mmm „de gulde druyf" A. PRINS anton bosse LAURIERDROP 1932. DE OUDEJAARSAVOND. NIEUWE FRY'S HONDEN FAUNA Lourens Cosfer Haarlem Voor* Drukwerk ALLE ASSURANTIE ZAKEN HAARLEM'S DACBLAD VERGADERING S. D. A. P. IN DEN PROTESTANTENBOND. KERSTREDE VAN DR. W. BANNING. In het gebouw van den Protestantenbond Tiield dc Federatie Haarlem der S. D. A. P. haar Kerstvergadering, waarvoor als spreker was ultgenoodigd dr. W. Banning, terwijl de heeren Jos. de Clerck (viool) en Jac. Bijster (orgel) hun muzikale medewerking verleen den. De federatievoorzitter de heer S. P. Doek sprak zijn vreugde uit over de groote op komst. In deze trieste maatschappij is het Viede op Aarde nog een aanfluiting en het is de taak der arbeidersbeweging om den Vrede te brengen. Hij doet een beroep op de arbei ders 0111 mede te werken door nun stem bij de komende verkiezingen 0111 de nationale onl wapening in Nederland te verkrijgen. D r. W. Banning zeide geen uitvoerige behandeling te zullen geven van de politiek, doch een bezinning op de beginselen en waar den waaruit de socialisten leven en behooren tc leven en .de maatschappij leeft en behoort te leven. E11 dit in verband met de Kerst dagen.-Als uitgangspunt neemt hij den toe stand na 1913, waarin ondanks het verzet te gen den oorlog de machtswil en gewelds- instituten zijn gegroeid, ook innerlijk in dien zin, dat het geloof in die instituten een veel grooteren omvang heeft genomen dan vroeger het geval was. Dit i's wel niet nieuw in Euro pa's geschiedenis, en spr. haalde daarvoor aan het Romeinsche Imperium, de Volksverhui zing, de Statenvorming. De geweldverheerlij- king is zeer toegenomen in het moderne ka pitalisme. waarvan de beginselen zijn machts wil en eigenbelang. De periode van het impe rialisme sinds 1870, 1330 is één permanente oorlog geweest, de oorlogen van staal en van goud. Toch is er ook altijd in de geschiedenis ge weest cic andere stem, van Plato 4 eeuwen voor Christus in Griekeland, van de gerech tigheid en de stem van Christus over de broe derlijke gemeenschap. Dit is het geestelijke beginsel, dat door de geschiedenis gebleven is en nu in het socialisme tot uiting komt. Beide principes vindt men in de West-Europeesche wereld terug. Spr. heeft het gevoel, dat wij die aan den oorlog niet meegedaan hebben ons niet kun nen voorstellen wat de oorlog beteekent. We weten wel, dat als resultaat een vergiftigde atmosfeer gebleven is. Voor 1914 kon men nog bogen op winst in de techniek, de geneeskun de enz. Maar na wat na 1914 gebeurd is. is het kapitalisme niet meer zedelijk te verdedigen. Het socialisme is ontsproten uit de gemeen- schapsdrang, uit het geestelijk beginsel en daarom hebben de socialisten het recht te vragen of het kapitalisme nog te verdedigen is. Hiernaast staat, dat de machtshebbers in de wereld de machtswil en geweldsinstituten hebben opgeschroefd tot het uiterste. De be wapening is verder voortgeschreden dan voor 1914 en dus zijn blijkbaar dc 9 millioen doo- den tevergeefs gestorven. I-Iet rad-icalisceren der jeugd ziet men over al, in Rusland, Italië, Düitschland en ook bij ons door het opkomende nationalisme. Met zeker recht kan men spreken van een geweldspsychose in alle kringen, ook in de socialistische. Men is blind voor andere mo gelijkheden, ook in intellectueele kringen. Hoe staat de sociaal-democratie nu in deze wereld? In 1918 kwam een revolutie tot stand, ook met behulp van de burgerlijke democra ten. Toen geloofde men aan dc komst van het socialisme. Dc ontnuchtering kwam. Er kwa men waarschuwende woorden, dat er iets ha perde in de socialisten. In Düitschland is de tijd voor het socialisme voorbij. De sociaal- democratie is niet meer de rots, waarop het Duitsche volk kan bouwen. De groote massa van het Engelsche volk staat niet meer met zoo groot vertrouwen achter de sociaal-democratie als 10 jaar gele den. In Frankrijk is het niet zoo slecht ge steld. Maar lang heeft het geduurd voor ge broken werd met het idee, dat voor alles de nationale veiligheid en bewapening gingen. Hicrvoor heeft Albarda een prachtig stuk werk van socialistische geestloutcring tot stand gebracht. Maar toch staat het er niet mooi voor met het socialisme. Kortgeleden zijn de volgende vragen voorgelegd aan de Inter nationale: Hoe moeten de socialisten strijden om den vrede te organiseeren, welke zijn dc vormen en methoden om naar de macht te grijpen en die te behouden, en met welke methoden kan de strijdkracht van het prole tariaat worden vergroot? Spr. is blij dat deze vragen in Frankrijk ge daan zijn, maar is het niet erg dat de sociaal- democratie nog niet weet, wat het doen moet als een oorlog komt? Is dit geen bewijs van armoe? Spr. is er nog niet overheen dat niet voorkomen is wat met Paschen gebeurd is (applaus). I-Iet leidde tot verbrokkeling. De groote vraag die spr. wil stellen is of dc socialisten nu ook op wapengeweld en machtswil zich moet richten. Maar met alle kracht moet worden vastgehouden dat het so cialisme ontsproten is aan de broederlijke ge meenschap en gerechtigheid. Spr. wil geen ge vallen construeeren. Hij loochent geen secon de de noodzakelijkheid van den proletariërs- strijd. Maar hier boven uit gaat hem het hart van het socialisme, de innerlijke stralende kern. „Laat ons oppassen, terwijl wij éénmaal verraad gepleegd hebben in 1914". roept spr. uit. ..dat die kern niet ten ondergaat". Het stuk oorlogsgeweld is barbarisme en maakt van dc menschen beesten. E11 het zou erg zijn als eens gezegd kon worden, dat het socialisme ten ondergegaan is met het bar barendom, omdat- ze niet sterk genoeg in haar beginselen geloofde. De wereld leeft tenslotte alleen uit geeste lijke beginselen. Machtswil bestond steeds, maar wat dc wereld en de cultuur draagt, dat is het geestelijk beginsel. Het socialisme is de stem tot de gerechtigheid. Uit volle overtuiging zegt spr., dat de oude boodschap van het Christendom, de broeder lijke gemeenschap, een maabschappelijkcn vorm krijgt in het socialisme. Er is cic mogelijkheid van den ondergang- van de burgerlijke wereld. Er is ook die van een dictatuur. Maar geen van beide mogelijk heden wil spr. De derde echter is de moge- ikheid van de sociaal-democratie, die dieper rijpt dan de politieke democratie, en dit is d uitkomst van de wereld. Voor en na de van d»*. snel den de heeren de Clerck cn Bijster o.a. een sonate van Handel, een melodie van Giuck en een werk van Mozart. Met liet zingen van het eerste couplet van dc Internationale werd dc bijeenkomst ge sloten. DE ELECTRISCHE TRAM HAARLEM-LEIDEN. Een proefrit. Op uïtnoodiging van de directie der N.Z.H. T.M. maakten Zaterdagmiddag verschillende persvertegenwoordigers een proefrit met twee der nieuwe wagens (samen één eenheid vormend) van den geëleetrificeerden tram- dienst HaarlemLeiden, die zooals bekend op 31 December a.s. voor het publiek zal worden geopend, nadat op 30 December een officieele openingsrit zal gehouden zijn. De tocht begon te Leiden, waar de genoo- digden eerst dc gelegenheid kregen de uit breiding van de bestaande remise aan den Rijnsburgerweg aldaar in oogenschouw te nemen, welke uitbreiding noodig is gewor den om de nieuwe wagens voor de tramlijn HaarlemLeiden onderdak te kunnen ver schaffen. De remise is nu 90 M. lang en 14 M. breed en is van geheel uitschuifbare deuren voorzien, zoodat eventueele aanrijdingen met kolommen niet meer mogelijk zijn. De kosten van dezen uitbouw bedragen on geveer 50.000. Na deze bezichtiging stapte het gezelschap in en begon de proefrit die dit zij al dade lijk geconstateerd uitstekend slaagde. De verbetering van het verkeer HaarlemLeiden en tusschenliggende plaatsen mag inderdaad enorm genoemd worden. Wij hebben indertijd een uitvoerige be schrijving gegeven van de mooie nieuwe wa gens, die ingericht zijn volgens het harmo nica-systeem cn waarvan twee een eenheid vormen. Elk zoo'n eenheid kost 43.000 en zoo zijn er tien. Harmonicawagens bieden o.a. dit voordeel, dat dc reizigers beide wagens door kunnen loopen om een plaats te zoeken. Zij behoeven zich dus niet eerst te verge wissen, welke van dc twee wagens de meeste vrije plaatsen biedt. Een „eenheid" biedt plaats aan 150 perso nen, maar er zijn wel al 175 menschen mee vervoerd en men had toen den nadruk, dat hiermede de grens eigenlijk nog niet was be reikt. Ook op de drukke ..iaollendagen" zal de nieuwe lijn het vcrkecer dus wel aan kunnen. De wagens, waarvan men verwacht dat ze 40 jaar dienst zullen kunnen doen. zijn zeer geriefelijk ingericht, uitmuntend verlicht en electrisch verwarmd; ook bij regenweer kun nen de ramen nog een eind geopend worden, zonder dat het inregent, daar ze van be schermende randen zijn voorzien. De middel ste afdeeling is gereserveerd voor de rookers. De maximumsnelheid waarmede gereder» mag worden is 60 K.M.: thans is de snelheid 57 a 58 K.M.: misschien wordt die op den duur nog iets opgevoerd. De wagens zijn zoo geconstrueerd, dat ze heel spoedig nadat de stroom ingeschakeld is. hun snelheid hebben. De volledige rit Haarlem (station)Leiden (station) zal 80 minuten duren.. Op de ge- heclc lijn HaarlemLeiden zal een lialfuurs- dienst onderhouden worden; op de lijn Haar lemHillegom een kwartiersdienst. De machinisten van de nu nog enkele da gen rijdende stoomtram worden allen be stuurders op de nieuwe electrische wagens. Plet eigenaardige van dc lijn is. dat zij een eenïgszins tweeslachtig karakter heeft. Wa terstaat wil haar beschouwd zien als een lijn voor doorgaand verkeer, daarom is het spoor grootendeels geheel aan écn zijde van den weg gelegd. In de practïjk zal hier evenwel niet van doorgaand verkeer kunnen gespro ken worden. Integendeel: de lijn is aange wezen op het onderling verkeer tusschen ver schillende dox'pen. Er is 16 K.M. dubbel en 33 K.M. enkel spoor en om de 1000 a 1500 M. is een wisselplaats. Wanneer de tram n.l. de dorpen nadert gaat zij van dubbel op enkel spoor over, dat in het midden van den weg ligt. Door dc dorpen heen rijdt de tram dus op den gewonen straatweg. Bij den overgang vah dubbel op enkel spoor zorgen versclaillcnde veiligheidsmaat regelen, dat de kans op botsingen met andere verkeersmiddelen tot een minimum wordt te ruggebracht. In de eerste plaats is op deze punten een veel kleinere snelheid voorge schreven. Dan is er het gewone nationale teeken voor onbewaakte overwegen aange bracht, ter waarschuwing van de automobi listen. van wie bovendien toch ook verwacht mag worden dat zij vooral bij dergelijke punten on hun qui vive zullen zijn. Voorts zijn er de bekende roode en groene seinlichten. In ieder geval is, bij de tegenwoordige breedte van den weg, de toestand tientallen malen veiliger dan vroeger, met de stoom tram. Bij Bennebroek gaat de lijn eenigen tijd door de duinen. Hier zal zich op den duur een mooi forensenkwartier kunnen vormen. Het gezelschap bracht ook nog een kort be zoek aan het onderstation te Hillegom, waar de 10.000 volt door Leiden geleverde wissel stroom door twee gelijkrichters. geheel langs automatischen weg. wordt omgezet in 1100 a 1200 volt gelijkstroom. Ook het „melden" van defecten (kortsluiting in een wagen bij voorbeeld) geschiedt hier automatisch. Zooals gezegd, de tocht had een uitmun tend verloop en gedurende den rit bleek tel kens de sympathie der dorpsbewoners voor het nieuwe vervoermiddel. ORGEL IN GEBRUIK GENOMEN. Het. door de firma FJentrop te Zaandam in het gebouw aan de afd. Haarlem-Noord van den Ned. Prot. Bond aan dc Berkenstraat ge- niaatst kerkorgel, werd Zondagmorgen, len Kerstdag, bij den kerkdienst in gebruik ge nomen. Vóór den aanvang van den Dienst wijdde de afdeelingsvoorzltfcer, de heer J. Visser, ecnige woorden aan dit feit. Hij herinnerde, hoe door de zware financieele zorgen het bestuur nimmer leans zou hebben gezien, de voor een doeltreffend kerkorgel benoodigde gelden bijeen tc brengen Daarom werd enkele jaren geleden een orgelfonds gesticht. De daarin gespaarde gelden werden door den volhardenden arbeid van mevrouw Stamer hii leden en o^k wel bii niet-leden getrouw ingezameld. Spr. bracht mevrouw Stamer Jnoiwoor biizonderen dank. Het verheugde den heer Visser, dat het in gebruik nemen van dit voor de afdeeling zoo belangrijke geschenk, samenviel met de viering van het kerstfeest. De organïste, me vrouw Dc Bock—Vcrdcl, bespeelde het orgel. Voor den Politierechter. DE TREINMUZIKANT. I Zooals een stel opgeschoten bengels de nachtmerrie kunnen zijn voor den goeden dorpsveldwachter, wiens waakzaamheid zij verschalken, zoo is de treinmuzikant de plaag van het personeel der Nederlandsche Spoorwegen en de ijverige inspecteur, die het land afreist om alles wat het spoor dwars zit op te sporen en aan de gerechtigheid over te leveren, gaf een karakterschets van het muzikaal genie, dat thans voor den rechter moest verschijnen maar door afwezigheid schitterde, welke ons doet twijfelen aan de waarheid van het bekende: Böse Menschen haben keine Lieder". Niet alleen dat de verdachte muziek maakte in den trein, wat tegen de reglementen is hiervoor zou zijn muzikale aanleg of anders zijn armoede als excuus kunnen gelden maar hij ontzag zich niet zonder kaartje of op een reeds gebruikt te reizen, voorts bru- tiliseerde bij de beamten en dorst dezen zelfs te slaan en het ging ermee als met de straatjongens: hij was daar, waar hij niet gezocht werd. Hij had er een zekere studie van gemaakt op welke manier hij den spoor wegen het hun toekomende kon onthouden en zoo had hij nu de stoutheid begaan om zijn fiets uit het depot te halen zonder be taling van de verschuldigde dubbeltjes. Maar nu had hij zich toch erg misrekend, want als zijn muzikaal spel en gratis reizen hem hoogstens voor den kantonrechter brengen, wat. boete beteekent, ons Wetboek van Straf- reelat bedreigt met gevangenisstraf dengene, die iets wegneemt, waarop een ander -een recht van terughouding heeft, al is dat ook je eigen fiets en zoodoende eischte de Offi cier een maand gevangenisstraf. De rechter maakte er drie weken van; het gedragboekje zal hier wel eenig gewicht in de schaal ge legd hebben. DE GROOTE ONBEKENDE. Een jongmensch in Beverwijk was in het bezit van een fiets, die hij beweerde var, een onbekend persoon te hebben gekocht, maar een ander zag dat voertuig en vond daarin zoo groote gelijkenis met het karre tje. dat hem kort te voren was ontstolen, dat hij meende die bizonderheid ter kennis van de politie te moeten brengen. Maar toen de politie kwam was er een andere, die heel niet de bijzondere kenmer ken van de gestolene vertoonde; je zou zeg gen een fiets is een fiets, maar ieder weet de zijne uit duizend andere te herkennen. Dat was eigenaardig; de bestolene kon niet aan zichzelf twijfelen endaarom twijfelde hij er aan of de fiets, die hij zag wel degene was, die hij eerst gezien had. En zijn twijfel bleek gegrond, want de jongeling was met de eerste fiets naar een kennis gereden, had daar een andere te leen gevraagd, was met die geleende naar eeia anderen kennis gegaan, waar hij de geleende weer voor een derde had verruild en >.00- doende zag de bestolene de derde. Dit alles wijst er niet op, dat hij dat koopen van den grooten onbekende al te best vertrouwde, maar al zoekende kwam dë politie van 3 op 2 en van 2 op 1 en nu ging het er om. hoe de jongeliiag aan nummer 1 was gekomen. 't Is een beetje afgezaagd dat koopen van onbekenden en zoo langzamerhand heeft die inededeeling de beteekenis van een be kentenis gekregen. Als zoodanig vatte de of ficier het ook op en eischte 4 maanden ge vangenisstraf. waarbij niet over het hoofd werd gezien, dat de jongen niet lang geleden voor diefstal was veroordeeld. Dc politie rechter beschouwde de zaak als de officier cn gaf dc 4 maanden. HET GEKREGEN BED Een. juffrouw in Hillegom had van den pastoor twintig gulden gekregen om een bed te koopen en waarlijk ze kocht een bed. Men zou zeggen, dat niemand zich verder met die zaak had te bemoeien, .maar toch deed dit iemand, want die was nijdig, dat die juffrouw het bed niet bij hem had gekocht; waarop hij dat vecht van voorkeur grondde, bleek niet. Het schijnt, dat hij in nog al krasse be woordingen van zijn ontevredenheid blijk had gegeven, althans de man der juffrouw zei, dat de winkelier gescholden had en dit was voor hem weer aanleiding om den win kelier. toen hij hem ontmoette van de fiets te gooien, te slaan en te schoppen. Hij wist zich dat nu niet meer te herin neren, maar anderen hadden beter memorie en zoowel de officier als de rechter vonden die mededeeling van geheugenzwakte een kinderachtig verweer. Die flauwiteit deed hem geen goed. want nu kreeg hij 20 boete, zoodat hij goed beschouwd, toch zijn bed zelf zal moeten betalen wil hij niet in de gevan genis komen. KINDERVOEDING De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare al'deelingen: Zoetestraaf: Maandag 177, Dinsdag 183. Woensdag 171. Donderdag 181, Vrijdag 185, Zaterdag 108 porties. OvertonstraatMaandag 218, Dinsdag 207, Woensdag 183, Donderdag 190, Vrijdag 213 Zaterdag 114 porties. ByzantiumstraaL: Maandag 131, Dinsdag 130, Woensdag 121, Donderdag 130, Vrijdag 131, Zaterdag 89 porties. HAAGSCHE PINDAMANNETJES GOED VERZORGD. ER IS NOG OVER! Te 's-Gravenhage evenals te Haarlem en Utrecht zijn de pinda-Chineezen met Kerst mis niet vergeten. Het comité had aldaar zoo veel kleeren ter beschikking gekregen., dat het icderen Chinees volledig kon kleeden, waarna er nog over bleef. Ook allerlei levens middelen hebben de Chineezen gekregen, zoo mede brandstoffen. Verscheidene firma's werkten mede om te helpen. ADVERTENTIES IN AANBESTEDINGS BESTEKKEN. Op aanmerkingen van den heer Schaep- man (R.K.) over het adverteeren in offi cieele bestekken van aanbestedingen heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat er geen reden is om van het toelaten van deze advertenties af te zien. UIT DE STAATSCOURANT. CONSULAATWEZEN. Bij Kon. besluit is de heer H. F. Johnston benoemd tot consul der Nederlanden te Wel lington, buiten bezwaar van 's Lands schat kist. Het ressort van het consulaat strekt zich uit over het dominion Nieuw-ieeland en On- derhoorigheden alsmede over het mandaat gebied West-Samoa. Aan den heer Johnston kan in de Engel sche taal worden geschreven. M ONTVANGEN: W DE ECHTE CASSANOPIJP MET DE STER!' STOOM- EN MEDICINALE LEVERTRAAN FIRMA KLINKSPOOR KAMPERSINGEL h. Kamperstr Tel. 16074 ,51 „Adieu, vaarwel! ..Tot nooit meer wederzien!" „Op dezen avond dan „Een appelflap, wat wijn, „Een glaasje punch, gekocht „In 't Wynhuvs op de Markt." (Van Thomasvaer in de „Oprechte") Ja. er is alle reden voor om het jaar 1932 een vroolijke begrafenis te bezorgen op den Oudejaarsavond Want geen traan zullen we laten, dat het voorgoed verdwijnt. Ik zag in een Radioblad deze week, op een teekening, hoe een vroolijk gezelschap tegen twaalven met leege flesschen het wangedrocht „1932" wegbezemde Ons oud en vertrouwd Adres van vóór 1650, wellicht de oudste Zaak van héél Nederland, heeft voor U gereed een geweldige hoeveelheid volle flesschen, binnen het bereik van goede, maar óók van zeer matige beurzen. Doch, alle gevuld met prima, onvervalschte kwaliteiten, welke er niet weinig toe zullen bijdragen de vreugde en de gezelligheid op den Oudejaarsavond te verzekeren en te verhoogen. Wanneer Gij flesschen hebt met ons Etiket er op, dan kunt Gij ten opzichte van Uw Gasten volkomen gerust zijn, dan kunt Gij die flesschen, met een trots op Uw gastvrijheid, op tafel plaatsen; dan behoeft Gij niet met Uw hand het étiket van de een of andere knoeifirma te bedekken, om dan daarna de flesch achter een gezichtsdekking weg te tooveren. De artikelen, van ons Huis betrokken, kunnen mogelijk slechts ééne teleurstelling geven, n.l. dat zij tegen twaalven opgesoupeerd zijn. GOED Maar, dan is óók verzekerd het succes van Uw Oudejaarsavondviering en dan kunt Gij óók wis en zeker beschikken over het benoodigd aantal ledige flesschen om het jaar „1932" weg te kegelen. Voor den Oudejaarsavond gaan wij U eenige artikelen noemen uit onze zéér uitgebreide Prijscourant Bourgognewijnen 1.70. 1.85, 2.35, 2.45, 2.60, 2.75, enz. Roode Wijn, voor warmen Groc 0.80, 0.85, 0.90, 0.95, 1.00; en bij ons afge haald, contant, resp.: 0.72, 0.77, 0.81, 0.86, 0.90. Roode Bordeaux: 1.10, 1.20, 1.25, 1.30, 1.35, 1.40, 1.50, enz. en bij ons afgehaald, contant, resp.: 0.99, 1.08, 1.13, 1.17, 1.22, 1.26, 1.35 enz. Roode Algiersche, type Bor- deau 0.95; en bij ons af gehaald, contant 0.86. BISSCHOPWIJN (Recept op de fleseh). Door toevoeging van een flesch water kan men hiervan maken 2 zéér góede flesschen Bisschop wijn „gereed voor gebruik". Dus, zéér voordeelig 1.10. Bij ons afgehaald, contant 0.99. en bij ons afgehaald, con tant, resp.: 1.53, 1.67, 2.12. 2.21, 2.34, 2.48, enz. Roode, zoete Spaansche 1.00. 1.10, 1.65, 2.05, 2.45; en bij ons afgehaald, contant, resp.: 0.90, 0.99, 1.49, 1.85, 2.21. Witte, zoete Fransche: 2.40, 2.85, 3.25, 4.60; en bij ons afgehaald, contant: 2.16, 2.57, 2.93, 4.14. Witte, zoete Spaansche: 1.10, 1.20, 1.30, 2.00; en bij ons afgehaald, contant: 0.99, 1.08, 1.17, 1.80. Sanioswijnen 1.20, 1.35; en afgehaald: 1.08, 1.22. Origineele Cognacs 2.65, 3.45, 4.25, 4.65, 5.00; en bij ons afgehaald, contant 2.39, 3.11, 3.83, 4.19, 4.50. Origineele Jamaica Rliums: 2.80, 3.20, 3.70, 5.60; cn bij ons afgehaald: 2.52, 2.88, 3.30, 5.04. Fijne Schied. Genever in vierkante Literfl. 3.00 en afgehaald 2.90. Bessen, z.g. „rood" 2.30; afgehaald 2.07. Oranjebitter 2.30, afgeh. 2.18. Citroenschilletje 2.30, afge haald 2.18. Zoete schillen 2.40, afgeh. 2.25 Gouden Regen 2.60, afge haald 2.34. Origin. Batavia Arak: 2.80, 3 30, 3.80, 5.70; en bij ons afgehaald, contant: 2.52, 2.97, 3.42, 5.13. W III S K Y 's Morton Peter Dawson Haig (Gold Label) Black and White Dewar Johnnie Walker Mackie (White Horse) Ainslic Canadian Club I-Iaig (Spec. Reserve) Haig (Dimple Scotch) Diverse Likeuren afgehaald 5.00 5.25 5.70 5.70 5.70 5.70 5.70 5.75 6.00 6.25 7.50 2.10 PUNCHSOORTEN Citroen-, Rum- en Aracpunch 2.10, 2.55, 3.00 en afgehaald 1.89, 2.30, 2.70 Voor Kinderen, Afschaffers cn Geheelonthouders Alcoholvrije Likeuren 0.50. Alcoholvrije Punch 0.50. Inlandsche vruchtenwijnen 0.60. Limonade siropen 0.60, 0.65 0P KLOKKE TWAALF! Vol hoop en vreugde en met feestbetoon halen wij 1933, het nieuwe Jaar in! Laat de Kurken tijdens de 12 slagen knallen! Onze Gauthicr-Champagnc: (mousseux) 2.35 (authenthiek) 2.75 afgehaald 2.15 en 2.50. Veuve Clicquot 5.10 1 Lanson3.85, 4.10, 4.60 Moet 3.70, 3.95, 4.70 Mumm 3.70, 4.85 Pommery 5.20 Roederer 4 60, 4.85 Pol Roger4.00, 4.35, 5.50. OP NIEUWJAARSDAG! Met het rampjaar 1932 is nu voor goed afgerekend Feestelijk hebben wij het nieuwe ingehaald. En thans treden familie, vrienden en bekenden elkaar tegemoet met een blij hart en vol vertrouwen, dat 1933 de uitkomst bren gen zal. Immers,houdt altijd moed in tegenspoed Roode Port 1.10, 1.45, 1.80, 2.35, 2.85 enz. en afgehaald 0.99, 1.3L 1 62, 2.12, 2.57 enz. Madeira 2.40, 2.85, 3.25, 4.10 en afgehaald 2.16, 2.57, 2.93, 3.69. Vermouth Advocaat afgehaald 1.75 en 2.00 1.58 en 1 80 Witte Port 1.10, 1.45, 1.80, 2.35, 2.85 enz. en afgehaald 0.99, 1.31, 1.62, 2.12, 2.57 enz. Sherry 2.10, 2.45, 2.85 en afgehaald 1.89, 2.21. 2.57 Cinzano, per Literfl. 1.50 afgehaald 1.35 Boerenjongens en Boeren meisjes per L3.00 afgehaald 2.70 „PROSIT NEUJAHR!" GROOTE MARKT 4 HOEK KONINGSTRAAT TELEFOON 10134-12433-13795 (liefst eerste nummer). van vóór 1650. EIGENAAR P. J. M. VAN TETERING CURSUSSEN .ia ma ui ui:*.:; ENGELSCH FRANSCH DUITSCH Beginn. Gevend. Convers. 20 LESSEN f 12. Vlugge, gemakkelijke en doeltreffende methode Buitoni. docenten Vraagt ons prospectus voor p lessen en kleine clubs, alle t; TAAL-INST1TUUT rootc Houtstraat 50, Haarlem Telefoon 15814 Muziekonderwijzeros heeft nog eeitige uren disponibel voor het Piano-, Orgel- en Theorielessen Br. no. 51&5 bur. van dit blad. I.eeraar PIANO en THEORIE Einddipl. Conservatorium A'dani Lessen aan beginnenden, ver gevorderden en vakopleiding TEMPELIERSSTR. 20 ENGELSCH Opleiding L.O., Conversatie, bij werken. Billijke cond. Mevr. MISSET, leerares M.O. A en B, Heercmvcg 207. ENGELSCH DUITSCH Conv, ©11 Berlitz Metli. d. Da Tevens Speciale opl. voor vorbl. in 't buitenl. in eenige maanden. Privaatles 4.50 p. m„ 2 p. 3.-. Br. Mej. N. GROOTENBOER Groote Markt rood HAARLEMSCHE POSTZEGEL- EN MUNTENHANDEL Gierstraat 18 20, Tel. 16123 Groote sorteering ALBUMS en KLEINE COL LECTIES IN PAKKETTEN Tevens Postzegels en Munten te koop gevraagd. Taxatiën. Uw Visitekaartje moet onberispelijk zijn. Dei kaartjes, die wij leverooi] zijn steeds af: aan vorm! van kaartje en keuzo vaif letter, hetzij steen- oS boekdruk, wordt de uiterx ste zorg besteed. BARTELJORISSTRAAT12 Belastingzaken Boekhoudingen j. f. g. bode oud adj. Insp. dir. bol. Kleine Houtweg „9 Tel. IS8&3 PHILIPS RADIO zonder vooruitbetaling 1.50- paw, Stofzuigers 0.75 p. w. SITTERS EN v. d. KAR, Kenaustraat 24. ln liet Haarl. Dicreuasyl PARKLAAN TELER I2292J zijn eenige KLEINE RASHOND JES voorhanden. Condities billijk (Haarlem's Dagblad) Maatij. voor Conraot-Uitgaven en Algemeenc Drukkerij N.V. Vereen.- Drukwerk Handels-Drukwerk F a mi lie-Druk werk Massa-oplagen Periodieken Uitfluitend goed verzorgd op den lijd dien wij beloven TEGEN BILLIJKE PRIJZEN lliiiliiiil:::I|!1:Il!I!

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8