REEDS MEER DAN IS JAAR CHIEF WHIP OP IEDERS LIP DOOR IDEALE ZUIVERHEID EN BIOSCOOP. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 14 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD LUXOR-THEATER. Gi'cta Garbo en Ramon Novarro Mata-Hari. Het succes, dat Luxor-Theater heeft met de film Mata-Hari heeft Luxor genoodzaakt de film te prolongeeren. De belangstelling, die er Vrijdag weer voor Mata-Hari was, doet vermoeden, dat de volgende week weer ge prolongeerd zal moeten worden. Er wordt in Luxor-Theater hevig meege leefd en mee geleden met de hoofdpersonen in deze film. In het donker wordt menige traan weggepinkt en als het woordje „Einde" op het doek wordt geworpen, staat men diep onder den indruk en stil op. Door alles heen gaat de sympathie van het publiek toch naar Mata-Hari. Er wordt vergeten welk onheil deze vrouw al niet gesticht heeft, hoevele le vens door haar op de gruwelijkste manier zijn ten onder gegaan, hoeveel jonge solda ten, door haar verraad den „heldendood" gestorven zijn. Men ziet haar tenslotte alleen als de vrouw, die lief heeft en die zich om hem dien ze bemint te sparen, in haar laat ste oogenblikken als een wérkelijke heldin gedraagt. En het is die indruk, die de men- schen in zich zelf gekeerd en diep geroerd het theater doet verlaten. Voor mij persoonlijk is Lionel Barrymore als Generaal Shubin in sommige momenten dè acteur. Hij geeft prachtig weer de geteis terde man, bij wien zelfverachting, jalouzie en liefde een verwoeden strijd strijden. Meer nog dan Greta Garbo trof hij mij door zijn schitterend spel. CINEMA PALACE. Ein blonder Traum. Lilian Harvey en Willy Fritsch. Mariene en Greta zijn weer voor een week ingehuurd, zoodat er alleen in Cinema Palace iets nieuws valt te zien. Iets nieuws? Maar wie van de trouwe bioscoop-bezoekers ziet nu iets nieuws in het charmante drietal: Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willi Forst. Het zijn overbekende, oude vrienden van het publiek en als men ze terugziet, is de vreugde en het herkennen bijna even groot als de span ning wat zij ditmaal weef zullen ten beste geven. Die groote populariteit is toch wel iets nieuws, dat de film heeft gebracht. Hebben wij in onze jeugd de toenmalige tooneelspelers zoozeer als onze familie beschouwd? Nu ja, wij bewonderden Bouwmeester en vertelden elkaar anecdoten over hem. En er waren meisjeskamers, waarin het portret van Jacques Reule tusschen twee nougat-aapjes aan den wand prijkte. Maar nooit is het zoo ver gekomen, dat het schouwburgprogram week aan week gevuld was met mededeelin- gen omtrent de kousebanden van Jan Musch en het bloementuintje van Esther de Boer Van Rijk. Geen schouwburgdirecteur heeft ons ooit op de hoogte gehouden omtrent de huwelijken, scheidingen en vriendschappen met honden, die toen toch evengoed bij de helden van het tooneel aan de orde waren als thans bij de filmsterren. Wanneer ik ook maar iets kwaads zou zeg gen van Lilian en William of van Lilly en Willy, zou ik het met half Haarlem aan den stok krijgen. Gelukkig bestaat er niet de min ste reden, om van deze lievelingen van het puibliek ook maar iets kwaads te zeggen; in tegendeel! Ik kan den vrede met half Haar lem bewaren, want Lilian zingt deze week als Jou-jou (ik vergis me niet, want haar hondje heet Buffalo) lieve versjes, welke ons van de radio reeds in 't gehoor liggen en trekt kordaai-pruilerige snoetjes, waartegen geen jonge man tusschen de achttien en veertig bestand is. En de beide Willy's? Wat is het jammer, dat Jou-joutje een keuze moet doen! Of liever, want de pijn van de keuze wordt het schatje door de vrienden bespaard, wat is het jammer, dat, als Willy I de gemeenschap pelijke „blonde droom" aan zijn medemin naar heeft afgestaan, hij zelf zonder meisje naar Amerika vertrekt Hij vat dergelijke dingen niet al te tragisch op, zegt hij, maar ik wed, dat er in de zaal heel veel Haarlemsche meisjes zijn, die :t wél tragisch opvatten en die het zonde en jammer vinden, dat. nu hij toch Jou-joutje heeft laten varen, hij haar niet mee naar Amerika kan nemen. De beide helden van het gevoelige hart verschijnen ditmaal in de gedaante van gla- zenwas'schers, wat tot aardige tafereelen aanleiding geeft en zelfs, bij 't breken van een sport van de ladder, een oogenblik gezel lig doet rillen. Maar spoedig keert de genoeg lijke stemming terug, waarin men, half zuch tend, half glimlachend, meeneuriën kan: „Irgendwo, irgendwie, irgendwarm!" Ach, ieder is nu eenmaal gesteld op „ein bischen Seligkeit", en hier kan men ze krij gen zonder persoonlijk in moeilijkheden te geraken. Ja, zelfs zal deze film vele persoon lijke moeilijkheden in de liefde voorkomen. Want. o, die keerzijde van de liefde: de ja loezie. Wanneer er in de komende week (want die zal wel geen uitzondering vormen op an dere weken) ook hier in Cinema Palace weer een paar sollicitanten naar de rubriek misdaden, gevolgd door de rubriek rechtza ken, met wrok over versmade liefde zich nes telen om hun „kift" voor een oogenblik kwijt te raken, en ze zien, hoe de beide Willy's niet om Jou-Jou gaan vechten, zelfs niet eens aan 't schelden gaan. dan is dit weer een voordeeltje voor de crimineele statistiek. Want er zullen op het voorbeeld der twee edelaardige en zelfopofferende vrienden hier en daar in de donkere steegjes der binnen stad na afloop van de bioscoop stellig der gelijke conferenties worden belegd, die zonder bloedvergieten afloopen en alleen maar een beetje bedroefdheid brengen. En dan zegt men nog, dat de bioscoop na- deelig is voor de moraal! Dit wat den blonden droom betreft. De ook ditmaal weer belangwekkende week-jour- nalen en de „transformatie-act" van Dewitz Sisters ga men zelf zien; die hebben geen introductie van noode! H. G. CANNEGIETER. Mariene Dietrich REMBRANDT THEATER Goede journaals en „Blonde Venus". Het journaal, zoowel binnen- als buiten- lanasch is ditmaal wel zeer interessant in het Rembrandt Theater. Het Poly goon-Nieuws geeft o.a. wedstrijden te zien in home-trai ning en de uitreiking arses* van medailles aan de drie dappere matro- zen, die het eerst op de „L'Atlantique" zijn gesprongen. Men ziet hoe burgemeester Dommisse van Maassluis op gemoedelijke wijze de onderscheidingen uitreikt en hoe de eenvoudige jongens ze met een stevigen handdruk in ontvangst ne men. Met dit stukje filmverslag van Donder dag was Polygoon wel erg „bij"'. Zooals wij dat trouwens gewend zijn! Verder zien wij in dit journaal een instituut, dat velen niet vermoed zouden hebben, dat nog bestond, de aloude „overtoom", in gebruik te Avenhorn. Groenteschuiten worden er met een staalka- beltje opgetrokken, sleeën over gladde rails en gaan zoo over den weg heen. in plaats, dat het water onder den weg doorloopt. Het is een merkwaardig gezicht, die pramen over den weg te zien kruipen. Het buitenlandsche journaal bevat foto's van de Atlantique als het schip te Cherbourg wordt binnen ge sleept en kijkjes in het stadion te Berlijn, waar de Hollandsche graalmeisjes het graal- spel uitvoeren. Het variéténummer is ook zeer goed. Er treedt iemand op, die zich achtereenvolgens voordoet als zeer bekende figuren uit het openbare leven; zoo zien wij hem als Brianri, Lloyd George, Mussolini. Bismarck, Clémen- ceau. Doumer. Ook Louis Bouwmeester als Shylock imiteerde hij en men zag hem ook als een boertje, een pastoor. lederen keer leek hij sprekend, het is verwonderlijk hoe hij met een pruik en een ander jasje een ge heel andere figuur weet voor te tooveren. VGoral minister Cort. van der Linden, Frans Joseph en Koning Willem III werden toege juicht Voor het bijprogramma bleef er verder niet veel tijd meer over, want in de tweede helft van de voorstelling draait, weer „Blonde Ve nus". De film is in ons blad reeds uitvoerig besproken en ons rest dus nu niets anders dan haar nog eens aan te bevelen. Het ontwaken van de ziel. Zondagochtend zal in het Rembrandt Theater een film te zien zijn, die de aan dacht van kindervrienden, inzonderheid van ouders, verdient. Zij komt uit de bekende ateliers Puchstein te Berlijn, waar men zich op verdienstelijke wijze toelegt op het ver vaardigen van rolprenten ten behoeve van wetenschap en onderwijs. Deze vennootschap heeft dr. Max Simoneit bereid gevonden, de leiding te aanvaarden voor het opnemen van een reeks levende beelden, welke gezamenlijk de ontwikkeling van den mensch zullen weer geven. Bij deze opnamen hebben de vervaar digers den nadruk gelegd op de psychische momenten in het levensproces, welke den lichaamsgroei begeleiden. Van de reeks, welke net tijdperk van de geboorte tot het achttiende levensjaar omvat reikt dit eerste deel tot aan den vierden ver jaardag. Men krijgt dus den zuigeling in zijn verschillende stadia waar te nemen. Een der kinderkopjes uit de film: Het onUuaken der Ziel. Op zichzelf is het reeds een alleraardigst schouwspel, dit kleinkinderbedrijf gade te slaan. Knderfoto's in 't algemeen verheugen zich in de belangstelling; is niet de amateurs foto en thans in aanvulling daarvan ook weer de amateursfilm hoofdzakelijk ontstaan, doordat gelukkige ouders de herinneringer. aan hun kroost in dit lieftallige levenstijd perk hebben willen bewaren? De foto's zelf zijn heel goed geslaagd en Ook de filmopnamen met zorgvuldigheid, overleg en geduld tot stand gebracht. Men moet, juist wanneer het zulk teer materiaal geldt, over een even vaste als bekwame hand beschikken. Maar deze film levert veel meer dan aardige kinderkiekjes. Want deze kiekjes zijn niet alleen om het bekoorlijke beeld geno men, doch voornamelijk om aanschouwelijk onderwijs te geven in het nog al te weinig toegepaste leervak kinderkennis. Hoewel de platen eigenlijk voor zichzelf spreken, zorgen duidelijk gestelde en gemak kelijk leesbare opschriften fde vervaardiger van de letters verdient een compliment op zichzelf) voor toereikende toelichting. Wat is nu de les, welke deze film den toe schouwer leert? Hoevelen. die met kinderen omgaan, zien in het kind nog steeds niet meer dan een voorwerp, waarmee men kan spelen; dat men kan aan- en uitkleeden als een pop; kan vertroetelen en afstraffen als een ge- dresseert dier: kan opwinden en tot rust brengen als een mechaniekje: naar welge vallen kan laten bewegen als een marionet. Men vergeet, dat het kind een organisme is, dat door innerlijke drijfkrachten tot bepaalde handelingen gedreven wordt en aan natuur lijke en niet te forceeren wetten gehoor zaamt. Eigenlijk moest men, alvorens deze kinder film te aanschouwen, in de gelegenheid zijn gesteld, 'n paar van de films uit het atelier van onzen stadgenoot Mol te gaan zien, waarin deze het ontwikkelingsproces van een plant of van de kleine sierlijke organismen leert kennen. Dan zou men tot de ont dekking komen, dat er in de schepping een sterk parallelisme beheerscht. Men kan tegen een ontkiemende crocus niet zeggen: buig je blaadjes nu eens een anderen kant uit of bloei nu eens een dag vroeger. Men kan tegen een kikvorsch die in het dril zijn gedaanteverwisselingen ondergaat, evenmin zeggen: krijg nu ook eens voorpooten. voordat je een staart krijgt, inplaats van altijd en immer eerst een staart' en dan voorpooten! Maar van een kind meent men willekeur in het ontwikkelings proces te mogen verwachten; men meent het loopen en praten te kunnen leeren en ver geet. dat het geen dag eerder of later tot loopen en praten in staat zal zijn dan wan neer het op grond van innerlijke, natuurlijke vorderingen dit oogenblik in het levens proces heeft bereikt. Dit proces in zijn verschillende stadiën beeldt de film op duidelijke wijze af. De reflex- en instinct-handelingen met haar wijzigingen; de ontwikkeling van het grijpen: de eerste mondbewegingen bij het leeren spreken: het van lieverlede zich oprichten en gaan: het ontluiken van den wil: en daarna in het tweede jaar de verschijning van de z.g. „hoogere" gevoelens; het in con tract komen met en zich oriënteeren naar de omgeving; het allengs zich invoegen in de gemeenschap met andere spelende kinde ren; tenslotte net ontwaken in het derde jaar van alle elementaire zielsfuncties, waar van voorloopig het abstraheeren en combi neeren nog uitgesloten blijft. Leerzaam is bijv. hetgeen vele ouders maar nooit begrijpen: dat het kind de wereld uit kinderoogen bekijkt en niet met het oog der volwassenen. Terwijl de ouders bewonde rend naar den waterval staren, zoekt het kind naarstig kiezelsteentjes: zoo'n water val kan hem niets schelen. Dit is één van de tallooze illustraties, waar mee de film haar inhoud verduidelijkt. H. G. CANNEGIETER. ONAFHANKELIJK SOCIALISTISCHE PARTIJ. REDE VAN DEN VOORZITTER SCIIMIDT. Vrijdagavond had de O.S.P. een openbare vergadering belegd in den -Schouwburg Jans- weg. waar als spreker optrad de partijvoor zitter. de heer P J. Schmidt over het onder werp „Werkloosheid en de revolutionnaire klassenstrijd". Na een kort openingswoord van voorzit ter J. Schaken die zeide. dat de S.D.A.P.'ers de heeren Reinalda en Gerritsz uitgenoodigd waren, doch geschreven hebben niet te sul len komen, kwam de heer Schmidt aan het woord. Spr. begon met een uitspraak van pc;i Engelsch econoom, leider van het F.ngelsche kapitalisme, die als éénige oplossing van de crisis aangaf de verdwijning van een groot deel van de arbeidersklasse, dat vergeten moet worden. Er is een overschot dat zelfs in den weg staat. En als dit geschreven wordt door een vooraanstaand leider, moet de re volutionnaire arbeidersbeweging den hand schoen opnemen en zorgen, dat juist zij ver- dwiinen, die dat overschot willen laten ver dwijnen. Te radicaal en te snel mag de ka pitalistische klasse daarbij niet te werk gaan anders zou het verkeerd looDen. En te lang zaam ook niet, want dan komt men in de kapitalistische opvatting niet gauw genoeg door de crisis heen. Spr. ging in het kort na de officieele af boeking van ongeveer 3 millioen in Duitschland. wat ook volgens hem in Ne derland geschiedt met ongeveer 25 pet. werkloozen. Mocht, er weer hoogconjunctuur komen, dan blijven er nog velen over. die ru^t meer van nut zijn voor de productie; 2 millioen in Engeland', zei MacDonald. Bij de bourgeoise leeft een angstgevoel, dat het „oudroest", het .overschot haar boven liet hoofd slaat door té heviee onderdrukking. 1-Iij becritiseerde de wijze van drukking van den loonstandaard van het werkende proletariaat fin Den Haag en in Haarlem ook) door werkeeving aan de werkloozen. die met dat werk slechts een enkelen gulden meer verdient dan hij kriigt als steun. Hii hekelde het stilzitten van de arbei dersklasse. die loonsverlaging aanvaardde en steunvermindering. Langdurig verwijlde spr. bij de loonpositie der arbeiders en laakte het accepteeren van loonsverlagingen door de vertegenwoordi gers der arbeiders die hen daarvoor niet hebben gekozen. De angst voor het verzet van het prole tariaat leeft vooral bij de reformisten, om dat die dat verkeerd vinden voor de arbei ders. omdat ze het woord strijd belachelijk vinden in dezen tijd. Spr. besprak de vermogenspositie in Neder land van de 198 duizend rijksten en hij ont kent de waarheid van de bourgeoisie-bcwe- ring als zou er geen geld zijn. De Christelijke arbeiders voelen het ver.- zet in zich leven en nu tracht het fascisme dat verzet te richten tegen de revolution- nairen. De werkloozenkassen der vakvereenigin- gen worden gedrukt en deze verslechteringen worden ingevoerd zonder eenge actie. Als men nu haar eïsch stelt aan de gemeen teraden. weet men dat ze niet worden inge willigd. Dat laat de arbeiders zien. dat de minimumeischen niet worden ingewilligd, en dat dus als ze wat willen bereiken, ze dat zelf moeten doen. Na de verkiezingen zal eerst goed de reac- tionnaire politiek komen als de parlements leden niet meer den steun van de kiezers noodig hebben. Spr. adviseerde de opvatting zooveel mo gelijk te verbreiden, dat de arbeiders voortaan zelf actief aan de politiek moeten deelnemen. Het oorlogsgevaar dreigt, maar men ver zwijgt het zooveel mogelijk, omdat de angst voor revolutie grooter is dan de angst voor den oorlog. Na deze rede deed de voorzitter mededee- ling van het werkverruimingsadres gericht tot den raad op 9 Januari. De vergadering betuigde met op 4 na algemeene stemmen hare adhaesie aan het gezonden adres. Het spreekkoor Pro to Nu verleende hierop zijn medewerking. Nadat eenige vragen gesteld waren en be antwoord werd de vergadering gesloten. GEMEENTEAMBTENAREN. Men schrijft ons: De Algemeene Vereeniging van Gemeente ambtenaren in Nederland, afdeeling Haarlem hield hare jaarvergadering, welke door een 35-tal leden werd bezocht. Een 17-t.al leden had bericht van verhindering gezonden. Ken nis werd gegeven van de toetreding van 25 nieuwe leden in 1932. Voorts werd mededeeling gedaan van de gevoerde acties inzake het ambtenarenregle ment en voor andere belangen der leden. Al- geheele instemming werd met het beleid van het bestuur betoond. De rekeningen over 1932 en de begrootin gen voor 1933 werden vastgesteld. Hieruit bleek een financieel krachtige positie der ver eeniging. De heeren T. van Barneveld en F. M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Cts. p«r regel. Aukes, werden bij acclamatie als bestuursle den herkozen. Voor de commissie van Overleg voor de Ambtenaarszaken en de dienstcommissies werden de leden en plaatsvervangende leden aangewezen. Dg afdeeling vierde tevens haar le lustrum, hetgeen in verband met de algemeene ongun stige economische toestanden, niet in een feestelijke bijeenkomst zal worden herdacht. Door den voorzitter werd in zijn jaarrede bij dit feit langdurig stilgestaan, waarbij hij memoreerde den harden strijd, welke het be stuur heeft moeten voeren om ae vereeni ging tot hare tegenwoordigen bloei en kracht te brengen. Na geanimeerde besprekingen volgde te ruim 11 uur sluiting der vergadering. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Het is mij in den laatsten tijd herhaalde malen ter oore gekomen, dat. het publick het genre films dat in de grootere theaters de dezer stede wordt vertoond, moe begint te worden. De eeuwige operettefilms met kweelende jongedames en jongelingen is men beu. Op enkele uitzonderingen na hebben wij gedurende 2 jaar of misschien nog langer week aan week operettefilms gehad. Kan de directie van deze theaters geen andere films krijgen? Het schijnt wel zoo, want van de beste films van het afge- loopen seizoen, hebben wij er bitter weinig gezien. Volgens de resultaten, die over 1932 bekend zijn waren de beste films: 1. Der traumende mund (Mélo); 2. Les Croix de Bois; 3. Grand Hotel; 4. Shanghai Express; 5. A nous la liberie; 6. Susan Lenox (Cour tisane); 7. Le Champion; 8. Moïse Crozy (Silence, on tourné); 9 Scarface; 10. York; 11. Le locataire Schulze contre tous. Hiervan zijn alleen de nummers 4. 6 en 8 vertoond geworden. Dus hiervan heeft men 8 films te Haarlem niet gezien. De directie zou dan ook beter doen de buitenlandsche vakbladen van tijd tot tijd te raadplegen en volgens de bekendmaking hierin hun pro gramma's samen te stellen. De filmcorrespon dent van de l'Intransigeant te Parijs schrijft ondermeer (naar aanleiding van boven staande films): Er is hierin een aanwijzing, die te na denken moest geven. Het publiek wordt boe langer hoe scherzinniger. wat de bioscoop betreft. Het laat zich niet meer verblinden door de luxe van de mise en scène, het is niet zoo erg meer onderhevig aan den fas- cineerenden invloed van de sterren als voor heen het geval was. Het heeft in zekere Fransche films intellectueele qualiteiten ont dekt. die het niet gewend is elders te vinden. En dat is het bevallen! Bioscoopbezoekers, indien gij het met bo venstaand eens zijt en gij werkelijk goede films wenscht te zien, helpt dan mede dit tot stand te brengen, door de directies van deze theaters schriftelijk te verzoeken een andere genre van programma's samen te stellen. EEN BIOSCOOPBEZOEKER. Wij hebben ons naar aanleiding van bo venstaande opmerkingen gewend tot den heer Bakker, directeur van Rembrandt Theater en Cinema. Deze gaf toe inderdaad in de zomermaanden operettefilms (goede) gedraaid te hebben, omdat deze films zich daar bij uitstek voor leenen. Het is lichte, luchtige kost, toegankelijk voor alle leef tijden en dus aangewezen voor die periode. Van de genoemde 11 films heeft hij vertoond Shanghai Express en Movie Crazy (als met Moïse Crozy tenminste die film bedoeld wordt). Les Croix de Bois komt nog, terwijl Yorck met opzet niet gedraaid is. daar deze film tot de geschiedkundige costuumfilms behoort, waarmede hij bU het publiek nooit succes heeft kunnen oogsten. Dat is o.a. be wezen door de Danseres Barberina. Den laatsten tijd zijn er juist andere dan operettefilms vertoond. De heer Bakker noemde o.a. Blonde Venus, Man zonder Naam, Ik heb een mensch gedood. Een ver woest leven. Peter Voss, de millioencndief. Het schot in den Morgen. De weg naar het Leven, Wereldstad: voor de Cinema Palace: Het Blauwe Licht. Chou Chou. Het verleden ontwaakt, Gravin van Monte Christo, Madchen in Uniform. Weissc Rausch. om van andere films als Hecrscher der Duister nis, Le Million. Marokko enz. te zwijgen. De Bioscoopbezoeker kan er echter van verzekerd zijn. dat alle groote werken in de groote theaters van de hoofdsteden ver toond, ook in Haarlem komen. Tot zoover de heer Bakker. Wij teekenen hier nog bij aan, dat Susan Lenox nog niet. hier is vertoond, doch met Grand Hotel (Menschen in 't Hotel) en Le Champion (the Champ) tot de huidige Metroproductie be hoort. zoodat ze dus dit seizoen nog in het Luxor Theater zullen komen. (Red.) RADIOSTORING. Geachte Redactie. Door ondergeteekendc en vele andere luiste raars in de Aelbertsbergstraat wordt sinds eenigen tijd storing ondervonden bij het be luisteren van de Radio. Op gezette tijden krijgt men een helsch lawaai te genieten als van een roffeltrom. dat al het moois over stemt. Het geluid, dat telkens 5 minuten en 3 maal wordt herhaald, wordt vermoedelijk veroorzaakt door een massagetoestel waar mede een patiënt wordt behandeld, of iets dergelijks. Het is nu mijn bedoeling om door middel van dit ingezonden stukje de schuldigen te bereiken en te verzoeken het apparaat sto- ringvrij te doen maken. Hoogachtend, Mevrouw JOB. STEYVEN—VAN ZANTEN. AGENDA. ZATERDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplcin: Opvoering van „Bruintje Beer". 2.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsnleiu: Opvoering van „De Dokter beveelt" 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Soirée Dansan te van The Hot Syncopators. 8.30 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing Volks universiteit door Johannes Anker Larsen. 8 uur. Café Brinkmann: Lezing door M. A. Brandts Buys over: „De muziek en wij" 8 u. Cinema Palace: „Ein blonder Traum". Op het tooneel: Dewitz Sisters, Transformatie Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooneel: Terley, Mini- seher Darsteller, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mata-Hari" gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 15 JANUARI Schouwburg Jansweg: „Twee Moeders". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Leerlingenuitvoc- ring leerlingen van Anny Bonarius. 2.30 uur. Rembrandt Theater: Pop. Wet. voorstel ling: „Het wonder der kinderziel". 11.30 uur. Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. 8.15 u. Gebouw Caecilia. Jansstraat: Vrijdenkers Vereen. „De Dageraad": Cursusvergadering. 10.30 uur. 't Nut. Lange Veerstraat: Soefibeweging: Universeele Eeredienst. 11 uur. Bakenessergracht 13: Rozekruisers Genoot schap. Tempeldienstritus. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 16 JANUARI N. V. Bouwbedrijf Jo Bo te Haarlem, Alg. vergad. van aandeelhouders. 3 uur ten kan tore. Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Tli. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5