i A. PRINS NIEUWE GASHOUDER IN GEBRUIK CESTELD. De luchtvaartplannen in het afgeloopen Jaar. KANTTEEKENINGEN. ilAVfcscmlSlS NETTE JONGEN BAKKERIJ - .,TE, Velgen voor Chevrolet Meester Cornelisstraat 6 HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 11 JANUARI 1933 HEEMSTEDE Door Burgemeester Jhr. J. P. W. VAN DOORN. De gisteren in gébruik genomen, nieuwe gashouder te Heemstede naast de beide oude. Dinsdagmiddag drie uur is de nieuwe gas houder te Heemstede officieel in gebruik genomen. Voor deze plechtigheid waren ver schillende personen uitgenoodigd. We zagen onder de aanwezigen o.a. den burgemees ter van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doorn de wethouder Dr. E. A. M. Droog en Jhr. A. van de Pollden gemeente-secretaris, den heer N. Vos; bijna alle raadsleden; den directeur der gemeente bedrijven ,ir. W. J. A. Duynstee; den boek houder der bedrijven, den heer R. G. de Winter. De Burgemeester sprak er na een woord van welkom zijn blijdschap over uit, dat in betrekkelijk korten tijd velen samen gekomen zijn voor een belangrijk gebeuren in de gemeente Heemstede. Spreker danste den raad voor het toestaan van een crediet van f 98.000 voor het bouwen van een nieu- iwen gashouder. Hij dankte de leden van de commissie voor de bedrijven, die onder de zeer kundige leiding van den directeur dei- bedrijven zulk een belangrijk aandeel in het tot stand komen van dezen gashouder heb ben gehad. Den Burgemeester verheugde het eveneens dat de directie van de N.V. Pletterij voorheen Enthoven en Co. te Delft hier aan wezig was. Deze gashouder is van Nedcr- landsch fabrikaat en een mooi staaltje van de nationale industrie. Spreker dankte al len voor de medewerking bij het tot stand komen van een voor leeken niet altijd be grepen, maar voor de gemeente toch zeer deskundig en nuttig stuk werk. Hij bracht ook lof aan den directeur voor diens groote toewijding en wekte de aanwezigen op. zich I met hem te verheugen in dit nieuw bewijs van vitaliteit der gemeente Heemstede en eindigde met zijn beste wenschen voor den verderen bloei van de gemeente uit te j spreken. De directeur der bedrijven, ir. W. J. A. D u ij n s t e e, kreeg hierna het woord i voor het verstrekken van deskundige inlicn- tingen over het gasbedrijf en den nieu wen gashouder, die reeds uitvoerig in ons nummer van j.l. Maandag zijn gepubliceerd. Ook de directeur dankte allen, die aan de totstandkoming van dit hoogst belangrijk onderdeel van het gasbedrijf hebben mede gewerkt. Niettegenstaande alle sombere voor spellingen verklaarde spreker van meening te zijn, dat het gasbedrijf een goede toekomst tegemoet gaat. Hij acht het onjuist, om elec- triciteit voor verwarmingsdoeleinden te ge bruiken. Gas vindt hij daarvoor veel meer schikt. Hij liet een grafische voorstelling zien, waaruit het steeds toenemend ge bruik van gas blijkt. Met de keuze van den vaannemer is de gemeente zeer gelukkig ge weest. De heer Stolk heeft baanbrekend werk verricht. De gashouder is gebouwd door flinke, degelijke arbeiders, die blijk heb ben gegeven uitstekende vaklieden te zijn. De samenwerking tusschen alle partijen is zeer voorbeeldig geweest. Aan B. en W. en den raad bracht spreker hartelijk dank voor het in hem gestelde ver trouwen; hij dankte den Burgemeester voor diens bereidwilligheid om den gashouder in werking te stellen en sprak tenslotte de hoop uit, dat de gashouder aan de gestelde ver wachtingen zal beantwoorden. Het gezelschap ging daarna naar buiten, waar burgemeester Van Doorn met het om draaien van een versierd rad den nieuwen gashouder onder groote belangstelling in gebruik stelde. Hij wenschte ir. Duynstee van harte geluk. Dit deden verder alle aanwezi gen- Er bestond toen gelegenheid voor hen, die niet tegen een klimpartijtje opzagen, om den gashouder meer van nabij gade te slaan. Velen maakten hiervan gebruik. De dapper sten gingen tot den hoogsten omloop. Nadat de burgemeester de plechtigheid buiten had verricht, vereenigden de aanwe zigen zich weer in de directiekamer, waar de eerewijn werd aangeboden. Nadat de burge meester woorden van dank had gericht tot de aanwezigen voor hun blijken van belang stelling wilde hij nog vooral aan twee per sonen hulde brengen voor wat zij voor den bouw hebben gedaan, ril.. de chef-monteur Jansen der N.V. Pletterij firma Enthoven en Co., en de opzichter Rijnbout. Aan beide heeren werd als stoffelijk blijk van erken telijkheid een geschenk onder enveloppe overhandigd. Des avonds was de gashouder verlicht met schijnwerpers. Per luchtschip naar Indië? Nieuws, bepaaldelijk wereldschokkend nieuws, in de ontwikkeling valt er over het afgeloo- pen jaar niet op de balans te brengen en zonder schaamte mogen wij ook erkennen, dat een hals-over-kop-ren naar nieuwighe den feitelijk ook niet te verwachten is- Wij zijn in een stadium gekomen waarin het be reikte, eerstens wordt geconsolideerd, en in de tweede plaats verbeteringen slechts langzaam veld winnen. Door dit laatste nu blijft er van vooruitgang sprake. Die voortgang is niet alleen technisch, doch als gevolg daarvan tevens verkeerstechnisch. Het doet goed dat Nederland in de rij van luchtvarenden de mooie plaats bleef innemen, die het zich heeft veroverd, door de Iiidië- verbinding. Engeland deed slechts een zwak ke poging voor den luchtpost Australië- Croydon voor een enkele trip heen en terug en fraai was het resultaat niet. Het opvoeren van de reissnellyid op de Indië-route zal ook langs lijnen van geleidelijkheid moeten plaats vinden en dat onze K. L. M. dit probleem met haar volle aandacht blijft volgen, blijkt wel uit de nieuwe opdrachten aan onze nationale industrie voor den bouw van Fokker FXX. waarvan een kruissnelheid van 250 K.M./u. wordt verwacht. Zoo hoopt men stap voor stap den reisduur Amsterdam-Batavia te be korten. Ondanks deze gunstige resultaten tegenover de Britsche ondernemers werd toch tegen hei einde van 1932 een voor de Nederlandsche ondernemingsgeest ongunstige beslissing ge nomen. De federale regeering van Australië had namelijk een inschrijving geopend voor een luchtdienst Australië-Singapore, als deel van een „trunkline" met Engeland. Aanvan kelijk was hierbij geen restrictie gemaakt voor de nationaliteit van de onderneming, zoodat de K. L. M. het voordeelige aanbod deed om die verbinding „subsidievrij" te zul len ondernemen, met nog de mededeeling dat zoodra een Australische of Engelsche onder neming gereed zou zijn voor het onderhouden van den dienst, zij 'de K. L. M.) vrijwillig zo" uittreden. „Mein Liebchen. was willst du noc' mehr?" Inderdaad het Australische Liebche i. c. de federalen, wilde'n) niet meer. maar wat anders. De restrictie van nationaliteit werd wel gemaakt, tot groote vreugde van het Britsche Empire; voor de K. L. M- was het mis, ook voor een voorloopigen dienst. Een gesubsidieerde exploitatie werd geprefereerd van rasechte Australiërs voor het stuk Singa pore-Australië. Tot Singapore wordt het dan wellicht een dienst van Imperial Airways, waarvoor dan in groote trekken hetzelfde tra ject zal worden gekozen als onze Indië-verbin- ding. Zoo werd een mooi arbeidsveld voor onze Groot-Nederlandsche luchtvaart afge sneden uit nog maar al te zeer bestaande chauvinistische overwegingen en zulks ten koste van groote financieele offers. Wanneer men zoo ruim, tegenover den kleinen Neder- landschen broeder, zou kunnen denken dat de grondorganisatie van de Indië-route met dat zelfde geld zou worden geperfectionneerd, zool dat een nachtdienst mogelijk werd, dan zou het verkeer in het algemeen hierdoor zijn ge baat. Van de inkomsten zou een deel even tueel kunnen worden terugbetaald als haven geld, of hoe men dat noemen wil. De verbin ding zou er dan a la minute zijn geweest en men had iets goeds. Edoch een dergelijke denkwijze ligt nog verre. Nu we het toch over de Indië-verbinding hebben, willen we nog de vei'schillende plan nen, welke in 1932 rijpten, de revue laten pas- seeren. Daar is het plan Asjes-Pander en de activiteit van de „Nederland'' voor een lucht schipverbinding. Al die plannen zijn goed en het zou niet juist zijn daarop een afbrekende kritiek uit te oefenen. Desbetreffende verbin ding is van zoo uitnemend belang voor ons land en koloniën, dat elke poging welwillend moet worden beschouwd. Alleen zouden wij willen wijzen op de wenschelijkheid van sa menwerking in alle opzichten- Wanneer men het o. i. juiste beginsel voor oogen houdt, dat boot, vliegtuig en luchtschip als verkeersmid delen reden van bestaan zullen houden, dan volgt hieruit dat het belang niet beter ge diend zal kunnen worden, dan door de han den ineen te slaan, om alle middelen van vervoer tot een gezonde ontwikkeling te brengen en te houden. Met onderlinge waar- Jeering kan men er komen, zeker niet met vaak onwelwillende kritiek. In deze „vogelvlucht-revue 1932" is nog een ster, die het noemen zeker waard is: de „Graf Zeppelin" met zijn geregelde vaarten naar Zuid-Amerika. Dit begint een „commercial- proposition" te naderen. We kunnen hierover op deze plaats kort zijn. de levendig geschre ven reisverhalen van Henri Hegener geven een juist beeld van de x-eismogelijkheden" voor wat betreft comfort, regelmaat en veiligheid van het luchtschip verkeer over deze wereld- lyn. Er zijn nog meer sterren; echte, want het zijn sterren van het vrouwelijk geslacht. Elly Beinhorn vloog met een sportvliegtuig naar Australië; mevrouw van der Leeuw werd door haren echtgenoot gepiloteerd naar Afrika: de eerste vorm van Nederlandsch groot-toerisme per vliegtuig en last but not least de primn- doixna van de 1932-revue Amy Mollison-John son. Deze Amy iedereen noemt haar toch bij den voornaam wist het bestaan om in razend tempo naar Kaapstad te reizen en hoewel minder snel toch ook in een snelle reis weer naar Engeland terug te vliegen, om de X-mas-vx-eugde in Old-Engeland te sma ken. Inderdaad welverdiend. Door deze beide vluchten, heen in 4 dagen 6 uren en 54 minu ten, terug, door tegenslag van het weer, in den dubbelen tijd. heeft dit koene vliegvrouw- tje blijk gegeven van bekwaamheid als vlieger en navigator, van uithoudingsvermogen en efficiency. Niet alleen haar echtvriend, maar heel Engeland kan trotsch op haar zijn en terecht mag men weer zingen „Amy, wonder- ful Amy". Er zijn nog meer individueele prestaties te vermelden: de wereldvlucht van Von Gronau, de vlucht van de Franschen Codos en Robida van Hanoi naar Parijs in 3 etmalen. 4 uur en 10 min. en feitelijk moeten we hoewel in geregelden dienst gevlogen de wekelijks te- rugkeerende prestaties van onze Holland- Indië-liegers ook als individueel prachtwerk noemen. Dat zijn mensclxen, die in alle be scheidenheid van hun beroep, luchtvaart, ge schiedenis maken. De industrie heeft het niet gemakkelijk en zeker niet in ons land. De Europeesche lan den kennen alle een gesubsidieerde lucht vaart-industrie, die bovendien buiten de gren zen naar een afzetgebied zoekt. Zelfs Enge land, dat zulks jaren achterwege liet is in den concurrentie-ring verschenen en dat nog wel met een gedeprecieerd pond sterling. Voor onze nationale industrie, zonder sub sidie, wordt dit, ondanks het goede product een moeilijke strijd. De orders uit eigen land kunnen niet groot zijn in dezen financieel- moeilijken tijd: het woord crisis is alzoo hier helaas ook van toepassing. Evenwel de luchtvaart is er niet gekomen door pessimisme: het is een woord dat niet in de aviatische vocabulaire kan voorkomen, daarom: met frisschen moed de toekomst te gemoet! VAN DEN ABEELEN UITSTEL VAN EXECUTIE. Over dezen roman van Jeanne van Schaik- Willing is het genoegelijk verslag uit te brengen. Daar zit in dit werk van de nog geen veertig-jarige Hollandsche schrijfster een ondergrond van mensehen- en maat schappijbegrip van zoo bréeden realiteitszin en tegelijk van een zoo moderne charme, als maar bij enkele harer vrouwelijke collega's werdt aangetx-offen. Ik meen niet dat deze- roman volmaakt is van vorm; noch dat alles wat ons er in wordt voorgesteld psychologisch aanvaardbaar zou zijn, doch de geest van het werk is van een opmerkelijke frissche scherp zinnigheid, die door een overmoedige buiteling hier en daar, niet ontsierd wordt. ,.De onlogische en paradoxale ontwikkeling der gebeurtenissen was per slot hetgeen het leven voor Molianus tot zulk een boeiend kijk spel maakte". Wat de schrijfster daar van één harer fi guren. den president van de rechtbank, con stateert. kon misschien wel eens op haar zelve van treffende toepassing wezen. De executie van haar held Van Ruttenvelde wordt geestig voorbereid, maar alles verloopt tegen de prognose inna een lang .uitstel althans. Die enkele pagina's prognose is aardige vinding. Op de leeraarsvergadering van het gymnasium wordt de lijst van overgaan en zitten blijven afgesloten. Over den leerling Han van Ruttenvelde denkt niemand discus sie te voeren: hij is verreweg de knapste, de keurigste van zijn klas en de oude rector plaatst hem in gedachten al op de hoogten, door enkele vroegere uitblinkers tot roem van zijn gymnasium bereikt. Het is dan maar een plagerijtje van Eerbeek, den leeraar Ne derlandsch als hij er den rector opmerkzaam op maakt dat deze Van Ruttenvelde's naam nog niet genoemd heeft. „Hij had tot 't laatste nippertje gewacht den rector te waar schuwen om zichzelf dit pretje te bereiden van dit koor van geestdrift, gezongen door de gezamenlijke schoolfrikken, gelijk hij voor zich zijn collega's noemde. Zijn toeleg was gelukt. Kijk ze likkebaarden en gnuiven, de ingenomenheid met dezen correcten leerling droop hun van de gezichten. Hijzelf had een hekel aan dien jongen, een leege. harde, on interessante bureaucraat-in-dexx-dop. Het was niet moeilijk hem thans reeds in zijn toekom stige gedaante van man. die carrière gemaakt heeft, te zien. Als directeur van de een of an dere groote firma, als lid van de Tweede Ka mer, of van een der lioogc rechterlijke colle ges. Eeix onbewogen, zelfverzekerd, onverstoor baar mensch langs wien de verleidingen des levens als water op olie afglijden. Met vrou wen-affaires. drank, schandaal zou hij nooit te maken hebben, hetzij dan de affaires met de rijke dochters van de juiste pa's. Met geen schop uit zijn evenwicht te brengen en oninteressant. Zoo'n kerel, waarvan je in je hart hoopt, dat hij vroeg of laat eens een flinke opdonder zal krijgen. Die je door el kaar zou willen schudden als een spaarpotom te kijken of er wel eexx ziel in zit. En au fond. Eerbeek constateerde het met grimmig genoe gen. zoxxder een greintje genialiteit....". Eerbeek's prognose zal niet geheel juist blij ken dan ware deze roman ongeschreven gebleven cn ze zou milder zijn uitgevallen, zoo hij de jeugd om dien jongen gekend en begrepen had, maar hij ziet in ieder geval in tuïtief scherper dan zijn collega's frikken. In het deel van het boek dat „uitstel" heet. maakt Han inderdaad carrière in de rechter lijke macht en als de executie gaat aanvangen vinden wij hem als om zijn kunde gevreesd rechter aan de rechtbank waar bovengenoem de Molianus president is. En zijn zon schijnt nog ïxiet op het hoogst te staan. In zijn leven heeft dat had Eerbeek voorloop'g juist ge zien geen vrouw een rol gespeeld. Hij heeft ze steeds en overal ontweken en schijnt van perkament. En de wijze, waarop hij met Hes ter Page en haar gezin in aanraking komt doet voorshands ïxiet vermoeden dat zij het, zijn zal die onrust en vertwijfeling zal gaan brengen in het wezen van dien man die méér had van een wandelend hersen-silo dan van een mensch. Zoo de Franschen gelijk hebben met hun „chasscz le naturel, il revient au galop" dan maakt Van Ruttenvelde alweer een uitzondering, want het natuurlijk gevoel van belangstelling in de andere sexe komt bxj hem met den slakkengaxxg. Maar desalniette min. het komt. Raar. scheef en onhandig, zoo als alles wat niet tot zijn vak behoort, tot hem komt, maar het komt, en zal hem execu- cuteerexi. Over het beloop dier executie zal ik mijn lezers nu niet verder inlichten. Het kan nooit een verdienste van eexx boekbespreking zijn. zoo ze den lezer niet het genoegen laat dei- bijzondere verrassingexx die de lectuur zelf verschaft. De eigenlijke draad vaix het verhaal laat ik dus los. al is het verleidelijk de kron kelpaden waarlangs de. schrijfster haren per kamenten rechter en haar rampzalige en be treurde Hester Page uit en weer tot elkaar voert, ixog een weinig te bewandelen. Maar die wanueiing die mueruaad aiierlxaixd aar dige en interessaxxte uitzichten oplevert, moe ien de lezers zelf maken. Loonend is ze zeker. De schrijfster heeft voor deze Hester Page eexx klaarblijkelijke sympathie. Je had. zegt zij ixx een woord ten afscheid: „in een verdor ven wereld het wonder der onscnuiü weten ie bewaren en dat was de oorzaak van je on- weerstaaixbare charme. Toexx, op eexx nacht, ln eeix onbezonnen oogenblik. heb je dit geheim prijs gegeven, je hebt die kostelijke, waterhel dere ziel bezoedeld, het stof der wereld is er op neergedwarreld, vervlogeix is het aroma, dat bijna ïxiet aardsch meer was". Zoodra gij het boek gelezen hebt. zult gij. lezer, gevoelen dat dit anders, ruimer en schooner klink dan de taal van vele andere romandames onzer letterkunde. Juist daarom Is het met een zekere spijtigheid dat ik ga constateeren dat als artistieke beelding de fi guur Hester niet zoo gaaf is uitgevallen als a.e van Van Rat de. iXSQS - ft waarschijnlijke afgekeerdheid van het leven wordt door axlerhanu voorafgaands aii»»uii mogelijk geacht: Hester's figuur is daarnaast te problematischzeker naast haar man bo vendien, wiens gansche existentie, al zij die dan nog zoo onbeduidend, geheel in windse len gehuld blijft. Deze Raoul Page is, mijns inziens, een zwakke stêe in het boek. dat ove rigens zóó veel aantrekkelijks en bewonderens waardigs heeft. Hester's liefde en opoffering voor hem wordt door niets (dan door haar naiveteit?) gemotiveerd en dat is. naast haar overige faits et gestes, onaanvaardbaar. Dan is er de figuur van Alice, die zoo nu en dan even opduikt, doch er feitelijk naast hangt, cn ex zouden nog een paar kleinigheden te rele- veeren zijn. die er op wijzen dat in de com positie van het kunstwerk een beetje te veel aan den gril is overgelaten en de monumen tale eenheid die elke goede kunstschepping eigen is. een weinig veronachtzaamd is. Maar per slot blijft dit een boek van een warm- levend mensch, die hersens en gevoel bezit, niet kletst over afgezaagde dingen, doch eeix eigen wezen kan projecteeren in een verhaal waarvan de facta goeddeels scherp zijn waar genomen, Men nxake met deze schrijfster ken nis. Zij werd in 1895 in Anxstex-dam geboren, liep een gymnasium af en studeerde eenigen tijd tc Leiden in de rechten. Schreef en ver taalde. onder pseudonym, reeds vrij veel. Met dit Uitstel van Execxitie komt zij waarschijn lijk echter eerst recht in de voorste rijen te staan. 9 Jan. 1933 J. H. DE BOIS DE POSTDIEFSTAL TE WINSCHOTEN. De ambtenaar der posterijen t ten. bij het onderzoek naar den brief met 20.000 buiten dienst weer in functie getreden De hulppostbesteller is nog buiten dienst. rdwen iteld. gelukkige gemeente. De begrooting van Den Helder voor 1933 sluit naar het Handelsblad meldt zonder verhooging van belasting en tarieven. Er 'al voor steun ten aanzien van werkverschaffing geen beroep worden gedaan op Rijk en pro vincie VOOR DE DF.RDE MAAL IN HECHTENIS. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft af wijzend beschikt op het verzoek van nxr. E. O. Goldstein, als raadsman van den ten derden male in voorlooDige hechtenis gesteldcn ex- bankdirecteur tot invrijheidstelling van dezen, en het bevel tot gevangenhouding met dertig dagen verlengd. Mr. Goldstein heeft tegen deze beslissing appèl aangeteekend. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND -WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 10 v. Amst. n Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Springfontein 10 v. Rott. n Bombay. HALCYON LIJN. Stad Arnhem Rolt. n. Savona p. 10 Gibral tar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreisi 10 '4 n.m.t te Londen Dempo (thuisreis> 10 '5 n.nx.t v. Marseille. PROF. I)K. HUGO ZOELLER OVERLEDEN. MüNCHEN, 10 Januari >V.D. Prof. Dr. Zoeller is op bijna 82-jarigen leeftijd ten ge volge van een bloeduitstorting in de hersenen overleden. Mot Hugo Zoellner is een bizondere figuur in de Duitschc journalistiek heengegaan. Hij was niet alleen journalist, maar ook onder zoeker en koloniaal pionier. In de Duitsche koloniale geschiedenis neemt zijn naam een eere-plaats in. In tal van boeken beschreef hij zijn indrukken van Afrika en Amerika, de Zuiderzee. Indië en Egypte. In samenwer king met gouverneur Nnchtigall heeft hij verdragen gesloten met stamhoofden in Kameroen. Ook als geograaf heeft hij zijn land belangrijke diensten bewezen. Als cor respondent van de „Koelnlsche Zeltung" te München heeft Zoeller groot respect afge dwongen. Ten blijke van de groote energie van dezen man zij vermeldt dat hij op meer dan 60-jarigen leeftijd öorctoraal examen af legde aan de Universiteit van München. De Beiersche regeering heeft den thans ont slapene ter gelegenheid van diens 70stcri ver jaardag den titel „pixxfessor" verleend. -—-r*-—1 i1!!"! PARTICULIERE GENEESKUNDIGE BEHANDELING. - - w. o. verpleging in ZIEKENHUIS en OPERATIEVE HULP is begrepen, terwijl voor tandheelkundige behandeling en het leveren van brillen en lorgnetten een bijzondere voorziening ifg is getroffen, verschaft U de Haarlemsche Ziekteverzekering voor den Burgerstand gpg tegen een premie, iets hooper dan van een gewoon ziekenfonds. 6 ln Uw eigen belang raden wij U een prospectus aan te vragen aan het hoofdkantoor IBiïl PARKLAAN 38, TEL 10224. Nadruk verboden. IBNlHHlËi vel© bowljzt ondervond be langstelling, ondervonden bij lie: overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer HENDRIK XI CO LA AS BEUG betuigen wij onzen hartelijke:, dunk. Wed. Cl IR. BERG— APPELDOORN J. E. ZOON—BERG ARN'. ZOON' Haarlem. Januari 1933 Passend bij Uw Toilet verven wij Uw leeren of zijden ISchoentjes_J Bij beschikking vai ilssements-Reclubank il.d. 10 Januari 1933 lissom ent van J. W. A. de Arron- te Haarlem het fail- VAN DEK WIEL, bloembollenhandelaar te Nieuw Vennep, wegens gehrek aan baten opgeheven. Leeraar PIANO en THEORIE Elnddipl. Conservatorium A'dam Lessen aan begtnnenden. ver gevorderden en vakopleiding TEMPELIERSTR. 20 Solange Cats LEI DSCHE VAART 102 Muziekonderwljzores hoeft nog conlge uren disponibel voor het geven van Piano-, Orgel- en Theorieleiien Br. no. 5195 bur. van «lit blad. Accu's voor Ford en Chevrolet Meester Cornelisstraat 6 STALEN BOUTEN en MOEREN Meester Cornelisstraat 6 EIMGEL8CH is leen 10 i.'ur.Misopleiding ENG El.SCH dor leiding van Engelscli leidt tot succes. Privé los Conv., L.O.. AI.O. on Han correspondentie K. O. DAVIDSON M. t 00 KONINGIXNIvW EG Telefoon 1150U Gevr. direct t Noodhulp oor 14 d„ ted kan NETTE DAME b. z. a. v. h. of liulve dagen KuL-h. bez.heden. koken, oppi.^.n onverach. wat ook. Br. G 3-ISO bur van dit bind. 1 Fehr. r.dOtandls KEUKENMEISJE denhout. Zonder goede gotuige- onnoodlg ïtoh aan tc bhd-n \W» torlaan 15. Aerdcnhout. GEVRAAGD Gevraagd oo,, X'ET DAG.WEIS.Ii-: goed kunnende koken. Amai.i :<!o Kruisweg 39. na 7 uur. ZELFST. MEISJE" HUWELIJK gevraagd, pl.m. 14—15 Jnar, Z. n te m. na G uur P. v. d. WAL, Meester Cornelisstraat ,6. TE KOOP of huur mot schitterende dub bele heetwatcrovcn. Te bevr. Tey- lcretraat 38 A. GOEDKOOP IS DUURKOO' geldt 66k voor clcctrische i wiellnmpcnVerlangt dj.ir voor iets duurder het bes dat j.ircnl.ing tc gebruiken i. cn koopt een 12 POtlGE 8.5°-1 0.- Zwitsersch fabrikaat Verlangt dit merk Waarde voor Uw field f Een Jongste Bediende TE HUUR GEVRAAGD ZIT- EN SLAAPKAMER ir TE HUUR HUUR Zit-Slaankamer TE HUUR GEVRAAGD

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3