NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 29 DECEMBER 1932. IJMUIDEN DE VOORLICHTING VAN DE DEUTSCHE FISCHEREI- RUNDSCHAU. TENDENTIEUZE BERICHTGEVING DIE NIET DOOR DEN BEUGEL KAN. Carl Wijnbeek kwam voor de Deutsche Fischerei-Rundschau, het toonaangevende Duitsche visscherljblad, waarin o.a. de meer dan een halve eeuw oude Deutsche Fischerei- Zeitung is opgenomen, naar IJmuiden, werd evenals zoovele andere krantenmenschen die naar IJmuiden komen om eens wat van IJmuiden ce zien en te vertellen, verkeerd in gelicht, fantaseerde er nog wat bij en zond toen naar zijn blad een epistel, waarvan men de vertaling in ons blad van j.l. Dinsdag heeft kunnen vinden. Ons is gebleken, dat het artikel vooral in visscher ij kringen veel oproer heeft gebaard, hetgeen ons geenszins heeft verwonderd. Wij plaatsten het artikel zonder commen taar en wanneer we er nog eens op terug komen, is het niet om de Reedersvereeniging, die een flinke veeg uit de pan krijgt, in be scherming te nemen dit laten we gaarne aan de vereeniging zelf over maar om een eenige onjuistheden en verkeerde voor stellingen te achterhalen. In de eerste plaats zij geconstateerd, dat het stuk aan duidelijkheid veel te wenschen overlaat. Dat de gevolgen van het verlam men van de vischmarkt door de economische verhoudingen in de eerste plaats worden ge voeld door de Duitsche en Engelsche vis- schersvaartuigen, is een inzicht, waarop nog al het een en ander valt af te dingen. Naar onze meening zijn het wel in de eerste plaats de plaatselijke reederijen van de honderd opgelegde trawlers, die de gevolgen van deze economische verhoudingen ondervinden. Voorts betwijfelen wij ten zeerste, dat de IJmuider Reedersvereeniging de regeering heeft verzekerd, dat alléén dan de crisis uit de wereld te helpen is, wanneer de besom mingen der buitenlandsche vaartuigen met een invoerrecht van 10 pet. worden belast. Carl Weinbeck gooit dan de haringvis- scherij en de gemeenteraad van Amsterdam zoon beetje door elkaar en brouwt daaruit een mengsel van zinnen, waaruit niemand iets wijs kan worden. De stad Amsterdam heeft ingegrepen, zij heeft het tarief in den gemeentelijken afslag gewijzigd ter verhoo ging van den vischaanvoer (er staat zelfs „ter aansporing" van den vischaanvoer) en dat moet volgens Carl Weinbeck zeer pijnlijk zijn geweest voor de Reedersvereeniging. Uit hetgeen dan volgt zou men kunnen af leiden, dat de schrijver de meening is toege daan, dat reeds maatregelen tegen den in voer (of aanvoer) van buitenlandsche visch zijn genomen. Dit is thans wel het geval, maar toen de heer Weinbeck z'n epistel uit de pen deed vloeien was de Tarana op haar eerste reis en was er nog geen sprake van de certificaten van oorsprong. Men heeft in de hoorn van de „Deutschen hetze" geblazen en de Duitsche reederijen, die de marktwaar dige visch aanbrachten van de markt ver dreven. Dit laatste is tot nu toe niet verder gekomen dan tot een vrome wensch der ree- ders, die vanzelfsprekend gaarne de buiten landers uit de Visschershaven zouden willen weren, hetgeen echter alleen nog maar is gebeurd in het fantasie-rijke brein van Carl Weinbeck. In hetzelfde nummer van de Deut sche Fischerei-Rundschau waarin Carl Wein beck zijn wijsheden debiteert, vinden we een statistiek, die ons vertelt, dat in October 22 Duitsche ladingen in IJmuiden werden ge lost met een totalen aanvoer van 750.000 K.G. tot een waarde van 140.000 RM. Maar ook in November en December kwamen nog tal van Duitsche trawlers aan den afslag, de vo rige week nog zeven! Dan geeft Carl Weinbeck een beschrijving van een bezoek aan IJmuiden. Daar vond hij een kerkhof met 60 trawlers. En op een plaatje met het onderschrift „Der Friedhof der Fischdampfer in IJmuiden'' zien we drie trawlers, die zijn opgelegd in den N. O. hoek van de Visschershaven, w.o. de Duitsche „Jade", een Gestemiinder trawler, dien men klaarblijkelijk niet de moeite waard acht weg te halen. Carl Weinbeck's nationale trots schemert door zijn beschouwing over de IJmuider vloot. Van alle nog eenszins bruikbare trawlers is er nog maar één goed voor een reis naar IJsland en dat is de Tarana en die deugt ook niet. Neen, Herr Weinbeck, so schlimm ist es noch nicht! De Caroline, de Petten, de Schoorl, de Wilhel- mina enz. kunnen ook nog wel naar IJsland gezonden worden. Maar eindelijk heeft de heer Weinbeck ook eens gelijk wanneer hij schrijft over het ontbreken van een „Funkeinrichtung" zon der uitzondering op alle trawlers. Wel weel een ietsje overdreven, maar in den grond toch waar. Deze aanklacht mogen onze ree- ders niet zonder meer naast zich neerleggen, want het is een feit. dat er zelfs in de jaren dat het er af kon (1928-1929) niets of zoo goed als niets aan de moderniseering van de vloot is gedaan. Alleen de Rotterdamsche trawlers Antje, Betje en Tarana kunnen aanspraak maken op den naam „modern". Dat onze haringtrawlers gemiddeld slechts 500 manden haring aanvoerden is absoluut onjuist. „Inplaats van deze fouten en gebreken in te zien, bezorgt de Reedersvereeniging de j met succes visschende Duitsche trawlers de grootst mogelijke moeilijkheden om in IJmui den te lossen. Aldus Carl Weinbeck. Ra, ra wat is dat? Wij herhalen: het artikel is zeer tenden tieus en we zouden wel eens willen weten, waar Carl Weinbeck al die wijsheid van daan heeft. Met belangstelling zien we het slot van het epistel tegemoet. Wij krijgen dan zeker van Weinbeck te hooren, welke faciliteiten de reeders te Wesermünde of Cuxhaven IJmuider trawlers zullen bereiden, wanneer deze eens in een dezer havens aan de markt mochten komen. UITVOERING „CRESCENDO De gemengde zangvereeniging „Crescendo" directeur Joh. Tol zal Donderdag 12 Januari een openbare uitvoering geven in de groote zaal van Thalia, met medewerking van de IJmuider Accordeon vereeniging „IJmuiden's Roem". Ter afwisseling zal een tooneelsluk worden opgevoerd. FEESTVERGADERING LOGE „IN VEILIGE HAVEN". De loge der I.O.G.T. „in veiligen haven" hield gisteravond in afwijking van haar werkelijksche werkzittingen, een intiem- feestelijke bijeenkomst in de zaal der I.O.G.T. in de Oranjestraat, voor leden en genoodig- den. Deze feestelijke bijeenkomst stond in het teeken van het Kerstfeest. De heer H. Blok bij wien de leiding berustte, zeide in zijn ope ning dat het bestuur eenparig de gedachte was toegedaan dat een avond als deze met recht door de tempelieren feestelijk gevierd mocht werden, aangezien het Kerstfeest is een herinnering aan de geboorte van liefde en leven, juist datgene wat de tempelieren zich tot taak hebben gesteld om onder de menschen te brengen. Wij aldus den heer Blok zijn hiervan de zaaiers. Naar aanleiding hiervan droeg hij terwijl zacht orgelspel en klokgelui werd gehoord een gedicht voor getiteld: De Zaaier. Eenige dames zongen hierna eenige Kerst liederen. Vervolgens was het woord aan den heer G. J. van Dam uit Haarlem. Deze be paalde de aanwezigen bij de Kerstgedachte, waaruit hij eenige gedachten naar voren bracht. Als wij denken aldus spreker aan Kerstmis dan denken wij aan de ge boorte van het licht. Een kind is ons geboren. Er is iets nieuws, er is leven gekomen. Wij denken hierbij aan de geopenbaarde liefde, aan een offer. Bij deze verschillende ge dachten bepaalde spreker zijn gehoor. De tempelieren zoo ging hij voort willen in deze verscheurde wereld, liefde, leven, vrede en blijdschap brengen. Er is ont zettend veel leed, droefheid en ellende, ver oorzaakt door verschillende oorzaken. Niet de minste hiervan is de alcohol. Willen wij in de droefheid dezer wereld liefde en vrede brengen dan moeten wij ons leven in de daad der liefde omzetten. Met een opwekkend woord tot de aanwezigen om als ware broe ders en zusters, dit door de daad te too- nen, besloot spreker zijn met aandacht be luisterde rede. Tijdens de pauze werden eenige versnaperingen aangeboden, waarna door een der aanwezigen een passage werd voorgedragen uit de Christus-Legende van Selma Lagerlof. Nadat het dameskoortje nog een paar liederen had gezongen en de heer K. Gouda door zijn orgelspel de aan wezigen had geboeid, sloot de heer H. Blok met een woord van dank, in het bijzonder tot hen, die geholpen hadden den avond zoo goed te doen slagen, dezen mooien avond. Wij willen nog opmerken, dat de zaal voor deze gelegenheid bijzonder smaakvol versierd was. De aan het plafond hangende kransen met hun vele kaarsen, alsmede de tafelver siering en aankleeding der zaal, hebben ten volle meegewerkt de gewijde feestvreugde te verhoogen. NEDERLAXDSCHE ROODE KRUIS. De Cursus in Eerste Hulp bij Ongelukken onder leiding van Dr. W. A. Oepts wordt tot nader bericht uitgesteld in verband met de Nieuwjaars-vacantie. BEWAARSCHOLEN VOLKSONDERWIJS. In de ledenvergadering van „Volksonder wijs, werd het bestuux-svoorstel, om met in gang van 1 Januari 1933 de exploitatie der twee openbare bewaarscholen aan de Pres. Krugerstraat en aan de Casembrootstraat te aanvaarden, met algemeene stemmen goedgekeurd. Het onderwijs aan deze scholen wordt dus 4 Januari op de gewone wijze voortgezet. Belanghebbende ouders kunnen zich wen den tot de dames H. de Jong en N. G. Hooij- schuur, die respectievelijk in IJmuidenOost en in IJmuiden—West met de dagelijksche leiding zijn belast. DE POST EN DE NIEUWJAARSDRUKTE. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat in verband met de Nieuwjaarsdrukte op 31 December, 2, 3, 4, 5 en zoo noodig op 6 Januari a.s. de middagbestelling niet zal wor den uitgevoerd. De stukken voor de busrecht houders worden op die dagen zooveel zulks doenlijk is, normaal in de postbussen gestor- teerd. Voor zooveel den zegelverkoop betreft wordt op 31 December de openstelling van de postinrichtingen in het ressort IJmuiden uitgebreid als volgt: Hoofdkantoor 16.0018.00. Hulpkantoor Velsen 17.3018.00. Hulpkantoor IJmuiden-Oost 15.0016.00 en 17.30—18.00. Postagentschappen te Driehuis, Kenne- merlaan en Zeeweg 15.0018.00. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.20—f 1 Griet per 50 K.G. f 35—f 17 Tongen per K.G. f 1.20f 0.65 Groote schol per 50 K.G. f 18.50f 17. Middelschol per 50 K.G. f 23f 19 Zetschol per 50 K.G. f 24—f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 27f 8 Schar per 50 K.G. f 16f 5.10 Rog per 20 stuks f 23f 13 Vleet per stuk f 1.35f 1.07 Pieterman en poon per 50 K.G. f 8f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 37f30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32f 24 Kleine imddelschelvisch per 50 K.G. f 30 f 15.10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 4.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 37f 19 Gullen per 50 K.G. f 8.50f 2 Leng per stuk f 1.20—f 0.63 Heilbot per K.G. f 0.90—f 0.50 Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 1.20 Koolvisch per stuk f 0.30f 0.05 Groote hake p. kist 125 K.G. f 116f 112. Middel hake per kist 125 K.G. f 116f 112. Klein middel hake per kist 50 K.G. f 41 f 38. Kleine hake per kist 50 K.G. f 31f 16.50 BESOM1MINGEN. Trawlers: HC 70 430 manden 3500. Tarana Ro. 22 330 manden 4000. Ewalt IJm. 48 300 manden 2300. Clasina Luther IJm. 59 370 manden 2300. Vios IH IJm. 1 75 manden 1700. Neptunus IJm. 87 105 manden 2500. Oostzee IJm. 147 85 manden 1900. Knikker IJm. 4 260 manden f 1700. Erica IJm. 384 445 manden 2100, de Hoop IJm. 46 430 manden 2100. Julie Streiff IJm. 159 80 manden 1400. Zeeleeuw IJm. 29 80 manden 1800. Emma IJm. 177 150 manden 1300. Bruinvisch IJm. 97 85 manden f 1400. Beuger: VI. 114 1090. DE CONTRACTACTIE IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. EEN BELANGRIJKE BRIEF VAN DE IJMUIDER FEDERATIE AAN DE REEDERSVEREENIGING. Het bestuur van de IJmuider Federatie heeft het volgende schrijven gezonden aan het bestuur der Reedersvereeniging: Wij ontvingen uw schrijven dd. 27 Decem ber jl. en moeten nogmaals ontkennen, dat de door ons gestelde voorwaarden „met el kander een onmogelijken eisch vormen Dit is ten eerste in strijd met de uitlating van uwen voorzitter, den heer Polderman, tijdens de laatste conferentie, nl.: „Indien u anderhalf jaar eerder waart gekomen, wa ren wij het binnen vijf minuten eens ge weest". Hieruit volgt dat de heer Polderman onze voorstelien allerminst een „onmogelijke eisch" vond en deze wel degelijk doorvoerbaar achtte. Deze voorstellen zijn: le. handhaving van de bestaande loon- en arbeidsvoorwaarden door herafsluiting voor ten minste één jaar van de oude contracten: 2e. het terzelfde tijd afsluiten van een 9 maanden durende bijzondere overeenkomst, waarbij bepaalde onderdeelen van die con tracten geheel of gedeeltelijk buiten wer king worden gesteld, zoolang het aantal in de vaart zijnde schepen niet daalt beneden een nader overeen te komen minimum. 3e. Na afloop van deze negen maanden tre den de bestaande contracten weer in wer king, tenzij vóór dat moment tot een nieuwe „bijzondere overeenkomst" werd besloten. Er is geen sprake van dat wij, ongeacht hoe het gaat, tot iederen prijs een bepaald aantal booten in de vaart willen houden. Maar de hulp, die onze organisatie bereid is te verleenen, zal alleen dan worden verleend voor zoover dat onderling' overeengekomen aantal booten in de vaart is. De reeders blijven dus hoe verkeerd wij dat ook op zich zelf mogen vinden vol maakt vrij, althans even vrij als nu het ge val is, hun booten al dan niet naar zee te sturen. Daarbij gelden als normaal de be staande loon- en arbeidsvoorwaarden. Willen de Reeders gebruik maken van de door de verschillende groepen van arbeiders aange boden hulp, omschreven in de hierboven be doelde „bijzondere overeenkomst", dan zal dat kunnen door het onderling vastgestelde aantal booten in de vaart te brengen. Voor het zonder meer prijs geven van dee- len van de loon- en arbeidsvoorwaarden zijn wij niet bereid, wel voor het tijdelijk verlee nen van hulp als daar verzekering van werk gelegenheid tegenover staat. Het onderling overeen te komen aantal boo ten, waarbij de tijdelijke concessies in wer king treden, moet zoo zijn gesteld, dat dit aantal met medewerking van de nevenbe- drijven en zoo mogelijk van Rijk en Gemeen ten ondanks de crisis in de vaart te hou den is Het groote belang dat al deze instan ties hebben bij het in de vaart brengen en houden van een grooter aantal booten maakt dat wij zeker ook op hunne medewerking mogen rekenen Zouden wij ons daarin vergissen, zouden noch de Reeders, noch de Werkgevers in de nevenbedrijven, noch Rijk en Gemeenten be reid zijn hier hulp te verleenen, dan kan men deze hulp moeilijk van ons verlangen. Wij geven u nogmaals ernstig in overwe ging deze gedachte met ons te bespreken als zijnde volkomen reëel en liggende binnen de grenzen van het mogelijke. Wij verzoeken u ons uw antwoord te willen doen toekomen vóór Donderdagavond 8 uur. aangezien dan ons Centraal Bestuur met het Vakgroepbestuur der Zeelieden vergaderen zal ter vaststelling van ons definitieve advies aan de op 2 Januari te houden algemeene ledenvergadering. WINKELSLUITING OP NIEUWJAARSDAG. In verband met de omstandigheid, dat 1 Januari 1933 op Zondag valt. mogen winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, ban ket, suikerwerk en chocolade wordt ver kocht en bloemenwinkels dien dag van 5 uur v.m. tot 8 uur n.m. voor het publiek geopend zijn. (Art. 4, le lid a en b der Winkelsluitings wet). RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Donderdag 29 December 1932 in radio-telegrafische ver binding met het kuststation Scheveningen- Radio. Baloeran, Barentsz, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Pinang, Marn. v. si. Aldegonde. Orania, Oranje Nassau, Poelau Telia, Van Rensselaer, Sibajak, Van Spilbergen, Sta tendam. Aangekomen: 28 December: Embla ss Stockholm. Ella Halm ss Stocka. Vesta ss Lissabon. Nieuwendam ms Fawley. N. C. Monberg ss Gdynia. 29 December: Afroessa ss Marianopel. Rijnstroom ss Leith. Venersborg ss Rotterdam. Erato ss Vlgo. Poelau Laut ms Batavia. Brunla ss Oslo. Ylysses ss Algiers. Vertrokken: 28 December: Shenandoth ss Port Arthur. Ertsaanvocr. Het Fransche stoomschip Danae is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Malkah ms Koningsbergen. Vliestroom ss Huil. Lingestroom ss Londen. Edvard ss Emden. Rhein ss Hamburg. Flandria ss Rotterdam. Nereus ss Kopenhagen. Danae ss Rotterdam. Confidenza ss Vlissingen. 29 December: Hebe ss Hamburg. Venersborg ss Westervik. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN: Rotterdam IJm. 112 340 manden 3500. Corrie IJin. 21 330 manden 2400. Weer in de vaart. Het Duitsche stoomschip Espana. dat zeer langen tijd in Hamburg heeft stilgelegen, is weer in de vaart gebracht. Het stoomschip wordt binnen enkele dagen hier binnen ver wacht om in den gecombineerden dienst met den Kon. Holl. Lloyd voor Zuid-Amerika te laden. DENEMARKEN. Noordzee. Lichtschip Horns Rev". O.M.S. tijdelijk uit dienst. Liggfhg: 55 gr. 34' Nb en 7 gr. 20' El. Het O.M.S. van het- lichtschip Horns Rev" is tot nader bericht uit dienst. DUITSCHE AANVOER IN ABERDEEN. Verleden jaar werd door Duitsche stoom trawlers in Aberdeen aangevoerd 33000 ton verschc zeevisch, welke hoeveelheid dit jaar niet meer dan 27.000 ton wordt geschat, of ongeveer de helft van het maximum in de goede jaren. BEVERWIJK DE HEER G. SCHELTEMA GAAT HEEN. Met ingang van l Januari is op zijn ver zoek eervol ontslagen uit 's-Rijks dienst de heer G. Scheltema, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Beverwijk. HET TREKKEN VAN BLOEMBOLLEN. RESULTATEN VAN EEN KOELSYSTEEM. In den loop der laatste jaren heeft de bloembollencultuur in Kennemerland een groote uitbreiding ondergaan. Dit werd ten deele veroorzaakt door de omstandigheid, dat de Kennemer geestgronden zich voor het telen van bloembollen zeer goed leenen. an derdeels moet de vlucht van de bloembollen cultuur worden toegeschreven aan de minder goede resultaten, welke de groenténteelt in den vollen grond jaar in jaar uit opleverde. Voor zoover de tuinders hun bedrijven niet gingen specialiseeren op de teelt van groen ten en fruit in kassen en warenhuizen, be stemden zij een belangrijk deel van hun teelt gronden voor de bloembollencultuur. Het een en ander is voortgevloeid, dat het trekken van bloembollen in kassen in ruime mate werd toegepast, waarbij het er op aan kwam de bloemen te vervroegen, omdat als de bloemen vóór den normalen bloeitijd aan de veiling worden verhandeld zij gretig aftrek vinden en met goede prijzen betaald worden. Reeds in den vorigen winter werden pogingen aangewend, om door een voorafgaand koel- proces de bloemen in het bijzonder tulpen en narcissen, nog vroeger in bloei te krijgen. Dit systeem dat eigendom is van de firma De Weyervan Buggenum, die daarop voor zeven Europeesche landen patent verwierven, heeft tot grondslag, dat bloembollen, welke in den vollen grond onder een bepaalde, con stante temperatuur worden gebracht, zich uitstekend leenen voor het trekken van bloe men. Deze temperatuur wist men te verkrij gen door in den grond een buizenstelsel aan te brengen, waarin onafgebroken water op een temperatuur van tien graden C. circu leert. Daardoor wordt de kweeker onafhan kelijk van de schommelingen in de tempe ratuur. Men heeft daarmede kans gezien a. h. w. den winter te vervroegen en in den winter daarentegen den grond te verwar men. De bollen worden onmiddellijk na het rooien in den koelakker geplant en in het begin van de maand December naar de warme kas overgebracht. De eerste proeven leidden niet tot liet resultaat, dat men zich daarvan voorstelde, doch dezen winter wer den de verwachtingen overtroffen. Reeds in de eerste helft van deze maand konden bloeiende Copland-tulpen worden afgeleverd, d.i. vijf weken vroeger dan normaal. Ook de „Prins van Oostenrijk" staat in vollen bloei. Van de narcissen-soorten waren het de Lau rens Coster, Cromwell. Cervantes e.d., die een maand vervroegd werden. De bloemen zijn van uitstekende kwaliteit. De verdiensten van het koelsysteem der fir ma De Weyer en Van Buggenum werden op de jongste keuring in het Krelagehuis of ficieel erkend. Een zending Copland en Prins van Oostenrijk-tulpen, alsmede een partijtje narcissen „Cromwell", welke bloemen slechts ter opluistering waren gezonden, werden in de keuring opgenomen. De firma De Weyer- Van Buggenum verwierf daarbij de gouden medaille, zijnde de hoogste onderscheiding, voor deze buitengewone prestatie en voor de kwaliteit der bloemen. Van de zijde der deskundigen wordt groote belangstelling aan den dag gelegd voor het nieuwe systeem, dat nog vele mogelijkheden voor de "toekomst in zich verborgen houdt. Zoo koestert men ook groote verwachtingen van een volgend jaar te ondernemen po ging om anemonen en irissen vroeger tot bloei te brengen. HUl'RW A ARBORG VEREENIGING. In de vergadering van de Huunvaarborg- vereeniging is als opvolger van wijlen clen heer J. H. de Swart als voorzitter gekozen de heer J. Langendijk Pz. De heer Jac. Lan gend ijk P. Pz. werd met liet secretariaat be last. VOOR HET CRISISCOMITé. Op grond van een daartoe strekkend ver zoek van het plaatselijk crisiscomité stellen, B. en W'. den raad voor ten behoeve van extra-hulp aan werkloozen een bedrag van f 525 beschikbaar te stellen. Een gelijk bedrag zal door het Nationaal Crisiscomité worden gegeven. VELSEN OPENSTELLING HULPPOSTKANTOOR. Nader vernemen wij, dat liet hulppost kantoor alhterop Zaterdag 31 December a.s. voor den zegelverkoop openblijft van 17 1,2— 18 uur. SPEELTUINV ER EEN IG IN G „KINDERVREUGD". Het bestuur der Speeltuinvereniging „Kin dervreugd" laat geen enkel middel voorbij gaan om te trachten der vereeniging zoo sterk mogelijk te maken, opdat de vereeni ging kan blijven voortgaan op den Ingeslagen weg. Men mag de jeugd van Velsen-N. dan ook gelukkig prijzen, dat, zij een dergelijke inrichting tot haar beschikking heeft, een inrichting die door de voortdurende zorgen van het bestuur niet alleen staande gehou den kon worden, maar die steeds weer ver beterd wordt, teneinde de jeugd alles te bie den wat maar eenigszins voor haar van be lang en door haar gewenscht wordt. Naar wij vernemen zal 14 Januari a.s. een openbare propaganda-avond gehouden wor den. Verder zal een bazar gehouden worden, waarvoor de volgende week circulaires huls aan huis zullen worden verspreid Voor den zomer staat een groot zomerfeest op het pro gramma. De vereeniging verkeert nu het gemeente lijk subsidie niet meer wordt verstrekt in een moeilijke positie. Zij die dus eenigszins ln staat zijn hulp t,e verleenen moeten zulks niet achterwege laten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat de verzoe ken van: 1. Sluis' Chemische Fabriek, N.V. te IJmui den om vergunning tot het oprichten van smederij en reparatiewerkplaats in het per ceel Industriestraat no. 32. 2. de Coöperatieve Bakkerij „Aurora" te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar bakkerij aan de Casembrootstraat; 3. J. Gorter te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van zijn broodbakkerij aan de Snelliusstraat (hoek Kennemerlaan) door hen zijn toegestaan. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Garage van Lent, Raadhuisstraat - benzinebus; bij A. Utsma, Heercnweg 22. een kinderfiets; bij Kramer, Binnenweg 31. een rijwielbelastlngmcrk in étui; bij v. d. Pols. Molenwerfslaan 152. een gebreide kindermuts; bij mevr. Petit. Bron- steeweg 86, een Schotsche terrier met hals band; bij J. Oudshoorn, Zandvoortschelaan 114 een autoped; bij J. C. v. d. Mei, Lombok straat 33 een rozenkrans; bij K. J. L. v. d. Mey, Prinsenlaan 5, een Red. Island-klp, bij Houniet Molenwerfslaan 108 een Duitsche herdershond; bij v. Bruggen. Rembrandt- laan 12. een paar glacé dameshandschoe- ncn bij Mevr. v. Rossum Hendrik de Kcyser- laan 16. een knipmes; bij Sebalt, Const. Huygenslaan 16, een ruigharig foxterrier; bij C. Nagelhout, Iepenlaan no, 7 drie boorden: aan het bureau van politic Raadhuisstraat 27, een huissleutel; een rozenkrans; een mondharmonica; een handschoen; een cein tuur. In de haven van Marseille zijn de Fransche stoomboot „Bernardin de St. Pierre" en de Spaanschc stoomboot „Navemar" met elkaar in botsing gekomen. Laatstgenoemd schip kreeg een groot lek en zonk.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11