DE BILT Het conflict in het Visscherijbedrijf J. HOLSTER 20 °/o KORTING HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 7 JANUARI 1933 De strijd weer verscherpt. Vischknechts besluiten de geloste visch niet te verwerken. Een bemiddelingsvoorstel van burgemeester Rambonnet. Eiken dag verscherpt zich het conflict in het visscherijbedrijf en steeds laat het zich meer aanzien, dat het een strijd zal wor den van hard tegen hard. Gisteravond von den eenige gebeurtenissen plaats,, die grond geven voor bovenstaande veronderstelling. Van groote invloed op den verderen gang van zaken kan het besluit zijn dat, Vrijdag middag door de vischknechts werd genomen n.l. om, zooals door de Donderdagavond door de vakgroep vischknechts van de IJmuider Federatie was voorgesteld, van heden af geen ..besmette" visch te verwerken. Ook een aan tal vaste vischknechts stemde voor dit voor stel. Ca. 25 a 30 der „vasten" verklaarde zich echter tegen dit besluit. De vergadering die door ruim 100 vischknechts was bezocht, vond plaats in Thalia. Dit besluit heeft alleen dan eenig effect wanneer er veel visch aan den afslag is en de vischkoopers het zonder losse arbeiders niet afkunnen. Bij de tegenwoordige omstan digheden zullen de vischkoopers het werk met behulp hunner vaste knechts afkunnen. Bij den Christelijken Bond. Een tweede gebeurtenis, die eveneens Vrij dagavond plaats vond, is van veel grooter beteekenis. Er vond ook een vergadering plaats van de havenarbeiders, georganiseerd in den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders, welke arbeiders, zooals men weet, tegen het besluit en tegen den wil van hoofdbestuur en plaatselijk bestuur besloten hadden het werk neer te leggen. De vergadering die zeer druk bezocht was, werd bijgewoond door bijna 't geheele hoofdbe stuur en door het plaatselijke bestuur. De bestuursleden, met name de heer Strijbosch drongen er bij de havenarbeiders op aan, de gesloten overeenkomst na te komen en de lossing ter hand te nemen. Zij stelden de leden per motie voor het alternatief óf het werk te hervatten, óf uit de organisatie te treden. De vergadering, die een rumoerig verloop had, zoodat zelfs de politie tusschen beide moest komen, verzette zich tegen deze motie en tenslotte verlieten de aanwezigen en-bloc de vergadering. Na afloop van de vergadering bleef het nog geruimen tijd rumoerig. Op den hoek van de Oranjestraat en Neptunusstraat verzamelde zich een groot aantal vergaderingbezoekers die later door de politie werden verspreid. ïïet voorstel van burgemeester Rambonnet. Burgemeester Rambonnet heeft gisteren het volgende schrijven verzonden aan de Reedersvcreeniging de afd. IJmuiden van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders en de IJmuider Federatie. „De voorvallen der beide laatste dagen in het conflict in het visscherijbedrijf doen mij een ernstige verscherping van dat conflict vreezen. Ts het toch eenerzijds begrijpelijk, dat aan de zijde der reeders een sterke ont stemming bestaat over het feit dat de weige ring van de zijde der werknemers in het be drijf om in strijd met de oorspronkelijk ge geven toezegging, de ladingen der voor 1 Januari j.l. uitgevaren trawlers te lossen, hen in groot gevaar bracht door bederf dier ladingen onberekenbaar groote financieele verliezen te lijden, anderzijds is het ver klaarbaar, dat een der werknemersorgani saties, vreezende in haar strijd te zullen worden benadeeld door de tot stand gekomen overeenstemming tusschen de JReedersver- eeniging en de Christelijke organisatie, tot den bovenomschreven maatregel overging. En zoo is thans een lawine van maatregelen en contra-maatregelen, van daden en tegen zetten, aan het rollen gekomen, waarvan de consequenties niet meer te overzien zijn. Maar het ergste daarin is, dat door dit tegen elkander in werken van menschen, de gees ten en de verhoudingen hopeloos worden vertroebeld en dat, hoewel begrijpelijk wordt vergeten dat aan het einde toch weer allen die zich nu misschien reeds als eikaars bit tere vijanden beschouwen, in het zelfde be drijf zullen moeten samenwerken. Want dat de thans loopende staking werkelijk het einde voor het toch reeds zo» zzwaar beproefde visscherijbedrijf zou beteekenen, die hoop zal toch wel bij geen der bij het conflict be trokken partijen bestaan. Deze groote kans op een buitengewone ver scherping van den strijd met alle daaraan verbonden ellende op allerlei gebied, brengt er mij toe en als burgemeester uwer ge meente èn als daartoe aangewezen bijzonder - bemiddelaar nog eens een oogenblik, nu het misschien nog niet geheel te laat is, de aan dacht uwer organisaties te vragen met drin gend verzoek mijn boodschap met koele hoof den te ontvangen en er uwe volle aandacht aan te geven. Moge alleen in die sfeer uw eindoordeel over mijn vorostellen worden vastgesteld. Ik meen dat mijn waarschuwing om op den thans door uwe organisaties ingeslagen weg niet verder voort te gaan. niet ernstig genoeg kan luiden en ik durf dat met te meer kracht zeggen omdat het u wel vol doende bekend zal zijn, dat ik in dit con flict volkomen neutraal ben, al zijn mij de verschillende standpunten voldoende bekend. Ik weet echter ook, dat dit conflict aan u allen niet te berekenen schade op stoffe lijk en idecel gebied veroorzaakt en het is alleen deze beweegreden en het daaraan zoo nauw verbonden belang der gemeente Velsen die mij noopt tot dit schrijven, waarin ik u met alle kracht, die in mij is toeroep: laat uw strijd varen en betreedt den weg der on derhandeling! Ik ben er echter van overtuigd, dat een directe onderhandeling in deze op dit mo ment. ge eneffect zou hebben en het is om deze reden, dat ik u het navolgende voor stel ter beoordeeling aanbied, hetwelk ik volkomen gcluikluidend aan alle drie bij het conflict betrokken partijen inzend. Dc beslechting van het bestaande con flict wordt opgedragen aan een commissie van 5 scheidsmannen op nader te omschrij ven wijze te benoemen, die binnen 6 weken na aangaan van het compromiscontract uit spraak zullen doen. De drie bij het conflict betrokken partijen verbinden zich te voren bij onderhandsche schriftelijke actie zich te zullen neerleggen bij elke uitspraak der scheidsmannen en alle onderdeelen dezer uitspraak te zullen opne men in een binnen 8 weken na het sluiten van het compromis-contract tusschen par tijen te sluiten collectieve arbeidsovereen komst voor den tijdsduur van 2 jaren. De scheidsmannen zullen worden benoemd: 7 door het bestuur der Vereeniging van Ree ders van visschersvaartuigen, 1 door het bestuur der IJmuider Federatie, 1 door het hoofdbestuur van het Verbond van Werkge vers in Nederland, 1 door het hoofdbestuur van het N. V. V. De 4 hierbovengenoemde leden kiezen te zamen een 5e lid tevens voorzitter, bij gemis aan overeenstemming wordt dit 5e lid aan gewezen door den president der Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem. Aan de commissie van scheidsmannen wordt een 6e lid toegevoegd, dat slechts een adviseerende stem heeft en wordt aange wezen door het bestuur der Christelijke Vak organisatie te IJmuiden. Alle scheidsmannen zullen zijn niet-inwo- ners der gemeente Velsen en niet bestuur ders of leden eener vakorganisatie, welke ook. Dadelijk na het aangaan der compromis contracten dienen de bij het conflict betrok ken drie partijen al hunne eischen, verlan gens en vragen schriftelijk in bij den Bur gemeester van Velsen en welke deze al dan niet gecombineerd in vraagvorm omzet en ze aan de commissie van scheidsmannen voorlegt. Alle drie de bij het conflict betrokken partijen zullen de gelegenheid hebben om hun standpunten zoo uitgebreid als dit door henzelf gewenscht wordt aan de scheids mannen in eikaars tegenwoordigheid uiteen te zetten of te doen uiteenzetten. De volgorde dezer uiteenzettingen zal bij loting worden vastgesteld en elk der par tijen niet meer dan tweemaal het woord er langen. Elk der partijen zal de gelegenheid heb ben om eenmaal vóór de mondelinge be handeling een schriftelijke conclusie bij scheidsmannen in te dienen. De andere par tijen ontvangen daarvan afschrift. Scheidsmannen zijn gerechtigd aan par tijen vragen' te stellen en ophelderingen te verzoeken zoo dikwijls zij dit in het belang van het onderzoek noodig oordeelen. Partijen verplichten zich op deze vragen zoo nauw keurig mogelijk antwoord te geven. Partijen zijn niet gehouden te antwoorden op vragen, die slechts betrekking hebben op de financieele, commercieele of interne aangelegenheden hunner ondernemingen of organisaties. Aan partijen mag door de commissie geen inzage gegeven worden van door de weder partij vrijwillig overgelegde gegevens van laatstbcdoelden aard, wanneer dit door de overleggende partij daarbij uitdrukkelijk is verzocht. Scheidslieden zullen hun uitspraak geven bij gemotiveerde beantwoording der hun gestelde vragen. Wanneer in de commissie van scheidsman nen een beslissing is genomen bij meerder heid van stemmen zal de commissie de stem menverhouding geheim moeten houden en slechts wanneer de geheele einduitspraak zal zijn gedaan met algemeene stemmen, zal deze uitspraak mogen worden gepubliceerd. Toelichting: De bedoeling is de scheidsmannen in den werkelijken zin te maken tot rechters en niet door het aanwij zen van bijzondere belangenvertegenwoor digers, het meerendeel van het scheidsge recht meer tot pleitbezorgers dan tot recht- sprekenden te maken en daardoor te veel gewicht in handen te leggen van den éénen meest neutralen voorzitter. Daartegenover bevat de regeling bijzondere clausules om het pleitbezorgende element voor de partij op juiste wijze tot zijn recht te laten komen. Alles zal er dus van afhangen om voor de personen der scheidsmannen zooveel moge lijk bekwame en eerlijke mannen uit te kie zen. Ik heb de eer bovenvermelde regeling (die natuurlijk voor wijziging vatbaar is) ter beoordeeling aan uwe organisatie voor te leg gen. waarbij ik evenwel opmerk, dat elk door een partij aan te brengen voorstel van wijziging een bron voor vernieuwd conflict kan worden. Tenslotte stel ik u voor-dat gedurende liet onderzoek door het scheidsgerecht de strijd zal worden gestaakt, dat het werk geduren de die periode zal worden hervat op alle voorwaarden, vervat in de collectieve arbeids contracten van 1932/'33, uitgezonderd de door de reeders aan het fonds voor sociale voorzieningen te verstrekken bijdragen en dc afstappersg'elden, waarbij evenwel alle partijen dc uitdrukkelijke verklaring afleg gen, dat deze tijdelijke regeling geenszins vooruitloopt of bedoelt invloed uit te oefenen op de uiteindelijke beslissing van het scheids gerecht. DE TOESTAND VAN HEDENNACHT Het was hedennacht zeer rustig aan den kant. Er was gisterenavond slechts 1 trawler binnen, n.l. de Betje Ro. 16. die op de gebrui kelijke wijze werd gelost. Er gaan hardnek kige geruchten, dat de reederij van dezen trawler, de N.V. Pescator te Rotterdam, die behalve de Betje den motortrawler Antje Ro. 15 in de vaart heeft, spoedig een contract met de IJmuider Federatie zal afsluiten ge heel op basis van de oude voorwaarden. Later in den nacht kwamen nog binnen de Flamingo, spoedig gevolgd door de Maria Elisabeth, de Hoop II en de Irene. Eén reeder willigt de eischen der IJmuider Federatie in. Laatstgenoemde trawler, schipper-reeder de heer H. Wijker, kwam half vier binnen. De schipper-reeder stelde zich direct na de bin nenkomst in verbinding met het bestuur der IJmuider Federatie en verklaarde zich be reid nieuwe contracten op de oude voorwaar den te teekenen. Het bestuur der IJmuider Federatie gaf daarop toestemming den trawler te lossen. Aangezien de aan de beurt zijnde havenarbeiders niet waren, begon een inderhaast samenge stelde ploeg van 20 a 25 man. zulks met het INGEZONDEN MEDEDEELDÏGEN a 60 Cts. per regel. 01 i est ook inrichting) meldt: Hoogste barometerstand 777.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 726.9 <m.M. te Akureijri. en voorspelt: zwakken tot matigen, later wellicht toene- menden W. tot Z. wind. Nevelig of half tot zwaar bewolkt. Later toenemende bewolking. Waarschijnlijk droog weer. Iets kouder des nachts. Aanvankelijk wellicht vorst; later kans op regen. Uit het Buitenland. De stijging van den luchtdruk in het N.W. ging gistermiddag weer over in daling Op IJsland daalde de barometer in den nacht 13 m.M. Ook op de Oostkust van Groenland is de luchtdruk snel dalende. Op de Westkust van Ierland en Schotland begint de lucht drukdaling zich reeds te doen gevoelen. Een warme en vochtige luchtstroom uit het Wes ten verving op den oceaan in het geheele Westen de gure, polaire strooming, waar door op IJsland de Farör en in Schotland de temperatuur tot 8 en 9 graden boven het vriespunt steeg. Terwijl in ons land de at- mosfeertemperatuur gistermorgen 5 graden lager was dan eergistermorgen, geven de vliegtuigwaarnemingen in Finland heden soortgelijke afkoeling van de atmosfeer te zien, terwijl bij ons de bovenlucht, vooral in de hoogte, zeer veel warmer is. Het doordringen van de koude naar het Oosten ging gepaard met weinig regen. Al leen Skagen in Jutland meldt 11 m.M. Hier te lande zal onder deze omstandig heden de luchtdrukstijging van het laatste etmaal ook spoedig een einde nemen en zal het weer aanvankelijk helder blijven met kans op vorst of mist in den nacht en tegen het einde van den dag van morgen wellicht toenemende bewolking en eerst later kans op regen. Barometer Stand van heden 771 m.M. (Mooi weer) Vorige stand ''GS m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37 Telefoon 11059 Thermometer Hoogste gisteren 44 F. Hoogste heden tot 10 uur 42 F. Laagste heden nacht 41 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM,7 Januari. Bevallen 3 Januari: E. J. M. RaapVeer kamp: 4" Januari: H. van AsperenJansen, z.; 6 Januari C. B. P. ZandvoortBeïjk, z. Overleden 4 Januari:R. H. van Rossum, 18 jGen. Bothastx-aat; 5 Januari: H. de Bont Roozemaal, 66 j., Houtmarkt; M. C. Bak kerZonneveld, 56 j. Voortingstraat. INGEZONDEN MED EDE ELIN GEN a 60 Cts. oer regel. NIKKELEN BR1LLENMONTUURS met lichten- en donkeren rand f 1,50 Alleen ZIJLSTRAAT 97 Opticiens W. BRAKEL Jr. AMEG stofzuiger BOTERMARKT 17 I 49.50 o.m. f 1.per week RUBLI stofzuiger f 78.— o.m. f 1.50 per week De schoolpet is een modegril, Die ging door 't heele land. Maar dat men HOENDERDOS' kolen wil. Dat is een kwestie van verstand! oog op liet late uur, waarop werd begonnen, den trawler te lossen. De reeder betaalt ech ter losloon voor een enkele ploeg van 12 man. De leden van den Chr. Bond, die gelost heb ben, ontvangen toch het volle losloon, terwijl die van de IJmuider Federatie, die als sta kers hun stakingsuitkeering ontvangen het door hen verdiende loon hebben gestort in het z.g. „tabakspotje" van de posters. Door de staking van de vischknechts ont stonden tot nu toe weinig moeilijkheden. Eenige vischkoopers, die los personeel noo dig hadden, of die waarvan de vaste knechts staken, ondervinden evenwel moeilijkheden bij het verwerken van de visch. Zij zullen echter door andere vischhandelaren worden geholpen om hun visch op tijd voor verzen ding gereed te krijgen. Er waren hedenmorgen 12 loggers aan den afslag, die door de opvarenden zijn gelost. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.15—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 38—f 13 Tongen per K.G. f 1.40—f 0.95 Groote schol per 50 K.G. f 19f 13.50 Middelschol per 50 K.G. f 21—f 17.50 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 24f 10 Schar per 50 K.G. f 14—f 1.40 Rog per 20 stuks f 13.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36 Middelschelvisch per 50 K.G. f 31f 25 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24 f 19.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17f 7.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 36f 29 Gullen per 50 K.G. f 13—f 4.50 Leng per stuk f 1.30 Wijting per.50 K.G. f 10—f 4.70 BESOMMINGEN. Trawlers: Betje Ro. 16 170 manden 3100. Hoop II IJm. 40 45 manden 1500. Irene IJm. 89 180 manden 2900. Flamingo IJm. 42 100 manden 2200. Maria Elisabeth IJm. 114 115 manden 2600 Loggers: KW 163 f 750. K W144 1210. KW 167 920. KW 127 1350. KW 89 f 870. KW aanwezig t 42 609. KW 162 f 1000. KW 19 870, KW 41 1130, KW 23 1080. IJm. 268 690. IJm. 204 660. KLAGENDE TRAMPASSAGIERS. WAAROM GEEN BIJWAGEN? Om 8 uur s morgens gaan er heel wat Heemstedenaren met de tram naar Haar lem. Forensen die te Haarlem of Amsterdam werken. Vroeger liet de N.Z.H.T.M. om dien tijd geregeld met een bijwagen rijden, maar nu wordt met één wagen volstaan. Het ge volg is, dat de passagiers veelal „als haringen in een ton" gepakt worden, terwijl het dan toch nog voorkomt, dat men in het Haarlem merhoutpark geen passagiers meer op kan nemen. Het gevolg is mopperen. Dezer dagen reed weer zoo'n overvolle fo rensentram naar Haarlem. De conducteur vroeg: „zijn alle passagiers voorzien van.. Hij meende natuurlijk plaatsbewijzen te zeg gen, maar een ontstemde forens was hem voor en vulde de vraag aan met „staan plaatsen". Er werd braaf gelachen! FAILLISSEMENTEN. Donderdag werd in staat van faillissement verklaard: N. Abspoel, caféhouder, wonendi te Haarlem, Schoterweg 34. Rechter-Commissaris: Mr. A. L. M. van Berckel. Curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. EEN TASCHJESDIEF AAN HET, WERK. Vrijdagavond liep een 57-jarige dame het Wilhelminapark. toen een man haar het handtaschje ontrukte, inhoudende eenige kwartjes. De politie onderzoekt de zaak. PARKEEREN BIJ DEN SCHOUWBURG. De Commissaris van Politie te Haarlem, verzoekt ons plaatsing van het volgende: De aandacht wordt er nog eens op geves tigd. dat door den burgemeester van Haar lem is bepaald, dat bezoekers van den Stads schouwburg aan het Wilsonsplein, die met een auto komen, hun wagen op de gewone wijze rondom het gebouw kunnen parkeeren zonder dat daarvoor parkeergeld verschuldigd is. De thans gevolgde regelen over plaats van parkeeren enz. blijven gehandhaafd. EEN CONFLICT OP DE GROENTEMARKT. Op de Haarlemsche groentemarkt is een conflict ontstaan. De firma v. d. H. alhier, grossier in Zuid vruchten en bananen, importeert zelf voor zijn filialen in Nederland en verkoopt in die filialen rechtstreeks aan kleinhandela ren. Nu is hier onlangs een overeenkomst ge sloten tusschen grossiers en kleinhandelaren. Deze houdt in, dat aan eiken kleinhande laar een koopman skaart wordt verstrekt. De grossier verplicht zich tegenover de klein handelaren alleen aan die personen te verkoopen, die zoo'n koopmanskaart heb ben en de kleinhandelaren zullen alleen koopen van erkende grossiers. Door de commissie, die voor de naleving van deze overeenkomst zorgt, is de heer v. d. H. alleen erkend als grossier in bananen en niet als grossier in zuidvruchten en de heer v. d. H. heeft zich nu met de bedoelde over eenkomst niet willen inlaten. Gevolg is geweest een boycot van de firma v. d. H. In den stand van het conflict was heden morgen nog geen verandering gekomen. TWEE ONGEVALLEN BIJ EEN BOUWWERK Vrijdagmiddag omstreeks half drie zijn kort na elkaar twee ongelukken gebeurd bij de bouwwerken aan den Rijksstraatweg 258—266. De 17-jarige loodgieter J. Swaan, wonende Benviljoenstraat 58 verrichtte arbeid op 3 M. hoogte. Achteruitloopend viel hij door een opening op een stapel balken. I-lij liep een lichte hersenschudding op en inwendige kneuzingen. Vijf minuten later liep eveneens een 17- jarige loodgieter, J. Rootselaar uit de tweede Hoogerwoerddwarsstraat 45 bij datzelfde bouwwerk met een emmer kokende mastiek op z'n schouder. In plaats van den gewonen weg te nemen, liep hij onder een steiger door stapte in een 50 c.M. diepe kuil en viel, waar door hij de mastiek over zijn gelaat en lin kerhand kreeg en ernstige brandwonden op liep. Beiden werden voorloopig verbonden door leden van den Ongevallendienst en per zie kenauto naar de Maria-stichting vervoerd. Bij informatie hedenmorgen vernamen wij, dat hun toestand naar omstandigheden goed was. Het bleek minder erg te zijn dan het zich eerst liet aanzien. SPORT EN SPEL DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Pijnenburg op de tweede plaats. De stad bij de neutralisatie, nadat 258,500 K.M. was afgelegd, was als volgt: 1. SchönBuschenhagen 192 puntent. 2. GöbelPijnenburg 74 punten. 3. BroccardoGuimbretière 51 punten. 4. RauschHuertgen 30 punten. Op 1 ronde achterstand: 5. VopelKorsmeier 40 punten. 6. KilianPützfeld 27 punten. 7. PedenStübeke 4 punten. Op 2 ronden achterstand: 8. Braspenninx-Wals 14 punten. 9. Riieger-Vroomen 13 punten. 10. KistersMüller 10 punten. 11. TietzSchenk 6 punten. 12. SengeCieszinski 2 punten. Op 4 ronden achterstand: 13. BrescianiMenegazi 13 punten. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor de eerste klasse A is de wedstrijd H.O.C.B.DH.C. vastgesteld. Op verzoek van H.O.C. zal deze wedstrijd reeds Zaterdag middag op het terrein in Waalsdorp plaats vinden. De wedstrijd op het Bloemendaal-terrein eindigde in een 10 overwinning voor B. D. H. C. Wanneer B.D.H.C. ook nu weer een actief aanvallend spel zal kunnen ontplooien, is een kleine overwinning niet uitgesloten. Het elftal speelt met een invalster voor de keepster. Voor de tweede klassen zijn vastgesteld: Amsterdam 4Strawberries Rood Wit 3—B.D.H.C. 5 H.B.S.—Rood Wit 4 B.D.H.C. 3—H.D.M. 2 De eerste drie wedstrijden zijn alle in af- deeling C. Hoewel Amsterdam 4 op eigen terrein niet te onderschatten is, lijkt een overwinning van de Beverwijksche dames niet uitgesloten. Rood Wit 3 zal zich vermoedelijk wel de meerdere van B.D.H.C. 5 tconen, wat dan haar kampioenskansen ten goede komt. Waarschijnlijk zal Rood-Wit 4 er nog niet in slagen haar eerste puntje binnen te halen, hoewel een gelijk spel niet onmogelijk is. BJD.H.C. 3 en H.D.M. 2 zijn de beide onder ste op de ranglijst van afd. E. Bloemendaal heeft 2 punten uit 4 wedstrijden, I-I.D.M. slechts 1. Waar Bloemendaal het terrein-voor deel heeft durven wij een kleine B.D.H.C.- overwinning te voorspellen. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND GROOTE BILJART 2E KLAS Vrijdagmiddag twee uur werden de wed strijden om het kampioenschap van Neder land tweede klasse groot biljart voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Kappel 300 punten in 46 beurten h.s. 23 gem. 6.52. Gehrels 256 punten in 45 beurten h.s. 25 gem. 5.68. Keyzer 300 punten in 42 beurten h.s. 74, gem. 7.14. Rudelsheim 245 in 42 beurten h.s. 33 gem. 5.83. Beuming 300 punten in 27 brt. h.s. 39 gem. 11.11 Slikker 240 punten in 26 brt. h. s. 39, gem. 9.32 Verloop 300 punten in 38 beurten h.s. 53 gem. 7.89 Van Lochem 157 punten in 37 brt. h. s. 29 gem. 4.24. Gehrels 500 punten in 15 beurten, h.s. 83 gem. 23 Verloop 102 punten in 15 beurten h.s. 20 gem. 6.80 Rudelsheim 300 punten in 30 beurten, h.s. 41 gem. 10 Slikker 200 punten in 29 beurten h.s. 37 gem. 7.80 Beuming 300 punten in 22 beurten h.s. 76 gem. 13.66 Keizer 168 piuiten in 22 beurten, h.s. 57 gem. 7.63 Van Lochem 300 punten in 42 beurten, h.s. 48 gem. 7.14 Kappel 238 punten in 42 beurten, h.s. 27 gem. 5.66 In plaats van kaarten Verloofd: FREDDY OASSEE en JAN BOLLE Korte Zijlweg 2 3 Overveen Pres. Steynstraat &D Haarlem 8—1—'33 Ondertrouwd: JOH. VI.JN en FLORA C. M. v. DRIL Haarlem, Anegang 8 Heemstede, Valkenburgerlaan 54 6 Januari 1933 Heden ontsliep kalm na een langdurig ziekbed onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder Elisabeth van Vliet geb. Room, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Haarlem, 7 Januari 1933 Rustenburgerlaan 18 Medan: J. P. VAN VLIET Haarlem: E. E. VAN VLIET W. C. N. VAN VLIET en Eohtgenoote G. P. VAN VLIET en Verloofde Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid onze gelief de Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Frédérique Euphémie Louise Wertheim Weduwe van den Heer E. M. Ostwalt. Uit aller naam: EDM. OSTWALT Haarlem, 6 Jan. 1933 Lorentzplein 26 Geen bezoek. Op verzoek der overledene geen bloemen De crematie zal plaats vinden te Driehuts-Wester- veld op Dinsdag 10 Janua ri a.s. na aankomst van trein 13.14. TIJDELIJK OP ALLE STOOM EN VERFORDERS Opuiming Meubelen Engelsche eetkamer van 195,— voor 150. Moderne eetk. van 295.voor 225.- Eetkamer 175 Eetkamer 450. Rietfauteuiltjee 11,50 enz. Pracht lits jum. met 3 deel ma trassen en staaldraad matrassen 150.-. Perzische kleedjes 15.75 Prima Bouclé karpetten van 30.voor 19.50. Engelsche bank cn 2 fauteuils a f 145.Kleine meubelen enz. MYER'S Woninginr. van 1887

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2