UIT HET BUITENLAND De plannen van Henry Chéron. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC TWEEDE BLAD 13 JANUARI 1933 Chineesche verwijten aan den Volkenbond. Een nota aan Amerika en eenige Europeesche staten. Uit Genève: Nog meer bezwaren tegen de 40-urige werkweek. Het program der economische wereldconferentie. Ernstige botsing in Spanje met rebellen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS CHINA. £)e Chineesche minister van buitenland- sche zaken deelt volgens Reuter officieel mede. dat zijn regeering op 10 Januari ge lijkluidende nota's heeft gezonden aan de Ver Staten, Groot Britannië. Frankrijk, Italië België. Spanje en Nederland, waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat „de Ja- pansche troepen, op onwettige wijze gebruik makend van de speciale privileges van het protocol van 1901 (het Boxer-protocol), waarvan genoemde staten onderteekenaars zijn, de stad Sjan Hai Kwan hebben aange vallen en ingenomen, er duizenden vreed zame Chineesche burgers hebben vermoord, groote materieele schade hebben aangericht en bovendien groote troepencontingenten verzamelen bij Sjan Hai Kwan en langs de spoorlijn PekingMoekden". In deze om standigheden kan de Chineesche regeering geenerlei verantwoordelijkheid aanvaarden voor den juridischen of feitelijken toestand die zou kunnen ontstaan door de uitoefe ning van het wettige recht van tegenstand tegen den aanval der Japanners door de Chineesche troepen. De Japansche ambassadeur te Washington heeft met Stimson een onderhoud gehad, waarin hij verklaarde dat het de bedoeling van Japan is „vrede te stichten'/ in de pro- vr Jehol. De Japansche troepenverschui- v i naar de provincie Jehol zijn in over- ee,. „emming met het verdrag tusschen Ja pan en Mandsjoekwo geschied, volgens het welk Japan verplicht is den jongen staat Mandsjoekwo bescherming te verleenen. Mandsjoekwo beschouwt de provincie Jehol als een deel van het nieuwe keizerrijk. Ja pan is niet voornemens Zuidelijk van den Grooten Chineeschen muur te opereeren. De berichten betreffende de laatste gevechten zijn ernstig overdreven. De Chineesche premier Wang Sin Wei pu bliceert door bemiddeling van de Chineesche delegatie te Genève een verklaring, welke buitengewoon heftig van toon is. Wang Sin Wei maakt den Volkenbond het ernstige ver wijt door zijn passieve houding niet alleen zijn eigen aanzien zeer ernstig te hebben geschokt, doch hierdoor ook de Japansche aanvalspolitiek te hebben mogelijk gemaakt. De speciale Japansche gedelegeerde, ge neraal Muto, heeft medegedeeld aan verte genwoordigers van de Japansche pers, dat de bespreking tusschen Chineesche en Ja pansche militaire autoriteiten, die aan boord van een Engelsch oorlogsschip heeft plaats gevonden, geen succes heeft gehad. China wli niet afzien van Sjan Hai Kwan. Sjan Hai Kwan behoort niet meer tot het Chineesche staatsgebied maar tot Mandsjoekwo en zal binnen korten tijd aan de Mandsjoerijsche troepen worden overgedragen. De Chineezen zullen schipbreuk lijden met hun opvatting dat het geval Sjan Hai Kwan meer dan lo cale beteekenis heeft. GENèVE. In de zitting van Donderdag der Interna tionale Arbeidsconferentie wees de Italiaan- sche werkgevers-vertegenwoordiger, de be kende industrieel Olivetti, op de groote moeilijkheden, die aan de invoering van de 40-urige werkweek verbonden waren. Hij vreesde vooral dat door de verkorting van den werktijd en de vermeerdering van het aantal werkkrachten de productiekosten zouden stijgen, waardoor de verkoopsorijzen eveneens omhoog zouden gaan. wat nooit zou kunnen bijdragen tot vermindering van de heerschende afzetcrisis. Ook de Japansche gedelegeerde voerde be zwaren aan. Het werkprogram van de te Londen te houden Economische Wereldconferentie !s thans door de groote Deskundigencommissie in groote lijnen opgesteld op grond van de door de commissies gedane voorstellen. Het program bestaat uit drie deelen. Het eerste, het inleidende deel, geeft een over zicht van den huidigen crisisstand van het wereldbedrijfsleven en eischt van de regee ringen directe effectieve maatregelen. Het tweede deel bevat een samenvatting van de door de regeeringen ter conferentie te behandelen kwesties: de politieke en par ticuliere wereldschulden, terugkeer tot den gouden standaard, stabilisatie der valuta, verlaging der handelsbelemmeringen, herstel van de vrije kapitaalscirculatie en het cre- dietverkeer. gunning van openbare werken om de werkloosheid te bestrijden e.d. Het derde deel bevat het principieele stand punt der deskundigen tot de afzonderlijke punten. De intergeallieerde schuldenkwestie wordt niet aan de orde gesteld SPANJE. Reuter meldt uit Madrid: De minister van bfnnenlandsche zaken maakt bekend dat volgens de jongste berich ten rust in de provincie Iteerscht. met uit zondering van het gebied van Cadix. waar in het dorp Casas Viejas oDroerlingan. uitgewe ken in een huis. weerstand boden aan de openbare macht, die de orde wilde herstellen. Bereden stormgardes en civiele gardes zagen zich gedwongen, het huis met granaten te vernielen. Negentien opstandelingen werden daarbü gedood, vijf garden gewond, één ge- dnnd a Up hn'zen van het dorp werden door zocht. waarbij waoens van verschillende soort werden gevonden. Vele personen wer den gearresteerd. Deifschlaiid. Geen bespreking tusschen Hitier en Strasser. Naar de rijkspersafdeeling van de NSDAP mededeelt zijn de berichten, volgens dewelke tijdens den verkiezingsstrijd in Lippe een bij eenkomst tusschen Hitier en Strasser zou hebben plaats gevonden, onjuist en volkomen uit de lucht gegrepen. En heeft geen bijeen komst plaats gevonden. De Vossische Zeitung verneemt, dat Gregor Strasser, die zich tijdens de Kerstdagen o.a. ook opgehouden heeft bij den nat.-soc. rijks dagafgevaardigde Kiehm in Trossingen Wur- temberg) aldaar met den vroegeren rijkskan selier Bruning, die in dien tijd in Freuden- stadt verblijf hield, een onderhoud hebben gehad. Gregor Strasser bij Hindenburg op bezoek. Van bevoegde zijde wordt bevestigd, dat Gregor Strasser in der afgeloopen week door Rijkspresident Von Hindenburg is ontvan gen Het doel van het bezoek was dat de Rijks president zich over de persoonlijkheid van den gedurende den laatsten tijd zooveel ge noemden Gregor Strasser een beeld wilde maken. De Rijkspresident heeft geen stand punt. ingenomen tegenover hetgeen Strasser mededeelde. Van de ontvangst is geen me- dedeeling gedaan aan de pers om onnoodige veronderstellingen te vermijden. Dr. Benecke wordt vervolgd. De Saksische Landdag heeft heden het door de Juridische Commissie gesteunde voorstel van den Procureur-Generaal te Dresden tot opheffing van de immuniteit van het Nationaal-Soeialistische Landdaglid Dr. Benecke. goedgekeurd. Het voorstel werd aan genomen met 80 stemmen voor en 15 ont houdingen. Geen antwoord van Rijks- regeering aan Rijkslandbond. BERLIJN, 12 Januari (V. D.) Wij vernemen dat de Rijksregeering niet voornemens is te antwoorden op de jongste verklaring van den Rijkslandbond. Zij beschouwt de situatie na den Woensdag verspreide officieele mededee- ling als volkomen duidelijk. Naar de „Nationaal Socialistischer Zei- tungsdienst" uit goedingelichte kringen ver neemt heeft het presidium van den Rijks landbond aan Rijkspresident Von Hinden burg een hartelijk gesteld schrijven gezon den, dat den Rijkspresident Donderdagmid dag is overhandigd. In dezen brief spreekt het presidium van den Rijkslandbond er zijn voldoening over uit dat de Rijkspresident ter gelegenheid van het bezoek van het presi dium van den Rijkslandbond een open oog heeft getoond voor den nood en het. lijden der boeren. In den brief wordt nogmaals het standpunt van den Rijkslandbond uiteen gezet nopens de politiek van het kabinet Von Schleicher en den Rijksbond door het kabi net verweten aangelegenheden als onge motiveerd geschetst. België. Fortenbouw in de provincie Luik. Bevestigd wordt dat België spoedig een aanvang zal maken met den bouw van for- ten in de buurt van Battice (prov. Luik), welke de straatwegen naar Aken zullen dc- heerschen. Bij Pepinster zal het eerste fort van deze reeks komen. Voor de uitvoering dezer werkzaamheden zal een bedrag van een vierde milliard franken noodig zijn. De minister voor Landsverdediging zal in het parlement voorstellen, voor den eersten termijn een crediet van 60 tot 80 millioen franken toe te staan. Eéndagsstaking van 15000 arbeiders. Donderdagochtend zijn arbeiders, die bij vei'schillende bedrijven werkzaam zijn, zoo mede mijnwerkers te Zoonien. Thuin en La Louvière voor 24 uren in staking gegaan om te protesteeren tegen de nieuwe door de re geering voorgestelde belastingen. In het ge heel betreft het 15.000 arbeiders. 1'ra n kr lik. Jeanneney weer voorzitter van den Senaat. Jeanneney is herkozen tot president van den Senaat. Vice-presidenten zijn geworden Lucien Hubert, Maurice Ordinaire, Paul Strass en Cuminal die onderscheidenlijk met 243, 244, 241 en 237 stemmen werden geko zen. Griekenland. Tsaldaris c.s. afgetreden. De Grieksche regeering heeft besloten af te treden, in verband met het feit, dat de leiders der oppositiepartijen hebben ver klaard het kabinet Tsaldaris niet meer te kunnen dulden, aangezien het dictatoriale optreden van den minister van oorlog en den minister van marine grooten onrust hebben gewekt onder de bevolking. De oppositiepar tijen beschikken over de meerderheid in de kamer. Roemenië, Vajda Mania's opvolger? Zooals was verwacht, is het geheele kabi net Maniu afgetreden. Bij zijn vertrek uit het paleis verklaarde de Roemeensche premier, volgens ReuLer, dat koning Carol hem om voorstellen met be trekking tot de nieuw te vormen regeering had gevraagd. Maniu had hierop geantwoord dat slechts een op de huidige meerderheid in het parlement gebaseerd kabinet, een natio- naal-tsaranistische regeering derhalve, zou kunnen worden gevormd. Het bestuur der nationaal-tsaranistische partij heeft Vajda. die momenteel te Klau- senburg vertoeft, naar Boekarest ontbo den. Het is alleszins waarschijnlijk, dat hij met de formatie van het nieuwe kabinet zal worden belast. Amerika. Hoover tegen zelfstandigheid der Philippijnen. Na een langdurige gedachtenwisseling met den minister van oorlog. Hurley, heeft presi dent Hoover zijn veto betreffende het wets voorstel inzake de onafhankelijkheid van de Philippijnen aan het congres gezonden. Ierland. Cosgrave tracht de sympathie der boeren te winnen. Cosgrave heeft in het kader van den ver kiezingsstrijd te Kildare een redevoering uit gesproken, waarin hij o.a. zeide: „Wanneer wij weer aan de regeering mochten komen, stellen wij ons voor de annuiteiten voor No vember en December 1932, Juni. November. December 1933 en Juni 1934 kwijt te schelden. De eerste bijdrage zou dus weer moeten wor den betaald in November. December 1934 Naar mijn meening zijn de boeren niet in staat meer te betalen dan de helft van wat zij betaald hebben en ik zal niet meer van hen eischen. Denkt niet. dat dit een politieke omkooperij is. Niets daarvan". Cosgrave veroordeelde de politiek van de Valera als politieke sabotage en legde er den nadruk op. dat hij, wanneer hij weer aan het bewind mocht komen, de boeren van een rampspoed redden zou. In zijn redevoering maakte Cosgrave verder nog een toespeling op Noord-Ierland zeggende: „Wij willen be tere omstandigheden in het Zuiden, zoowel als in het Noorden, dat land, dat aansluiting waard is". Bulgarije. Amnestie voor politieke vergrijpen. Het wetsontwerp in zake de politieke am nestie in Bulgarije is Donderdag door de Sobranje aangenomen. Geamnestiecrd zullen ook worden de vier vroegere Stambolisky- ministers die als hoogverraders veroordeeld waren en sinds 1923 als leiders der Bul- gaarsche geëmigreerde agrariërs te Belgrado en Parijs leefden. Een aantal communistische leiders zijn eveneens begenadigd. WEER EEN REVOLVERAANSLAG TE SOFIA SOFIA, 12 Januari (V. D.) Onbekend ge bleven personen hebben Donderdagmiddag in een buitenwijk der stad den afgevaardigde van de Communistische Arbeiderspartij, Mar- doekoff. overvallen. De aangevallene werd door pistoolschoten ernstig gewond. HAVENSTAKING IN DUINKERKEN OPGEHEVEN. PARIJS. 12 Januari (Reuter). De sta king der havenarbeiders te Duinkerken is heden geëindigd. BEMANNING VAN DE ..RUHR'' TE HAMBURG GEHULDIGD HAMBURG. 12 Januari (V.D.) Aan boord van het Donderdagochtend te Hamburg aan gekomen Hapag-inotorschip „Ruhr" heeft des middags de officieele begroeting plaats gehad van de bemanning van de ..Ruhr", welke, zooals bekend 86 personen van de ..Atlantique" heeft gered. Er werden harte lijke toespraken gehouden. Gaart we een nieuwe ministercrisis tegemoet? Hevige opwinding. (Van onzen Parijschen correspondent!. Chéron. Er heerscht vanmorgen in de wandelgangen van het Palais Bourbon een ongewone op winding zooals men slechts bespeurt op da gen dat het lot van het ministerie in de weeg schaal wordt gelegd. De députés krioelen door elkaar; partijgenooten en tegenstanders spre ken elkaar aan, beginnen in een hoekje een drukke conversatie en toch wordt er heden geen vertrouwensquaestie gesteld. Die gewel dige emotie wordt verwekt door een eenvou dige persmededeeling: Henry Chéron, de Mi nister van Financiën in het Kabinet-Paul Boncour. heeft zich naar de Elysée begeven om aan den President van de Republiek zijn nieuwe bezuinigingsplannen voor te leggen en Lebrun heeft bijna twee uur lang met den groot-schatbewaarder geconverseerd. Het is wel eenigszins begrijpelijk dat de volksvertegenwoordigers uren van hevige emotie doormaken, want de plannen verwerkt in het rapport Chéron-Fournier zijn in volko men strijd met hetgeen nagenoeg alle dépu tés bij de laatste verkiezingen aan hun kie zers plechtig beloofden: geen verhooging van belasting en geen vermindering van pensioe nen. Beloften maakt schuld, maar.... het deficit van den Franschen Staat is 32.000 francs per minuut. Het rekensommetje is heel eenvoudig: hïït maakt een jaarlijkseh tekort van een dikke zestien millard. 116.819.200.000». Nu is het wel heel eenvoudig wat Leon Blum, als leider van de socialisten voorstelt- Staatsmonopolie, geheele afschaffing van le ger en vloot, hervorming van alle administra ties en beëindigen van alle fraudes, maar dit is alles eerder gezegd dan gedaan en als men niet tot het aangaan van nieuwe staatslee- ningen wil overgaan (hetgeen in deze tijden, en vooral na de weigering van het betalen van de Amerikaansche schulden héél moeilijk lijkt) dan wordt het hoogst twijfelachtig of men er hokus-pokus in zal slagen om het steeds grooter wordend deficit te stoppen, Henry Chéron kon dus niet veel anders doen dan te trachten nieuwe bronnen van inkom sten aan te boren, en te bezuinigen op be staande uitgaven. Dat ze hevig beroering te weeg brengen, niet alleen bij de volksverte genwoordigers, die tenslotte niet anders dan hun mandaat verspelen, maar vooral bij de groote menigte die tenslotte het geld moei opbrengen, we verhelen het niet. Chéron gooit zijn bestaan en dat van zijn ministerie in de weegschaal. Dochhet is noodzake lijk. De plannen van den minister worden zoo veel mogelijk geheim gehouden tot op hei oogenblik dat het wetsontwerp wordt gede poneerd. maar er is geen geheim of er lekt wel iets van uit. En nog voor dat de minister raad bijeen kan komen om de plannen te ver nemen en te bespreken zijn ze in hoofdlijnen reeds bekend in parlementairen kring. Het is dan ook daar dat we de voornaamste punten opteekenden. Chéron stelt voor om den leef tijd van de oorlogsgepensionneerden van 55 op 60 jaar te brengen. Ten tweede: algcheele opheffing van pensioenen voor hertrouwde oorlogsweduwen: tertio: revisie van de kaart van oud-strijders; vervolgens belasting hef fen op alle oorlogspensioenen: vermindering met 5 procent van alle salarissen van staats ambtenaren en ambtenaren evenals op hun pensioenen: vermindering van toeslagen: op heffing van verscheidene regeeringsbureaux; heffing van nieuwe belastingen op koffiehui zen. op vrachtwagens, op successierechten, op het zakencijfer: op douanerechten, op trans- norten (per auto» op benzine. Dat wat de nieuwe inkomsten betreft. Maar daarbij laat minister Chéron het niet. want dit zou nog niet genoeg opbrengen. Aan den anderen kant, zoo meent hij terecht, moet cr aanzienlijk worden bezuinigd. De belangrijk ste maatregel is om in het geheel geen nieuwe ambtenaren of beambten aan te stellen het geen reeds een jaarlijksche besparing van 70.000.000 maakt. De voorgestelde reductie op de salarissen, te beginnen op dat van den President van de Republiek zou 750.000.000 per jaar uitsparen. De oud-strijders wanneer men hun, door het eerst vijf jaar later uit- keeren van de pensioenen, kan overtuigen van de noodzaak zouden per jaar aan den Staat eveneens 750 000.000 besparen. De eco nomie, volgens de plannen-Chéron verkregen op de andere oorlogsslachtoffers, weduwen, brengen gezamenlijk niet minder dan 400 mil lioen op. De schatting van de nieuwe belas ting luidt: op koffiehuizen: 300 millioen. op vrachtauto's 800 millioen. op successierechten 200 millioen. Wat het strengere toezicht en het bestraffen van valsche opgaven in de be lastingen betreft, acht de minister het niet buitengesloten dat men een millard per jaar zal winnen. In globale cijfers uitgedrukt komt het plan Chéron hierop neer: Jaarlijksche bezuiniging: 5 milliard 326 millioen Nieuwe belastingen (per jaar)5 millard 453 millioen. En als ge nu even u de moeite wilt geven om deze astronomische cijfers te verwezen lijken. wanneer ge u wilt indenken, dat het volk dat de hoogste belastingen (individueel» betaalt het Fransche is en dat dus per hoofd en per gezin nog eens zoo'n nieuwe opoffering wordt gevraagd, daar waar men altijd plech tig heeft beloofd dat onze rechten „heilig" waren en dat geen nieuwe opofferingen zou den worden gevraagd, dan kunt ge wel na- aan waarom tientallen députés vanmorgen reeds met ontslag dreigden wanneer de re- gcering dit plan doorzet, waarom de onder staatssecretarissen des duivels zijn. wijl de heer Chéron hen er geheel buiten heeft ge houden. waarom alle fracties spoedvergade ringen bijeen roepen om te bespreken welke houding zij hier tegenover moeten aannemen. Henry Chéron is natuurlijk de laatste om te ontkennen of niet te bevroeden welk een ka baal teweeg moest worden gebracht door zijn draconische maatregelen. En.... daarin schuilt misschien zijn kracht wanneer de meerderheid niet vatbaar is voor zijn mo- reele overwicht, dat dit slechts de eenige uit weg is om aan een debacle te ontkomen. Een tekort van 32.000 fres. per minuut Want als er lang over wordt geredekaveld, wanneer men het onderling niet eens kan worden, dan staan den minister en den mi nister-president nog een ander middel ten dienste het decreet, waarbij zonder stem ming en zonder discussie het voorstel wet wordt, een spoed-wet wijl het belang van het land zulks eischt. En daarmede zou men dan ook het leven van het ministerie redden. HENRY A. TH. LESTURGEON. HET PROCES TEGEN DEN „VALSCHEN" DAUBMANN. Daubmann, alias Hummel. Voor de rechtbank te Freiburg is gisteren het proces gevoerd tegen den bedrieger Ig- natz Hummel, dat een einde maakt aan een tragi-comedie. die ruim 4 1 2 maand de aan dacht had van half Europa. Bij 't verhoor bekende Hummel dat hij toen hij geheel uitgeput en zonder middelen van bestaan in Italië zat. op het denkbeeld kwam naar de hem bekende ouders van den sedert 1916 vermisten Oskar Daubmann te Endln- gen te schrijven en zich als hun zoon uit te geven. In den 17en Mei 1932 gedateerden en uit Palermo verzonden brief deelde hij mede, dat hij na een gevangenschap van 16 jaar in Tunis erin geslaagd was te vluchten en verzocht hij om toezending van doop- en* geboorte bewijs. Dank zij zijn plaatselijke be kendheid te Endingen kon hij verschillende vragen van den Duitschcn consul te Napels juist beantwoorden, zoodat het consulaat zijn indentiteit met Daubmann bewezen achtte en hem een pas en een reisbiljet voor de terugreis naar Duitschland verstrekte. Hummel deelde nog mede, dat de vroegere sergeant van Daubmann's compagnie hem bij zijn aankomst aan de Duitsch-Zwitsersche grens als Daubmann had herkend, evenals trouwens later te Freiburg de ouders van Daubmann zelf. Tijdens het verdere verhoor schetste Hum mel, hoe hij tusschen Bazel en Freiburg In den trein voor het eerst een poging tot ont vluchten had gedaan, die echter mislukt was. Bij de ontvangst op het station te Freiburg was hij flauw gevallen toen hij de reusach tige menschenmenigte zag. die was gekomen om hem te verwelkomen. Pas in de stations wachtkamer was hij weer tot zichzelf ge komen, toen moeder Daubmann hem om de hals viel. Nog denzelfden nacht was hij naar Endingen gegaan. Den volgenden morgen hadden vele bekenden van Daubmann hem willen begroeten, doch Frau Daubmann wist dat te voorkomen, 's Middags had hij een kleine wandeling gemaakt, waarbij hij vele interessante indrukken had opgedaan voor zijn later te schrijven boek. De bevolking van Endingen was van zijn identiteit vast over tuigd geweest. Vervolgens besprak Hummel het boek. dat Majoor Bumiller had uitgegeven. Hummel ontkent beslist dit boek ooit te hebben ge zien en het is dan ook alleen door Bumiller geschreven. Tenslotte vertelt Hummel van zijn bezoek bij den Vorst van Hohenzollom Sigmaringen, die hem vereerde met de Huis orde van Hohenzollern met de zwaarden. Te gen half twee was het verhoor van den be klaagde geëindigd en werd de Zitting ge schorst tot half vier. Nader meldt V.D.: Tegen Hummel, die zich had uitgegeven voor Daubmann heeft het O.M. drie jaren tuchthuisstraf en vijf jaren eerverlies gc- ëischt. Hij werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee Jaren en zes maan den preventief. Voorts werd Hummel voor den tijd van vijf jaren vervallen verklaard van zijn burgerrechten. RUSSISCH STOOMSCHIP VERGAAN? 254 OPVARENDEN. Het 3650 ton metende Russische stoom schip „Cachalin" verkeert volgens een V.D.- bericht uit Tokio met een bemanning van 54 koppen en 200 passagiers aan boord ;n de Zee van Ochotsk in nood. Het schip wordt als verloren beschouwd. Het Japansche stoomschip „Sappora Maru'* heeft S.O.S.-seinen opgevangen, welke di rect zijn doorgezonden aan het radio-station op Hokkaido en andere stations. Alle pogin gen een draadlooze verbinding met het Sov jet-stoomschip lot stand te brengen bleven vergcefsch. Gevreesd wordt, dat het stoom schip verloren is gegaan. AGENDA. VRIJDAG 13 JANUARI Gem. Concertzaal; Orgelconcert met mede werking van Louis van Tulder. 8 uur. Nassauplein 8. Theosofische Vereeniging. Lezing G. E. Noordhof. 8 uur. Cinema Palace: „Ein blonder Traum". Op het toonecl: Dewitz Sisters, Transformatie Act. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooneel: Terley, Minl- scher Darsteller. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mata-Hari" gepro longeerd. 8.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZATERDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplcin: Opvoering van „Bruintje Beer". 2.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „De Dokter beveelt" 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Soirée Dansan te van The Hot Syncopators, 8.30 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing Volks universiteit door Johannes Anker Larsen. 8 uur. Café Brinkmann: Lezing door M. A. Brandts Buys over: „De muziek en wij" 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6 Tel. 10378. L. Sclioorl, Frans Halsplein 1, Tel. 11180,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5