des ondanks binnen het beruchte gebied tegen den grond geloopen. Onverbiddelijk wijst scheidsrechter Israels naar de witte stip: Wolf voltrekt het vonnis (11). Even later wordt Hillekamp een goede kans geboden, doch deze weet hiervan geen ge bruik te maken. De thuisclub komt hierna meer in het of fensief. Ditmar kogelt hard tegen de lat. Van der Wint verwerkt even later een goed schot van Van Nellen. Thans is het Van der Sloot, die het houtwerk bewerkt. Rust 1—4, De tweede helft kenmerkt zich" door uiterst snel, zoomogelijk nog sneller spel dan in de eerste helft. De nieuweling De Boer geeft blijk over voldoende tactiek te beschikken; alleen lijkt deze speler iets te stijf te zijn. D.H.C. weet het eerst de leiding te her nemen zelfs weet kort hierna Van Nellen er fraai 31 van te maken. Weer veroorzaakt een der verdedigers van D.H.C. een vrijen trap. Op één lijn stellen een aantal D.H.C.-spelers zich voor het doel op. Van Zutphen komt van achteren; een ge weldige kogel en de barricade is doorbroken. Onnoemelijk hard gaat de bal langs Boot in het net (32). Van Nellen vergast ons dan op een fraai staaltje voetbal. Hij onderneemt een ren langs de ren en met een keurig schot geeft hij Van der Wint geen schijn van kans (4—2). Met Inspanning van alle krachten gelukt het V.S.V. dan, om D.H.C. te overvleugelen. Weer ziet de V.S.V. voorhoede kans, om uit een corner den achterstand te verkleinen (4—3). Zelfs komt kort hierop uit een voorzet van Hillekamp door Wolf Jr. de gelijkmaker. (4-4). De resteerende minuten verloopen in hevige spanning, zonder dat het meer tot doelpun ten komt. De uitslag geeft de verhouding juist weer. Blauw WitHermes-D. V. S. (50) Het bleek al spoedig, dat de Schiedammers goed op dreef waren. In menig opzicht wa ren zij hun tegenstanders de baas. Het plaat sen en afnemen was dikwijls uitstekend. Echter was hun starten te langzaam. Hier aan is het toe te schrijven, dat de Amster dammers, die technisch niet zoo sterk waren, het tot een goed einde hebben weten te brengen. Het enthousiasme, waarmee de thuisclub speelde, is ook niet geheel vreemd aan hun overwinning. Kort na het begin kwamen de Amsterdammers, na een over wicht van H. D. V. S., in de meerderheid. Vooral De Boer was in uitmuntende conditie. De meeste aanvallen van Blauw Wit hadden echter, door te weinig doortastendheid wei nig succes. Gerritsen trad verschillende kee- ren aanvallend op, doch ook zijn pogingen hadden geen resultaat. Eindelijk kwam na het eerste halfuur de eerste goal voor de Amsterdammers, na goed opbrengen van het binnentrio, waarna Sitters in staat werd ge steld te scoren (10). De aanvallen van H. D. V. S. hadden niet veel om het lijf, de Schiedammers speelden in te langzaam tem po, zoodat de Blauw-Wit verdediging niet al te veel moeite had om de ballen weg te werken. Voor de rust kwam er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting kwam er weinig wijziging in het spel. Blauw Wit bleef sterker door sneller en enthousiaster optreden. Een fraaie pass van Sitters had het tweede doelpunt ten gevolge, dat gescoord werd door Doren bosch. Dezelfde speler had even later voor de tweede maal succes door nogmaals het doel te doorboren (30)Daarna werd het spel zeer ruw. De scheidsrechter moest herhaal delijk optreden. De Schiedammers kwamen daarop krachtiger opzetten en deden hun uiterste best om de eer te redden. Hun aan vallen werden echter goed door de Amster damsche achterhoede afgeslagen. Dooren bosch raakte geblesseerd, hij moest worden vervangen. Tegen het einde kwam Blauw Wit weer in den aanval. De aanvallen waren van goed gehalte, vooral daar Bergman veel be ter speelde dan in de eerste helft. Laurentzen maakte daarop het vierde doelpunt. Ten slotte maakte Gerritsen met een hard schot er 50 van, hiermede de eerste overwinning- van Blauw Wit bezegelende. K. F. C.—V. U. C. (5—4) Vrij spoedig na het begin scoort v. d. Zalm het eerste doelpunt voor de gasten (01) Van der Wildt vergroot hierna uit een straf schop den voorsprong (02). K. F. C. zit echter niet bij de pakken neer; het duurt niet lang, of de rollen zijn omgekeerd. De Koogers hebben nog voor het einde van de eerste helft een 32 voorsprong door van Wensveen, J. Mol en Visser. Doordat W. Mol de fout begaat om in eigen doel te trappen wordt het 33. Hiermede komt de rust. Na een kort overwicht van V. U. C. in de tweede helft, kbmt K. F. C. weer in de meer derheid. Van Gelder slaagt er niettemin in, den Hagenaars de leiding te bezorgen. Van Wensveen maakt daarop gelijk, waarna Vis ser het beslissende doelpunt scoort. H. F. C.—D. W. S. (3—2) Zoo is dan de strijd om de eerste plaats gestreden, een strijd, die nog lang in de her innering van de toeschouwers zal blijven voortleven. Wat aan de Spanjaardslaan in dien korten tijd gebeurd is, was een en al sensatie. Reeds om twaalf uur kwamen er bussen vol Amsterdammers aan en toen de elftallen het veldt betraden, kon de wed strijd beginnen voor een meer dan uitver kocht terrein. 1-Iet verloop van den strijd was zoo uiter mate spannend, dat het publiek tot aan de lijnen opdrong, waardoor het en voor de spelers èn voor scheidsrechter Van Welzenes een uiterst moeilijke situatie werd. Het spelpeil leed er dan ook danig onder; D.W.S. speelde onder de omstandigheden in het veld heel goed. doch het was juist het verschil in productiviteit, die het pleit ten gunste van H. F. C. besliste. De H. F. C.- voorhoede schiep zich door snelle open aan vallen de kansen, waarvan er drie benut wer den. D. W. S. daarentegen hield het spel veel te kort. waarbij nog kwam, dat er een schutter ontbrak. Langen tijd leek het er op of de punten gedeeld zouden worden, doch eerst twee minuten voor het einde scoorde Dorsman met een mooien kopbal het win nende doelpunt, waardoor H. F. C. mis schien wel iets tegen de verhouding in, de twee kostbare punten binnensleepte. Een gelijk spel was een betere uitslag geweest. Goed twee uur stelt H.F.C. zich als volgt op: Van der Meulen. P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Denys, Koper, Dorsman, Hagenaar. Beide partijen beginnen onrustig; na eenigen tijd worden er eenige serieuse aan vallen opgezet, die aan de resp. verdedigingen handen vol werk geven. De beide linksbuitens Van Es en Hagenaar, zijn uiterst beweeglijk; de eerste wil het echter veel te veel alleen doen, waardoor zijn medespelers eenige kan sen ontnomen worden. Na ongeveer vijftien minuten krijgt Ha genaar een corner te nemen, zijn hooge voor zet wordt door Koper mooi ingekopt (1—0). D.W. S. laat zich absoluut niet ontmoedi gen; goed samenspelend stevent zij weer op Van der Meulen af. Na een kort duel zet de rechtsbuiten voor en slot scoort met een dia gonaal schot den gelijkmaker (11). De strijd blijft geheel open; Koper krijgt eens een kans, doch ook aan den anderen kant maken Slot c.s. het de H.F.C.-verdedi- ging uiterst lastig. Een overtreding even buiten het straf schopgebied weet Koper met een zeer hard schot te benutten (21). D. W. S. valt weer verwoed aan, doch tot rust wordt er niet meer gedoelpunt. Tijdens de rust is het publiek over de lij nen gedrongen, zoodat er eenigen tijd ge wacht moet worden, voordat de orde weer hersteld is. De bezoekers werpen zich met vervaarlijk enthousiasme in den strijd, H.F.C. wordt te ruggedrongen. Er wordt stevig op den man gespeeld; Rud Jongeneel verlaat gekwetst het veld; scheidsrechter Van Welzenes houdt de teugels niet altijd strak. Inmiddels heeft D. W. S. de opstelling ver anderd; het is tenslotte Huismans, die met een ver, hard schot Van der Meulen verrast (2—2). De spanning stijgt ten top, het enthousias me is geweldig; de H. F. C.'ers voelen hun kans. D. W. S. raakt een weinig uitgespeeld. Twee minuten voor het einde valt dan de beslissing, Kruyer heeft zich doorgewerkt tot aan de cornervlag, een hooge voorzet volgt en Dorsman scoort met een mooien kopbal (3—2). Het gejuich neemt geen einde, waarbij nog komt, dat H. F. C. in die twee minuten nog een opgelegde kans mist. Het einde komt dan van een strijd, die aan H. F. C. groote vreugde bezorgde, maar die voor D. W. S. zeer teleurstellend was. Teveel publiek toegelaten. H.F.C. is er gisteren in geslaagd op het uiterste nippertje, ook wat den speeltijd be treft, van het Amsterdamsche D.W.S. te win nen, waardoor de Haarlemmers hun positie aanmerkelijk versterkt hebben, hoewel zij mogen bedenken, dat er nog een flink stuk weg, lang niet zonder voetangels en klem men. moet worden afgelegd. Wanneer die wedstrijd van 2en Kerstdag nog jaren in veler en vooral het H.F.C. geheugen blijft bewaard, dan zal dit voor de H.F.C.-leiding niet met onverdeelde overwinningsvreugde zijn. Men rekende ongetwijfeld op bijzondere belangstelling voor deze match, er was voor verkoop gehouden, er waren speciale treinen uit Amsterdam aangekondigd, oen geweldige hoeveelheid toegangskaarten was reeds voor uit verkocht. In verband hiermede trac} een aantal leden der club als ordecommissaris sen op, maar toch is blijkbaar het bestuur nog door den omvang der belangstelling ver rast. Toen de wedstrijd begon, waren er, in verhouding tot de accommodatie, veel te veel menschen om het terrein en in de rust ge beurde wat te verwachten was. Vele honder den. die niet of nauwelijks het spel hadden kunnen volgen, drongen tot de lijnen, waar door andere honderden, die achter de hek ken bleven, op hun beurt vrijwel niets meer zagen. Een enkele maal veroorzaakte een overprikkeld gemoed tijdelijke wanordelijk heid en het spel binnen de lijnen werd'door de opgedrongen toeschouwers ten ongunste beïnvloed. Zoo werd het zwaarbevochten sportieve succes voor H.F.C. besmet door een organisatorisch fiasco, dat door voorzich tiger vooruitziend beleid vermeden had kun nen en moeten worden. Bij eventueel vol gende wedstrijden van zulk belang zal het I-I.F.C.-bestuur wijs doen te kiezen uit twee mogelijkheden: óf het aanbrengen van tijde lijke stellagfes, óf het eerder sluiten van de loketten voor hen, die nog geen plaatsbewij zen hebben. Iemand, die betaalt om een voet balwedstrijd te zien. heeft tenslotte toch het recht te vergen, dat hij ook tot zien in de gelegenheid wordt gesteld door hen, die zijn penningen in ontvangst nemen. AlphenBloemendaal (33) Het uitstapje naar Alphen leverde Bloe mendaal één winstpunt op. Hoewel deze ontmoeting op geen hoog peil stond, het ter rein was trouwens uitermate lastig te bespe len, was zij door de vele spannende situaties het aanzien volkomen waard. De ploeg van Alphen maakte een behoorlijken Indruk. Of schoon enthousiasme haar machtigste wapen bleek, werden de aanvallen toch vaak be hoorlijk opgezet. Aanvankelijk kreeg de thuisclub op het goede spel der Bloemen dalers niet veel vat. De verdediging van Alphen was er echter direct goed in. Na tien minuten spelen gaf Van Gelder met een fraai en volkomen onhoudbaar schot zijn vereeniging de leiding (01). De thuisclub kwam er daarna wat beter in: vooral de rechtervleugel vertoonde goed combinatiespel. Nadat de linksbuiten dei- witten een haast niet te missen kans had laten voorbijgaan, bracht do rechtsbinnen van Alphen met een schot via den paal de partijen weer op gelijken voet (11). Voor beide doelen ontstonden daarna nog enkele kansen, maar voor rust kwam er geen wijziging meer in den stand. Na de hervatting waren de eerste aan vallen weer voor Bloemendaal. Het was wederom Van Gelder die met een verrassend schot aan de witten een voorsprong gaf (1—2). Alphen liet het er echter niet bij zitten. De Bloemendaal-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Uit een algemeenen aanval schoot de linksbinnen van Alphen onhoud baar in (22). Naarmate de tijd verstreek nam de span ning toe. Na goed werk der Bloemendaal- voorhoede maakte Frans Bakker uit moeilijke positie handig een derde doelpunt. Aangemoedigd door het wel wat al te ru moerige publiek gaven de gastheeren zich de laatste tien minuten zóó volkomen, dat zij een sterk overwicht kregen. Kort voor het einde profiteerde de linksbinnen van Alphen van een verkeerd opstellen der Bloemendaal- verdediging en kopte het leder netjes langs Huisman (3—3). Bloemendaal speelde met hét onderstaande elftal: Huisman, Jonkergrauw, C. Bakker, Immer, Beijk, Parson, Nol, Van Gelder, F. Bakker. De Bock, Kopjes Niemann. ZandvoortAmstel (30) VIJF GOALS VAN ZANDVOORT GEANNULEERD. Zandvoort heeft zich na het slechte begin wel afdoende hersteld, want nu komen de overwinningen geregeld Ook de overwinning van gisteren was weer volkomen verdiend. Na de rust wist Zandvoort bovendien nog vijf doelpunten te scoren, die echter alle vijf door den scheidsrechter geannuleerd werden. Door deze overwinningsreeks is Zandvoort op de derde plaats terecht gekomen met evenveel punten als Watergraafsmeer. Deze beide clubs hebben echter vijf punten min der dan U.V.V. U.V.V. komt echter nog naar Zandvoort, terwijl het niet uitgesloten is, dat de Stichte naren nog wel eens ergens een veer zullen laten. In dit geval maakt Zandvoort nog een kans, maar dan moet er in elk geval thuis van U.V.V. gewonnen worden. Zandvoort had de volgende opstelling: Lever, E. Keur. J. Weber, Zweinsberg. A. Molenaar, G. Keur. Luiting, Hollenberg, Schuiten. Kraaij enoord, Van der Bos. Reeds van den aftrap af blijkt, dat Zand voort veel sterker is en dat Amstel niet veel in te brengen zal hebben. De voorhoede der bezoekers is al zeer zwak en de verdediging van Zandvoort behoeft dan ook maar weinige malen handelend op te treden. De eerste twee goals van Zandvoort wor den op vrijwel gelijke wijze gescoord: na voorzetten van rechts komt de bal bij Van der Bos, die inschiet. (20). Nog vóór de rust maakt deze speler zijn derden goal als hij snel doorbreekt en den keeper van Amstel geen kans geeft. (30). Met dezen stand wordt gedraaid. Ook in de tweede helft is Zandvoort dë sterkste; er wordt dan ook steeds op de speel- helft van Amstel gespeeld. Hollanberg (2), Schuiten, Luitïne eri Kraaijenoord scoren dan nog vijf doelpunten die echter zooals we reeds opmerkten gean nuleerd worden. Een geldige goal vermog Zandvoort niet meer tc maken, zoodat met onveranderden stand het einde aanbreekt. ZeemeeuwenHillinen (43) Een met eenige invallers uitkomend Zee meeuwen is er gisteren in geslaagd 'n kleine" overwinning te behalen, die echter volkomen verdiend was. Zeemeeuwen hoede er zich echter yoor om het met - een schijnbaar veiligen voorsprong wat kalmer aan te gaan dpen, want dit was haar in dezen wedstrijd bijna noodlottig geworden. De opstelling van Zeemeeuwen was als volgt: 7 De Jong-, A. Drommel, W. Keur, J. Paap, W. Molenaar, w. Kopei* C. K. 'Draijcr, D. Molenaar. Joh. Franssen, J. de Muinck, Jac. Franssen. De eerste aanvallen zijn voor de bezoekers; na ongeveer een kwartier hebben zij suc ces, als goed samenspel van haar binnen trio met een doelpunt beloond wordt (O1). Kort hierna krijgt Zegmeeuwen een penalty te nemen, wat o.i. een beetje te streng gestraft is, daar de betrokken speler den bal per ongeluk met de hand speelde; deze penalty wordt door D. Molenaar benut (1—1). De thuisclub neemt het spel nu vrijwel geheel in handen; vele aanvallen worden op het doel van Hillinen ondernomen. Vooral de linkervleugel van Zeemeeuwen ondcr- scheidzich door goed spel. De Muinck weet dan ook al spoedig na goed samenspel met zijn vleugelman te doelpunten (21). Kort vóór de rust benut de zelfde speler met een hard schot een corner, waardoor imet den stand 31 van doel verwisseld wordt. Niet lang na de hervatting weet de links binnen der gasten na een scrimmage voor het doel van Zeemeeuwen met een schot van dichtbij den achterstand tot 32 te ver kleinen. De thuisclub ziet het gevaar in; het is De Muinck, die met een goed schot den hat trick verricht (42). Hierna komt een in zinking van Zeemeeuwen, waarvan de mid denvoor van de bezoekers gebruik maakt, als hij na een snellen aanval scoort (43). Hillinen blijft hierna sterker, maar weet het net niet meer te vinden, zoodat er ia den stand geen verandering meer komt. BeverwijkD. T. S. (51) De bezoekers uit Oud-Karspel kwamen even te laat aan, waardoor de wedstrijd te kwart over twee begon. Direct ontwikkelt zich een vlug en vurig spel, waarvan het talrijk opge komen publiek ten volle geniet.De gasten be zorgen aan de gastheeren menig benauwd moment. De Wijkers zijn ook niet fortuinlijk met schieten. De D. T. S.-keeper is ook van prima kwaliteit. Als het spel ongeveer 15 minuten oud is, loopt Beverwijk's keeper te ver uit; de toesnellende voorhoede van D.T.c. weet op gemakkelijke wijze den stand op 01 te brengen. De Wijkers zijn niet ontmoedigd en be zorgen aan de achterhoede van D. T. S. han den vol werk, maar hun keeper is onverbid delijk. Na een half uur rent de rechtsbuiten van Beverwijk langs de lijn; hij zet goed voor, en de linksbinnen smaakt het genoe gen de partijen op gelijken voet te brengen. (11). Even voor de rust schiet de rechtsbin nen hard in. doch de keeper slaat den bal neer en de toesnellende linksbinnen passeert voor de tweede maal den D.T.S.-keeper (21). Vrij spoedig is het rusten. Na een korte rust. neemt het spel direkt weer een vlug karakter aan, doch nu is Be verwijk overwegend sterker. De bezoekers bepalen zich in hoofdzaak tot stug verdedigen en door het opdringen van Beverwijk ontstaan er zeer gevaarlijke door braken, welke echter kunnen bezworen wor den. De linksbinnen van Beverwijk krijgt een gemakkelijke kans om den stand op 31 te brengen. Even later moet Beverwijks kee per handelend optreden. De rechtsbinnen van Beverwijk krijgt na een gezamenlijk op brengen een vrije schietkans; de stand is 4-1,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10